2019-09-22   05:41:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Juniormesterskaber på Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Finale 17.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Juniormesterskaber L    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Nutramino 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    747          29.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.77                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    694          30.56   
  Gentofte Svømme Klub  30.57                 
Katharina Nekhorochko  2000    690          30.62   
  Sigma Swim Allerød  30.75                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    679          30.78   
  Odder Svømmeklub  30.91                 
Sophie Amalie Schøn  1999    659          31.09   
  Lyngby Svømmeklub  30.43                 
Sara Sylvest  2000    646          31.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.35                 
Katrine Stampe  2000    603          32.02   
  Sigma Swim Allerød  31.58                 
Emma Anne Ljungstrøm  1999    602          32.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.77                 
Mathilde Laugesen  2001    614          31.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.17                 
10  Mia Wennecke  1999    612          31.86   
  Helsingør Svømmeklub  32.34                 
11  Jessica Yu Mortensen  2000    609          31.92   
  Lyngby Svømmeklub  30.86                 
12  Julie Gadgaard  2001    584          32.37   
  Esbjerg Svømmeklub  32.93                 
13  Natascha Alexandra Green  2000    583          32.38   
  Agfs Svømmeafdeling  31.90                 
14  Cecilie B. Andersen  2001    570          32.62   
  Vejle Svømmeklub Triton  33.27                 
15  Frederikke Mertins  2000    558          32.85   
  Hvidovre Svømme Klub  32.36                 
16  Sofie Brøgger  2000    557          32.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.62                 
17  Josephine G. Lauridsen  2001    648          31.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.13                 
18  Mette Flaskager  1999    612          31.87   
  Herning Svømmeklub  32.30                 
19  Camilla Ottesen  2000    597          32.12   
  Svømmeklubben Nord  34.20                 
20  Sofie Rasmussen  1999    592          32.21   
  Svømmeklubben S 68  32.36                 
21  Line J. V. Hededal  2001    592          32.22   
  Vejle Svømmeklub Triton  31.29                 
22  Line Sloth Holm  2001    561          32.80   
  Aalborg Svømmeklub  32.10                 
23  Julie Stampe Meier  2001    555          32.91   
  Sigma Swim Birkerød  32.55                 
24  Emily Brophy  1999    517          33.70   
  VAT Copenhagen-MK31  33.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark