2019-12-09   20:23:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet MestaruusUinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Kärkkäinen  2003    496  38.44        1:21.29   
  Oulun Lohet  1:24.00                 
                     
Minja Lukkari  2003    468  38.53        1:22.84   
  Oulun Uinti 1906  1:21.22                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    427  40.65        1:25.40   
  Oulun Lohet  1:25.64                 
                     
Siiri Konkka  2004    398  41.33        1:27.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.10                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    389  41.82        1:28.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.66                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    387  41.85        1:28.27   
  Vieskan Uimarit  1:27.99                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    371  43.12        1:29.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.60                 
                     
Senni Mattila  2003    368  42.37        1:29.78   
  Porin Uimaseura  1:31.78                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    367  41.97        1:29.80   
  Uinti Tampere  1:28.37                 
                     
10  Liisa Lassila  2003    364  41.79        1:30.08   
  Kouvolan Uimarit  1:29.34                 
                     
11  Ida Lehtovaara  2003    358  42.24        1:30.60   
  Uimaseura Aquila  1:29.88                 
                     
12  Helmi Lehtonen  2004    351  42.91        1:31.18   
  Järvenpään Uintiklubi  1:33.67                 
                     
13  Kerttu Nurmi  2003    348  43.09        1:31.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.37                 
                     
14  Emmi Manninen  2004    347  43.38        1:31.57   
  TaTu Tampere  1:31.61                 
                     
15  Evgenia Vlasova  2003    344  42.70        1:31.82   
  Uinti Tampere  1:30.11                 
                     
16  Alina Talja  2004    332  44.48        1:32.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.08                 
                     
17  Aada Hakala  2004    329  42.77        1:33.15   
  Uinti Tampere  1:31.88                 
                     
18  Milla Salminen  2003    328  42.79        1:33.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.13                 
                     
19  Sofia Martinkauppi  2003    326  44.17        1:33.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.14                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    322  44.37        1:33.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.92                 
                     
21  Veera Laakkonen  2003    321  42.75        1:33.92   
  Kampuksen Plaani  1:30.02                 
                     
22  Kaisa Himanen  2003    317  45.28        1:34.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.21                 
                     
23  Venla Koskinen  2003    313  44.51        1:34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.02                 
                     
24  Ella Alanko  2003    311  45.09        1:34.95   
  Aurajoen Uinti  1:38.82                 
                     
25  Daniela Degenhardt  2003    310  44.95        1:35.05   
  Aurajoen Uinti  1:32.69                 
                     
26  Santra Nieminen  2004    305  45.93        1:35.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.87                 
                     
27  Jessika Liimatta  2004    297  44.80        1:36.35   
  TaTu Tampere  1:34.99                 
                     
27  Tinja Lasonen  2004    297  46.28        1:36.35   
  Porin Uimaseura  1:39.49                 
                     
29  Aino Hinkka  2005    293  45.64        1:36.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.12                 
                     
30  Viivi Nurmela  2004    283  45.63        1:38.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.38                 
                     
31  Frida Ekman  2004    281  46.23        1:38.14   
  Uinti Tampere  1:41.66                 
                     
32  Aino Rantala  2004    274  47.13        1:39.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.47                 
                     
33  Lotta Hermonen  2004    257  48.11        1:41.11   
  Kouvolan Uimarit  1:41.22                 
                     
34  Siiri Mätäsjärvi  2004    252  48.68        1:41.75   
  Uinti Tampere  1:41.56                 
                     
35  Iiris Jämsä  2004    248  47.99        1:42.33   
  Mikkelin Uimaseura  1:36.90                 
                     
36  Kiona Inkilä  2004    238  48.97        1:43.82   
  Uinti Tampere  1:41.88                 
                     
Julia Tuura  2004              DSQ  ylim. perh. pot. läh 
  Riihimäen Uimaseura  1:40.85                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotta Edelman  2001    669  34.51        1:13.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.44                 
                     
Anniina Murto  2001    623  34.83        1:15.34   
  Porin Uimaseura  1:15.57                 
                     
Aino Ruottu  2001    564  36.01        1:17.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.57                 
                     
Heta Känkänen  2001    507  37.54        1:20.70   
  Porin Uimaseura  1:20.11                 
                     
Nelli Ohvo  2001    502  37.49        1:20.93   
  Cetus Espoo  1:19.36                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    501  37.60        1:20.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.62                 
                     
Minka Halava  2001    501  38.31        1:21.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.11                 
                     
Enni Lahtinen  2002    460  38.73        1:23.33   
  Uinti Tampere  1:20.05                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    447  39.44        1:24.16   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.85                 
                     
10  Mila Manner  2001    446  40.25        1:24.22   
  Nokian Pyry  1:22.83                 
                     
11  Ada Aartela  2002    443  39.22        1:24.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.66                 
                     
12  Jenni Moisio  2002    431  40.34        1:25.13   
  Nokian Pyry  1:25.71                 
                     
13  Sofia Nieminen  2002    424  40.39        1:25.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.69                 
                     
14  Hanni Riikonen  2002    422  40.04        1:25.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.01                 
                     
15  Nelle Ojakippola  2001    420  40.80        1:25.89   
  Vieskan Uimarit  1:19.77                 
                     
16  Ida Slöör  2001    407  41.46        1:26.82   
  Cetus Espoo  1:25.19                 
                     
17  Eevi Kotiranta  2001    403  40.42        1:27.11   
  Uimaseura Aquila  1:20.78                 
                     
18  Kaisla Kangas  2002    400  41.00        1:27.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.66                 
                     
19  Ronja Vallenius  2001    380  41.12        1:28.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.65                 
                     
20  Millariina Bruce  2001    371  42.20        1:29.55   
  Uimaseura Aquila  1:29.90                 
                     
21  Katariina Niemi  2002    366  41.60        1:29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.92                 
                     
22  Emmi Kaunisto  2002    365  42.27        1:30.01   
  Porin Uimaseura  1:26.71                 
                     
23  Riia Hiltunen  2002    355  42.92        1:30.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.99                 
                     
24  Viivi Jokiniemi  2001    352  43.20        1:31.13   
  Uinti Tampere  1:30.72                 
                     
25  Nikita Ravalt  2002    350  44.37        1:31.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.53                 
                     
26  Ella Haravuori  2002    347  43.36        1:31.52   
  Järvenpään Uintiklubi  1:34.30                 
                     
27  Anni Manninen  2001    347  43.61        1:31.55   
  Simmis Wanda  1:35.05                 
                     
28  Kaisa Siukonen  2001    347  43.28        1:31.57   
  Uinti Tampere  1:30.97                 
                     
29  Iida Koskiluoto  2002    343  43.23        1:31.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.71                 
                     
30  Kamilla Karppinen  2001    332  43.98        1:32.90   
  Uinti Tampere  1:33.64                 
                     
31  Emilia Härkönen  2001    318  46.08        1:34.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.06                 
                     
32  Vivian Heräjärvi  2001    314  44.04        1:34.65   
  Jämsänkosken Ilves  1:32.24                 
                     
33  Nelli Vartiainen  2002    302  45.14        1:35.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.05                 
                     
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Hulkko  1998    578  36.06        1:17.25   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.76                 
                     
Fanni Pirhonen  2000    560  36.57        1:18.07   
  Uinti Tampere  1:16.33                 
                     
Milja Mielty  2000    555  35.63        1:18.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.87                 
                     
Maija Hirvo  1997    555  37.04        1:18.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.11                 
                     
Elina Karinkanta  2000    540  37.49        1:19.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.20                 
                     
Heidi Kivioja  2000    533  37.00        1:19.35   
  Vieskan Uimarit  1:19.57                 
                     
Emilia Potkonen  1998    533  38.65        1:19.36   
  Uinti Tampere  1:18.20                 
                     
Ninni Luoma  1998    532  37.85        1:19.38   
  Uinti Tampere  1:17.91                 
                     
Emma Nieminen  1996    528  36.58        1:19.58   
  Uinti Tampere  1:17.37                 
                     
10  Nea Norismaa  1995    501  38.29        1:20.98   
  Joensuun Uimaseura  1:21.68                 
                     
11  Pinja Partinen  1999    498  38.89        1:21.18   
  Joensuun Uimaseura  1:20.08                 
                     
12  Nea Virta  1996    490  37.17        1:21.62   
  Uinti Tampere  1:21.30                 
                     
13  Alexandra Pihlajamäki  1998    485  38.27        1:21.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.02                 
                     
14  Iida Vallenius  1999    478  38.27        1:22.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.39                 
                     
15  Ida Tahvanainen  1997    472  38.90        1:22.61   
  Uinti Tampere  1:18.88                 
                     
16  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    451  39.91        1:23.87   
  TaTu Tampere  1:23.47                 
                     
17  Noora Vallinen  1998    434  39.93        1:24.95   
  Nokian Pyry  1:25.86                 
                     
18  Enni Määttä  1999    419  39.98        1:25.98   
  Uinti Tampere  1:25.61                 
                     
19  Johanna Kara  1965    413  40.32        1:26.39   
  Cetus Espoo  1:24.42                 
                     
20  Milla-Marita Anttila  2000    403  40.96        1:27.08   
  Uimaseura Aquila  1:26.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner