2020-01-18   22:31:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.44  1:06.01  1:41.85  2:16.48  9:24.43   
          2:52.35  3:27.55  4:03.30       
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.26  1:09.29  1:46.71  2:24.19  10:03.12   
          3:02.59  3:41.25  4:20.12       
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    32.68  1:08.94  1:46.50  2:24.00  10:04.78   
          3:02.87  3:40.97  4:20.35       
Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim    34.38  1:12.23  1:52.46  2:32.09  10:31.01   
          3:13.33  3:52.73  4:33.37       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    34.66  1:11.76  1:50.95  2:27.97  10:04.81   
          3:06.27  3:44.39  4:23.09       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    31.88  1:06.97  1:43.67  2:19.60  9:34.70   
          2:56.25  3:32.53  4:09.48       
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.13  1:06.91  1:43.55  2:19.94  9:52.14   
          2:57.70  3:34.83  4:13.08       
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    34.47  1:15.87  2:01.57  2:48.24  11:53.13   
          3:34.49  4:20.32  5:06.84       
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    36.58  1:18.58  2:04.21  2:50.66  12:16.96   
          3:36.35  4:23.11  5:11.54       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 1 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    37.40  1:19.34  2:02.82  2:45.00  11:21.14   
          3:28.43  4:12.32  4:55.36       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    31.00  1:05.85  1:42.43  2:18.48  9:36.53   
          2:54.94  3:30.92  4:07.97       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner