2020-01-26   23:36:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004              36.02   
  Hyvinkään Uimaseura  34.81                 
Akseli Leppänen  2004              36.63   
  Cetus Espoo  38.58                 
Antti Musikka  2005              40.20   
  Vanders  43.41                 
Aapo Koskinen  2004              41.02   
  Lahden Uimaseura  41.25                 
Joona Kuitu  2004              41.63   
  Vanders  42.91                 
Alexander Nyman  2004              41.69   
  Hyvinkään Uimaseura  42.13                 
Tomi Silander  2006              42.09   
  Cetus Espoo  42.31                 
Samuel Halminen  2005              42.66   
  Helsingfors Simsällskap  42.42                 
Max Dahl  2005              42.96   
  Cetus Espoo                   
10  Yufei Meng  2004              43.57   
  Cetus Espoo  45.80                 
11  Aron Forslund  2005              43.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.28                 
12  Nooa Matela  2005              45.74   
  Lappeenrannan Uimarit  45.41                 
13  Nuutti Laitinen  2004              45.77   
  Cetus Espoo  47.39                 
14  Aaron Pirinen  2005              46.27   
  Järvenpään Uintiklubi  45.55                 
15  Martti Karesjoki  2004              47.05   
  Tuusulan Uimaseura  45.82                 
16  Niko Teperi  2005              47.17   
  Cetus Espoo  47.73                 
17  Matias Saarinen  2006              47.61   
  Salon Uimarit  50.14                 
18  Toivo Juselius  2005              48.07   
  Gladius Kirkkonummi  51.95                 
19  Richard Ramstedt  2004              48.12   
  Cetus Espoo  44.78                 
20  Matti Penttinen  2006              48.20   
  Nummelan Kisaajat  47.10                 
21  Niko Nokikuru  2005              48.26   
  Riihimäen Uimaseura  49.95                 
22  Leo Heinola  2006              48.52   
  Cetus Espoo  48.79                 
23  Onni Rahkonen  2007              48.89   
  Simmis Grani  49.27                 
24  Risto Kallström  2006              48.91   
  Cetus Espoo  47.99                 
25  Anton Sarvilahti  2005              49.84   
  Lappeenrannan Uimarit  51.39                 
26  Artemii Liukkonen  2006              49.85   
  Lahden Uimaseura  52.11                 
27  Mikael Böckerman  2006              50.15   
  Gladius Kirkkonummi  51.90                 
28  Arto Pulkkinen  2005              50.55   
  Lahden Uimaseura  49.86                 
29  Anton Kettunen  2005              50.71   
  Gladius Kirkkonummi  52.00                 
30  Nikita Shishinin  2006              51.05   
  ORCA Helsinki  51.69                 
31  Rufus Strandell  2005              52.97   
  Gladius Kirkkonummi  53.96                 
32  Leo Hautaniemi  2004              53.95   
  Cetus Espoo                   
33  Vilho Teno  2006              53.99   
  Lahden Uimaseura  54.01                 
34  Kaapo Tuomainen  2008              55.36   
  Salon Uimarit  57.18                 
35  Aki Eetu Petteri Raitala  2004              56.78   
  Riihimäen Uimaseura  58.56                 
36  Adam Karhula  2005              57.57   
  Cetus Espoo  59.02                 
37  Lenni Uosukainen  2005              58.24   
  Lahden Uimaseura  55.18                 
38  Yash Nagal  2004              58.68   
  Cetus Espoo  57.19                 
39  Olli Pesonen  2006              1:01.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.00                 
40  Miika Toivonen  2007              1:05.23   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.13                 
41  Leevi Johansson  2006              1:08.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leo Karttunen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  48.58                 
Miko Virtanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  56.26                 
Niko Antman  2006              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  58.63                 
Eeli Partanen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  51.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  43.02                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Ylikulppi  2003              37.03   
  Cetus Espoo  37.36                 
Ville Savulahti  2003              37.91   
  Riihimäen Uimaseura  40.89                 
Tuukka Inkilä  2003              38.08   
  Cetus Espoo  38.24                 
Luukas Vainio  2003              39.11   
  Cetus Espoo  40.24                 
Aleksi Kauppinen  2003              39.27   
  Lappeenrannan Uimarit  40.80                 
Elias Kallonen  2003              40.35   
  Vanders  41.41                 
Henry Nyman  2003              40.61   
  Helsingfors Simsällskap  44.93                 
Alexander Huhtala  2003              40.64   
  Cetus Espoo  42.35                 
Lauri Manninen  2003              40.82   
  Vanders  42.31                 
10  Tony Heinola  2003              41.77   
  Cetus Espoo  41.64                 
11  Petri Shkolny  2003              42.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Manu Hännikäinen  2003              42.83   
  Lahden Uimaseura                   
13  Mattias Janhunen  2003              43.64   
  Cetus Espoo  43.84                 
14  Juho Jäkärä  2003              46.30   
  Lappeenrannan Uimarit  45.83                 
15  Miska Sinivalo  2003              46.67   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002              34.16   
  Cetus Espoo  38.03                 
Onni-kalle Luomala  2002              34.20   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Roope Tsutsunen  2002              34.94   
  Lahden Uimaseura  35.81                 
Veikka Saren  2002              35.24   
  Someron Esa                   
Ville-veikko Katajisto  2002              35.91   
  Nurmijärven Uinti  37.45                 
Nikas Daniel Krjukov  2002              37.86   
  Lahden Uimaseura  39.74                 
Davi-esra Pesonen  2002              38.26   
  Salon Uimarit  43.91                 
Alexander Fyhr  2002              39.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
Severi Vilkko  2002              42.13   
  Gladius Kirkkonummi  42.52                 
10  Samuel Seppänen  2002              42.67   
  Uimaseura Aquila  43.33                 
Max Eriksson  2002              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.62                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner