2020-01-25   13:49:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Triton Arena Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.03  2:36.65  4:05.83    5:17.59   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.67  2:37.65  4:10.84    5:25.58   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.05  2:45.87  4:15.07    5:32.97   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    1:15.96  2:37.02  4:15.65    5:33.61   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:14.40  2:43.40  4:21.37    5:35.82   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.70  2:40.72  4:31.48    5:48.02   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub    1:23.07  2:53.59  4:47.87    6:15.50   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    1:32.63  3:09.68  4:56.67    6:22.20   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    1:11.30  2:40.04  4:20.36    5:36.96   
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    1:16.00  2:44.16  4:22.14    5:39.07   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    1:25.33  2:55.51  4:33.15    5:48.92   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    1:27.42  3:00.79  4:37.86    5:58.18   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:21.12  2:57.98  4:38.29    5:58.52   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    1:23.19  2:57.65  4:36.67    5:59.27   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    1:30.02  2:59.02  4:45.23    6:13.40   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    1:29.88  3:08.45  4:50.13    6:16.49   
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.91  2:54.10  4:30.16    5:50.37   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:23.13  2:56.15  4:39.83    5:56.28   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.27  2:57.31  4:38.60    5:58.23   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    1:20.37  2:54.60  4:40.04    6:01.61   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.90  2:56.39  4:43.70    6:06.04   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:26.09  2:56.35  4:49.65    6:06.31   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:39.01  3:16.92  5:02.36    6:27.50   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:35.75  3:11.54  5:01.73    6:27.80   
Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    1:51.90  3:39.30  5:49.85    7:34.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Teis Gerdt Høring  1999  Svømmeklubben Syd    1:10.18  2:37.38  4:16.29    5:31.86   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    1:06.32  2:26.51  3:59.95    5:08.51   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:05.54  2:21.98  4:09.85    5:14.23   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    1:16.33  2:34.21  4:07.68    5:17.74   
Rasmus Thilleman  2001  A6    1:11.55  2:35.16  4:09.38    5:23.65   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    1:13.22  2:37.76  4:08.31    5:24.98   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.97  2:30.40  3:58.13    5:10.62   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    1:09.37  2:30.08  4:02.42    5:13.91   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.78  2:28.56  4:05.57    5:19.82   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    1:08.14  2:33.89  4:08.33    5:23.47   
Morten Østergaard  2002  A6    1:20.28  2:52.95  4:27.12    5:37.60   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.66  2:47.33  4:26.42    5:38.00   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.64  2:44.29  4:27.06    5:41.73   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:18.64  2:49.12  4:25.22    5:42.13   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:23.20  2:54.74  4:30.67    5:50.90   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            DSQ  Ej. fort. bev. Ryg 
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Ej Sam. berø. 300 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:29   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening            28.67   
Louise Lynæs  1997  Holbæk Svømme Klub            29.03   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            30.00   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            31.06   
Juliane Løndahl Bjerre  1999  Næstved IF            31.22   
Frida Munch Jørgensen  1999  Nakskov Svømme Klub            31.79   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            33.03   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            34.14   
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd            35.01   
Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emilia Harlund  1999  Nakskov Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.13   
Nikoline Nielsen  2001  Holbæk Svømme Klub            29.63   
Julie Thaarup Wulff  2000  Holbæk Svømme Klub            29.68   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.92   
Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            30.09   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.43   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.62   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.47   
Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            31.63   
10  Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            31.64   
11  Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            31.84   
12  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub            32.21   
13  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            32.23   
14  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.48   
15  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.94   
Lea Smedegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd            28.79   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  A6            28.82   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            28.99   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            29.32   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            29.95   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup            30.01   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            30.51   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            30.56   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            30.57   
10  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.73   
11  Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            30.75   
12  Liva Buchholt Johansen  2003  A6            30.87   
13  Louise Dahl  2003  A6            31.28   
14  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.43   
15  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            31.63   
16  Christine Mardov-Johansen  2003  A6            31.72   
17  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            31.95   
18  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            32.66   
19  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.73   
20  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            32.80   
21  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            32.88   
22  Katrine Duus  2003  Næstved IF            32.90   
23  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.91   
24  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.93   
25  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            33.15   
26  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            33.53   
27  Matilda Colley  2003  A6            33.61   
28  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd            33.95   
29  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd            34.27   
30  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            34.58   
31  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub            35.42   
32  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            35.82   
33  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            36.78   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            31.99   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub            32.26   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            32.67   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.86   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.94   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            33.34   
Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub            33.55   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            33.70   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            33.72   
10  Isabel Lillebæk  2004  A6            33.74   
11  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.83   
12  Isabella Larsen  2005  A6            33.84   
13  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.03   
14  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.46   
15  Freja Møller  2004  A6            34.60   
16  Silja Brage  2005  A6            34.81   
17  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.92   
18  Maya Hauerberg Terp  2005  A6            35.12   
19  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.42   
20  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.44   
21  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub            35.53   
22  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.15   
23  Julie Larsen  2005  A6            36.18   
24  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.65   
25  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub            36.67   
26  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.46   
27  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            37.73   
28  Frederikke Meisner From  2004  A6            37.77   
29  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            38.16   
30  Annika Toft Rasmussen  2004  A6            38.26   
31  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            38.27   
32  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            38.36   
33  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.29   
34  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            39.35   
35  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            39.61   
36  Marie Donstrup  2004  Næstved IF            39.63   
37  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            39.84   
38  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            40.22   
39  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            40.57   
40  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            40.64   
41  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub            43.69   
42  Line Pedersen  2005  Glostrup Svømme Klub            47.23   
43  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub            56.12   
Emily Schile Nilsson  2005  A6            DNS   
Melissa Sønderskov Turell  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            31.38   
Freja Juul  2006  Næstved IF            35.35   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.46   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            38.35   
Laura Cheng Milsgaard  2006  Værløse Svømmeklub            47.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:29 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            24.67   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub            24.98   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            25.80   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            25.84   
Jakob Deleuran  1998  Næstved IF            26.16   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub            26.19   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.46   
André Goldberg Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub            26.50   
Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub            26.65   
10  Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            26.82   
11  Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            27.07   
12  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            28.23   
13  Jonas Kristensen  1999  Nakskov Svømme Klub            29.31   
14  Gustav Notkin  1999  Næstved IF            29.43   
15  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub            31.15   
16  Morten Jensen  1972  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.67   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            25.76   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.44   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.05   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub            27.44   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            27.68   
Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub            27.73   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            27.79   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub            27.80   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.83   
10  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            28.00   
11  Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub            28.01   
12  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            28.02   
13  Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            28.26   
14  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub            28.35   
15  Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub            28.37   
16  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            28.46   
17  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            28.47   
18  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            28.48   
19  William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub            28.53   
20  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            28.72   
21  Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub            28.85   
22  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub            29.31   
23  Victor Troelsen  2001  Svømmeklubben Syd            29.34   
24  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            29.43   
25  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd            29.96   
26  Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            30.17   
27  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            31.57   
28  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            31.71   
29  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF            32.87   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            25.57   
Frederik Bojesen  2002  A6            28.24   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub            28.84   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            28.89   
Harald Franck  2003  Næstved IF            29.17   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.54   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd            29.60   
Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            29.83   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.94   
10  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            30.02   
11  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            30.05   
12  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            30.34   
13  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            30.50   
14  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            30.54   
15  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            30.57   
16  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            30.59   
17  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            30.72   
18  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup            31.01   
19  Mads Lind  2002  A6            31.08   
20  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.52   
20  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            31.52   
22  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening            31.76   
23  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.01   
24  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            32.29   
25  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub            32.59   
26  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            33.08   
27  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd            33.32   
28  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            33.86   
29  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.31   
30  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.75   
31  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            34.87   
32  Albert Vigsø Poulsen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            35.12   
33  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            35.58   
34  Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            35.76   
35  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.45   
36  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening            38.31   
37  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub            40.21   
38  Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svømmeklub            41.23   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            DNS   
Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Hiv i banetov 
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            28.69   
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.82   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            32.51   
Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.53   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.56   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            33.29   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.30   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            33.64   
Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            34.17   
10  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub            34.18   
11  Oliver Zeeberg Iversen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            34.26   
12  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            34.28   
13  Mads Holger From  2004  A6            34.47   
14  Anton Hvistendahl Fabel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            34.66   
15  Emil Stenholt Røpke  2004  A6            34.69   
16  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd            35.11   
17  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.12   
18  Nikolaj Fallenkamp  2004  Gladsaxe Idræts Forening            36.31   
19  Noah Tranum  2004  A6            36.61   
20  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.05   
21  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.44   
22  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            37.89   
23  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            37.98   
24  Nicklas Plank Jensen  2004  A6            38.23   
25  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            38.26   
26  Johan Madvig Kristensen  2004  Værløse Svømmeklub            38.72   
27  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            40.99   
28  Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub            42.53   
29  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            44.07   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            36.71   
William Bussenius  2006  Værløse Svømmeklub            40.07   
Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            45.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabel Mass  1998  A6            32.46   
Emilia Harlund  1999  Nakskov Svømme Klub            34.55   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            34.64   
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening            36.02   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            36.48   
Juliane Løndahl Bjerre  1999  Næstved IF            37.95   
Nicoline Larsen  1999  Nakskov Svømme Klub            39.61   
Emma Nyborg-Vedsted  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.55   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            34.26   
Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            34.47   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.54   
Marie Müller  2000  Svømmeklubben Syd            34.81   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            35.56   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            37.21   
Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.89   
Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            39.41   
10  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub            41.04   
11  Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub            42.26   
12  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.94   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            31.40   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            33.62   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            33.92   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.11   
Natascha Laigaard  2002  Hillerød Svømmeklub            36.27   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            36.78   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            36.81   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            36.87   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.95   
10  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            37.00   
11  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            38.57   
12  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            38.89   
13  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            39.41   
14  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            40.26   
15  Pernille Elm Jensen  2003  A6            40.58   
16  Louise Dahl  2003  A6            42.02   
17  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd            42.90   
18  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            43.09   
18  Matilda Colley  2003  A6            43.09   
20  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.68   
21  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            44.24   
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Ekman  2004  A6            38.53   
Isabel Lillebæk  2004  A6            38.90   
Clara Sass Husum  2004  A6            38.96   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.71   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            40.22   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening            40.30   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            40.99   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            41.00   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            41.07   
10  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.31   
11  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.97   
12  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.02   
13  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.15   
14  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            42.73   
15  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            42.85   
16  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.51   
17  Isabella Larsen  2005  A6            43.94   
18  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.03   
19  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            45.72   
20  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.79   
21  Andrea Elnif Christiansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            46.07   
22  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            46.43   
23  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            47.04   
24  Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub            48.76   
24  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            48.76   
26  Marie Donstrup  2004  Næstved IF            50.77   
27  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            51.23   
28  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub            51.60   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.22   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.52   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            48.27   
Laura Cheng Milsgaard  2006  Værløse Svømmeklub            50.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:48 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.28   
Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub            34.82   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.15   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.50   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub            32.18   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            33.16   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            33.54   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            33.62   
Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.75   
Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub            33.90   
Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            33.81   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.88   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.51   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            36.61   
Mads Lind  2002  A6            36.86   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.19   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            37.39   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            37.47   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.72   
10  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            38.14   
11  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            38.51   
12  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            38.61   
13  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            38.94   
14  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            39.62   
15  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub            39.66   
16  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            39.75   
17  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd            40.09   
18  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            40.33   
19  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            40.59   
20  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            41.09   
21  Albert Vigsø Poulsen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            42.03   
22  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            42.87   
23  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            44.19   
24  Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            44.33   
25  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.32   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.53   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            37.26   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            37.62   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.20   
Nicklas Plank Jensen  2004  A6            40.17   
Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            41.06   
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub            41.25   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            41.61   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.94   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.94   
11  Mads Holger From  2004  A6            42.83   
12  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.77   
13  Johan Madvig Kristensen  2004  Værløse Svømmeklub            45.60   
14  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.58   
15  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            49.39   
16  Mads Ole Frederiksen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            53.14   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            46.54   
Valdemar Høngaard  2006  Værløse Svømmeklub            46.57   
William Bussenius  2006  Værløse Svømmeklub            48.62   
Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            52.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:07 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening            36.65   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            39.49   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            41.22   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            46.16   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.12   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.76   
Julie Thaarup Wulff  2000  Holbæk Svømme Klub            37.69   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup            37.81   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            38.98   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            40.39   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.75   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening            41.29   
Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub            41.55   
10  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd            42.65   
11  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub            45.23   
Lea Smedegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            36.71   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            37.63   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  A6            37.73   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            37.90   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            38.72   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.04   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup            39.32   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.47   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            40.38   
10  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            40.70   
11  Luna Emilie Olsen  2003  A6            41.46   
12  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.74   
13  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            42.95   
14  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            44.44   
15  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            44.46   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF            46.10   
17  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            46.41   
18  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub            46.57   
19  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            53.24   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.98   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup            40.02   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            40.74   
Freja Møller  2004  A6            44.14   
Clara Sass Husum  2004  A6            44.30   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.80   
Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            46.49   
Silja Brage  2005  A6            47.33   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub            47.46   
10  Maya Hauerberg Terp  2005  A6            47.76   
11  Julie Larsen  2005  A6            47.88   
12  Frederikke Meisner From  2004  A6            49.46   
13  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            50.42   
14  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            51.67   
15  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            52.66   
16  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            53.15   
17  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            54.04   
18  Line Pedersen  2005  Glostrup Svømme Klub            54.06   
19  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub            57.05   
20  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            59.33   
21  Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub            1:02.41   
22  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            1:03.51   
Emily Schile Nilsson  2005  A6            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF            55.85   
Laura Cheng Milsgaard  2006  Værløse Svømmeklub            59.82   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            1:04.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            31.08   
André Goldberg Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub            31.52   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub            32.05   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            33.79   
Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            34.58   
Nick Niebling  1988  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.83   
Jonas Kristensen  1999  Nakskov Svømme Klub            36.57   
Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub            37.49   
Gustav Notkin  1999  Næstved IF            46.61   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.45   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            34.40   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.04   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            35.18   
Rasmus Thilleman  2001  A6            35.62   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.12   
Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub            36.81   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            37.35   
Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            37.36   
10  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            37.52   
11  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.30   
12  Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub            38.72   
13  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.78   
14  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            39.93   
15  Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            40.08   
16  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            41.40   
17  Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939            42.04   
18  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF            42.80   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.56   
Morten Østergaard  2002  A6            36.44   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            39.90   
Harald Franck  2003  Næstved IF            40.75   
Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub            40.88   
Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            41.79   
Victor Toftehøj  2003  A6            42.13   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            43.36   
Mads Lind  2002  A6            43.46   
10  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.79   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            DNS   
Samuel Risager  2003  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Fly ben under svøm 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub            45.23   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd            45.52   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.16   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            46.80   
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            47.07   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.23   
Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            49.11   
Peter Nøhr  2004  Gladsaxe Idræts Forening            49.53   
Emil Stenholt Røpke  2004  A6            49.76   
10  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            49.97   
11  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            51.04   
12  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  Gladsaxe Idræts Forening            55.17   
13  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            55.63   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            DSQ  Asykron ben. 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Høngaard  2006  Værløse Svømmeklub            50.96   
William Bussenius  2006  Værløse Svømmeklub            53.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Lynæs  1997  Holbæk Svømme Klub            31.38   
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening            32.86   
Nicoline Larsen  1999  Nakskov Svømme Klub            34.77   
Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening            35.85   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            36.96   
Frida Munch Jørgensen  1999  Nakskov Svømme Klub            41.10   
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd            44.22   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            30.16   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.28   
Nikoline Nielsen  2001  Holbæk Svømme Klub            31.86   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.63   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            32.74   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.86   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.29   
Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            33.56   
Marie Müller  2000  Svømmeklubben Syd            35.00   
10  Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            36.60   
11  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            37.83   
12  Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.30   
13  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.06   
Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            DNS   
Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd            29.99   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            30.36   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub            31.19   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            32.64   
Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            32.66   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            33.41   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            33.42   
Natascha Laigaard  2002  Hillerød Svømmeklub            33.49   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            34.10   
10  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.52   
11  Louise Dahl  2003  A6            34.92   
12  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.57   
13  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.60   
14  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            35.73   
15  Christine Mardov-Johansen  2003  A6            37.09   
16  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            37.47   
17  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.94   
18  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            38.30   
19  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            38.78   
20  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            38.91   
21  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            39.77   
22  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub            39.90   
23  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.18   
24  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd            45.77   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup            34.90   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            35.16   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            35.52   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.56   
Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub            37.45   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            37.86   
Emma Ekman  2004  A6            38.46   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            38.68   
Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub            38.94   
10  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            39.52   
11  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.80   
12  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.19   
13  Silja Brage  2005  A6            41.45   
14  Annika Toft Rasmussen  2004  A6            41.56   
15  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            41.62   
16  Isabella Larsen  2005  A6            42.33   
17  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub            43.04   
18  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            45.62   
19  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            46.02   
20  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            51.29   
21  Marie Donstrup  2004  Næstved IF            52.08   
22  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            53.77   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            42.78   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.83   
Freja Juul  2006  Næstved IF            47.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            27.31   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub            27.81   
Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            28.36   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            28.86   
Teis Gerdt Høring  1999  Svømmeklubben Syd            29.42   
Jakob Deleuran  1998  Næstved IF            31.31   
Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub            33.69   
Gustav Notkin  1999  Næstved IF            36.65   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.86   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.65   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.10   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub            28.52   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            29.24   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            29.60   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.67   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub            29.78   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            29.95   
10  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            30.58   
11  Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub            30.79   
12  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.50   
13  Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            31.58   
14  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            32.18   
15  Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub            32.52   
16  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            32.80   
16  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub            32.80   
18  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd            33.50   
19  William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub            33.52   
20  Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            34.82   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            27.66   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            27.68   
Frederik Bojesen  2002  A6            29.44   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.44   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            30.88   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            31.93   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.39   
Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            33.09   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            33.25   
10  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            33.37   
11  Nicolai Therkelsen  2003  A6            33.49   
12  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.51   
13  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            33.88   
14  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd            34.07   
15  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.21   
16  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            34.50   
17  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            34.56   
18  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            34.95   
19  Harald Franck  2003  Næstved IF            35.53   
20  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            35.62   
21  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            36.35   
22  Victor Toftehøj  2003  A6            38.21   
23  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            39.68   
24  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            40.42   
25  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            40.64   
26  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.70   
27  Samuel Risager  2003  Glostrup Svømme Klub            41.16   
28  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.51   
29  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup            44.64   
30  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            45.03   
31  Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svømmeklub            58.41   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            38.02   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            39.90   
Noah Tranum  2004  A6            39.93   
Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            40.73   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.85   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            41.99   
William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening            43.07   
Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            45.94   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            48.23   
10  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.39   
11  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            51.03   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  19:59 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:25   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Triton 1.hold Pige 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:11.27   
  Julie Darlem Brandt  2001      29.33  1:01.65      1:01.65   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      29.49  1:02.17      2:03.82   
  Line Strandby  2001      30.29  1:05.15      3:08.97   
  Josephine G. Lauridsen  2001      28.74  1:02.30      4:11.27   
                     
Lf Piger 1 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            4:19.82   
  Emilia Harlund  1999      29.65  1:04.43      1:04.43   
  Melanie Eggertsen  2002      30.15  1:05.19      2:09.62   
  Marie Müller  2000      31.43  1:07.35      3:16.97   
  Thyra Jørgensen  2002      29.33  1:02.85      4:19.82   
                     
A6 Piger 1  A6            4:20.38   
  Lærke Schelde-Mollerup  2003      30.49  1:03.51      1:03.51   
  Luna Emilie Olsen  2003      31.30  1:06.15      2:09.66   
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001      30.37  1:04.36      3:14.02   
  Liva Buchholt Johansen  2003      31.70  1:06.36      4:20.38   
                     
Triton 1.hold Pige 2  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:28.00   
  Emilie Nyegaard  2001      32.17  1:07.94      1:07.94   
  Alberte Mammen  2001      31.44  1:04.99      2:12.93   
  Johanne B. Hansen  2002      32.48  1:07.30      3:20.23   
  Isabel K. Eriksen  2001      32.44  1:07.77      4:28.00   
                     
Hillerød Piger 1  Hillerød Svømmeklub            4:34.81   
  Ulrikke Veje  2002      31.84  1:06.68      1:06.68   
  Emilie Trolle Pedersen  1999      32.26  1:08.10      2:14.78   
  Natascha Laigaard  2002      31.94  1:09.85      3:24.63   
  Anna Haugsted Pihl  2003      32.43  1:10.18      4:34.81   
                     
Lf Piger 2 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            4:46.61   
  Sophia Lindegaard  2001      34.95  1:13.46      1:13.46   
  Malou Carlsen  2000      33.26  1:10.67      2:24.13   
  Frida Munch Jørgensen  1999      34.14  1:11.69      3:35.82   
  Julie Galsgaard Hansen  2000      33.59  1:10.79      4:46.61   
                     
A6 Piger 2  A6            4:50.26   
  Pernille Elm Jensen  2003      32.49  1:08.16      1:08.16   
  Louise Dahl  2003      32.69  1:10.21      2:18.37   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      36.55  1:16.69      3:35.06   
  Clara Sass Husum  2004      35.64  1:15.20      4:50.26   
                     
Triton Årgang Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:57.98   
  Liva Stjernholm  2004      32.47  1:08.78      1:08.78   
  Sophie Lærke Sandell  2005      37.42  1:18.81      2:27.59   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      37.14  1:19.70      3:47.29   
  Olivia Mammen  2003      33.59  1:10.69      4:57.98   
                     
Lf Piger 3 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            5:09.72   
  Celine Nordal Jacobsen  2001      36.01  1:18.02      1:18.02   
  Trine Rübner-Petersen  1997      35.04  1:16.60      2:34.62   
  Julie K Madsen  2001      35.03  1:16.69      3:51.31   
  Sophia Sander-Bjerge  1999      36.97  1:18.41      5:09.72   
                     
10  Vsk Piger 1  Værløse Svømmeklub            5:28.66   
  Ida Holm Hansen  2002      32.10  1:09.02      1:09.02   
  Amalie Lester  2003      39.84  1:26.93      2:35.95   
  Frederikke L. B. Høngaard  2003      37.82  1:21.10      3:57.05   
  Esther Haudrum Larsen  2005      40.77  1:31.61      5:28.66   
                     
11  Vsk Piger 2  Værløse Svømmeklub            6:13.32   
  Sofie Nording-Grooss  2001      33.13  1:12.29      1:12.29   
  Signe Holm Hansen  2005      43.79  1:40.26      2:52.55   
  Emma Bussenius  2004      43.37  1:32.97      4:25.52   
  Laura Cheng Milsgaard  2006      50.30  1:47.80      6:13.32   
                     
Holbæk Damer  Holbæk Svømme Klub            DSQ  4 sv. Genere bane 8 
  Mai Andersen  2000      30.67  1:04.14      1:04.14   
  Julie Thaarup Wulff  2000      30.54  1:06.46      2:10.60   
  Louise Lynæs  1997      29.74  1:03.66      3:14.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:29   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Holbæk Herre  Holbæk Svømme Klub            3:50.81   
  Emil Toft  1998      26.89  57.51      57.51   
  Mads Toft  2001      26.64  56.98      1:54.49   
  Mads Ottosen  1997      26.67  56.11      2:50.60   
  David Arneskov  2002      27.68  1:00.21      3:50.81   
                     
Triton 1.hold Drenge  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:53.76   
  Niels Paulli Sparholt  2000      27.25  57.57      57.57   
  Magnus Aasberg  2001      27.76  1:00.27      1:57.84   
  Johan Joensen  2000      27.35  58.62      2:56.46   
  Mikkel S. Hansen  2000      26.65  57.30      3:53.76   
                     
Hillerød Drenge 1  Hillerød Svømmeklub            4:00.25   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      29.27  1:02.31      1:02.31   
  Victor Kjærsgaard  1998      28.92  1:02.09      2:04.40   
  Philip Agerskov  1998      28.30  1:00.14      3:04.54   
  Andreas Noer Sejrskild  1998      26.77  55.71      4:00.25   
                     
Lf Drenge 1 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            4:00.29   
  Marius Rasmussen  1999      26.81  56.16      56.16   
  Gustav T Madsen  2001      28.97  1:02.05      1:58.21   
  Erling Johansen  2000      28.98  1:01.24      2:59.45   
  Magnus Madsen  2000      28.67  1:00.84      4:00.29   
                     
Triton Årgang Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:13.36   
  Gustav Stjernholm  2002      28.18  1:00.42      1:00.42   
  Lasse Darlem Brandt  2003      31.51  1:06.31      2:06.73   
  Kasper Bonnichsen  2002      30.13  1:02.76      3:09.49   
  Mikkel Hjelm  2003      30.25  1:03.87      4:13.36   
                     
Vsk Drenge 1  Værløse Svømmeklub            4:14.54   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      30.81  1:06.61      1:06.61   
  Alexander Ravn Borch  2001      29.27  1:02.98      2:09.59   
  Mathias Persson  2001      29.33  1:03.52      3:13.11   
  Asbjørn Hammershøj  2000      29.47  1:01.43      4:14.54   
                     
Lf Drenge 2 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            4:14.91   
  Valdemar Piihl Hansen  2001      30.49  1:02.36      1:02.36   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      29.75  1:03.13      2:05.49   
  Teis Gerdt Høring  1999      31.44  1:05.22      3:10.71   
  Sebastian Jensen  2001      30.26  1:04.20      4:14.91   
                     
A6 Drenge 1  A6            4:15.52   
  Frederik Bojesen  2002      28.10  1:01.04      1:01.04   
  Rasmus Thilleman  2001      29.51  1:02.78      2:03.82   
  Morten Østergaard  2002      30.50  1:05.58      3:09.40   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      31.01  1:06.12      4:15.52   
                     
Lf Drenge 3 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            4:25.35   
  Jonas Kristensen  1999      31.60  1:07.06      1:07.06   
  Mathias Aner  2001      31.36  1:04.69      2:11.75   
  Victor Troelsen  2001      32.12  1:07.79      3:19.54   
  Ole Hovmand  2003      32.28  1:05.81      4:25.35   
                     
10  Vsk Drenge 2  Værløse Svømmeklub            6:14.85   
  Valdemar Høngaard  2006      40.94  1:30.63      1:30.63   
  William Bussenius  2006      41.33  1:31.37      3:02.00   
  Johan Madvig Kristensen  2004      43.06  1:33.72      4:35.72   
  Fabian Holst Krabbe  2005      43.81  1:39.13      6:14.85   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:29 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilia Harlund  1999  Nakskov Svømme Klub    36.96  1:15.99  1:56.58    2:35.89   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    39.73  1:23.74  2:11.96    2:56.29   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    35.64  1:14.91  1:53.82    2:30.81   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    35.15  1:14.20  1:52.61    2:31.07   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.60  1:14.55  1:53.82    2:32.21   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.55  1:16.72  1:57.00    2:37.93   
Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup    37.21  1:18.79  2:00.08    2:40.98   
Marie Müller  2000  Svømmeklubben Syd    38.52  1:19.88  2:02.49    2:42.77   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    39.61  1:24.27  2:08.96    2:54.14   
Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            2:56.33   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    41.95  1:27.07  2:14.64    2:58.70   
10  Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.33  1:23.84  2:11.34    2:59.03   
11  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.33  1:34.06  2:23.27    3:12.56   
12  Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub    46.40  1:35.28  2:26.46    3:15.80   
Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    35.76  1:14.32  1:55.35    2:33.34   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.11  1:15.58  1:55.35    2:33.86   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    35.37  1:14.47  1:55.15    2:34.94   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    37.69  1:20.13  2:02.25    2:41.95   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Tåstrup    36.94  1:19.87  2:01.93    2:43.96   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  A6    39.21  1:21.57  2:04.54    2:45.42   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    38.22  1:19.96  2:04.41    2:47.38   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub    41.09  1:25.35  2:08.25    2:49.38   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    40.75  1:24.78  2:08.40    2:50.26   
10  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    40.52  1:24.84  2:09.97    2:52.13   
11  Christine Henriksen  2003  A6    41.63  1:27.36  2:12.57    2:54.92   
12  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    41.72  1:27.15  2:11.49    2:57.01   
13  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    42.46  1:29.34  2:14.97    2:57.81   
14  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    43.71  1:28.34  2:14.23    2:58.54   
15  Katrine Duus  2003  Næstved IF    42.07  1:27.04  2:14.82    2:59.47   
16  Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    41.88  1:28.22  2:13.81    2:59.88   
17  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    45.50  1:33.07  2:20.85    3:07.41   
18  Matilda Colley  2003  A6    44.36  1:33.80  2:21.46    3:09.59   
19  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub    45.90  1:36.96  2:30.48    3:20.48   
20  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    48.75  1:39.81  2:30.37    3:20.86   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    37.84  1:19.92  2:04.58    2:47.09   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.51  1:23.90  2:06.78    2:51.36   
Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.57  1:24.33  2:07.83    2:51.46   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen    41.72  1:24.68  2:10.21    2:51.97   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    41.55  1:25.84  2:11.67    2:54.44   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    41.00  1:24.98  2:10.25    2:54.74   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Tåstrup    41.52  1:25.23  2:13.60    2:55.73   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    41.38  1:27.27  2:11.55    2:56.11   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.56  1:27.93  2:13.36    2:56.17   
10  Freja Møller  2004  A6    42.58  1:27.29  2:13.63    2:57.73   
11  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.28  1:30.27  2:16.91    3:00.07   
12  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.83  1:30.05  2:18.48    3:00.53   
13  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            3:02.41   
14  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    44.31  1:31.47  2:18.77    3:03.91   
15  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    42.80  1:30.60  2:17.41    3:04.66   
16  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.14  1:32.62  2:20.28    3:04.79   
17  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:07.24   
18  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.93  1:34.37  2:23.62    3:12.07   
19  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening    45.78  1:37.62  2:26.87    3:13.61   
20  Isabella Larsen  2005  A6    45.80  1:37.79  2:28.29    3:18.00   
21  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.19  1:39.56  2:29.19    3:18.04   
22  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    48.20  1:39.02  2:28.55    3:18.58   
23  Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.06  1:42.37  2:33.11    3:23.13   
24  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    48.00  1:40.54  2:32.09    3:23.33   
25  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub    44.96  1:38.52  2:32.42    3:23.92   
26  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    48.53  1:42.83  2:34.45    3:25.14   
27  Andrea Elnif Christiansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    48.17  1:40.31  2:35.15    3:25.46   
28  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    48.30  1:45.07  2:39.42    3:31.95   
29  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    49.62  1:47.28  2:42.51    3:39.97   
30  Nanna R. Hendriksen  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:01.56  2:01.52  3:05.88    4:04.51   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej Forsat bev. 50 M 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.11  1:30.41  2:15.54    3:01.42   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.53  1:39.43  2:30.50    3:18.98   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    52.79  1:54.01  2:56.74    3:55.99   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    56.48  1:59.44  3:01.42    4:00.89   
Victoria Xin Ai Liu Carst  2006  Gladsaxe Idræts Forening    55.61  1:59.57  3:04.74    4:05.77   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    55.19  2:01.33  3:02.79    4:05.96   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    58.25  2:03.72  3:06.13    4:06.29   
Milla Klausen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    59.45  2:08.47  3:12.85    4:12.95   
Sofie Ewers Stokholm  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej Berøring. v/100 M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:51 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    28.16  59.95  1:30.98    2:01.81   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    28.69  1:00.30  1:32.28    2:04.26   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    29.38  1:01.25  1:33.84    2:06.16   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub    29.47  1:01.38  1:34.77    2:07.01   
Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub    29.47  1:03.14  1:38.39    2:13.78   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF    30.20  1:04.78  1:40.06    2:19.74   
Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    32.43  1:09.50  1:45.03    2:20.53   
Mathias Edvardsen  1998  Nakskov Svømme Klub    32.39  1:09.83  1:48.18    2:25.72   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.97  59.35  1:30.71    2:02.92   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    29.18  1:00.29  1:32.89    2:04.16   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    28.82  1:00.55  1:31.86    2:04.37   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.18  1:01.26  1:34.78    2:08.16   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.45  1:01.67  1:36.00    2:09.25   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.87  1:04.46  1:39.17    2:11.47   
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    30.38  1:04.37  1:39.79    2:12.96   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    29.99  1:02.83  1:38.54    2:13.07   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.49  1:02.22  1:37.16    2:14.11   
10  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    30.45  1:04.63  1:39.71    2:14.23   
11  Valdemar Piihl Hansen  2001  Nakskov Svømme Klub    31.28  1:05.75  1:40.60    2:14.89   
12  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    31.67  1:06.30  1:42.25    2:15.24   
13  Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    30.92  1:06.54  1:41.72    2:16.03   
13  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    30.57  1:04.63  1:40.45    2:16.03   
15  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub    30.15  1:04.84  1:40.35    2:16.89   
16  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    31.52  1:07.45  1:41.49    2:17.26   
17  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.12  1:03.62  1:40.23    2:17.64   
18  Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub    32.87  1:08.98  1:45.44    2:19.46   
19  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    32.72  1:08.86  1:46.40    2:20.19   
20  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.54  1:08.54  1:45.69    2:21.56   
21  Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    31.43  1:08.90  1:45.25    2:21.73   
22  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    32.57  1:08.59      2:23.62   
23  Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub    32.30  1:09.52  1:46.73    2:23.93   
24  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    33.63  1:11.55  1:48.10    2:24.19   
25  Victor Troelsen  2001  Svømmeklubben Syd    33.70  1:10.69  1:50.36    2:29.29   
26  Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    33.37  1:11.89  1:50.98    2:30.12   
27  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    33.83  1:11.87  1:51.64    2:30.46   
28  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    34.84  1:14.27  1:55.53    2:35.88   
29  Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939    35.93  1:17.39  2:00.48    2:42.42   
30  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.91  1:17.33  2:01.15    2:42.72   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    30.68  1:04.03  1:38.40    2:12.30   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.66  1:03.84  1:38.10    2:12.70   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    32.33  1:08.09  1:45.18    2:19.21   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.84  1:08.68  1:45.20    2:19.25   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.07  1:08.78  1:44.79    2:20.42   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.08  1:08.19  1:45.27    2:20.54   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    33.79  1:09.59      2:20.66   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.92  1:08.82  1:46.24    2:21.25   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.60  1:06.49  1:45.22    2:22.10   
10  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    31.67  1:08.93  1:46.75    2:23.19   
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.91  1:10.59  1:47.47    2:24.32   
12  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    32.28  1:07.60  1:47.33    2:24.79   
13  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.45  1:09.74  1:47.57    2:25.47   
14  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.02  1:11.03  1:51.46    2:26.25   
15  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    34.66  1:12.13  1:51.25    2:26.89   
16  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub    31.51  1:08.02  1:46.35    2:27.37   
17  Harald Franck  2003  Næstved IF    32.82  1:11.57  1:50.74    2:28.93   
18  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.15  1:12.05  1:51.59    2:29.49   
19  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.37  1:11.79  1:51.14    2:30.57   
20  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub    34.31  1:13.04  1:53.59    2:31.70   
21  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening    34.10  1:11.98  1:53.14    2:32.41   
22  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    33.65  1:12.87  1:52.38    2:33.86   
23  Mads Lind  2002  A6    34.30  1:14.08  1:55.03    2:34.18   
24  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    33.84  1:13.57  1:55.26    2:34.43   
25  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub    34.17  1:13.96  1:56.28    2:36.14   
26  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    36.23  1:16.49  1:57.57    2:37.06   
27  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6    35.00  1:16.27  1:58.46    2:39.83   
28  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    36.40  1:18.96  2:00.33    2:40.13   
29  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    35.33  1:17.03  2:00.05    2:40.46   
30  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    37.13  1:18.08  2:01.02    2:40.77   
31  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup    37.67  1:18.61  2:01.95    2:43.59   
32  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.50  1:21.67  2:03.08    2:44.63   
33  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    36.73  1:19.41  2:02.63    2:44.69   
34  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub    37.25  1:19.49  2:02.40    2:44.75   
35  Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening    37.10  1:19.92  2:04.56    2:44.83   
36  Victor Toftehøj  2003  A6    39.07  1:21.12  2:06.54    2:48.64   
37  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    38.15  1:22.29  2:08.46    2:49.04   
38  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    39.86  1:24.24  2:09.34    2:51.22   
39  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.86  1:22.93  2:08.93    2:51.79   
40  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening    39.75  1:25.20  2:12.70    2:57.11   
41  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.48  1:28.42  2:13.44    2:58.45   
42  Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    38.39  1:25.67  2:12.00    2:59.87   
43  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.62  1:31.00  2:19.88    3:05.29   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.69  1:09.59  1:47.10    2:23.27   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    34.42  1:13.00  1:51.36    2:29.93   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.30  1:14.94  1:54.28    2:31.11   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.05  1:12.94  1:52.23    2:31.51   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    35.05  1:14.04  1:53.59    2:31.91   
Troels Fogh  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.55  1:13.36  1:54.41    2:32.20   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.57  1:14.25  1:53.52    2:32.88   
Emil Witzner Hansen  2004  A6    36.06  1:17.35  1:58.66    2:37.94   
Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening    35.36  1:16.87  2:01.80    2:42.35   
10  Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub    37.96  1:19.53  2:01.46    2:42.41   
11  Lucas Grænge  2004  Nakskov Svømme Klub    37.45  1:21.27  2:03.56    2:43.83   
12  Nicklas Plank Jensen  2004  A6    37.43  1:21.13  2:04.54    2:45.72   
13  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    38.10  1:21.63  2:02.18    2:46.11   
14  Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub    36.85  1:20.53  2:04.99    2:46.33   
15  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    36.83  1:21.06  2:05.20    2:48.26   
16  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    37.68  1:21.51  2:06.26    2:49.72   
17  Emil Stenholt Røpke  2004  A6    38.66  1:23.72  2:07.92    2:53.46   
18  Mads Holger From  2004  A6    39.27  1:24.07  2:11.82    2:55.82   
19  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.35  1:27.04  2:14.57    2:57.97   
20  Noah Tranum  2004  A6    38.94  1:24.41  2:11.35    2:59.00   
21  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    41.58  1:29.25  2:15.90    3:01.24   
22  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.57  1:31.97  3:03.36    3:03.36   
23  Nikolaj Fallenkamp  2004  Gladsaxe Idræts Forening    40.18  1:31.10  2:20.18    3:06.08   
24  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.82  1:33.66  2:20.64    3:07.88   
25  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    41.90  1:34.41  2:24.16    3:09.95   
26  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.40  1:35.48  2:25.33    3:14.81   
27  Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.17  1:36.96  2:26.39    3:15.10   
28  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening    44.14  1:37.06  2:32.41    3:23.54   
29  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    48.28  1:42.54  2:42.56    3:31.14   
30  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub    43.01  1:39.52  2:37.20    3:31.60   
31  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    46.68  1:42.65  2:37.23    3:31.72   
32  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    47.43  1:44.20  2:44.53    3:42.59   
33  Frederik Molin  2005  Gladsaxe Idræts Forening    47.64  1:50.85  2:57.73    3:52.13   
Johan Madvig Kristensen  2004  Værløse Svømmeklub            DNS   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6    37.37  1:22.34  2:05.97    2:50.80   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    41.54  1:28.49  2:14.94    3:02.27   
Valdemar Høngaard  2006  Værløse Svømmeklub    42.43  1:31.04  2:24.89    3:13.01   
Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    51.58  1:58.11  3:01.11    4:05.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub    40.53        1:25.70   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    41.98        1:32.99   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.21        1:16.65   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.88        1:17.58   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.76        1:20.18   
Julie Thaarup Wulff  2000  Holbæk Svømme Klub    39.10        1:21.79   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.85        1:22.66   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.85        1:22.74   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    37.31        1:22.86   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.73        1:23.71   
Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub    43.66        1:32.60   
10  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.56        1:32.70   
11  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub    42.33        1:34.21   
12  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    44.47        1:34.75   
13  Line Aarkrogh Steen  2001  Næstved IF    45.28        1:36.97   
14  Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    45.68        1:37.38   
15  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    47.24        1:42.33   
Lea Smedegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6    37.14        1:21.88   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    37.73        1:21.99   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    41.17        1:25.47   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    39.73        1:25.72   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    39.27        1:26.38   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.92        1:26.39   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    40.30        1:26.56   
Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    41.05        1:27.25   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    41.75        1:27.25   
10  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    41.90        1:27.72   
11  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub    42.74        1:30.22   
12  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.17        1:30.51   
13  Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    41.34        1:32.01   
14  Luna Emilie Olsen  2003  A6    42.55        1:32.15   
15  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    45.42        1:33.36   
16  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    44.59        1:33.60   
17  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.15        1:34.66   
18  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub    43.96        1:35.98   
19  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    46.59        1:38.04   
20  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub    47.63        1:39.24   
21  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    50.07        1:45.69   
22  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    53.34        1:52.17   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.05        1:27.38   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    41.71        1:29.30   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    40.99        1:29.94   
Emma Ekman  2004  A6    42.52        1:31.28   
Clara Sass Husum  2004  A6    43.96        1:31.59   
Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup    44.47        1:31.83   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.21        1:32.05   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    43.30        1:32.10   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    44.18        1:33.31   
10  Isabel Lillebæk  2004  A6    44.30        1:33.61   
11  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.01        1:33.68   
12  Viktoria Freja Sørensen  2004  Swim Team Tåstrup    44.56        1:36.47   
13  Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    45.97        1:36.72   
14  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    45.63        1:37.78   
15  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    47.34        1:38.79   
16  Maya Hatting Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    48.05        1:40.61   
17  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub    46.95        1:41.43   
18  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    46.52        1:41.54   
19  Julie Larsen  2005  A6    49.09        1:41.75   
20  Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub    48.11        1:41.95   
21  Karoline Larsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    46.98        1:42.06   
22  Silja Brage  2005  A6    50.63        1:42.36   
23  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    47.90        1:43.03   
24  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    49.64        1:43.12   
25  Maya Hauerberg Terp  2005  A6    50.07        1:43.36   
26  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    48.18        1:43.79   
27  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.06        1:44.50   
28  Emma Hass  2004  Næstved IF    48.82        1:46.41   
29  Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    52.35        1:49.73   
30  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    52.08        1:50.21   
31  Frederikke Meisner From  2004  A6    53.34        1:51.53   
32  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    54.24        1:51.85   
33  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.32        1:54.58   
34  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    53.44        1:55.24   
35  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub    53.45        1:55.25   
36  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    55.27        1:56.83   
37  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    58.43        1:57.66   
38  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub    56.88        1:58.97   
39  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    58.54        2:05.59   
40  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    1:01.08        2:06.54   
41  Nanna R. Hendriksen  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:01.50        2:11.61   
42  Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub    1:02.77        2:12.25   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Flybenspark v/90m 
Line Pedersen  2005  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Asynkron bentag v30m 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    52.62        1:53.00   
Freja Juul  2006  Næstved IF    53.23        1:53.94   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    57.73        1:54.97   
Sara Elmsted  2006  Gladsaxe Idræts Forening    51.77        1:56.38   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    57.36        2:00.53   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    57.00        2:01.68   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    1:02.07        2:14.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub    39.02        1:26.70   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    40.26        1:31.15   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.54        1:16.79   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.27        1:16.94   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.61        1:21.00   
Julie Thaarup Wulff  2000  Holbæk Svømme Klub    37.89        1:22.06   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.97        1:22.31   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.85        1:22.51   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.77        1:24.50   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    39.96        1:24.58   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    36.73        1:19.92   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6    37.80        1:22.53   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.51        1:24.68   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    41.80        1:26.41   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    41.14        1:26.56   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    40.09        1:26.57   
Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    41.99        1:27.95   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    42.33        1:28.84   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.85        1:24.04   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    39.82        1:26.42   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    40.83        1:28.32   
Emma Ekman  2004  A6    41.60        1:30.23   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.43        1:30.29   
Anna Maria Madsen  2004  Swim Team Tåstrup    42.93        1:31.03   
Clara Sass Husum  2004  A6    43.69        1:31.66   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.85        1:34.65   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    50.22        1:49.17   
Freja Juul  2006  Næstved IF    50.12        1:49.45   
Sara Elmsted  2006  Gladsaxe Idræts Forening    51.56        1:50.54   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    54.42        1:51.49   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    55.34        1:56.18   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    58.56        1:57.54   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    58.55        2:07.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:47 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub    28.69        1:05.74   
Teis Gerdt Høring  1999  Svømmeklubben Syd    32.29        1:08.31   
Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.04        1:20.30   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    27.47        1:00.97   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.61        1:01.74   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.71        1:04.33   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    29.65        1:06.08   
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    31.35        1:06.53   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    31.19        1:07.73   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    32.69        1:10.71   
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub    33.12        1:13.94   
Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub    33.45        1:16.30   
10  Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    34.08        1:17.05   
11  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub    33.79        1:17.98   
12  Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub    35.02        1:20.47   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup              Akut syg 
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    27.84        1:01.43   
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    28.21        1:03.22   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    30.34        1:06.62   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    30.34        1:07.61   
Frederik Bojesen  2002  A6    30.76        1:09.00   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    32.20        1:09.04   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    32.79        1:12.21   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    35.37        1:12.90   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.89        1:13.25   
10  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.86        1:13.53   
11  Morten Østergaard  2002  A6    35.15        1:13.70   
12  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.95        1:14.01   
13  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub    34.42        1:15.14   
14  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    34.50        1:15.57   
15  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.74        1:16.76   
16  Nicolai Therkelsen  2003  A6    36.54        1:17.50   
17  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    35.32        1:18.46   
18  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    36.15        1:19.23   
19  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.02        1:19.40   
20  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub    34.81        1:20.26   
20  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub    36.66        1:20.26   
22  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    35.23        1:20.41   
23  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    37.04        1:22.12   
24  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.17        1:23.71   
25  Harald Franck  2003  Næstved IF    38.10        1:24.16   
26  Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.75        1:29.13   
27  Erik Li  2003  Herlev Svømning    40.11        1:29.54   
28  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.63        1:32.56   
29  Albert Vigsø Poulsen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.09        1:34.13   
30  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.91        1:37.82   
31  Gustav Clement  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.11        1:56.19   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.69        1:25.86   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.69        1:25.95   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    40.43        1:26.55   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub    42.54        1:36.41   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.75        1:38.88   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    44.98        1:42.57   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    45.88        1:44.07   
William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening    47.30        1:44.66   
Oliver Zeeberg Iversen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    48.97        1:46.41   
10  Anton Hvistendahl Fabel  2004  Gladsaxe Idræts Forening    51.70        1:50.90   
11  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.80        2:26.38   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  asynkron arme v/sta 
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Brystben v/afslutnin 
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6    43.01        1:30.59   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    49.70        1:52.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub    28.77        1:05.69   
Teis Gerdt Høring  1999  Svømmeklubben Syd    30.58        1:07.92   
Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.49        1:21.95   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6    27.16        1:00.21   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.06        1:00.72   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.77        1:02.57   
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    30.32        1:05.95   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    31.06        1:06.28   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    30.49        1:06.94   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.16        1:09.03   
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub    35.50        1:16.33   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub    27.76        1:01.31   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Swim Team Tåstrup    29.43        1:05.89   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    30.60        1:07.21   
Frederik Bojesen  2002  A6    30.78        1:08.31   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    32.85        1:10.34   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    33.15        1:11.99   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    34.30        1:12.43   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.29        1:12.86   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.76        1:22.60   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.80        1:23.37   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    39.67        1:26.56   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub    42.28        1:36.98   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.56        1:39.52   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    46.40        1:40.16   
William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening    48.07        1:42.51   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    44.49        1:48.57   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            1:30.59   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            1:52.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frida Munch Jørgensen  1999  Nakskov Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.61  1:12.95  1:56.14    2:30.15   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.31  1:13.49  1:55.76    2:30.61   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    33.52  1:12.49  1:58.10    2:35.48   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    33.77  1:13.23  2:02.07    2:37.17   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    32.98  1:16.31  2:02.46    2:38.16   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.08  1:19.90  2:04.21    2:39.59   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.78  1:18.92  2:04.59    2:39.80   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.64  1:17.49  2:15.22    2:52.41   
Marie Müller  2000  Svømmeklubben Syd    36.98  1:20.52  2:18.05    2:55.89   
10  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    38.88  1:24.82  2:18.89    3:02.28   
11  Line Aarkrogh Steen  2001  Næstved IF    39.89  1:27.08  2:22.49    3:02.95   
12  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    41.58  1:27.75  2:23.65    3:03.45   
13  Celine Nordal Jacobsen  2001  Svømmeklubben Syd    47.66  1:38.10  2:28.59    3:11.14   
14  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.00  1:33.10  2:29.46    3:12.53   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Eh samt. berø v/150m 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    34.47  1:17.52  2:02.93    2:39.79   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  A6    33.91  1:18.96  2:05.28    2:40.66   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    31.20  1:17.77  2:05.99    2:40.77   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.49  1:16.69  2:04.68    2:41.08   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    35.82  1:20.62  2:07.10    2:42.19   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    32.23  1:15.78  2:06.78    2:42.56   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.88  1:14.94  2:05.43    2:43.75   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    34.90  1:17.88  2:07.03    2:44.20   
Camilla Hougaard  2002  Swim Team Tåstrup    35.90  1:18.51  2:07.82    2:46.27   
10  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.41  1:24.67  2:15.71    2:52.60   
11  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    35.75  1:21.87  2:17.31    2:52.72   
12  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    41.72  1:27.04  2:15.15    2:54.03   
13  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    40.62  1:21.96  2:14.76    2:54.49   
14  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    40.03  1:26.85  2:15.01    2:55.78   
15  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub    39.02  1:27.98  2:15.95    2:56.18   
16  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    38.02  1:23.62  2:16.79    2:56.64   
17  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    38.58  1:26.75  2:15.18    2:56.94   
18  Louise Dahl  2003  A6    38.63  1:24.43  2:17.94    2:57.04   
19  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.19  1:25.72  2:21.66    2:58.74   
20  Christine Mardov-Johansen  2003  A6    37.87  1:22.46  2:17.20    2:59.08   
21  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    38.02  1:26.37  2:19.47    2:59.56   
22  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    39.93  1:27.53  2:19.62    3:00.13   
23  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    43.55  1:31.71  2:21.00    3:02.21   
24  Katrine Duus  2003  Næstved IF    44.79  1:31.85  2:23.69    3:03.44   
25  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.21  1:32.15  2:20.23    3:04.16   
26  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    39.18  1:27.40  2:23.69    3:04.24   
27  Inge-Marie Ørneborg  2003  Værløse Svømmeklub    42.36  1:36.17  2:32.00    3:20.54   
28  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    44.56  1:38.41  2:39.36    3:25.36   
29  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    46.69  1:40.83  2:43.25    3:28.72   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.40  1:21.73  2:06.75    2:45.44   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.23  1:24.06  2:13.46    2:51.49   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.61  1:22.03  2:13.06    2:53.21   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.75  1:24.21  2:16.04    2:54.44   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.59  1:25.32  2:17.94    2:54.81   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub    38.76  1:24.53  2:18.86    2:56.07   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    37.48  1:27.48  2:18.19    3:00.48   
Freja Møller  2004  A6    41.57  1:27.80  2:19.96    3:01.27   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    37.59  1:28.03  2:20.48    3:02.41   
10  Isabel Lillebæk  2004  A6    42.90  1:31.12  2:22.51    3:03.20   
11  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.77  1:30.61  2:26.63    3:03.86   
12  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.54  1:33.04  2:23.23    3:04.48   
13  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    44.00  1:31.48  2:25.40    3:05.83   
14  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    40.42  1:26.40  2:25.50    3:06.33   
15  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.20  1:29.64  2:25.98    3:06.93   
16  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.62  1:28.63  2:26.79    3:08.79   
17  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    38.48  1:29.07  2:23.43    3:09.35   
18  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    43.38  1:31.66  2:27.18    3:10.65   
19  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.58  1:33.36  2:30.51    3:10.85   
20  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.31  1:36.66  2:36.42    3:20.15   
21  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.69  1:33.43  2:34.75    3:20.64   
22  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.24  1:36.79  2:38.10    3:21.07   
23  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    46.11  1:38.22  2:35.87    3:21.17   
24  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening    44.22  1:36.25  2:37.32    3:21.35   
25  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    51.17  1:45.80  2:38.83    3:22.00   
26  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    53.39  1:46.27  2:39.89    3:22.41   
27  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub    42.57  1:39.40  2:39.05    3:23.27   
28  Annika Toft Rasmussen  2004  A6    45.27  1:38.38  2:38.56    3:24.27   
29  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening      1:41.26  2:37.35    3:24.33   
30  Karoline Larsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    46.44  1:40.55  2:35.92    3:25.01   
31  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    46.79  1:38.53  2:36.31    3:27.01   
32  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    43.63  1:37.68  2:39.58    3:27.38   
33  Else K. Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    52.44  1:48.61  2:49.21    3:34.03   
34  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    47.77  1:40.82  2:47.63    3:34.37   
35  Emma Hass  2004  Næstved IF    49.40  1:47.67  2:44.62    3:34.50   
36  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    49.10  1:45.02  2:53.17    3:38.72   
37  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF      1:45.75  2:53.24    3:43.07   
38  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    52.43  1:48.24  2:57.26    3:46.90   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            DNS   
Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  1 hånd i vend. v/150 
                     
 
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Lee Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.48  1:29.71  2:22.42    3:00.34   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening      1:46.55  2:45.08    3:34.38   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    43.93  1:42.25  2:45.85    3:36.46   
Freja Juul  2006  Næstved IF    54.39  1:45.86  2:48.45    3:37.51   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.93  1:47.19  2:59.82    3:46.21   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    59.99  2:00.91  3:03.62    3:52.58   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    55.20  1:54.78  3:01.50    3:55.46   
Victoria Xin Ai Liu Carst  2006  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.44  2:01.63  3:16.41    4:24.19   
Sara Elmsted  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej sam.berør v/150 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Arena Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  10