2019-11-22   21:45:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM & UGP 3 (50m) 2016 VSSF

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Fredag 10/6

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM & UGP3 50m 2016    Utskriftsdatum  10 juni 2016   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Trollhättans SS & VSSF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2016         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 1:49.49 2016-03-31 
Distriktrekord Juniorer: Anders Lyrbring (1978) 1:50.16 1997-12-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.31  58.25  1:28.72    1:58.73   
Miro Torola  1995  Göteborg Sim    28.29  58.66  1:29.32    1:59.75   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.36  59.20  1:30.12    2:00.05   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    28.59  59.13  1:30.09    2:00.34   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    27.98  59.10  1:30.47    2:02.75   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    28.61  59.75  1:31.83    2:04.17   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    28.85  59.78  1:31.87    2:04.51   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    28.52  59.78  1:32.27    2:04.88   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.65  1:00.59  1:32.19    2:05.09   
10  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    29.47  1:02.17  1:34.02    2:05.59   
11  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.16  59.56  1:33.05    2:06.14   
12  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    29.14  1:01.64  1:34.29    2:06.97   
13  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    28.53  1:01.99  1:34.27    2:07.36   
14  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    28.68  1:00.50  1:33.51    2:07.53   
15  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    29.24  1:01.52  1:35.23    2:10.07   
16  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    30.68  1:04.27  1:38.78    2:11.20   
17  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    29.83  1:03.10  1:38.09    2:11.65   
18  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    29.88  1:03.21  1:38.11    2:11.69   
19  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    29.56  1:02.47  1:38.08    2:12.21   
20  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    28.59  1:01.37  1:36.59    2:13.06   
21  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.78  1:03.20  1:38.75    2:14.70   
22  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    29.06  1:02.84  1:38.54    2:16.39   
23  Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    32.43  1:07.21  1:43.16    2:16.84   
24  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    29.93  1:04.16  1:40.04    2:17.09   
25  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    31.67  1:07.19  1:43.42    2:18.15   
26  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    30.86  1:05.70  1:42.54    2:18.71   
27  David Schuldt  2002  SK Stimmet    31.69  1:08.19  1:45.08    2:19.89   
28  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    31.32  1:07.07  1:44.00    2:20.07   
29  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    31.47  1:06.55  1:43.98    2:20.34   
30  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.45  1:05.23  1:42.59    2:20.51   
31  Max Feng  2001  Göteborg Sim    33.18  1:08.05  1:44.56    2:20.87   
32  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    32.31  1:08.44  1:45.97    2:21.20   
33  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    31.61  1:07.94  1:45.00    2:21.60   
34  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    30.84  1:07.16  1:45.01    2:23.23   
35  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    32.25  1:09.40  1:47.61    2:23.95   
36  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    33.07  1:09.84  1:48.03    2:24.36   
37  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    31.93  1:08.05  1:46.99    2:24.79   
38  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.45  1:10.49  1:48.80    2:25.07   
39  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.52  1:09.76  1:48.28    2:25.09   
40  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    32.49  1:11.20  1:51.54    2:26.21   
41  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    34.35  1:11.71  1:49.72    2:26.22   
42  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.40  1:09.39  1:47.91    2:26.89   
43  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    32.72  1:10.16  1:49.05    2:27.09   
44  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.98  1:10.10  1:50.78    2:28.03   
45  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    32.18  1:09.16  1:49.93    2:28.13   
46  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.84  1:11.23  1:49.66    2:28.41   
47  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    33.16  1:11.73  1:51.03    2:29.22   
48  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.37  1:12.21  1:52.54    2:29.70   
49  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    34.24  1:12.29  1:51.20    2:30.08   
50  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.52  1:13.53  1:53.25    2:31.68   
51  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.18  1:12.28  1:52.04    2:31.80   
52  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    33.92  1:13.60  1:54.82    2:31.89   
53  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    34.66  1:12.86  1:52.45    2:31.98   
54  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    33.58  1:12.68  1:53.16    2:33.29   
55  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    33.98  1:12.17  1:53.98    2:35.33   
56  Teo Mravac  2004  Varberg Sim    33.43  1:14.25  1:57.44    2:36.11   
57  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    36.70  1:17.47  1:58.43    2:37.80   
58  Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.03  1:16.09  1:58.22    2:39.46   
59  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.43  1:16.31  2:00.59    2:42.58   
60  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.06  1:18.30  2:01.52    2:43.29   
61  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap    35.58  1:17.16  2:01.79    2:43.58   
62  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    38.08  1:19.88  2:04.00    2:44.02   
63  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    35.35  1:19.28  2:03.69    2:45.37   
64  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.25  1:20.38  2:03.75    2:46.30   
65  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    37.64  1:21.59  2:06.69    2:48.23   
66  Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    38.08  1:20.54  2:05.92    2:48.51   
67  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.60  1:21.91  2:07.15    2:50.55   
68  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.56  1:22.98  2:10.23    2:51.01   
69  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    39.25  1:23.50  2:09.04    2:51.26   
70  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    39.54  1:25.75  2:14.73    2:59.95   
71  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    40.76  1:28.74  2:17.68    3:03.15   
72  Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    41.20  1:28.37  2:17.32    3:03.18   
73  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    39.61  1:27.84  2:18.47    3:03.52   
74  Nicolas Liu  2003  Göteborg Sim    39.69  1:25.80  2:16.49    3:03.86   
75  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    42.75  1:33.03  2:22.03    3:06.35   
76  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    40.48  1:27.12  2:19.30    3:06.83   
77  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.15  1:30.49  2:23.01    3:14.71   
78  Simon Johansson  2003  Göteborg Sim    42.74  1:35.83  2:34.84    3:35.65   
Alex Tudt  2002  Varberg Sim            DNS   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Bardja Jamshidi  2003  Göteborg Sim            DNS   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            DNS   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  10 juni 2016 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner