2021-04-11   21:42:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Andersen  2005      46.44  1:35.72  2:27.09    3:17.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.34                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      44.63  1:36.53  2:29.04    3:21.85   
  Hillerød Svømmeklub  4:01.26                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      49.99  1:47.44  2:43.34    3:38.64   
  Sigma Swim Allerød  3:49.92                 
                     
Cornelius Olsen  2005      50.97  1:47.78  2:44.70    3:41.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.31                 
                     
Oliver Lassen  2005      50.22  1:49.60  2:48.34    3:44.92   
  Sigma Swim Birkerød  4:01.27                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      52.66  1:52.62  2:51.00    3:45.39   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Sebastian Pedersen  2005      53.06  1:52.28  2:52.09    3:50.30   
  Sigma Swim Birkerød  3:45.00                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      53.35  1:52.07  2:51.87    3:50.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:02.00                 
                     
Matthias Slot  2005      54.18  1:54.33  2:56.06    3:54.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:02.00                 
                     
10  Jonathan S. Samuelsson  2005      55.52  1:55.33  2:55.59    3:54.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.00                 
                     
11  Magnus Tullberg  2005      50.21  1:51.50  2:54.90    3:56.42   
  Sigma Swim Birkerød  4:07.57                 
                     
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006      55.95  1:57.61  2:58.49    3:57.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.00                 
                     
13  Finn Elbo Card  2005      55.03  1:56.39  2:57.66    3:59.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
                     
14  Gustav Steen Andersen  2006      57.69  2:01.34  3:06.68    4:08.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.67                 
                     
15  Magnus Steen Andersen  2006      1:01.23  2:05.96  3:09.00    4:11.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:29.00                 
                     
16  William Folkmann  2006      57.51  2:02.81  3:09.98    4:15.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:39.14                 
                     
17  Josef Shukri  2006      1:03.40  2:21.44  3:34.30    4:46.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  4:17.88                 
                     
Mads Møller  2005              DSQ  Ej samtid berør 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.80                 
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Troels Fode  2004      40.60  1:25.48  2:11.05    2:54.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:08.31                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004      40.19  1:24.77  2:10.33    2:56.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.84                 
                     
Sebastian Greisen  2004      46.01  1:36.88  2:27.74    3:17.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.36                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      48.43  1:40.63  2:30.38    3:20.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:26.25                 
                     
Kristoffer Sandfeld  2003      43.51  1:36.17  2:30.67    3:26.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.71                 
                     
Mads Liechti  2004      48.99  1:44.33  2:37.91    3:32.87   
  Sigma Swim Birkerød  3:30.00                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      49.70  1:47.88  2:46.42    3:40.71   
  Vest-Brøndby  3:56.72                 
                     
Cassius Arbo Christensen  2003      48.07  1:44.96  2:41.28    3:42.65   
  Vest-Brøndby  4:11.75                 
                     
William Mitchell  2004      53.59  1:54.78  2:58.56    4:03.25   
  Vest-Brøndby  4:08.97                 
                     
10  Thorbjørn Bjerrum  2004      1:01.16  2:08.35  3:15.46    4:24.77   
  Vest-Brøndby  4:28.18                 
                     
Mads Naver  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød  3:54.78                 
                     
Jonathan Beck  2004              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Villads Arfelt  2004              DSQ  Ej samt. berør 75m 
  Sigma Swim Birkerød  3:49.01                 
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001      37.29  1:18.96  2:01.57    2:42.53   
  Vest-Brøndby  2:38.28                 
                     
Tobias Sundwall  2001      39.01  1:24.29  2:11.58    2:58.73   
  Værløse Svømmeklub  3:06.08                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      41.95  1:30.49  2:19.29    3:06.18   
  Vest-Brøndby  3:04.70                 
                     
Lucas Jøns  2002      42.98  1:31.47  2:20.62    3:08.52   
  Værløse Svømmeklub  3:10.91                 
                     
Frederik Helms  2001      43.69  1:33.11  2:23.52    3:12.25   
  Vest-Brøndby  3:11.10                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002      43.23  1:32.43  2:23.39    3:12.70   
  Vest-Brøndby  3:18.17                 
                     
Nicholas Svane  2002      45.50  1:35.86  2:27.04    3:18.13   
  Sigma Swim Allerød  3:16.37                 
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999      34.50  1:13.02  1:52.19    2:30.94   
  Vest-Brøndby  2:27.52                 
                     
Andreas Cheng Milsgaard  2000      38.20  1:22.42  2:07.21    2:51.65   
  Værløse Svømmeklub  2:55.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner