2020-02-27   05:57:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydsim Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.59        1:10.17   
Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.45        1:10.53   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    32.97        1:10.54   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.92        1:11.03   
Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.63        1:11.14   
Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.18        1:11.92   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.03        1:13.43   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.69        1:13.44   
Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.20        1:13.60   
10  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.06        1:13.80   
11  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.80        1:15.40   
12  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    35.29        1:16.75   
13  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.33        1:16.81   
14  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton    35.25        1:18.38   
15  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.84        1:18.61   
16  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.70        1:19.66   
17  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    36.02        1:20.93   
18  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    37.89        1:21.26   
19  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    34.43        1:22.33   
20  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.48        1:24.01   
21  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.75        1:24.23   
22  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.31        1:24.61   
23  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    38.48        1:24.72   
24  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.36        1:25.51   
25  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.72        1:26.47   
26  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    38.75        1:27.71   
27  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.82        1:27.81   
28  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    38.07        1:28.11   
29  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.24        1:29.08   
30  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen    39.30        1:29.40   
31  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    39.22        1:31.77   
32  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.95        1:32.12   
33  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.24        1:33.08   
34  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    41.52        1:33.29   
35  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    42.21        1:33.44   
36  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.03        1:33.46   
37  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    41.54        1:36.21   
38  Matilda Hansson  2002  Simklubben Poseidon    42.41        1:37.43   
39  Mila Lamminsaari  2003  Tyringe Simsällskap    43.63        1:42.17   
40  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.70        1:42.55   
41  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    49.12        1:47.72   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Emma Mattsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Thea Söderstjärna  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.45        1:04.58   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.55        1:06.31   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.80        1:06.86   
Sofie Brøgger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.30        1:07.65   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.50        1:09.95   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    32.04        1:09.96   
Kajsa Gregersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.97        1:10.06   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.25        1:10.16   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    32.48        1:10.40   
10  Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.48        1:10.88   
11  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    32.86        1:11.18   
12  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.00        1:11.64   
13  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.19        1:12.10   
14  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.59        1:12.83   
15  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.10        1:13.25   
16  Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    33.70        1:13.48   
17  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.24        1:14.01   
18  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    34.42        1:14.26   
19  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.33        1:15.06   
20  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    34.84        1:15.70   
21  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    35.06        1:16.35   
22  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    35.47        1:17.55   
23  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    33.53        1:18.18   
24  Emma Palmquist  2000  Ängelholms Simsällskap    35.24        1:19.29   
25  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    35.35        1:19.54   
26  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    36.63        1:19.87   
27  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    36.85        1:24.20   
28  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde    39.13        1:26.13   
29  Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap            1:26.58   
30  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde    41.02        1:32.35   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen    29.39        1:03.30   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    30.54        1:05.64   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    32.28        1:09.22   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    31.76        1:09.26   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Sydsim    32.11        1:09.32   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    33.56        1:11.50   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    31.81        1:11.78   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.05        1:11.91   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Poseidon    33.88        1:17.31   
10  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    36.71        1:18.84   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    35.94        1:19.72   
12  Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.31        1:19.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner