2019-08-23   15:14:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Koskikara-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Kuparinen  2004    296  41.69  1:30.31  2:24.25    3:06.92   
  Swimming Jyväskylä  3:16.95                 
                     
Julia Nelimarkka  2004    269  39.57  1:26.61  2:24.77    3:12.94   
  Keuruun Toverit  3:12.93                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Penttilä  2001    506  34.36  1:16.52  2:00.81    2:36.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:36.05                 
                     
Peppi Palokangas  2002    462  34.74  1:16.60  2:04.14    2:41.07   
  Swimming Jyväskylä  2:48.02                 
                     
Amanda Paukkunen  2002    364  34.58  1:23.53  2:14.00    2:54.40   
  Swimming Jyväskylä  2:56.55                 
                     
Lotta Jokinen  2000    235  38.97  1:33.68  2:34.72    3:21.74   
  Swimming Jyväskylä  3:32.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Efim Romanov  2002    410  32.46  1:10.37  1:54.27    2:27.56   
  TaTu Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    366  33.01  1:12.30  1:56.77    2:33.19   
  TaTu Tampere  2:29.89                 
                     
Riku Leino  2001    349  35.11  1:18.58  1:59.31    2:35.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:38.89                 
                     
Mio Harju  2002    320  34.55  1:14.66  2:03.49    2:40.18   
  TaTu Tampere  2:45.37                 
                     
Jiri Järvinen  2001    319  33.56  1:12.63  2:02.83    2:40.38   
  Swimming Jyväskylä  2:46.07                 
                     
Tino Vehkalahti  2001    298  35.73  1:18.47  2:08.90    2:43.98   
  TaTu Tampere  2:40.28                 
                     
Miska Birkstedt  2002              DSQ   
  TaTu Tampere  2:47.69                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:50   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Parkatti  2004    230  48.32        1:42.26   
  Swimming Jyväskylä  1:43.73                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    203  50.75        1:46.68   
  Mikkelin Uimaseura  1:45.94                 
                     
Iida Kallio  2004    179  52.69        1:51.11   
  Loimaan Uimaseura  1:48.81                 
                     
Veera Ele  2006    156  56.37        1:56.24   
  Loimaan Uimaseura  1:52.89                 
                     
Melia Palsinajärvi  2005    116  1:00.02        2:08.48   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Ruuska  2003    456  38.73        1:21.42   
  Swimming Jyväskylä  1:17.11                 
                     
Saara Svahn  2001    405  39.75        1:24.69   
  Jämsänkosken Ilves  1:23.96                 
                     
Anni Turkkila  2002    339  41.62        1:29.85   
  Jämsänkosken Ilves  1:29.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:50 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Saloniemi  2004    189  45.04        1:36.76   
  TaTu Tampere  1:41.22                 
                     
Jesper Isomaa  2004    149  47.87        1:44.85   
  Loimaan Uimaseura  1:42.47                 
                     
Juuso Salenius  2004    147  49.55        1:45.31   
  Keuruun Toverit  1:45.42                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werner Heräjärvi  1999    353  36.57        1:18.65   
  Jämsänkosken Ilves  1:16.73                 
                     
Sami Kukkonen  2000    285  39.78        1:24.43   
  TaTu Tampere  1:26.31                 
                     
Julius Nyberg  2002    272  39.18        1:25.79   
  Jämsänkosken Ilves  1:28.52                 
                     
Esa Mangeloja  1968    143  49.42        1:46.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Lampinen  2006    166          52.33   
  Jämsänkosken Ilves  1:02.96                 
Karoliina Hirvelä  2006    164          52.58   
  Jämsänkosken Ilves  54.52                 
Pinja Pakkanen  2006    149          54.29   
  Kankaanpään Uimarit  55.67                 
Hilda Puttonen  2006    130          56.78   
  Keuruun Toverit  58.86                 
Olivia Levula  2006    127          57.27   
  Kankaanpään Uimarit  1:02.74                 
Aada-Julia Laakso  2007    123          57.84   
  Jämsänkosken Ilves  1:01.87                 
Rianna Hoda  2006    106          1:00.69   
  Loimaan Uimaseura  1:00.54                 
Nea Salmela  2006    88          1:04.60   
  Loimaan Uimaseura                   
Matilda Jokinen  2008    81          1:06.49   
  Loimaan Uimaseura  1:07.07                 
10  Essi Kallio  2008    68          1:10.47   
  Loimaan Uimaseura  1:07.29                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Hautamäki  2004    301          42.93   
  Keuruun Toverit  42.36                 
Aino Ollikainen  2005    286          43.68   
  Keuruun Toverit  43.86                 
Venla Huurinainen  2001    272          44.44   
  Vaajakosken Uimaseura  42.34                 
Ilona Hjelt  2002    262          45.00   
  Jämsänkosken Ilves  47.32                 
Elli Hannus  2002    240          46.34   
  Keuruun Toverit  43.93                 
Aino Kallio  2003    235          46.66   
  Loimaan Uimaseura  46.99                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksanteri Nissinen  2005    140          48.59   
  Swimming Jyväskylä  46.45                 
Casper Kvist  2006    89          56.53   
  Nokian Pyry  57.52                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simo Hillo  1972    423          33.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.03                 
Mikael Jokinen  2001    313          37.17   
  Loimaan Uimaseura  37.64                 
Jiri Järvinen  2001    248          40.14   
  Swimming Jyväskylä  41.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Pellinen  2003    350  40.73  1:28.98  2:19.76    3:10.80   
  Swimming Jyväskylä  3:12.56                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petr Pankratov  2002    372  36.78  1:19.53  2:03.47    2:47.73   
  TaTu Tampere  2:54.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karoliina Hirvelä  2006    168  43.52        1:32.44   
  Jämsänkosken Ilves  1:37.03                 
                     
Veera Ele  2006    151  46.49        1:35.69   
  Loimaan Uimaseura  1:30.26                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    141  47.91        1:37.88   
  Kankaanpään Uimarit  1:41.72                 
                     
Olivia Levula  2006    140  46.64        1:38.13   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.01                 
                     
Nea Salmela  2006    103  51.51        1:48.66   
  Loimaan Uimaseura  1:42.92                 
                     
Venla Holma  2008    98  51.61        1:50.47   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Rianna Hoda  2006    96  51.27        1:51.32   
  Loimaan Uimaseura  1:54.75                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Kammonen  2004    275  38.98        1:18.41   
  Mikkelin Uimaseura  1:19.33                 
                     
Nea Parkatti  2004    271  37.91        1:18.82   
  Swimming Jyväskylä  1:16.95                 
                     
Julia Nelimarkka  2004    270  38.53        1:18.89   
  Keuruun Toverit  1:19.74                 
                     
Iida Kallio  2004    185  43.70        1:29.51   
  Loimaan Uimaseura  1:23.95                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Uusitalo  1999    511  30.55        1:03.80   
  Jämsänkosken Jyry  1:04.30                 
                     
Vivian Heräjärvi  2001    484  31.48        1:04.95   
  Jämsänkosken Ilves  1:05.33                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    404  32.82        1:09.00   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Sofia Martinkauppi  2003    345  33.59        1:12.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.40                 
                     
Lotta Jokinen  2000    250  38.78        1:20.95   
  Swimming Jyväskylä  1:20.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksanteri Nissinen  2005    147  40.83        1:25.00   
  Swimming Jyväskylä  1:27.55                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Huhti  2003    264  32.84        1:10.04   
  Loimaan Uimaseura  1:12.28                 
                     
Joona Saloniemi  2004    192  36.63        1:17.82   
  TaTu Tampere  1:18.24                 
                     
Juuso Salenius  2004    127  42.63        1:29.28   
  Keuruun Toverit  1:30.89                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Aro  2000    425  28.42        59.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.78                 
                     
Mikael Jokinen  2001    365  28.91        1:02.88   
  Loimaan Uimaseura  1:03.22                 
                     
Sami Kukkonen  2000    311  30.71        1:06.27   
  TaTu Tampere  1:05.14                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    282  32.93        1:08.47   
  Keuruun Toverit  1:07.89                 
                     
Atte-Mikael Ahonpää  2001    274  33.40        1:09.11   
  TaTu Tampere  1:08.35                 
                     
Sampo Soininen  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  1:08.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilda Puttonen  2006    194          40.16   
  Keuruun Toverit  41.18                 
Jessika Lampinen  2006    189          40.46   
  Jämsänkosken Ilves  43.44                 
Karoliina Hirvelä  2006    187          40.59   
  Jämsänkosken Ilves  42.41                 
Olivia Levula  2006    151          43.63   
  Kankaanpään Uimarit  43.55                 
Venla Holma  2008    143          44.41   
  Loimaan Uimaseura  47.30                 
Aada-Julia Laakso  2007    143          44.42   
  Jämsänkosken Ilves  44.80                 
Ronja Suuronen  2006    132          45.65   
  Jämsänkosken Ilves  48.37                 
Petra Korkeakangas  2007    111          48.35   
  Loimaan Uimaseura  53.16                 
Lumia Ele  2008    95          50.85   
  Loimaan Uimaseura  49.66                 
10  Adalmiina Levula  2007    87          52.30   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Matilda Jokinen  2008    62          58.44   
  Loimaan Uimaseura  56.94                 
12  Essi Kallio  2008    57          1:00.15   
  Loimaan Uimaseura  1:00.10                 
13  Jade Isomaa  2008    48          1:03.59   
  Loimaan Uimaseura  57.08                 
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Hautamäki  2004    302          34.65   
  Keuruun Toverit  33.18                 
Aino Ollikainen  2005    219          38.53   
  Keuruun Toverit  38.01                 
Eevi Mäkinen  2005    148          43.88   
  Jämsänkosken Ilves  48.39                 
Ilona Lahtinen  2004              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves  1:00.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Karinkanta  2000    540          28.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.22                 
Anni Turkkila  2002    462          30.06   
  Jämsänkosken Ilves  30.59                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    374          32.25   
  Salon Uimarit  31.77                 
Venla Huurinainen  2001    324          33.82   
  Vaajakosken Uimaseura  32.78                 
Aino Kallio  2003    317          34.08   
  Loimaan Uimaseura  32.49                 
Elli Hannus  2002    316          34.12   
  Keuruun Toverit  33.35                 
Oona Haaparanta  2002    260          36.42   
  Vaajakosken Uimaseura  35.49                 
Oona Tervo  2003    252          36.77   
  Vaajakosken Uimaseura  36.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Casper Kvist  2006    69          49.34   
  Nokian Pyry  52.30                 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Isomaa  2004    184          35.69   
  Loimaan Uimaseura  33.19                 
Ilpo Pitkänen  2003    176          36.20   
  Loimaan Uimaseura  37.60                 
Pyry Aspholm  2004    154          37.81   
  Vaajakosken Uimaseura  38.05                 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werner Heräjärvi  1999    485          25.82   
  Jämsänkosken Ilves  25.81                 
Jan Simpanen  1998    311          29.95   
  Vaajakosken Uimaseura  38.54                 
Esa Mangeloja  1968    190          35.31   
  Swimming Jyväskylä  34.26                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:39 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Rautava  2003    219  36.95  1:22.96  2:15.60    3:04.36   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Svahn  2001    479  32.59  1:09.11  1:46.33    2:22.06   
  Jämsänkosken Ilves  2:18.48                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  13:46   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 14, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petr Pankratov  2002    308  32.58  1:10.99  1:49.79    2:27.11   
  TaTu Tampere  2:25.49                 
                     
Julius Nyberg  2002    269  35.78  1:15.31  1:55.30    2:33.79   
  Jämsänkosken Ilves  2:36.20                 
                     
 
Laji 14, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Vehkalahti  2001    384  30.04  1:03.55  1:40.20    2:16.65   
  TaTu Tampere  2:15.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  13:46 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:28   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 15, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Ruuska  2003    423  1:17.08  2:57.22  4:30.71    5:47.62   
  Swimming Jyväskylä  6:04.44                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:28 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Kuparinen  2004    245  42.95        1:28.17   
  Swimming Jyväskylä  1:32.94                 
                     
Julia Nelimarkka  2004    237  44.85        1:29.16   
  Keuruun Toverit  1:29.90                 
                     
Jessi Isomaa  2004    223  44.06        1:30.97   
  Loimaan Uimaseura  1:34.98                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    202  46.75        1:34.06   
  Mikkelin Uimaseura  1:37.34                 
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni-Maria Laakso  2003    335  39.34        1:19.49   
  Jämsänkosken Ilves  1:18.27                 
                     
Siiri Pellinen  2003    274  41.95        1:24.94   
  Swimming Jyväskylä  1:20.80                 
                     
Ilona Hjelt  2002    246  42.62        1:28.13   
  Jämsänkosken Ilves  1:31.90                 
                     
Anni Haavisto  2002              DSQ   
  Loimaan Uimaseura  1:33.38                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Sofia Martinkauppi  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.93                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:24 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Saloniemi  2004    142  45.97        1:33.77   
  TaTu Tampere  1:34.02                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Lehtonen  2001    329  34.71        1:10.85   
  TaTu Tampere  1:11.49                 
                     
Pirkka Perkola  2001    312  34.43        1:12.09   
  TaTu Tampere  1:11.67                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    291  36.35        1:13.79   
  Keuruun Toverit  1:17.65                 
                     
Petr Pankratov  2002    269  37.92        1:15.78   
  TaTu Tampere  1:16.05                 
                     
Mio Harju  2002    259  38.04        1:16.68   
  TaTu Tampere  1:17.24                 
                     
Sampo Soininen  2002    215  39.52        1:21.61   
  Swimming Jyväskylä  1:20.11                 
                     
Sami Kukkonen  2000    188  40.81        1:25.31   
  TaTu Tampere  1:21.05                 
                     
Miska Birkstedt  2002              DSQ   
  TaTu Tampere  1:13.16                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:46   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilda Puttonen  2006    136          49.86   
  Keuruun Toverit  48.75                 
Pinja Pakkanen  2006    135          50.00   
  Kankaanpään Uimarit  48.22                 
Olivia Levula  2006    134          50.21   
  Kankaanpään Uimarit  48.43                 
Rianna Hoda  2006    108          53.88   
  Loimaan Uimaseura  54.14                 
Petra Korkeakangas  2007    100          55.25   
  Loimaan Uimaseura  54.53                 
Adalmiina Levula  2007    95          56.26   
  Kankaanpään Uimarit  55.79                 
Venla Holma  2008    94          56.35   
  Loimaan Uimaseura  54.70                 
Essi Kallio  2008    64          1:04.10   
  Loimaan Uimaseura  1:00.99                 
Jade Isomaa  2008    51          1:09.26   
  Loimaan Uimaseura  1:08.47                 
Lumia Ele  2008              DSQ   
  Loimaan Uimaseura  1:00.96                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Uusitalo  1999    423          34.22   
  Jämsänkosken Jyry  34.91                 
Saara Svahn  2001    377          35.55   
  Jämsänkosken Ilves  35.59                 
Elli Hannus  2002    291          38.77   
  Keuruun Toverit  38.41                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    279          39.33   
  Salon Uimarit  41.14                 
Venla Huurinainen  2001    276          39.44   
  Vaajakosken Uimaseura  38.66                 
Oona Tervo  2003    208          43.32   
  Vaajakosken Uimaseura  42.92                 
Oona Haaparanta  2002    185          45.04   
  Vaajakosken Uimaseura  47.14                 
Pinja Hautamäki  2004    185          45.06   
  Keuruun Toverit  44.15                 
Aino Ollikainen  2005    184          45.14   
  Keuruun Toverit  44.02                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksanteri Nissinen  2005    127          44.97   
  Swimming Jyväskylä  42.94                 
Casper Kvist  2006    58          58.30   
  Nokian Pyry  57.09                 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sampsa Oksanen  1999    380          31.21   
  Jämsänkosken Ilves  30.74                 
Werner Heräjärvi  1999    341          32.36   
  Jämsänkosken Ilves  32.39                 
Julius Nyberg  2002    211          37.95   
  Jämsänkosken Ilves  38.71                 
Pyry Aspholm  2004    118          46.05   
  Vaajakosken Uimaseura  46.07                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Palokangas  2002    425  38.07  1:18.64  1:59.56    2:39.59   
  Swimming Jyväskylä  2:45.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Efim Romanov  2002    401  34.38  1:10.75  1:47.31    2:23.83   
  TaTu Tampere                   
                     
Miska Birkstedt  2002    298  37.50  1:17.08  1:58.47    2:38.73   
  TaTu Tampere  2:42.94                 
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jiri Järvinen  2001    369  34.28  1:11.75  1:50.43    2:27.88   
  Swimming Jyväskylä  2:35.12                 
                     
Pirkka Perkola  2001    307  38.23  1:18.32  1:58.17    2:37.14   
  TaTu Tampere  2:33.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Parkatti  2004    186  44.60        1:36.42   
  Swimming Jyväskylä  1:40.69                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Svahn  2001    440  33.53        1:12.37   
  Jämsänkosken Ilves  1:13.00                 
                     
Martta Ruuska  2003    346  36.17        1:18.36   
  Swimming Jyväskylä  1:18.80                 
                     
Anni Turkkila  2002    306  36.58        1:21.69   
  Jämsänkosken Ilves  1:37.56                 
                     
Jenna Rautava  2003    209  40.08        1:32.62   
  Loimaan Uimaseura  1:33.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:25   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Huhti  2003    175  38.48        1:26.63   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte-Mikael Ahonpää  2001    289  33.72        1:13.30   
  TaTu Tampere  1:16.82                 
                     
Mikael Jokinen  2001    210  34.84        1:21.47   
  Loimaan Uimaseura  1:21.30                 
                     
Sampo Soininen  2002    183  37.66        1:25.31   
  Swimming Jyväskylä  1:20.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:25 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:25   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Korkeakangas  2007    115          50.08   
  Loimaan Uimaseura  57.64                 
Pinja Pakkanen  2006    65          1:00.58   
  Kankaanpään Uimarit  58.76                 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melia Palsinajärvi  2005    88          54.68   
  Jämsänkosken Ilves                   
Jessi Isomaa  2004              DSQ   
  Loimaan Uimaseura  50.14                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Karinkanta  2000    549          29.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.07                 
Vivian Heräjärvi  2001    391          33.34   
  Jämsänkosken Ilves  35.03                 
Lotta Jokinen  2000    290          36.80   
  Swimming Jyväskylä  37.90                 
Venla Huurinainen  2001    270          37.69   
  Vaajakosken Uimaseura  37.57                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    269          37.75   
  Salon Uimarit  37.01                 
Anni Haavisto  2002    254          38.45   
  Loimaan Uimaseura  35.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:25 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:25   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksanteri Nissinen  2005    94          47.87   
  Swimming Jyväskylä  45.45                 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilpo Pitkänen  2003    98          47.23   
  Loimaan Uimaseura  45.51                 
Juuso Salenius  2004    98          47.24   
  Keuruun Toverit  46.49                 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werner Heräjärvi  1999    496          27.53   
  Jämsänkosken Ilves  27.52                 
Roope Aro  2000    357          30.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.51                 
Atte-Mikael Ahonpää  2001    293          32.80   
  TaTu Tampere  33.38                 
Tino Vehkalahti  2001    250          34.60   
  TaTu Tampere  34.26                 
Julius Nyberg  2002    207          36.80   
  Jämsänkosken Ilves  38.58                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:25 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 27, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Amanda Paukkunen  2002    352  36.56  1:19.92  2:05.50    2:50.97   
  Swimming Jyväskylä  2:57.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:30 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 29, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Uusitalo  1999    475  1:09.52  2:26.79  3:44.63    5:00.82   
  Jämsänkosken Jyry  4:56.10                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    362  1:17.79  2:43.63  4:08.40    5:29.27   
  Jämsänkosken Ilves  6:05.01                 
                     
Ilona Hjelt  2002    341  1:19.63  2:46.49  4:12.35    5:35.87   
  Jämsänkosken Ilves  5:44.20                 
                     
Suvi-Maaria Heinonen  2002    262  1:24.26  2:58.15  4:33.60    6:06.62   
  Salon Uimarit  6:56.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  15:58   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 31, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Pinja Penttilä  2001    495  1:12.31  2:27.99  3:44.11  5:00.17  10:08.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:09.02      6:16.61  7:34.12  8:50.68       
                     
Vivian Heräjärvi  2001    477  1:10.84  2:28.11  3:45.43  5:02.91  10:15.52   
  Jämsänkosken Ilves  10:12.54      6:21.17  7:39.85  8:58.46       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  15:58 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Koskikara-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:19   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 32, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Efim Romanov  2002    500  1:07.05  2:16.27  3:26.75  4:37.24  9:18.58   
  TaTu Tampere        5:47.45  6:57.95  8:08.78       
                     
Riku Leino  2001    419  1:10.59  2:25.18  3:39.61  4:54.44  9:52.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:06.97      6:09.23  7:23.81  8:38.78       
                     
Joona Lehtonen  2001    403  1:08.34  2:22.49  3:39.09  4:56.13  10:00.26   
  TaTu Tampere  9:48.06      6:13.15  7:29.89  8:46.35       
                     
Mio Harju  2002    391  1:11.34  2:27.02  3:43.34  5:00.03  10:05.99   
  TaTu Tampere  10:23.12      6:17.02  7:33.82  8:50.60       
                     
Pirkka Perkola  2001    358  1:10.86  2:26.59  3:44.85  5:02.95  10:24.32   
  TaTu Tampere  10:43.59      6:23.44  7:43.85  9:05.19       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner