2020-01-21   07:46:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  13:41   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar -DM, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  2016  Jönköpings Simsällskap            7:45.27   
  Victor Johansson  1998      56.76  1:54.27      1:54.27   
  Markus Fürst  1996      55.70  1:55.83      3:50.10   
  Axel Pettersson  1995      56.42  1:58.20      5:48.30   
  Filip Grimberg  1998      56.99  1:56.97      7:45.27   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            8:00.90   
  Anton Andersson  1993      58.65  1:59.30      1:59.30   
  Pontus Palmqvist  1991      57.16  1:59.96      3:59.26   
  Daniel Olsson  1996      57.84  2:03.27      6:02.53   
  Mats Westergren  1994      58.76  1:58.37      8:00.90   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            8:42.07   
  Tom Andersson  1998      1:01.18  2:05.02      2:05.02   
  Gustav Henell  1999      1:02.50  2:16.03      4:21.05   
  Sixten Almén  1999      1:02.61  2:08.93      6:29.98   
  Oliver Tykesson  2000      1:03.42  2:12.09      8:42.07   
                     
Jönköping Herrar 2  206  Jönköpings Simsällskap            8:50.17   
  Albin Lövgren  1999      1:00.55  2:02.56      2:02.56   
  Henry Kerman  1997      1:02.54  2:09.18      4:11.74   
  Max Grubesic  2004      1:15.74  2:38.42      6:50.16   
  Tim Lärkfeldt  2000      58.38  2:00.01      8:50.17   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            8:54.84   
  Kristoffer Loo  1997      1:04.12  2:14.28      2:14.28   
  Jacob Olsson  1998      1:03.33  2:12.55      4:26.83   
  Atis Stikáns  1999      1:02.68  2:14.49      6:41.32   
  Frank Raunio  2000      1:04.06  2:13.52      8:54.84   
                     
Jönköping Herrar 3  2016  Jönköpings Simsällskap            8:55.07   
  Viktor Svan  2000      1:02.98  2:11.15      2:11.15   
  David Larsson  1996      1:03.19  2:12.09      4:23.24   
  Erik Nicklasson  1998      1:02.64  2:10.41      6:33.65   
  Eldin Nukovic  2002      1:08.17  2:21.42      8:55.07   
                     
Lass Herrar Lag 4  Linköpings Allmänna SS            9:18.57   
  Sebastian Nilsson  2002      1:06.99  2:20.09      2:20.09   
  Naevid Kiasat  2001      1:06.07  2:15.61      4:35.70   
  Albert Oscarsson  2001      1:09.02  2:22.99      6:58.69   
  Nicola Lundqvist  2002      1:07.08  2:19.88      9:18.57   
                     
Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            9:22.45   
  David Kurilenko  1999      1:01.16  2:12.55      2:12.55   
  Gergö Nagy  1995      1:03.21  2:15.15      4:27.70   
  Garri Svensson  2000      1:05.03  2:20.80      6:48.50   
  Erik Salomonsson  1998      1:11.36  2:33.95      9:22.45   
                     
Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            9:28.07   
  Herman Johansson  2000      1:06.73  2:18.77      2:18.77   
  Viktor Henrysson  2003      1:07.51  2:19.92      4:38.69   
  Carl Löfgren  2003      52.57  2:22.30      7:00.99   
  Henrik Duong  2003      1:09.80  2:27.08      9:28.07   
                     
10  Jönköping Herrar 4  Jönköpings Simsällskap            9:41.05   
  Patrik Petkoczi  2002      1:13.37  2:29.80      2:29.80   
  Oscar Hegmegi  2001      1:05.28  2:21.75      4:51.55   
  William Brink  1998      1:11.20  2:25.70      7:17.25   
  Job Sanders  2003      1:08.73  2:23.80      9:41.05   
                     
11  Växjö SS Pojkar  2002  Växjö Simsällskap            9:49.68   
  Oskar Axandersson  2002      1:06.73  2:17.60      2:17.60   
  Kemal Cikota  2002      1:08.74  2:25.36      4:42.96   
  Anton Strand  2003      1:10.49  2:26.50      7:09.46   
  Gustav Hammarstedt  2002      1:15.88  2:40.22      9:49.68   
                     
12  Jönköping Herrar 5  2002  Jönköpings Simsällskap            10:12.30   
  Albert Madurel  2001      1:09.11  1:49.80      1:49.80   
  Tomas Babana  2000      38.13  1:52.20      3:42.00   
  Daniel Agestav  2002      1:19.75  2:31.73      6:13.73   
  Anton Hegmegi  2005      2:40.43  3:58.57      10:12.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  13:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner