2018-12-13   20:54:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arvo - Kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:49   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Toppinen  2005    291  34.30        1:10.78   
  Aurajoen Uinti  1:13.25                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    287  34.48        1:11.08   
  Aurajoen Uinti  1:10.55                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    252  35.62        1:14.21   
  Aurajoen Uinti  1:13.46                 
                     
Roope Ollikainen  2004    248  35.32        1:14.59   
  Porin Uimaseura  1:11.78                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    236  36.82        1:15.81   
  Porin Uimaseura  1:15.76                 
                     
Sakari Korri  2005    228  36.53        1:16.69   
  Rauman Uimaseura  1:14.41                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    219  37.51        1:17.71   
  Aurajoen Uinti  1:15.73                 
                     
Niklas Nordquist  2005    202  37.58        1:19.84   
  Raision Urheilijat  1:19.89                 
                     
Arttu Ahola  2004    190  38.46        1:21.51   
  Porin Uimaseura  1:25.19                 
                     
10  Akseli Liukkonen  2005    184  39.96        1:22.45   
  Uinti Tampere  1:26.63                 
                     
11  Tuomas Mäkinen  2005    176  40.00        1:23.66   
  Rauman Uimaseura  1:24.12                 
                     
12  Matteus Einiö  2004    168  39.48        1:24.87   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.77                 
                     
13  Jesse Anoschkin  2004    162  40.44        1:26.01   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.66                 
                     
14  Veeti Lettosunti  2004    142  42.12        1:29.76   
  Porin Uimaseura  1:30.45                 
                     
15  Lassi Tenho  2005    140  44.57        1:30.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.93                 
                     
16  Litti Penttilä  2004    140  43.08        1:30.29   
  Uinti Tampere  1:33.58                 
                     
17  Juho Kallio  2007    136  43.29        1:31.09   
  Kankaanpään Uimarit  1:32.88                 
                     
18  Mikael Böckerman  2006    132  45.44        1:32.11   
  Gladius Kirkkonummi  1:26.67                 
                     
19  Leevi Saarinen  2006    117  45.73        1:35.81   
  Uinti-Vakka  1:38.89                 
                     
20  Valtteri Pellinen  2007    111  44.60        1:37.60   
  Uinti Tampere  1:42.07                 
                     
21  Joonas Arponen  2005    106  47.03        1:38.95   
  Rauman Uimaseura  1:36.89                 
                     
22  Anton Kettunen  2005    106  46.22        1:39.05   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.30                 
                     
23  Marius Koivisto  2006    101  47.57        1:40.68   
  Uinti-Vakka  1:50.09                 
                     
24  Joel Korte  2005    101  46.28        1:40.70   
  Swimming Team Rauma  1:42.29                 
                     
25  Eino Jussinoja  2006    100  49.28        1:40.92   
  Swimming Team Rauma  1:42.32                 
                     
26  Veeti Heittokangas  2006    92  47.20        1:43.61   
  Uinti Tampere  1:42.01                 
                     
27  Samuele Cavallotti  2005    89  50.01        1:44.92   
  Uinti Tampere  1:42.16                 
                     
28  Sean Salli  2007    83  48.96        1:47.16   
  Uinti Tampere  2:04.50                 
                     
29  Niko Antman  2006    79  50.54        1:49.24   
  Gladius Kirkkonummi  1:50.68                 
                     
30  Viljami Vaahensalo  2005    71  52.30        1:53.13   
  Swimming Team Rauma  1:52.85                 
                     
Juho Törmä  2005              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:21.76                 
                     
Leevi Jalava  2004              DSQ   
  Swimming Team Rauma  1:25.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jere Broman  2002    399  30.71        1:03.68   
  Nokian Pyry  1:04.49                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    354  31.76        1:06.28   
  Porin Uimaseura  1:05.87                 
                     
Vilho Heino  2003    331  32.01        1:07.80   
  Rauman Uimaseura  1:07.97                 
                     
Arttu Seppänen  2002    327  32.69        1:08.03   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:10.03                 
                     
Pyry Talvitie  2002    288  34.03        1:10.96   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.56                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    284  33.94        1:11.30   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:11.45                 
                     
Veeti Verronen  2002    272  34.15        1:12.34   
  Swimming Team Rauma  1:10.60                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    262  36.06        1:13.27   
  Porin Uimaseura  1:15.28                 
                     
Dan Lampinen  2003    250  35.50        1:14.40   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:16.26                 
                     
10  Elias Laine  2003    245  36.00        1:14.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.29                 
                     
11  Lauri Anttila  2002    241  36.02        1:15.31   
  Porin Uimaseura  1:15.08                 
                     
12  Viljami Kuosmanen  2002    240  34.89        1:15.41   
  Rauman Uimaseura  1:12.83                 
                     
13  Samu Hatakka  2003    222  36.14        1:17.38   
  Rauman Uimaseura  1:20.26                 
                     
14  Emil Strandell  2002    206  38.42        1:19.40   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.87                 
                     
15  Heikki Väkeväinen  2002    202  36.95        1:19.85   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.71                 
                     
16  Otso Mäkivuokko  2003    196  37.84        1:20.69   
  Gladius Kirkkonummi  1:24.88                 
                     
17  Markus Nuoranne  2003    172  39.11        1:24.27   
  Nokian Pyry  1:21.71                 
                     
18  Topias Vaahensalo  2002    164  40.19        1:25.54   
  Swimming Team Rauma  1:22.81                 
                     
19  Aimo Rantasuo  2003    139  44.25        1:30.49   
  Uinti-Vakka  1:31.26                 
                     
20  Aaro Puutio  2003    137  44.41        1:30.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.61                 
                     
21  Väinö Syrjä  2003    78  53.17        1:49.51   
  Rauman Uimaseura  1:45.22                 
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henri Koski  2000    498  27.54        59.15   
  Gladius Kirkkonummi  58.59                 
                     
Leevi Lehti  2000    474  28.85        1:00.16   
  Porin Uimaseura  59.18                 
                     
Leevi Luhtanen  2000    467  28.50        1:00.46   
  Porin Uimaseura  58.59                 
                     
Ville Aaltonen  2001    403  30.54        1:03.50   
  Porin Uimaseura  1:03.73                 
                     
Valtteri Länsipuro  2000    375  30.76        1:05.00   
  Nokian Pyry  1:04.70                 
                     
Mikael Jokinen  2001    370  29.73        1:05.31   
  Loimaan Uimaseura  1:03.84                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    364  31.15        1:05.64   
  Porin Uimaseura  1:04.37                 
                     
Leo Penttilä  2001    335  31.58        1:07.53   
  Swimming Team Rauma  1:07.35                 
                     
Repe Kupila  2001    300  33.55        1:10.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.74                 
                     
10  Lasse Harju  2001    261  35.23        1:13.32   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:19.53                 
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Myllyaho  1995    646  26.52        54.25   
  Kampuksen Plaani  53.73                 
                     
Jussi Kause  1997    514  27.57        58.54   
  Porin Uimaseura  59.47                 
                     
Rami Rissanen  1999    514  27.51        58.54   
  Porin Uimaseura  58.50                 
                     
Severi Nieminen  1999    436  29.12        1:01.85   
  Gladius Kirkkonummi  1:00.60                 
                     
Alexi Taimela  1998    434  29.90        1:01.95   
  Gladius Kirkkonummi  1:02.29                 
                     
Raul Heinikangas  1998    399  29.85        1:03.69   
  Porin Uimaseura  1:02.24                 
                     
Aleksei Belov  1998    365  31.06        1:05.60   
  Porin Uimaseura  1:06.88                 
                     
Daniel Laurila  1996    279  28.73        1:11.78   
  Nokian Pyry  1:02.93                 
                     
Lauri Koskela  1999    254  34.58        1:14.02   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:10.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner