2020-01-21   07:57:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.46        1:06.39   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    32.62        1:08.44   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.16        1:09.73   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.38        1:09.90   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.06        1:10.19   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.17        1:10.49   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    34.34        1:10.88   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    35.07        1:12.12   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.31        1:12.82   
10  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.15        1:13.07   
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.37        1:13.84   
12  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    34.95        1:14.12   
13  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    37.01        1:15.00   
14  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    36.05        1:15.34   
14  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.38        1:15.34   
16  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.12        1:15.36   
17  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    36.96        1:15.44   
18  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.39        1:16.71   
19  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.64        1:16.86   
20  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    37.39        1:17.17   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.28        1:17.46   
22  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    39.18        1:17.62   
23  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.25        1:18.46   
24  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    38.28        1:18.63   
25  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.60        1:18.68   
26  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.21        1:19.35   
27  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    38.42        1:19.37   
28  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    38.28        1:19.64   
29  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    39.15        1:19.76   
30  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    40.15        1:20.61   
31  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    38.91        1:20.75   
32  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    39.78        1:21.40   
33  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    38.26        1:21.73   
34  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    39.12        1:22.00   
35  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:22.14   
36  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    41.37        1:22.59   
37  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    40.88        1:22.67   
38  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    39.72        1:22.82   
39  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    41.25        1:23.26   
40  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.50        1:24.45   
41  Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    41.82        1:24.46   
42  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    39.42        1:24.55   
43  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    41.70        1:25.36   
44  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    41.64        1:25.61   
45  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.23        1:25.82   
46  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.53        1:26.21   
47  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    42.92        1:26.36   
48  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    42.90        1:26.46   
49  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:26.80   
50  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    42.34        1:27.04   
51  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    43.17        1:28.10   
52  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    44.61        1:29.85   
53  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    43.36        1:29.88   
54  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    43.48        1:29.97   
55  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.15        1:30.03   
56  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    43.70        1:30.11   
57  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    43.20        1:30.61   
58  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    44.64        1:30.89   
59  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.57        1:31.39   
60  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    45.61        1:31.43   
61  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    45.24        1:31.84   
62  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    45.04        1:31.88   
63  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    44.64        1:32.20   
64  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    43.08        1:32.39   
65  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    42.96        1:32.70   
66  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    45.07        1:33.67   
67  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    45.57        1:34.27   
68  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    45.87        1:36.36   
69  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    48.50        1:37.04   
70  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.25        1:37.10   
71  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.00        1:37.21   
72  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.04        1:37.66   
73  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    47.52        1:37.68   
74  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    46.97        1:37.80   
75  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    49.18        1:39.37   
76  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    49.58        1:41.82   
77  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    50.07        1:42.64   
78  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    50.70        1:43.88   
79  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    47.99        1:44.11   
80  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    50.84        1:45.01   
81  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    56.91        1:52.58   
82  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    53.31        1:53.90   
83  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    55.14        1:57.95   
84  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    57.12        1:58.42   
85  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    56.28        1:59.32   
86  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    58.86        2:03.17   
87  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:09.38        2:15.34   
88  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:07.63        2:16.92   
89  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    1:02.53        2:23.58   
90  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    2:27.30        2:27.30   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            DNS   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.46        1:06.39   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    32.62        1:08.44   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.16        1:09.73   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.38        1:09.90   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.06        1:10.19   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.17        1:10.49   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    34.34        1:10.88   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    35.07        1:12.12   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.31        1:12.82   
10  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.15        1:13.07   
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.37        1:13.84   
12  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    34.95        1:14.12   
13  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    37.01        1:15.00   
14  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    36.05        1:15.34   
14  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.38        1:15.34   
16  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.12        1:15.36   
17  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    36.96        1:15.44   
18  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.39        1:16.71   
19  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.64        1:16.86   
20  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    37.39        1:17.17   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.28        1:17.46   
22  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    39.18        1:17.62   
23  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.25        1:18.46   
24  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    38.28        1:18.63   
25  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.60        1:18.68   
26  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.21        1:19.35   
27  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    38.42        1:19.37   
28  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    38.28        1:19.64   
29  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    39.15        1:19.76   
30  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    40.15        1:20.61   
31  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    38.91        1:20.75   
32  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    39.78        1:21.40   
33  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    38.26        1:21.73   
34  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    39.12        1:22.00   
35  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:22.14   
36  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    41.37        1:22.59   
37  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    40.88        1:22.67   
38  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    39.72        1:22.82   
39  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    41.25        1:23.26   
40  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.50        1:24.45   
41  Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    41.82        1:24.46   
42  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    39.42        1:24.55   
43  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    41.70        1:25.36   
44  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    41.64        1:25.61   
45  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.23        1:25.82   
46  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.53        1:26.21   
47  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    42.92        1:26.36   
48  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    42.90        1:26.46   
49  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:26.80   
50  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    42.34        1:27.04   
51  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    43.17        1:28.10   
52  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    44.61        1:29.85   
53  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    43.36        1:29.88   
54  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    43.48        1:29.97   
55  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.15        1:30.03   
56  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    43.70        1:30.11   
57  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    43.20        1:30.61   
58  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    44.64        1:30.89   
59  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.57        1:31.39   
60  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    45.61        1:31.43   
61  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    45.24        1:31.84   
62  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    45.04        1:31.88   
63  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    44.64        1:32.20   
64  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    43.08        1:32.39   
65  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    42.96        1:32.70   
66  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    45.07        1:33.67   
67  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    45.57        1:34.27   
68  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    45.87        1:36.36   
69  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    48.50        1:37.04   
70  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.25        1:37.10   
71  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.00        1:37.21   
72  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.04        1:37.66   
73  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    47.52        1:37.68   
74  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    46.97        1:37.80   
75  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    49.18        1:39.37   
76  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    49.58        1:41.82   
77  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    50.07        1:42.64   
78  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    50.70        1:43.88   
79  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    47.99        1:44.11   
80  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    50.84        1:45.01   
81  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    56.91        1:52.58   
82  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    53.31        1:53.90   
83  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    55.14        1:57.95   
84  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    57.12        1:58.42   
85  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    56.28        1:59.32   
86  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    58.86        2:03.17   
87  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:09.38        2:15.34   
88  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:07.63        2:16.92   
89  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    1:02.53        2:23.58   
90  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    2:27.30        2:27.30   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            DNS   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.46        1:06.39   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.38        1:09.90   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    35.07        1:12.12   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.31        1:12.82   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.37        1:13.84   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    34.95        1:14.12   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    37.01        1:15.00   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    36.96        1:15.44   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.39        1:16.71   
10  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    39.18        1:17.62   
11  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    38.42        1:19.37   
12  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    38.28        1:19.64   
13  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    38.91        1:20.75   
14  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    39.78        1:21.40   
15  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:22.14   
16  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    41.64        1:25.61   
17  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    43.70        1:30.11   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            DNS   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    36.05        1:15.34   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.64        1:16.86   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.60        1:18.68   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    40.15        1:20.61   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    40.88        1:22.67   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    41.82        1:24.46   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.23        1:25.82   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    45.61        1:31.43   
                     
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.17        1:10.49   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.38        1:15.34   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.12        1:15.36   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.28        1:17.46   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.25        1:18.46   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    38.28        1:18.63   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.21        1:19.35   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    38.26        1:21.73   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    41.37        1:22.59   
10  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.53        1:26.21   
11  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    42.90        1:26.46   
12  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    43.17        1:28.10   
13  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    43.36        1:29.88   
14  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    43.20        1:30.61   
15  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    42.96        1:32.70   
16  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    45.07        1:33.67   
17  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    49.18        1:39.37   
18  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    57.12        1:58.42   
                     
 
Gren 17, 100m Ry Damer DM/JDM/UGP, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.06        1:10.19   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.15        1:13.07   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    39.15        1:19.76   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    39.12        1:22.00   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    39.72        1:22.82   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    41.25        1:23.26   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.50        1:24.45   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    39.42        1:24.55   
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    41.70        1:25.36   
10  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    42.92        1:26.36   
11  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:26.80   
12  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    42.34        1:27.04   
13  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    44.61        1:29.85   
14  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    43.48        1:29.97   
15  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.15        1:30.03   
16  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    44.64        1:30.89   
17  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.57        1:31.39   
18  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    45.24        1:31.84   
19  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    45.04        1:31.88   
20  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    44.64        1:32.20   
21  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    43.08        1:32.39   
22  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    45.57        1:34.27   
23  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    45.87        1:36.36   
24  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    48.50        1:37.04   
25  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.25        1:37.10   
26  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.00        1:37.21   
27  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.04        1:37.66   
28  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    47.52        1:37.68   
29  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    46.97        1:37.80   
30  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    49.58        1:41.82   
31  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    50.07        1:42.64   
32  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    50.70        1:43.88   
33  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    47.99        1:44.11   
34  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    50.84        1:45.01   
35  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    56.91        1:52.58   
36  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    53.31        1:53.90   
37  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    55.14        1:57.95   
38  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    56.28        1:59.32   
39  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    58.86        2:03.17   
40  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:09.38        2:15.34   
41  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:07.63        2:16.92   
42  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    1:02.53        2:23.58   
43  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    2:27.30        2:27.30   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner