2019-08-19   22:24:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ZOGGS -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Danil Seksenov  2004      31.59        1:05.24   
  Vanders  1:07.79                 
                     
Onni Äijälä  2004      30.89        1:06.57   
  Hyvinkään Uimaseura  1:08.05                 
                     
Eero Rautaporras  2005      31.13        1:09.16   
  Nokian Pyry  1:13.46                 
                     
Aapo Kinnunen  2004      33.83        1:09.48   
  Raision Urheilijat  1:11.61                 
                     
Lassi Niemi  2004      33.56        1:09.53   
  TaTu Tampere  1:08.64                 
                     
Markus Veckman  2004      34.52        1:11.29   
  Swimming Jyväskylä  1:09.68                 
                     
Jesse Hyppönen  2004      34.13        1:12.42   
  Lahden Kaleva  1:13.99                 
                     
Akseli Kotti  2004      35.56        1:12.65   
  TaTu Tampere  1:16.75                 
                     
Sakari Korri  2005      35.58        1:15.54   
  Rauman Uimaseura  1:14.41                 
                     
10  Miro Birkstedt  2004      37.03        1:17.44   
  TaTu Tampere  1:19.87                 
                     
11  Lucas Lydman  2005      36.67        1:17.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.18                 
                     
12  Topias Kupiainen  2004      37.49        1:17.60   
  Nokian Pyry  1:17.36                 
                     
13  Niilo Kilpeläinen  2004      37.48        1:17.94   
  TaTu Tampere  1:18.03                 
                     
14  Eero Leino  2004      37.35        1:18.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.44                 
                     
15  Joona Saloniemi  2004      37.68        1:19.19   
  TaTu Tampere  1:20.24                 
                     
16  Leo Liukonen  2004      38.34        1:19.20   
  TaTu Tampere  1:22.31                 
                     
17  Elmeri Aho  2004      37.65        1:19.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.14                 
                     
18  Nico Peltonen  2005      37.84        1:20.30   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.21                 
                     
19  Jimi Kojo  2005      38.55        1:20.76   
  Uimaseura Aquila  1:22.33                 
                     
20  Aarne Eskelinen  2004      39.80        1:22.44   
  Uinti Tampere  1:20.65                 
                     
21  Lev Vlasov  2007      39.00        1:22.57   
  Uinti Tampere  1:24.08                 
                     
22  Ilja Syrjä  2004      39.77        1:22.58   
  Uinti Tampere  1:26.31                 
                     
23  Joni Routamo  2005      38.83        1:23.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.90                 
                     
24  Juho Törmä  2005      38.97        1:23.66   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:26.24                 
                     
25  Atte Nieminen  2004      39.71        1:24.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.37                 
                     
26  Jesse Anoschkin  2004      39.22        1:24.33   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.66                 
                     
27  Julius Sandelin  2005      39.53        1:24.53   
  Rauman Uimaseura  1:20.74                 
                     
28  Linus Vuollet  2004      41.02        1:24.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.86                 
                     
29  Nuutti Nissilä  2004      40.60        1:25.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.02                 
                     
30  Ilari Hatunen  2006      40.81        1:25.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.69                 
                     
31  Tuomas Mäkinen  2005      42.28        1:26.07   
  Rauman Uimaseura  1:24.12                 
                     
32  Miklas Pikkuhuhta  2005      40.87        1:26.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.88                 
                     
33  Antte Säilä  2004      41.88        1:27.86   
  Uinti Tampere  1:30.31                 
                     
34  Jaakko Karti  2004      41.53        1:28.04   
  Uinti Tampere  1:34.09                 
                     
35  Valtteri Muranen  2005      42.31        1:29.30   
  Uimaseura Aquila  1:34.89                 
                     
36  Oliver Aspholm  2005      42.27        1:29.98   
  Uinti Tampere  1:38.78                 
                     
37  Sampo Rautio  2004      41.63        1:30.30   
  Uinti Tampere  1:29.34                 
                     
38  Litti Penttilä  2004      42.79        1:31.72   
  Uinti Tampere  1:33.58                 
                     
39  Castor Trygg  2004      43.51        1:32.85   
  Uinti Tampere  1:34.60                 
                     
40  Anton Passoja  2006      44.28        1:33.67   
  Nokian Pyry                   
                     
41  Mikael Tuohioja  2005      42.37        1:34.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.34                 
                     
42  Topi Salminen  2004      43.76        1:34.14   
  Nokian Pyry  1:35.52                 
                     
43  Albert Laakkonen  2007      44.23        1:34.32   
  Uinti Tampere  1:33.55                 
                     
44  Eelis Wiberg  2004      43.36        1:34.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.60                 
                     
45  Kalle Heinonen  2006      43.35        1:34.92   
  TaTu Tampere  1:42.74                 
                     
46  Luka Pykälistö  2004      42.90        1:35.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:47.13                 
                     
47  Nicolas Knuutila  2004      43.95        1:35.83   
  Uinti Tampere  1:48.54                 
                     
48  Joonas Arponen  2005      45.53        1:36.22   
  Rauman Uimaseura  1:36.89                 
                     
49  Iiro Kyllönen  2005      44.77        1:36.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.84                 
                     
50  Joona Kurppa  2004      47.47        1:37.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.57                 
                     
51  Ville Kivelä  2005      45.56        1:38.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
52  Samuele Cavallotti  2005      48.72        1:39.31   
  Uinti Tampere  1:42.16                 
                     
53  Markus Koskinen  2005      46.02        1:40.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.01                 
                     
54  Santeri Ahinko  2004      45.50        1:43.39   
  Vesihelmen Uimaseura  1:47.82                 
                     
55  Niklas Töyrylä  2006      51.72        1:43.51   
  Uinti Tampere  1:52.32                 
                     
56  Emil Ahvonen  2005      48.51        1:43.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:42.83                 
                     
57  Saku Pietilä  2006      49.94        1:45.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:47.53                 
                     
58  Henrik Leinonen  2005      51.44        1:47.49   
  Uinti Tampere  1:58.72                 
                     
59  Aapo Koivuniemi  2004      50.36        1:47.66   
  Uinti Tampere  2:03.48                 
                     
60  Väinö Pitkänen  2006      50.88        1:48.04   
  Uinti Tampere  1:59.89                 
                     
61  Rasmus Ruotoistenmäki  2006      51.08        1:48.18   
  Uinti Tampere  1:59.68                 
                     
62  Casper Kvist  2006      49.55        1:48.67   
  Nokian Pyry  2:04.71                 
                     
63  Kasper Kaskela  2004      51.07        1:48.80   
  Uinti Tampere  1:57.39                 
                     
64  Iliad Sioofy Khojine  2004      45.29        1:52.35   
  Uinti Tampere                   
                     
65  Iiro Räty  2006      45.36        1:52.50   
  Nokian Pyry                   
                     
66  Sauli Gummerus  2004      54.03        1:55.25   
  Uinti Tampere  1:55.70                 
                     
67  Eemeli Salo  2007      52.81        1:57.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:01.95                 
                     
68  Ilmari Anttila  2005      1:03.49        2:16.14   
  TaTu Tampere  2:09.73                 
                     
69  Joa Siltakoski  2007      44.28        2:27.39   
  TaTu Tampere                   
                     
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Elias Tuominen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:53.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:54.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lucas Kerby  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:35.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tuomas Lehtonen  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Efim Romanov  2002      30.10        1:02.29   
  TaTu Tampere  1:02.88                 
                     
Aku Kaila  2003      30.74        1:04.12   
  Raision Urheilijat  1:03.71                 
                     
Jere Broman  2002      31.17        1:04.83   
  Nokian Pyry  1:04.49                 
                     
Justus Hilaja  2002      30.85        1:05.11   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:03.23                 
                     
Nico Nieminen  2002      30.91        1:06.77   
  Vesihelmen Uimaseura  1:04.16                 
                     
Mikael Nurmela  2002      32.51        1:07.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.39                 
                     
Arttu Seppänen  2002      32.14        1:07.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:10.03                 
                     
Robin Söderholm  2002      34.07        1:08.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.19                 
                     
Akira Konttinen  2003      33.28        1:09.21   
  Raision Urheilijat  1:09.48                 
                     
10  Julius Nyberg  2002      33.93        1:09.36   
  Jämsänkosken Ilves  1:09.99                 
                     
11  Henri Naarajärvi  2002      32.63        1:10.11   
  Uinti Tampere  1:09.42                 
                     
12  Valdemar Peltonen  2002      33.61        1:10.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.51                 
                     
13  Leo Parviainen  2003      33.87        1:11.25   
  Nummelan Kisaajat  1:11.50                 
                     
14  Kuutti Suominen  2003      34.17        1:11.59   
  Raision Urheilijat  1:11.25                 
                     
15  Joonas Karttunen  2003      34.99        1:12.39   
  Raision Urheilijat  1:12.89                 
                     
16  Juuso Vastamäki  2002      34.95        1:12.81   
  Vesihelmen Uimaseura  1:12.80                 
                     
17  Leevi Kervinen  2003      34.66        1:13.14   
  Uimaseura Aquila  1:12.11                 
                     
18  Viljami Kuosmanen  2002      34.63        1:13.54   
  Rauman Uimaseura  1:12.83                 
                     
19  Karri Korhonen  2002      35.25        1:14.24   
  Uinti Tampere  1:15.10                 
                     
20  Dan Lampinen  2003      35.49        1:15.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:16.26                 
                     
21  Kalle Haavisto  2003      36.14        1:15.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.78                 
                     
22  Topi Raitalaakso  2003      35.63        1:15.98   
  Uinti Tampere  1:17.26                 
                     
23  Samu Hatakka  2003      37.52        1:17.60   
  Rauman Uimaseura  1:20.26                 
                     
24  Valtteri Salmela  2003      36.56        1:17.95   
  Uinti Tampere  1:26.55                 
                     
25  Otto Ahvonen  2003      36.80        1:18.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.10                 
                     
26  Eemil Sipola  2003      37.51        1:18.55   
  Uinti Tampere  1:15.84                 
                     
27  Markus Nuoranne  2003      38.13        1:20.23   
  Nokian Pyry  1:21.71                 
                     
28  Mikael Halonen  2003      36.60        1:20.30   
  Uinti Tampere  1:26.25                 
                     
29  Mikael Forsström  2003      38.28        1:21.49   
  Nokian Pyry  1:29.63                 
                     
30  Markus Kylliäinen  2002      39.50        1:21.77   
  Uinti Tampere  1:24.91                 
                     
31  Arttu Niemi  2003      38.70        1:22.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.28                 
                     
32  Petteri Lepola  2003      38.73        1:23.70   
  TaTu Tampere  1:19.29                 
                     
33  Antti Toivonen  2003      42.16        1:28.82   
  Uinti Tampere  1:32.09                 
                     
34  Joonas Nieminen  2003      41.69        1:28.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:31.39                 
                     
35  Robert Aspholm  2003      44.52        1:36.64   
  Uinti Tampere  1:38.31                 
                     
36  Roope Autio  2003      46.27        1:39.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Kasper Holopainen  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:16.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Nuorinko  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:04.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Valtteri Jussila  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  1:23.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Karuveha  1999      26.30        53.85   
  TaTu Tampere  53.21                 
                     
Niklas Reunanen  1998      26.73        55.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  54.03                 
                     
Jan Rif  1998      27.22        56.01   
  TaTu Tampere  55.48                 
                     
Jere Honkamäki  1998      27.52        58.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:00.03                 
                     
Werner Heräjärvi  1999      28.14        58.74   
  Jämsänkosken Ilves  57.81                 
                     
Juha Hyvärinen  1998      27.60        58.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  57.54                 
                     
Lauri Törmä  2000      28.63        59.59   
  Porin Uimaseura  58.96                 
                     
Firas El-Idi  2001      28.30        1:00.61   
  Lahden Kaleva  59.98                 
                     
Roope Aro  2000      29.35        1:01.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.78                 
                     
Teemu Viitanen  2000      29.66        1:01.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:00.40                 
                     
11  Olli Aflecht  2000      29.66        1:01.35   
  Raision Urheilijat  1:00.58                 
                     
12  Markus Heino  2000      29.48        1:02.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.91                 
                     
13  Aleksi Vähä-Lassila  2001      29.89        1:02.35   
  Raision Urheilijat  1:01.83                 
                     
14  Joonas Hilaja  1999      30.54        1:02.43   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:01.45                 
                     
15  Daniel Laurila  1996      29.39        1:02.54   
  Nokian Pyry  1:01.98                 
                     
16  Onni Kuronen  2000      29.27        1:03.16   
  Nokian Pyry  1:05.01                 
                     
17  Mikael Jokinen  2001      29.45        1:04.82   
  Loimaan Uimaseura  1:03.80                 
                     
18  Sami Peltonen  2001      30.64        1:05.41   
  Uinti Tampere  1:05.33                 
                     
19  Elias Nurmi  2001      32.44        1:06.06   
  Alavuden Urheilijat  1:06.00                 
                     
20  Aaro Kangasmaa  2001      31.93        1:07.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.04                 
                     
21  Juuso Syrjälä  2001      32.08        1:07.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.96                 
                     
22  Ali Khalili  2001      32.56        1:08.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.58                 
                     
23  Lauri Löyttyniemi  1999      32.23        1:08.50   
  Uinti Tampere  1:07.87                 
                     
24  Oskari Niemi  2001      31.89        1:08.79   
  Hyvinkään Uimaseura  1:09.03                 
                     
25  Olli Peura  2001      32.69        1:08.89   
  Uinti Tampere  1:09.36                 
                     
26  Eemil Pynnönen  2001      32.19        1:09.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.61                 
                     
27  Kalle Tankka  2001      32.65        1:09.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.80                 
                     
28  Lauri Koskela  1999      33.81        1:11.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:10.64                 
                     
29  Aaro Lassila  2000      34.61        1:12.16   
  Alavuden Urheilijat  1:11.19                 
                     
30  Pyry Sirola  1999      35.72        1:12.84   
  Kangasalan Urheilijat KU-68  1:08.49                 
                     
31  Eero Ala-Karvia  2001      35.05        1:13.15   
  Uinti Tampere  1:12.36                 
                     
32  Aapo Löyttyniemi  2001      34.98        1:13.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.00                 
                     
33  Lasse Purmonen  1985      39.73        1:24.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005      34.08        1:11.14   
  Nummelan Kisaajat  1:11.25                 
                     
Aino Hinkka  2005      34.08        1:12.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.83                 
                     
Inger Isaksen  2005      36.76        1:16.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.42                 
                     
Rebekka Aaltola  2005      37.17        1:16.83   
  Uinti Tampere  1:17.09                 
                     
Emmi Ellonen  2005      36.45        1:16.93   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:23.15                 
                     
Salma Mäntynen  2005      36.74        1:17.37   
  Uimaseura Aquila  1:19.92                 
                     
Fiona Laakso  2005      36.95        1:17.38   
  Raision Urheilijat  1:18.70                 
                     
Milla Karttunen  2005      37.93        1:20.11   
  Raision Urheilijat  1:17.53                 
                     
Lumi Luoma  2005      38.20        1:20.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.10                 
                     
10  Nelli Lehmijoki  2005      38.34        1:21.67   
  Nokian Pyry  1:24.54                 
                     
11  Veera Maijala  2005      38.51        1:22.56   
  Rauman Uimaseura  1:23.52                 
                     
12  Aino Kuusisto  2006      40.12        1:23.22   
  Nurmijärven Uinti  1:27.19                 
                     
13  Isla Leinonen  2006      38.94        1:23.45   
  Uinti Tampere  1:37.58                 
                     
14  Aino Välimaa  2006      40.36        1:23.95   
  Uinti Tampere  1:31.43                 
                     
15  Emmi Lapikisto  2005      39.79        1:25.15   
  Uinti Tampere  1:31.28                 
                     
16  Iida Salonen  2005      39.71        1:25.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.60                 
                     
17  Heidi Helenius  2005      40.38        1:25.58   
  Uinti Tampere  1:34.29                 
                     
18  Elvira Lydén  2006      40.53        1:25.61   
  Uinti Tampere  1:30.15                 
                     
19  Nea Sainio  2005      41.26        1:25.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.07                 
                     
20  Veera Hautamäki  2005      42.33        1:26.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.46                 
                     
21  Laura Sofia Oksakari  2005      39.98        1:26.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.22                 
                     
22  Aino Lepola  2005      41.57        1:26.52   
  TaTu Tampere  1:27.83                 
                     
23  Pihla Äkkinen  2005      41.75        1:27.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.79                 
                     
24  Sivi Juvakka  2005      42.71        1:28.12   
  Nokian Pyry  1:27.20                 
                     
25  Mette Peltola  2005      41.00        1:28.54   
  Raision Urheilijat  1:28.23                 
                     
26  Bettina Sandelin  2005      42.28        1:28.59   
  Rauman Uimaseura  1:29.83                 
                     
27  Pilvi Österman  2005      43.11        1:30.21   
  Raision Urheilijat  1:33.46                 
                     
28  Jenna Nousiainen  2005      41.23        1:30.64   
  Nokian Pyry  1:27.35                 
                     
29  Hilda Mäkelä  2005      42.61        1:30.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.77                 
                     
30  Tara Salli  2005      40.75        1:30.80   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Henni Halme  2005      41.33        1:30.99   
  Uinti Tampere  1:31.80                 
                     
32  Julia Sihvo  2006      43.27        1:31.45   
  Raision Urheilijat  1:33.38                 
                     
33  Tara Ojanperä  2005      42.66        1:31.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.25                 
                     
34  Ronja Makkonen  2005      43.87        1:31.78   
  Uinti Tampere  1:36.64                 
                     
35  Heli Kuisma  2006      42.37        1:32.03   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.51                 
                     
36  Saara Seppälä  2005      43.86        1:32.38   
  Nummelan Kisaajat  1:33.12                 
                     
37  Eeva Toroi  2005      43.73        1:32.62   
  Uinti Tampere  1:37.40                 
                     
38  Ippi Ranta  2006      43.94        1:33.04   
  Uinti Tampere  1:36.67                 
                     
39  Elena Surakka  2005      44.34        1:33.77   
  Uinti Tampere  1:34.67                 
                     
40  Eveliina Laine  2005      44.99        1:34.28   
  Rauman Uimaseura  1:34.31                 
                     
41  Joanna Salonen  2006      44.60        1:35.03   
  Uinti Tampere  1:35.38                 
                     
42  Emilia Peuhkurinen  2005      47.01        1:35.94   
  Uinti Tampere  1:43.55                 
                     
43  Laura Punkkinen  2005      45.49        1:36.23   
  Voikkaan Viesti  1:32.10                 
                     
44  Janica Nieminen  2005      43.43        1:37.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.02                 
                     
45  Nella Kortteinen  2007      47.21        1:37.39   
  Uinti Tampere  1:42.22                 
                     
46  Milana Virtanen  2006      46.33        1:37.77   
  Uinti Tampere  1:43.77                 
                     
47  Siiri Lahtinen  2006      44.47        1:37.99   
  Rauman Uimaseura  1:39.50                 
                     
48  Kaisu Leinonen  2005      44.84        1:38.82   
  Uinti Tampere  1:47.93                 
                     
49  Mandi Ojala  2005      47.99        1:41.25   
  Nokian Pyry  1:42.62                 
                     
50  Aada Lehtoniemi  2005      45.38        1:41.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.20                 
                     
51  Silva Salonniemi  2006      48.32        1:43.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.83                 
                     
52  Jenna Luoma  2005      49.23        1:44.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:46.35                 
                     
53  Elli Raitalaakso  2006      50.74        1:47.89   
  Uinti Tampere  1:47.28                 
                     
54  Venny Korjonen  2005      49.04        1:49.72   
  Uinti Tampere  2:03.43                 
                     
55  Maisa Savisto  2006      50.04        1:50.98   
  Uinti Tampere  2:03.02                 
                     
56  Peppi Peltotalo  2006      55.55        1:55.13   
  Uinti Tampere  1:55.47                 
                     
57  Viivi Kiiveri  2006      53.25        1:58.91   
  Uinti Tampere  2:18.65                 
                     
58  Julia Krainikova  2007      59.41        2:13.73   
  Uinti Tampere  1:56.28                 
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.45                 
                     
Enni Halttunen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:30.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Milla Juhola  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:42.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kiira Kangasniemi  2003      31.27        1:06.01   
  Lapuan Virkiä  1:07.37                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004      31.89        1:06.40   
  Uinti Tampere  1:06.00                 
                     
Irene Mäkilä  2004      32.08        1:06.88   
  Raision Urheilijat  1:07.18                 
                     
Emilia Sihvo  2004      31.90        1:07.18   
  Raision Urheilijat  1:05.65                 
                     
Kiia Kinnunen  2003      32.52        1:07.27   
  Uinti Tampere  1:07.51                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004      32.30        1:07.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.27                 
                     
Ethel Piksilä  2003      32.97        1:08.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.71                 
                     
Eveliina Koivula  2003      32.16        1:08.31   
  Uinti Tampere  1:07.71                 
                     
Emma Hämäläinen  2003      33.45        1:08.73   
  Vieskan Uimarit  1:08.60                 
                     
10  Adeliina Kaarlenkaski  2004      32.32        1:08.92   
  Uinti Tampere  1:09.06                 
                     
11  Anni-Maria Laakso  2003      34.40        1:10.00   
  Jämsänkosken Ilves  1:09.24                 
                     
12  Ella Ohra-Aho  2003      34.37        1:11.24   
  Alavuden Urheilijat  1:08.96                 
                     
13  Sofia Martinkauppi  2003      33.82        1:12.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.40                 
                     
14  Riikka Niskala  2004      35.29        1:13.14   
  Raision Urheilijat  1:14.26                 
                     
15  Nessa Järvinen  2004      34.66        1:13.40   
  Uimaseura Aquila  1:13.34                 
                     
16  Sini Korin  2003      34.45        1:13.60   
  Nokian Pyry  1:12.59                 
                     
17  Aada Viitamäki  2003      35.08        1:13.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.37                 
                     
18  Saana Järvinen  2003      36.11        1:13.95   
  Swimming Jyväskylä  1:15.05                 
                     
19  Mimosa Rintala  2003      35.00        1:13.96   
  Rauman Uimaseura  1:12.35                 
                     
20  Sofia Ellonen  2004      35.63        1:14.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Tiiu Korhonen  2003      36.01        1:14.99   
  Uimaseura Aquila  1:12.13                 
                     
22  Jenna Boman  2003      36.72        1:15.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.60                 
                     
23  Cinja Åvist  2003      35.53        1:15.39   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.89                 
                     
24  Ida Maliranta  2004      36.53        1:15.46   
  Raision Urheilijat  1:15.65                 
                     
25  Siiri Reinonen  2004      36.28        1:15.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.15                 
                     
26  Minea Wiren  2003      36.74        1:15.92   
  Nokian Pyry  1:17.17                 
                     
27  Milla Salminen  2003      35.74        1:16.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.24                 
                     
28  Siiri Ala-Karvia  2004      36.46        1:17.10   
  Uinti Tampere  1:17.62                 
                     
29  Lilli Rinne  2004      36.70        1:17.24   
  Raision Urheilijat  1:16.85                 
                     
30  Alina Talja  2004      37.31        1:17.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.45                 
                     
31  Venla Mäkelä  2003      36.43        1:17.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.67                 
                     
32  Siiri Niskasaari  2004      37.86        1:18.87   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:16.41                 
                     
33  Liisa Penttinen  2003      38.17        1:19.06   
  Nummelan Kisaajat  1:16.55                 
                     
34  Evalisa Cordova Castellani  2003      37.02        1:19.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
35  Sanni Salmi  2003      36.41        1:19.95   
  Nokian Pyry  1:21.89                 
                     
36  Tessa Kirjonen  2003      38.44        1:20.06   
  Uinti Tampere  1:24.41                 
                     
37  Kiona Inkilä  2004      38.11        1:20.14   
  Uinti Tampere  1:20.37                 
                     
38  Liisa Siikala  2003      38.69        1:20.85   
  Uinti Tampere  1:21.98                 
                     
39  Tiia Kuisma  2003      36.84        1:21.12   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.31                 
                     
40  Sanni Hakkarainen  2003      37.80        1:21.34   
  Nummelan Kisaajat  1:22.28                 
                     
41  Laura Valonen  2003      38.81        1:21.74   
  Uinti Tampere  1:21.64                 
                     
42  Maisa Berg  2003      38.36        1:22.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.32                 
                     
43  Siiri Levonoja  2004      39.63        1:22.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.44                 
                     
44  Hilma Husari  2004      39.29        1:22.76   
  Nokian Pyry  1:25.86                 
                     
45  Jessika Liimatta  2004      38.96        1:22.94   
  TaTu Tampere  1:20.85                 
                     
46  Ella Luoma  2004      39.15        1:23.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.38                 
                     
47  Viivi Hietarinta  2003      39.39        1:23.81   
  Vesihelmen Uimaseura  1:23.69                 
                     
48  Ranja Ruotoistenmäki  2004      41.78        1:25.55   
  Uinti Tampere  1:28.20                 
                     
49  Sofia Blomfelt  2003      40.05        1:25.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.94                 
                     
50  Jessika Mursula  2003      37.82        1:25.81   
  Alavuden Urheilijat  1:16.99                 
                     
51  Linda Koivisto  2004      39.08        1:25.82   
  Nokian Pyry  1:36.75                 
                     
52  Nella Vastamäki  2004      40.49        1:25.94   
  Vesihelmen Uimaseura  1:26.92                 
                     
53  Lotta Laine  2003      40.87        1:27.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.85                 
                     
54  Aino Soramies  2004      42.97        1:27.36   
  Voikkaan Viesti  1:30.15                 
                     
55  Ronja Mustalahti  2004      41.35        1:27.68   
  Nokian Pyry  1:33.15                 
                     
56  Aino Suominen  2004      42.48        1:29.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.78                 
                     
57  Nanna Tynkkynen  2003      43.04        1:29.77   
  TaTu Tampere  1:30.14                 
                     
58  Saga Peltolehto  2003      42.47        1:30.03   
  Nokian Pyry  1:32.73                 
                     
59  Ella Happonen  2003      42.94        1:32.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.08                 
                     
60  Vilma Määttä  2004      43.68        1:32.65   
  Uinti Tampere  1:41.04                 
                     
61  Lotta Ruppa  2003      43.44        1:33.45   
  TaTu Tampere  1:26.19                 
                     
62  Jemina Vainio  2004      46.35        1:35.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
63  Sanni Porkkala  2004      43.42        1:35.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.54                 
                     
64  Sara Lemieux  2003      45.81        1:38.48   
  Uinti Tampere  2:01.59                 
                     
Erica Tomperi  2004              DNS   
  Nokian Pyry  1:33.91                 
                     
Elle Axén  2004              DNF   
  Uinti Tampere  1:50.24                 
                     
Melissa Virtanen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:27.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilma Rantala  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Helamaa&Heiskanen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sara Kazi  1999      28.95        1:00.40   
  Raision Urheilijat  58.75                 
                     
Suvi Huhtanen  1999      29.22        1:01.51   
  Uinti Tampere  1:00.30                 
                     
Heini Hammar  1999      30.03        1:01.91   
  Uinti Tampere  1:01.13                 
                     
Heta Koivuluoma  1999      30.24        1:02.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:02.90                 
                     
Fanni Pirhonen  2000      30.21        1:02.37   
  Uinti Tampere  1:02.02                 
                     
Aliisa Liukkonen  1999      30.73        1:02.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.50                 
                     
Noora Poutanen  1999      30.75        1:03.45   
  TaTu Tampere  1:04.61                 
                     
Nea Reunanen  2001      30.40        1:03.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.16                 
                     
Ada Alajääskö  1998      31.06        1:04.23   
  TaTu Tampere  1:05.33                 
                     
10  Annika Lepistö  2001      30.85        1:04.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:07.92                 
                     
11  Sanni Kilponen  2001      31.46        1:04.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.43                 
                     
12  Johanna Suova  1999      31.01        1:05.22   
  Uinti Tampere  1:04.53                 
                     
13  Minka Halava  2001      31.30        1:05.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.62                 
                     
14  Saara Svahn  2001      31.54        1:05.97   
  Jämsänkosken Ilves  1:05.70                 
                     
14  Vanessa Pönnighaus  1999      30.84        1:05.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.82                 
                     
16  Aino Jussila  2000      31.82        1:06.20   
  Uinti Tampere  1:05.58                 
                     
17  Kastehelmi Sinisalo  2001      32.28        1:06.22   
  Uinti Tampere  1:08.03                 
                     
18  Pinja Penttilä  2001      31.95        1:06.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.73                 
                     
19  Ada Aartela  2002      31.63        1:06.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.02                 
                     
19  Sini Tuominen  2000      31.98        1:06.71   
  Uinti Tampere  1:06.28                 
                     
21  Emilia Potkonen  1998      32.80        1:06.77   
  Uinti Tampere  1:05.88                 
                     
22  Netta Nyberg  2001      32.38        1:07.08   
  Uinti Tampere  1:08.18                 
                     
23  Fanny Grönvall  2000      30.88        1:07.15   
  Uinti Tampere  1:01.49                 
                     
24  Hilla Nieminen  2001      32.13        1:07.28   
  Uinti Tampere  1:06.63                 
                     
25  Elli-Kaisa Saarinen  2001      32.30        1:08.37   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.16                 
                     
26  Pinja Österman  2002      32.83        1:09.09   
  Raision Urheilijat  1:08.29                 
                     
27  Iida Koskiluoto  2002      32.71        1:09.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.73                 
                     
28  Siiri Toiva  2002      33.20        1:09.77   
  Nokian Pyry  1:10.42                 
                     
29  Lotta Linnea Partanen  2001      33.79        1:09.92   
  Nummelan Kisaajat  1:07.88                 
                     
30  Erin Ekroos  2002      33.81        1:11.00   
  Swimming Team Riksu  1:13.01                 
                     
31  Aada-Maria Järvenpää  2002      33.92        1:11.05   
  Rauman Uimaseura  1:09.92                 
                     
32  Anniina Kylkisalo  2001      33.54        1:11.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.44                 
                     
33  Oona Ahinko  2001      33.79        1:11.67   
  Vesihelmen Uimaseura  1:12.55                 
                     
34  Nelli Vartiainen  2002      34.85        1:12.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.15                 
                     
35  Maiju Harju  2002      35.04        1:12.51   
  Uinti Tampere  1:12.79                 
                     
36  Helmi Viitasalo  2002      34.64        1:12.75   
  Rauman Uimaseura  1:10.99                 
                     
37  Elina Palojärvi  2002      34.62        1:13.22   
  Uinti Tampere  1:09.83                 
                     
38  Daria Marishina  2001      35.50        1:13.97   
  Uinti Tampere  1:15.55                 
                     
39  Hanni Riikonen  2002      35.54        1:14.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.18                 
                     
40  Lidian Vihervä  2002      36.06        1:15.07   
  Rauman Uimaseura  1:15.56                 
                     
41  Kaisa Siukonen  2001      35.25        1:15.08   
  Uinti Tampere  1:12.65                 
                     
42  Julianna Rintala  2001      36.33        1:16.29   
  Rauman Uimaseura  1:14.75                 
                     
43  Johanna Luukkonen  2001      36.56        1:16.31   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.14                 
                     
44  Viivi Jokiniemi  2001      36.15        1:16.34   
  Uinti Tampere  1:15.17                 
                     
45  Jemina Knuutila  2002      35.85        1:16.61   
  Uinti Tampere  1:15.09                 
                     
46  Aurora Hirvonen  2000      35.79        1:16.67   
  Uinti Tampere  1:17.74                 
                     
47  Sara Lehtinen  1999      35.57        1:17.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.73                 
                     
48  Kerttu Hirvonen  2002      35.95        1:17.98   
  Voikkaan Viesti  1:23.01                 
                     
49  Sara Ikonen  2002      37.56        1:18.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.42                 
                     
50  Kerttu Virtanen  2000      37.34        1:18.68   
  TaTu Tampere  1:16.11                 
                     
51  Marissa Cavallotti  2000      36.58        1:18.93   
  Uinti Tampere  1:17.73                 
                     
52  Viivi Nieminen  2002      38.59        1:19.18   
  Uinti Tampere  1:20.51                 
                     
53  Sanna Rajamäki  2002      37.73        1:19.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.92                 
                     
54  Raakel Koivisto  2001      37.61        1:20.64   
  Vesihelmen Uimaseura  1:19.21                 
                     
55  Erja Tiljander  2000      37.59        1:20.76   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.58                 
                     
56  Nuppu Toiva  2001      38.40        1:21.29   
  Nokian Pyry  1:20.40                 
                     
57  Alisa Kajander  2002      40.64        1:25.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.03                 
                     
58  Aurora Laine  2002      41.36        1:27.68   
  Uinti Tampere  1:30.19                 
                     
59  Sofia Runnakko  2002      42.33        1:28.28   
  Alavuden Urheilijat  1:22.46                 
                     
60  Emma Kulmala  2002      41.42        1:29.23   
  Uinti Tampere  1:33.35                 
                     
61  Noomi Auervuolle  2001      41.26        1:29.89   
  Uinti Tampere  1:31.71                 
                     
62  Jenna Rajahalme  2002      43.60        1:35.19   
  Nokian Pyry  1:36.44                 
                     
Emmi Kallioinen  2000              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nora Kosonen  2001              DSQ   
  TaTu Tampere  1:05.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  1:22.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 3, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joona Korhonen  2000      1:06.75  2:26.36  3:54.18    5:05.42   
  TaTu Tampere  4:58.95                 
                     
Olli Soramies  1998      1:03.10  2:27.20  4:00.63    5:16.55   
  Voikkaan Viesti  5:02.38                 
                     
Juho Porkkala  2001      1:09.23  2:34.42  4:12.23    5:23.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:13.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mila Manner  2001      1:13.42  2:38.72  4:11.71    5:24.05   
  Nokian Pyry  5:23.13                 
                     
Hanna Rautiainen  1999      1:12.22  2:35.01  4:10.70    5:27.12   
  Uinti Tampere  5:21.21                 
                     
Hanna Hammar  1998      1:13.69  2:43.06  4:12.83    5:28.59   
  Uinti Tampere  5:30.14                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999      1:14.66  2:42.43  4:16.80    5:30.64   
  TaTu Tampere  6:01.50                 
                     
Jenni Moisio  2002      1:16.84  2:47.05  4:24.58    5:42.32   
  Nokian Pyry  5:37.82                 
                     
Camilla Tyven  2001      1:18.80  2:49.67  4:29.03    5:47.35   
  Nokian Pyry  5:38.94                 
                     
Lotta Aho  1999              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  5:35.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miro Birkstedt  2004      41.65        1:24.92   
  TaTu Tampere  1:28.24                 
                     
Akseli Maaranen  2004      41.91        1:28.49   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.42                 
                     
Joonas Maaranen  2004      43.13        1:30.44   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.22                 
                     
Filip Jåfs  2004      43.14        1:32.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.21                 
                     
Elmeri Aho  2004      45.16        1:34.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.38                 
                     
Aarne Eskelinen  2004      45.10        1:34.32   
  Uinti Tampere  1:34.20                 
                     
Atte Nieminen  2004      47.93        1:37.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.88                 
                     
Leo Liukonen  2004      47.14        1:37.53   
  TaTu Tampere  1:41.58                 
                     
Osmo Mäkelä  2004      46.88        1:37.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:39.91                 
                     
10  Aapo Hampaala  2004      48.47        1:37.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.67                 
                     
11  Kalle Välimäki  2004      46.84        1:37.90   
  Uinti Tampere  1:37.77                 
                     
12  Niilo Kilpeläinen  2004      48.73        1:38.22   
  TaTu Tampere  1:36.20                 
                     
13  Tuomas Mäkinen  2005      50.46        1:41.56   
  Rauman Uimaseura  1:47.71                 
                     
14  Joona Kurppa  2004      51.22        1:42.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.48                 
                     
15  Mitja Vaikkola  2004      50.95        1:42.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.61                 
                     
16  Topi Salminen  2004      48.80        1:43.19   
  Nokian Pyry  1:45.49                 
                     
17  Jaakko Karti  2004      50.49        1:45.16   
  Uinti Tampere  1:50.10                 
                     
18  Litti Penttilä  2004      52.69        1:49.23   
  Uinti Tampere  1:55.21                 
                     
19  Sampo Rautio  2004      58.81        2:01.27   
  Uinti Tampere  1:53.23                 
                     
20  Kasper Kaskela  2004      1:01.39        2:06.43   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002      34.28        1:10.62   
  Lahden Uimaseura  1:07.90                 
                     
Aku Kaila  2003      35.15        1:11.79   
  Raision Urheilijat  1:08.65                 
                     
Justus Hilaja  2002      36.44        1:15.35   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:13.67                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003      37.64        1:16.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.30                 
                     
Markus Nuorinko  2003      37.36        1:18.06   
  Nummelan Kisaajat  1:17.78                 
                     
Vilho Heino  2003      38.76        1:19.69   
  Rauman Uimaseura  1:18.29                 
                     
Joonas Karttunen  2003      40.58        1:23.03   
  Raision Urheilijat  1:23.68                 
                     
Akira Konttinen  2003      41.03        1:23.72   
  Raision Urheilijat  1:24.49                 
                     
Nico Nieminen  2002      39.67        1:24.03   
  Vesihelmen Uimaseura  1:23.84                 
                     
10  Oskari Ketonen  2002      42.05        1:26.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.36                 
                     
11  Viljami Kuosmanen  2002      42.36        1:27.14   
  Rauman Uimaseura  1:25.80                 
                     
12  Leevi Lehtonen  2003      41.54        1:27.58   
  Uinti Tampere  1:32.07                 
                     
13  Kuutti Suominen  2003      43.97        1:28.20   
  Raision Urheilijat  1:28.10                 
                     
14  Arttu Niemi  2003      43.70        1:28.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.98                 
                     
15  Kalle Haavisto  2003      43.68        1:29.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.67                 
                     
16  Topi Raitalaakso  2003      43.54        1:29.52   
  Uinti Tampere  1:29.37                 
                     
17  Petteri Lepola  2003      43.69        1:32.21   
  TaTu Tampere  1:28.34                 
                     
18  Eemil Sipola  2003      45.77        1:32.56   
  Uinti Tampere  1:26.65                 
                     
19  Miko Vaikkola  2003      45.65        1:34.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.36                 
                     
20  Karri Korhonen  2002      46.98        1:35.10   
  Uinti Tampere  1:37.61                 
                     
21  Markus Kylliäinen  2002      48.12        1:37.09   
  Uinti Tampere  1:42.55                 
                     
22  Samu Hatakka  2003      48.09        1:38.99   
  Rauman Uimaseura  1:39.21                 
                     
23  Markus Nuoranne  2003      49.06        1:39.89   
  Nokian Pyry  1:36.85                 
                     
24  Mikael Halonen  2003      47.58        1:42.09   
  Uinti Tampere  1:39.79                 
                     
25  Mikael Forsström  2003      49.97        1:44.56   
  Nokian Pyry  1:40.32                 
                     
26  Robert Aspholm  2003      59.34        2:02.03   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 5, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Hakkarainen  2000      31.45        1:04.54   
  TaTu Tampere  1:03.67                 
                     
Teemu Lehtonen  2000      31.34        1:06.19   
  Uinti Tampere  1:02.49                 
                     
Saku Salo  1995      31.78        1:06.62   
  Uinti Tampere  1:02.82                 
                     
Aapo Eerola  1999      32.42        1:08.36   
  TaTu Tampere  1:06.25                 
                     
Jaakko Kokko  1999      33.41        1:09.28   
  TaTu Tampere  1:06.39                 
                     
Walentin Koskinen  2000      33.12        1:09.36   
  Uinti Tampere  1:07.74                 
                     
Tatu Hörkkö  2001      33.41        1:10.47   
  Uinti Tampere  1:08.72                 
                     
Arttu Heikkinen  2000      34.46        1:11.80   
  Uinti Tampere  1:12.42                 
                     
Tino Laine  1998      34.35        1:12.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.29                 
                     
10  Perttu Mikkola  2001      34.57        1:12.94   
  Nokian Pyry  1:12.56                 
                     
11  Valtteri Länsipuro  2000      35.20        1:12.99   
  Nokian Pyry  1:11.66                 
                     
12  Onni Kuronen  2000      37.45        1:17.69   
  Nokian Pyry  1:11.89                 
                     
13  Elias Nurmi  2001      38.33        1:18.80   
  Alavuden Urheilijat  1:15.88                 
                     
14  Kalle Tankka  2001      42.51        1:26.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.81                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.28                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Leppähaara  2005      40.27        1:21.55   
  Nummelan Kisaajat  1:21.32                 
                     
Fiona Laakso  2005      41.82        1:26.12   
  Raision Urheilijat  1:25.82                 
                     
Milla Karttunen  2005      44.14        1:29.76   
  Raision Urheilijat  1:31.29                 
                     
Emmi Ellonen  2005      44.69        1:31.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.52                 
                     
Inger Isaksen  2005      44.90        1:32.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.49                 
                     
Rezi Imre  2005      44.63        1:34.38   
  TaTu Tampere                   
                     
Melina Rantala  2005      46.51        1:36.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.14                 
                     
Veera Maijala  2005      46.13        1:37.09   
  Rauman Uimaseura  1:35.46                 
                     
Nea Sainio  2005      47.43        1:37.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.64                 
                     
10  Nelli Rauhanen  2005      48.38        1:38.68   
  Raision Urheilijat  1:37.16                 
                     
11  Aino Lepola  2005      47.76        1:38.75   
  TaTu Tampere  1:42.53                 
                     
12  Tara Ojanperä  2005      48.65        1:39.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.03                 
                     
13  Saara Seppälä  2005      49.37        1:41.76   
  Nummelan Kisaajat  1:44.02                 
                     
14  Veera Hautamäki  2005      52.64        1:44.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.75                 
                     
15  Eeva Toroi  2005      51.72        1:45.70   
  Uinti Tampere  2:04.41                 
                     
16  Emmi Lapikisto  2005      52.00        1:46.45   
  Uinti Tampere  1:53.33                 
                     
17  Pilvi Österman  2005      50.83        1:46.50   
  Raision Urheilijat  1:48.06                 
                     
18  Laura Sofia Oksakari  2005      52.38        1:46.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.37                 
                     
19  Emilia Peuhkurinen  2005      51.41        1:46.99   
  Uinti Tampere  1:58.02                 
                     
20  Tara Salli  2005      51.29        1:47.12   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Aada Lehtoniemi  2005      54.14        1:52.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:57.18                 
                     
22  Ronja Makkonen  2005      56.42        1:52.34   
  Uinti Tampere  1:58.80                 
                     
23  Jenna Luoma  2005      56.19        1:53.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:53.35                 
                     
24  Elena Surakka  2005      55.76        1:54.19   
  Uinti Tampere  2:03.81                 
                     
25  Milla Juhola  2005      56.80        1:56.08   
  Nokian Pyry  1:47.88                 
                     
26  Kaisu Leinonen  2005      58.30        2:00.95   
  Uinti Tampere  2:02.06                 
                     
27  Venny Korjonen  2005      1:05.02        2:09.35   
  Uinti Tampere  1:59.79                 
                     
Bettina Sandelin  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:39.72                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kiira Kangasniemi  2003      35.75        1:14.00   
  Lapuan Virkiä  1:12.93                 
                     
Irene Mäkilä  2004      39.12        1:19.70   
  Raision Urheilijat  1:20.14                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004      38.15        1:19.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.81                 
                     
Ronja Myllykallio  2003      39.56        1:20.18   
  Nokian Pyry  1:17.58                 
                     
Riikka Niskala  2004      39.63        1:20.62   
  Raision Urheilijat  1:15.59                 
                     
Ethel Piksilä  2003      39.08        1:21.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.82                 
                     
Anni Ruokanen  2003      40.05        1:21.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.35                 
                     
Emmi Manninen  2004      39.70        1:22.56   
  TaTu Tampere  1:22.70                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003      41.54        1:22.66   
  Jämsänkosken Ilves  1:20.27                 
                     
10  Ella Ohra-Aho  2003      41.57        1:23.16   
  Alavuden Urheilijat  1:24.60                 
                     
11  Aada Taiponen  2004      41.05        1:23.40   
  Swimming Team Riksu  1:25.54                 
                     
12  Vlada Guljajeva  2004      42.01        1:25.36   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.06                 
                     
13  Jessica Mäkinen  2004      41.10        1:25.52   
  Uinti Tampere  1:25.23                 
                     
14  Santra Nieminen  2004      43.39        1:26.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.61                 
                     
15  Sofia Martinkauppi  2003      41.66        1:27.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.93                 
                     
16  Nessa Järvinen  2004      42.39        1:27.92   
  Uimaseura Aquila  1:25.53                 
                     
17  Jenna Boman  2003      44.26        1:29.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.43                 
                     
18  Kiona Inkilä  2004      44.47        1:30.92   
  Uinti Tampere  1:30.83                 
                     
19  Lilli Rinne  2004      44.35        1:31.05   
  Raision Urheilijat  1:29.45                 
                     
20  Noora Pätiälä  2004      45.07        1:32.40   
  Uinti Tampere  1:33.44                 
                     
21  Sanni Salmi  2003      44.72        1:32.75   
  Nokian Pyry  1:31.27                 
                     
22  Lotta Laine  2003      47.00        1:34.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.42                 
                     
23  Frida Ekman  2004      46.14        1:35.26   
  Uinti Tampere  1:37.10                 
                     
24  Ranja Ruotoistenmäki  2004      47.69        1:36.90   
  Uinti Tampere  1:40.34                 
                     
25  Aada Rantanen  2004      48.47        1:37.80   
  Raision Urheilijat  1:34.69                 
                     
26  Aino Suominen  2004      48.04        1:37.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.06                 
                     
27  Amanda Malminen  2004      48.64        1:38.15   
  Nokian Pyry  1:39.16                 
                     
28  Jessika Liimatta  2004      47.62        1:39.07   
  TaTu Tampere  1:36.60                 
                     
29  Melissa Virtanen  2004      51.21        1:39.22   
  Uinti Tampere  1:40.29                 
                     
30  Sanni Hakkarainen  2003      46.92        1:40.43   
  Nummelan Kisaajat  1:45.74                 
                     
31  Linda Koivisto  2004      48.41        1:41.84   
  Nokian Pyry  1:45.27                 
                     
32  Susanna Uitto  2004      49.77        1:42.19   
  Uinti Tampere  1:47.12                 
                     
33  Siiri Levonoja  2004      50.43        1:42.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.48                 
                     
34  Lotta Ruppa  2003      50.81        1:45.69   
  TaTu Tampere  1:40.52                 
                     
35  Nanna Tynkkynen  2003      55.18        1:47.70   
  TaTu Tampere  1:51.86                 
                     
36  Saga Peltolehto  2003      52.94        1:47.84   
  Nokian Pyry  1:48.90                 
                     
37  Ronja Mustalahti  2004      53.33        1:47.88   
  Nokian Pyry  1:48.55                 
                     
38  Jemina Vainio  2004      57.53        1:52.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Ida Töyrylä  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.67                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Siiri Niskasaari  2004              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:41.57                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Nieminen  1996      33.09        1:08.16   
  Uinti Tampere  1:05.97                 
                     
Alma Lumio  1999      34.86        1:13.61   
  Uinti Tampere  1:12.25                 
                     
Ida Tahvanainen  1997      36.06        1:14.90   
  Uinti Tampere  1:12.87                 
                     
Anna Mäkinen  1995      36.68        1:15.11   
  Uinti Tampere  1:12.39                 
                     
Fanni Pirhonen  2000      37.34        1:15.88   
  Uinti Tampere  1:15.20                 
                     
Sanni Kilponen  2001      37.14        1:16.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.06                 
                     
Senja Saarteinen  1999      37.25        1:17.13   
  TaTu Tampere  1:16.43                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000      38.20        1:18.02   
  Uinti Tampere  1:17.43                 
                     
Emma von Dickoff  2002      38.40        1:18.07   
  Uinti Tampere  1:15.83                 
                     
10  Ninni Luoma  1998      37.05        1:18.10   
  Uinti Tampere  1:20.12                 
                     
11  Anna Rantanen  2001      37.85        1:18.38   
  Uinti Tampere  1:18.89                 
                     
12  Vivian Heräjärvi  2001      38.34        1:18.72   
  Jämsänkosken Ilves  1:17.73                 
                     
13  Hilla Nieminen  2001      38.56        1:19.58   
  Uinti Tampere  1:18.76                 
                     
13  Saara Svahn  2001      38.38        1:19.58   
  Jämsänkosken Ilves  1:22.31                 
                     
15  Viivi Kuusinen  2002      38.42        1:20.27   
  TaTu Tampere  1:19.45                 
                     
16  Enni Määttä  1999      38.49        1:20.75   
  Uinti Tampere  1:16.87                 
                     
17  Sofia Nieminen  2002      38.93        1:20.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.96                 
                     
18  Lyydia Tuominen  1998      38.60        1:21.48   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:18.32                 
                     
19  Aada-Maria Järvenpää  2002      40.37        1:21.50   
  Rauman Uimaseura  1:20.94                 
                     
20  Pinja Österman  2002      38.87        1:21.69   
  Raision Urheilijat  1:20.59                 
                     
21  Venla Pesu  2002      39.74        1:22.19   
  TaTu Tampere  1:21.03                 
                     
22  Pauliina Haarala  2000      41.22        1:25.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.99                 
                     
23  Veera Vittaniemi  2002      42.60        1:28.38   
  Uinti Tampere  1:31.21                 
                     
24  Siiri Toiva  2002      42.90        1:28.40   
  Nokian Pyry  1:25.51                 
                     
25  Viivi Nieminen  2002      44.36        1:29.49   
  Uinti Tampere  1:31.29                 
                     
26  Julianna Rintala  2001      44.12        1:30.23   
  Rauman Uimaseura  1:26.51                 
                     
27  Jemina Knuutila  2002      44.59        1:30.44   
  Uinti Tampere  1:29.22                 
                     
28  Raakel Koivisto  2001      44.97        1:30.62   
  Vesihelmen Uimaseura  1:35.19                 
                     
29  Johanna Luukkonen  2001      46.77        1:36.64   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.21                 
                     
30  Sofia Runnakko  2002      49.62        1:40.46   
  Alavuden Urheilijat  1:37.53                 
                     
31  Jenna Rajahalme  2002      49.37        1:44.53   
  Nokian Pyry  1:41.62                 
                     
Anni Turkkila  2002              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves  1:20.32                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:28 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Törmä  2000      31.01  1:07.38  1:45.53    2:23.38   
  Porin Uimaseura  2:22.19                 
                     
Leo Roine  2001      33.84  1:13.60  1:56.73    2:40.25   
  Uinti Tampere                   
                     
Veeti Veijonen  2001      33.51  1:13.39  1:58.34    2:46.76   
  Swimming Jyväskylä  2:42.91                 
                     
Wäinö Koskinen  2002      36.30  1:19.75  2:08.65    2:55.40   
  Uinti Tampere  2:55.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mila Manner  2001      35.00  1:14.84  1:56.18    2:35.23   
  Nokian Pyry  2:34.52                 
                     
Salla Puhtimäki  1998      32.94  1:11.75  1:54.39    2:36.09   
  Vesihelmen Uimaseura  2:32.34                 
                     
Minka Halava  2001      35.41  1:16.92  2:00.81    2:44.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.80                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004      35.87  1:20.83  2:09.42    2:57.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Enni Lahtinen  2002      35.53  1:20.72  2:11.33    3:03.53   
  Uinti Tampere                   
                     
Viivi Jokiniemi  2001      40.32  1:33.68  2:28.75    3:23.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Mariia Sherstiuk  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m RU M, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pavel Pankratov  2004              39.59   
  TaTu Tampere  40.34                 
Samuel Sainio  2005              43.49   
  Uinti Tampere  42.86                 
Jesse Hyppönen  2004              44.13   
  Lahden Kaleva  47.34                 
Onni Äijälä  2004              44.36   
  Hyvinkään Uimaseura  42.88                 
Konsta Kallio  2004              44.42   
  Uinti Tampere  50.11                 
Eero Rautaporras  2005              45.41   
  Nokian Pyry  46.74                 
Lucas Lydman  2005              45.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.23                 
Lev Vlasov  2007              46.42   
  Uinti Tampere  47.85                 
Alexander Nyman  2004              46.96   
  Hyvinkään Uimaseura  46.67                 
10  Jimi Kojo  2005              47.02   
  Uimaseura Aquila  47.14                 
11  Sakari Korri  2005              47.03   
  Rauman Uimaseura  48.75                 
12  Markus Veckman  2004              47.94   
  Swimming Jyväskylä  48.07                 
13  Julius Sandelin  2005              48.08   
  Rauman Uimaseura  49.87                 
14  Juho Törmä  2005              48.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  47.91                 
15  Miklas Pikkuhuhta  2005              49.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.26                 
16  Emil Ahvonen  2005              49.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.59                 
17  Akseli Liukkonen  2005              50.16   
  Uinti Tampere  52.25                 
18  Nico Peltonen  2005              50.23   
  Hyvinkään Uimaseura  46.78                 
19  Daniel Kontula  2005              50.32   
  Uinti Tampere  50.20                 
20  Ilja Syrjä  2004              50.92   
  Uinti Tampere  51.91                 
21  Ilari Hatunen  2006              51.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.08                 
22  Markus Koskinen  2005              51.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.01                 
23  Tuomas Mäkinen  2005              52.19   
  Rauman Uimaseura  51.56                 
24  Sebastian Sojolin  2006              52.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.69                 
25  Santeri Ahinko  2004              52.99   
  Vesihelmen Uimaseura  54.73                 
26  Joona Talja  2007              53.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.19                 
27  Oliver Aspholm  2005              54.51   
  Uinti Tampere  54.15                 
28  Casper Kvist  2006              55.23   
  Nokian Pyry  57.52                 
29  Jesse Anoschkin  2004              55.39   
  Pihlava Työväen Urheilijat  55.78                 
30  Iliad Sioofy Khojine  2004              55.63   
  Uinti Tampere  56.85                 
31  Nuutti Nissilä  2004              56.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.92                 
32  Ossi Vienamo  2006              56.26   
  Uinti Tampere                   
33  Luka Pykälistö  2004              57.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  56.84                 
34  Samuele Cavallotti  2005              57.16   
  Uinti Tampere  57.23                 
35  Onni Väyrynen  2005              57.53   
  Uinti Tampere                   
36  Lucas Kerby  2005              57.70   
  Uinti Tampere  59.23                 
37  Anton Passoja  2006              58.32   
  Nokian Pyry  1:00.23                 
38  Aapo Koivuniemi  2004              1:00.44   
  Uinti Tampere  1:02.46                 
39  Sauli Gummerus  2004              1:01.22   
  Uinti Tampere                   
40  Valtteri Pellinen  2007              1:01.68   
  Uinti Tampere  1:08.37                 
41  Saku Pietilä  2006              1:02.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.91                 
42  Eelis Wiberg  2004              1:03.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.17                 
43  Sean Salli  2007              1:04.51   
  Uinti Tampere                   
44  Niklas Töyrylä  2006              1:05.80   
  Uinti Tampere  1:04.65                 
45  Henrik Leinonen  2005              1:05.81   
  Uinti Tampere  1:05.42                 
46  Väinö Pitkänen  2006              1:05.91   
  Uinti Tampere  1:02.23                 
47  Rasmus Ruotoistenmäki  2006              1:08.61   
  Uinti Tampere  1:04.17                 
48  Mikael Uitto  2007              1:10.94   
  Uinti Tampere                   
49  Elias Tuominen  2005              1:15.64   
  Uinti Tampere  1:06.65                 
50  Veeti Heittokangas  2006              1:19.80   
  Uinti Tampere  1:17.41                 
Eero Kärkkäinen  2006              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Elias Suominen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Iiro Räty  2006              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:05.38                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Joonas Arponen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Santeri Leinonen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Simo Myllyniemi  2006              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Topias Tuomi  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 9, 50m RU M, P12, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Atte Kulmala  1998              29.71   
  Uinti Tampere  29.57                 
Kalle Pyykkönen  1996              29.97   
  Uinti Tampere  29.41                 
Werneri Koskinen  1998              30.68   
  Uinti Tampere  30.11                 
Jyri Lähde  1996              31.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.54                 
Olli Soramies  1998              31.61   
  Voikkaan Viesti  31.15                 
Väinö Kilpeläinen  1999              33.22   
  TaTu Tampere  32.90                 
Eetu Nyman  1999              33.68   
  Vesihelmen Uimaseura  34.12                 
Jaakko Kokko  1999              34.61   
  TaTu Tampere  35.25                 
Lauri Kinnunen  2003              34.87   
  Raision Urheilijat  35.19                 
10  Onni Kuronen  2000              34.93   
  Nokian Pyry  35.21                 
11  Joonas Hilaja  1999              35.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat  34.65                 
12  Arttu Heikkinen  2000              35.70   
  Uinti Tampere  36.40                 
13  Jussi Rauhala  1977              36.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.58                 
14  Lauri Koskela  1999              36.39   
  Uinti Tampere  36.28                 
15  Jami Ihalainen  2003              36.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.79                 
16  Justus Hilaja  2002              36.84   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.05                 
17  Tatu Hapuoja  2003              37.91   
  Uinti Tampere  37.80                 
18  Julius Nyberg  2002              38.25   
  Jämsänkosken Ilves  38.91                 
19  Joona Kortteinen  2003              39.07   
  Uinti Tampere  39.73                 
20  Nico Nieminen  2002              39.74   
  Vesihelmen Uimaseura  40.14                 
21  Lenni Kukkonen  2001              39.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.44                 
22  Sami Peltonen  2001              39.90   
  Uinti Tampere  39.92                 
23  Urho Lyytinen  2003              40.30   
  Uinti Tampere  40.82                 
24  Akseli Hakala  2003              40.34   
  Uinti Tampere  42.58                 
25  Ali Khalili  2001              40.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.90                 
26  Aapo Löyttyniemi  2001              42.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.94                 
27  Aaro Lassila  2000              44.18   
  Alavuden Urheilijat  43.50                 
28  Olli Peura  2001              44.23   
  Uinti Tampere  43.36                 
29  Leo Roine  2001              47.80   
  Uinti Tampere  46.85                 
30  Lasse Purmonen  1985              51.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.81                 
31  Roope Autio  2003              52.53   
  Uinti Tampere  59.12                 
32  Markus Nuoranne  2003              1:00.47   
  Nokian Pyry  1:00.76                 
Otto Ahvonen  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.43                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:04