2021-12-03   10:54:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3-Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:36   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    32.58  1:06.49  1:40.31    2:13.60   
Emma Garmelius  1999  Sprvgen Simfrening    30.94  1:05.13  1:41.50    2:18.74   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    32.17  1:07.25  1:43.19    2:18.86   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.11  1:07.54  1:43.54    2:19.05   
Elin Grenholm  1999  Sprvgen Simfrening    31.61  1:06.63  1:42.74    2:19.43   
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    31.21  1:06.13  1:43.25    2:20.18   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.47  1:07.99  1:45.38    2:23.87   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.51  1:10.10  1:47.76    2:24.06   
Josefin Bering  1999  Sdertrns Simsllskap    32.46  1:08.39  1:46.28    2:24.17   
10  Maya Lindhe  2000  Sdertrns Simsllskap    32.84  1:08.43  1:47.08    2:25.09   
11  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF    33.83  1:11.24  1:49.75    2:27.44   
12  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    33.56  1:10.92  1:50.47    2:29.51   
13  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF    34.16  1:12.23  1:52.45    2:32.43   
14  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    35.10  1:15.26  1:55.90    2:32.47   
15  Nelly kerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    34.28  1:13.51  1:53.77    2:32.59   
16  Wilma Ekwall  1999  Sprvgen Simfrening    34.32  1:13.11  1:54.05    2:34.45   
17  Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    34.28  1:13.34  1:54.29    2:34.80   
18  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.20  1:13.55  1:55.51    2:36.68   
19  Elin berg  2000  Sprvgen Simfrening    34.76  1:14.52  1:55.85    2:37.35   
20  Agnes Thome  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.08  1:16.16  1:57.80    2:38.06   
21  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    34.59  1:14.64  1:57.72    2:39.03   
22  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsllskap    33.62  1:12.31  1:55.38    2:40.03   
23  Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    36.16  1:17.47  1:59.71    2:40.60   
Fanny Odin  2000  Sprvgen Simfrening            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    31.51  1:05.46  1:40.01    2:12.83   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.54  1:06.71  1:41.63    2:14.78   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.49  1:07.11  1:41.60    2:16.22   
Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    32.55  1:08.10  1:44.13    2:20.57   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    33.33  1:09.35  1:46.96    2:23.61   
Rebecca Zerne  2001  Sdertrns Simsllskap    32.94  1:10.49  1:49.46    2:27.85   
Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    33.11  1:10.54  1:49.19    2:27.97   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    33.27  1:11.86  1:51.05    2:29.13   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.51  1:12.93  1:52.61    2:30.70   
10  Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    35.01  1:13.59  1:52.57    2:31.11   
11  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    34.03  1:12.68  1:54.12    2:35.84   
12  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.05  1:17.29  1:59.17    2:38.91   
13  Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    35.28  1:15.79  1:58.56    2:41.76   
14  Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb    40.37  1:30.38  2:22.92    3:11.01   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.38  1:09.55  1:46.34    2:22.59   
Alwa Widmark  2002  Sdertrns Simsllskap    33.82  1:10.34  1:46.76    2:23.00   
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    33.95  1:11.30  1:48.00    2:24.07   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.22  1:10.43  1:47.94    2:24.31   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.12  1:11.43  1:49.78    2:25.23   
Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    34.02  1:11.53  1:50.10    2:27.22   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.27  1:10.29  1:49.57    2:28.23   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.50  1:12.97  1:52.26    2:29.90   
Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    33.95  1:11.61  1:51.40    2:31.35   
10  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    33.55  1:12.38  1:52.73    2:31.42   
11  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    35.26  1:15.08  1:56.12    2:34.76   
12  Ioana Danes  2002  Sprvgen Simfrening    35.14  1:14.65  1:54.90    2:35.48   
13  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    36.69  1:19.34  2:02.04    2:43.28   
14  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    37.01  1:18.74  2:02.14    2:44.93   
15  Julia Lundgren  2002  Liding Simklubb    37.86  1:22.59  2:09.11    2:54.48   
16  Tove Hgerdal  2002  Sprvgen Simfrening    38.50  1:21.97  2:08.62    2:55.03   
17  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening    38.42  1:25.37  2:14.20    3:01.38   
18  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    40.06  1:27.37  2:18.31    3:08.22   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.44  1:08.73  1:45.92    2:21.64   
Klara Possman  2003  Sdertrns Simsllskap    34.19  1:12.06  1:50.95    2:27.73   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    33.32  1:10.55  1:50.12    2:27.75   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    34.58  1:12.60  1:50.93    2:27.98   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    33.41  1:11.58  1:51.61    2:29.38   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    34.18  1:12.88  1:52.77    2:29.77   
Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    34.53  1:12.89  1:51.95    2:30.42   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    34.74  1:13.33  1:52.43    2:31.03   
Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    33.59  1:12.39  1:54.48    2:35.22   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.44  1:15.85  1:56.85    2:35.74   
11  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    34.65  1:15.29  1:56.93    2:36.25   
12  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.18  1:14.38  1:56.71    2:36.88   
13  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.67  1:16.99  1:58.20    2:36.89   
14  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.97  1:15.85  1:58.26    2:36.90   
15  Mikaela Hedstrm  2003  Sprvgen Simfrening    34.38  1:14.83  1:56.70    2:37.00   
16  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    35.62  1:17.08  1:59.49    2:39.78   
17  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    35.64  1:16.86  2:00.28    2:40.02   
18  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    36.54  1:18.45  2:02.10    2:40.62   
19  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.27  1:17.90  2:00.85    2:41.82   
20  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    37.02  1:18.67  2:00.89    2:42.07   
21  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    36.07  1:17.77  2:00.74    2:43.81   
22  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.18  1:19.08  2:03.28    2:44.85   
23  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    38.48  1:21.40  2:04.64    2:44.93   
24  Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    38.62  1:21.30  2:04.16    2:45.86   
25  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    37.56  1:21.01  2:05.43    2:46.80   
26  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    38.31  1:22.31  2:07.08    2:48.11   
27  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.50  1:23.89  2:08.12    2:49.43   
28  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.94  1:23.85  2:08.73    2:50.62   
29  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.73  1:21.94  2:06.98    2:50.74   
30  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    40.49  1:25.30  2:10.22    2:51.07   
31  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    37.06  1:20.12  2:05.96    2:51.17   
32  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    38.10  1:21.76  2:07.44    2:51.74   
33  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.37  1:23.12  2:08.83    2:52.41   
34  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.15  1:25.78  2:11.54    2:53.81   
35  Nella Silfwergrd  2004  Wisby Simsllskap    38.41  1:23.19  2:09.88    2:55.81   
36  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.97  1:23.94  2:12.09    2:58.27   
37  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.39  1:26.72  2:13.18    2:58.47   
38  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    39.51  1:27.22  2:15.00    2:58.49   
39  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    39.00  1:25.61  2:13.60    2:59.12   
40  Veronica Olsson  2005  Sprvgen Simfrening    40.32  1:25.16  2:14.17    3:00.37   
41  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    39.01  1:25.20  2:13.64    3:01.50   
42  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.50  1:22.89  2:13.30    3:01.87   
43  Elvira Weid  2003  Sprvgen Simfrening    39.88  1:26.66  2:15.67    3:04.92   
44  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.62  1:25.43  2:16.51    3:05.26   
45  Elicia Allard  2005  Sprvgen Simfrening    40.87  1:30.74  2:22.39    3:10.12   
46  Kristina Chiuarzzo strm  2004  Sprvgen Simfrening    43.22  1:31.87  2:22.71    3:13.99   
Zeline Bengtson  2003  Sdertrns Simsllskap            DNS   
Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:56   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alex Kaufmann  1999  Sprvgen Simfrening    28.64        1:01.35   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    29.07        1:01.45   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    28.77        1:01.50   
Daniel Sjblom Ahlstrm  1998  Sprvgen Simfrening    27.96        1:01.63   
Zack Abelsson  1998  Sdertrns Simsllskap    28.80        1:02.30   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.29        1:04.40   
Carl Kll Jnsson  1999  Simklubben Neptun    29.86        1:05.30   
Oscar Norman  1999  Tyres Simsllskap    30.37        1:07.85   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.96        1:08.57   
10  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.04        1:08.74   
11  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    31.32        1:09.35   
12  William Yttergren  2000  Wisby Simsllskap    31.73        1:09.39   
13  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.27        1:10.61   
14  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsllskap    36.30        1:20.43   
Erik Sidn  2000  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    29.04        1:03.15   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    30.05        1:03.73   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.61        1:07.60   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.44        1:08.00   
David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.02        1:08.80   
Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    33.06        1:10.83   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.66        1:10.88   
Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    31.95        1:11.31   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    34.84        1:14.24   
10  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.16        1:19.48   
11  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    36.18        1:19.75   
12  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    35.88        1:20.57   
13  Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap    34.12        1:23.19   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.34        1:06.86   
Johan Javier Gutierrez  2002  Sdertrns Simsllskap    30.50        1:06.92   
Elliot Nystrm  2002  Sdertrns Simsllskap    30.49        1:09.43   
Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    32.95        1:09.85   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    32.17        1:10.34   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.06        1:11.38   
Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    34.20        1:13.45   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsllskap    33.98        1:13.77   
Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    34.18        1:17.38   
10  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    36.49        1:18.07   
11  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    36.81        1:19.38   
12  Photsawa Phootepkhum  2002  Sdertrns Simsllskap    35.32        1:19.87   
13  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.82        1:20.73   
14  Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    37.62        1:23.23   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    33.59        1:18.22   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.33        1:20.88   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.45        1:21.69   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.59        1:22.91   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    38.21        1:24.72   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.92        1:26.97   
Daner Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    38.30        1:30.55   
Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    40.12        1:31.31   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    40.73        1:32.49   
10  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    43.70        1:35.65   
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    40.34        1:36.25   
12  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    43.49        1:37.70   
13  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    44.36        1:40.42   
14  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.11        1:43.83   
15  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    47.25        1:46.79   
16  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    47.65        1:48.76   
Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:16   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Augustsson  2000  Sprvgen Simfrening    37.24        1:18.14   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    38.67        1:22.11   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    38.57        1:22.31   
Elin Grenholm  1999  Sprvgen Simfrening    40.74        1:26.03   
Vinona Bothe  1999  Sdertrns Simsllskap    40.22        1:27.10   
Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    43.86        1:35.57   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    44.60        1:36.03   
Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    45.48        1:37.02   
Wilma Ekwall  1999  Sprvgen Simfrening    45.95        1:37.31   
10  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    44.67        1:37.40   
11  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    45.19        1:39.02   
12  Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    49.38        1:44.06   
Fanny Odin  2000  Sprvgen Simfrening            DNS   
Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    38.54        1:23.41   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF    40.12        1:26.57   
Clara Sundqvist  2001  Sprvgen Simfrening    43.50        1:30.95   
Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    45.67        1:37.27   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb    51.23        1:46.92   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    38.53        1:21.77   
Alwa Widmark  2002  Sdertrns Simsllskap    39.70        1:24.69   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    40.85        1:26.32   
Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    40.80        1:26.63   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    42.58        1:28.14   
Ioana Danes  2002  Sprvgen Simfrening    42.12        1:29.75   
Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    43.34        1:31.58   
Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    44.17        1:32.85   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    43.48        1:33.31   
10  Amanda Nilsson  2002  Sdertrns Simsllskap    44.11        1:34.34   
11  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening    48.55        1:42.08   
12  Julia Lundgren  2002  Liding Simklubb    49.31        1:43.89   
Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening            DNS   
Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Sdertrns Simsllskap    36.00        1:16.52   
Tone Sandsj  2003  Wisby Simsllskap    35.86        1:19.05   
Olivia Barrios  2004  Sdertrns Simsllskap    38.18        1:21.72   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    39.57        1:24.53   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    40.33        1:25.64   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    41.04        1:26.70   
Saliha Colic  2003  Sdertrns Simsllskap    39.95        1:26.79   
Josefine kerman  2004  Sdertrns Simsllskap    41.69        1:29.74   
Rebecka Axelmalm  2003  Sdertrns Simsllskap    42.75        1:31.10   
10  Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    43.63        1:31.67   
11  Tindra Norling  2003  Sdertrns Simsllskap    42.76        1:32.04   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    43.92        1:32.92   
13  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    43.65        1:34.02   
14  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    44.86        1:35.16   
15  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    45.55        1:36.19   
16  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    45.35        1:36.28   
17  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    44.64        1:36.74   
18  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    47.16        1:37.13   
19  Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    46.89        1:37.36   
20  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    45.91        1:37.51   
21  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    46.14        1:37.69   
22  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    45.23        1:38.13   
23  Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    45.71        1:38.43   
24  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    46.78        1:38.62   
25  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    47.23        1:39.22   
26  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    45.38        1:39.95   
27  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    49.76        1:40.06   
28  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    47.43        1:40.63   
29  Isabelle Karlsson  2006  Sprvgen Simfrening    47.04        1:40.73   
30  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    47.95        1:40.82   
31  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.42        1:41.39   
32  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    49.67        1:43.32   
33  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    49.50        1:43.48   
34  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.00        1:44.09   
35  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    48.87        1:44.67   
36  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    48.45        1:44.89   
37  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    48.64        1:44.95   
38  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF    49.35        1:45.14   
39  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    50.83        1:45.53   
40  Ella Holmberg  2006  Sprvgen Simfrening    50.37        1:45.61   
41  Nella Silfwergrd  2004  Wisby Simsllskap    50.58        1:47.17   
42  Kristina Chiuarzzo strm  2004  Sprvgen Simfrening    50.74        1:49.10   
43  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    50.95        1:49.25   
44  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    52.44        1:51.42   
45  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    54.33        1:53.23   
46  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    54.45        1:55.24   
47  Veronica Olsson  2005  Sprvgen Simfrening    54.35        1:55.98   
48  Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening    55.94        1:59.23   
49  Elicia Allard  2005  Sprvgen Simfrening    52.72        2:04.75   
Olivia Bckstrm  2005  Sdertrns Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:32   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    34.44  1:13.73  1:53.29    2:31.18   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    35.82  1:16.86  1:59.84    2:44.42   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    38.11  1:21.84  2:07.30    2:52.97   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    39.66  1:25.31  2:12.18    2:58.34   
Nikola Despotovic  1998  Sdertrns Simsllskap    39.27  1:25.76  2:12.66    3:00.64   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    35.95  1:16.43  1:59.56    2:40.86   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    37.23  1:18.88  2:01.11    2:42.42   
Klaudius Schreck  2001  Sdertrns Simsllskap    36.27  1:18.44  2:02.14    2:44.59   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    38.88  1:23.68  2:08.87    2:52.74   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.46  1:25.47  2:14.07    3:01.94   
Markus Charlton  2001  Sdertrns Simsllskap    35.90  1:16.36  2:17.10    3:06.15   
Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    42.65  1:30.82  2:20.51    3:09.84   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    43.45  1:33.71  2:24.88    3:15.89   
Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    43.59  1:34.11  2:27.11    3:20.64   
Adam Sehmi  2001  Sdertrns Simsllskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    36.13  1:18.23  2:02.71    2:48.01   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    37.08  1:20.54  2:04.70    2:49.71   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    38.20  1:21.32  2:05.85    2:50.58   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    38.87  1:24.08  2:10.24    2:56.33   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    40.34  1:27.27  2:16.95    3:04.35   
Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    45.34  1:38.53  2:31.70    3:22.24   
Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    47.36  1:41.68  2:35.33    3:27.10   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    46.20  1:41.94  2:38.76    3:40.84   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Sderberg  2004  Sdertrns Simsllskap    40.31  1:27.04  2:13.08    2:59.72   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.49  1:29.52  2:20.11    3:04.94   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    41.00  1:29.16  2:19.60    3:05.53   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    44.93  1:35.50  2:25.27    3:10.65   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.88  1:33.62  2:23.85    3:10.86   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    44.27  1:34.65  2:25.43    3:14.02   
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    44.70  1:35.21  2:27.63    3:15.91   
Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    46.81  1:42.05  2:37.96    3:31.60   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    48.04  1:43.95  2:39.64    3:32.28   
10  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    48.27  1:43.17  2:38.77    3:32.58   
11  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsllskap    49.07  1:43.99  2:40.43    3:34.84   
12  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    48.39  1:44.47  2:42.94    3:36.84   
13  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    51.69  1:47.23  2:43.27    3:37.03   
14  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    50.71  1:48.37  2:48.41    3:44.14   
15  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    52.36  1:50.70  2:50.65    3:48.02   
16  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    49.94  1:51.50  2:40.45    4:02.05   
17  Joel Alm  2004  Sprvgen Simfrening    54.15  1:57.44  4:02.95    4:02.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:02   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:11.71  2:33.26  4:07.51    5:19.63   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:17.73  2:43.77  4:19.89    5:34.13   
Julia Augustsson  2000  Sprvgen Simfrening    1:19.07  2:50.61  4:21.03    5:35.49   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:15.03  2:42.28  4:19.53    5:36.86   
Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening    1:14.57  2:49.42  4:35.38    5:57.92   
Agnes Thome  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:32.41  3:02.91  4:48.11    6:11.13   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:16.12  2:41.30  4:05.25    5:17.56   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:18.55  2:45.90  4:19.80    5:34.54   
Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.07  2:41.44  4:22.62    5:35.56   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:15.98  2:50.18  4:38.41    5:57.81   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:27.62  3:00.37  4:46.83    6:02.67   
Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:21.04  2:53.35  4:30.18    5:47.49   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:14.41  2:43.60  4:37.47    5:59.49   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    1:30.03  3:10.38  4:53.20    6:18.94   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Wisby Simsllskap    1:17.65  2:47.79  4:22.61    5:39.00   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:22.90  2:55.60  4:34.01    5:51.86   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    1:28.98  3:01.77  4:50.97    6:07.97   
Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    1:32.91  3:05.33  4:49.29    6:10.26   
Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    1:29.70  3:03.53  4:46.76    6:12.03   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    1:28.36  3:03.73  4:54.75    6:15.77   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:34.31  3:13.44  5:02.90    6:24.10   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:34.41  3:11.96  5:03.68    6:27.84   
Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    1:38.45  3:17.17  5:10.82    6:33.87   
10  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    1:44.04        7:12.89   
Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:31   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    1:03.01  2:10.09  3:16.92  4:24.23  16:50.28   
          5:32.20  6:40.15  7:47.67  8:55.38     
          10:03.64  11:11.38  12:19.29  13:27.78     
          14:36.00  15:44.10         
Erik Ottosson  1999  Sprvgen Simfrening    1:07.79  2:21.53  3:36.05  4:52.00  18:32.54   
          6:08.03  7:24.16  8:39.85  9:55.95     
          11:11.20  12:26.87  13:41.81  14:56.28     
          16:10.10  17:21.99         
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    1:08.22  2:22.33  3:37.69  4:52.77  18:36.68   
          6:09.00  7:25.15  8:40.05  9:55.73     
          11:10.84  12:26.44  13:41.75  14:56.42     
          16:10.58  17:24.18         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    1:05.56  2:15.56  3:26.67  4:37.58  17:32.53   
          5:48.46  6:59.34  8:10.50  9:21.75     
          10:32.93  11:43.71  12:54.66  14:05.00     
          15:15.02  16:25.56         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Granath  2002  Wisby Simsllskap    1:10.63  2:27.91  3:46.37  5:05.61  19:46.32   
          6:25.31  7:44.86  9:04.27  10:24.55     
          11:45.21  13:06.94  14:28.03  15:48.93     
          17:09.70  18:30.03         
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    1:12.77  2:34.11  3:57.07  5:21.62  20:29.74   
          6:45.34  8:08.72  9:32.36  10:56.08     
          12:19.85  13:43.34  15:05.41  16:27.98     
          17:49.21  19:10.79         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.13  2:50.23  4:21.66  5:55.19  22:52.74   
          7:27.63  9:00.62  10:33.01  12:06.58     
          13:39.24  15:13.35  16:46.57  18:20.16     
          19:53.29  21:25.47         
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    1:25.86  3:03.10  4:40.53  6:18.00  24:00.01   
          7:57.25  9:33.85  11:09.77  12:46.28     
          14:22.87  16:00.50  17:38.32  19:15.24     
          20:52.48  22:27.59         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:02   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.42  2:21.01  3:34.32  4:47.76  9:40.59   
          6:00.90  7:13.99  8:27.51       
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.37  2:22.29  3:37.40  4:52.55  9:48.17   
          6:07.02  7:22.05  8:36.54       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:02.45  2:10.37  3:18.83  4:28.53  9:10.03   
          5:38.55  6:49.49  7:59.71       
Anton Myllri  2001  Sdertrns Simsllskap    1:05.85  2:16.44  3:29.39  4:43.27  9:32.76   
          5:57.14  7:10.12  8:23.04       
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    1:07.07  2:20.35  3:34.18  4:47.36  9:42.11   
          6:02.67  7:17.43  8:30.75       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elliot Nystrm  2002  Sdertrns Simsllskap    1:07.54  2:23.16  3:40.24  4:59.40  10:06.44   
          6:17.90  7:36.14  8:51.80       
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:10.82  2:30.91  3:52.78  5:16.45  10:40.51   
          6:42.05  8:03.19  9:22.62       
Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    1:13.88  2:37.10  3:58.11  5:20.95  10:40.73   
          6:42.56  8:04.10  9:25.22       
Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    1:14.93  2:37.31  3:59.64  5:22.75  10:49.34   
          6:45.57  8:07.81  9:29.82       
Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    1:13.08  2:35.28  3:58.19  5:22.11  10:52.51   
          6:46.40  8:09.04  9:31.99       
Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    1:23.70  2:59.45  4:37.87  6:18.68  12:53.76   
          7:59.26  9:39.83  11:18.21       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    1:17.03  2:42.57  4:10.16  5:39.18  11:24.49   
          7:07.99  8:35.41  10:01.28       
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    1:19.36  2:46.47  4:15.29  5:45.69  11:37.47   
          7:16.87  8:46.49  10:14.89       
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:17.02  2:45.01  4:14.30  5:43.37  11:38.35   
          7:14.14  8:43.06  10:13.09       
Viktor Malmring  2003  Sprvgen Simfrening    1:18.89  2:48.47  4:18.38  5:48.15  11:44.64   
          7:18.49  8:47.95  10:17.67       
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:24.23  2:57.09  4:31.79  6:04.35  12:13.99   
          7:39.05  9:13.75  10:48.38       
Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    1:29.17  3:11.22  4:56.99  6:42.09  13:36.38   
          8:28.51  10:13.93  11:56.23       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:36   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    33.02  1:10.29  1:48.69    2:27.45   
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    32.20  1:09.46  1:49.42    2:32.23   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    34.48  1:12.82  1:52.27    2:33.03   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    35.00  1:15.00  1:56.82    2:42.28   
Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening    36.36  1:18.38  2:01.23    2:44.43   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    36.79  1:21.94  2:10.16    2:57.94   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.76  1:14.89  1:55.95    2:35.95   
Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    34.04  1:13.05  1:54.68    2:37.47   
Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    38.94  1:26.04  2:15.14    3:04.84   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    34.54  1:15.64  1:58.45    2:42.53   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    40.61  1:32.17  2:23.50    3:12.55   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    34.65  1:15.77  1:59.03    2:41.64   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    36.66  1:21.57  2:09.18    2:55.14   
Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    41.45  1:29.83  2:17.99    3:04.56   
Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    38.97  1:28.17  2:18.36    3:06.45   
Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    43.24  1:33.63  2:24.65    3:12.68   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.64  1:33.94  2:28.53    3:18.37   
Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    45.67  1:39.46  2:34.70    3:28.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    28.95  1:04.20  1:44.16    2:14.89   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    29.31  1:06.82  1:48.66    2:19.98   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.64  1:09.52  1:50.79    2:25.61   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.39  1:09.26  1:52.24    2:25.64   
Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    29.41  1:10.56  1:50.60    2:26.79   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    31.00  1:11.93  1:54.36    2:29.92   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.94  1:12.31  1:58.20    2:32.45   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    31.71  1:12.26  1:57.13    2:32.45   
Oscar Norman  1999  Tyres Simsllskap    30.60  1:13.48  2:00.32    2:35.83   
10  William Yttergren  2000  Wisby Simsllskap    32.04  1:15.26  2:02.39    2:37.62   
11  Rudolfs Stupans  1999  Sprvgen Simfrening    33.60  1:16.10  2:03.25    2:38.05   
12  Nikola Despotovic  1998  Sdertrns Simsllskap    33.11  1:20.07  2:07.69    2:45.79   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    30.44  1:08.55  1:48.66    2:19.70   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    30.06  1:06.89  1:51.43    2:22.98   
Klaudius Schreck  2001  Sdertrns Simsllskap    28.84  1:08.45  1:50.11    2:23.51   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    29.94  1:08.94  1:51.74    2:25.96   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.12  1:12.06  1:55.07    2:29.79   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.39  1:09.76  1:56.40    2:31.45   
Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    32.61  1:12.95  2:01.48    2:35.39   
Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    33.60  1:15.85  2:02.69    2:39.51   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.89  1:16.25  2:00.82    2:39.82   
10  Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    34.54  1:17.90  2:06.12    2:40.32   
11  Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap    33.56  1:18.04  2:08.49    2:46.34   
12  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    35.87  1:22.44  2:11.01    2:48.83   
13  Fredrik Hasselberg  2001  Liding Simklubb    35.18  1:22.78  2:16.17    2:57.66   
14  Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    38.05  1:31.44  2:22.97    3:06.44   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    31.26  1:08.73  1:54.76    2:29.29   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    33.04  1:13.01  1:56.79    2:33.80   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    32.14  1:14.94  1:59.06    2:34.00   
William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    31.71  1:11.59  1:56.11    2:36.10   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    34.25  1:16.69  1:58.57    2:36.11   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    36.53  1:15.78  2:00.90    2:37.02   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    32.35  1:13.66  2:01.69    2:37.07   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    34.01  1:19.06  2:02.16    2:38.47   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    32.98  1:16.29  2:05.36    2:39.44   
10  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    35.43  1:18.54  2:06.62    2:42.40   
11  Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    35.15  1:17.27  2:08.20    2:44.76   
12  Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    35.35  1:19.89  2:10.48    2:49.15   
13  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    35.26  1:19.18  2:12.53    2:50.13   
14  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    38.86  1:26.76  2:13.39    2:50.64   
15  Jesper Granath  2002  Wisby Simsllskap    34.34  1:21.22  2:14.84    2:50.92   
16  Shane Falk  2002  Tyres Simsllskap    37.05  1:24.17  2:21.55    3:00.56   
17  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    36.32  1:22.67  2:20.29    3:00.66   
18  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    40.41  1:28.64  2:21.79    3:03.47   
19  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening    40.90  1:28.03  2:26.77    3:09.59   
20  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    44.98  1:36.53  2:32.68    3:13.45   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Majta  2003  Sdertrns Simsllskap    34.29  1:16.59  2:01.38    2:39.49   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    35.20  1:17.96  2:10.34    2:43.80   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.20  1:22.29  2:11.76    2:48.87   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    39.97  1:21.96  2:12.51    2:50.21   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.03  1:24.23  2:14.87    2:51.79   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    38.74  1:24.65  2:13.45    2:54.19   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    39.41  1:24.43  2:16.68    2:54.36   
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    38.57  1:26.56  2:17.87    2:55.43   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.46  1:24.18  2:14.29    2:55.80   
10  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    36.85  1:24.47  2:18.93    2:56.34   
11  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.84  1:20.84  2:15.00    2:57.49   
12  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.17  1:24.51  2:16.61    2:57.69   
13  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    39.62  1:27.03  2:19.35    2:59.82   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    40.17  1:27.45  2:22.91    3:01.55   
15  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.49  1:25.46  2:20.35    3:02.39   
16  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    41.51  1:31.72  2:23.44    3:03.38   
17  Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    43.49  1:32.18  2:26.40    3:04.97   
18  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.13  1:26.62  2:23.30    3:05.57   
19  Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    42.05  1:29.88  2:27.49    3:09.37   
20  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    45.83  1:38.64  2:34.47    3:14.24   
21  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    42.47  1:31.17  2:32.30    3:16.10   
22  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    47.39  1:37.63  2:34.09    3:16.51   
23  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    46.20  1:35.54  2:32.28    3:17.89   
24  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    46.58  1:38.64  2:32.88    3:21.10   
25  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    53.05  1:43.51  2:39.65    3:22.51   
26  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsllskap    53.89  1:44.69  2:40.03    3:22.80   
27  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    51.10  1:41.45  2:44.65    3:24.75   
28  Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    52.28  1:47.15  2:49.03    3:35.51   
Christoffer Lindahl  2004  Sprvgen Simfrening            DSQ   
David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening            DSQ   
Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:52   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:09.27  2:22.47  3:37.68    4:52.75   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.70  2:26.85  3:41.84    4:54.81   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:11.63  2:28.06  3:43.65    4:58.25   
Emma Garmelius  1999  Sprvgen Simfrening    1:12.50  2:28.74  3:45.69    5:02.78   
Julia Augustsson  2000  Sprvgen Simfrening    1:10.94  2:29.07  3:47.86    5:06.08   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:11.86  2:28.53  3:47.05    5:06.43   
Elin berg  2000  Sprvgen Simfrening    1:16.20  2:40.05  4:04.83    5:29.53   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    1:20.81  2:46.83  4:52.09    5:29.75   
Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    1:19.17  2:45.81  4:14.60    5:41.94   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.49  2:27.17  3:40.95    4:51.11   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:10.15  2:25.79  3:42.29    4:56.56   
Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    1:09.89  2:25.09  3:42.09    4:56.94   
Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:11.44  2:27.30  3:43.29    4:57.94   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    1:13.91  2:34.35  3:53.60    5:11.87   
Rebecca Zerne  2001  Sdertrns Simsllskap    1:13.53  2:32.77  3:52.92    5:12.62   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    1:16.09  2:39.51  4:01.14    5:21.28   
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:13.39  2:38.99  4:08.70    5:36.05   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:09.47  2:24.55  3:40.32    4:55.28   
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    1:12.24  2:27.43  3:44.33    4:57.38   
Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    1:12.59  2:30.31  3:48.59    5:07.86   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.73  2:34.37  3:54.63    5:13.43   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.49  2:32.68  3:54.28    5:14.14   
Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    1:12.32  2:32.33  3:54.15    5:15.52   
Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    1:18.70  2:47.68  4:17.97    5:48.34   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Wisby Simsllskap    1:11.20  2:25.26  3:39.66    4:51.52   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:12.40  2:29.99  3:49.04    5:05.46   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    1:12.99  2:31.92  3:51.67    5:06.26   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:14.99  2:37.39  4:00.20    5:19.12   
Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:15.35  2:36.80  4:00.15    5:21.54   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    1:15.23  2:38.50  4:03.57    5:25.13   
Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap    1:18.89  2:44.18  4:06.82    5:26.37   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    1:17.60  2:41.96  4:06.37    5:27.97   
Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    1:20.54  2:44.80  4:08.61    5:28.17   
10  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:14.88  2:40.56  4:06.57    5:28.42   
11  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    1:20.12  2:44.82  4:10.75    5:29.77   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    1:18.53  2:44.47  4:07.22    5:30.27   
13  Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    1:15.19  2:40.49  4:06.63    5:30.37   
14  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:23.13  2:51.25  4:16.83    5:37.10   
15  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    1:24.27  2:51.47  4:16.95    5:38.28   
16  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    1:20.30  2:47.99  4:16.27    5:38.78   
17  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    1:20.05  2:47.76  4:16.25    5:39.60   
18  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    1:20.88  2:50.63  4:20.01    5:45.42   
19  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:23.17  2:52.46  4:21.54    5:48.64   
20  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    1:25.84  2:56.11  4:29.42    5:53.34   
21  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    1:21.44  2:52.97  4:25.30    5:54.04   
22  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:23.15  2:54.28  4:27.22    5:54.90   
23  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:23.26  2:54.45  4:26.99    5:57.68   
24  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    1:24.36  2:55.37  4:27.95    5:58.23   
25  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:27.72  3:04.88  4:42.25    6:15.17   
26  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    1:27.71  3:05.67  4:44.17    6:18.54   
27  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:26.31  3:05.05  4:46.50    6:26.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:07   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    31.39        1:03.92   
Erik Ottosson  1999  Sprvgen Simfrening    32.82        1:07.23   
Alex Kaufmann  1999  Sprvgen Simfrening    33.27        1:09.01   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsllskap    35.30        1:13.21   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.20        1:06.20   
Anton Myllri  2001  Sdertrns Simsllskap    32.01        1:06.84   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    34.04        1:09.30   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.40        1:10.26   
Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap    36.07        1:14.94   
Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    36.39        1:15.26   
Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    37.98        1:20.12   
Pelle Andersson  2001  Sdertrns Simsllskap    38.71        1:20.80   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    40.11        1:22.26   
10  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    39.39        1:23.38   
11  Fredrik Hasselberg  2001  Liding Simklubb    43.24        1:28.48   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    33.28        1:08.12   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.40        1:10.69   
Photsawa Phootepkhum  2002  Sdertrns Simsllskap    36.52        1:14.06   
William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    35.09        1:14.07   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    35.68        1:14.15   
Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    36.27        1:14.47   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.59        1:14.79   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    36.89        1:15.99   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    37.99        1:17.07   
10  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    36.86        1:17.28   
11  Kevin Cheng  2002  Sdertrns Simsllskap    37.53        1:18.16   
12  Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    38.15        1:19.54   
13  Shane Falk  2002  Tyres Simsllskap    39.54        1:21.40   
14  Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    40.18        1:21.53   
15  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    40.57        1:21.81   
16  Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    40.11        1:22.37   
17  Alexander Johem  2002  Tyres Simsllskap    41.27        1:24.44   
18  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    41.08        1:25.15   
19  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    42.72        1:27.79   
20  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    44.70        1:31.72   
21  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    45.92        1:35.43   
Henos Fisshasen  2002  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.57        1:14.80   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.79        1:19.79   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.49        1:20.42   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.86        1:21.16   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    39.87        1:21.39   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.54        1:21.81   
Victor Lindbom  2004  Sdertrns Simsllskap    39.80        1:22.50   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.70        1:24.02   
Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.90        1:24.14   
10  Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    42.00        1:27.02   
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    41.58        1:27.77   
12  Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.78        1:28.46   
13  Daner Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    42.60        1:28.76   
14  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    43.06        1:28.94   
15  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    42.90        1:29.07   
16  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    44.97        1:29.71   
17  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    44.40        1:29.97   
18  Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    44.34        1:30.65   
19  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    45.16        1:31.43   
20  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    45.52        1:32.73   
21  David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening    44.08        1:33.59   
22  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    45.27        1:33.61   
23  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    46.35        1:34.21   
24  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    47.79        1:34.83   
25  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    45.51        1:35.96   
26  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    47.07        1:36.49   
27  Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    46.15        1:36.64   
28  Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    49.02        1:36.79   
29  Oliver Hglund  2003  Wisby Simsllskap    47.36        1:37.32   
30  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    47.47        1:37.72   
31  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    49.56        1:41.93   
32  Christoffer Lindahl  2004  Sprvgen Simfrening    50.30        1:42.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:33   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.55  1:16.86  1:55.83    2:33.98   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    37.65  1:17.92  1:57.96    2:35.67   
Elin Grenholm  1999  Sprvgen Simfrening    35.86  1:15.26  1:55.98    2:36.33   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    37.61  1:17.49  1:59.33    2:42.10   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    39.41  1:21.48  2:04.73    2:47.77   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    39.36  1:22.40  2:06.41    2:48.26   
Vinona Bothe  1999  Sdertrns Simsllskap    39.88  1:24.22  2:08.79    2:52.38   
Maya Lindhe  2000  Sdertrns Simsllskap    39.37  1:23.05  2:09.42    2:52.89   
Astrid Eliasson  2000  Sdertrns Simsllskap    40.41  1:24.25  2:09.66    2:54.76   
10  Nelly kerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    40.56  1:25.70  2:11.30    2:55.50   
11  Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    40.96  1:25.57  2:10.92    2:55.78   
12  Elin berg  2000  Sprvgen Simfrening    42.64  1:29.46  2:17.78    3:04.53   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    38.34  1:18.80  1:59.49    2:38.45   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    37.11  1:18.86  1:59.80    2:39.45   
Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    37.27  1:17.97  1:59.86    2:40.07   
Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF    41.06  1:24.54  2:08.11    2:51.70   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    38.51  1:18.46  1:59.11    2:36.72   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    37.20  1:17.48  1:59.57    2:41.13   
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    38.63  1:20.56  2:01.81    2:41.87   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    38.17  1:19.07  2:01.42    2:43.10   
Alwa Widmark  2002  Sdertrns Simsllskap    37.47  1:18.31  2:01.48    2:43.20   
Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    39.04  1:21.07  2:03.08    2:45.00   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    39.59  1:22.78  2:05.82    2:46.69   
Michelle Aspberg  2002  Sdertrns Simsllskap    38.29  1:21.46  2:07.38    2:53.95   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    40.85  1:26.38  2:13.14    2:58.35   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    37.81  1:18.15  1:59.60    2:40.44   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    37.61  1:19.17  2:02.00    2:43.60   
Elin Lundgren  2003  Sdertrns Simsllskap    37.86  1:20.11  2:03.06    2:45.53   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.43  1:25.00  2:09.93    2:53.50   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.72  1:25.36  2:11.39    2:53.88   
Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.74  1:24.93  2:11.06    2:54.88   
Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    40.56  1:26.59  2:13.88    2:58.79   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    42.43  1:28.57  2:15.53    2:59.62   
Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.83  1:28.07  2:16.07    3:00.31   
10  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    41.74  1:28.35  2:16.80    3:00.88   
11  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.53  1:29.97  2:16.97    3:00.98   
12  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.97  1:29.06  2:16.22    3:01.62   
13  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    43.64  1:31.75  2:18.31    3:01.87   
14  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.96  1:28.92  2:17.60    3:03.48   
15  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    44.17  1:33.26  2:20.80    3:05.70   
16  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    46.80  1:35.94  2:24.32    3:09.00   
17  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    44.47  1:32.26  2:21.72    3:10.49   
18  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    46.31  1:35.59  2:24.63    3:11.09   
19  Elicia Allard  2005  Sprvgen Simfrening    50.01  1:42.73  2:35.72    3:25.57   
20  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    48.92  1:41.58  2:35.38    3:27.37   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:55   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    26.88        55.28   
Carl Kll Jnsson  1999  Simklubben Neptun    26.97        55.79   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    26.90        55.87   
Erik Ottosson  1999  Sprvgen Simfrening    27.92        58.11   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    28.07        58.76   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    28.50        59.07   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    28.12        59.48   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    28.30        1:00.00   
Alex Kaufmann  1999  Sprvgen Simfrening    28.49        1:00.13   
10  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    28.51        1:00.43   
11  Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    28.92        1:00.58   
12  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    28.88        1:00.68   
13  Oscar Norman  1999  Tyres Simsllskap    28.95        1:00.96   
14  William Yttergren  2000  Wisby Simsllskap    29.22        1:01.97   
15  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.80        1:02.02   
16  Nikola Despotovic  1998  Sdertrns Simsllskap    29.26        1:02.42   
17  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsllskap    29.98        1:02.89   
18  Dmitrij Denisenko  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    29.12        1:03.14   
19  Rudolfs Stupans  1999  Sprvgen Simfrening    30.82        1:03.32   
20  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    31.04        1:04.34   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    26.89        55.80   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    27.05        55.82   
Klaudius Schreck  2001  Sdertrns Simsllskap    27.79        58.05   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    28.17        58.78   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    28.86        59.41   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    29.20        59.61   
David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    29.10        1:00.33   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    29.34        1:00.51   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    29.09        1:00.79   
10  Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    29.44        1:01.57   
11  Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    29.49        1:01.91   
12  Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    28.80        1:02.03   
13  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    29.84        1:02.69   
14  Nikhil Srikkanth  2001  Sdertrns Simsllskap    29.91        1:04.78   
15  Pelle Andersson  2001  Sdertrns Simsllskap    30.64        1:05.45   
16  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    31.13        1:05.49   
17  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    32.03        1:06.75   
18  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.42        1:07.24   
19  Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    31.06        1:07.56   
20  Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap    31.07        1:08.08   
21  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.05        1:09.37   
22  Fredrik Hasselberg  2001  Liding Simklubb    33.06        1:10.40   
23  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.28        1:11.58   
24  Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    33.73        1:11.84   
25  Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    34.06        1:12.70   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Nystrm  2002  Sdertrns Simsllskap    28.34        58.73   
Johan Javier Gutierrez  2002  Sdertrns Simsllskap    28.71        59.84   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    28.85        1:00.22   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    28.68        1:00.45   
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    29.39        1:01.16   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.38        1:01.39   
Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    30.17        1:01.54   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.76        1:01.59   
Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    30.17        1:02.19   
10  Jesper Granath  2002  Wisby Simsllskap    30.33        1:02.97   
11  Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.51        1:03.27   
12  Kevin Cheng  2002  Sdertrns Simsllskap    30.36        1:03.32   
13  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    29.70        1:03.39   
14  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.56        1:03.70   
15  Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    30.70        1:04.80   
16  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    31.29        1:04.91   
17  Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    30.29        1:05.11   
18  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    31.17        1:05.49   
19  Gustav Jonsson  2002  Sdertrns Simsllskap    30.94        1:06.00   
20  Shane Falk  2002  Tyres Simsllskap    31.28        1:06.54   
21  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.29        1:06.84   
22  William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    31.35        1:06.97   
23  Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    32.88        1:08.31   
24  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    33.22        1:08.82   
25  Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    32.60        1:08.85   
26  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    33.03        1:09.97   
27  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.34        1:12.88   
28  Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap    34.08        1:12.94   
29  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    35.58        1:15.88   
30  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening    37.25        1:17.65   
31  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.93        1:18.38   
32  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    39.62        1:20.17   
33  Alexander Johem  2002  Tyres Simsllskap    41.51        1:26.31   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    29.30        1:00.27   
Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap    28.39        1:01.25   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    32.83        1:08.26   
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    33.70        1:09.53   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    33.83        1:09.53   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.56        1:09.67   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    33.36        1:09.92   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.75        1:10.33   
Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    34.17        1:11.40   
10  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    34.93        1:12.59   
11  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.13        1:12.69   
12  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.54        1:13.09   
13  Oliver Hglund  2003  Wisby Simsllskap    35.86        1:14.42   
14  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.29        1:14.62   
15  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    36.50        1:15.42   
16  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    36.49        1:15.60   
17  Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.19        1:15.69   
18  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    36.05        1:16.12   
19  Daner Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    36.36        1:16.54   
20  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    36.03        1:17.70   
21  Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    37.51        1:18.60   
22  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.30        1:19.43   
23  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    37.87        1:19.69   
24  Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    38.36        1:19.71   
25  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    38.73        1:20.16   
26  David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening    37.48        1:21.01   
27  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsllskap    39.01        1:21.97   
28  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    38.94        1:23.04   
29  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    39.63        1:26.01   
30  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    41.66        1:27.53   
31  Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    41.72        1:28.40   
32  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    41.08        1:28.72   
33  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    41.79        1:29.08   
34  Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    43.23        1:30.63   
35  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    41.06        1:31.75   
36  Joel Alm  2004  Sprvgen Simfrening    43.09        1:31.77   
37  Christoffer Lindahl  2004  Sprvgen Simfrening    44.22        1:35.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  17:55 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:23   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    27.34  57.56  1:30.06    2:00.95   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    28.69  59.38  1:30.77    2:02.03   
Erik Ottosson  1999  Sprvgen Simfrening    29.57  1:02.37  1:35.19    2:07.58   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    29.91  1:02.53  1:36.03    2:10.02   
Carl Kll Jnsson  1999  Simklubben Neptun    29.68  1:03.00  1:38.87    2:10.33   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.20  1:04.56  1:38.96    2:12.30   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.44  1:04.42  1:39.31    2:13.14   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.86  1:05.96  1:42.04    2:17.35   
William Yttergren  2000  Wisby Simsllskap    30.81  1:06.82  1:44.77    2:22.13   
10  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsllskap    31.62  1:08.35  1:46.24    2:23.98   
11  Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    38.00  1:22.33  2:12.31    3:02.58   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    29.33  1:01.40  1:34.35    2:06.80   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    30.51  1:03.22  1:36.55    2:09.51   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    29.78  1:03.01  1:38.10    2:10.86   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.67  1:05.10  1:40.26    2:15.46   
David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.88  1:05.29  1:41.76    2:17.78   
Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    29.87  1:03.84  1:41.13    2:19.30   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    33.11  1:10.88  1:50.94    2:28.31   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    32.91  1:11.12  1:50.82    2:28.58   
Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    32.67  1:10.47  1:50.20    2:28.62   
10  Pelle Andersson  2001  Sdertrns Simsllskap    33.41  1:12.23  1:51.79    2:29.08   
11  Alexis Camacho  2001  Sdertrns Simsllskap    31.18  1:08.63  1:49.93    2:29.34   
12  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.47  1:12.92  1:55.90    2:38.04   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Nystrm  2002  Sdertrns Simsllskap    29.12  1:00.82  1:34.86    2:09.27   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.60  1:04.66  1:39.22    2:12.42   
Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    31.85  1:06.98  1:42.82    2:16.53   
Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    31.73  1:06.70  1:42.88    2:17.50   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsllskap    30.76  1:05.74  1:41.86    2:18.35   
Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    30.85  1:05.04  1:41.85    2:18.84   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    30.91  1:06.69  1:43.74    2:19.20   
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    31.57  1:07.77  1:44.25    2:20.64   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    29.64  1:03.91  1:40.90    2:22.45   
10  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    31.18  1:07.34  1:45.71    2:24.86   
11  Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    32.63  1:09.93  1:48.73    2:27.59   
12  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.12  1:12.21  1:52.62    2:31.15   
13  Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    33.46  1:11.69  1:51.88    2:31.21   
14  Gustav Jonsson  2002  Sdertrns Simsllskap    32.04  1:09.99  1:52.45    2:32.85   
15  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    36.02  1:17.51  1:58.99    2:40.45   
16  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.97  1:14.30  1:57.76    2:41.15   
17  Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap    35.94  1:17.27  2:00.90    2:41.66   
18  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.57  1:18.60  2:02.99    2:45.51   
19  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    38.06  1:22.67  2:07.20    2:50.76   
20  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening    38.35  1:23.28  2:09.37    2:51.73   
21  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    39.82  1:27.91  2:17.07    3:02.92   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    29.55  1:04.00  1:41.70    2:16.82   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.65  1:11.91  1:50.75    2:28.77   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.33  1:11.27  1:51.02    2:29.54   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    34.85  1:14.41  1:55.11    2:33.55   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.98  1:17.78  1:59.57    2:38.01   
Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.96  1:18.30  2:00.25    2:39.52   
Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    35.87  1:16.83  2:00.09    2:40.05   
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    36.62  1:17.79  1:59.74    2:41.03   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.82  1:21.56  2:05.97    2:42.64   
10  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.74  1:18.03  2:01.07    2:43.21   
11  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.97  1:17.95  2:03.31    2:44.89   
12  Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    38.42  1:21.06  2:04.59    2:46.46   
13  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsllskap    38.26  1:22.52  2:08.42    2:50.32   
14  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    38.86  1:21.74  2:06.43    2:50.54   
15  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    39.72  1:24.91  2:09.92    2:52.88   
16  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    39.31  1:23.67  2:10.85    2:55.97   
17  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    40.06  1:29.24  2:18.72    3:04.53   
18  David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening    37.65  1:25.60  2:18.97    3:09.33   
19  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    41.72  1:30.31  2:22.10    3:11.24   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:41   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.95        1:07.71   
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    31.31        1:08.38   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.54        1:08.45   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    32.77        1:10.25   
Elin Grenholm  1999  Sprvgen Simfrening    32.47        1:11.95   
Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening    33.27        1:12.08   
Emma Garmelius  1999  Sprvgen Simfrening    33.98        1:13.99   
Julia Augustsson  2000  Sprvgen Simfrening    34.22        1:14.30   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.63        1:14.64   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.26        1:15.31   
11  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.81        1:16.32   
12  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF    35.51        1:17.06   
13  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    34.68        1:17.79   
14  Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    37.31        1:22.81   
15  Wilma Ekwall  1999  Sprvgen Simfrening    38.20        1:24.90   
16  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    38.09        1:25.69   
17  Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    39.88        1:29.13   
18  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsllskap    37.37        1:29.64   
19  Rebecca Elgh  1999  Sprvgen Simfrening    41.96        1:30.62   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    33.25        1:11.11   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.81        1:11.53   
Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.72        1:11.71   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.44        1:11.93   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.77        1:14.12   
Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    34.63        1:15.66   
Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    35.97        1:21.45   
Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    37.79        1:21.71   
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    38.05        1:31.04   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.89        1:10.56   
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    33.66        1:12.62   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    32.86        1:12.69   
Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    33.85        1:15.69   
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.85        1:16.26   
Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    34.61        1:19.68   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.93        1:19.73   
Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    36.70        1:22.54   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    37.20        1:22.94   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    33.29        1:11.99   
Tone Sandsj  2003  Wisby Simsllskap    32.83        1:12.32   
Klara Possman  2003  Sdertrns Simsllskap    33.51        1:12.64   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    36.80        1:18.38   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    36.48        1:19.23   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    37.83        1:20.58   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.21        1:21.44   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    37.49        1:21.87   
Elin Lundgren  2003  Sdertrns Simsllskap    37.91        1:22.87   
10  Mikaela Hedstrm  2003  Sprvgen Simfrening    37.37        1:23.06   
11  Nina Pavlovic Cano  2004  Sdertrns Simsllskap    35.24        1:23.11   
12  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    41.24        1:25.77   
13  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    38.78        1:25.88   
14  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    40.04        1:27.21   
15  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.39        1:28.15   
16  Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    40.15        1:28.18   
17  Alice Jnsson  2003  Sdertrns Simsllskap    40.90        1:30.16   
18  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    42.21        1:30.93   
19  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    40.72        1:31.32   
20  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.39        1:31.95   
21  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.45        1:32.22   
22  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    43.58        1:32.97   
23  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.01        1:33.29   
24  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    41.74        1:33.43   
25  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    39.71        1:33.65   
26  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    43.65        1:34.93   
27  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    43.23        1:35.45   
28  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    42.48        1:35.79   
29  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    45.33        1:36.91   
30  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    44.53        1:37.04   
31  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.38        1:38.78   
32  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    46.96        1:39.90   
33  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    45.65        1:44.08   
34  Veronica Olsson  2005  Sprvgen Simfrening    48.41        1:45.84   
35  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    46.85        1:47.40   
Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening            DNS   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:06   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    32.41        1:10.11   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.90        1:13.48   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    35.56        1:16.92   
Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    37.61        1:18.71   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    37.39        1:20.64   
Nikola Despotovic  1998  Sdertrns Simsllskap    38.46        1:23.25   
Erik Ottosson  1999  Sprvgen Simfrening    39.59        1:24.89   
William Yttergren  2000  Wisby Simsllskap    41.12        1:27.68   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Sdertrns Simsllskap    32.80        1:13.47   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    34.94        1:13.70   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    34.75        1:14.35   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    36.07        1:15.61   
Markus Charlton  2001  Sdertrns Simsllskap    36.32        1:16.22   
Adam Sehmi  2001  Sdertrns Simsllskap    36.06        1:18.30   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    37.32        1:19.14   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    41.70        1:27.95   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    41.86        1:29.63   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    34.89        1:15.82   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    35.85        1:18.03   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.15        1:18.18   
William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    36.74        1:20.26   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.94        1:21.57   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.69        1:23.41   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    39.96        1:24.56   
Robin Wallengren  2002  Sdertrns Simsllskap    38.31        1:25.66   
Ludvig Jansson  2002  Sprvgen Simfrening    42.56        1:29.40   
10  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    43.03        1:29.65   
11  Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    43.11        1:33.09   
12  Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap    44.67        1:35.04   
13  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    44.86        1:35.20   
14  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    45.76        1:35.57   
15  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    46.75        1:39.64   
16  Matyas Trk  2002  Sprvgen Simfrening    48.18        1:43.58   
17  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening    49.89        1:44.92   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Majta  2003  Sdertrns Simsllskap    36.16        1:18.51   
Malte Sderberg  2004  Sdertrns Simsllskap    39.10        1:24.00   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    40.11        1:25.12   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.64        1:27.59   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.98        1:28.06   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    42.96        1:29.84   
David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening    41.95        1:30.04   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    42.90        1:30.25   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    44.79        1:34.21   
10  Daner Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    44.42        1:35.81   
11  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    44.78        1:37.11   
12  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.82        1:37.17   
13  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    46.70        1:38.31   
14  Victor Trgrdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    46.68        1:38.75   
15  Elias Lyth  2004  Wisby Simsllskap    46.49        1:39.19   
16  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    46.80        1:40.46   
17  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    48.99        1:41.22   
18  Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    46.22        1:41.60   
19  Oliver Hglund  2003  Wisby Simsllskap    47.63        1:43.61   
20  Anton Hglund  2004  Wisby Simsllskap    49.26        1:43.65   
20  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsllskap    49.78        1:43.65   
22  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    48.00        1:47.19   
23  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    53.96        1:51.62   
24  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    51.29        1:52.61   
25  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    56.32        1:58.68   
26  Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    56.56        1:58.85   
27  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    57.47        2:02.42   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:27   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Augustsson  2000  Sprvgen Simfrening    38.79  1:21.89  2:06.88    2:51.28   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    39.80  1:24.05  2:08.58    2:53.80   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    39.41  1:25.01  2:11.27    2:54.76   
Vinona Bothe  1999  Sdertrns Simsllskap    42.38  1:31.56  2:22.06    3:11.48   
Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening    44.35  1:34.09  2:24.06    3:13.70   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    43.57  1:33.52  2:26.38    3:19.45   
Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    46.80  1:40.63  2:35.20    3:30.02   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    49.78  1:45.41  2:43.74    3:41.64   
Rebecca Elgh  1999  Sprvgen Simfrening    55.05  1:57.03  3:02.33    4:06.89   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    40.31  1:26.65  2:13.72    3:01.24   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    41.50  1:29.21  2:18.69    3:07.09   
Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    46.94  1:38.61  2:30.20    3:21.88   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    39.48  1:23.85  2:08.84    2:53.39   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    41.93  1:29.60  2:17.85    3:04.20   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.56  1:28.25  2:16.33    3:04.28   
Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    41.67  1:29.34  2:18.10    3:06.97   
Ioana Danes  2002  Sprvgen Simfrening    42.41  1:29.60  2:17.91    3:07.06   
Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    44.34  1:33.98  2:27.12    3:22.49   
Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    45.39  1:37.46  2:30.77    3:24.09   
Jennie Wensmark  2002  Sprvgen Simfrening    49.25  1:45.42  2:41.15    3:36.58   
Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    49.58  1:46.34  2:45.45    3:41.99   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Sdertrns Simsllskap    36.84  1:20.92  2:05.70    2:49.74   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    40.36  1:26.75  2:14.50    3:01.62   
Olivia Barrios  2004  Sdertrns Simsllskap    39.82  1:26.69  2:14.60    3:02.43   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    40.58  1:27.64  2:17.18    3:05.89   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    43.08  1:32.26  2:22.12    3:11.03   
Rebecka Axelmalm  2003  Sdertrns Simsllskap    43.75  1:34.80  2:25.35    3:12.95   
Josefine kerman  2004  Sdertrns Simsllskap    42.16  1:31.91  2:25.11    3:16.53   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    44.78  1:34.44  2:26.49    3:19.18   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    45.26  1:36.49  2:29.11    3:19.56   
10  Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    47.71  1:40.97  2:32.88    3:23.20   
11  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    48.36  1:40.03  2:32.10    3:23.22   
12  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    48.38  1:40.79  2:34.63    3:26.81   
13  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    45.46  1:40.02  2:34.68    3:29.25   
14  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    49.20  1:43.31  2:38.66    3:32.96   
15  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.86  1:42.51  2:38.85    3:34.43   
16  Vera Backman  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    49.69  1:45.87  2:42.30    3:36.85   
17  Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    49.01  1:45.81  2:43.88    3:41.76   
18  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    47.22  1:44.44  2:43.85    3:42.14   
19  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    55.06  1:57.27  2:58.42    3:58.41   
Zeline Bengtson  2003  Sdertrns Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:51   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    1:07.70  2:23.15  3:50.38    4:55.17   
Daniel Sjblom Ahlstrm  1998  Sprvgen Simfrening    1:05.94  2:22.57  3:51.02    4:58.94   
Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    1:07.45  2:33.04  3:55.55    5:05.72   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    1:07.05  2:29.85  3:58.89    5:10.80   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.59  2:32.49  4:01.58    5:16.94   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:08.31  2:24.23  3:58.61    5:07.66   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    1:09.96  2:36.10  4:05.90    5:13.45   
Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    1:08.82  2:32.45  4:03.19    5:17.04   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:14.10  2:34.35  4:12.74    5:27.22   
Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    1:16.28  2:44.93  4:23.45    5:38.94   
David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:15.17  2:51.69  4:28.90    5:44.99   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    1:14.68  2:37.70  4:15.63    5:30.72   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:11.90  2:57.57  4:48.31    6:07.42   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:25.41  3:04.42  4:46.45    6:09.91   
Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    1:32.49  3:11.22  5:04.26    6:29.54   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    1:35.64  3:17.33  5:02.48    6:32.43   
Markus Annas  2004  Sprvgen Simfrening    1:44.37  3:30.12      7:01.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:50   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    1:12.57  2:30.61  3:48.90  5:07.32  19:33.05   
          6:25.78  7:44.64  9:03.62  10:22.79     
          11:42.13  13:01.44  14:20.10  15:39.75     
          16:59.86  18:17.82         
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:14.06  2:34.42  3:54.98  5:15.35  20:20.31   
          6:36.49  7:58.31  9:20.39  10:42.84     
          12:05.44  13:28.57  14:51.31  16:14.07     
          17:37.67  19:00.28         
Wilma Ekwall  1999  Sprvgen Simfrening    1:16.89  2:38.59  4:02.63  5:27.50  21:11.40   
          6:52.74  8:18.57  9:43.22  11:09.00     
          12:35.04  14:00.77  15:27.22  16:53.87     
          18:20.19  19:46.79         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    1:17.81  2:41.91  4:08.02  5:35.68  21:59.68   
          7:03.99  8:33.28  10:03.50  11:33.10     
          13:03.23  14:34.66  16:05.18  17:34.42     
          19:04.78  20:34.07         
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:18.81  2:46.83  4:15.37  5:48.80  22:48.10   
          7:22.45  8:57.57  10:31.61  12:05.72     
          13:41.03  15:13.26  16:45.92  18:15.47     
          19:47.86  21:20.73         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:14.40  2:34.97  3:56.74  5:18.78  20:09.59   
          6:41.34  8:03.74  9:27.12  10:49.16     
          12:10.05  13:30.85  14:51.09  16:10.36     
          17:31.86  18:53.36         
Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    1:15.34  2:36.24  3:57.83  5:20.15  20:26.20   
          6:42.68  8:05.31  9:26.99  10:48.56     
          12:09.59  13:31.81  14:55.55  16:19.32     
          17:43.24  19:06.49         
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:14.80  2:35.67  3:57.65  5:20.54  20:48.36   
          6:43.75  8:07.28  9:32.20  10:58.02     
          12:23.09  13:47.90  15:12.68  16:38.25     
          18:03.34  19:27.50         
Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    1:14.79  2:37.54  4:00.24  5:22.90  20:48.36   
          6:45.97  8:09.10  9:32.41  10:56.53     
          12:21.19  13:45.90  15:10.43  16:35.60     
          18:00.67  19:25.28         
Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    1:25.48  2:59.65  4:35.67  6:11.58  24:07.15   
          7:47.65  9:24.55  11:01.88  12:40.57     
          14:20.38  16:00.61  17:39.32  19:19.42     
          20:56.99  22:35.25         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:15.59  2:37.73  3:58.71  5:21.32  20:32.56   
          6:43.72  8:06.58  9:29.51  10:53.91     
          12:16.64  13:40.19  15:03.47  16:25.97     
          17:48.83  19:12.70         
Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    1:17.12  2:39.12  4:02.31  5:27.22  20:55.16   
          6:50.12  8:14.09  9:39.87  11:03.78     
          12:28.97  13:54.54  15:19.05  16:44.74     
          18:09.66  19:33.85         
Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    1:18.61  2:44.72  4:12.13  5:40.90  21:49.31   
          7:09.81  8:38.90  10:07.64  11:36.99     
          13:06.59  14:34.66  16:02.98  17:32.60     
          18:59.76  20:27.05         
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:26.56  2:59.94  4:35.72  6:11.56  23:42.76   
          7:48.73  9:23.81  10:58.61  12:34.97     
          14:11.60  15:50.45  17:27.54  19:03.84     
          20:37.57  22:14.19         
Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:29.23  3:06.27  4:42.94  6:19.64  23:50.21   
          7:55.95  9:32.11  11:07.35  12:43.21     
          14:18.43  15:54.46  17:30.42  19:07.61     
          20:43.38  22:18.40         
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:30.19  3:07.52  4:44.66  6:21.46  23:50.96   
          7:58.30  9:34.80  11:11.25  12:46.95     
          14:23.66  15:59.22  17:35.06  19:11.87     
          20:48.24  22:23.87         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Sprvgens Simfrening  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:39   
  Arrangr  Sprvgen sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:08.92  2:20.60  3:32.79  4:45.65  9:44.40   
          6:00.11  7:15.41  8:30.64