2020-02-25   14:31:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Stjernholm  2002    543  34.65  1:14.94  1:54.91    2:35.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.26                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    541  34.59  1:15.23  1:55.00    2:35.85   
  Greve Svømmeklub  2:36.02                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    537  35.61  1:15.90  1:56.03    2:36.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.81                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    536  34.68  1:15.07  1:55.34    2:36.30   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.93                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    511  35.87  1:16.08  1:57.15    2:38.83   
  Ikast Svømmeklub  2:40.85                 
                     
Filip Cederstrøm  2002    484  36.75  1:18.44  2:00.56    2:41.72   
  Holstebro Svømme Club  2:44.27                 
                     
Alexander Søgaard  2002    464  36.41  1:18.32  2:00.56    2:44.02   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.37                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    461  37.66  1:18.58  2:01.77    2:44.40   
  Søllerød Svømmeklub SNIK  2:43.50                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    487  36.49  1:18.46  1:59.84    2:41.41   
  Hørsholm Svømmeforening  2:46.46                 
                     
10  Simon Perzynski  2002    486  36.14  1:19.25  2:00.07    2:41.48   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:41.60                 
                     
11  Oliver Hallenborg  2002    448  36.99  1:19.12  2:02.81    2:45.98   
  Odense Svømme Klub  2:49.84                 
                     
12  Anton Leth  2002    444  37.42  1:19.81  2:03.13    2:46.40   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:47.97                 
                     
13  Gustav Stahl  2002    443  37.42  1:19.34  2:03.00    2:46.50   
  Odense Svømme Klub  2:47.87                 
                     
14  Gustav Fløche Fuglsang  2002    421  38.01  1:21.14  2:06.01    2:49.37   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.29                 
                     
15  Mathias Lund Hansen  2002    421  38.28  1:21.08  2:05.03    2:49.46   
  Agfs Svømmeafdeling  2:50.52                 
                     
16  Casper Koch Henriksen  2002    417  37.71  1:21.52  2:06.38    2:49.89   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:50.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark