2019-11-12   07:01:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  05 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    1:15.33  2:34.43  3:54.08  5:11.92  10:09.25   
          6:28.28  7:44.35  8:58.13       
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    1:10.19  2:25.56  3:43.01  5:01.68  10:13.74   
          6:21.75  7:41.22  8:59.70       
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:15.84  2:37.98  4:00.95  5:23.69  10:46.42   
          6:46.85  8:09.61  9:29.74       
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:14.36  2:35.35  3:57.60  5:19.28  10:51.26   
          6:42.03  8:05.49  9:29.69       
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:19.15  2:43.19  4:06.56  5:30.55  11:00.80   
          6:54.54  8:18.05  9:40.69       
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:20.40  2:47.48  4:15.35  5:42.68  11:22.71   
          7:10.35  8:37.13  10:02.92       
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:19.05  2:45.75  4:14.51  5:43.54  11:36.64   
          7:13.12  8:44.26  10:13.59       
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    1:24.21  2:54.68  4:26.86  5:57.04  11:52.84   
          7:28.66  8:59.21  10:27.42       
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:21.04  2:52.43  4:23.72  5:54.63  11:57.08   
          7:27.16  8:59.11  10:32.47       
10  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    1:24.45  2:54.64  4:25.89  5:56.30  11:58.22   
          7:27.61  8:58.09  10:28.14       
11  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    1:22.22  2:55.50  4:29.26  6:01.40  11:59.85   
          7:33.70  9:05.32  10:35.73       
12  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    1:27.26  3:02.46  4:37.75  6:12.57  12:24.68   
          7:48.15  9:23.83  10:57.07       
13  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    1:28.85  3:06.49  4:41.36  6:16.92  12:34.02   
          7:51.10  9:27.85  11:00.06       
14  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    1:28.95  3:08.65  4:48.24  6:27.29  12:49.92   
          8:04.77  9:43.30  11:18.70       
15  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    1:31.05  3:10.96  4:51.11  6:29.96  12:52.82   
          8:06.81  9:44.97  11:21.94       
16  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:31.52  3:11.54  4:50.65  6:30.76  13:02.06   
          8:09.58  9:48.36  11:25.58       
17  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    1:29.30  3:08.57  4:50.28  6:33.12  13:13.22   
          8:14.86  9:56.98  11:37.92       
18  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:29.53  3:10.37  4:52.56  6:35.21  13:27.49   
          8:19.70  10:02.83  11:46.64       
19  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    1:30.93  3:14.66  4:59.83  6:43.50  13:30.41   
          8:27.71  10:12.74  11:54.23       
20  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    1:31.33  3:14.70  4:59.18  6:44.78  13:35.03   
          8:30.30  10:13.56  11:57.46       
21  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:35.08  3:18.09  5:00.87  6:43.46  13:44.67   
          8:29.30  10:15.28  12:00.00       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:11.87  2:30.70  3:49.07  5:07.55  10:12.22   
          6:24.69  7:41.90  8:59.68       
Adelina Walldén  2002  Västerås Simsällskap    1:12.98  2:31.60  3:51.07  5:10.05  10:21.00   
          6:28.18  7:46.45  9:05.61       
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    1:14.69  2:35.40  3:57.61  5:19.34  10:37.46   
          6:40.32  8:02.71  9:21.92       
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    1:19.25  2:42.14  4:04.36  5:25.91  10:52.54   
          6:48.37  8:09.35  9:31.02       
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    1:18.97  2:46.46  4:12.83  5:38.08  11:15.84   
          7:05.08  8:31.78  9:56.97       
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    1:16.24  2:42.08  4:07.65  5:35.10  11:18.17   
          7:02.12  8:29.28  9:55.38       
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    1:18.79  2:45.12  4:11.56  5:39.26  11:19.25   
          7:06.17  8:33.65  9:58.79       
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    1:23.51  2:53.94  4:25.69  5:56.54  11:46.42   
          7:27.84  8:56.67  10:24.18       
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    1:24.90  2:56.26  4:28.60  5:59.58  11:57.68   
          7:30.94  9:02.28  10:32.38       
10  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    1:28.77  3:06.22  4:41.98  6:18.72  12:33.16   
          7:54.07  9:28.97  11:03.47       
11  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    1:26.69  3:02.22  4:38.38  6:14.59  12:38.12   
          7:50.67  9:27.09  11:03.83       
12  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    1:28.92  3:08.07  4:47.62  6:22.94  12:42.34   
          7:59.80  9:35.81  11:12.07       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:11.04  2:29.57  3:48.59  5:08.13  10:26.74   
          6:28.17  7:49.16  9:09.15       
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:14.23  2:34.46  3:55.65  5:16.98  10:40.47   
          6:38.64  8:00.32  9:21.13       
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:13.45  2:34.45  3:55.04  5:17.59  10:44.62   
          6:39.85  8:01.41  9:24.37       
Elina Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:14.25  2:35.80  3:58.45  5:21.37  10:44.69   
          6:44.67  8:07.67  9:27.87       
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:14.03  2:35.40  3:57.40  5:18.74  10:45.08   
          6:40.78  8:03.33  9:24.85       
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    1:15.65  2:38.27  4:00.96  5:24.28  10:46.44   
          6:48.08  8:10.15  9:30.70       
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    1:17.64  2:43.14  4:09.07  5:36.15  11:19.90   
          7:03.07  8:30.28  9:56.43       
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:19.03  2:46.23  4:14.18  5:40.81  11:24.81   
          7:07.72  8:34.56  10:01.09       
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    1:20.67  2:49.99  4:20.69  5:53.22  11:49.87   
          7:24.66  8:56.04  10:25.54       
10  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    1:22.14  2:51.90  4:22.62  5:53.44  11:49.92   
          7:24.86  8:56.61  10:25.77       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    1:07.02  2:20.28  3:34.92  4:50.89  9:54.28   
          6:07.21  7:23.70  8:40.10       
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:08.72  2:24.07  3:40.66  4:58.18  10:09.49   
          6:16.96  7:34.95  8:53.20       
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:09.55  2:26.56  3:44.24  5:02.41  10:15.01   
          6:20.57  7:39.77  8:58.83       
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:11.36  2:29.62  3:48.80  5:07.29  10:18.35   
          6:25.76  7:43.88  9:01.54       
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    1:12.58  2:31.59  3:51.16  5:10.95  10:24.79   
          6:30.37  7:49.55  9:09.26       
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    1:11.78  2:30.86  3:49.78  5:08.28  10:26.75   
          6:28.17  7:48.96  9:09.56       
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    1:13.41  2:35.24  3:59.54  5:23.82  10:46.50   
          6:47.50  8:08.97  9:29.95       
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.28  2:37.76  4:00.55  5:22.41  10:54.39   
          6:45.89  8:09.67  9:33.66       
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    1:18.11  2:43.44  4:09.75  5:36.62  11:18.93   
          7:03.35  8:29.86  9:55.46       
10  Michelle Cen  2000  Örebro Simallians    1:20.67  2:49.73  4:20.36  5:51.08  11:48.59   
          7:20.94  8:51.76  10:22.89       
11  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    1:26.20  2:57.00  4:29.16  6:01.81  12:03.93   
          7:35.63  9:08.25  10:39.01       
12  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    1:25.01  2:58.86  4:34.33  6:09.34  12:23.29   
          7:44.09  9:17.88  10:52.90       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  05 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner