2019-12-09   20:22:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet MestaruusUinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 20, 200m SKU T-13,-15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    542  33.53  1:13.97  2:00.05    2:34.68   
  Oulun Lohet  2:35.80                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    500  36.04  1:16.10  2:03.74    2:38.90   
  Aurajoen Uinti  2:39.18                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    474  33.37  1:16.50  2:03.45    2:41.76   
  Oulun Lohet  2:41.66                 
                     
Minja Lukkari  2003    458  36.20  1:20.97  2:06.33    2:43.55   
  Oulun Uinti 1906  2:42.29                 
                     
Siiri Konkka  2004    436  35.03  1:18.68  2:08.33    2:46.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.57                 
                     
Senni Mattila  2003    420  36.09  1:19.44  2:11.12    2:48.41   
  Porin Uimaseura  2:44.87                 
                     
Maija Nurmi  2003    399  37.58  1:20.45  2:12.72    2:51.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.70                 
                     
Aino Rantala  2004    387  36.52  1:20.78  2:15.04    2:53.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:57.38                 
                     
Kaisa Himanen  2003    386  38.47  1:23.47  2:16.10    2:53.22   
  Mikkelin Uimaseura  2:56.62                 
                     
10  Kerttu Nurmi  2003    384  39.69  1:23.88  2:14.31    2:53.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.12                 
                     
11  Emma Hämäläinen  2003    377  38.41  1:25.75  2:16.03    2:54.51   
  Vieskan Uimarit  2:50.27                 
                     
12  Kiia Kinnunen  2003    375  36.91  1:24.90  2:16.08    2:54.90   
  Uinti Tampere  2:49.32                 
                     
13  Emmi Manninen  2004    368  39.89  1:24.79      2:55.96   
  TaTu Tampere  2:55.76                 
                     
14  Annukka Pihkamäki  2004    357  38.37  1:21.95  2:17.59    2:57.80   
  Riihimäen Uimaseura  2:57.53                 
                     
15  Liisa Lassila  2003    345  40.97  1:24.20  2:18.58    2:59.75   
  Kouvolan Uimarit  2:58.22                 
                     
16  Evgenia Vlasova  2003    342  36.73  1:26.45  2:17.46    3:00.23   
  Uinti Tampere  2:59.05                 
                     
17  Lotta Hermonen  2004    339  43.95  1:28.65  2:24.48    3:00.76   
  Kouvolan Uimarit  3:04.15                 
                     
18  Aida Pasma  2003    336  41.23  1:28.07  2:22.43    3:01.42   
  Riihimäen Uimaseura  3:07.81                 
                     
19  Mariia Sherstiuk  2003    326  37.81  1:25.09  2:20.11    3:03.21   
  Uinti Tampere  2:58.43                 
                     
20  Ida Lehtovaara  2003    325  41.57  1:30.64  2:25.70    3:03.40   
  Uimaseura Aquila  2:59.14                 
                     
21  Siiri Reinonen  2004    321  41.55  1:28.91  2:20.42    3:04.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:08.55                 
                     
22  Daniela Degenhardt  2003    319  43.09  1:30.60  2:24.35    3:04.55   
  Aurajoen Uinti  3:05.87                 
                     
23  Tessa Kirjonen  2003    314  40.92  1:30.18  2:25.25    3:05.55   
  Uinti Tampere  3:04.72                 
                     
24  Aada Hakala  2004    312  43.99  1:30.34  2:23.77    3:05.88   
  Uinti Tampere  3:05.09                 
                     
25  Siiri Mätäsjärvi  2004    298  41.93  1:31.23  2:26.32    3:08.66   
  Uinti Tampere  3:08.29                 
                     
26  Julia Tuura  2004    296  41.75  1:31.42  2:27.70    3:09.24   
  Riihimäen Uimaseura  3:08.74                 
                     
 
Laji 20, 200m SKU T-13,-15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotta Edelman  2001    616  31.10  1:10.33  1:53.25    2:28.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.43                 
                     
Anniina Murto  2001    542  33.39  1:15.77  1:58.95    2:34.64   
  Porin Uimaseura  2:33.67                 
                     
Emilia Flyckt  2001    539  32.72  1:17.53  1:59.30    2:34.94   
  Cetus Espoo  2:32.94                 
                     
Aino Mononen  2001    533  32.39  1:11.29  2:00.78    2:35.56   
  Joensuun Uimaseura  2:39.65                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    521  32.09  1:12.58  2:00.92    2:36.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.96                 
                     
Peppi Siirtola  2002    516  32.76  1:14.35  1:59.91    2:37.24   
  Cetus Espoo  2:36.23                 
                     
Nelli Ohvo  2001    494  33.55  1:16.03  2:02.50    2:39.52   
  Cetus Espoo  2:38.49                 
                     
Ida Slöör  2001    492  35.87  1:16.63  2:05.05    2:39.75   
  Cetus Espoo  2:36.67                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    486  35.28  1:16.00  2:04.03    2:40.35   
  Riihimäen Uimaseura  2:41.74                 
                     
10  Aino Ruottu  2001    483  36.33  1:20.96  2:03.58    2:40.78   
  Riihimäen Uimaseura  2:42.18                 
                     
11  Pinja Penttilä  2001    481  35.54  1:19.69  2:05.32    2:40.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.05                 
                     
12  Nea Reunanen  2001    474  33.54  1:15.77  2:05.06    2:41.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:39.64                 
                     
13  Nelle Ojakippola  2001    470  34.92  1:18.22  2:05.33    2:42.15   
  Vieskan Uimarit  2:37.49                 
                     
14  Emma Kotiranta  2001    470  34.01  1:17.96  2:04.31    2:42.20   
  Cetus Espoo  2:39.48                 
                     
15  Lotta Auvinen  2001    464  33.82  1:19.44  2:04.15    2:42.87   
  Cetus Espoo  2:39.52                 
                     
16  Saara Svahn  2001    462  33.31  1:16.94  2:05.69    2:43.08   
  Jämsänkosken Ilves  2:43.73                 
                     
17  Millariina Bruce  2001    455  36.79  1:20.26  2:06.99    2:43.98   
  Uimaseura Aquila  2:42.72                 
                     
18  Kaisla Kangas  2002    439  36.61  1:18.60  2:08.03    2:45.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.42                 
                     
19  Anni Manninen  2001    433  35.49  1:19.84  2:11.27    2:46.72   
  Simmis Wanda  2:54.54                 
                     
20  Netta Nyberg  2001    421  35.79  1:18.59  2:10.62    2:48.23   
  Uinti Tampere  2:52.94                 
                     
21  Enni Lahtinen  2002    419  33.96  1:21.06  2:10.57    2:48.47   
  Uinti Tampere  2:44.11                 
                     
22  Emma Kajanto  2002    407  34.81  1:14.78  2:10.34    2:50.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:48.80                 
                     
23  Elena Mantila  2001    407  36.92  1:19.59  2:13.66    2:50.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.15                 
                     
24  Anna Rantanen  2001    405  38.37  1:22.22  2:15.15    2:50.49   
  Uinti Tampere  2:52.45                 
                     
25  Sanni Lampi  2001    404  35.12  1:19.37  2:11.95    2:50.58   
  Swimming Jyväskylä  2:39.75                 
                     
26  Vera Vartiainen  2002    395  36.92  1:22.84  2:14.10    2:51.89   
  Järvenpään Uintiklubi  2:53.93                 
                     
27  Cia Wacklin  2001    387  36.44  1:21.66  2:16.66    2:52.98   
  Cetus Espoo  2:49.06                 
                     
28  Ronja Vallenius  2001    376  40.39  1:25.09  2:16.38    2:54.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.37                 
                     
29  Veera Saarelainen  2002    372  36.49  1:23.52  2:19.66    2:55.38   
  Mikkelin Uimaseura  2:55.74                 
                     
30  Viivi Jokiniemi  2001    366  38.77  1:26.64  2:17.07    2:56.26   
  Uinti Tampere  2:57.71                 
                     
31  Maija Liukkonen  2001    363  40.03  1:26.56  2:15.70    2:56.72   
  Mikkelin Uimaseura  2:51.66                 
                     
32  Riia Hiltunen  2002    355  39.46  1:26.85  2:18.77    2:58.10   
  Riihimäen Uimaseura  2:55.78                 
                     
33  Vilma Kotola  2001    343  36.32  1:25.57  2:17.04    3:00.16   
  Uimaseura Aquila  2:51.64                 
                     
34  Katariina Kivi  2001    340  36.58  1:27.55  2:20.17    3:00.66   
  Järvenpään Uintiklubi  2:55.50                 
                     
35  Ella Haravuori  2002    339  40.30  1:27.91  2:20.57    3:00.76   
  Järvenpään Uintiklubi  2:56.26                 
                     
36  Soile Auvinen  2002    334  40.40  1:26.26  2:23.55    3:01.79   
  Uinti Tampere  2:57.72                 
                     
Minka Halava  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.67                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 20, 200m SKU T-13,-15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lyydia Kalenius  2000    643  32.14  1:10.77  1:54.00    2:26.14   
  Cetus Espoo  2:27.04                 
                     
Nea Norismaa  1995    612  30.44  1:09.45  1:55.54    2:28.53   
  Joensuun Uimaseura  2:28.04                 
                     
Emma Nieminen  1996    596  32.13  1:09.66  1:53.58    2:29.85   
  Uinti Tampere  2:25.14                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    584  31.73  1:11.05  1:56.23    2:30.88   
  TaTu Tampere  2:33.94                 
                     
Milja Mielty  2000    580  32.16  1:10.50  1:55.62    2:31.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.75                 
                     
Ella Aalto  2000    565  33.07  1:13.69  1:58.27    2:32.54   
  Cetus Espoo  2:31.05                 
                     
Meri Parviainen  1998    552  31.90  1:10.08  1:57.89    2:33.71   
  Riihimäen Uimaseura  2:31.01                 
                     
Anna Mäkinen  1995    541  31.73  1:15.04  1:58.87    2:34.78   
  Uinti Tampere  2:31.89                 
                     
Aino Puomila  1992    525  31.06  1:10.38  1:59.23    2:36.31   
  TaTu Tampere  2:43.36                 
                     
10  Emmiina Rautiainen  2000    510  34.26  1:16.88  2:04.64    2:37.87   
  Uinti Tampere  2:44.73                 
                     
11  Ninni Luoma  1998    501  33.12  1:16.49  2:02.44    2:38.81   
  Uinti Tampere  2:40.62                 
                     
12  Armi Auvinen  2000    500  33.66  1:15.07  2:04.76    2:38.92   
  Uinti Tampere  2:38.75                 
                     
13  Ida Tahvanainen  1997    492  33.86  1:15.09  2:02.01    2:39.72   
  Uinti Tampere  2:40.54                 
                     
14  Mari Kausiala  1997    483  33.25  1:15.96  2:04.24    2:40.72   
  TaTu Tampere  2:45.80                 
                     
15  Heini Hammar  1999    464  34.78  1:17.89  2:07.80    2:42.90   
  Uinti Tampere  2:38.52                 
                     
16  Noora Kukkonen  1999    461  33.41  1:13.50  2:04.81    2:43.23   
  TaTu Tampere  2:42.67                 
                     
17  Erin Suni  1999    450  32.16  1:14.60  2:07.72    2:44.59   
  Joensuun Uimaseura  2:47.29                 
                     
18  Iida Sihvonen  1998    435  33.64  1:20.86  2:09.97    2:46.48   
  Mikkelin Uimaseura  2:44.65                 
                     
19  Jenni Kylkisalo  1999    430  34.41  1:17.75  2:10.03    2:47.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.22                 
                     
20  Joanna Kekkonen  2000    410  35.38  1:20.28  2:12.20    2:49.76   
  Lahden Kaleva  2:48.15                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner