2019-10-17   00:25:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS-äldre/yngre 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1-21

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre (50m)    Utskriftsdatum  08 juli 2016   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 juli 2016         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    35.00        1:11.67   
Therese Bjelland  2001  Haugesund Svømmeklubb    35.18        1:12.27   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    36.40        1:14.65   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    36.30        1:14.98   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    35.25        1:15.13   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.64        1:15.78   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    37.53        1:16.08   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    37.10        1:16.18   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    36.01        1:16.30   
10  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.94        1:16.40   
11  Catherine Emile Fagge  2002  Lillesand IL    36.79        1:16.51   
12  Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    37.65        1:17.49   
13  Caroline Kambe  2001  Haugesund Svømmeklubb    38.00        1:17.65   
14  Julia Karamovic  2001  Simklubben Elfsborg    37.43        1:17.75   
15  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.01        1:18.55   
16  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.30        1:18.60   
17  Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    38.24        1:18.84   
18  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    37.79        1:19.00   
19  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.06        1:19.11   
20  Ingrid Leifsen  2001  Haugesund Svømmeklubb    37.14        1:19.46   
21  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.44        1:19.89   
22  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.33        1:20.53   
23  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.74        1:22.15   
24  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    38.80        1:23.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  16:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner