2021-04-12   06:00:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Mulipola  2006      41.58  1:29.68  2:19.05    3:04.12   
  Sigma Swim Allerød  3:17.66                 
                     
Falka Tind  2006      42.97  1:30.84  2:19.38    3:05.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.93                 
                     
Mathilde Møller  2007      46.18  1:37.15  2:26.11    3:15.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.34                 
                     
Linnea Funk Larsen  2007      46.09  1:36.87  2:28.42    3:16.36   
  Sigma Swim Allerød  3:30.75                 
                     
Charlotte Dreyer Riis  2006      46.75  1:38.15  2:27.28    3:17.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.61                 
                     
Carla Heidemann  2007      46.21  1:38.20  2:30.67    3:21.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:05.00                 
                     
Karen Markussen  2007      50.43  1:43.88  2:36.84    3:26.50   
  Sigma Swim Allerød  3:36.58                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006      46.99  1:41.37  2:36.98    3:26.68   
  Hillerød Svømmeklub  3:45.70                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      48.17  1:41.21  2:36.09    3:27.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:28.08                 
                     
10  Ida Mogensen  2006      46.48  1:43.33  2:39.71    3:35.42   
  Sigma Swim Allerød  3:26.40                 
                     
11  Veronica Larnkjær  2006      51.09  1:47.04  2:46.04    3:41.01   
  Vest-Brøndby  3:38.48                 
                     
12  Rebecca Loft Helms  2006      52.42  1:50.24  2:48.63    3:41.02   
  Vest-Brøndby  3:55.46                 
                     
Marie Storch  2006              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  4:10.81                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      34.04  1:14.06  1:55.58    2:34.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.30                 
                     
Rebecca Petersen  2005      36.66  1:19.05  2:00.00    2:38.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.93                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.72  1:18.37  2:01.28    2:39.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.32                 
                     
Mathilde Bennetzen  2004      37.68  1:19.18  2:02.77    2:43.43   
  Vest-Brøndby  2:47.05                 
                     
Olivia Møller  2004      36.66  1:19.46  2:03.43    2:44.87   
  Haslev Svømmeklub  2:54.37                 
                     
Nanette Skou Clausen  2005      38.32  1:21.98  2:06.94    2:49.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.48                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      40.92  1:25.75  2:09.97    2:51.16   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Lykke Gøtterup Jensen  2004      40.01  1:24.09  2:08.86    2:52.33   
  Vest-Brøndby  2:54.70                 
                     
Agnete Høyer  2005      39.73  1:25.00  2:11.96    2:56.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.68                 
                     
10  Nikoline R. Amstrup  2005      40.56  1:27.05  2:14.85    3:01.09   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.22                 
                     
11  Esther Haudrum Larsen  2005      39.57  1:25.61  2:13.72    3:01.70   
  Værløse Svømmeklub  3:11.05                 
                     
12  Rosa IL Wol Jensen  2004      42.08  1:29.14  2:19.89    3:05.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.09                 
                     
13  Ditte Jensen  2005      41.59  1:30.20  2:19.57    3:05.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.40                 
                     
14  Ella Gohr Metz  2005      45.48  1:37.16  2:30.38    3:22.46   
  Vest-Brøndby  3:35.82                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  2:40.39                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Holm Hansen  2002      32.38  1:07.90  1:43.43    2:18.25   
  Værløse Svømmeklub  2:23.46                 
                     
Ulrikke Veje  2002      33.96  1:12.87  1:50.74    2:25.08   
  Hillerød Svømmeklub  2:22.83                 
                     
Sofie Nielsen  2003      35.30  1:14.36  1:54.67    2:31.93   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Mikala Ravn Borch  2003      34.39  1:13.10  1:53.53    2:32.42   
  Værløse Svømmeklub  2:43.02                 
                     
Zara Wendel  2002      35.52  1:15.51  1:57.12    2:33.90   
  Odsherred Svømmeklub  2:43.36                 
                     
Mia Witt  2002      36.12  1:16.13  1:56.87    2:35.39   
  Vest-Brøndby  2:38.65                 
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      37.75  1:18.91  2:00.74    2:41.49   
  Værløse Svømmeklub  2:58.84                 
                     
Annika Egenhardt  2003      37.89  1:18.91  2:00.60    2:41.57   
  Vest-Brøndby  2:50.42                 
                     
Josephine Aagesen  2003      40.34  1:26.15  2:15.66    3:01.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.47                 
                     
10  Selma Grube Hansen  2003      43.91  1:35.28  2:29.13    3:20.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
11  Clara Hollenbeck  2003      43.82  1:33.63  2:29.26    3:26.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      29.49  1:02.39  1:36.58    2:08.39   
  Vest-Brøndby  2:08.18                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.42  1:07.90  1:44.09    2:20.35   
  Vest-Brøndby  2:19.91                 
                     
Volena Dimitrova  1999      34.08  1:12.29  1:52.18    2:31.70   
  Vordingborg Svømme Klub  2:34.05                 
                     
Negar Latifi  1990      35.90  1:17.90  2:03.05    2:46.41   
  U.S.G  2:39.12                 
                     
Asta Fuglsang Andersen  2001      36.97  1:20.63  2:07.34    2:53.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Cecilie Kaas Olsen  2001      44.02  1:31.69  2:23.10    3:15.82   
  Odsherred Svømmeklub  3:06.51                 
                     
Dicte Sarah Jensen  2001      45.10  1:40.37  2:36.76    3:32.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner