2019-11-12   09:39:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 4/6 Klockan 15.30 (Insim kl 14.30)

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    33.44  1:12.41  1:53.49    2:34.81   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    37.74  1:23.75  2:11.51    2:58.97   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    45.42  1:36.11  2:29.89    3:20.69   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    42.89  1:37.79  2:34.46    3:32.91   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    36.16  1:18.81  2:03.29    2:47.04   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    34.64  1:16.33  2:01.82    2:47.54   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    37.42  1:21.90  2:05.16    2:49.76   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.12  1:26.21  2:14.32    3:01.90   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    41.23  1:30.21  2:23.28    3:15.38   
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    39.16  1:29.09  2:22.89    3:16.12   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.85  1:17.17  2:02.59    2:50.41   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    30.19  1:06.98  1:45.60    2:22.92   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    31.47  1:09.76  1:49.30    2:27.94   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    33.50  1:13.87  1:55.11    2:34.81   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    34.28  1:13.91  1:54.59    2:34.82   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    35.89  1:19.03  2:04.76    2:52.15   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    37.07  1:21.10  2:06.99    2:53.10   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    37.35  1:21.07  2:08.00    2:56.07   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.77  1:24.14  2:12.44    3:00.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner