2021-04-14   05:59:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29/5 9.00

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet 2016    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Gustavsbergs simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            37.39   
Klara Klingberg  2006  IFK Lidingö Simklubb            38.07   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            38.12   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            40.78   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            42.23   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.11   
Ida Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            43.31   
Julia Anttila  2006  Danderyds Sim            43.55   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.10   
10  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            44.14   
11  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.22   
12  Ziyi Fang  2006  Danderyds Sim            49.27   
13  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            50.16   
14  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            50.17   
15  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            52.10   
16  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.67   
17  Helena Cunningham  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.95   
18  Lilly Winblad  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.65   
19  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.16   
20  Sophie Löwenthal  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:04.42   
Isabella Ilvonen  2007  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            31.72   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            33.89   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            34.16   
Dominika Auxtova  2004  IFK Lidingö Simklubb            35.14   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            35.36   
Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            36.08   
Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            36.12   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            36.13   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            36.20   
10  Alice Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            36.29   
11  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            36.94   
12  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            37.31   
13  Tolue Taheri  2004  IFK Lidingö Simklubb            38.02   
14  Vilma Dombos  2004  IFK Lidingö Simklubb            38.17   
15  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            38.77   
16  Elin Glifberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            39.50   
17  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.83   
18  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.17   
19  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap            40.24   
20  Vendela Blomgren  2004  Gustavsbergs Simsällskap            40.36   
21  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            40.58   
22  Wilma Hammargren  2005  Danderyds Sim            41.29   
23  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            41.50   
24  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            41.72   
25  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.65   
26  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            43.87   
27  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            44.31   
28  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap            45.80   
29  Matilda Sandström  2005  Gustavsbergs Simsällskap            46.24   
30  Anna Peric  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.25   
31  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.53   
32  Linnea Pantzar  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.07   
33  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            48.08   
34  Molly Ehn  2005  Danderyds Sim            53.40   
Ida Edvinsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Emilia Englund  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim            33.15   
Emelie Bendiksen Holmberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap            33.47   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            34.41   
Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb            34.87   
Emma Bellander  2002  Gustavsbergs Simsällskap            35.00   
Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            35.69   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            36.15   
Tilde Ingels  2002  Danderyds Sim            36.68   
Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            37.15   
10  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            37.43   
11  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap            37.70   
12  Molly Kronberg  2003  Gustavsbergs Simsällskap            38.78   
13  Alma Hellman  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.74   
14  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            40.31   
Emma Wendt  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hellsten  2001  Gustavsbergs Simsällskap            33.85   
Klara Pranke  2000  Gustavsbergs Simsällskap            34.58   
Josefin Ström  1995  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Stella Mörfelt  2000  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner