2020-02-20   13:32:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 2

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Koiranen  2001      30.52  1:04.12  1:39.09    2:12.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.00                 
                     
Peppi Siirtola  2002      31.66  1:06.92  1:41.72    2:14.73   
  Cetus Espoo  2:16.80                 
                     
Lilli Louhikoski  2002      31.86  1:07.03  1:42.68    2:17.22   
  Vanders  2:14.64                 
                     
Janna Appelberg  2001      31.92  1:07.58  1:43.72    2:18.55   
  Tuusulan Uimaseura  2:19.21                 
                     
Helene Hirvonen  2001      32.19  1:07.17  1:43.55    2:18.92   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.22                 
                     
Ida Slöör  2001      31.25  1:06.54  1:43.25    2:19.86   
  Cetus Espoo  2:16.70                 
                     
Venla Salminen  2002      32.82  1:09.10  1:46.07    2:20.96   
  Cetus Espoo  2:20.13                 
                     
Anni Hirvo  2001      31.39  1:07.75  1:46.19    2:23.29   
  Tuusulan Uimaseura  2:22.56                 
                     
Merili Kallas  2001      31.65  1:07.08  1:44.66    2:23.62   
  Nurmijärven Uinti  2:33.73                 
                     
10  Emma Jokilammi  2002      32.49  1:08.90  1:46.66    2:23.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.39                 
                     
11  Vera Vartiainen  2002      32.45  1:08.65  1:46.61    2:23.96   
  Järvenpään Uintiklubi  2:23.83                 
                     
12  Anni Savolainen  2002      32.65  1:09.25  1:46.59    2:24.21   
  Cetus Espoo  2:20.44                 
                     
13  Meri Lauronen  2002      31.13  1:06.94  1:45.61    2:24.33   
  Uimaseura Aquila  2:22.77                 
                     
14  Oona Siltala  2002      33.44  1:10.23  1:47.97    2:24.36   
  Cetus Espoo  2:28.45                 
                     
15  Elina Jurvanen  2001      32.58  1:09.29  1:47.35    2:24.67   
  Mikkelin Uimaseura  2:26.71                 
                     
16  Veera Saarelainen  2002      32.75  1:09.66  1:47.87    2:25.04   
  Mikkelin Uimaseura  2:27.62                 
                     
16  Verna Rostedt  2002      32.79  1:09.39  1:47.74    2:25.04   
  Cetus Espoo  2:24.23                 
                     
18  Charlotte Ingberg  2002      31.81  1:09.04  1:48.33    2:25.76   
  Octopus Lohja  2:27.71                 
                     
19  Eevi Kotiranta  2001      32.09  1:09.22  1:47.00    2:25.88   
  Uimaseura Aquila  2:24.02                 
                     
20  Veera Heikkinen  2001      32.75  1:10.21  1:48.94    2:26.12   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.11                 
                     
21  Siiri Välimaa  2002      33.25  1:10.60  1:49.49    2:26.76   
  Tuusulan Uimaseura  2:28.43                 
                     
22  Lena Maula  2002      34.01  1:12.35  1:51.47    2:28.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.47                 
                     
23  Ciia Korkeamäki  2001      33.14  1:10.55  1:49.10    2:28.54   
  Vanders  2:24.58                 
                     
24  Vilma Norja  2002      33.96  1:12.23  1:51.43    2:28.59   
  Cetus Espoo  2:31.65                 
                     
25  Elisabeth Marie Salm  2002      32.78  1:10.19  1:49.39    2:29.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:31.78                 
                     
26  Emmi Laitinen  2001      33.70  1:11.06  1:49.79    2:29.12   
  Helsingin Uimarit  2:37.75                 
                     
27  Tia Haikarinen  2002      34.58  1:11.94  1:50.52    2:29.24   
  Lappeenrannan Uimarit  2:27.32                 
                     
28  Emilia Skinnari  2002      34.07  1:10.56  1:50.67    2:29.84   
  Lahden Uimaseura  2:23.42                 
                     
29  Roosa Lehtola  2001      32.83  1:10.50  1:50.38    2:30.30   
  Tuusulan Uimaseura  2:32.12                 
                     
30  Aino-olivia Arola  2002      33.16  1:11.56  1:50.69    2:30.68   
  Uimaseura Aquila  2:28.53                 
                     
31  Iiris Himanto  2001      34.11  1:12.82  1:53.29    2:32.62   
  Gladius Kirkkonummi  2:37.47                 
                     
32  Annika Tietz  2001      35.06  1:14.51  1:55.34    2:34.54   
  HTU Stadi                   
                     
33  Essi Helle  2002      33.95  1:12.74  1:54.36    2:36.52   
  Helsingin Uimarit  2:37.18                 
                     
34  Oona Piekkala  2002      35.44  1:15.32  1:57.50    2:36.64   
  Cetus Espoo  2:45.14                 
                     
35  Irina Puukko  2001      33.57  1:12.82  1:54.56    2:36.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:44.00                 
                     
36  Hilda Harle  2001      33.27  1:12.48  1:55.41    2:37.06   
  ORCA Helsinki  2:34.36                 
                     
37  Matilda Laurila  2001      34.91  1:14.64  1:56.48    2:37.28   
  Someron Esa  2:33.28                 
                     
38  Vilma Tuokko  2002      36.44  1:17.27  1:58.55    2:38.23   
  Lahden Uimaseura  2:40.47                 
                     
39  Julia Salminen  2002      35.95  1:16.27  1:57.73    2:38.29   
  Lahden Uimaseura  2:42.64                 
                     
40  Johanna Vieraankivi  2001      34.63  1:14.90  1:58.09    2:38.55   
  Cetus Espoo  2:32.26                 
                     
41  Wilma Walther  2001      34.51  1:13.99  1:56.56    2:39.36   
  HTU Stadi  2:33.94                 
                     
42  Milli Kosunen  2002      36.26  1:17.31  1:59.46    2:41.43   
  Cetus Espoo  2:43.23                 
                     
43  Jenny Kareinen  2002      36.46  1:17.60  2:00.76    2:42.34   
  Keravan Uimarit  2:39.89                 
                     
44  Linda Merimaa  2002      36.51  1:18.92  2:02.37    2:43.34   
  Lahden Uimaseura  2:47.33                 
                     
45  Sara Rosqvist  2001      35.90  1:18.78  2:02.65    2:43.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:48.96                 
                     
46  Cami Wacklin  2002      36.48  1:17.91  2:01.78    2:43.96   
  Cetus Espoo  2:51.96                 
                     
47  Fanny Puska  2001      37.23  1:18.45  2:03.90    2:47.62   
  Haminan Uimaseura  2:46.44                 
                     
Ellen Strandberg  2002              DSQ   
  Vanders  2:40.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Meri Karttunen  2002              DSQ   
  Vanders  2:31.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mikaela Kulmala  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:21.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rosalia Turunen  2002              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:48.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Kotonen  1997      30.11  1:01.71  1:34.12    2:06.27   
  Cetus Espoo  2:04.95                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000      29.09  1:01.00  1:34.67    2:07.45   
  Nummelan Kisaajat  2:09.21                 
                     
Melek Ayarci  1999      30.77  1:04.19  1:37.10    2:09.21   
  Lahden Uimaseura  2:10.71                 
                     
Alissa Eloranta  1999      30.65  1:04.45  1:38.10    2:09.98   
  Cetus Espoo  2:08.36                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000      30.90  1:03.99  1:37.62    2:10.80   
  Lahden Uimaseura  2:08.78                 
                     
Mirva Kallström  1999      30.66  1:04.21  1:38.28    2:11.91   
  Cetus Espoo  2:11.74                 
                     
Lyydia Kalenius  2000      30.86  1:04.88  1:38.91    2:12.42   
  Cetus Espoo  2:10.81                 
                     
Arina Garsina  1996      31.05  1:05.61  1:41.12    2:14.59   
  Kalevi Ujumiskool  2:15.03                 
                     
Anniina Perkiö  1999      33.02  1:07.29  1:42.10    2:15.83   
  Vanders  2:15.55                 
                     
10  Sanni Alamattila  1999      31.23  1:05.76  1:40.97    2:16.13   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.84                 
                     
11  Roza Turunen  2000      32.20  1:07.62  1:43.63    2:16.98   
  Riihimäen Uimaseura  2:13.73                 
                     
12  Riina Strengell  1997      30.54  1:05.13  1:41.10    2:17.29   
  Cetus Espoo  2:22.79                 
                     
13  Emmi Mustakoski  1999      31.53  1:07.52  1:44.19    2:17.49   
  Riihimäen Uimaseura  2:19.79                 
                     
14  Millie Kuusniemi Fishwick  2000      32.93  1:08.74  1:44.91    2:20.17   
  Helsingfors Simsällskap  2:18.35                 
                     
15  Heini Tähkä  1998      32.07  1:07.28  1:43.98    2:20.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.47                 
                     
16  Nea Tiesmäki  2000      32.12  1:08.20  1:45.03    2:20.46   
  Cetus Espoo  2:20.51                 
                     
17  Wilma Andreasen  2000      32.38  1:07.66  1:44.44    2:20.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.34                 
                     
18  Mira Tarnanen  2000      32.92  1:09.41  1:45.76    2:20.71   
  Riihimäen Uimaseura  2:19.75                 
                     
19  Kerttu Koivuniemi  1998      32.86  1:08.30  1:44.62    2:20.96   
  Nurmijärven Uinti  2:19.82                 
                     
20  Hanni Pratsch  1999      32.39  1:09.19  1:45.37    2:20.98   
  Cetus Espoo  2:23.46                 
                     
21  Natalie Soive  1999      34.01  1:09.89  1:45.73    2:21.08   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  2:22.65                 
                     
22  Yvonne Tollander  1997      33.05  1:08.72  1:45.60    2:21.24   
  Cetus Espoo  2:16.22                 
                     
23  Kiira Mauranen  1999      33.38  1:09.13  1:45.40    2:21.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.09                 
                     
24  Aino Hämäläinen  2000      31.84  1:07.52  1:44.69    2:22.06   
  Lahden Uimaseura  2:18.83                 
                     
25  Erika Kattilakoski  2000      32.18  1:08.64  1:46.42    2:23.22   
  Octopus Lohja  2:29.91                 
                     
26  Annika Laihonen  1997      31.42  1:07.01  1:44.56    2:23.54   
  Nummelan Kisaajat  2:16.23                 
                     
27  Meea Kivi  1999      32.00  1:07.99  1:46.00    2:23.73   
  Lahden Uimaseura  2:23.00                 
                     
28  Emma Ingberg  1999      32.05  1:09.79  1:47.57    2:24.35   
  Vanders  2:27.38                 
                     
29  Julia Korva  1999      33.40  1:10.46  1:48.35    2:24.68   
  Octopus Lohja  2:26.53                 
                     
30  Aino Pere  2000      32.75  1:10.42  1:49.42    2:27.49   
  Cetus Espoo  2:31.82                 
                     
31  Roosa-Maria Tempakka  2000      33.78  1:11.96  1:51.07    2:29.58   
  Simmis Grani  2:32.46                 
                     
32  Ida Törnqvist  1999      34.38  1:12.02  1:51.70    2:31.19   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:34.91                 
                     
33  Riina Karola  2000      33.78  1:12.38  1:52.99    2:33.67   
  Järvenpään Uintiklubi  2:38.58                 
                     
34  Meri Ojala  2000      34.43  1:13.84  1:54.86    2:34.16   
  Helsingin Uimarit  2:33.94                 
                     
35  Nea Wirtanen  2000      36.66  1:18.29  2:01.38    2:42.01   
  Gladius Kirkkonummi  2:40.49                 
                     
36  Marie Währn  2000      35.96  1:16.97  2:00.11    2:42.49   
  Cetus Espoo  2:46.50                 
                     
37  Iida Jantunen  2000      36.56  1:17.81  2:01.38    2:42.94   
  Tuusulan Uimaseura  2:41.67                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner