2020-01-20   23:03:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    29.96  1:01.39  1:35.27    2:08.08   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    30.66  1:04.64  1:39.77    2:12.95   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.02  1:04.19  1:39.69    2:13.80   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.97  1:06.04  1:40.66    2:14.65   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    32.68  1:06.37  1:41.50    2:14.67   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.30  1:06.17  1:41.70    2:16.32   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.06  1:07.13  1:44.03    2:18.53   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.07  1:08.38  1:43.50    2:19.80   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.86  1:07.25  1:43.21    2:19.98   
10  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.54  1:07.06  1:44.74    2:21.04   
11  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    32.46  1:08.78  1:45.17    2:21.22   
12  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.76  1:10.19  1:46.84    2:22.23   
13  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    34.12  1:09.62  1:47.24    2:23.24   
14  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    34.72  1:10.59  1:48.42    2:24.84   
15  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    32.97  1:10.73  1:47.92    2:25.21   
16  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.42  1:11.76  1:49.31    2:25.36   
17  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.62  1:09.91  1:48.14    2:26.17   
18  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.67  1:11.55  1:50.69    2:26.86   
19  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    34.30  1:11.88  1:50.47    2:27.65   
20  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    34.76  1:13.21  1:50.53    2:27.74   
21  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.91  1:11.23  1:50.85    2:28.26   
22  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    34.24  1:11.74  1:50.83    2:28.90   
23  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.03  1:13.28  1:53.52    2:31.19   
24  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    34.94  1:12.58  1:52.82    2:31.36   
25  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.08  1:12.13  1:51.71    2:32.19   
26  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    33.37  1:12.10  1:53.02    2:33.63   
27  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    34.42  1:14.01  1:54.67    2:33.77   
28  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    36.19  1:14.11  1:55.53    2:34.08   
29  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.87  1:13.70  1:53.92    2:34.28   
30  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    35.55  1:14.10  1:55.04    2:34.64   
31  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    35.01  1:13.88  1:54.62    2:34.66   
32  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.00  1:15.82  1:56.64    2:34.87   
33  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    35.49  1:16.01  1:56.73    2:35.55   
34  Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    36.30  1:15.35  1:57.61    2:35.93   
35  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.21  1:13.41  1:54.43    2:36.00   
36  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.15  1:15.84  1:55.90    2:36.07   
37  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    34.96  1:13.91  1:54.97    2:36.26   
38  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    36.19  1:16.05  1:57.32    2:36.56   
39  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    35.87  1:15.72  1:57.61    2:37.19   
40  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    34.55  1:14.20  1:55.06    2:37.65   
41  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    35.98  1:16.40  1:59.38    2:37.87   
42  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.88  1:18.88  2:02.16    2:39.19   
43  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    36.77  1:17.43  2:01.34    2:39.91   
44  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    36.97  1:18.31  1:59.88    2:40.86   
45  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.94  1:18.92  2:03.29    2:42.01   
46  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    36.69  1:18.93  2:01.09    2:42.26   
47  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.39  1:19.20  2:01.64    2:42.41   
48  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    36.60  1:18.60  2:00.95    2:42.62   
49  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    36.76  1:20.05  2:03.18    2:42.68   
50  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    36.63  1:17.75  2:03.12    2:44.36   
51  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    36.56  1:18.27  2:02.03    2:44.62   
52  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    34.58  1:15.35  1:59.40    2:44.79   
53  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    35.19  1:17.35  2:00.26    2:45.50   
54  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    35.44  1:17.90  2:00.63    2:45.52   
54  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    37.53  1:18.16  2:02.59    2:45.52   
56  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    36.58  1:18.41  2:02.68    2:45.68   
57  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    37.28  1:20.65  2:04.31    2:47.84   
58  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.53  1:21.55  2:07.83    2:51.45   
59  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    37.90  1:19.28  2:02.00    2:52.16   
60  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    38.11  1:22.18  2:09.54    2:52.67   
61  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    38.00  1:20.92  2:07.86    2:53.55   
62  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    38.60  1:22.57  2:10.02    2:54.10   
63  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    39.72  1:25.47  2:12.82    2:56.79   
64  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    37.83  1:24.55  2:11.43    2:56.96   
65  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.05  1:25.92  2:14.09    2:57.64   
66  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    39.93  1:26.95  2:13.52    2:58.35   
67  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.61  1:27.80  2:15.36    3:00.37   
68  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    40.03  1:27.21  2:16.28    3:00.70   
69  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    38.58  1:27.45  2:16.83    3:03.97   
70  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    41.85  1:27.77  3:04.22    3:04.22   
71  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    40.78  1:27.77  2:17.89    3:05.15   
72  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.75  1:24.85  2:16.39    3:07.52   
73  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.07  1:30.94  2:22.81    3:08.67   
74  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    43.25  1:30.78  2:21.66    3:09.29   
75  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    40.58  1:28.79  2:21.99    3:11.67   
76  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    41.92  1:31.75  2:26.17    3:15.24   
77  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    42.54  1:34.64  2:26.39    3:15.57   
78  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.53  1:37.82  2:32.72    3:25.95   
79  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    43.46  1:38.18  2:33.35    3:28.34   
80  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    49.60  1:46.10  2:43.01    3:40.94   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    29.96  1:01.39  1:35.27    2:08.08   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    30.66  1:04.64  1:39.77    2:12.95   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.02  1:04.19  1:39.69    2:13.80   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.97  1:06.04  1:40.66    2:14.65   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    32.68  1:06.37  1:41.50    2:14.67   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.30  1:06.17  1:41.70    2:16.32   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.06  1:07.13  1:44.03    2:18.53   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.07  1:08.38  1:43.50    2:19.80   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.86  1:07.25  1:43.21    2:19.98   
10  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.54  1:07.06  1:44.74    2:21.04   
11  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    32.46  1:08.78  1:45.17    2:21.22   
12  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.76  1:10.19  1:46.84    2:22.23   
13  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    34.12  1:09.62  1:47.24    2:23.24   
14  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    34.72  1:10.59  1:48.42    2:24.84   
15  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    32.97  1:10.73  1:47.92    2:25.21   
16  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.42  1:11.76  1:49.31    2:25.36   
17  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.62  1:09.91  1:48.14    2:26.17   
18  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.67  1:11.55  1:50.69    2:26.86   
19  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    34.30  1:11.88  1:50.47    2:27.65   
20  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    34.76  1:13.21  1:50.53    2:27.74   
21  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.91  1:11.23  1:50.85    2:28.26   
22  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    34.24  1:11.74  1:50.83    2:28.90   
23  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.03  1:13.28  1:53.52    2:31.19   
24  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    34.94  1:12.58  1:52.82    2:31.36   
25  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.08  1:12.13  1:51.71    2:32.19   
26  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    33.37  1:12.10  1:53.02    2:33.63   
27  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    34.42  1:14.01  1:54.67    2:33.77   
28  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    36.19  1:14.11  1:55.53    2:34.08   
29  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.87  1:13.70  1:53.92    2:34.28   
30  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    35.55  1:14.10  1:55.04    2:34.64   
31  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    35.01  1:13.88  1:54.62    2:34.66   
32  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.00  1:15.82  1:56.64    2:34.87   
33  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    35.49  1:16.01  1:56.73    2:35.55   
34  Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    36.30  1:15.35  1:57.61    2:35.93   
35  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.21  1:13.41  1:54.43    2:36.00   
36  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.15  1:15.84  1:55.90    2:36.07   
37  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    34.96  1:13.91  1:54.97    2:36.26   
38  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    36.19  1:16.05  1:57.32    2:36.56   
39  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    35.87  1:15.72  1:57.61    2:37.19   
40  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    34.55  1:14.20  1:55.06    2:37.65   
41  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    35.98  1:16.40  1:59.38    2:37.87   
42  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.88  1:18.88  2:02.16    2:39.19   
43  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    36.77  1:17.43  2:01.34    2:39.91   
44  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    36.97  1:18.31  1:59.88    2:40.86   
45  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.94  1:18.92  2:03.29    2:42.01   
46  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    36.69  1:18.93  2:01.09    2:42.26   
47  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.39  1:19.20  2:01.64    2:42.41   
48  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    36.60  1:18.60  2:00.95    2:42.62   
49  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    36.76  1:20.05  2:03.18    2:42.68   
50  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    36.63  1:17.75  2:03.12    2:44.36   
51  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    36.56  1:18.27  2:02.03    2:44.62   
52  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    34.58  1:15.35  1:59.40    2:44.79   
53  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    35.19  1:17.35  2:00.26    2:45.50   
54  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    35.44  1:17.90  2:00.63    2:45.52   
54  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    37.53  1:18.16  2:02.59    2:45.52   
56  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    36.58  1:18.41  2:02.68    2:45.68   
57  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    37.28  1:20.65  2:04.31    2:47.84   
58  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.53  1:21.55  2:07.83    2:51.45   
59  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    37.90  1:19.28  2:02.00    2:52.16   
60  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    38.11  1:22.18  2:09.54    2:52.67   
61  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    38.00  1:20.92  2:07.86    2:53.55   
62  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    38.60  1:22.57  2:10.02    2:54.10   
63  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    39.72  1:25.47  2:12.82    2:56.79   
64  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    37.83  1:24.55  2:11.43    2:56.96   
65  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.05  1:25.92  2:14.09    2:57.64   
66  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    39.93  1:26.95  2:13.52    2:58.35   
67  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.61  1:27.80  2:15.36    3:00.37   
68  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    40.03  1:27.21  2:16.28    3:00.70   
69  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    38.58  1:27.45  2:16.83    3:03.97   
70  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    41.85  1:27.77  3:04.22    3:04.22   
71  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    40.78  1:27.77  2:17.89    3:05.15   
72  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.75  1:24.85  2:16.39    3:07.52   
73  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.07  1:30.94  2:22.81    3:08.67   
74  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    43.25  1:30.78  2:21.66    3:09.29   
75  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    40.58  1:28.79  2:21.99    3:11.67   
76  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    41.92  1:31.75  2:26.17    3:15.24   
77  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    42.54  1:34.64  2:26.39    3:15.57   
78  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.53  1:37.82  2:32.72    3:25.95   
79  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    43.46  1:38.18  2:33.35    3:28.34   
80  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    49.60  1:46.10  2:43.01    3:40.94   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    29.96  1:01.39  1:35.27    2:08.08   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    30.66  1:04.64  1:39.77    2:12.95   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.97  1:06.04  1:40.66    2:14.65   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    32.68  1:06.37  1:41.50    2:14.67   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.07  1:08.38  1:43.50    2:19.80   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.54  1:07.06  1:44.74    2:21.04   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    32.46  1:08.78  1:45.17    2:21.22   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.76  1:10.19  1:46.84    2:22.23   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    34.12  1:09.62  1:47.24    2:23.24   
10  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    34.72  1:10.59  1:48.42    2:24.84   
11  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    32.97  1:10.73  1:47.92    2:25.21   
12  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.91  1:11.23  1:50.85    2:28.26   
13  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.03  1:13.28  1:53.52    2:31.19   
14  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.08  1:12.13  1:51.71    2:32.19   
15  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.21  1:13.41  1:54.43    2:36.00   
16  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    35.87  1:15.72  1:57.61    2:37.19   
17  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.94  1:18.92  2:03.29    2:42.01   
18  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    34.58  1:15.35  1:59.40    2:44.79   
19  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    36.58  1:18.41  2:02.68    2:45.68   
                     
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.86  1:07.25  1:43.21    2:19.98   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    34.30  1:11.88  1:50.47    2:27.65   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    34.76  1:13.21  1:50.53    2:27.74   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    34.94  1:12.58  1:52.82    2:31.36   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    34.42  1:14.01  1:54.67    2:33.77   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    35.01  1:13.88  1:54.62    2:34.66   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    36.30  1:15.35  1:57.61    2:35.93   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    36.19  1:16.05  1:57.32    2:36.56   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    34.55  1:14.20  1:55.06    2:37.65   
10  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    37.90  1:19.28  2:02.00    2:52.16   
                     
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.30  1:06.17  1:41.70    2:16.32   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.06  1:07.13  1:44.03    2:18.53   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.42  1:11.76  1:49.31    2:25.36   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.62  1:09.91  1:48.14    2:26.17   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.67  1:11.55  1:50.69    2:26.86   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    35.49  1:16.01  1:56.73    2:35.55   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    36.77  1:17.43  2:01.34    2:39.91   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    36.63  1:17.75  2:03.12    2:44.36   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    35.19  1:17.35  2:00.26    2:45.50   
10  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    35.44  1:17.90  2:00.63    2:45.52   
11  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    38.00  1:20.92  2:07.86    2:53.55   
12  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    38.60  1:22.57  2:10.02    2:54.10   
13  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    49.60  1:46.10  2:43.01    3:40.94   
                     
 
Gren 1, 200m Fr Damer- DM/JDM/UGP, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    34.24  1:11.74  1:50.83    2:28.90   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    33.37  1:12.10  1:53.02    2:33.63   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    36.19  1:14.11  1:55.53    2:34.08   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.87  1:13.70  1:53.92    2:34.28   
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    35.55  1:14.10  1:55.04    2:34.64   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.00  1:15.82  1:56.64    2:34.87   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.15  1:15.84  1:55.90    2:36.07   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    34.96  1:13.91  1:54.97    2:36.26   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    35.98  1:16.40  1:59.38    2:37.87   
10  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.88  1:18.88  2:02.16    2:39.19   
11  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    36.97  1:18.31  1:59.88    2:40.86   
12  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    36.69  1:18.93  2:01.09    2:42.26   
13  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.39  1:19.20  2:01.64    2:42.41   
14  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    36.60  1:18.60  2:00.95    2:42.62   
15  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    36.76  1:20.05  2:03.18    2:42.68   
16  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    36.56  1:18.27  2:02.03    2:44.62   
17  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    37.53  1:18.16  2:02.59    2:45.52   
18  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    37.28  1:20.65  2:04.31    2:47.84   
19  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.53  1:21.55  2:07.83    2:51.45   
20  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    38.11  1:22.18  2:09.54    2:52.67   
21  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    39.72  1:25.47  2:12.82    2:56.79   
22  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    37.83  1:24.55  2:11.43    2:56.96   
23  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.05  1:25.92  2:14.09    2:57.64   
24  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    39.93  1:26.95  2:13.52    2:58.35   
25  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.61  1:27.80  2:15.36    3:00.37   
26  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    40.03  1:27.21  2:16.28    3:00.70   
27  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    38.58  1:27.45  2:16.83    3:03.97   
28  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    41.85  1:27.77  3:04.22    3:04.22   
29  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    40.78  1:27.77  2:17.89    3:05.15   
30  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.75  1:24.85  2:16.39    3:07.52   
31  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.07  1:30.94  2:22.81    3:08.67   
32  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    43.25  1:30.78  2:21.66    3:09.29   
33  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    40.58  1:28.79  2:21.99    3:11.67   
34  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    41.92  1:31.75  2:26.17    3:15.24   
35  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    42.54  1:34.64  2:26.39    3:15.57   
36  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.53  1:37.82  2:32.72    3:25.95   
37  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    43.46  1:38.18  2:33.35    3:28.34   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    27.87        57.38   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.27        57.46   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    27.34        57.47   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    27.22        58.53   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.88        59.17   
Mats Westergren  1994  Linköpings Allmänna SS    28.48        59.23   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    27.70        59.69   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.65        59.69   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.60        1:00.10   
10  Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    28.31        1:00.52   
11  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.48        1:01.25   
12  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    28.09        1:01.31   
13  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    28.20        1:01.71   
14  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.01        1:02.55   
15  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.17        1:02.64   
16  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.99        1:02.96   
17  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.35        1:03.07   
18  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.22        1:03.15   
19  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    29.95        1:03.74   
20  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.43        1:03.84   
21  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.99        1:04.64   
22  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64        1:04.68   
23  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.18        1:05.14   
24  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.99        1:05.17   
25  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    30.12        1:05.23   
26  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.26        1:05.32   
27  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.22        1:05.45   
28  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    28.84        1:05.66   
29  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.45        1:06.39   
30  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    30.78        1:07.02   
31  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.10        1:08.33   
32  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    30.13        1:08.82   
33  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.19        1:09.43   
34  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.96        1:10.26   
35  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    33.14        1:10.37   
36  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    32.56        1:10.80   
37  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.25        1:11.75   
38  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.54        1:13.92   
39  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.60        1:14.09   
40  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.88        1:15.88   
41  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    33.93        1:17.34   
42  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.59        1:18.31   
43  Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    36.23        1:18.39   
44  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.32        1:18.80   
45  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    34.30        1:19.11   
46  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    37.25        1:21.69   
47  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    35.81        1:23.69   
48  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    36.85        1:24.99   
49  Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    37.63        1:25.57   
50  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    39.26        1:26.20   
51  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    40.11        1:27.82   
52  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    42.96        1:41.20   
53  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    44.08        1:41.57   
54  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.29        1:58.11   
55  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    55.97        2:02.75   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.27        57.46   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    27.34        57.47   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    27.22        58.53   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.88        59.17   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.65        59.69   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.60        1:00.10   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    28.31        1:00.52   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.48        1:01.25   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    28.09        1:01.31   
10  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    28.20        1:01.71   
11  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.01        1:02.55   
12  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.17        1:02.64   
13  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.99        1:02.96   
14  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.35        1:03.07   
15  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.22        1:03.15   
16  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    29.95        1:03.74   
17  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.43        1:03.84   
18  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.99        1:04.64   
19  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64        1:04.68   
20  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.18        1:05.14   
21  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.99        1:05.17   
22  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    30.12        1:05.23   
23  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.26        1:05.32   
24  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.22        1:05.45   
25  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    28.84        1:05.66   
26  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.45        1:06.39   
27  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    30.78        1:07.02   
28  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.10        1:08.33   
29  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    30.13        1:08.82   
30  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.19        1:09.43   
31  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.96        1:10.26   
32  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    33.14        1:10.37   
33  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    32.56        1:10.80   
34  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.25        1:11.75   
35  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.54        1:13.92   
36  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.60        1:14.09   
37  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.88        1:15.88   
38  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    33.93        1:17.34   
39  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.59        1:18.31   
40  Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    36.23        1:18.39   
41  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.32        1:18.80   
42  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    34.30        1:19.11   
43  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    37.25        1:21.69   
44  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    35.81        1:23.69   
45  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    36.85        1:24.99   
46  Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    37.63        1:25.57   
47  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    39.26        1:26.20   
48  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    40.11        1:27.82   
49  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    42.96        1:41.20   
50  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    44.08        1:41.57   
51  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.29        1:58.11   
52  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    55.97        2:02.75   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.27        57.46   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    27.34        57.47   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.88        59.17   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.60        1:00.10   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    28.31        1:00.52   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.48        1:01.25   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    28.09        1:01.31   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    28.20        1:01.71   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.17        1:02.64   
10  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.99        1:02.96   
11  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.35        1:03.07   
12  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.22        1:03.15   
13  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.99        1:04.64   
14  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64        1:04.68   
15  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.99        1:05.17   
16  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    30.12        1:05.23   
17  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    28.84        1:05.66   
18  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    30.78        1:07.02   
19  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.10        1:08.33   
20  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    30.13        1:08.82   
21  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.19        1:09.43   
22  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.96        1:10.26   
23  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    33.14        1:10.37   
24  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    32.56        1:10.80   
25  Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    36.23        1:18.39   
26  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.32        1:18.80   
27  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    35.81        1:23.69   
                     
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.18        1:05.14   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.26        1:05.32   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    34.30        1:19.11   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    37.25        1:21.69   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    36.85        1:24.99   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    39.26        1:26.20   
                     
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.22        1:05.45   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.54        1:13.92   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.60        1:14.09   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    33.93        1:17.34   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    40.11        1:27.82   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fj Herrar DM/JDM/UG, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.25        1:11.75   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.88        1:15.88   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.59        1:18.31   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    37.63        1:25.57   
Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    42.96        1:41.20   
Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    44.08        1:41.57   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.29        1:58.11   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    55.97        2:02.75   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  12 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    33.90        1:11.05   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.36        1:16.10   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    36.40        1:16.40   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.30        1:16.47   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.18        1:17.38   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    37.92        1:19.07   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.21        1:19.50   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    37.98        1:19.69   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.06        1:19.81   
10  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24        1:20.27   
11  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.25        1:20.58   
12  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.37        1:21.38   
13  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    36.74        1:21.89   
14  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    39.35        1:22.14   
15  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.82        1:22.24   
16  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.27        1:22.66   
17  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.28        1:22.89   
18  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.98        1:23.55   
19  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    39.78        1:23.85   
20  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.80        1:24.12   
21  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:24.26   
22  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    40.55        1:24.49   
23  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.69        1:25.00   
24  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:25.80   
25  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    40.48        1:26.67   
26  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    41.99        1:28.24   
27  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.74        1:28.26   
28  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    40.88        1:28.51   
29  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    41.71        1:30.11   
30  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    43.46        1:30.86   
31  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    41.64        1:31.38   
32  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:31.83   
33  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    43.41        1:31.89   
34  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    43.40        1:32.01   
35  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.83        1:32.84   
36  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    43.93        1:33.61   
37  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    44.83        1:34.03   
38  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    44.83        1:34.49   
39  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.44        1:35.14   
40  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    45.27        1:35.78   
41  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    44.94        1:35.93   
42  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    46.47        1:36.77   
43  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    45.70        1:37.23   
44  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    44.62        1:37.24   
45  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    47.11        1:38.19   
46  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    47.04        1:39.71   
47  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    45.26        1:40.30   
48  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    47.06        1:40.81   
49  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    48.46        1:40.94   
50  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    47.86        1:41.02   
51  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    47.55        1:41.13   
52  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    48.09        1:41.99   
53  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    49.10        1:42.86   
54  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    47.35        1:43.18   
55  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.03        1:43.40   
56  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    49.96        1:44.36   
57  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    46.72        1:44.81   
58  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    46.59        1:44.87   
59  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    50.86        1:46.19   
60  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    50.45        1:46.47   
61  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    49.51        1:46.63   
62  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    51.06        1:48.13   
63  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    50.93        1:48.35   
64  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    53.10        1:51.07   
65  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    50.66        1:51.77   
66  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    55.67        1:52.44   
67  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    54.92        1:52.59   
68  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    54.45        1:53.20   
69  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    51.37        1:54.29   
70  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    54.48        1:54.37   
71  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    51.71        1:55.29   
72  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    59.87        2:00.39   
73  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    59.59        2:05.01   
74  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    57.30        2:05.85   
75  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap    1:01.51        2:06.44   
76  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    1:01.79        2:07.06   
77  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:03.49        2:16.55   
78  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:04.60        2:20.91   
79  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:15.00        2:41.74   
80  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:19.54        2:41.89   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.36        1:16.10   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    36.40        1:16.40   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.30        1:16.47   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.18        1:17.38   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    37.92        1:19.07   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.21        1:19.50   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    37.98        1:19.69   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.06        1:19.81   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24        1:20.27   
10  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.25        1:20.58   
11  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.37        1:21.38   
12  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    36.74        1:21.89   
13  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    39.35        1:22.14   
14  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.82        1:22.24   
15  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.27        1:22.66   
16  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.28        1:22.89   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.98        1:23.55   
18  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    39.78        1:23.85   
19  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.80        1:24.12   
20  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:24.26   
21  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    40.55        1:24.49   
22  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.69        1:25.00   
23  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:25.80   
24  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    40.48        1:26.67   
25  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    41.99        1:28.24   
26  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.74        1:28.26   
27  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    40.88        1:28.51   
28  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    41.71        1:30.11   
29  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    43.46        1:30.86   
30  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    41.64        1:31.38   
31  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:31.83   
32  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    43.41        1:31.89   
33  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    43.40        1:32.01   
34  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.83        1:32.84   
35  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    43.93        1:33.61   
36  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    44.83        1:34.03   
37  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    44.83        1:34.49   
38  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.44        1:35.14   
39  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    45.27        1:35.78   
40  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    44.94        1:35.93   
41  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    46.47        1:36.77   
42  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    45.70        1:37.23   
43  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    44.62        1:37.24   
44  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    47.11        1:38.19   
45  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    47.04        1:39.71   
46  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    45.26        1:40.30   
47  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    47.06        1:40.81   
48  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    48.46        1:40.94   
49  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    47.86        1:41.02   
50  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    47.55        1:41.13   
51  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    48.09        1:41.99   
52  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    49.10        1:42.86   
53  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    47.35        1:43.18   
54  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.03        1:43.40   
55  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    49.96        1:44.36   
56  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    46.72        1:44.81   
57  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    46.59        1:44.87   
58  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    50.86        1:46.19   
59  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    50.45        1:46.47   
60  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    49.51        1:46.63   
61  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    51.06        1:48.13   
62  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    50.93        1:48.35   
63  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    53.10        1:51.07   
64  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    50.66        1:51.77   
65  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    55.67        1:52.44   
66  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    54.92        1:52.59   
67  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    54.45        1:53.20   
68  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    51.37        1:54.29   
69  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    54.48        1:54.37   
70  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    51.71        1:55.29   
71  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    59.87        2:00.39   
72  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    59.59        2:05.01   
73  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    57.30        2:05.85   
74  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap    1:01.51        2:06.44   
75  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    1:01.79        2:07.06   
76  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:03.49        2:16.55   
77  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:04.60        2:20.91   
78  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:15.00        2:41.74   
79  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:19.54        2:41.89   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.36        1:16.10   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    36.40        1:16.40   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.18        1:17.38   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    37.98        1:19.69   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.06        1:19.81   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24        1:20.27   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.25        1:20.58   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.27        1:22.66   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.80        1:24.12   
10  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    40.55        1:24.49   
11  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    40.88        1:28.51   
12  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    41.71        1:30.11   
13  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    41.64        1:31.38   
14  Iza Delibaltas  1999  Oskarshamns Simsällskap    44.83        1:34.03   
15  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    46.47        1:36.77   
16  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    45.26        1:40.30   
                     
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.30        1:16.47   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.21        1:19.50   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.37        1:21.38   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    39.35        1:22.14   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.28        1:22.89   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.98        1:23.55   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    40.48        1:26.67   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.74        1:28.26   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.83        1:32.84   
10  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.44        1:35.14   
                     
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    36.74        1:21.89   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    39.78        1:23.85   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:24.26   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:25.80   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    41.99        1:28.24   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    43.41        1:31.89   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    45.70        1:37.23   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    47.35        1:43.18   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    46.59        1:44.87   
10  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    50.86        1:46.19   
11  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    50.45        1:46.47   
12  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    50.66        1:51.77   
13  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    54.48        1:54.37   
14  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    59.87        2:00.39   
                     
 
Gren 3, 100m Br Damer DM/JDM/UGP, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.82        1:22.24   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.69        1:25.00   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    43.46        1:30.86   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:31.83   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    43.40        1:32.01   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    43.93        1:33.61   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    44.83        1:34.49   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    45.27        1:35.78   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    44.94        1:35.93   
10  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    44.62        1:37.24   
11  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    47.11        1:38.19   
12  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    47.04        1:39.71   
13  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    47.06        1:40.81   
14  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    48.46        1:40.94   
15  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    47.86        1:41.02   
16  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    47.55        1:41.13   
17  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    48.09        1:41.99   
18  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    49.10        1:42.86   
19  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.03        1:43.40   
20  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    49.96        1:44.36   
21  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    46.72        1:44.81   
22  Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    49.51        1:46.63   
23  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    51.06        1:48.13   
24  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap    50.93        1:48.35   
25  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    53.10        1:51.07   
26  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    55.67        1:52.44   
27  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    54.92        1:52.59   
28  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    54.45        1:53.20   
29  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    51.37        1:54.29   
30  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    51.71        1:55.29   
31  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap    59.59        2:05.01   
32  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap    57.30        2:05.85   
33  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap    1:01.51        2:06.44   
34  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap    1:01.79        2:07.06   
35  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:03.49        2:16.55   
36  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:04.60        2:20.91   
37  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:15.00        2:41.74   
38  Elvira Bernlind  2006  Ljungby Simsällskap    1:19.54        2:41.89   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  18:11 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.28        59.28   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    29.99        59.48   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    30.00        1:01.89   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    29.26        1:01.98   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.19        1:03.02   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        1:03.92   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.79        1:04.79   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    31.24        1:05.50   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.84        1:06.30   
10  Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    31.59        1:06.75   
11  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.83        1:07.11   
12  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.69        1:07.12   
13  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    32.07        1:07.23   
14  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    33.76        1:07.92   
15  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    33.15        1:08.58   
16  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    32.34        1:08.95   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    33.02        1:09.14   
18  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    33.21        1:09.45   
19  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    34.36        1:09.89   
20  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.51        1:09.93   
21  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    33.94        1:10.01   
22  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    33.58        1:10.07   
23  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    34.95        1:11.47   
24  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.93        1:11.80   
25  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.69        1:11.95   
26  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.05        1:11.99   
27  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    34.97        1:12.10   
28  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.67        1:13.28   
29  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    36.27        1:13.91   
30  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    36.30        1:15.41   
31  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    37.53        1:15.62   
32  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    36.28        1:15.75   
33  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.71        1:15.87   
34  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    38.56        1:18.26   
35  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.79        1:18.90   
36  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    38.61        1:19.20   
37  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    39.77        1:20.19   
38  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    38.67        1:20.68   
39  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.17        1:21.22   
40  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    40.30        1:21.63   
41  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.07        1:22.87   
42  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    41.28        1:24.79   
42  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    40.82        1:24.79   
44  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    40.52        1:25.01   
45  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    43.78        1:25.97   
46  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    41.10        1:25.98   
47  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    41.24        1:27.84   
48  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    43.31        1:29.29   
49  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    44.72        1:29.66   
50  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    45.91        1:29.91   
51  Sebastian Florez  2004  Nässjö SLS    41.91        1:30.14   
52  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    41.19        1:30.59   
53  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    46.26        1:31.56   
54  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.46        1:32.31   
55  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    45.31        1:32.99   
56  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    43.04        1:33.55   
57  Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap    48.13        1:34.75   
58  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.74        1:35.61   
59  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    49.20        1:38.11   
60  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    47.99        1:39.89   
61  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.37        1:40.01   
62  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    49.56        1:40.79   
63  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    47.81        1:41.27   
64  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    51.99        1:45.36   
65  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    52.90        1:47.16   
66  Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap    55.50        1:47.62   
67  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    55.98        1:50.12   
68  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    53.95        1:51.18   
69  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap    54.82        1:52.56   
70  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    56.71        1:55.17   
71  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:01.17        2:01.93   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    29.26        1:01.98   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.19        1:03.02   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        1:03.92   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.79        1:04.79   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.84        1:06.30   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    31.59        1:06.75   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.83        1:07.11   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.69        1:07.12   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    32.07        1:07.23   
10  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    33.76        1:07.92   
11  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    33.15        1:08.58   
12  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    32.34        1:08.95   
13  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    33.02        1:09.14   
14  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    33.21        1:09.45   
15  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    34.36        1:09.89   
16  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.51        1:09.93   
17  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    33.94        1:10.01   
18  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    33.58        1:10.07   
19  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    34.95        1:11.47   
20  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.93        1:11.80   
21  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.69        1:11.95   
22  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.05        1:11.99   
23  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    34.97        1:12.10   
24  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.67        1:13.28   
25  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    36.27        1:13.91   
26  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    36.30        1:15.41   
27  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    37.53        1:15.62   
28  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    36.28        1:15.75   
29  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.71        1:15.87   
30  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    38.56        1:18.26   
31  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.79        1:18.90   
32  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    38.61        1:19.20   
33  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    39.77        1:20.19   
34  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    38.67        1:20.68   
35  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.17        1:21.22   
36  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    40.30        1:21.63   
37  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.07        1:22.87   
38  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    41.28        1:24.79   
38  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    40.82        1:24.79   
40  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    40.52        1:25.01   
41  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    43.78        1:25.97   
42  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    41.10        1:25.98   
43  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    41.24        1:27.84   
44  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    43.31        1:29.29   
45  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    44.72        1:29.66   
46  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    45.91        1:29.91   
47  Sebastian Florez  2004  Nässjö SLS    41.91        1:30.14   
48  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    41.19        1:30.59   
49  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    46.26        1:31.56   
50  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.46        1:32.31   
51  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    45.31        1:32.99   
52  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    43.04        1:33.55   
53  Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap    48.13        1:34.75   
54  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.74        1:35.61   
55  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    49.20        1:38.11   
56  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    47.99        1:39.89   
57  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.37        1:40.01   
58  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    49.56        1:40.79   
59  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    47.81        1:41.27   
60  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    51.99        1:45.36   
61  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    52.90        1:47.16   
62  Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap    55.50        1:47.62   
63  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    55.98        1:50.12   
64  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    53.95        1:51.18   
65  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap    54.82        1:52.56   
66  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    56.71        1:55.17   
67  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:01.17        2:01.93   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        1:03.92   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.84        1:06.30   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    31.59        1:06.75   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    32.07        1:07.23   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    33.76        1:07.92   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    33.15        1:08.58   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    32.34        1:08.95   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    33.02        1:09.14   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.51        1:09.93   
10  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    33.58        1:10.07   
11  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    34.95        1:11.47   
12  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    34.97        1:12.10   
13  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.67        1:13.28   
14  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    36.27        1:13.91   
15  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.46        1:32.31   
                     
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.19        1:03.02   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    33.94        1:10.01   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.93        1:11.80   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    38.56        1:18.26   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    40.30        1:21.63   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    40.82        1:24.79   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    41.10        1:25.98   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    44.72        1:29.66   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    43.04        1:33.55   
10  Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap    48.13        1:34.75   
11  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    47.74        1:35.61   
12  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    47.99        1:39.89   
                     
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.69        1:07.12   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    36.30        1:15.41   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    37.53        1:15.62   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    36.28        1:15.75   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.71        1:15.87   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    39.77        1:20.19   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    38.67        1:20.68   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.17        1:21.22   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    41.24        1:27.84   
10  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    43.31        1:29.29   
11  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap    54.82        1:52.56   
12  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    56.71        1:55.17   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ry HerrarDM/JDM UGP, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.69        1:11.95   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.79        1:18.90   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    38.61        1:19.20   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.07        1:22.87   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    41.28        1:24.79   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    40.52        1:25.01   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    43.78        1:25.97   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    45.91        1:29.91   
Sebastian Florez  2004  Nässjö SLS    41.91        1:30.14   
10  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    41.19        1:30.59   
11  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    46.26        1:31.56   
12  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    45.31        1:32.99   
13  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    49.20        1:38.11   
14  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.37        1:40.01   
15  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    49.56        1:40.79   
16  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    47.81        1:41.27   
17  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    51.99        1:45.36   
18  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    52.90        1:47.16   
19  Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap    55.50        1:47.62   
20  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    55.98        1:50.12   
21  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    53.95        1:51.18   
22  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:01.17        2:01.93   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.88  2:32.19  3:57.54    5:07.45   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:13.06  2:36.19  4:09.80    5:23.13   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.40  2:40.19  4:10.63    5:23.24   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:16.97  2:41.64  4:15.77    5:32.16   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:17.47  2:47.38  4:19.74    5:37.42   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.33  2:49.36  4:22.56    5:38.51   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:23.59  2:50.71  4:29.74    5:44.07   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.97  2:50.27  4:27.53    5:48.20   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:19.66  2:48.96  4:34.84    5:50.17   
10  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    1:23.79  3:00.11  4:30.41    5:51.67   
11  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:24.88  3:01.67  4:46.42    6:09.35   
12  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:31.17  3:05.31  4:52.75    6:17.87   
13  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:29.37  3:13.14  5:06.53    6:35.10   
                     
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.88  2:32.19  3:57.54    5:07.45   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:13.06  2:36.19  4:09.80    5:23.13   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.40  2:40.19  4:10.63    5:23.24   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:16.97  2:41.64  4:15.77    5:32.16   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:17.47  2:47.38  4:19.74    5:37.42   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.33  2:49.36  4:22.56    5:38.51   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:23.59  2:50.71  4:29.74    5:44.07   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.97  2:50.27  4:27.53    5:48.20   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:19.66  2:48.96  4:34.84    5:50.17   
10  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    1:23.79  3:00.11  4:30.41    5:51.67   
11  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:24.88  3:01.67  4:46.42    6:09.35   
12  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:31.17  3:05.31  4:52.75    6:17.87   
13  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:29.37  3:13.14  5:06.53    6:35.10   
                     
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.40  2:40.19  4:10.63    5:23.24   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:16.97  2:41.64  4:15.77    5:32.16   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    1:23.79  3:00.11  4:30.41    5:51.67   
                     
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.88  2:32.19  3:57.54    5:07.45   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:23.59  2:50.71  4:29.74    5:44.07   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:19.66  2:48.96  4:34.84    5:50.17   
                     
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:17.47  2:47.38  4:19.74    5:37.42   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.33  2:49.36  4:22.56    5:38.51   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:24.88  3:01.67  4:46.42    6:09.35   
                     
 
Gren 5, 400m Me Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:13.06  2:36.19  4:09.80    5:23.13   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.97  2:50.27  4:27.53    5:48.20   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:31.17  3:05.31  4:52.75    6:17.87   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:29.37  3:13.14  5:06.53    6:35.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  19:53   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Fr Herrar DM/JDM/UG, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    1:01.27  2:07.99  3:15.19  4:22.54  16:49.81   
          5:30.17  6:37.29  7:45.15  8:52.91     
          10:00.80  11:09.12  12:17.53  13:26.10     
          14:34.51  15:43.26         
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.75  2:13.25  2:48.79  3:58.40  17:08.55   
          5:07.77  6:17.10  8:35.22  9:09.04     
          10:17.78  11:25.66  12:34.68  13:43.63     
          14:52.97  16:01.30         
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.83  2:15.32  3:25.74  4:35.40  17:18.13   
          5:45.48  6:55.01  8:04.31  9:13.53     
          10:22.91  11:32.46  12:42.01  13:51.60     
          15:01.16  16:10.42         
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.61  2:15.90  3:26.64  4:38.63  17:48.70   
          5:50.75  7:01.90  8:13.38  9:25.46     
          10:37.72  11:50.02  13:01.92  14:13.34     
          15:25.63  16:37.72         
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:05.45  2:16.26  3:28.40  4:42.19  18:55.40   
          5:57.54  7:14.09  8:31.43  9:49.50     
          11:07.02  12:24.25  13:42.68  15:01.59     
          16:19.75  17:38.58         
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:09.90  2:27.01  3:44.48  5:01.35  19:18.24   
          6:19.43  7:37.28  8:55.79  10:14.26     
          11:33.07  12:51.37  14:09.03  15:26.65     
          16:44.15  18:01.74         
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.11  2:34.91  3:54.23  5:11.33  19:38.57   
          6:28.83  7:45.96  9:04.33  10:22.47     
          11:43.23  13:02.21  14:22.59  15:41.19     
          17:01.43  18:20.67         
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.60  2:32.43  3:51.55  5:10.72  19:49.96   
          6:30.77  7:50.57  9:10.44  10:30.61     
          11:51.12  13:11.49  14:32.17  15:52.73     
          17:13.40  18:33.57         
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:15.77  1:56.64  3:22.16  4:45.05  21:16.25   
          6:07.39  7:29.64  9:36.46  11:02.06     
          12:30.88  13:58.67  15:25.92  16:54.32     
          18:22.94  19:51.00         
10  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.63  2:48.18  4:13.48  5:40.88  21:17.27   
          7:09.05  8:37.57  10:04.79  11:32.44     
          12:58.44  14:24.66  15:50.86  17:16.35     
          18:39.45  20:01.91         
11  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:15.19  2:39.74  4:05.10  5:28.80  21:23.85   
          6:53.43  8:20.65  9:48.62  11:16.55     
          12:42.37  14:10.91  15:37.13  17:05.27     
          18:33.15  19:59.70         
12  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:20.49  2:49.29  4:16.25  5:44.99  21:39.55   
          7:14.76  8:42.80  10:11.55  11:39.60     
          13:10.04  14:40.23  16:07.21  17:31.29     
          18:54.67  20:18.37         
13  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    1:20.29  2:48.53  4:17.11  5:45.94  21:51.74   
          7:13.58  8:41.37  10:10.24  11:37.57     
          13:06.52  14:35.03  16:03.74  17:31.04     
          18:57.85  20:25.90         
14  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:25.18  2:56.19  4:26.84  5:58.31  21:58.66   
          7:27.68  8:56.85  10:26.29  11:56.27     
          13:24.56  14:52.15  16:18.59  17:44.40     
          19:10.02  20:35.39         
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
                     
                     
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Fr Herrar DM/JDM/UG, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.75  2:13.25  2:48.79  3:58.40  17:08.55   
          5:07.77  6:17.10  8:35.22  9:09.04     
          10:17.78  11:25.66  12:34.68  13:43.63     
          14:52.97  16:01.30         
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.83  2:15.32  3:25.74  4:35.40  17:18.13   
          5:45.48  6:55.01  8:04.31  9:13.53     
          10:22.91  11:32.46  12:42.01  13:51.60     
          15:01.16  16:10.42         
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.61  2:15.90  3:26.64  4:38.63  17:48.70   
          5:50.75  7:01.90  8:13.38  9:25.46     
          10:37.72  11:50.02  13:01.92  14:13.34     
          15:25.63  16:37.72         
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.60  2:32.43  3:51.55  5:10.72  19:49.96   
          6:30.77  7:50.57  9:10.44  10:30.61     
          11:51.12  13:11.49  14:32.17  15:52.73     
          17:13.40  18:33.57         
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Fr Herrar DM/JDM/UG, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:20.49  2:49.29  4:16.25  5:44.99  21:39.55   
          7:14.76  8:42.80  10:11.55  11:39.60     
          13:10.04  14:40.23  16:07.21  17:31.29     
          18:54.67  20:18.37         
                     
 
Gren 6, 1500m Fr Herrar DM/JDM/UG, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.11  2:34.91  3:54.23  5:11.33  19:38.57   
          6:28.83  7:45.96  9:04.33  10:22.47     
          11:43.23  13:02.21  14:22.59  15:41.19     
          17:01.43  18:20.67         
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.63  2:48.18  4:13.48  5:40.88  21:17.27   
          7:09.05  8:37.57  10:04.79  11:32.44     
          12:58.44  14:24.66  15:50.86  17:16.35     
          18:39.45  20:01.91         
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    1:20.29  2:48.53  4:17.11  5:45.94  21:51.74   
          7:13.58  8:41.37  10:10.24  11:37.57     
          13:06.52  14:35.03  16:03.74  17:31.04     
          18:57.85  20:25.90         
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Fr Herrar DM/JDM/UG, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:09.90  2:27.01  3:44.48  5:01.35  19:18.24   
          6:19.43  7:37.28  8:55.79  10:14.26     
          11:33.07  12:51.37  14:09.03  15:26.65     
          16:44.15  18:01.74         
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:15.77  1:56.64  3:22.16  4:45.05  21:16.25   
          6:07.39  7:29.64  9:36.46  11:02.06     
          12:30.88  13:58.67  15:25.92  16:54.32     
          18:22.94  19:51.00         
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:15.19  2:39.74  4:05.10  5:28.80  21:23.85   
          6:53.43  8:20.65  9:48.62  11:16.55     
          12:42.37  14:10.91  15:37.13  17:05.27     
          18:33.15  19:59.70         
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:25.18  2:56.19  4:26.84  5:58.31  21:58.66   
          7:27.68  8:56.85  10:26.29  11:56.27     
          13:24.56  14:52.15  16:18.59  17:44.40     
          19:10.02  20:35.39         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  19:53 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  13:30   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:02.75  2:07.66  3:12.33  4:16.71  8:24.61   
          5:19.91  6:22.84  7:25.53       
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.63  2:10.64  3:17.55  4:24.68  8:47.96   
          5:31.88  6:39.07  7:44.93       
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    1:04.24  2:12.09  3:19.53  4:27.20  8:49.68   
          5:34.19  6:41.02  7:46.85       
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.14  2:12.81  3:21.75  4:31.20  9:06.56   
          5:41.03  6:50.39  7:59.27       
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:04.37  2:13.19  3:22.45  4:31.77  9:11.90   
          5:42.26  6:52.89  8:03.45       
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.99  2:18.06  3:30.21  4:41.90  9:25.39   
          5:53.59  7:05.55  8:17.14       
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:06.92  2:19.51  3:31.83  4:45.88  9:32.21   
          5:57.65  7:11.70  8:23.22       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:06.74  2:17.76  3:29.72  4:42.86  9:33.26   
          5:55.66  7:08.72  8:21.44       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.47  2:21.71  3:35.54  4:49.33  9:42.86   
          6:02.44  7:16.32  8:30.64       
10  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:07.51  2:18.99  3:31.26  4:45.34  9:44.18   
          5:59.47  7:14.31  8:29.54       
11  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.47  2:30.19  3:47.72  5:04.91  10:02.70   
          6:20.93  7:36.10  8:50.61       
12  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:12.69  2:30.56  3:47.70  5:04.29  10:03.85   
          6:20.48  7:35.88  8:51.44       
13  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:08.92  2:23.07  3:39.20  4:56.78  10:20.62   
          6:16.31  7:37.00  8:59.39       
14  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.69  2:29.75  3:48.78  5:09.62  10:23.90   
          6:30.41  7:49.34  9:08.51       
15  Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.80  2:36.02  3:57.91  5:19.08  10:37.16   
          6:40.07  8:00.65  9:20.94       
16  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.24  2:33.04  3:58.20  5:24.62  10:49.83   
          6:50.46  8:13.39  9:35.27       
17  Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    1:17.54  2:42.01  4:05.83  5:29.82  10:50.15   
          6:52.45  8:13.54  9:34.97       
18  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:14.51  2:38.62  4:05.84  5:30.52  10:53.51   
          6:50.60  8:13.96  9:34.88       
19  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:22.00  2:49.15  4:13.62  5:37.86  11:10.32   
          7:01.82  8:25.34  9:48.98       
20  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.94  2:45.57  4:12.88  5:40.28  11:12.98   
          7:05.82  8:30.14  9:52.12       
21  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:22.13  2:49.53  4:16.79  5:43.72  11:23.28   
          7:10.47  8:35.63  10:00.51       
22  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    1:20.76  2:47.24  4:15.97  5:43.96  11:26.34   
          7:11.62  8:39.18  10:04.05       
23  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:19.21  2:47.91  4:17.98  5:47.78  11:27.30   
          7:16.88  8:43.44  10:07.18       
24  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:24.18  2:54.46  4:25.83  5:57.05  11:53.48   
          7:27.14  8:58.45  10:26.71       
25  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:31.67  3:15.88  5:00.63  6:46.57  13:40.26   
          8:31.79  10:17.11  12:02.33       
                     
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:02.75  2:07.66  3:12.33  4:16.71  8:24.61   
          5:19.91  6:22.84  7:25.53       
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.63  2:10.64  3:17.55  4:24.68  8:47.96   
          5:31.88  6:39.07  7:44.93       
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    1:04.24  2:12.09  3:19.53  4:27.20  8:49.68   
          5:34.19  6:41.02  7:46.85       
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.14  2:12.81  3:21.75  4:31.20  9:06.56   
          5:41.03  6:50.39  7:59.27       
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:04.37  2:13.19  3:22.45  4:31.77  9:11.90   
          5:42.26  6:52.89  8:03.45       
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.99  2:18.06  3:30.21  4:41.90  9:25.39   
          5:53.59  7:05.55  8:17.14       
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:06.92  2:19.51  3:31.83  4:45.88  9:32.21   
          5:57.65  7:11.70  8:23.22       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:06.74  2:17.76  3:29.72  4:42.86  9:33.26   
          5:55.66  7:08.72  8:21.44       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.47  2:21.71  3:35.54  4:49.33  9:42.86   
          6:02.44  7:16.32  8:30.64       
10  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:07.51  2:18.99  3:31.26  4:45.34  9:44.18   
          5:59.47  7:14.31  8:29.54       
11  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.47  2:30.19  3:47.72  5:04.91  10:02.70   
          6:20.93  7:36.10  8:50.61       
12  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:12.69  2:30.56  3:47.70  5:04.29  10:03.85   
          6:20.48  7:35.88  8:51.44       
13  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:08.92  2:23.07  3:39.20  4:56.78  10:20.62   
          6:16.31  7:37.00  8:59.39       
14  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.69  2:29.75  3:48.78  5:09.62  10:23.90   
          6:30.41  7:49.34  9:08.51       
15  Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.80  2:36.02  3:57.91  5:19.08  10:37.16   
          6:40.07  8:00.65  9:20.94       
16  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.24  2:33.04  3:58.20  5:24.62  10:49.83   
          6:50.46  8:13.39  9:35.27       
17  Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    1:17.54  2:42.01  4:05.83  5:29.82  10:50.15   
          6:52.45  8:13.54  9:34.97       
18  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:14.51  2:38.62  4:05.84  5:30.52  10:53.51   
          6:50.60  8:13.96  9:34.88       
19  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:22.00  2:49.15  4:13.62  5:37.86  11:10.32   
          7:01.82  8:25.34  9:48.98       
20  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.94  2:45.57  4:12.88  5:40.28  11:12.98   
          7:05.82  8:30.14  9:52.12       
21  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:22.13  2:49.53  4:16.79  5:43.72  11:23.28   
          7:10.47  8:35.63  10:00.51       
22  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    1:20.76  2:47.24  4:15.97  5:43.96  11:26.34   
          7:11.62  8:39.18  10:04.05       
23  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:19.21  2:47.91  4:17.98  5:47.78  11:27.30   
          7:16.88  8:43.44  10:07.18       
24  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:24.18  2:54.46  4:25.83  5:57.05  11:53.48   
          7:27.14  8:58.45  10:26.71       
25  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:31.67  3:15.88  5:00.63  6:46.57  13:40.26   
          8:31.79  10:17.11  12:02.33       
                     
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:02.75  2:07.66  3:12.33  4:16.71  8:24.61   
          5:19.91  6:22.84  7:25.53       
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.63  2:10.64  3:17.55  4:24.68  8:47.96   
          5:31.88  6:39.07  7:44.93       
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:05.14  2:12.81  3:21.75  4:31.20  9:06.56   
          5:41.03  6:50.39  7:59.27       
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:04.37  2:13.19  3:22.45  4:31.77  9:11.90   
          5:42.26  6:52.89  8:03.45       
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.99  2:18.06  3:30.21  4:41.90  9:25.39   
          5:53.59  7:05.55  8:17.14       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:06.74  2:17.76  3:29.72  4:42.86  9:33.26   
          5:55.66  7:08.72  8:21.44       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.47  2:21.71  3:35.54  4:49.33  9:42.86   
          6:02.44  7:16.32  8:30.64       
Tomas Babana  2000  Jönköpings Simsällskap    1:17.54  2:42.01  4:05.83  5:29.82  10:50.15   
          6:52.45  8:13.54  9:34.97       
                     
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:06.92  2:19.51  3:31.83  4:45.88  9:32.21   
          5:57.65  7:11.70  8:23.22       
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:08.92  2:23.07  3:39.20  4:56.78  10:20.62   
          6:16.31  7:37.00  8:59.39       
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.24  2:33.04  3:58.20  5:24.62  10:49.83   
          6:50.46  8:13.39  9:35.27       
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:19.21  2:47.91  4:17.98  5:47.78  11:27.30   
          7:16.88  8:43.44  10:07.18       
                     
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.47  2:30.19  3:47.72  5:04.91  10:02.70   
          6:20.93  7:36.10  8:50.61       
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.69  2:29.75  3:48.78  5:09.62  10:23.90   
          6:30.41  7:49.34  9:08.51       
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.94  2:45.57  4:12.88  5:40.28  11:12.98   
          7:05.82  8:30.14  9:52.12       
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:31.67  3:15.88  5:00.63  6:46.57  13:40.26   
          8:31.79  10:17.11  12:02.33       
                     
 
Gren 7, 800m Fr Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:12.69  2:30.56  3:47.70  5:04.29  10:03.85   
          6:20.48  7:35.88  8:51.44       
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.80  2:36.02  3:57.91  5:19.08  10:37.16   
          6:40.07  8:00.65  9:20.94       
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:14.51  2:38.62  4:05.84  5:30.52  10:53.51   
          6:50.60  8:13.96  9:34.88       
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:22.00  2:49.15  4:13.62  5:37.86  11:10.32   
          7:01.82  8:25.34  9:48.98       
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:22.13  2:49.53  4:16.79  5:43.72  11:23.28   
          7:10.47  8:35.63  10:00.51       
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    1:20.76  2:47.24  4:15.97  5:43.96  11:26.34   
          7:11.62  8:39.18  10:04.05       
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:24.18  2:54.46  4:25.83  5:57.05  11:53.48   
          7:27.14  8:58.45  10:26.71       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  12 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  13:30 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.18  1:08.13  1:46.55    2:26.57   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.61  1:11.60  1:50.50    2:26.86   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.85  1:11.82  1:51.29    2:29.77   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    33.90  1:13.70  1:55.17    2:37.11   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.20  1:15.89  1:57.13    2:41.53   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.85  1:16.01  1:59.24    2:43.04   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    36.26  1:18.20  2:02.16    2:44.50   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.18  1:18.08  2:02.65    2:45.30   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.09  1:17.67  2:01.12    2:45.40   
10  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    37.78  1:19.91  2:02.87    2:46.90   
11  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.14  1:18.34  2:04.41    2:49.17   
12  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.09  1:21.19  2:09.97    2:58.38   
13  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    38.06  1:26.33  2:19.56    3:13.76   
14  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    43.21  1:34.74  2:26.46    3:18.20   
                     
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 20 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.18  1:08.13  1:46.55    2:26.57   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.61  1:11.60  1:50.50    2:26.86   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.85  1:11.82  1:51.29    2:29.77   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    33.90  1:13.70  1:55.17    2:37.11   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.20  1:15.89  1:57.13    2:41.53   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.85  1:16.01  1:59.24    2:43.04   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    36.26  1:18.20  2:02.16    2:44.50   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.18  1:18.08  2:02.65    2:45.30   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.09  1:17.67  2:01.12    2:45.40   
10  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    37.78  1:19.91  2:02.87    2:46.90   
11  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.14  1:18.34  2:04.41    2:49.17   
12  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.09  1:21.19  2:09.97    2:58.38   
13  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    38.06  1:26.33  2:19.56    3:13.76   
14  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    43.21  1:34.74  2:26.46    3:18.20   
                     
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    33.90  1:13.70  1:55.17    2:37.11   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.20  1:15.89  1:57.13    2:41.53   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    36.26  1:18.20  2:02.16    2:44.50   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    37.78  1:19.91  2:02.87    2:46.90   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    38.06  1:26.33  2:19.56    3:13.76   
                     
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 15 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.61  1:11.60  1:50.50    2:26.86   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.18  1:18.08  2:02.65    2:45.30   
                     
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 14 år 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.85  1:16.01  1:59.24    2:43.04   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.09  1:17.67  2:01.12    2:45.40   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.09  1:21.19  2:09.97    2:58.38   
                     
 
Gren 8, 200m Fj Dame DM/JDM/UGPr, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.85  1:11.82  1:51.29    2:29.77   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.14  1:18.34  2:04.41    2:49.17   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    43.21  1:34.74  2:26.46    3:18.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2016   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  Östsvenska/Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 9, 200m Me Herrar DM/JDM/UGP, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: SVETRUCK AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    28.24  1:01.63  1:40.27    2:10.94   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.38  1:04.75  1:43.63    2:13.60   
Mats Westergren  1994  Linköpings Allmänna SS    28.71  1:05.51  1:45.15    2:14.97   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.79  1:05.78  1:44.89    2:16.39   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    28.91  1:04.83  1:47.33    2:18.52   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.20  1:07.45  1:44.83    2:19.16   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    28.40  1:07.20  1:46.84    2:19.29   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.40  1:07.52  1:50.28    2:22.21   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.04  1:07.28  1:52.06    2:25.63   
10  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.59  1:06.77  1:51.44    2:25.67   
11  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.29  1:11.03  1:53.05    2:27.67   
12  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.73  1:11.53  1:55.07    2:29.86   
13  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    30.79  1:11.30  1:56.74    2:30.72   
14  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.34  1:11.49  1:59.14    2:34.44   
15  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    31.43  1:10.75  1:57.85    2:34.66   
16  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    32.59  1:13.23  1:58.98    2:35.03   
17  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    32.38  1:16.49  1:59.96    2:36.94   
18  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.42  1:12.25  2:01.88    2:37.03   
19  Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    34.71  1:17.87  2:04.31    2:38.54   
20  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    32.96  1:14.03  2:02.72    2:38.58   
21  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    32.45  1:16.07  2:03.04    2:41.07   
22  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    32.52  1:15.09  2:06.06    2:41.28   
23  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.04  1:20.97  2:08.47    2:44.29   
24  Herman Johansson  2000  Oskarshamns Simsällskap    34.47  1:19.81  2:10.33    2:44.53   
25  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    35.86  1:22.71  2:10.33    2:44.84   
26  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    35.81  1:21.78  2:06.14    2:45.13   
27  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    36.29  1:19.76  2:07.78    2:46.50   
28