2019-08-19   03:22:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 29 juni 2016 kl. 18.00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2016    Utskriftsdatum  29 juni 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:22   
  Arrangör  SSF/LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 juni 2016         
 
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Sponsor: Oatly 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Strängnäs SK 8:44.03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköpings SS  1999  Jönköpings Simsällskap            8:42.51   
  Hanna Eriksson  1999      59.66  2:04.25      2:04.25   
  Wilma Johansson  2001      1:02.47  2:10.08      4:14.33   
  Angelica Stark  1999      1:04.67  2:15.09      6:29.42   
  Elin Ristl  1999      1:02.99  2:13.09      8:42.51   
                     
Mölndals ASS  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:46.46   
  Linnéa Lundborg  2000      1:02.68  2:13.67      2:13.67   
  Tova Olsson  2001      1:01.06  2:07.78      4:21.45   
  Kamelia Gradinarska  2001      1:04.65  2:17.01      6:38.46   
  Ida Swegmark  2000      1:01.73  2:08.00      8:46.46   
                     
Skövde SS  1999  Skövde Simsällskap            8:49.08   
  Nikki Brockmar  1999      1:02.99  2:07.64      2:07.64   
  Erica Staflund  1999      1:03.32  2:11.92      4:19.56   
  Emma Lundgren  2000      1:04.16  2:13.48      6:33.04   
  Liesel Williamsson  2000      1:04.86  2:16.04      8:49.08   
                     
Väsby SS  1999  Väsby Simsällskap            8:50.37   
  Anna Miram  1999      1:02.67  2:12.63      2:12.63   
  Kajsa Sparrman  1999      1:03.30  2:15.38      4:28.01   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      1:01.27  2:09.11      6:37.12   
  Cornelia Eklund  2000      1:03.26  2:13.25      8:50.37   
                     
Helsingborgs S  1999  Helsingborgs Simsällskap            8:58.46   
  Ebba Hallbäck  2000      1:03.44  2:12.71      2:12.71   
  Johanna Palmkvist  1999      1:03.66  2:11.39      4:24.10   
  Sandra Lendt  2000      1:04.11  2:16.43      6:40.53   
  Julia Stenhård  2000      1:04.32  2:17.93      8:58.46   
                     
Strängnäs SK  1999  Strängnäs Simklubb            9:03.63   
  Emma Bergkvist  2000      1:03.46  2:11.95      2:11.95   
  Anna Eriksson  1999      1:02.58  2:11.62      4:23.57   
  Wilma Wennerberg  2001      1:05.26  2:17.17      6:40.74   
  Saga Bäckström  2002      1:08.34  2:22.89      9:03.63   
                     
Landskrona SS  1999  Landskrona Simsällskap            9:03.78   
  Elin Johannesson  1999      1:03.64  2:12.42      2:12.42   
  Isabelle Moreau  2001      1:03.75  2:19.27      4:31.69   
  My Rydgren  1999      1:02.95  2:15.08      6:46.77   
  Ida Sandwång  2001      1:04.66  2:17.01      9:03.78   
                     
Turebergs SK  1999  Turebergs Simklubb            9:06.56   
  Astrid Eriksson  2001      1:05.09  2:16.68      2:16.68   
  Mathilda Eriksson  2001      1:03.31  2:14.11      4:30.79   
  Elin Swerlander  2001      1:05.11  2:18.82      6:49.61   
  Olivia Stille  2000      1:04.51  2:16.95      9:06.56   
                     
Spif SF  1999  Stockholmspolisens IF SF            9:07.44   
  Ida Pettersson  1999      1:05.21  2:14.87      2:14.87   
  Caroline Wallenborg  2000      1:05.07  2:14.78      4:29.65   
  Hermella Alem  2000      1:06.42  2:19.51      6:49.16   
  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000      1:05.63  2:18.28      9:07.44   
                     
10  Spårvägen SF  1999  Spårvägen Simförening            9:07.72   
  Nina Bring  1999      1:04.79  2:15.38      2:15.38   
  Matilda Flood  1999      1:07.06  2:18.35      4:33.73   
  Emma Garmelius  1999      1:03.85  2:17.48      6:51.21   
  Elin Grenholm  1999      1:05.48  2:16.51      9:07.72   
                     
11  Eskilstuna SK  1999  Eskilstuna Simklubb            9:08.98   
  Rebecka Loikala  2000      1:05.27  2:18.52      2:18.52   
  Jennie Isaksen  2000      1:05.83  2:16.43      4:34.95   
  Katarina Lindoff  2000      1:06.35  2:20.08      6:55.03   
  Linnea Fundberg  1999      1:04.36  2:13.95      9:08.98   
                     
12  SK Neptun  1999  Simklubben Neptun            9:09.35   
  Rebecka Ehn  2000      1:04.04  2:11.84      2:11.84   
  Nora Jomaa  1999      1:04.55  2:18.25      4:30.09   
  Isabelle Wrejde  1999      1:05.31  2:16.17      6:46.26   
  Amanda Bekkewold  2001      1:07.02  2:23.09      9:09.35   
                     
13  Täby S  1999  Täby Sim            9:10.27   
  Fanny Kruthammar  1999      1:04.17  2:16.31      2:16.31   
  Karin Thorén  1999      1:06.00  2:20.62      4:36.93   
  Jennie Ewerbring  2003      1:08.16  2:20.82      6:57.75   
  Cornelia Jerresand  2000      1:02.68  2:12.52      9:10.27   
                     
14  Vellinge-Näsets SK  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            9:12.08   
  Ida Larsson  2002      1:06.88  2:19.96      2:19.96   
  Matilda Klintberg  1999      1:02.53  2:11.36      4:31.32   
  Frida Rödin  2000      1:04.63  2:17.67      6:48.99   
  Ebba Löfgren  2001      1:08.67  2:23.09      9:12.08   
                     
15  Järfälla SS  1999  Järfälla Simsällskap            9:12.54   
  Elin Södersten  2000      1:04.94  2:13.91      2:13.91   
  Linnéa Sandh  2000      1:04.23  2:13.46      4:27.37   
  Emma Hansson  2002      1:06.48  2:21.94      6:49.31   
  Lilly Lundgren  2002      1:07.97  2:23.23      9:12.54   
                     
16  Ludvika SS  1999  Ludvika Simsällskap            9:23.86   
  Cecilia Czarnecki  1999      1:07.91  2:20.24      2:20.24   
  Frida Lannhard  2000      1:04.95  2:15.39      4:35.63   
  Rebecka Östh  1999      1:07.72  2:22.70      6:58.33   
  Moa Holmström  2001      1:08.39  2:25.53      9:23.86   
                     
17  Kristianstads SLS  1999  Kristianstads SLS            9:31.61   
  Linnéa Högberg  1999      1:07.61  2:21.52      2:21.52   
  Josefine Rosengren  2000      1:08.46  2:23.04      4:44.56   
  Saga Nyborg  2003      1:09.31  2:24.65      7:09.21   
  Amanda Modig  1999      1:08.53  2:22.40      9:31.61   
                     
18  Södertälje SS  1999  Södertälje Simsällskap            9:33.57   
  Hilma Ramdén  2000      1:04.28  2:18.61      2:18.61   
  Soléne Arnou  2000      1:08.59  2:23.61      4:42.22   
  Tina Huslid  2000      1:05.52  2:22.87      7:05.09   
  Nadia Welin-Berger  2002      1:08.12  2:28.48      9:33.57   
                     
Sundsvalls SS  1999  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
  Frida Hedlund  1999      1:04.97  2:16.86      2:16.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  29 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner