2020-04-04   02:10:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydsim Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    31.98  1:10.25  1:49.21    2:27.11   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    35.49  1:18.41  2:04.06    2:46.84   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    38.82  1:25.91  2:16.52    3:05.12   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    38.16  1:22.08  3:05.28    3:05.28   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.62  1:08.25  1:45.23    2:20.07   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.58  1:08.08  1:45.68    2:21.44   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.38  1:07.86  1:46.09    2:22.32   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    33.01  1:10.34  1:48.43    2:25.68   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.98  1:09.62  1:49.53    2:30.50   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.49  1:16.40  2:00.67    2:43.62   
Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.28  1:16.74  2:02.09    2:47.23   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.78  1:02.64  1:38.05    2:12.58   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.83  1:03.09  1:38.15    2:13.16   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.46  1:05.21  1:40.77    2:16.52   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    29.53  1:04.52  1:41.63    2:18.44   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.81  1:04.54  1:41.20    2:18.91   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    31.33  1:06.22  1:42.63    2:21.11   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    30.69  1:06.33  1:43.73    2:21.96   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.92  1:08.34  1:47.28    2:25.95   
Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.55  1:07.56  1:46.46    2:26.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner