2019-07-17   02:56:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arvo - Kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    231          40.80   
  Aurajoen Uinti  41.11                 
Nella Kortteinen  2007    127          49.76   
  Uinti Tampere  51.97                 
Hanna Törmä  2007    95          54.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat  51.09                 
Emilia Tähkänen  2007    70          1:00.57   
  Uinti-Vakka  1:05.56                 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Lempiälä  2005    326          36.40   
  Loimaan Uimaseura  36.90                 
Aino Koskelo  2005    308          37.11   
  Nurmijärven Uinti  37.64                 
Sonila Selimi  2005    279          38.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.66                 
Tiitu Koskinen  2005    262          39.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.74                 
Nelli Lehmijoki  2005    232          40.75   
  Nokian Pyry  41.03                 
Noora Suonsivu  2005    224          41.24   
  Porin Uimaseura  43.03                 
Emmi Ellonen  2005    200          42.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat  44.53                 
Jenna Nousiainen  2005    186          43.86   
  Nokian Pyry  41.73                 
Nelli Laaksonen  2005    162          45.94   
  Porin Uimaseura  46.01                 
10  Isla Leinonen  2006    131          49.36   
  Uinti Tampere  55.20                 
11  Sivi Juvakka  2005    130          49.44   
  Nokian Pyry  47.68                 
12  Sofie Johansson  2005    128          49.67   
  Gladius Kirkkonummi  49.52                 
13  Iida Lindholm  2005    110          52.29   
  Porin Uimaseura                   
14  Emmi Lapikisto  2005    105          53.03   
  Uinti Tampere  52.35                 
15  Vea Victoria Ramsten  2005    101          53.81   
  Porin Uimaseura  53.30                 
16  Eeva Toroi  2005    99          54.07   
  Uinti Tampere  52.88                 
17  Veera Ele  2006    98          54.27   
  Loimaan Uimaseura  51.70                 
18  Pinja Pakkanen  2006    97          54.47   
  Kankaanpään Uimarit  59.76                 
19  Emilia Rahola  2006    86          56.79   
  Porin Uimaseura  52.37                 
20  Vilja Pusa  2005    79          58.24   
  Swimming Team Rauma  51.28                 
21  Nea Salmela  2006    73          59.96   
  Loimaan Uimaseura                   
22  Elvira Lydén  2006    72          1:00.10   
  Uinti Tampere  55.08                 
23  Ronja Simsek  2005    69          1:00.85   
  Porin Uimaseura  56.81                 
Zara Rintala  2006              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:05.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Mattila  2003    438          33.00   
  Porin Uimaseura  33.43                 
Oona Sirkiä  2004    388          34.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.75                 
Sonja Salmimies  2004    262          39.15   
  Nurmijärven Uinti  38.52                 
Sanni Salmi  2003    243          40.17   
  Nokian Pyry  41.78                 
Siiri Niskasaari  2004    235          40.59   
  Pihlava Työväen Urheilijat  39.44                 
Lotta Florström  2004    208          42.26   
  Gladius Kirkkonummi  45.19                 
Riina Uimonen  2003    208          42.29   
  Kurikan Ryhti  43.80                 
Aino Kallio  2003    204          42.58   
  Loimaan Uimaseura  42.75                 
Jenna Rautava  2003    202          42.72   
  Loimaan Uimaseura  38.26                 
10  Maria Hautala  2003    161          46.02   
  Kurikan Ryhti  45.86                 
11  Lotta Tamminen  2004    137          48.55   
  Gladius Kirkkonummi  52.35                 
12  Saga Peltolehto  2003    89          56.10   
  Nokian Pyry  59.20                 
Jessi Isomaa  2004              DNS   
  Loimaan Uimaseura  51.14                 
 
Laji 11, 50m Pu T-9 -11 -13 N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janina Ollikainen  2000    588          29.91   
  Porin Uimaseura  30.21                 
Emilia Lahtinen  1996    550          30.59   
  Uinti Tampere  30.64                 
Mila Manner  2001    536          30.85   
  Nokian Pyry  31.15                 
Ella-Noora Haanpää  1998    524          31.09   
  Rauman Uimaseura  30.43                 
Emmi Kaunisto  2002    519          31.19   
  Porin Uimaseura  31.63                 
Annika Lepistö  2001    479          32.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  33.05                 
Heta Känkänen  2001    476          32.09   
  Porin Uimaseura  32.24                 
Julia Sottinen  2000    464          32.38   
  Porin Uimaseura  32.47                 
Jenni Moisio  2002    427          33.28   
  Nokian Pyry  34.06                 
10  Auroora Tanninen  2001    427          33.29   
  Porin Pyrintö  33.40                 
11  Noora Vallinen  1998    400          34.01   
  Nokian Pyry  34.54                 
12  Ellen-Maria Neiramaa  2002    396          34.13   
  Porin Uimaseura  35.82                 
13  Riikka Yli-Jama  2000    326          36.40   
  Salon Uimarit  36.65                 
14  Janette Ylinen  2000    315          36.81   
  Kurikan Ryhti  37.21                 
15  Josefiina Kause  2002    299          37.47   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.35                 
16  Suvi Tuominen  2000    284          38.12   
  Uinti-Vakka  41.06                 
17  Anni Haavisto  2002    279          38.36   
  Loimaan Uimaseura  35.79                 
18  Saana Vähämaa  2002    267          38.93   
  Rauman Uimaseura  37.08                 
19  Emmi Kima  2000    258          39.33   
  Gladius Kirkkonummi  39.00                 
20  Martta Haarala  2001    213          41.93   
  Uimaseura Kaarina  43.77                 
21  Julia Lehtinen  2002    212          42.03   
  Kurikan Ryhti                   
22  Julianna Rintala  2001    204          42.53   
  Rauman Uimaseura  40.92                 
23  Lidian Vihervä  2002    201          42.78   
  Rauman Uimaseura  41.69                 
24  Iida Kuuva  2001    189          43.61   
  Aurajoen Uinti  37.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  16:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner