2020-02-21   05:23:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 2

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001      35.12        1:13.80   
  Cetus Espoo  1:12.62                 
                     
Annika Tietz  2001      38.08        1:21.10   
  HTU Stadi  1:19.20                 
                     
Saija Mikkonen  2001      37.47        1:21.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.68                 
                     
Venla Suihkonen  2002      39.35        1:23.87   
  Octopus Lohja  1:26.19                 
                     
Amanda Rapinoja  2001      39.94        1:24.34   
  Cetus Espoo  1:21.10                 
                     
Lotta Auvinen  2001      41.38        1:24.52   
  Cetus Espoo  1:24.62                 
                     
Maija Liukkonen  2001      39.65        1:24.75   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.41                 
                     
Nella Korpela  2002      40.85        1:25.28   
  Cetus Espoo  1:27.77                 
                     
Martta Kitinoja  2001      39.97        1:25.80   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.76                 
                     
10  Pippi Nordström  2001      39.11        1:25.97   
  Helsingin Uimarit  1:22.43                 
                     
11  Milla Nikkanen  2002      39.65        1:26.28   
  Nurmijärven Uinti  1:23.37                 
                     
12  Vilma Hottinen  2002      41.07        1:26.39   
  Vanders  1:24.15                 
                     
13  Eevi Kotiranta  2001      39.90        1:26.63   
  Uimaseura Aquila  1:20.78                 
                     
14  Millariina Bruce  2001      39.45        1:26.94   
  Uimaseura Aquila  1:29.55                 
                     
14  Tuisku Grundström  2002      41.11        1:26.94   
  Vanders  1:23.85                 
                     
16  Liia Louhikoski  2001      40.09        1:27.32   
  Vanders  1:27.02                 
                     
17  Erin Ekroos  2002      40.00        1:27.45   
  Swimming Team Riksu  1:28.22                 
                     
18  Meri Pohjola  2001      41.12        1:27.68   
  Salon Uimarit  1:29.07                 
                     
19  Jenny Kareinen  2002      40.56        1:28.24   
  Keravan Uimarit  1:26.67                 
                     
20  Henrika Rantanen  2002      41.23        1:28.84   
  Salon Uimarit  1:26.59                 
                     
21  Sarah Tepponen  2001      41.90        1:28.92   
  Helsingin Uimarit  1:28.94                 
                     
22  Vilma Uuttu  2001      41.81        1:29.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Hilda Harle  2001      41.84        1:30.21   
  ORCA Helsinki  1:25.35                 
                     
24  Riia Hiltunen  2002      42.13        1:30.40   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.99                 
                     
25  Ella Haravuori  2002      42.87        1:32.19   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.52                 
                     
26  Agneta Kallas  2002      43.44        1:32.57   
  Vanders  1:32.64                 
                     
27  Sini Hirvonen  2001      44.51        1:32.90   
  Cetus Espoo  1:30.23                 
                     
28  Aino Lehtinen  2001      45.03        1:33.19   
  Cetus Espoo  1:33.68                 
                     
29  Anni Savolainen  2002      44.16        1:33.26   
  Cetus Espoo  1:27.73                 
                     
30  Mette Konttila  2001      43.72        1:33.31   
  Octopus Lohja  1:32.92                 
                     
31  Mariel Mylly  2001      43.51        1:33.80   
  Järvenpään Uintiklubi  1:36.65                 
                     
32  Milli Kosunen  2002      45.50        1:36.39   
  Cetus Espoo  1:36.47                 
                     
33  Ada Salokannel  2002      44.70        1:36.70   
  Salon Uimarit  1:32.73                 
                     
34  Emmi Järvinen  2001      46.64        1:37.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
35  Oona Malinen  2001      47.07        1:37.57   
  Octopus Lohja  1:37.60                 
                     
36  Nelli Peltoniemi  2002      45.63        1:38.91   
  Cetus Espoo  1:41.98                 
                     
37  Hilla Mäkivuokko  2001      46.39        1:38.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.30                 
                     
38  Oona Siltala  2002      47.05        1:39.37   
  Cetus Espoo  1:38.16                 
                     
39  Celine Abrahamsen  2001      46.73        1:40.10   
  Stavanger Svømme Club  1:33.35                 
                     
40  Marleen Mikk  2002      48.29        1:43.08   
  Cetus Espoo  1:41.60                 
                     
41  Sanni Luostarinen  2002      48.79        1:45.22   
  Järvenpään Uintiklubi  1:48.92                 
                     
42  Fanny Puska  2001      49.74        1:46.03   
  Haminan Uimaseura  1:45.10                 
                     
Alessia Omeri  2001              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Marianne Uusitalo  2001              DSQ   
  Octopus Lohja  1:39.06                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Venla Hämäläinen  2001              DSQ   
  Octopus Lohja  1:32.63                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Essi-Maria Lillman  2000      36.43        1:16.57   
  Lahden Uimaseura  1:13.21                 
                     
Sofia Lehtinen  2000      37.14        1:17.34   
  Cetus Espoo  1:17.03                 
                     
Helene Baxter  2000      36.40        1:17.48   
  Stavanger Svømme Club  1:17.35                 
                     
Ksenia Egorova  2000      36.74        1:17.97   
  ORCA Helsinki  1:20.75                 
                     
Lise Chevalier  2000      37.83        1:18.49   
  Stavanger Svømme Club  1:18.67                 
                     
Adelia Spångberg  1999      38.20        1:20.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Myra Bengts  2000      39.79        1:21.15   
  Cetus Espoo  1:22.35                 
                     
Roosa Andelin  1998      38.38        1:22.35   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.56                 
                     
Milla-Marita Anttila  2000      39.52        1:25.09   
  Uimaseura Aquila  1:26.84                 
                     
10  Sara Lehtolainen  1996      38.49        1:25.27   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.59                 
                     
11  Salla Elovirta  1997      39.63        1:25.73   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Siiri Salokorpi  2000      40.47        1:26.09   
  Cetus Espoo  1:26.04                 
                     
13  Saara Vesa  1999      40.75        1:28.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Linnea Saarikivi  2000      42.66        1:28.60   
  Cetus Espoo  1:31.66                 
                     
15  Maria Yli-Jama  1999      42.69        1:30.04   
  Salon Uimarit  1:24.99                 
                     
16  Emilia Riipinen  2000      40.70        1:30.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.36                 
                     
17  Jonna Jauhiainen  2000      43.51        1:31.18   
  Cetus Espoo  1:29.94                 
                     
18  Noora Kanerva  2000      42.45        1:32.77   
  Simmis Wanda                   
                     
19  Riikka Yli-Jama  2000      45.07        1:34.96   
  Salon Uimarit  1:31.47                 
                     
20  Enni Kanerva  2000      45.82        1:36.56   
  Gladius Kirkkonummi  1:35.03                 
                     
21  Jennetta Silvennoinen  2000      47.01        1:40.28   
  Cetus Espoo  1:40.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner