2020-01-20   11:34:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    538  35.07  1:14.18  1:54.37    2:36.14   
  Greve Svømmeklub  2:36.02                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    524  35.01  1:14.88  1:55.65    2:37.45   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.93                 
                     
Gustav Stjernholm  2002    520  36.49  1:17.44  1:57.96    2:37.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.26                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    513  35.97  1:15.95  1:57.15    2:38.57   
  Ikast Svømmeklub  2:40.85                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    513  35.28  1:15.41  1:56.62    2:38.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.81                 
                     
Filip Cederstrøm  2002    488  36.41  1:18.48  1:59.77    2:41.26   
  Holstebro Svømme Club  2:44.27                 
                     
Alexander Søgaard  2002    479  35.95  1:17.02  1:59.36    2:42.30   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.37                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    478  37.08  1:17.99  2:00.21    2:42.38   
  Søllerød Svømmeklub SNIK  2:43.50                 
                     
Simon Perzynski  2002    461  36.47  1:18.31  2:00.99    2:44.32   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:41.60                 
                     
10  Oliver Hallenborg  2002    456  36.85  1:18.83  2:01.41    2:44.90   
  Odense Svømme Klub  2:49.84                 
                     
11  Asger Væver Hartvig  2002    455  36.47  1:19.67  2:02.48    2:45.05   
  Hørsholm Svømmeforening  2:46.46                 
                     
12  Gustav Stahl  2002    439  37.51  1:20.27  2:03.78    2:47.10   
  Odense Svømme Klub  2:47.87                 
                     
13  Anton Leth  2002    436  38.14  1:22.09  2:05.51    2:47.47   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:47.97                 
                     
14  Casper Koch Henriksen  2002    429  36.81  1:19.69  2:03.98    2:48.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:50.26                 
                     
15  Mathias Lund Hansen  2002    426  38.65  1:21.87  2:05.13    2:48.77   
  Agfs Svømmeafdeling  2:50.52                 
                     
16  Gustav Fløche Fuglsang  2002    418  37.70  1:20.89  2:05.20    2:49.81   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.29                 
                     
17  Esben F. Buchwaldt  2002    413  38.37  1:21.83  2:06.50    2:50.43   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.57                 
                     
18  Mingus Okkerholm  2002    412  34.10  1:15.99  2:02.61    2:50.60   
  Nyborg Svømmeklub  2:52.81                 
                     
19  Oliver Steenberg  2002    411  39.31  1:22.58  2:02.86    2:50.77   
  Gladsaxe Idræts Forening  2:49.29                 
                     
20  Morten Østergaard  2002    406  37.85  1:21.21  2:05.99    2:51.44   
  Svømmeklubben Laksen  2:51.26                 
                     
21  William Ohrt  2002    398  39.57  1:23.42  2:08.42    2:52.63   
  Kolding SK  2:51.21                 
                     
22  Jacob Christensen  2002    393  39.39  1:24.07  2:08.28    2:53.27   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:56.67                 
                     
23  Valdemar D. Pedersen  2002    387  38.31  1:23.72  2:09.11    2:54.27   
  Horsens Svømmeklub  3:04.60                 
                     
24  Jeppe Seelig Larsen  2002    372  39.09  1:24.15  2:10.11    2:56.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.70                 
                     
25  Mattias Houen  2002    356  40.39  1:25.52  2:12.44    2:59.18   
  Helsingør Svømmeklub  2:54.75                 
                     
26  Christian Ottosen  2002    352  40.24  1:25.05  2:11.38    2:59.75   
  Agfs Svømmeafdeling  3:00.56                 
                     
27  Oliver L Nelander  2002    336  40.88  1:27.11  2:14.40    3:02.54   
  Ikast Svømmeklub  3:04.11                 
                     
28  Lucas Reüter  2002    321  42.44  1:31.70  2:19.99    3:05.32   
  Lyngby Svømmeklub  3:05.38                 
                     
Magnus Christensen  2002              DSQ  2 flyben ved start 
  Gladsaxe Idræts Forening  2:56.68                 
                     
Victor Lund  2002              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  3:02.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark