2019-12-09   15:12:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet MestaruusUinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:08   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m SU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niklas Reunanen  1998    631          28.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.18                 
Petja Yritys  1993    615          28.26   
  TaTu Tampere  27.61                 
Mikael Laakso  1997    611          28.33   
  Riihimäen Uimaseura  26.77                 
Jaakko Rautalin  1989    610          28.34   
  Uinti Tampere  25.68                 
Toni Knuutila  1993    583          28.77   
  Eura Swimming Team  27.71                 
Saku Salo  1995    537          29.57   
  Uinti Tampere  28.81                 
Roope Eiserbeck  1999    523          29.82   
  Joensuun Uimaseura  29.68                 
Antti Leiponen  1998    521          29.86   
  Järvenpään Uintiklubi  29.40                 
Rasmus Kujala  1999    510          30.08   
  Riihimäen Uimaseura  28.64                 
10  Pietari Virta  1997    499          30.30   
  TaTu Tampere  30.88                 
11  Niklas Valkonen  1997    493          30.43   
  Riihimäen Uimaseura  29.47                 
12  Teemu Vihervaara  1998    473          30.84   
  Kouvolan Uimarit  30.50                 
13  Martti Tervanen  2000    449          31.39   
  Järvenpään Uintiklubi  31.22                 
14  Atte Somero  1999    434          31.75   
  Lahden Kaleva  31.92                 
15  Jaakko Kokko  1999    433          31.76   
  TaTu Tampere  31.34                 
16  Arttu Heikkinen  2000    419          32.11   
  Uinti Tampere  32.07                 
17  Tatu Hörkkö  2001    416          32.18   
  Uinti Tampere  32.18                 
18  Mikko Suova  1997    398          32.67   
  Uinti Tampere  31.41                 
19  Santeri Herpola  2003    386          33.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.96                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 2, 50m SU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Suvi Huhtanen  1999    639          31.41   
  Uinti Tampere  30.33                 
Nea Norismaa  1995    630          31.56   
  Joensuun Uimaseura  30.31                 
Emma Nieminen  1996    608          31.94   
  Uinti Tampere  31.10                 
Emilia Flyckt  2001    589          32.28   
  Cetus Espoo  33.48                 
Alma Lumio  1999    578          32.47   
  Uinti Tampere  31.45                 
Sonja Pentti  1999    568          32.66   
  Swimming Jyväskylä  31.79                 
Milja Mielty  2000    566          32.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.73                 
Noora Kukkonen  1999    557          32.88   
  TaTu Tampere  32.37                 
Hanna Hammar  1998    546          33.10   
  Uinti Tampere  33.04                 
10  Roosa Rekola  2000    544          33.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.74                 
11  Janina Ollikainen  2000    536          33.30   
  Porin Uimaseura  33.00                 
12  Anna Mäkinen  1995    532          33.38   
  Uinti Tampere  32.49                 
13  Nea Tiesmäki  2000    523          33.57   
  Cetus Espoo  32.77                 
14  Aino Mononen  2001    521          33.62   
  Joensuun Uimaseura  32.99                 
15  Noora Tuovinen  1998    513          33.80   
  Riihimäen Uimaseura  33.89                 
16  Ida Hulkko  1998    506          33.95   
  Mikkelin Uimaseura  32.99                 
17  Alida Öhberg  2002    501          34.06   
  Aurajoen Uinti  34.49                 
18  Sini Silvennoinen  2002    490          34.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.87                 
19  Nea Reunanen  2001    485          34.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.10                 
20  Heini Hammar  1999    479          34.58   
  Uinti Tampere  34.19                 
21  Siiri Jämsä  2002    470          34.79   
  Mikkelin Uimaseura  33.62                 
22  Heidi Kivioja  2000    459          35.06   
  Vieskan Uimarit  35.03                 
23  Fanni Pirhonen  2000    454          35.20   
  Uinti Tampere  34.97                 
24  Emmi Kaunisto  2002    453          35.22   
  Porin Uimaseura  33.32                 
25  Enni Määttä  1999    442          35.51   
  Uinti Tampere  34.92                 
26  Emmiina Rautiainen  2000    440          35.56   
  Uinti Tampere  35.69                 
27  Josefine Boisen  1996    437          35.65   
  Roskilde Svømning  35.16                 
28  Meri Lauronen  2002    407          36.49   
  Uimaseura Aquila  34.67                 
29  Venla Pesu  2002    406          36.52   
  TaTu Tampere  35.86                 
30  Ella Ekman  2003    396          36.83   
  Uinti Tampere  35.72                 
31  Milja Lahtinen  1999    390          37.03   
  Kokkolan Uimaseura  35.64                 
32  Ruusa Eiserbeck  2001    351          38.33   
  Joensuun Uimaseura  35.65                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:33   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m VU P-14,-16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    577  27.12        56.34   
  Cetus Espoo  56.39                 
                     
Axel Olander  2002    482  29.18        59.82   
  Nokian Pyry  1:02.74                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    481  28.68        59.84   
  Uinti Tampere  59.61                 
                     
Marcus Forsel  2003    476  28.58        1:00.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.95                 
                     
Santeri Herpola  2003    465  28.60        1:00.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.35                 
                     
Elias Laine  2002    460  28.85        1:00.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.53                 
                     
Mikael Virtanen  2002    423  29.49        1:02.48   
  Riihimäen Uimaseura  1:02.99                 
                     
Efim Romanov  2002    415  29.84        1:02.88   
  TaTu Tampere  1:02.94                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    399  29.86        1:03.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.25                 
                     
10  Lassi Haimi  2003    395  30.75        1:03.92   
  Kouvolan Uimarit  1:04.64                 
                     
11  Onni-Kalle Luomala  2002    391  29.72        1:04.15   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.45                 
                     
12  Jere Broman  2002    384  30.70        1:04.49   
  Nokian Pyry  1:08.97                 
                     
13  Oskar Voiko  2002    380  30.11        1:04.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.73                 
                     
14  Akseli Kontiainen  2002    366  31.37        1:05.54   
  Joensuun Uimaseura  1:05.43                 
                     
15  Petr Pankratov  2002    365  30.81        1:05.60   
  TaTu Tampere  1:06.80                 
                     
16  Risto Martikainen  2003    355  31.24        1:06.25   
  Kouvolan Uimarit  1:07.21                 
                     
17  Teo Branchicella  2002    349  31.55        1:06.59   
  Mikkelin Uimaseura  1:07.87                 
                     
18  Elias Saarinen  2002    346  31.53        1:06.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.89                 
                     
19  Wäinö Koskinen  2002    343  32.20        1:06.99   
  Uinti Tampere  1:06.29                 
                     
20  Miska Birkstedt  2002    341  31.59        1:07.14   
  TaTu Tampere  1:06.95                 
                     
21  Mio Harju  2002    340  31.88        1:07.18   
  TaTu Tampere  1:07.93                 
                     
22  Lauri-Luukas Jäntti  2002    333  32.10        1:07.65   
  Porin Uimaseura  1:08.75                 
                     
23  Urho Lyytinen  2003    330  32.39        1:07.88   
  Uinti Tampere  1:08.54                 
                     
24  Akseli Hakala  2003    329  32.15        1:07.89   
  Uinti Tampere  1:05.33                 
                     
25  Pavel Pankratov  2004    326  32.13        1:08.14   
  TaTu Tampere  1:06.24                 
                     
26  Arttu Mäenpää  2003    321  32.57        1:08.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.00                 
                     
27  Lassi Niemi  2004    319  32.57        1:08.64   
  TaTu Tampere  1:09.11                 
                     
28  Ville Savulahti  2003    312  33.96        1:09.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.67                 
                     
29  Henri Naarajärvi  2002    308  32.98        1:09.42   
  Uinti Tampere  1:11.42                 
                     
30  Iivari Tuomola  2002    307  33.74        1:09.47   
  Simmis Wanda  1:09.95                 
                     
31  Jami Ihalainen  2003    306  33.78        1:09.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.71                 
                     
32  Julius Nyberg  2002    301  33.45        1:09.99   
  Jämsänkosken Ilves  1:10.50                 
                     
33  Jerry Roine  2002    296  33.47        1:10.37   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.76                 
                     
34  Joona Kortteinen  2003    290  34.02        1:10.84   
  Uinti Tampere  1:11.30                 
                     
35  Nooa Lehtoniemi  2003    290  33.33        1:10.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.23                 
                     
36  Aarne Myllynen  2002    282  33.32        1:11.48   
  Järvenpään Uintiklubi  1:12.33                 
                     
37  Oskar Turunen  2003    280  34.06        1:11.68   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.54                 
                     
38  Konsta Kallio  2004    277  33.71        1:11.90   
  Uinti Tampere  1:14.71                 
                     
39  Roope Ollikainen  2004    265  34.72        1:13.02   
  Porin Uimaseura  1:13.79                 
                     
40  Samuel Sainio  2005    261  35.40        1:13.39   
  Uinti Tampere  1:13.41                 
                     
41  Visa Kotiniitty  2003    255  35.15        1:13.94   
  Uinti Tampere  1:13.47                 
                     
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:08.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m VU P-14,-16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sergey Kuznetsov  2000    695  25.24        52.95   
  Cetus Espoo  52.82                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    577  26.97        56.34   
  Joensuun Uimaseura  55.78                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    569  26.74        56.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.51                 
                     
Roni Kallström  2001    563  26.90        56.78   
  Cetus Espoo  56.87                 
                     
Oskari Herpola  2001    559  27.05        56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.08                 
                     
Jakob Sievers  2000    542  27.30        57.53   
  Uinti Tampere  56.82                 
                     
Walentin Koskinen  2000    538  27.57        57.65   
  Uinti Tampere  57.44                 
                     
Martti Tervanen  2000    531  27.41        57.90   
  Järvenpään Uintiklubi  56.90                 
                     
Antti Hakkarainen  2000    526  27.90        58.08   
  TaTu Tampere  57.40                 
                     
10  Joona Korhonen  2000    526  27.42        58.10   
  TaTu Tampere  57.06                 
                     
11  Miiro Vartiainen  2001    524  28.25        58.16   
  Joensuun Uimaseura  58.00                 
                     
12  Jaakko Reinonen  2001    513  28.10        58.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.47                 
                     
13  Tuomas Jokinen  2001    508  28.61        58.79   
  Cetus Espoo  58.59                 
                     
14  Lauri Törmä  2000    490  28.12        59.48   
  Porin Uimaseura  58.96                 
                     
15  Leevi Lehti  2000    490  28.63        59.49   
  Porin Uimaseura  59.18                 
                     
16  Perttu Mikkola  2001    482  28.25        59.79   
  Nokian Pyry  1:00.77                 
                     
17  Firas El-Idi  2001    478  28.92        59.98   
  Lahden Kaleva  1:00.11                 
                     
18  Leevi Luhtanen  2000    471  28.15        1:00.29   
  Porin Uimaseura  58.59                 
                     
19  Joona Mikkola  2001    468  29.35        1:00.40   
  Vanders  1:01.03                 
                     
20  Eerikki Laitala  2001    468  28.15        1:00.42   
  Cetus Espoo  1:01.11                 
                     
21  Tuomas Saraneva  2000    465  28.64        1:00.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:00.71                 
                     
22  Joona Lehtonen  2001    462  28.85        1:00.65   
  TaTu Tampere  1:01.73                 
                     
22  Timi Torkkel  2001    462  28.84        1:00.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.14                 
                     
24  Tino Vehkalahti  2001    461  28.38        1:00.70   
  TaTu Tampere  1:02.18                 
                     
25  Eerik Tikkakoski  2001    457  29.11        1:00.86   
  TaTu Tampere  1:01.32                 
                     
26  Lauri Elomaa  2000    451  29.24        1:01.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.41                 
                     
27  Roope Aro  2000    443  28.98        1:01.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.78                 
                     
28  Atte Alila  2001    437  29.37        1:01.80   
  Uimaseura Aquila  1:00.86                 
                     
29  Claes Fjellström  2001    436  29.47        1:01.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.02                 
                     
30  Eemil Kylmä  2001    436  28.68        1:01.86   
  Cetus Espoo  1:01.97                 
                     
31  Iiro Kuusela  2001    435  29.12        1:01.90   
  TaTu Tampere  1:03.66                 
                     
32  Teemu Viitanen  2000    427  29.75        1:02.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:00.40                 
                     
33  Samu Peltonen  2000    421  30.76        1:02.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.76                 
                     
34  Veeti Vainionpää  2001    406  29.39        1:03.33   
  Simmis Wanda  1:02.13                 
                     
35  Ville Aaltonen  2001    398  30.14        1:03.73   
  Porin Uimaseura  1:06.33                 
                     
36  Joona Syrjäkoski  2000    394  30.35        1:03.97   
  TaTu Tampere  1:05.12                 
                     
37  Atte Lasmio  2001    391  31.03        1:04.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.91                 
                     
37  Jonni Timonen  2000    391  30.97        1:04.13   
  Joensuun Uimaseura  1:02.42                 
                     
39  Mikael Jokinen  2001    390  29.42        1:04.20   
  Loimaan Uimaseura  1:05.22                 
                     
40  Oskari Ovaskainen  2000    387  30.37        1:04.37   
  Porin Uimaseura  1:06.13                 
                     
41  Veeti Veijonen  2001    386  30.93        1:04.40   
  Swimming Jyväskylä  1:03.84                 
                     
42  Konsta Seppä  2001    382  30.54        1:04.61   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.18                 
                     
43  Herkko Lajas  2001    378  31.40        1:04.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.14                 
                     
44  Otso Helstelä  2000    376  31.10        1:04.97   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.05                 
                     
45  Niilo Ukkonen  2000    368  30.19        1:05.41   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.64                 
                     
46  Kimmo Salomaa  2000    360  32.26        1:05.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.68                 
                     
47  Roope Liuska  2000    355  31.67        1:06.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.00                 
                     
48  Mika Arkkila  2000    349  31.00        1:06.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.99                 
                     
49  Jesper Werdi  2001    347  30.83        1:06.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.65                 
                     
50  Lukas Vahtera  2001    329  30.54        1:07.95   
  Simmis Wanda  1:06.59                 
                     
51  Leo Roine  2001    320  32.20        1:08.57   
  Uinti Tampere  1:06.59                 
                     
 
Laji 3, 100m VU P-14,-16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tony Eriksson  1995    696  25.46        52.91   
  Järvenpään Uintiklubi  52.98                 
                     
Teemu Viitanen  1992    692  25.51        53.02   
  TaTu Tampere  52.23                 
                     
Elmo Kiuru  1997    647  26.05        54.22   
  Helsingfors Simsällskap  54.21                 
                     
Miika Tolvanen  1996    641  25.99        54.39   
  Swimming Jyväskylä  53.16                 
                     
Eetu Alitalo  1999    605  26.45        55.46   
  Cetus Espoo  54.22                 
                     
Jan Rif  1998    584  27.04        56.09   
  TaTu Tampere  55.48                 
                     
Pyry Nurmilo  1999    582  27.97        56.18   
  TaTu Tampere  56.67                 
                     
Alari Pakarinen  1998    576  27.02        56.37   
  Helsingfors Simsällskap  55.76                 
                     
Deny Belaic  1998    568  26.38        56.62   
  TaTu Tampere  54.29                 
                     
10  Aleksi Kurronen  1997    568  27.21        56.63   
  Mikkelin Uimaseura  56.26                 
                     
11  Niko Somila  1999    566  27.01        56.68   
  Cetus Espoo  56.50                 
                     
12  Atte Somero  1999    551  27.58        57.22   
  Lahden Kaleva  57.06                 
                     
13  Aaron Joki  1999    550  27.53        57.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.45                 
                     
14  Antti Leiponen  1998    546  27.13        57.37   
  Järvenpään Uintiklubi  55.73                 
                     
15  Leevi Suhonen  1999    544  27.83        57.43   
  Swimming Jyväskylä  56.92                 
                     
16  Elias Päivinen  1997    537  27.80        57.71   
  Swimming Jyväskylä  56.09                 
                     
17  Aapo Eerola  1999    523  28.29        58.19   
  TaTu Tampere  57.52                 
                     
18  Leo Kuusela  1999    518  27.62        58.38   
  Uimaseura Aquila  57.35                 
                     
19  Werner Heräjärvi  1999    515  27.26        58.50   
  Jämsänkosken Ilves  57.81                 
                     
20  Santeri Kaasinen  1999    505  27.83        58.88   
  TaTu Tampere  59.37                 
                     
21  Rami Rissanen  1999    495  27.62        59.27   
  Porin Uimaseura  58.50                 
                     
22  Jani-Markus Sula  1999    475  28.23        1:00.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.67                 
                     
23  Väinö Kilpeläinen  1999    459  27.61        1:00.81   
  TaTu Tampere  57.40                 
                     
24  Teemu Laaksonen  1993    446  28.26        1:01.38   
  Uinti Tampere  58.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:33 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    510  31.19        1:05.14   
  Oulun Lohet  1:05.06                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    501  31.80        1:05.56   
  Aurajoen Uinti  1:06.33                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    491  31.81        1:05.97   
  Oulun Lohet  1:06.59                 
                     
Siiri Konkka  2004    480  31.97        1:06.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.37                 
                     
Senni Mattila  2003    474  31.40        1:06.75   
  Porin Uimaseura  1:08.55                 
                     
Minja Lukkari  2003    470  32.40        1:06.96   
  Oulun Uinti 1906  1:07.93                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    458  32.60        1:07.53   
  Uimaseura Aquila  1:08.06                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    454  31.62        1:07.72   
  Uinti Tampere  1:07.51                 
                     
Kaisa Himanen  2003    451  32.63        1:07.88   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.69                 
                     
10  Daniela Degenhardt  2003    448  32.37        1:08.05   
  Aurajoen Uinti  1:10.09                 
                     
11  Kanerva Kinnunen  2004    440  32.79        1:08.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.27                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    437  33.09        1:08.60   
  Vieskan Uimarit  1:08.69                 
                     
12  Maija Nurmi  2003    437  32.05        1:08.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.64                 
                     
14  Eveliina Koivula  2003    431  33.20        1:08.90   
  Uinti Tampere  1:07.71                 
                     
15  Tinja Lasonen  2004    429  33.04        1:09.04   
  Porin Uimaseura  1:08.52                 
                     
16  Anni-Maria Laakso  2003    425  33.65        1:09.24   
  Jämsänkosken Ilves  1:09.56                 
                     
17  Adeliina Kaarlenkaski  2004    421  32.48        1:09.42   
  Uinti Tampere  1:09.06                 
                     
18  Kerttu Nurmi  2003    419  32.66        1:09.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.89                 
                     
19  Aino Rantala  2004    417  32.79        1:09.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.96                 
                     
20  Venla Koskinen  2003    416  33.30        1:09.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.59                 
                     
21  Meeri Yli-Äyhö  2004    402  34.33        1:10.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.53                 
                     
22  Annukka Pihkamäki  2004    398  33.97        1:10.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.51                 
                     
23  Sofia Martinkauppi  2003    392  34.22        1:11.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.40                 
                     
24  Olivia Salomaa  2003    388  34.30        1:11.35   
  Uinti Tampere  1:11.21                 
                     
25  Anni Ruokanen  2003    386  33.98        1:11.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.77                 
                     
26  Evgenia Vlasova  2003    379  34.01        1:11.93   
  Uinti Tampere  1:11.99                 
                     
27  Jessica Mäkinen  2004    373  34.08        1:12.29   
  Uinti Tampere  1:12.66                 
                     
28  Aida Pasma  2003    373  34.20        1:12.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.09                 
                     
29  Emmi Manninen  2004    372  34.43        1:12.36   
  TaTu Tampere  1:12.93                 
                     
30  Santra Nieminen  2004    366  35.58        1:12.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.49                 
                     
31  Lotta Hermonen  2004    358  34.97        1:13.33   
  Kouvolan Uimarit  1:12.29                 
                     
32  Aino Hinkka  2005    357  35.16        1:13.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.83                 
                     
33  Aada Viitamäki  2003    343  35.54        1:14.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.43                 
                     
34  Liisa Lassila  2003    342  34.42        1:14.39   
  Kouvolan Uimarit  1:13.48                 
                     
35  Julia Tuura  2004    332  35.90        1:15.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.92                 
                     
36  Mariia Sherstiuk  2003    328  35.79        1:15.45   
  Uinti Tampere  1:14.86                 
                     
37  Aada Hakala  2004    326  35.68        1:15.65   
  Uinti Tampere  1:16.16                 
                     
38  Ilona Halima  2003    322  36.14        1:15.92   
  Uinti Tampere  1:16.71                 
                     
39  Iiris Jämsä  2004    317  36.27        1:16.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:16.39                 
                     
40  Veera Laakkonen  2003    301  36.23        1:17.68   
  Kampuksen Plaani  1:15.80                 
                     
41  Sofia Ellonen  2004    284  37.32        1:19.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.06                 
                     
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peppi Siirtola  2002    661  28.69        59.75   
  Cetus Espoo  1:00.27                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    598  29.58        1:01.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.22                 
                     
Mila Manner  2001    585  30.15        1:02.24   
  Nokian Pyry  1:02.33                 
                     
Jenni Moisio  2002    562  30.17        1:03.08   
  Nokian Pyry  1:03.26                 
                     
Charlotta Edelman  2001    554  30.28        1:03.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.91                 
                     
Camilla Tyven  2001    553  30.20        1:03.41   
  Nokian Pyry  1:03.31                 
                     
Anniina Murto  2001    553  30.43        1:03.42   
  Porin Uimaseura  1:04.98                 
                     
Heta Känkänen  2001    552  30.05        1:03.46   
  Porin Uimaseura  1:04.04                 
                     
Cia Wacklin  2001    548  30.61        1:03.62   
  Cetus Espoo  1:04.87                 
                     
10  Heta Järvenpää  2001    537  30.41        1:04.05   
  Haapajärven Kiilat  1:04.77                 
                     
11  Ida Slöör  2001    535  30.69        1:04.11   
  Cetus Espoo  1:03.53                 
                     
12  Emma Kotiranta  2001    525  31.58        1:04.53   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
13  Enni Lahtinen  2002    522  31.02        1:04.63   
  Uinti Tampere  1:03.72                 
                     
14  Nelle Ojakippola  2001    511  31.06        1:05.11   
  Vieskan Uimarit  1:03.40                 
                     
15  Sanni Kilponen  2001    501  31.17        1:05.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.43                 
                     
16  Lotta Auvinen  2001    500  31.90        1:05.57   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
17  Minka Halava  2001    499  31.37        1:05.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.82                 
                     
18  Nora Kosonen  2001    497  31.35        1:05.70   
  TaTu Tampere  1:06.67                 
                     
19  Saara Svahn  2001    484  31.84        1:06.31   
  Jämsänkosken Ilves  1:05.70                 
                     
20  Elina Jurvanen  2001    480  32.02        1:06.46   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.73                 
                     
21  Olga Koskinen  2002    478  31.67        1:06.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.98                 
                     
22  Katariina Niemi  2002    474  31.61        1:06.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.63                 
                     
23  Suvi Kurth  2001    470  31.61        1:06.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:04.83                 
                     
24  Sanni Lampi  2001    469  31.90        1:07.00   
  Swimming Jyväskylä  1:05.60                 
                     
25  Ada Aartela  2002    468  31.77        1:07.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.58                 
                     
26  Kaisla Kangas  2002    468  31.98        1:07.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.05                 
                     
27  Anna Rantanen  2001    464  32.06        1:07.25   
  Uinti Tampere  1:08.08                 
                     
27  Eevi Kotiranta  2001    464  32.19        1:07.25   
  Uimaseura Aquila  1:05.70                 
                     
29  Vivian Heräjärvi  2001    462  32.12        1:07.31   
  Jämsänkosken Ilves  1:06.54                 
                     
30  Emma Kajanto  2002    461  31.72        1:07.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:06.86                 
                     
31  Vera Vartiainen  2002    459  32.29        1:07.47   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.18                 
                     
32  Millariina Bruce  2001    454  32.12        1:07.73   
  Uimaseura Aquila  1:06.68                 
                     
33  Alida Öhberg  2002    453  32.79        1:07.77   
  Aurajoen Uinti  1:07.92                 
                     
34  Elena Mantila  2001    447  32.40        1:08.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.16                 
                     
35  Anni Manninen  2001    445  32.62        1:08.17   
  Simmis Wanda  1:06.93                 
                     
35  Ronja Vallenius  2001    445  32.55        1:08.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
37  Veera Saarelainen  2002    438  32.63        1:08.52   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.62                 
                     
38  Riia Hiltunen  2002    438  32.63        1:08.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.64                 
                     
39  Katariina Kivi  2001    438  32.72        1:08.55   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.70                 
                     
40  Sofia Nieminen  2002    437  32.27        1:08.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.05                 
                     
41  Kastehelmi Sinisalo  2001    436  31.99        1:08.63   
  Uinti Tampere  1:08.03                 
                     
42  Netta Nyberg  2001    433  32.73        1:08.81   
  Uinti Tampere  1:08.18                 
                     
43  Aino Ruottu  2001    433  32.96        1:08.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.15                 
                     
44  Olivia Koski  2002    430  32.38        1:08.97   
  Aurajoen Uinti  1:09.22                 
                     
45  Aino-Olivia Arola  2002    424  32.39        1:09.27   
  Uimaseura Aquila  1:10.76                 
                     
46  Laura Väisänen  2001    420  32.66        1:09.50   
  Uimaseura Aquila  1:09.03                 
                     
47  Nikita Ravalt  2002    419  33.97        1:09.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.57                 
                     
48  Anni Matikainen  2001    407  33.62        1:10.26   
  Nokian Pyry  1:09.62                 
                     
49  Elina Palojärvi  2002    406  33.74        1:10.28   
  Uinti Tampere  1:09.83                 
                     
50  Viivi Hakamäki  2002    406  33.76        1:10.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.67                 
                     
51  Maija Liukkonen  2001    405  32.98        1:10.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.36                 
                     
52  Siiri Toiva  2002    404  33.90        1:10.42   
  Nokian Pyry  1:11.80                 
                     
53  Ella Haravuori  2002    402  33.87        1:10.53   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.77                 
                     
54  Iida Koskiluoto  2002    398  33.31        1:10.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.20                 
                     
55  Mariel Mylly  2001    397  33.26        1:10.82   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.25                 
                     
56  Soile Auvinen  2002    388  34.76        1:11.38   
  Uinti Tampere  1:12.03                 
                     
57  Kamilla Karppinen  2001    385  34.87        1:11.52   
  Uinti Tampere  1:10.18                 
                     
58  Saara Sojolin  2001    377  34.89        1:12.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.31                 
                     
59  Maiju Harju  2002    366  34.57        1:12.79   
  Uinti Tampere  1:13.03                 
                     
60  Emilia Härkönen  2001    355  34.44        1:13.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.85                 
                     
 
Laji 4, 100m VU T-13,-15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eveliina Pihkamäki  1998    709  28.53        58.39   
  Riihimäen Uimaseura  59.61                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    678  28.77        59.25   
  Cetus Espoo  59.24                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    675  29.11        59.33   
  TaTu Tampere  59.27                 
                     
Aino Puomila  1992    672  28.56        59.44   
  TaTu Tampere  58.77                 
                     
Erika Lappalainen  1996    646  28.64        1:00.23   
  Swimming Jyväskylä  58.20                 
                     
Emma Männikkö  1998    607  29.68        1:01.47   
  Uinti Tampere  1:01.67                 
                     
Inka Aaltonen  1999    597  29.66        1:01.81   
  Uinti Tampere  1:00.98                 
                     
Ella Aalto  2000    589  30.38        1:02.09   
  Cetus Espoo  1:01.29                 
                     
Roza Turunen  2000    576  30.22        1:02.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.63                 
                     
10  Heidi Kivioja  2000    565  30.25        1:02.96   
  Vieskan Uimarit  1:02.89                 
                     
11  Erika Parviainen  1995    561  30.08        1:03.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.16                 
                     
12  Henrika Parviainen  1997    553  30.41        1:03.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.09                 
                     
12  Iida Sihvonen  1998    553  30.29        1:03.41   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.44                 
                     
14  Fanny Grönvall  2000    544  30.49        1:03.78   
  Uinti Tampere  1:01.49                 
                     
15  Erika Lahtinen  1998    538  30.97        1:04.02   
  Uinti Tampere  1:04.10                 
                     
16  Mari Kausiala  1997    536  30.43        1:04.09   
  TaTu Tampere  1:03.64                 
                     
17  Ninni Luoma  1998    519  30.69        1:04.77   
  Uinti Tampere  1:05.23                 
                     
18  Erin Suni  1999    518  30.00        1:04.82   
  Joensuun Uimaseura  1:02.92                 
                     
19  Karoliina Pulkkinen  1998    516  30.64        1:04.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.17                 
                     
20  Noora Poutanen  1999    510  30.58        1:05.14   
  TaTu Tampere  1:04.61                 
                     
21  Susanna Ellonen  1999    510  30.99        1:05.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.79                 
                     
22  Josefine Boisen  1996    509  31.87        1:05.19   
  Roskilde Svømning  1:06.21                 
                     
23  Iida Vallenius  1999    507  30.94        1:05.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.77                 
                     
24  Wendela Vuorinen  2000    503  31.78        1:05.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.69                 
                     
25  Joanna Kekkonen  2000    502  31.09        1:05.50   
  Lahden Kaleva  1:05.64                 
                     
26  Melinda Moilanen  2000    497  31.73        1:05.71   
  Joensuun Uimaseura  1:05.56                 
                     
27  Jenni Kylkisalo  1999    495  31.95        1:05.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.62                 
                     
28  Iida-Maria Rantanen  1998    495  30.77        1:05.81   
  Uinti Tampere  1:01.06                 
                     
29  Hanna Rautiainen  1999    494  31.64        1:05.83   
  Uinti Tampere  1:04.30                 
                     
30  Sini Tuominen  2000    480  31.64        1:06.50   
  Uinti Tampere  1:06.28                 
                     
31  Jessika Patjas  1997    479  31.40        1:06.52   
  Kouvolan Uimarit  1:06.21                 
                     
Ida Hulkko  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:06.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:00 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 200m SU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petja Yritys  1993    599  31.06  1:05.05  1:39.51    2:12.75   
  TaTu Tampere  2:04.52                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    519  32.06  1:07.06  1:43.69    2:19.22   
  Joensuun Uimaseura  2:16.27                 
                     
Emil Hanski  1999    496  32.49  1:07.95  1:44.91    2:21.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.83                 
                     
Teemu Vihervaara  1998    483  34.16  1:09.55  1:46.52    2:22.56   
  Kouvolan Uimarit  2:17.80                 
                     
Elias Laine  2002    474  33.17  1:09.89  1:46.68    2:23.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.21                 
                     
Ossi Kleimola  2001    420  34.48  1:12.89  1:51.72    2:29.40   
  Kouvolan Uimarit  2:26.82                 
                     
Perttu Somero  2001    419  33.73  1:11.69  1:51.35    2:29.50   
  Lahden Kaleva  2:25.52                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    354  35.28  1:15.53  1:57.38    2:38.18   
  Uinti Tampere  2:35.65                 
                     
Hugo Mattola  2001    348  35.49  1:16.02  1:59.09    2:39.06   
  Haapajärven Kiilat  2:33.44                 
                     
10  Ville Särkkä  2000    343  35.67  1:15.62  1:58.08    2:39.86   
  Riihimäen Uimaseura  2:35.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 6, 200m SU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Selma Soininen  1999    575  34.10  1:11.46  1:50.77    2:29.16   
  Kampuksen Plaani  2:26.19                 
                     
Nea Tiesmäki  2000    532  37.69  1:16.80  1:55.84    2:33.02   
  Cetus Espoo  2:33.29                 
                     
Noora Tuovinen  1998    501  36.75  1:16.37  1:56.90    2:36.17   
  Riihimäen Uimaseura  2:38.95                 
                     
Siiri Jämsä  2002    479  37.76  1:17.92  1:59.34    2:38.55   
  Mikkelin Uimaseura  2:36.31                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    456  37.12  1:17.53  1:59.39    2:41.12   
  Kouvolan Uimarit  2:43.43                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    414  37.92  1:19.79  2:03.78    2:46.34   
  Uinti Tampere  2:44.28                 
                     
Hilla Nieminen  2001    399  39.48  1:21.10  2:04.55    2:48.46   
  Uinti Tampere  2:43.75                 
                     
Cia Wacklin  2001    397  39.39  1:22.16  2:05.83    2:48.78   
  Cetus Espoo  2:43.73                 
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    362  40.10  1:23.65  2:09.67    2:53.93   
  Joensuun Uimaseura  2:42.50                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:19 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m PU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Mäkelä  1998    747          24.71   
  Riihimäen Uimaseura  24.43                 
Ville Laine  1995    695          25.32   
  TaTu Tampere  24.63                 
Tony Eriksson  1995    644          25.97   
  Järvenpään Uintiklubi  24.97                 
Jaakko Rautalin  1989    628          26.18   
  Uinti Tampere  24.91                 
Toni Knuutila  1993    615          26.37   
  Eura Swimming Team  25.80                 
Niklas Reunanen  1998    605          26.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.32                 
Saku Salo  1995    583          26.84   
  Uinti Tampere  26.72                 
Teemu Lehtonen  2000    572          27.01   
  Uinti Tampere  27.01                 
Valtteri Kiiskinen  1998    569          27.06   
  Helsingfors Simsällskap  26.91                 
10  Aleksi Kurronen  1997    564          27.14   
  Mikkelin Uimaseura  26.85                 
11  Deny Belaic  1998    563          27.16   
  TaTu Tampere  26.57                 
11  Marko Vilpponen  1990    563          27.16   
  Marjaniemen Uimarit  27.24                 
13  Veeti Ruohtula  2001    560          27.20   
  Joensuun Uimaseura  27.00                 
14  Rasmus Kujala  1999    549          27.38   
  Riihimäen Uimaseura  27.16                 
15  Elias Päivinen  1997    533          27.65   
  Swimming Jyväskylä  27.19                 
16  Juho Päivinen  1996    522          27.85   
  Järvenpään Uintiklubi  27.27                 
16  Werner Heräjärvi  1999    522          27.85   
  Jämsänkosken Ilves  27.52                 
18  Hannu Vilpponen  1991    519          27.91   
  Marjaniemen Uimarit  27.37                 
19  Vesa Suominen  1979    485          28.53   
  Marjaniemen Uimarit  28.18                 
20  Leo Kuusela  1999    477          28.70   
  Uimaseura Aquila  28.75                 
21  Elmo Kiuru  1997    475          28.74   
  Helsingfors Simsällskap  26.80                 
22  Jan Rif  1998    473          28.78   
  TaTu Tampere  28.96                 
23  Jakob Sievers  2000    472          28.80   
  Uinti Tampere  28.81                 
24  Tatu Hörkkö  2001    461          29.03   
  Uinti Tampere  28.58                 
25  Santeri Herpola  2003    459          29.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.24                 
26  Pasi Rönkkö  1970    453          29.20   
  S.C.Pingviinit  29.28                 
27  Jon Lundgren  1998    450          29.25   
  Simmis Wanda  28.35                 
28  Elias Soukola  1999    448          29.30   
  Järvenpään Uintiklubi  29.12                 
29  Antti Hakkarainen  2000    444          29.39   
  TaTu Tampere  28.73                 
30  Jaakko Kokko  1999    436          29.58   
  TaTu Tampere  30.54                 
31  Mikael Lähde  2000    434          29.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.73                 
32  Aapo Eerola  1999    432          29.67   
  TaTu Tampere  30.45                 
32  Mikko Suova  1997    432          29.67   
  Uinti Tampere  28.92                 
34  Artturi Kaarlenkaski  1997    430          29.70   
  Uinti Tampere  30.11                 
34  Ossi Kleimola  2001    430          29.70   
  Kouvolan Uimarit  30.82                 
36  Firas El-Idi  2001    429          29.74   
  Lahden Kaleva  30.47                 
37  Teemu Laaksonen  1993    425          29.81   
  Uinti Tampere  28.69                 
38  Niko Somila  1999    424          29.85   
  Cetus Espoo  29.62                 
39  Arttu Heikkinen  2000    422          29.90   
  Uinti Tampere  29.46                 
40  Santeri Kaasinen  1999    411          30.15   
  TaTu Tampere  30.08                 
41  Mikko Nihtilä  1985    404          30.34   
  Uimaseura Aquila  30.78                 
42  Eemeli Leinonen  2002    386          30.79   
  Uinti Tampere  30.45                 
43  Veeti Vainionpää  2001    378          31.00   
  Simmis Wanda  30.91                 
44  Leevi Luhtanen  2000    372          31.17   
  Porin Uimaseura  30.25                 
45  Lauri Ytti  1999    371          31.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.95                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 8, 50m PU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Suvi Huhtanen  1999    610          29.55   
  Uinti Tampere  28.80                 
Aino Puomila  1992    610          29.56   
  TaTu Tampere  29.14                 
Emilia Flyckt  2001    608          29.59   
  Cetus Espoo  29.06                 
Alma Lumio  1999    585          29.96   
  Uinti Tampere  27.94                 
Anna Mäkinen  1995    566          30.29   
  Uinti Tampere  29.08                 
Heini Hammar  1999    566          30.29   
  Uinti Tampere  30.09                 
Janina Ollikainen  2000    560          30.41   
  Porin Uimaseura  30.21                 
Sonja Pentti  1999    534          30.89   
  Swimming Jyväskylä  30.06                 
Ida Tahvanainen  1997    519          31.18   
  Uinti Tampere  30.98                 
Nea Reunanen  2001    519          31.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.56                 
11  Emmi Kaunisto  2002    497          31.63   
  Porin Uimaseura  31.79                 
12  Aino Mononen  2001    494          31.71   
  Joensuun Uimaseura  32.23                 
13  Roosa Mäkinen  1999    492          31.74   
  Uinti Tampere  31.79                 
14  Ella Aalto  2000    489          31.80   
  Cetus Espoo  31.33                 
14  Tiina Soukka  1996    489          31.80   
  TaTu Tampere  31.11                 
16  Karoliina Pulkkinen  1998    489          31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.90                 
16  Saara Svahn  2001    489          31.82   
  Jämsänkosken Ilves  31.91                 
18  Erika Lahtinen  1998    476          32.10   
  Uinti Tampere  31.30                 
19  Emilia Potkonen  1998    465          32.34   
  Uinti Tampere  31.45                 
20  Ida Hulkko  1998    463          32.39   
  Mikkelin Uimaseura  30.82                 
21  Erin Suni  1999    463          32.40   
  Joensuun Uimaseura  31.51                 
22  Emmiina Rautiainen  2000    462          32.41   
  Uinti Tampere  31.13                 
23  Jenni Kylkisalo  1999    462          32.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.43                 
24  Vilma Kotola  2001    460          32.46   
  Uimaseura Aquila  33.24                 
25  Julia Sottinen  2000    459          32.49   
  Porin Uimaseura  32.47                 
26  Roza Turunen  2000    457          32.53   
  Riihimäen Uimaseura  32.42                 
27  Ada Alajääskö  1998    456          32.56   
  TaTu Tampere  32.73                 
28  Johanna Suova  1999    448          32.75   
  Uinti Tampere  31.83                 
29  Emma von Dickoff  2002    443          32.87   
  Uinti Tampere  32.88                 
30  Suvi Kurth  2001    442          32.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.61                 
31  Sini Tuominen  2000    440          32.95   
  Uinti Tampere  33.75                 
32  Iida Sihvonen  1998    440          32.96   
  Mikkelin Uimaseura  31.33                 
33  Siiri Arjanmaa  2004    432          33.16   
  Uinti Tampere  33.16                 
34  Olivia Koski  2002    420          33.45   
  Aurajoen Uinti  33.71                 
35  Mariel Mylly  2001    416          33.56   
  Järvenpään Uintiklubi  33.84                 
36  Laura Lähteenkorva  1991    412          33.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  34.20                 
37  Hilla Nieminen  2001    405          33.88   
  Uinti Tampere  33.90                 
38  Camilla Tyven  2001    403          33.93   
  Nokian Pyry  32.95                 
38  Josefine Boisen  1996    403          33.93   
  Roskilde Svømning  33.63                 
40  Joanna Kekkonen  2000    403          33.94   
  Lahden Kaleva  32.53                 
41  Venla Pesu  2002    390          34.31   
  TaTu Tampere  34.03                 
42  Elena Mantila  2001    389          34.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.13                 
43  Elina Jurvanen  2001    388          34.37   
  Mikkelin Uimaseura  33.26                 
44  Veera Saarelainen  2002    387          34.40   
  Mikkelin Uimaseura  35.11                 
45  Nelle Ojakippola  2001    384          34.48   
  Vieskan Uimarit  32.59                 
46  Noora Vallinen  1998    382          34.54   
  Nokian Pyry  35.03                 
47  Heta Järvenpää  2001    380          34.60   
  Haapajärven Kiilat  35.08                 
48  Meri Lauronen  2002    376          34.72   
  Uimaseura Aquila  33.88                 
49  Kastehelmi Sinisalo  2001    375          34.74   
  Uinti Tampere  34.09                 
50  Aino-Olivia Arola  2002    370          34.90   
  Uimaseura Aquila  34.80                 
51  Wilhelmina Leppähaara  2000    369          34.95   
  Aurajoen Uinti  35.13                 
52  Vilja Laaksonen  2002    358          35.30   
  Järvenpään Uintiklubi  35.09                 
53  Martta Kitinoja  2001    354          35.43   
  Riihimäen Uimaseura  35.47                 
54  Mai Multimäki  2000    350          35.57   
  Uinti Tampere  34.78                 
55  Milla-Marita Anttila  2000    348          35.62   
  Uimaseura Aquila  35.30                 
56  Adeliina Kaarlenkaski  2004    340          35.91   
  Uinti Tampere  35.02                 
57  Ella Ekman  2003    339          35.94   
  Uinti Tampere  34.29                 
58  Tinja Lasonen  2004    338          35.96   
  Porin Uimaseura  35.33                 
59  Melinda Moilanen  2000    322          36.56   
  Joensuun Uimaseura  36.05                 
60  Mariia Sherstiuk  2003    309          37.05   
  Uinti Tampere  35.77                 
61  Terhi Ikonen  1988    308          37.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.93                 
Roosa Rekola  2000              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m RU P-14,-16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    520  33.53        1:12.67   
  Cetus Espoo  1:13.67                 
                     
Marcus Forsel  2003    409  36.97        1:18.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.88                 
                     
Mikael Virtanen  2002    384  37.81        1:20.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.56                 
                     
Oskar Turunen  2003    365  38.91        1:21.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.40                 
                     
Petr Pankratov  2002    360  39.00        1:22.12   
  TaTu Tampere  1:21.02                 
                     
Jere Broman  2002    338  39.43        1:23.87   
  Nokian Pyry  1:25.08                 
                     
Jami Ihalainen  2003    334  40.50        1:24.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.01                 
                     
Lassi Haimi  2003    333  39.39        1:24.29   
  Kouvolan Uimarit  1:25.80                 
                     
Mikael Nurmela  2002    329  39.58        1:24.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.95                 
                     
10  Joona Kortteinen  2003    325  40.66        1:25.00   
  Uinti Tampere  1:26.24                 
                     
11  Urho Lyytinen  2003    297  40.82        1:27.55   
  Uinti Tampere  1:33.44                 
                     
12  Ville Savulahti  2003    291  41.79        1:28.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.63                 
                     
13  Julius Nyberg  2002    274  42.72        1:29.90   
  Jämsänkosken Ilves  1:28.52                 
                     
14  Pavel Pankratov  2004    270  43.61        1:30.36   
  TaTu Tampere  1:27.92                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    265  43.68        1:30.94   
  Uinti Tampere  1:31.01                 
                     
16  Jerry Roine  2002    262  42.94        1:31.34   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.43                 
                     
17  Wäinö Koskinen  2002    259  42.93        1:31.66   
  Uinti Tampere  1:31.45                 
                     
18  Teo Branchicella  2002    258  41.95        1:31.81   
  Mikkelin Uimaseura  1:31.92                 
                     
19  Samu Petteri Kallio  2002    255  42.93        1:32.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.86                 
                     
20  Henri Naarajärvi  2002    253  43.53        1:32.35   
  Uinti Tampere  1:32.68                 
                     
21  Roope Ollikainen  2004    252  43.52        1:32.55   
  Porin Uimaseura  1:32.54                 
                     
22  Mio Harju  2002    251  43.64        1:32.59   
  TaTu Tampere  1:33.61                 
                     
23  Lauri-Luukas Jäntti  2002    238  43.64        1:34.25   
  Porin Uimaseura  1:36.53                 
                     
24  Samuel Sainio  2005    228  44.93        1:35.62   
  Uinti Tampere  1:33.61                 
                     
25  Olavi Männistö  2003    227  45.08        1:35.80   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.45                 
                     
26  Lassi Niemi  2004    213  46.92        1:37.82   
  TaTu Tampere  1:36.79                 
                     
27  Miska Birkstedt  2002    208  47.12        1:38.57   
  TaTu Tampere  1:32.28                 
                     
28  Kalle Seppä  2003    200  48.34        1:39.88   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.97                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003              DSQ  lähdössä 2 delfiinip 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.94                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 9, 100m RU P-14,-16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eerikki Laitala  2001    643  31.31        1:07.73   
  Cetus Espoo  1:07.81                 
                     
Oskari Herpola  2001    555  33.12        1:11.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.83                 
                     
Walentin Koskinen  2000    544  33.75        1:11.61   
  Uinti Tampere  1:11.73                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    535  33.85        1:12.01   
  Cetus Espoo  1:10.38                 
                     
Joona Korhonen  2000    526  34.43        1:12.39   
  TaTu Tampere  1:17.66                 
                     
Lauri Elomaa  2000    505  34.80        1:13.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.49                 
                     
Roope Ruohtula  2000    499  33.46        1:13.68   
  Joensuun Uimaseura  1:11.62                 
                     
Riku Leino  2001    452  35.77        1:16.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.66                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    411  36.29        1:18.57   
  Porin Uimaseura  1:16.49                 
                     
10  Sampo Kärkkäinen  2000    408  37.52        1:18.79   
  Nokian Pyry  1:20.77                 
                     
11  Aleksander Laihinen  2000    397  36.57        1:19.48   
  Kouvolan Uimarit  1:19.87                 
                     
12  Atte Alila  2001    388  37.13        1:20.09   
  Uimaseura Aquila  1:23.43                 
                     
13  Atte Lasmio  2001    388  38.20        1:20.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.06                 
                     
14  Tuomas Saraneva  2000    384  37.54        1:20.42   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.43                 
                     
15  Oskari Ovaskainen  2000    383  37.17        1:20.44   
  Porin Uimaseura  1:22.57                 
                     
16  Mika Arkkila  2000    361  37.37        1:22.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.75                 
                     
17  Joona Lehtonen  2001    340  38.54        1:23.69   
  TaTu Tampere  1:27.71                 
                     
18  Otso Helstelä  2000    333  39.34        1:24.26   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.80                 
                     
19  Leevi Korpinen  2001    330  39.15        1:24.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.29                 
                     
20  Konsta Seppä  2001    329  39.52        1:24.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.26                 
                     
21  Hugo Mattola  2001    319  40.89        1:25.55   
  Haapajärven Kiilat  1:28.45                 
                     
22  Jonni Timonen  2000    313  40.33        1:26.03   
  Joensuun Uimaseura  1:23.93                 
                     
23  Eemil Pynnönen  2001    311  40.69        1:26.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.80                 
                     
24  Juho Laukkanen  2001    311  39.09        1:26.28   
  Simmis Wanda  1:26.79                 
                     
25  Sami Kukkonen  2000    303  40.14        1:27.03   
  TaTu Tampere  1:29.31                 
                     
26  Ville Aaltonen  2001    284  42.38        1:28.87   
  Porin Uimaseura  1:28.39                 
                     
27  Joona Syrjäkoski  2000    279  41.49        1:29.38   
  TaTu Tampere  1:27.71                 
                     
28  Aapo Puikkonen  2001    278  40.38        1:29.57   
  TaTu Tampere  1:29.24                 
                     
29  Veeti Veijonen  2001    277  40.91        1:29.64   
  Swimming Jyväskylä  1:21.59                 
                     
30  Pirkka Perkola  2001    270  41.41        1:30.42   
  TaTu Tampere  1:28.79                 
                     
31  Eero Ala-Karvia  2001    259  43.37        1:31.68   
  Uinti Tampere  1:28.06                 
                     
Niilo Ukkonen  2000              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m RU P-14,-16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miikka Ruohoniemi  1993    728  30.62        1:04.96   
  Swimming Jyväskylä  1:03.80                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    655  31.45        1:07.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.33                 
                     
Mikael Laakso  1997    572  32.32        1:10.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.63                 
                     
Pietari Virta  1997    530  33.63        1:12.22   
  TaTu Tampere  1:11.68                 
                     
Alari Pakarinen  1998    491  33.57        1:14.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.96                 
                     
Aaron Joki  1999    398  36.61        1:19.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.12                 
                     
Otto Seppä  1999    396  36.73        1:19.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Kärkkäinen  2003    496  38.44        1:21.29   
  Oulun Lohet  1:24.00                 
                     
Minja Lukkari  2003    468  38.53        1:22.84   
  Oulun Uinti 1906  1:21.22                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    427  40.65        1:25.40   
  Oulun Lohet  1:25.64                 
                     
Siiri Konkka  2004    398  41.33        1:27.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.10                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    389  41.82        1:28.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.66                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    387  41.85        1:28.27   
  Vieskan Uimarit  1:27.99                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    371  43.12        1:29.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.60                 
                     
Senni Mattila  2003    368  42.37        1:29.78   
  Porin Uimaseura  1:31.78                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    367  41.97        1:29.80   
  Uinti Tampere  1:28.37                 
                     
10  Liisa Lassila  2003    364  41.79        1:30.08   
  Kouvolan Uimarit  1:29.34                 
                     
11  Ida Lehtovaara  2003    358  42.24        1:30.60   
  Uimaseura Aquila  1:29.88                 
                     
12  Helmi Lehtonen  2004    351  42.91        1:31.18   
  Järvenpään Uintiklubi  1:33.67                 
                     
13  Kerttu Nurmi  2003    348  43.09        1:31.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.37                 
                     
14  Emmi Manninen  2004    347  43.38        1:31.57   
  TaTu Tampere  1:31.61                 
                     
15  Evgenia Vlasova  2003    344  42.70        1:31.82   
  Uinti Tampere  1:30.11                 
                     
16  Alina Talja  2004    332  44.48        1:32.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.08                 
                     
17  Aada Hakala  2004    329  42.77        1:33.15   
  Uinti Tampere  1:31.88                 
                     
18  Milla Salminen  2003    328  42.79        1:33.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.13                 
                     
19  Sofia Martinkauppi  2003    326  44.17        1:33.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.14                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    322  44.37        1:33.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.92                 
                     
21  Veera Laakkonen  2003    321  42.75        1:33.92   
  Kampuksen Plaani  1:30.02                 
                     
22  Kaisa Himanen  2003    317  45.28        1:34.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.21                 
                     
23  Venla Koskinen  2003    313  44.51        1:34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.02                 
                     
24  Ella Alanko  2003    311  45.09        1:34.95   
  Aurajoen Uinti  1:38.82                 
                     
25  Daniela Degenhardt  2003    310  44.95        1:35.05   
  Aurajoen Uinti  1:32.69                 
                     
26  Santra Nieminen  2004    305  45.93        1:35.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.87                 
                     
27  Jessika Liimatta  2004    297  44.80        1:36.35   
  TaTu Tampere  1:34.99                 
                     
27  Tinja Lasonen  2004    297  46.28        1:36.35   
  Porin Uimaseura  1:39.49                 
                     
29  Aino Hinkka  2005    293  45.64        1:36.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.12                 
                     
30  Viivi Nurmela  2004    283  45.63        1:38.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.38                 
                     
31  Frida Ekman  2004    281  46.23        1:38.14   
  Uinti Tampere  1:41.66                 
                     
32  Aino Rantala  2004    274  47.13        1:39.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.47                 
                     
33  Lotta Hermonen  2004    257  48.11        1:41.11   
  Kouvolan Uimarit  1:41.22                 
                     
34  Siiri Mätäsjärvi  2004    252  48.68        1:41.75   
  Uinti Tampere  1:41.56                 
                     
35  Iiris Jämsä  2004    248  47.99        1:42.33   
  Mikkelin Uimaseura  1:36.90                 
                     
36  Kiona Inkilä  2004    238  48.97        1:43.82   
  Uinti Tampere  1:41.88                 
                     
Julia Tuura  2004              DSQ  ylim. perh. pot. läh 
  Riihimäen Uimaseura  1:40.85                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotta Edelman  2001    669  34.51        1:13.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.44                 
                     
Anniina Murto  2001    623  34.83        1:15.34   
  Porin Uimaseura  1:15.57                 
                     
Aino Ruottu  2001    564  36.01        1:17.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.57                 
                     
Heta Känkänen  2001    507  37.54        1:20.70   
  Porin Uimaseura  1:20.11                 
                     
Nelli Ohvo  2001    502  37.49        1:20.93   
  Cetus Espoo  1:19.36                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    501  37.60        1:20.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.62                 
                     
Minka Halava  2001    501  38.31        1:21.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.11                 
                     
Enni Lahtinen  2002    460  38.73        1:23.33   
  Uinti Tampere  1:20.05                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    447  39.44        1:24.16   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.85                 
                     
10  Mila Manner  2001    446  40.25        1:24.22   
  Nokian Pyry  1:22.83                 
                     
11  Ada Aartela  2002    443  39.22        1:24.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.66                 
                     
12  Jenni Moisio  2002    431  40.34        1:25.13   
  Nokian Pyry  1:25.71                 
                     
13  Sofia Nieminen  2002    424  40.39        1:25.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.69                 
                     
14  Hanni Riikonen  2002    422  40.04        1:25.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.01                 
                     
15  Nelle Ojakippola  2001    420  40.80        1:25.89   
  Vieskan Uimarit  1:19.77                 
                     
16  Ida Slöör  2001    407  41.46        1:26.82   
  Cetus Espoo  1:25.19                 
                     
17  Eevi Kotiranta  2001    403  40.42        1:27.11   
  Uimaseura Aquila  1:20.78                 
                     
18  Kaisla Kangas  2002    400  41.00        1:27.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.66                 
                     
19  Ronja Vallenius  2001    380  41.12        1:28.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.65                 
                     
20  Millariina Bruce  2001    371  42.20        1:29.55   
  Uimaseura Aquila  1:29.90                 
                     
21  Katariina Niemi  2002    366  41.60        1:29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.92                 
                     
22  Emmi Kaunisto  2002    365  42.27        1:30.01   
  Porin Uimaseura  1:26.71                 
                     
23  Riia Hiltunen  2002    355  42.92        1:30.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.99                 
                     
24  Viivi Jokiniemi  2001    352  43.20        1:31.13   
  Uinti Tampere  1:30.72                 
                     
25  Nikita Ravalt  2002    350  44.37        1:31.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.53                 
                     
26  Ella Haravuori  2002    347  43.36        1:31.52   
  Järvenpään Uintiklubi  1:34.30                 
                     
27  Anni Manninen  2001    347  43.61        1:31.55   
  Simmis Wanda  1:35.05                 
                     
28  Kaisa Siukonen  2001    347  43.28        1:31.57   
  Uinti Tampere  1:30.97                 
                     
29  Iida Koskiluoto  2002    343  43.23        1:31.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.71                 
                     
30  Kamilla Karppinen  2001    332  43.98        1:32.90   
  Uinti Tampere  1:33.64                 
                     
31  Emilia Härkönen  2001    318  46.08        1:34.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.06                 
                     
32  Vivian Heräjärvi  2001    314  44.04        1:34.65   
  Jämsänkosken Ilves  1:32.24                 
                     
33  Nelli Vartiainen  2002    302  45.14        1:35.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.05                 
                     
 
Laji 10, 100m RU T-13,-15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Hulkko  1998    578  36.06        1:17.25   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.76                 
                     
Fanni Pirhonen  2000    560  36.57        1:18.07   
  Uinti Tampere  1:16.33                 
                     
Milja Mielty  2000    555  35.63        1:18.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.87                 
                     
Maija Hirvo  1997    555  37.04        1:18.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.11                 
                     
Elina Karinkanta  2000    540  37.49        1:19.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.20                 
                     
Heidi Kivioja  2000    533  37.00        1:19.35   
  Vieskan Uimarit  1:19.57                 
                     
Emilia Potkonen  1998    533  38.65        1:19.36   
  Uinti Tampere  1:18.20                 
                     
Ninni Luoma  1998    532  37.85        1:19.38   
  Uinti Tampere  1:17.91                 
                     
Emma Nieminen  1996    528  36.58        1:19.58   
  Uinti Tampere  1:17.37                 
                     
10  Nea Norismaa  1995    501  38.29        1:20.98   
  Joensuun Uimaseura  1:21.68                 
                     
11  Pinja Partinen  1999    498  38.89        1:21.18   
  Joensuun Uimaseura  1:20.08                 
                     
12  Nea Virta  1996    490  37.17        1:21.62   
  Uinti Tampere  1:21.30                 
                     
13  Alexandra Pihlajamäki  1998    485  38.27        1:21.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.02                 
                     
14  Iida Vallenius  1999    478  38.27        1:22.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.39                 
                     
15  Ida Tahvanainen  1997    472  38.90        1:22.61   
  Uinti Tampere  1:18.88                 
                     
16  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    451  39.91        1:23.87   
  TaTu Tampere  1:23.47                 
                     
17  Noora Vallinen  1998    434  39.93        1:24.95   
  Nokian Pyry  1:25.86                 
                     
18  Enni Määttä  1999    419  39.98        1:25.98   
  Uinti Tampere  1:25.61                 
                     
19  Johanna Kara  1965    413  40.32        1:26.39   
  Cetus Espoo  1:24.42                 
                     
20  Milla-Marita Anttila  2000    403  40.96        1:27.08   
  Uimaseura Aquila  1:26.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 200m PU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Mäkelä  1998    556  30.73  1:06.67  1:42.28    2:15.57   
  Riihimäen Uimaseura  2:10.74                 
                     
Lauri Törmä  2000    480  31.71  1:07.29  1:45.14    2:22.32   
  Porin Uimaseura  2:22.19                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    442  31.87  1:10.34  1:49.55    2:26.37   
  Joensuun Uimaseura  2:23.81                 
                     
Elias Soukola  1999    435  31.00  1:08.62  1:48.92    2:27.13   
  Järvenpään Uintiklubi  2:29.14                 
                     
Elmeri Ekström  2000    314  35.39  1:16.53  2:00.39    2:43.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.33                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001    290  33.20  1:14.55  2:01.38    2:48.45   
  TaTu Tampere  2:29.82                 
                     
Claes Fjellström  2001    271  32.86  1:14.35  2:04.33    2:52.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.63                 
                     
Jani-Markus Sula  1999              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.24                 
                     
Timi Torkkel  2001              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:36.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 12, 200m PU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inka Aaltonen  1999    460  34.53  1:15.15  1:56.40    2:37.73   
  Uinti Tampere  2:23.80                 
                     
Wendela Vuorinen  2000    437  35.45  1:15.17  1:58.09    2:40.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.49                 
                     
Armi Auvinen  2000    427  34.76  1:16.06  1:59.05    2:41.73   
  Uinti Tampere  2:43.47                 
                     
Noora Poutanen  1999    408  36.37  1:18.15  2:03.42    2:44.19   
  TaTu Tampere  2:41.77                 
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    372  34.99  1:17.32  2:02.82    2:49.31   
  Uinti Tampere  2:41.50                 
                     
Iida Sihvonen  1998    326  35.08  1:19.08  2:10.98    2:56.94   
  Mikkelin Uimaseura  2:46.75                 
                     
Tiina Soukka  1996    323  35.66  1:20.21  2:07.87    2:57.39   
  TaTu Tampere  2:52.58                 
                     
Pinja Penttilä  2001    299  37.43  1:23.05  2:12.53    3:02.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:52.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Av. 2016    Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 toukokuu 2016         
 
 
Laji 13, 50m RU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Atte Kulmala  1998    729          29.57   
  Uinti Tampere  29.69                 
Miikka Ruohoniemi  1993    723          29.65   
  Swimming Jyväskylä  29.22                 
Teemu Viitanen  1992    646          30.79   
  TaTu Tampere  30.62                 
Miika Tolvanen  1996    635          30.97   
  Swimming Jyväskylä  30.62                 
Valtteri Kiiskinen  1998    628          31.08   
  Helsingfors Simsällskap  30.59                 
Niklas Reunanen  1998    604          31.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.97                 
Rasmus Kujala  1999    583          31.85   
  Riihimäen Uimaseura  31.72                 
Eetu Alitalo  1999    574          32.03   
  Cetus Espoo  31.57                 
Aleksi Kurronen  1997    567          32.15   
  Mikkelin Uimaseura  32.38                 
10  Antti Leiponen  1998    561          32.27   
  Järvenpään Uintiklubi  31.13                 
11  Alari Pakarinen  1998    548          32.52   
  Helsingfors Simsällskap  31.59                 
12  Juho Päivinen  1996    547          32.53   
  Järvenpään Uintiklubi  31.77                 
13  Roope Ruohtula  2000    519          33.12   
  Joensuun Uimaseura  32.67                 
14  Teemu Lehtonen  2000    502          33.48   
  Uinti Tampere  34.12                 
15  Hannu Vilpponen  1991    501          33.50   
  Marjaniemen Uimarit  32.55                 
16  Mika Pöyhölä  1966    496          33.61   
  S.C.Pingviinit  34.08                 
17  Pietari Virta  1997    488          33.79   
  TaTu Tampere  33.39                 
18  Leevi Suhonen  1999    469          34.24   
  Swimming Jyväskylä  34.37                 
19  Jon Lundgren  1998    448          34.77   
  Simmis Wanda  34.25                 
20  Santeri Kaasinen  1999    448          34.78   
  TaTu Tampere  35.11                 
21  Pasi Rönkkö  1970    441          34.95   
  S.C.Pingviinit  34.15                 
22  Mikko Nihtilä  1985    432          35.19   
  Uimaseura Aquila  34.99                 
23  Riku Leino  2001    427          35.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.53                 
24  Artturi Kaarlenkaski  1997    427          35.35   
  Uinti Tampere  34.47                 
25  Emil Hanski  1999    421          35.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.91                 
26  Jussi Rauhala  1977    411          35.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.58                 
27  Aapo Eerola  1999    405          35.96   
  TaTu Tampere  37.40                 
28  Pyry Nurmilo  1999    393          36.34   
  TaTu Tampere  37.10                 
29  Aleksander Laihinen  2000    392          36.37   
  Kouvolan Uimarit  36.92                 
30  Mika Arkkila  2000    385          36.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.30                 
31  Eetu Nyrhinen  2000    371          37.02   
  Porin Uimaseura  35.57                 
32  Oskari Ovaskainen  2000    363          37.30   
  Porin Uimaseura  36.94                 
33  Niilo Ukkonen  2000    351          37.71   
  Mikkelin Uimaseura  37.04                 
34  Petr Pankratov  2002    345          37.92   
  TaTu Tampere  37.30                 
Jyri Lähde  1996              DSQ  ylim perh.potk lähd. 
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.54                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Porin Uimaseura  33.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  07 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:00