2019-09-22   18:29:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Juniormesterskaber på Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Finale 17.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Juniormesterskaber L    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Nutramino 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Piger  1999    709          3:56.54   
  Aalborg Svømmeklub  3:59.50                 
  Amalie Bærentsen  2000      28.97  59.38      59.38   
  Louise Bach Andersen  2001      28.34  58.99      1:58.37   
  Lisa Schøn  1999      27.91  58.53      2:56.90   
  Johanne Marie Poulsen  2001      28.59  59.64      3:56.54   
                     
Lyngby Junior 1  1999    695          3:58.10   
  Lyngby Svømmeklub  4:09.07                 
  Klara Reeh  1999      28.86  1:00.03      1:00.03   
  Jessica Yu Mortensen  2000      29.44  1:00.40      2:00.43   
  Caroline Hørlykke  2000      28.69  1:00.06      3:00.49   
  Signe Bro  1999      27.63  57.61      3:58.10   
                     
A6 Piger  1999    692          3:58.43   
  A6  3:59.00                 
  Katja Korbo Petersson  2001      29.06  1:00.84      1:00.84   
  Lærke Toft Ruby  1999      28.75  59.54      2:00.38   
  Vibe Toftte Jørgensen  1999      29.74  1:02.39      3:02.77   
  Julie Kepp Jensen  2000      26.30  55.66      3:58.43   
                     
Sigma Junior Damer  1999    679          4:00.02   
  Sigma Swim  4:02.16                 
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      28.34  59.06      59.06   
  Mia Steen Duus  2001      28.81  1:00.25      1:59.31   
  Katharina Nekhorochko  2000      29.26  1:01.57      3:00.88   
  Katrine Stampe  2000      27.89  59.14      4:00.02   
                     
Hovedstadens Damer  1999    674          4:00.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:02.78                 
  Vera Staun Hansen  1999      29.10  1:00.13      1:00.13   
  Mathilde Hager  2001      28.97  59.09      1:59.22   
  Emma Maagøe  1999      28.92  1:00.32      2:59.54   
  Luna Donde Feilberg  2000      29.76  1:00.99      4:00.53   
                     
Triton Junior Piger 1  1999    670          4:01.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:58.79                 
  Amanda Duus  2000      29.00  1:00.58      1:00.58   
  Julie Darlem Brandt  2001      28.25  59.52      2:00.10   
  Katrine B. Hansen  1999      29.30  1:00.36      3:00.46   
  Josephine G. Lauridsen  2001      27.99  1:00.61      4:01.07   
                     
Agf Piger 1  1999    642          4:04.55   
  Agfs Svømmeafdeling  4:01.15                 
  Emma H. Christiansen  1999      28.87  1:01.54      1:01.54   
  Trine Kjøngerskov  2000      28.65  59.10      2:00.64   
  Amalie Fisker Brøchner  1999      30.71  1:04.00      3:04.64   
  Matilde Kjeldsen  1999      28.88  59.91      4:04.55   
                     
Silkeborg Piger 1  2000    640          4:04.73   
  Silkeborg Svømmeklub  4:02.20                 
  Helena V. Ellling  2000      29.98  1:02.14      1:02.14   
  Dianna Au  2000      29.91  1:02.24      2:04.38   
  Nicoline Bredahl  2000      30.07  1:02.59      3:06.97   
  Klaudia W. Mogensen  2000      27.79  57.76      4:04.73   
                     
Hsc Monstars Piger  2000    638          4:04.98   
  Holstebro Svømme Club  4:02.70                 
  Emma Bugge Fynbo  2001      29.01  1:00.72      1:00.72   
  Maria Cleman Hatting  2001      29.64  1:03.37      2:04.09   
  Merete Toft Jensen  1999      28.37  1:00.49      3:04.58   
  Helena Rosendahl Bach  2000      29.10  1:00.40      4:04.98   
                     
10  Vat Piger 1  2000    610          4:08.71   
  VAT Copenhagen  4:09.10                 
  Johanna Berthelsen  2000      29.38  1:01.54      1:01.54   
  Mathilde Laugesen  2001      28.64  1:01.70      2:03.24   
  Sara Mortensen  2001      29.88  1:03.02      3:06.26   
  Alberte M Hansen  2000      29.51  1:02.45      4:08.71   
                     
11  Roskilde Piger 1  2001    607          4:09.12   
  Roskilde Svømning  4:04.71                 
  Ingrid Bo Andersen  2001      30.09  1:01.86      1:01.86   
  Anna Aavang Brendstrup  2000      31.08  1:04.66      2:06.52   
  Christina Christensen  2001      30.39  1:03.87      3:10.39   
  Andrea Paaske  2001      28.18  58.73      4:09.12   
                     
12  Triton Junior Piger 2  2000    600          4:10.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.79                 
  Emma Anne Ljungstrøm  1999      30.38  1:02.36      1:02.36   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      29.19  1:00.41      2:02.77   
  Helena Berg Wenk  2000      30.12  1:03.24      3:06.01   
  Line Strandby  2001      30.80  1:04.06      4:10.07   
                     
13  Sto Damer Junior  2001    593          4:11.03   
  Swim Team Odense  4:08.76                 
  Camilla Rask  1999      29.08  1:01.31      1:01.31   
  Isabella Drest  1999      29.36  1:02.40      2:03.71   
  Silja Ösp Logadottir  2001      29.29  1:03.08      3:06.79   
  SIF Floor  2000      30.56  1:04.24      4:11.03   
                     
14  Lyngby Junior 2  1999    587          4:11.85   
  Lyngby Svømmeklub  4:07.24                 
  Sofie Louise Nimb  2001      29.89  1:03.03      1:03.03   
  Emma Bjørnholdt  2000      29.05  1:01.79      2:04.82   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      30.02  1:05.28      3:10.10   
  Sophie Amalie Schøn  1999      29.00  1:01.75      4:11.85   
                     
15  Horsens Piger 1  2000    584          4:12.27   
  Horsens Svømmeklub  4:11.00                 
  Josefine Due Christensen  2001      29.27  1:01.03      1:01.03   
  Mie Buch Nielsen  2001      29.69  1:03.38      2:04.41   
  Jennifer Thorius Bek  2000      30.07  1:04.21      3:08.62   
  Nicoline Rosenkilde  1999      30.05  1:03.65      4:12.27   
                     
16  Helsingør Damer  1999    583          4:12.47   
  Helsingør Svømmeklub  4:13.39                 
  Karla Louise Balle  2001      30.14  1:00.70      1:00.70   
  Mia Wennecke  1999      28.95  59.90      2:00.60   
  Freja A. Skov  2000      30.58  1:04.55      3:05.15   
  Helena Hvid Hansen  2001      32.46  1:07.32      4:12.47   
                     
17  Holbæk Piger  2000    575          4:13.62   
  Holbæk Svømme Klub  4:18.70                 
  Mikkeline Mentz  2001      30.41  1:04.26      1:04.26   
  Mai Andersen  2000      30.07  1:02.51      2:06.77   
  Ida Maria Nielsen  2000      29.83  1:02.94      3:09.71   
  Nikoline Nielsen  2001      30.57  1:03.91      4:13.62   
                     
18  Hvidovre Damer 1  1999    574          4:13.73   
  Hvidovre Svømme Klub  4:11.68                 
  Kristine Mikkelsen  2000      30.89  1:04.36      1:04.36   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      29.92  1:03.35      2:07.71   
  Cecilie Elkjær  2001      29.38  1:02.15      3:09.86   
  Frederikke Mertins  2000      30.70  1:03.87      4:13.73   
                     
19  Aarhus Swim Piger  1999    574          4:13.86   
  Aarhus Swim  4:09.23                 
  Ida Bøgh Hald  2001      30.40  1:03.21      1:03.21   
  Line Johannsen  2001      30.00  1:03.31      2:06.52   
  Nikoline Østerberg  2000      30.95  1:03.96      3:10.48   
  Mia Seehausen  2001      30.31  1:03.38      4:13.86   
                     
20  Esv Awesome  2000    573          4:13.87   
  Elite Swim Vejle  4:08.20                 
  Marie Kvorning Mikkelsen  2000      31.56  1:05.60      1:05.60   
  Cecilie B. Andersen  2001      30.80  1:03.75      2:09.35   
  Helene Olesen  2000      30.44  1:03.44      3:12.79   
  Line J. V. Hededal  2001      29.16  1:01.08      4:13.87   
                     
21  Silkeborg Piger 2  2000    558          4:16.24   
  Silkeborg Svømmeklub  4:12.48                 
  Celia Erikstad  1999      30.16  1:03.71      1:03.71   
  Esther Flø  2001      30.11  1:03.89      2:07.60   
  Julie Lundorff Larsen  2000      30.63  1:04.66      3:12.26   
  Matilde Fuglsang  2000      29.61  1:03.98      4:16.24   
                     
22  Vat Piger 2  1999    554          4:16.78   
  VAT Copenhagen  4:16.50                 
  Emily Brophy  1999      29.54  1:04.14      1:04.14   
  Victoria Vorm  2001      29.97  1:04.62      2:08.76   
  Mille Bruun Høvring  2001      30.25  1:03.96      3:12.72   
  Caroline Mathiesen  2001      30.04  1:04.06      4:16.78   
                     
23  Ksk Piger  2000    534          4:19.97   
  Køge Svømmeklub  4:17.34                 
  Melanie Degner  2000      30.44  1:03.85      1:03.85   
  Maria Caroline Krumbak  2000      30.84  1:03.63      2:07.48   
  Pernille Pedersen  2001      31.76  1:07.67      3:15.15   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      31.25  1:04.82      4:19.97   
                     
24  Vest Piger  2001    517          4:22.86   
  Vest-Brøndby  4:23.52                 
  Stine Eskebo Nielsen  2001      31.22  1:06.73      1:06.73   
  Emma Mikkelsen  2001      31.03  1:05.98      2:12.71   
  Katharina N Møller  2001      32.58  1:10.80      3:23.51   
  Sarah Missing  2001      28.12  59.35      4:22.86   
                     
25  Agf Piger 2  1999    513          4:23.52   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.20                 
  Josefine Bladt Wichmann  2000      31.52  1:05.09      1:05.09   
  Julie Lange Jørgensen  2000      30.65  1:03.36      2:08.45   
  Line Gertz  2001      32.10  1:07.25      3:15.70   
  Natascha Alexandra Green  2000      33.28  1:07.82      4:23.52   
                     
26  Hils Piger  1999    507          4:24.46   
  Hillerød Svømmeklub  4:26.01                 
  Emilie Trolle Pedersen  1999      32.39  1:07.23      1:07.23   
  Sofia Qvade Rasmusen  2001      30.75  1:04.98      2:12.21   
  Clara Qvade Rasmusen  2001      32.37  1:08.03      3:20.24   
  Alberte Kjærsgaard  2001      30.93  1:04.22      4:24.46   
                     
Kvik Junior Piger  1999              DSQ  Tyvstart 2. svømmer 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:57.40                 
  Josephine Holm  1999      28.36  58.82      58.82   
                     
Piger Esbjerg  1999              DSQ  Tyvstart 4. svømmer 
  Esbjerg Svømmeklub  4:04.37                 
  Ellen Nielsen  2001      28.71  1:00.06      1:00.06   
  Freja Hamann Larsen  1999      28.36  1:00.83      2:00.89   
  Julie Gadgaard  2001      29.82  1:02.36      3:03.25   
                     
Stv Piger  1999              DSQ  Tyvstart 3. svømmer 
  Swim Team Vestsjælland  4:05.79                 
  Sofie Andersen  2001      29.67  1:02.34      1:02.34   
  Astrid Ovesen  1999      30.07  1:03.35      2:05.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark