2019-08-21   22:36:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet MestaruusUinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:35   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 19, 200m SKU P-14,-16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    507  30.98  1:10.74  1:51.92    2:22.94   
  Cetus Espoo  2:25.66                 
                     
Marcus Forsel  2003    437  30.01  1:11.46  1:55.58    2:30.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.46                 
                     
Elias Laine  2002    434  30.88  1:08.62  1:55.66    2:30.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.65                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    399  34.67  1:13.58  2:01.13    2:34.79   
  Uinti Tampere  2:33.53                 
                     
Santeri Herpola  2003    390  30.77  1:10.16  2:01.53    2:35.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.94                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    376  31.51  1:10.10  2:02.86    2:37.82   
  Uinti Tampere  2:38.92                 
                     
Axel Olander  2002    374  33.82  1:13.21  2:06.17    2:38.09   
  Nokian Pyry  2:44.75                 
                     
Mikael Virtanen  2002    373  33.69  1:15.86  2:03.82    2:38.34   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.02                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    368  32.43  1:14.94  2:02.99    2:39.00   
  Järvenpään Uintiklubi  2:40.24                 
                     
10  Risto Martikainen  2003    338  36.38  1:17.47  2:06.32    2:43.62   
  Kouvolan Uimarit  2:43.73                 
                     
11  Samu Petteri Kallio  2002    332  35.10  1:16.44  2:07.33    2:44.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.15                 
                     
12  Elias Saarinen  2002    330  33.53  1:18.58  2:08.11    2:44.89   
  Riihimäen Uimaseura  2:51.55                 
                     
13  Jere Broman  2002    328  39.32  1:24.17  2:09.15    2:45.24   
  Nokian Pyry  2:46.77                 
                     
14  Mio Harju  2002    327  34.79  1:17.21  2:09.17    2:45.37   
  TaTu Tampere  2:51.04                 
                     
15  Petr Pankratov  2002    325  37.08  1:21.18  2:07.26    2:45.76   
  TaTu Tampere  2:44.35                 
                     
16  Mikael Nurmela  2002    314  37.26  1:24.27  2:10.31    2:47.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:49.86                 
                     
17  Wäinö Koskinen  2002    310  35.25  1:17.64  2:10.17    2:48.29   
  Uinti Tampere  2:53.12                 
                     
18  Oskar Voiko  2002    308  37.14  1:18.22  2:11.46    2:48.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:49.93                 
                     
19  Akseli Kontiainen  2002    306  35.70  1:19.97  2:11.99    2:48.99   
  Joensuun Uimaseura  2:47.84                 
                     
20  Roope Ollikainen  2004    295  39.06  1:24.18  2:12.55    2:51.21   
  Porin Uimaseura  2:54.50                 
                     
21  Akseli Hakala  2003    288  41.78  1:24.26  2:16.62    2:52.48   
  Uinti Tampere  2:49.18                 
                     
22  Lauri-Luukas Jäntti  2002    283  37.08  1:22.67  2:15.54    2:53.45   
  Porin Uimaseura  2:55.40                 
                     
23  Urho Lyytinen  2003    282  37.25  1:23.41  2:15.46    2:53.68   
  Uinti Tampere  2:53.73                 
                     
24  Lassi Niemi  2004    282  39.42  1:25.02  2:16.37    2:53.72   
  TaTu Tampere  2:53.10                 
                     
25  Pavel Pankratov  2004    276  40.94  1:25.39  2:15.99    2:54.89   
  TaTu Tampere  2:51.26                 
                     
26  Ville Savulahti  2003    274  40.85  1:28.46  2:18.95    2:55.45   
  Riihimäen Uimaseura  2:54.56                 
                     
27  Arttu Mäenpää  2003    273  37.78  1:23.24  2:17.25    2:55.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.98                 
                     
 
Laji 19, 200m SKU P-14,-16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Herpola  2001    585  28.15  1:03.67  1:43.50    2:16.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.72                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    550  28.36  1:05.17  1:46.35    2:19.08   
  Joensuun Uimaseura  2:22.01                 
                     
Joona Korhonen  2000    549  29.41  1:06.72  1:46.12    2:19.19   
  TaTu Tampere  2:18.81                 
                     
Jakob Sievers  2000    512  30.23  1:07.30  1:49.39    2:22.50   
  Uinti Tampere  2:22.40                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    510  28.70  1:03.61  1:48.70    2:22.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.66                 
                     
Eerikki Laitala  2001    502  29.54  1:10.05  1:47.91    2:23.43   
  Cetus Espoo  2:21.30                 
                     
Ossi Kleimola  2001    447  30.80  1:10.50  1:54.40    2:29.02   
  Kouvolan Uimarit  2:25.91                 
                     
Claes Fjellström  2001    440  32.10  1:10.20  1:55.45    2:29.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.69                 
                     
Jaakko Reinonen  2001    425  31.16  1:12.77  1:57.00    2:31.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:32.69                 
                     
10  Timi Torkkel  2001    419  31.12  1:13.14  1:56.44    2:32.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:31.09                 
                     
11  Leevi Lehti  2000    409  30.30  1:10.78  1:57.19    2:33.54   
  Porin Uimaseura  2:32.81                 
                     
12  Perttu Mikkola  2001    403  31.30  1:11.49  1:58.97    2:34.30   
  Nokian Pyry  2:36.62                 
                     
13  Joona Lehtonen  2001    397  32.38  1:12.57  1:57.87    2:35.07   
  TaTu Tampere  2:34.89                 
                     
14  Joona Mikkola  2001    394  32.08  1:12.29  2:01.59    2:35.50   
  Vanders  2:35.76                 
                     
15  Atte Lasmio  2001    368  34.44  1:17.65  2:04.06    2:39.04   
  Riihimäen Uimaseura  2:41.49                 
                     
16  Eerik Tikkakoski  2001    347  33.86  1:17.14  2:05.51    2:42.20   
  TaTu Tampere  2:33.79                 
                     
17  Joona Syrjäkoski  2000    316  34.88  1:19.45  2:10.35    2:47.28   
  TaTu Tampere  2:45.80                 
                     
Veeti Veijonen  2001              DNS   
  Swimming Jyväskylä  2:44.08                 
                     
 
Laji 19, 200m SKU P-14,-16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Marko Vilpponen  1990    579  28.95  1:04.81  1:44.76    2:16.72   
  Marjaniemen Uimarit  2:11.43                 
                     
Mikael Laakso  1997    566  28.96  1:03.97  1:44.05    2:17.78   
  Riihimäen Uimaseura  2:19.18                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    557  31.55  1:06.53  1:48.22    2:18.51   
  Joensuun Uimaseura  2:18.05                 
                     
Eetu Alitalo  1999    527  29.12  1:05.01  1:46.55    2:21.12   
  Cetus Espoo  2:18.30                 
                     
Hannu Vilpponen  1991    522  29.44  1:04.76  1:48.25    2:21.53   
  Marjaniemen Uimarit  2:14.60                 
                     
Elias Soukola  1999    458  30.42  1:10.43  1:53.64    2:27.85   
  Järvenpään Uintiklubi  2:30.06                 
                     
Jaakko Kokko  1999    438  30.51  1:09.97  1:54.44    2:30.11   
  TaTu Tampere  2:26.48                 
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997    426  31.89  1:12.15  1:56.75    2:31.40   
  Uinti Tampere  2:29.81                 
                     
Aaron Joki  1999    424  31.22  1:12.42  1:57.71    2:31.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.37                 
                     
Jyri Lähde  1996              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:29.31                 
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner