2019-08-21   22:26:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet MestaruusUinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    510  31.19        1:05.14   
  Oulun Lohet  1:05.06                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    501  31.80        1:05.56   
  Aurajoen Uinti  1:06.33                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    491  31.81        1:05.97   
  Oulun Lohet  1:06.59                 
                     
Siiri Konkka  2004    480  31.97        1:06.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.37                 
                     
Senni Mattila  2003    474  31.40        1:06.75   
  Porin Uimaseura  1:08.55                 
                     
Minja Lukkari  2003    470  32.40        1:06.96   
  Oulun Uinti 1906  1:07.93                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    458  32.60        1:07.53   
  Uimaseura Aquila  1:08.06                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    454  31.62        1:07.72   
  Uinti Tampere  1:07.51                 
                     
Kaisa Himanen  2003    451  32.63        1:07.88   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.69                 
                     
10  Daniela Degenhardt  2003    448  32.37        1:08.05   
  Aurajoen Uinti  1:10.09                 
                     
11  Kanerva Kinnunen  2004    440  32.79        1:08.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.27                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    437  33.09        1:08.60   
  Vieskan Uimarit  1:08.69                 
                     
12  Maija Nurmi  2003    437  32.05        1:08.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.64                 
                     
14  Eveliina Koivula  2003    431  33.20        1:08.90   
  Uinti Tampere  1:07.71                 
                     
15  Tinja Lasonen  2004    429  33.04        1:09.04   
  Porin Uimaseura  1:08.52                 
                     
16  Anni-Maria Laakso  2003    425  33.65        1:09.24   
  Jämsänkosken Ilves  1:09.56                 
                     
17  Adeliina Kaarlenkaski  2004    421  32.48        1:09.42   
  Uinti Tampere  1:09.06                 
                     
18  Kerttu Nurmi  2003    419  32.66        1:09.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.89                 
                     
19  Aino Rantala  2004    417  32.79        1:09.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.96                 
                     
20  Venla Koskinen  2003    416  33.30        1:09.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.59                 
                     
21  Meeri Yli-Äyhö  2004    402  34.33        1:10.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.53                 
                     
22  Annukka Pihkamäki  2004    398  33.97        1:10.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.51                 
                     
23  Sofia Martinkauppi  2003    392  34.22        1:11.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.40                 
                     
24  Olivia Salomaa  2003    388  34.30        1:11.35   
  Uinti Tampere  1:11.21                 
                     
25  Anni Ruokanen  2003    386  33.98        1:11.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.77                 
                     
26  Evgenia Vlasova  2003    379  34.01        1:11.93   
  Uinti Tampere  1:11.99                 
                     
27  Jessica Mäkinen  2004    373  34.08        1:12.29   
  Uinti Tampere  1:12.66                 
                     
28  Aida Pasma  2003    373  34.20        1:12.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.09                 
                     
29  Emmi Manninen  2004    372  34.43        1:12.36   
  TaTu Tampere  1:12.93                 
                     
30  Santra Nieminen  2004    366  35.58        1:12.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.49                 
                     
31  Lotta Hermonen  2004    358  34.97        1:13.33   
  Kouvolan Uimarit  1:12.29                 
                     
32  Aino Hinkka  2005    357  35.16        1:13.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.83                 
                     
33  Aada Viitamäki  2003    343  35.54        1:14.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.43                 
                     
34  Liisa Lassila  2003    342  34.42        1:14.39   
  Kouvolan Uimarit  1:13.48                 
                     
35  Julia Tuura  2004    332  35.90        1:15.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.92                 
                     
36  Mariia Sherstiuk  2003    328  35.79        1:15.45   
  Uinti Tampere  1:14.86                 
                     
37  Aada Hakala  2004    326  35.68        1:15.65   
  Uinti Tampere  1:16.16                 
                     
38  Ilona Halima  2003    322  36.14        1:15.92   
  Uinti Tampere  1:16.71                 
                     
39  Iiris Jämsä  2004    317  36.27        1:16.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:16.39                 
                     
40  Veera Laakkonen  2003    301  36.23        1:17.68   
  Kampuksen Plaani  1:15.80                 
                     
41  Sofia Ellonen  2004    284  37.32        1:19.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.06                 
                     
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peppi Siirtola  2002    661  28.69        59.75   
  Cetus Espoo  1:00.27                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    598  29.58        1:01.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.22                 
                     
Mila Manner  2001    585  30.15        1:02.24   
  Nokian Pyry  1:02.33                 
                     
Jenni Moisio  2002    562  30.17        1:03.08   
  Nokian Pyry  1:03.26                 
                     
Charlotta Edelman  2001    554  30.28        1:03.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.91                 
                     
Camilla Tyven  2001    553  30.20        1:03.41   
  Nokian Pyry  1:03.31                 
                     
Anniina Murto  2001    553  30.43        1:03.42   
  Porin Uimaseura  1:04.98                 
                     
Heta Känkänen  2001    552  30.05        1:03.46   
  Porin Uimaseura  1:04.04                 
                     
Cia Wacklin  2001    548  30.61        1:03.62   
  Cetus Espoo  1:04.87                 
                     
10  Heta Järvenpää  2001    537  30.41        1:04.05   
  Haapajärven Kiilat  1:04.77                 
                     
11  Ida Slöör  2001    535  30.69        1:04.11   
  Cetus Espoo  1:03.53                 
                     
12  Emma Kotiranta  2001    525  31.58        1:04.53   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
13  Enni Lahtinen  2002    522  31.02        1:04.63   
  Uinti Tampere  1:03.72                 
                     
14  Nelle Ojakippola  2001    511  31.06        1:05.11   
  Vieskan Uimarit  1:03.40                 
                     
15  Sanni Kilponen  2001    501  31.17        1:05.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.43                 
                     
16  Lotta Auvinen  2001    500  31.90        1:05.57   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
17  Minka Halava  2001    499  31.37        1:05.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.82                 
                     
18  Nora Kosonen  2001    497  31.35        1:05.70   
  TaTu Tampere  1:06.67                 
                     
19  Saara Svahn  2001    484  31.84        1:06.31   
  Jämsänkosken Ilves  1:05.70                 
                     
20  Elina Jurvanen  2001    480  32.02        1:06.46   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.73                 
                     
21  Olga Koskinen  2002    478  31.67        1:06.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.98                 
                     
22  Katariina Niemi  2002    474  31.61        1:06.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.63                 
                     
23  Suvi Kurth  2001    470  31.61        1:06.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.83                 
                     
24  Sanni Lampi  2001    469  31.90        1:07.00   
  Swimming Jyväskylä  1:05.60                 
                     
25  Ada Aartela  2002    468  31.77        1:07.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.58                 
                     
26  Kaisla Kangas  2002    468  31.98        1:07.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.05                 
                     
27  Anna Rantanen  2001    464  32.06        1:07.25   
  Uinti Tampere  1:08.08                 
                     
27  Eevi Kotiranta  2001    464  32.19        1:07.25   
  Uimaseura Aquila  1:05.70                 
                     
29  Vivian Heräjärvi  2001    462  32.12        1:07.31   
  Jämsänkosken Ilves  1:06.54                 
                     
30  Emma Kajanto  2002    461  31.72        1:07.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:06.86                 
                     
31  Vera Vartiainen  2002    459  32.29        1:07.47   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.18                 
                     
32  Millariina Bruce  2001    454  32.12        1:07.73   
  Uimaseura Aquila  1:06.68                 
                     
33  Alida Öhberg  2002    453  32.79        1:07.77   
  Aurajoen Uinti  1:07.92                 
                     
34  Elena Mantila  2001    447  32.40        1:08.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.16                 
                     
35  Anni Manninen  2001    445  32.62        1:08.17   
  Simmis Wanda  1:06.93                 
                     
35  Ronja Vallenius  2001    445  32.55        1:08.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
37  Veera Saarelainen  2002    438  32.63        1:08.52   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.62                 
                     
38  Riia Hiltunen  2002    438  32.63        1:08.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.64                 
                     
39  Katariina Kivi  2001    438  32.72        1:08.55   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.70                 
                     
40  Sofia Nieminen  2002    437  32.27        1:08.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.05                 
                     
41  Kastehelmi Sinisalo  2001    436  31.99        1:08.63   
  Uinti Tampere  1:08.03                 
                     
42  Netta Nyberg  2001    433  32.73        1:08.81   
  Uinti Tampere  1:08.18                 
                     
43  Aino Ruottu  2001    433  32.96        1:08.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.15                 
                     
44  Olivia Koski  2002    430  32.38        1:08.97   
  Aurajoen Uinti  1:09.22                 
                     
45  Aino-Olivia Arola  2002    424  32.39        1:09.27   
  Uimaseura Aquila  1:10.76                 
                     
46  Laura Väisänen  2001    420  32.66        1:09.50   
  Uimaseura Aquila  1:09.03                 
                     
47  Nikita Ravalt  2002    419  33.97        1:09.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.57                 
                     
48  Anni Matikainen  2001    407  33.62        1:10.26   
  Nokian Pyry  1:09.62                 
                     
49  Elina Palojärvi  2002    406  33.74        1:10.28   
  Uinti Tampere  1:09.83                 
                     
50  Viivi Hakamäki  2002    406  33.76        1:10.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.67                 
                     
51  Maija Liukkonen  2001    405  32.98        1:10.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.36                 
                     
52  Siiri Toiva  2002    404  33.90        1:10.42   
  Nokian Pyry  1:11.80                 
                     
53  Ella Haravuori  2002    402  33.87        1:10.53   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.77                 
                     
54  Iida Koskiluoto  2002    398  33.31        1:10.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.20                 
                     
55  Mariel Mylly  2001    397  33.26        1:10.82   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.25                 
                     
56  Soile Auvinen  2002    388  34.76        1:11.38   
  Uinti Tampere  1:12.03                 
                     
57  Kamilla Karppinen  2001    385  34.87        1:11.52   
  Uinti Tampere  1:10.18                 
                     
58  Saara Sojolin  2001    377  34.89        1:12.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.31                 
                     
59  Maiju Harju  2002    366  34.57        1:12.79   
  Uinti Tampere  1:13.03                 
                     
60  Emilia Härkönen  2001    355  34.44        1:13.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.85                 
                     
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eveliina Pihkamäki  1998    709  28.53        58.39   
  Riihimäen Uimaseura  59.61                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    678  28.77        59.25   
  Cetus Espoo  59.24                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    675  29.11        59.33   
  TaTu Tampere  59.27                 
                     
Aino Puomila  1992    672  28.56        59.44   
  TaTu Tampere  58.77                 
                     
Erika Lappalainen  1996    646  28.64        1:00.23   
  Swimming Jyväskylä  58.20                 
                     
Emma Männikkö  1998    607  29.68        1:01.47   
  Uinti Tampere  1:01.67                 
                     
Inka Aaltonen  1999    597  29.66        1:01.81   
  Uinti Tampere  1:00.98                 
                     
Ella Aalto  2000    589  30.38        1:02.09   
  Cetus Espoo  1:01.29                 
                     
Roza Turunen  2000    576  30.22        1:02.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.63                 
                     
10  Heidi Kivioja  2000    565  30.25        1:02.96   
  Vieskan Uimarit  1:02.89                 
                     
11  Erika Parviainen  1995    561  30.08        1:03.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.16                 
                     
12  Henrika Parviainen  1997    553  30.41        1:03.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.09                 
                     
12  Iida Sihvonen  1998    553  30.29        1:03.41   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.44                 
                     
14  Fanny Grönvall  2000    544  30.49        1:03.78   
  Uinti Tampere  1:01.49                 
                     
15  Erika Lahtinen  1998    538  30.97        1:04.02   
  Uinti Tampere  1:04.10                 
                     
16  Mari Kausiala  1997    536  30.43        1:04.09   
  TaTu Tampere  1:03.64                 
                     
17  Ninni Luoma  1998    519  30.69        1:04.77   
  Uinti Tampere  1:05.23                 
                     
18  Erin Suni  1999    518  30.00        1:04.82   
  Joensuun Uimaseura  1:02.92                 
                     
19  Karoliina Pulkkinen  1998    516  30.64        1:04.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.17                 
                     
20  Noora Poutanen  1999    510  30.58        1:05.14   
  TaTu Tampere  1:04.61                 
                     
21  Susanna Ellonen  1999    510  30.99        1:05.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.79                 
                     
22  Josefine Boisen  1996    509  31.87        1:05.19   
  Roskilde Svømning  1:06.21                 
                     
23  Iida Vallenius  1999    507  30.94        1:05.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.77                 
                     
24  Wendela Vuorinen  2000    503  31.78        1:05.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.69                 
                     
25  Joanna Kekkonen  2000    502  31.09        1:05.50   
  Lahden Kaleva  1:05.64                 
                     
26  Melinda Moilanen  2000    497  31.73        1:05.71   
  Joensuun Uimaseura  1:05.56                 
                     
27  Jenni Kylkisalo  1999    495  31.95        1:05.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.62                 
                     
28  Iida-Maria Rantanen  1998    495  30.77        1:05.81   
  Uinti Tampere  1:01.06                 
                     
29  Hanna Rautiainen  1999    494  31.64        1:05.83   
  Uinti Tampere  1:04.30                 
                     
30  Sini Tuominen  2000    480  31.64        1:06.50   
  Uinti Tampere  1:06.28                 
                     
31  Jessika Patjas  1997    479  31.40        1:06.52   
  Kouvolan Uimarit  1:06.21                 
                     
Ida Hulkko  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:06.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner