2021-04-19   14:15:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004      37.73        1:20.68   
  Lahden Uimaseura  1:21.44                 
                     
Danil Seksenov  2004      44.09        1:32.87   
  Vanders  1:35.80                 
                     
Aapo Koskinen  2004      46.81        1:38.12   
  Lahden Uimaseura  1:35.97                 
                     
Taavi Backman  2004      46.59        1:38.51   
  Lahden Uimaseura  1:39.29                 
                     
Akseli Maaranen  2004      46.74        1:38.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.41                 
                     
Mio Heinola  2005      50.33        1:40.90   
  Nummelan Kisaajat  1:38.14                 
                     
Lucas Lönnblad  2004      47.68        1:42.10   
  Cetus Espoo  1:48.81                 
                     
Samuel Halminen  2005      48.80        1:44.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.64                 
                     
Joona Pohjola  2004      49.76        1:45.21   
  Salon Uimarit  1:48.61                 
                     
10  Anton Petrov  2004      49.73        1:45.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.54                 
                     
11  Joakim Kuhlberg  2004      49.97        1:46.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:47.51                 
                     
12  Olli Havia  2004      49.49        1:47.33   
  Salon Uimarit  1:47.82                 
                     
13  Nooa Matela  2005      54.32        1:48.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.49                 
                     
14  Matteus Einiö  2004      51.96        1:50.27   
  Gladius Kirkkonummi  1:55.47                 
                     
15  Alvar Aho  2004      54.26        1:51.87   
  Cetus Espoo  1:48.98                 
                     
16  Samuel Saari  2004      54.59        1:53.22   
  Cetus Espoo  1:57.88                 
                     
17  Justus Holtari  2004      54.60        1:54.12   
  Cetus Espoo  1:57.59                 
                     
18  Jeremy Valkeavuori  2004      54.57        1:57.38   
  Riihimäen Uimaseura  2:03.24                 
                     
19  Arttu Valonen  2004      53.20        1:57.51   
  ORCA Helsinki  2:03.75                 
                     
20  Leo Zurban  2004      54.54        1:58.11   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Martti Karesjoki  2004      53.62        1:59.76   
  Tuusulan Uimaseura  1:56.36                 
                     
22  Kasperi Miettinen  2006      1:00.42        2:00.97   
  Hyvinkään Uimaseura  2:03.23                 
                     
23  Matias Saarinen  2006      1:01.10        2:07.95   
  Salon Uimarit                   
                     
Joonas Maaranen  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.32                 
                     
Samuli Masalin  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Turunen  2003      38.94        1:21.71   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.40                 
                     
Sami Uusikumpu  2003      38.11        1:21.76   
  Vanders  1:22.61                 
                     
Aleksi Koprinen  2003      39.22        1:21.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.93                 
                     
Niklas Hatakka  2003      42.22        1:26.47   
  Cetus Espoo  1:27.15                 
                     
Anton Antonen  2003      41.57        1:30.38   
  Uimaseura Aquila  1:32.43                 
                     
Lauri Tolvanen  2003      43.53        1:32.10   
  Haminan Uimaseura  1:28.39                 
                     
Oskari Repo  2003      44.37        1:32.13   
  Cetus Espoo  1:34.83                 
                     
Pauli Salonen  2003      43.98        1:33.23   
  Helsingin Uimarit  1:34.76                 
                     
Julius Airas  2003      45.92        1:35.69   
  Lahden Uimaseura  1:35.39                 
                     
10  Tatu Saareks  2003      45.68        1:35.92   
  Nurmijärven Uinti  1:36.47                 
                     
11  Elis Fokin  2003      46.02        1:37.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.33                 
                     
12  Joona Lehtonen  2003      45.22        1:37.62   
  Vanders  1:37.04                 
                     
13  Rasmus Mykkänen  2003      47.40        1:39.24   
  Cetus Espoo  1:39.24                 
                     
14  Topi Immonen  2003      47.78        1:39.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.88                 
                     
15  Santeri Berggren  2003      47.84        1:39.98   
  Octopus Lohja  1:39.08                 
                     
16  Niklas Rantapää  2003      47.00        1:40.21   
  Cetus Espoo  1:39.05                 
                     
17  Casper Heikkinen  2003      47.67        1:41.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:46.98                 
                     
18  Roni Severinkangas  2003      48.50        1:42.91   
  Cetus Espoo  1:45.88                 
                     
19  Aleksi Alanko  2003      49.19        1:43.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.21                 
                     
20  Sami Pönkä  2003      47.74        1:45.48   
  Vanders  1:45.91                 
                     
21  Karri Suuronen  2003      50.25        1:46.21   
  Cetus Espoo  1:47.39                 
                     
22  Matias Rasinmäki  2003      50.69        1:46.31   
  Cetus Espoo  1:47.71                 
                     
23  Olli Paukola  2003      50.09        1:47.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:54.23                 
                     
24  Niko Akkanen  2003      51.79        1:47.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:48.87                 
                     
25  Lauri Manninen  2003      51.36        1:47.49   
  Vanders                   
                     
26  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      55.12        1:49.64   
  Cetus Espoo  1:54.58                 
                     
27  Miska Sinivalo  2003      53.63        1:50.34   
  ORCA Helsinki  1:53.71                 
                     
28  Santtu Kosunen  2003      52.76        1:52.35   
  Cetus Espoo  1:50.56                 
                     
29  Mattias Janhunen  2003      55.06        1:53.04   
  Cetus Espoo  1:56.00                 
                     
30  Aapo Rasinmäki  2003      56.84        1:59.07   
  Riihimäen Uimaseura  2:02.63                 
                     
31  Aku Hyrsylä  2003      1:01.66        2:12.15   
  Salon Uimarit  2:10.73                 
                     
Atte Poikela  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:44.98                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002      35.41        1:14.58   
  Vanders  1:16.87                 
                     
Valtteri Taskinen  2002      36.06        1:16.33   
  Oulun Uinti 1906  1:18.65                 
                     
Elias Filippovits  2002      37.89        1:20.59   
  ORCA Helsinki  1:23.90                 
                     
Benjamin Kangas  2002      38.79        1:21.29   
  Haminan Uimaseura  1:20.50                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002      40.02        1:24.04   
  Nurmijärven Uinti  1:28.25                 
                     
Veikka Saren  2002      40.82        1:24.76   
  Someron Esa  1:25.72                 
                     
Otto Hoffren  2002      39.81        1:25.78   
  Lahden Uimaseura  1:26.74                 
                     
Lauri Uosukainen  2002      41.08        1:28.05   
  Lahden Uimaseura  1:26.77                 
                     
Joel Syrjä  2002      42.85        1:30.54   
  Cetus Espoo  1:30.56                 
                     
10  Davi-esra Pesonen  2002      43.27        1:31.15   
  Salon Uimarit  1:34.61                 
                     
11  Georg Närjä  2002      43.88        1:33.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.90                 
                     
12  Alexander Fyhr  2002      44.04        1:35.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      45.04        1:37.08   
  Cetus Espoo  1:37.46                 
                     
14  Heikki Väkeväinen  2002      47.57        1:40.02   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.23                 
                     
15  Pyry Talvitie  2002      48.18        1:40.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.51                 
                     
16  Sebastian Stenbacka  2002      48.59        1:42.81   
  Octopus Lohja  1:39.77                 
                     
17  Emil Strandell  2002      49.96        1:45.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:45.88                 
                     
18  Topi Havo  2002      52.16        1:46.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:51.53                 
                     
19  Sandro Karhula  2002      51.32        1:48.68   
  Cetus Espoo  1:53.59                 
                     
20  Aaron Utulahti  2002      50.04        1:49.90   
  Nummelan Kisaajat  1:52.97                 
                     
21  Emil Kärkkäinen  2002      51.24        1:50.66   
  ORCA Helsinki  1:52.50                 
                     
22  Topias Ojanen  2002      53.03        1:50.83   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.98                 
                     
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:29.46                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner