2021-12-03   04:09:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Jubileumstävling 2016, Öviksracet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  02 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  19:11   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Bergom Grd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    1:17.11  2:46.03  4:23.14    5:42.36   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    1:20.46  2:54.06  4:30.07    5:52.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  19:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  02 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  19:16   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Bergstrms Rkeri 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  19:16 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  02 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  19:46   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Coop Forum 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    1:13.07  2:30.44  3:48.65  5:06.71  10:14.61   
          6:24.31  7:40.94  8:58.98       
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    1:13.27  2:34.04  3:56.46  5:20.69  10:51.79   
          6:44.37  8:07.65  9:31.63       
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    1:17.09  2:39.50  4:03.45  5:27.25  11:00.29   
          6:50.66  8:15.39  10:39.81       
Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    1:16.79  2:40.96  4:07.05  5:33.61  11:17.62   
          7:00.20  8:26.85  9:53.87       
Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    1:19.83  2:49.05  4:19.98  5:49.06  11:34.91   
          7:17.07  8:44.19  10:11.61       
Alice Moberg  2003  Hga Kustens Simsllskap    1:18.58  2:48.11  4:19.22  5:50.00  11:51.09   
          7:23.00  8:53.59  10:25.34       
                     
 
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Coop Forum 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap    1:16.60  2:41.46  4:07.27  5:33.54  11:11.62   
          6:59.65  8:25.62  9:49.51       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  19:46 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  02 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  20:05   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 4, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    1:12.78  2:32.25  3:53.47  5:14.26  10:35.99   
          6:35.35  7:56.37  9:16.71       
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    1:24.17  2:58.27  4:33.15  6:08.66  12:28.27   
          7:44.03  9:20.38  10:55.44       
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap    1:06.63  2:21.00  3:35.47  4:48.96  9:40.79   
          6:02.95  7:17.42  8:31.03       
David Strzenberg  1996  IKSU Simning    1:12.58  2:33.82  3:57.63  5:22.52  10:47.81   
          6:44.73  8:07.78  9:31.06       
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning    1:15.94  2:38.02  4:01.89  5:25.64  10:50.59   
          6:47.35  8:09.45  9:31.41       
Lars Mattson  1968  IKSU Simning            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  20:05 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  02 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  20:05   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 5, Extralopp, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS    50.34  1:49.40  2:46.71    3:38.07   
                     
 
Gren 5, Extralopp, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    38.30  1:23.51  2:10.67    2:57.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  20:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            44.06   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap            44.33   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsllskap            47.33   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap            47.82   
Myrna Gidlund  2006  Hga Kustens Simsllskap            48.74   
Ida Hllman  2007  IKSU Simning            49.13   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            49.58   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap            50.13   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            50.65   
10  Alma Bckstrm  2006  IKSU Simning            50.91   
11  Linnea Olsn  2007  rnskldsviks Allmnna SS            51.11   
12  Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap            51.82   
13  Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap            52.46   
14  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap            53.65   
15  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap            54.23   
16  Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap            55.00   
17  Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            55.99   
18  Alice Sdervall  2007  Sundsvalls Simsllskap            58.00   
19  Engla Westman  2006  IKSU Simning            58.05   
20  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            1:01.69   
Ida Vndin  2006  IKSU Simning            DSQ   
Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
Majken Gidlund  2008  Hga Kustens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            33.83   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap            36.45   
Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap            37.57   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            38.12   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap            39.48   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            40.45   
Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            40.83   
Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            40.97   
Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap            41.84   
10  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            41.91   
11  Isabelle strm  2004  Timr Simklubb            42.60   
12  Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            42.99   
13  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            43.05   
14  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            43.13   
15  Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap            43.15   
16  Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            43.54   
17  Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            43.82   
18  Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap            43.86   
19  Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap            44.02   
20  Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            44.19   
21  Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            44.28   
22  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap            44.65   
23  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsllskap            45.53   
24  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            45.86   
25  Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap            45.89   
26  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap            46.27   
27  Therese Skoglund  2005  Dorotea IF            47.28   
28  Livia Hofmann  2005  Timr Simklubb            47.54   
29  Alva Lvstrm  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            48.09   
30  Tindra Westerlind  2004  rnskldsviks Allmnna SS            48.27   
31  Ester Sderlind  2004  Bjrna Idrottsfrening            49.16   
32  Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb            49.72   
33  Nellie Karlsson  2005  Kramfors-Alliansen            50.98   
34  Linnea Jansson  2005  Timr Simklubb            51.31   
35  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            53.80   
36  Mathilda Zemgals  2004  rnskldsviks Allmnna SS            54.35   
37  Saga Lindqvist  2005  Ume Simsllskap            56.51   
38  Amanda Carlzn  2005  Timr Simklubb            58.40   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            DSQ   
Jenny Ahlgren  2004  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
Mia Suorsa  2004  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
Vilja Norberg  2005  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            34.56   
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS            35.14   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS            35.21   
Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb            36.14   
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            36.71   
Tindra Norling  2003  Ume Simsllskap            37.03   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            37.45   
Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS            37.64   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            37.80   
10  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap            38.25   
11  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            38.95   
12  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap            39.11   
13  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS            39.37   
14  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap            39.46   
15  Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap            39.56   
16  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap            40.06   
17  Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap            40.57   
18  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            41.23   
19  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            41.28   
20  Ella Ulander  2003  Bjrna Idrottsfrening            41.30   
21  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            41.53   
22  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb            42.18   
23  Elvira gren  2002  Ume Simsllskap            42.57   
24  Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS            42.66   
25  Kajsa Sderlind  2003  rnskldsviks Allmnna SS            42.84   
26  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            43.04   
27  Cornelia strm  2002  Timr Simklubb            43.41   
28  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap            43.67   
29  Emelie Carlzn  2003  Timr Simklubb            43.96   
30  Nelly Hansson  2002  Ume Simsllskap            44.66   
31  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap            45.18   
32  Malin Nyberg  2003  Hrnefors Idrottsfrening            45.24   
33  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            49.71   
Anne Biret Somby  2003  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
Hilma Nordenmark  2003  rnskldsviks Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap            33.26   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap            33.44   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap            33.78   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            35.02   
Tova Moberg  1998  Hudiksvalls Simsllskap            35.30   
Linnea hlund  2001  Dorotea IF            36.30   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            36.70   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap            37.94   
Linnea Lvgren  2000  Hrnefors Idrottsfrening            38.37   
10  Linnea Sjstrm  2001  Ume Simsllskap            40.51   
11  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            40.64   
12  Linnea Evertsson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            40.95   
13  Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS            44.15   
14  Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening            44.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap            45.95   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            57.22   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            59.12   
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            36.62   
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            37.14   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap            38.95   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap            40.58   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            41.78   
Anton Sjdin  2004  Sundsvalls Simsllskap            45.92   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS            46.78   
Ville berg  2005  Hga Kustens Simsllskap            51.57   
Elias Gardfors  2005  rnskldsviks Allmnna SS            52.92   
10  Hubert Konopka  2005  Hga Kustens Simsllskap            53.38   
Anton Rutfors  2005  IKSU Simning            DSQ   
Calle Jrvholm  2004  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            33.16   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap            35.52   
Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap            35.85   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            36.14   
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap            38.54   
Daniel Larsson  2002  Bjrna Idrottsfrening            39.38   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap            42.15   
Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap            42.40   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap            43.52   
10  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning            43.66   
11  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            45.91   
12  Jonathan Olsson  2003  Dorotea IF            47.88   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Sekab 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap            28.60   
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap            31.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    34.89  1:13.90  1:53.76    2:32.86   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap    37.49  1:18.84  2:02.11    2:40.91   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    39.09  1:22.95  2:07.50    2:48.95   
Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen    40.61  1:26.28  2:11.60    2:53.75   
Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    38.70  1:25.82  2:13.48    3:00.40   
Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap    41.01  1:28.75  2:16.71    3:01.20   
Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap    43.05  1:31.50  2:20.97    3:05.24   
Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    42.56  1:30.67  2:20.18    3:05.62   
Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap    40.09  1:29.79  2:19.10    3:07.26   
10  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap    42.57  1:31.49  2:21.71    3:10.99   
11  Alva Lvstrm  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    44.25  1:38.25  2:33.89    3:22.09   
12  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    51.90  1:51.57  2:52.71    3:51.62   
Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    32.63  1:07.88  1:43.98    2:20.70   
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    33.79  1:11.41  1:49.88    2:28.28   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    36.00  1:15.21  1:54.82    2:32.49   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    34.18  1:13.23  1:53.59    2:33.06   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap    34.86  1:13.41  1:53.96    2:34.58   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    38.07  1:19.08  1:59.58    2:37.76   
Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    36.01  1:16.73  1:59.02    2:39.26   
Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    36.36  1:16.80  1:59.44    2:40.37   
Alice Moberg  2003  Hga Kustens Simsllskap    35.02  1:16.10  1:59.44    2:40.42   
10  Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb    36.68  1:17.76  2:00.57    2:41.53   
11  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS    37.28  1:19.15  2:03.57    2:46.68   
12  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.89  1:21.82  2:07.62    2:52.08   
13  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    43.91  1:35.31  2:31.22    3:22.91   
Emelie Carlzn  2003  Timr Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    32.71  1:09.72  1:47.16    2:23.76   
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsllskap    32.95  1:09.29  1:47.27    2:25.09   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    32.97  1:11.19  1:50.20    2:28.69   
Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna    33.87  1:12.07  1:51.60    2:31.40   
Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap    38.63  1:21.30  2:05.92    2:50.55   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    40.10  1:24.68  2:10.50    2:55.40   
Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    42.48  1:30.43  2:22.28    3:14.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap    34.22  1:13.57  1:53.93    2:30.63   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    36.97  1:18.17  2:00.32    2:39.83   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    39.52  1:22.81  2:06.13    2:47.27   
Tor Hofmann  2004  Timr Simklubb    37.97  1:22.35  2:06.25    2:48.49   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    33.39  1:10.43  1:48.55    2:25.62   
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap    35.10  1:13.88  1:54.47    2:32.22   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS    35.11  1:14.97  1:56.92    2:37.54   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    34.35  1:16.46  2:01.17    2:39.98   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    33.67  1:14.33  1:58.24    2:41.74   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    38.73  1:22.26  2:07.16    2:50.48   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    39.75  1:26.26  2:11.72    2:55.63   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thomas Trnstrm  1992  Linkpings Allmnna SS    26.92  59.48  1:34.09    2:08.90   
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap    29.14  1:02.16  1:36.87    2:09.93   
Maximilian Schmitt-Egenolf  2001  Ume Simsllskap    34.90  1:21.69  2:22.67    3:23.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:22   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            16.44   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap            16.94   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap            17.51   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap            18.36   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsllskap            18.55   
Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap            18.57   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap            18.66   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            19.25   
Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap            19.51   
10  Ida Hllman  2007  IKSU Simning            19.67   
11  Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            19.84   
12  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap            20.17   
13  Alice Sdervall  2007  Sundsvalls Simsllskap            20.56   
14  Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            20.69   
15  Embla Lidn  2008  KFUK-KFUM Kometerna            22.44   
16  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            22.75   
17  Linnea Olsn  2007  rnskldsviks Allmnna SS            23.08   
18  Engla Westman  2006  IKSU Simning            23.17   
19  Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap            23.96   
20  Wilma Nordin  2007  Hga Kustens Simsllskap            24.86   
21  Nike Bogseth  2007  Hrnefors Idrottsfrening            25.18   
22  Majken Gidlund  2008  Hga Kustens Simsllskap            27.08   
Alma Bckstrm  2006  IKSU Simning            DSQ   
Elsa Lvgren  2006  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
Milla Vestberg  2006  Hga Kustens Simsllskap            DSQ   
Myrna Gidlund  2006  Hga Kustens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            13.88   
Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            15.29   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap            15.38   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            15.42   
Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            15.45   
Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            15.54   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            15.68   
Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap            15.73   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            16.15   
10  Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            16.47   
11  Ester Sderlind  2004  Bjrna Idrottsfrening            16.58   
12  Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            16.77   
13  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            16.81   
14  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna            16.93   
15  Tindra Westerlind  2004  rnskldsviks Allmnna SS            17.24   
16  Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            17.29   
17  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsllskap            17.50   
18  Alva Lvstrm  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            17.51   
19  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap            17.73   
20  Nora Johansson Shelstrm  2005  IKSU Simning            18.09   
21  Livia Hofmann  2005  Timr Simklubb            18.43   
22  Ellen Johansson  2004  IKSU Simning            18.47   
23  Mathilda Zemgals  2004  rnskldsviks Allmnna SS            18.48   
24  Jonna Hellgren  2004  IKSU Simning            18.83   
25  Maija Andersson  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            19.10   
26  Tilda Johansson  2004  IKSU Simning            19.26   
27  Nellie Karlsson  2005  Kramfors-Alliansen            19.72   
28  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            20.64   
29  Amanda Carlzn  2005  Timr Simklubb            20.78   
30  Linnea Jansson  2005  Timr Simklubb            21.72   
31  Mia Suorsa  2004  Hrnefors Idrottsfrening            23.00   
32  Jenny Ahlgren  2004  Hrnefors Idrottsfrening            24.02   
Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS            13.66   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            13.94   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS            14.32   
Ebba Vedman  2002  Hga Kustens Simsllskap            14.41   
Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb            14.55   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            15.08   
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            15.18   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            15.26   
Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS            15.27   
10  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            15.31   
11  Kajsa Sderlind  2003  rnskldsviks Allmnna SS            15.33   
12  Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS            15.34   
13  Ella Ulander  2003  Bjrna Idrottsfrening            15.49   
14  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb            15.70   
15  Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS            16.03   
16  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap            16.58   
17  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            16.69   
18  Hilma Nordenmark  2003  rnskldsviks Allmnna SS            17.24   
19  Julia Lvgren  2002  Hrnefors Idrottsfrening            17.30   
20  Malin Nyberg  2003  Hrnefors Idrottsfrening            17.72   
21  Anne Biret Somby  2003  Hrnefors Idrottsfrening            19.85   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            13.85   
Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna            13.97   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            14.03   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            14.04   
Tilde Gulliksson  2001  rnskldsviks Allmnna SS            14.66   
Linnea Lvgren  2000  Hrnefors Idrottsfrening            14.84   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            15.16   
Sara Nilsson  1996  IKSU Simning            15.47   
Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS            16.34   
10  Julia Grandin  1998  KFUK-KFUM Kometerna            18.08   
Linnea Evertsson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  11:23   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsllskap            16.37   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap            17.03   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            21.17   
Felix Lundstrm  2006  rnskldsviks Allmnna SS            22.47   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            24.69   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap            14.76   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            15.97   
Albert Bogseth  2004  Hrnefors Idrottsfrening            16.16   
Anton Nordlf  2004  Kramfors-Alliansen            16.60   
Ville berg  2005  Hga Kustens Simsllskap            16.78   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS            16.88   
Isak Wahlstrm  2004  Hrnefors Idrottsfrening            17.75   
Elias Gardfors  2005  rnskldsviks Allmnna SS            18.11   
Felix de Santana  2005  rnskldsviks Allmnna SS            19.18   
10  Hubert Konopka  2005  Hga Kustens Simsllskap            19.28   
11  Axel Fllman  2005  rnskldsviks Allmnna SS            19.37   
12  Calle Jrvholm  2004  IKSU Simning            25.52   
Anton Sjdin  2004  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            12.76   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            13.50   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsllskap            14.43   
Daniel Larsson  2002  Bjrna Idrottsfrening            15.04   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS            15.04   
Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS            15.98   
Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning            16.90   
Anton Brnnstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            19.20   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            10.48   
rjan Olsson  1972  IKSU Simning            13.04   
Jimie Klum  1993  IKSU Simning            13.15   
David Strzenberg  1996  IKSU Simning            13.87   
Klas Trm  1999  rnskldsviks Allmnna SS            13.93   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning            14.18   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            14.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  12:19   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 12, 100m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap    49.66        1:45.17   
Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap    51.03        1:46.48   
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap    50.88        1:46.76   
Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap    51.24        1:48.05   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap    52.32        1:51.50   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap    55.20        1:54.26   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap    55.22        1:55.68   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap    57.87        1:59.30   
Milla Vestberg  2006  Hga Kustens Simsllskap    58.38        2:02.74   
10  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap    1:03.25        2:13.02   
11  Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap    1:04.56        2:15.97   
12  Engla Westman  2006  IKSU Simning    1:05.47        2:21.21   
Alice Sdervall  2007  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap    40.01        1:24.14   
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    40.45        1:24.17   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap    42.05        1:29.53   
Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    44.29        1:31.44   
Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap    43.37        1:31.85   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    43.56        1:32.46   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap    44.66        1:35.37   
Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS    45.48        1:36.28   
Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap    47.62        1:39.39   
10  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap    48.54        1:40.87   
11  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap    47.91        1:41.39   
12  Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS    48.25        1:42.98   
13  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap    49.51        1:44.00   
14  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap    48.05        1:44.11   
15  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    49.37        1:44.27   
16  Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap    51.56        1:47.59   
17  Alva Lvstrm  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    52.04        1:50.25   
18  Therese Skoglund  2005  Dorotea IF    53.40        1:50.52   
19  Ester Sderlind  2004  Bjrna Idrottsfrening    52.12        1:52.29   
20  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap    53.81        1:54.51   
21  Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap    55.45        1:58.11   
22  Tilda Johansson  2004  IKSU Simning    54.14        1:58.89   
23  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna    57.08        2:02.10   
24  Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb    59.56        2:09.75   
25  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    1:04.23        2:13.10   
26  Linnea Jansson  2005  Timr Simklubb    1:03.91        2:14.95   
Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            DSQ   
Ellen Johansson  2004  IKSU Simning            DSQ   
Isabelle strm  2004  Timr Simklubb            DSQ   
Saga Lindqvist  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    39.91        1:23.71   
Tindra Norling  2003  Ume Simsllskap    40.46        1:25.53   
Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap    44.29        1:32.89   
Cornelia strm  2002  Timr Simklubb    14.74        1:34.58   
Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    45.59        1:35.50   
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    45.77        1:36.74   
Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS    46.55        1:37.06   
Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS    46.79        1:37.07   
Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap    47.19        1:40.20   
10  Hilma Nordenmark  2003  rnskldsviks Allmnna SS    47.72        1:41.16   
11  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    48.97        1:42.22   
12  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    48.99        1:42.45   
13  Julia Lvgren  2002  Hrnefors Idrottsfrening    51.79        1:45.73   
14  Emelie Carlzn  2003  Timr Simklubb    50.70        1:48.21   
15  Elvira gren  2002  Ume Simsllskap    52.05        1:49.38   
16  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap    50.24        1:49.57   
17  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb    52.44        1:50.48   
                     
 
Gren 12, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Inspecta Sweden AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    38.40        1:20.29   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    38.74        1:21.80   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    39.83        1:23.73   
Linnea hlund  2001  Dorotea IF    39.57        1:23.89   
Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna    41.02        1:28.53   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap    41.82        1:32.35   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea IF    47.77        1:39.21   
Josephine Simonsson  1998  Dorotea IF    45.90        1:43.23   
Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS    48.10        1:44.77   
10  Julia Grandin  1998  KFUK-KFUM Kometerna    49.06        1:48.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  12:31   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 13, 100m Brstsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap    56.94        1:57.25   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    40.48        1:26.53   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap    45.26        1:36.66   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    48.14        1:40.54   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    48.61        1:43.69   
Tor Hofmann  2004  Timr Simklubb    48.58        1:44.79   
Anton Nordlf  2004  Kramfors-Alliansen    50.40        1:48.27   
Hubert Konopka  2005  Hga Kustens Simsllskap    57.03        1:58.29   
Anton Rutfors  2005  IKSU Simning    55.21        2:01.31   
Calle Jrvholm  2004  IKSU Simning    1:01.99        2:12.98   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    38.59        1:22.70   
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap    40.98        1:26.97   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS    42.86        1:30.17   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    42.70        1:30.82   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    42.35        1:31.02   
Daniel Larsson  2002  Bjrna Idrottsfrening    45.93        1:35.50   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    46.35        1:35.73   
Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap    44.93        1:36.28   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    45.90        1:37.09   
10  Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS    47.24        1:38.21   
11  Anton Brnnstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    48.06        1:45.18   
12  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning    57.54        2:07.54   
                     
 
Gren 13, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    31.29        1:07.09   
Thomas Trnstrm  1992  Linkpings Allmnna SS    33.61        1:14.26   
Klas Trm  1999  rnskldsviks Allmnna SS    40.58        1:24.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  12:53   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            48.32   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            49.30   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap            49.64   
Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap            56.80   
Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap            57.49   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap            1:02.21   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            33.13   
Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap            34.95   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap            37.39   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            37.58   
Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap            38.76   
Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            39.13   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            39.17   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap            40.00   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap            40.36   
10  Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            41.03   
11  Elin berg  2004  Ume Simsllskap            41.14   
12  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsllskap            42.39   
13  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            43.95   
14  Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap            44.56   
15  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            44.62   
16  Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap            45.68   
17  Therese Skoglund  2005  Dorotea IF            46.35   
18  Isabelle strm  2004  Timr Simklubb            47.54   
19  Livia Hofmann  2005  Timr Simklubb            48.48   
20  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap            48.66   
21  Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap            51.00   
22  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap            51.91   
23  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            52.76   
24  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            53.44   
Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
Saga Lindqvist  2005  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Strmberg  2002  rnskldsviks Allmnna SS            31.94   
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            33.05   
Ebba Vedman  2002  Hga Kustens Simsllskap            33.50   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            33.64   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS            34.07   
Tindra Norling  2003  Ume Simsllskap            35.66   
Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap            35.93   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            36.15   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            36.31   
10  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            36.53   
11  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap            36.88   
12  Cornelia strm  2002  Timr Simklubb            37.57   
13  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap            37.84   
14  Kajsa Sderlind  2003  rnskldsviks Allmnna SS            38.17   
15  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            38.24   
16  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap            38.33   
17  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            38.56   
18  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            39.08   
19  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            39.21   
20  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            39.79   
21  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap            39.98   
22  Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb            40.63   
23  Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS            41.71   
24  Nelly Hansson  2002  Ume Simsllskap            42.24   
25  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            42.29   
26  Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap            42.91   
27  Hilma Nordenmark  2003  rnskldsviks Allmnna SS            47.01   
28  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb            48.65   
29  Elvira gren  2002  Ume Simsllskap            49.99   
30  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            53.21   
                     
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: W-Konsult 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap            30.12   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap            31.89   
Linnea hlund  2001  Dorotea IF            32.41   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap            32.75   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap            32.98   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            33.15   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            33.25   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            33.78   
Tova Moberg  1998  Hudiksvalls Simsllskap            33.95   
10  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsllskap            34.13   
11  Anneli Ohlsson  1992  IKSU Simning            34.22   
12  Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            34.55   
13  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            37.15   
14  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            37.39   
15  Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap            37.44   
16  Linnea Evertsson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            39.84   
17  Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap            40.18   
18  Linnea Sjstrm  2001  Ume Simsllskap            40.53   
19  Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS            45.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  12:53 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 15, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            34.45   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap            37.70   
Iyas Kalash  2004  Ume Simsllskap            39.73   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            42.24   
Tor Hofmann  2004  Timr Simklubb            42.80   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS            43.67   
                     
 
Gren 15, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            31.00   
Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap            32.52   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            33.96   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap            35.88   
Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap            39.68   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap            42.03   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap            43.35   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Magnusson  1990  Simklubben Neptun            25.57   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap            26.16   
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap            29.51   
Hannes Olsson  1990  IKSU Simning            30.41   
rjan Olsson  1972  IKSU Simning            31.79   
David Strzenberg  1996  IKSU Simning            33.45   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            34.92   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning            35.64   
Klas Trm  1999  rnskldsviks Allmnna SS            35.78   
10  Maximilian Schmitt-Egenolf  2001  Ume Simsllskap            39.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  16:15   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            20.16   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap            21.10   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap            21.25   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsllskap            21.39   
Ida Hllman  2007  IKSU Simning            21.51   
Linnea Olsn  2007  rnskldsviks Allmnna SS            22.47   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap            22.56   
Myrna Gidlund  2006  Hga Kustens Simsllskap            22.67   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            23.01   
10  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap            23.05   
11  Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            23.18   
12  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap            23.71   
13  Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap            23.82   
14  Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap            23.98   
15  Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            24.21   
16  Alma Bckstrm  2006  IKSU Simning            25.04   
17  Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            25.49   
18  Elsa Lvgren  2006  Hrnefors Idrottsfrening            25.71   
19  Alice Sdervall  2007  Sundsvalls Simsllskap            25.76   
20  Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap            25.83   
21  Engla Westman  2006  IKSU Simning            26.02   
22  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            27.14   
23  Majken Gidlund  2008  Hga Kustens Simsllskap            28.32   
24  Wilma Nordin  2007  Hga Kustens Simsllskap            28.37   
25  Ida Vndin  2006  IKSU Simning            28.85   
26  Embla Lidn  2008  KFUK-KFUM Kometerna            29.24   
27  Nike Bogseth  2007  Hrnefors Idrottsfrening            29.84   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            16.45   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            18.36   
Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            18.60   
Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            19.12   
Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            19.55   
Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            19.76   
Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap            19.78   
Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap            19.82   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            20.64   
10  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            20.86   
11  Tindra Westerlind  2004  rnskldsviks Allmnna SS            21.12   
12  Nora Johansson Shelstrm  2005  IKSU Simning            21.14   
13  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap            21.34   
14  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            21.40   
15  Ester Sderlind  2004  Bjrna Idrottsfrening            21.45   
15  Vilja Norberg  2005  rnskldsviks Allmnna SS            21.45   
17  Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            21.49   
18  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsllskap            21.55   
19  Mia Suorsa  2004  Hrnefors Idrottsfrening            21.57   
20  Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb            22.47   
21  Maija Andersson  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            23.10   
22  Mathilda Zemgals  2004  rnskldsviks Allmnna SS            23.20   
23  Ellen Johansson  2004  IKSU Simning            23.38   
23  Linnea Jansson  2005  Timr Simklubb            23.38   
25  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna            23.47   
26  Jonna Hellgren  2004  IKSU Simning            23.66   
27  Nellie Karlsson  2005  Kramfors-Alliansen            24.44   
28  Amanda Carlzn  2005  Timr Simklubb            24.83   
29  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            25.36   
Jenny Ahlgren  2004  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            16.59   
Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb            16.59   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            16.68   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS            16.97   
Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS            17.32   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            18.52   
Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS            18.52   
Kajsa Sderlind  2003  rnskldsviks Allmnna SS            19.60   
Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS            19.82   
10  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap            20.27   
11  Malin Nyberg  2003  Hrnefors Idrottsfrening            20.50   
12  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            22.27   
13  Anne Biret Somby  2003  Hrnefors Idrottsfrening            24.11   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Intek AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            17.00   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            17.18   
Linnea Lvgren  2000  Hrnefors Idrottsfrening            17.24   
Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna            17.30   
Sara Nilsson  1996  IKSU Simning            17.45   
Tilde Gulliksson  2001  rnskldsviks Allmnna SS            18.45   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            19.27   
Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS            20.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  16:20   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap            21.50   
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsllskap            21.86   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            24.85   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsllskap            26.25   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            26.60   
Felix Lundstrm  2006  rnskldsviks Allmnna SS            29.40   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap            18.26   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            20.46   
Anton Sjdin  2004  Sundsvalls Simsllskap            20.60   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS            21.99   
Felix de Santana  2005  rnskldsviks Allmnna SS            22.40   
Axel Fllman  2005  rnskldsviks Allmnna SS            22.67   
Ville berg  2005  Hga Kustens Simsllskap            22.93   
Isak Wahlstrm  2004  Hrnefors Idrottsfrening            23.23   
Hubert Konopka  2005  Hga Kustens Simsllskap            23.67   
10  Elias Gardfors  2005  rnskldsviks Allmnna SS            24.34   
11  Calle Jrvholm  2004  IKSU Simning            26.80   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            15.26   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS            17.85   
Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning            18.73   
Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap            19.50   
Anton Brnnstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            28.74   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            19.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  16:57   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap    39.92        1:24.82   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap    40.72        1:26.19   
Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap    42.90        1:29.60   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap    44.23        1:30.99   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap    46.43        1:37.32   
Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap    45.41        1:37.89   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap    50.38        1:39.90   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap    45.69        1:40.21   
Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen    48.89        1:41.01   
10  Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap    47.28        1:41.07   
11  Vera Wall  2006  Ume Simsllskap    48.82        1:42.04   
12  Alma Bckstrm  2006  IKSU Simning    48.74        1:45.62   
13  Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap    53.09        1:51.83   
14  Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap    51.89        1:53.65   
15  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap    57.88        2:06.45   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    32.75        1:07.02   
Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap    33.41        1:09.46   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    34.32        1:11.52   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap    35.33        1:13.94   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap    36.06        1:14.46   
Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning    36.27        1:14.91   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen    36.14        1:16.53   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap    36.46        1:17.27   
Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap    37.97        1:19.28   
10  Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen    37.33        1:19.71   
11  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap    38.80        1:20.06   
12  Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap    38.38        1:20.07   
13  Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap    38.08        1:20.64   
14  Elin berg  2004  Ume Simsllskap    39.40        1:20.93   
15  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap    38.99        1:21.24   
16  Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning    39.55        1:22.58   
17  Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    40.18        1:24.12   
18  Agnes Frestadius  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    40.38        1:24.29   
19  Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap    41.93        1:27.29   
20  Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap    41.95        1:27.35   
21  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap    41.34        1:27.70   
22  Livia Hofmann  2005  Timr Simklubb    41.46        1:28.30   
23  Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS    43.37        1:32.54   
24  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    43.76        1:33.15   
25  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna    43.34        1:33.52   
26  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap    44.50        1:33.87   
27  Therese Skoglund  2005  Dorotea IF    46.69        1:34.34   
28  Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb    45.43        1:34.99   
29  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap    53.92        1:50.07   
30  Saga Lindqvist  2005  Ume Simsllskap    58.64        2:02.68   
Isabelle strm  2004  Timr Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    30.80        1:04.11   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS    31.56        1:06.93   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    32.94        1:07.00   
Tindra Norling  2003  Ume Simsllskap    31.97        1:07.08   
Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap    33.10        1:09.56   
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    33.94        1:09.90   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap    33.72        1:10.04   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    34.88        1:10.31   
Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap    34.34        1:10.38   
10  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning    34.10        1:11.26   
11  Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb    34.56        1:11.50   
12  Sandra Nilsson  2003  rnskldsviks Allmnna SS    34.94        1:12.21   
13  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS    34.49        1:12.30   
14  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    34.51        1:12.59   
15  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS    34.26        1:12.65   
16  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning    34.44        1:12.82   
17  Alice Moberg  2003  Hga Kustens Simsllskap    35.17        1:13.18   
18  Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap    34.79        1:13.46   
19  Tilde Sandin  2002  Ume Simsllskap    35.55        1:14.34   
20  Emelie Carlzn  2003  Timr Simklubb    35.46        1:14.53   
21  Cornelia strm  2002  Timr Simklubb    34.88        1:14.64   
22  Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap    36.11        1:14.70   
23  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    36.04        1:15.04   
24  Kajsa Sderlind  2003  rnskldsviks Allmnna SS    37.17        1:17.47   
25  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap    37.09        1:17.80   
26  Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS    36.40        1:18.74   
27  Elvira gren  2002  Ume Simsllskap    39.41        1:22.21   
28  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb    40.50        1:24.46   
29  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    40.22        1:24.98   
30  Jonna Egelskog  2003  Ume Simsllskap    43.66        1:30.62   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Nola Elkonstruktioner 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap    29.48        1:02.83   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap    30.66        1:03.38   
Tove Wikstrm  2001  Hrnsands Simsllskap    30.75        1:03.85   
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    31.74        1:06.63   
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsllskap    32.55        1:07.23   
Linnea hlund  2001  Dorotea IF    32.69        1:07.53   
Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna    32.74        1:07.60   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning    32.87        1:09.27   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap    33.77        1:11.13   
10  Linnea Evertsson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    35.27        1:14.02   
11  Sara Persson  2001  Hrnsands Simsllskap    37.63        1:19.00   
12  Linnea Lvgren  2000  Hrnefors Idrottsfrening    38.15        1:19.83   
13  Frida Olofsson  1999  Hga Kustens Simsllskap    38.08        1:20.19   
14  Isabelle Skoglund  2001  Dorotea IF    39.65        1:21.08   
15  Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS    39.01        1:21.60   
16  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    39.32        1:22.65   
17  Cassandra Eriksson  1999  Hrnefors Idrottsfrening    40.37        1:28.11   
18  Julia Grandin  1998  KFUK-KFUM Kometerna    42.47        1:33.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsllskap    41.59        1:24.40   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap    41.81        1:27.13   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsllskap    48.16        1:43.09   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    32.44        1:07.80   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap    35.40        1:12.82   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap    34.66        1:12.91   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    37.87        1:17.48   
Tor Hofmann  2004  Timr Simklubb    37.24        1:19.14   
Anton Sjdin  2004  Sundsvalls Simsllskap    39.40        1:20.23   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS    38.99        1:21.32   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    28.80        1:01.38   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS    31.91        1:06.30   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    31.93        1:06.35   
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap    32.37        1:08.01   
Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap    33.41        1:09.35   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsllskap    33.64        1:10.48   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap    32.95        1:11.76   
Daniel Larsson  2002  Bjrna Idrottsfrening    35.55        1:12.58   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS    36.17        1:14.83   
10  Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap    35.55        1:15.24   
11  David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap    36.05        1:17.36   
12  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap    35.99        1:17.47   
13  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    38.23        1:18.85   
14  Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS    38.25        1:20.33   
15  Jonathan Olsson  2003  Dorotea IF    37.56        1:21.92   
16  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning    41.50        1:28.69   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Thomas Trnstrm  1992  Linkpings Allmnna SS    25.43        53.97   
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap    28.19        59.69   
Hannes Olsson  1990  IKSU Simning    28.32        1:00.29   
Jimie Klum  1993  IKSU Simning    30.88        1:03.78   
David Strzenberg  1996  IKSU Simning    31.36        1:04.88   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning    31.22        1:05.43   
Klas Trm  1999  rnskldsviks Allmnna SS    32.96        1:09.64   
Maximilian Schmitt-Egenolf  2001  Ume Simsllskap    36.21        1:17.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  17:36   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    35.80  1:17.67  2:05.17    2:43.31   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    38.18  1:26.74  2:20.84    3:01.80   
Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap    43.47  1:33.21  2:31.12    3:11.00   
Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap    48.85  1:41.26  2:41.80    3:25.44   
Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap    44.05  1:41.16  2:40.26    3:25.68   
Elin berg  2004  Ume Simsllskap    47.70  1:44.30  2:43.72    3:25.85   
Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS    48.08  1:41.18  2:40.75    3:27.18   
Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap    53.61  1:44.75  2:45.81    3:32.37   
Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap    51.19  1:47.64  2:44.22    3:32.98   
10  Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap    51.19  1:49.21  2:56.99    3:41.17   
11  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap    54.93  1:51.54  2:52.49    3:43.30   
Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    33.48  1:14.30  2:01.12    2:37.75   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    36.90  1:19.33  2:08.34    2:47.67   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    39.64  1:26.32  2:15.38    2:52.45   
Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    39.18  1:26.07  2:17.43    2:54.41   
Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    38.49  1:27.42  2:19.75    2:58.10   
Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap    38.84  1:25.23  2:23.42    3:04.59   
Elvira gren  2002  Ume Simsllskap    49.93  1:39.52  2:40.73    3:26.96   
Nelly Hansson  2002  Ume Simsllskap    47.48  1:42.63  2:50.86    3:37.28   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Lundbergs Brd 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    34.72  1:16.98  2:07.48    2:43.83   
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsllskap    34.75  1:17.66  2:07.89    2:46.00   
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap    34.82  1:20.93  2:09.42    2:47.44   
Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap    41.65  1:31.39  2:30.83    3:15.04   
Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS    48.47  1:42.84  2:46.06    3:36.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  17:39   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap    41.34  1:29.21  2:27.69    3:09.74   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap    40.36  1:26.02  2:15.89    2:55.05   
Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap    48.83  1:42.81  2:35.72    3:20.08   
Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    29.53  1:04.71  1:42.34    2:14.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  18:35   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Sjdin  2006  Sundsvalls Simsllskap            49.88   
Linnea Sjberg  2006  Hrnsands Simsllskap            49.93   
Vera Wall  2006  Ume Simsllskap            51.19   
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsllskap            51.24   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsllskap            51.36   
Tyra Wickman  2006  Ume Simsllskap            51.79   
Alice Sdervall  2007  Sundsvalls Simsllskap            53.20   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsllskap            53.29   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsllskap            53.73   
10  Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsllskap            57.11   
11  Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            1:00.50   
12  Tuva Lindvall  2006  Ume Simsllskap            1:00.94   
13  Freja Engstrm  2007  Sollefte Allmnna Simsllskap            1:01.27   
14  Julia Hellstrm  2006  Ume Simsllskap            1:01.99   
15  Engla Westman  2006  IKSU Simning            1:03.62   
16  Elsa strm  2006  Ume Simsllskap            1:05.30   
17  Embla Lidn  2008  KFUK-KFUM Kometerna            1:05.76   
18  Ida Vndin  2006  IKSU Simning            1:06.26   
19  Myrna Gidlund  2006  Hga Kustens Simsllskap            1:07.92   
Alma Bckstrm  2006  IKSU Simning            DSQ   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
Majken Gidlund  2008  Hga Kustens Simsllskap            DSQ   
Milla Vestberg  2006  Hga Kustens Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            38.06   
Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap            39.51   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsllskap            41.49   
Linnea Engstrm  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            42.76   
Saga Hllander  2004  Hga Kustens Simsllskap            43.21   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap            43.42   
Elvira Engblom  2005  rnskldsviks Allmnna SS            44.22   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            44.59   
Anja Lind  2004  Hrnsands Simsllskap            45.40   
10  Ester Sderlind  2004  Bjrna Idrottsfrening            45.77   
11  Ida Eriksson  2005  Hrnsands Simsllskap            45.87   
12  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsllskap            46.54   
13  Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            46.71   
14  Agnes Landfors  2004  rnskldsviks Allmnna SS            47.20   
15  Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsllskap            47.42   
16  Nellie Karlsson  2005  Kramfors-Alliansen            47.58   
17  Alva Andersson  2005  Hrnsands Simsllskap            48.50   
18  Vilma Fagerstrm  2005  IKSU Simning            48.68   
19  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsllskap            49.44   
20  Alvina Hardegrd  2005  rnskldsviks Allmnna SS            49.88   
21  Isabelle strm  2004  Timr Simklubb            49.97   
22  Therese Skoglund  2005  Dorotea IF            50.11   
23  Tyra stberg  2004  Ume Simsllskap            50.26   
24  Lilly Cramer Johnsson  2005  Ume Simsllskap            50.27   
25  Moa Berglund  2004  Hrnsands Simsllskap            50.84   
26  Ellen Johansson  2004  IKSU Simning            51.16   
27  Mathilda Zemgals  2004  rnskldsviks Allmnna SS            51.81   
28  Emilia Sponseller  2005  Ume Simsllskap            51.83   
29  Tilda Johansson  2004  IKSU Simning            51.97   
30  Tindra Westerlind  2004  rnskldsviks Allmnna SS            52.28   
31  Vilja Norberg  2005  rnskldsviks Allmnna SS            53.28   
32  Nora Johansson Shelstrm  2005  IKSU Simning            53.30   
33  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna            54.40   
34  Amanda Carlzn  2005  Timr Simklubb            54.80   
35  Maija Andersson  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            54.97   
36  Livia Hofmann  2005  Timr Simklubb            57.87   
37  Linnea Jansson  2005  Timr Simklubb            1:02.89   
38  Signe Domeij  2005  Sollefte Allmnna Simsllskap            1:03.20   
39  Saga Lindqvist  2005  Ume Simsllskap            1:10.19   
Cornelia Asplund  2005  Timr Simklubb            DSQ   
Ella Heed  2005  Hrnsands Simsllskap            DSQ   
Jenny Ahlgren  2004  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
Mia Suorsa  2004  Hrnefors Idrottsfrening            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Hga Kustens Simsllskap            38.86   
Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            39.46   
Tindra Norling  2003  Ume Simsllskap            39.76   
Nellie Luthman  2002  Ume Simsllskap            39.81   
Elina Lehtinen  2003  rnskldsviks Allmnna SS            40.00   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            40.94   
Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            41.15   
Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            42.04   
Maja Bostedt  2003  Hrnsands Simsllskap            42.44   
10  Isabel hrstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            42.68   
11  Alice Moberg  2003  Hga Kustens Simsllskap            42.86   
12  Agnes Lideskog  2002  rnskldsviks Allmnna SS            43.38   
13  Ella Hietala  2003  Ume Simsllskap            44.02   
14  Ella Barnoin  2002  rnskldsviks Allmnna SS            44.11   
15  Klara stman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            44.14   
16  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            44.35   
17  Isa Forsberg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            44.46   
18  Karin Halln  2002  rnskldsviks Allmnna SS            44.62   
19  Tindra Olavi  2003  Timr Simklubb            44.90   
20  Cornelia strm  2002  Timr Simklubb            45.07   
21  Lea Edvardsson  2003  Ume Simsllskap            46.32   
22  Julia Lvgren  2002  Hrnefors Idrottsfrening            48.13   
23  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            48.15   
24  Elvira gren  2002  Ume Simsllskap            48.48   
25  Emma kerlund  2003  Timr Simklubb            49.23   
26  Emelie Carlzn  2003  Timr Simklubb            49.87   
27  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsllskap            50.09   
28  Malin Nyberg  2003  Hrnefors Idrottsfrening            52.81   
29  Nelly Hansson  2002  Ume Simsllskap            55.81   
30  Anne Biret Somby  2003  Hrnefors Idrottsfrening            59.27   
                     
 
Gren 22, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Rrteamet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Wilma Henriksson  2001  Hga Kustens Simsllskap            37.49   
Cornelia Norn-Vosfeldt  2001  Hrnsands Simsllskap            37.59   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            37.90   
Emmy Gulliksson  1998  rnskldsviks Allmnna SS            38.01   
Sara Sharp  1992  Ume Simsllskap            38.09   
Linnea hlund  2001  Dorotea IF            38.48   
Anneli Ohlsson  1992  IKSU Simning            40.21   
Tova Moberg  1998  Hudiksvalls Simsllskap            40.30   
Martina Dahlbom  1998  Hrnsands Simsllskap            40.37   
10  Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            41.04   
11  Olivia Lindgren  1999  KFUK-KFUM Kometerna            41.74   
12  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            44.83   
13  Josephine Simonsson  1998  Dorotea IF            45.61   
14  Linnea Sjstrm  2001  Ume Simsllskap            47.06   
15  Linn Lidstrm  2001  Ume Simsllskap            48.33   
16  Cassandra Olofsdotter  2000  rnskldsviks Allmnna SS            48.60   
17  Julia Grandin  1998  KFUK-KFUM Kometerna            48.64   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  18:35 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  18:45   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar, Finaler 10 r och yngre 
Sponsor: Nylanders Bil 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsllskap            52.84   
Elias Gustafsson  2006  Hrnefors Idrottsfrening            1:03.16   
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsllskap            1:04.25   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsllskap            1:20.21   
Albert Bjrk  2006  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar, Finaler 11 - 12 r 
Sponsor: Nylanders Bil 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            39.21   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsllskap            44.34   
Vincent Wall  2004  Ume Simsllskap            46.26   
Axel Sdervall  2004  Sundsvalls Simsllskap            46.44   
Tor Hofmann  2004  Timr Simklubb            48.02   
Edvin Lideskog  2005  rnskldsviks Allmnna SS            48.98   
Ville berg  2005  Hga Kustens Simsllskap            52.14   
Hubert Konopka  2005  Hga Kustens Simsllskap            56.35   
Elias Gardfors  2005  rnskldsviks Allmnna SS            56.43   
10  Calle Jrvholm  2004  IKSU Simning            1:00.55   
Anton Nordlf  2004  Kramfors-Alliansen            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Nylanders Bil 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eryk Do  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            36.13   
Hannes Wikstrm  2003  Hrnsands Simsllskap            39.47   
Karl Fllman  2002  rnskldsviks Allmnna SS            39.58   
Stle Danemyr  2002  rnskldsviks Allmnna SS            41.92   
David Sundstrm  2003  Ume Simsllskap            42.50   
Peter Sundstrm  2002  Ume Simsllskap            43.16   
Anton Slveskog  2003  Hudiksvalls Simsllskap            43.53   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            43.65   
Daniel Larsson  2002  Bjrna Idrottsfrening            44.15   
10  Henrik Lidstrm  2003  Ume Simsllskap            44.50   
11  Erik Fahlander  2003  rnskldsviks Allmnna SS            45.19   
12  Unai Izarra  2003  Ume Simsllskap            45.29   
13  Jonathan Olsson  2003  Dorotea IF            47.23   
14  Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap            47.84   
15  Anton Brnnstrm  2002  rnskldsviks Allmnna SS            49.05   
16  Adam Lagerqvist  2003  IKSU Simning            58.67   
                     
 
Gren 23, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Nylanders Bil 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap            30.48   
Anton Bostrm  2001  Njurunda Simsllskap            36.88   
Klas Trm  1999  rnskldsviks Allmnna SS            39.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  18:45 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  19:18   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 24, 4X50m Frisim Mix 04-yngre, Finaler 
Sponsor: Nylanders Bil 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ume SS Mix Lag 1 [2004]  2004  Ume Simsllskap            2:15.67   
  Felix Luthman  2004      30.70        30.70   
  Lilly Cramer Johnsson  2005      37.06        1:07.76   
  Iyas Kalash  2004      31.40        1:39.16   
  Elin berg  2004      36.51        2:15.67   
                     
ass Mix  rnskldsviks Allmnna SS            2:30.51   
  Agnes Landfors  2004      36.66        36.66   
  Elvira Engblom  2005      38.16        1:14.82   
  Edvin Lideskog  2005      37.63        1:52.45   
  Alvina Hardegrd  2005      38.06        2:30.51   
                     
Hrnsand Lag 1  Hrnsands Simsllskap            2:35.68   
  Moa Berglund  2004      40.05        40.05   
  Linnea Sjberg  2006      41.21        1:21.26   
  Alva Andersson  2005      38.97        2:00.23   
  Ida Eriksson  2005      35.45        2:35.68   
                     
Iksu Mix [2004]  2004  IKSU Simning            2:40.48   
  Vilma Fagerstrm  2005      34.08        34.08   
  Albert Bjrk  2006      46.70        1:20.78   
  Alma Bckstrm  2006      46.09        2:06.87   
  Edit Fahlgren  2004      33.61        2:40.48   
                     
Kramfors Mix  Kramfors-Alliansen            2:43.53   
  Anton Nordlf  2004      40.23        40.23   
  Wilma Eriksson  2007      45.70        1:25.93   
  Nellie Karlsson  2005      43.92        2:09.85   
  Ella Kretz  2004      33.68        2:43.53   
                     
Ume SS Mix Lag 2 [2004]  2004  Ume Simsllskap            2:46.85   
  Vera Wall  2006      44.24        44.24   
  Vincent Wall  2004      34.94        1:19.18   
  Tyra Wickman  2006      42.27        2:01.45   
  Tuva Lindvall  2006      45.40        2:46.85   
                     
Sollefte Mix [2004]  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            2:52.77   
  Linnea Engstrm  2004      36.32        36.32   
  Signe Domeij  2005      46.23        1:22.55   
  Maija Andersson  2005      42.10        2:04.65   
  Freja Engstrm  2007      48.12        2:52.77   
                     
Ume SS Mix Lag 3 [2004]  2004  Ume Simsllskap            3:23.09   
  Saga Lindqvist  2005      52.46        52.46   
  Tyra stberg  2004      39.86        1:32.32   
  Julia Hellstrm  2006      51.46        2:23.78   
  Elsa strm  2006      59.31        3:23.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: rnskldsviks Allmnna SS  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jubileumstvling    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tvlingsort  rnskldsvik    Utskriftstid  19:07   
  Arrangr  rnskldsviks allmnna simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 december 2016         
 
 
Gren 25, 4X50m Fri Mix ppen klass, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: Sjlunds Vrme 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sollefte Mix  Sollefte Allmnna Simsllskap            1:55.43   
  Linn Sderberg  2004      30.24        30.24   
  Kristofer Engstrm  1982      28.36        58.60   
  Eryk Do  2002      27.28        1:25.88   
  Isa Forsberg  2002      29.55        1:55.43   
                     
Iksu 2  IKSU Simning            1:55.58   
  Emmy Sandberg  1999      29.47        29.47   
  Hannes Olsson  1990      26.90        56.37   
  Karoline Lundgren  2001      30.76        1:27.13   
  rjan Olsson  1972      28.45        1:55.58   
                     
Ume SS Mix Lag 1  Ume Simsllskap            1:56.98   
  Sara Sharp  1992      27.92        27.92   
  Ingrid Slg  2002      29.95        57.87   
  Lisa Drugge  2001      29.75        1:27.62   
  Peter Sundstrm  2002      29.36        1:56.98   
                     
Iksu Mix  IKSU Simning            2:00.50   
  David Strzenberg  1996      29.74        29.74   
  Anneli Ohlsson  1992      31.82        1:01.56   
  Elina Gullehag  2002      31.58        1:33.14   
  Jimie Klum  1993      27.36        2:00.50   
                     
Ume SS Mix Lag 2  Ume Simsllskap            2:03.53   
  Oskar Albinsson  2003      30.95        30.95   
  Tindra Norling  2003      30.40        1:01.35   
  Maximilian Schmitt-Egenolf  2001      31.43        1:32.78   
  Lea Edvardsson  2003      30.75        2:03.53   
                     
ass Lag Rd  rnskldsviks Allmnna SS            2:03.67   
  Emmy Gulliksson  1998      31.22        31.22   
  Elina Lehtinen  2003      30.55        1:01.77   
  Klas Trm  1999  &nbs