2020-02-16   21:51:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Höganäs

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  Höganäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley fl 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hs Damer [2004] Lag 1  2004  Helsingborgs Simsällskap            4:57.10   
  Alicia Johansson  2003      35.64  1:13.13      1:13.13   
  Alice Persson  2003      38.66  1:21.91      2:35.04   
  Tyra Littorin  2004      35.44  1:18.27      3:53.31   
  Angelina Agrell  2003      30.20  1:03.79      4:57.10   
                     
Landskrona Damer [2003] 1  2003  Landskrona Simsällskap            5:09.08   
  Wilma Rundblad  2003      37.81  1:18.10      1:18.10   
  Tilde Röiseth  2003      40.85  1:26.99      2:45.09   
  Linnéa Lindh  2003      35.49  1:17.66      4:02.75   
  Matilda Hoff  2003      31.42  1:06.33      5:09.08   
                     
SK Hajen Flickor Lag 1  2003  Simklubben Hajen            5:09.88   
  Ella Jeppsson  2003      37.46  1:17.29      1:17.29   
  Elsa Bitzén  2003      39.04  1:24.68      2:41.97   
  Freja Werker  2003      36.31  1:21.95      4:03.92   
  Ella Gutenwik  2004      31.35  1:05.96      5:09.88   
                     
Höganäs SS Flickor  2003  Höganäs Simsällskap            5:11.20   
  Alice Tufvesson  2003      37.28  1:16.24      1:16.24   
  Julia Andersson  2003      41.09  1:29.81      2:46.05   
  Alva Söderberg  2003      34.25  1:17.21      4:03.26   
  Ella Persson  2003      32.18  1:07.94      5:11.20   
                     
Äss Töser 1  2003  Ängelholms Simsällskap            5:18.53   
  Nelly Hansson  2004      38.03  1:17.65      1:17.65   
  Emmie Andersson  2003      40.11  1:26.28      2:43.93   
  Bianca Jarbsjö  2003      37.25  1:24.22      4:08.15   
  Ebba Hellzén  2003      32.66  1:10.38      5:18.53   
                     
Hs Damer [2004] Lag 2  2004  Helsingborgs Simsällskap            5:20.44   
  Hanna Pettersson  2003      38.27  1:19.65      1:19.65   
  Emilia Nordén  2003      40.68  1:26.55      2:46.20   
  Karla Stjepanetic  2003      38.16  1:22.92      4:09.12   
  Anna Nilsson  2003      34.10  1:11.32      5:20.44   
                     
SK Lödde Lag 1 [2003]  2003  Simklubben Lödde            5:24.06   
  Hanne Husby  2004      40.89  1:26.34      1:26.34   
  Julia Nilsson  2004      44.80  1:33.31      2:59.65   
  Isabel Smideberg  2004      35.39  1:16.78      4:16.43   
  Filippa Dihle  2003      32.24  1:07.63      5:24.06   
                     
Hs Damer [2004] Lag 3  2004  Helsingborgs Simsällskap            5:27.31   
  Emma Nilsson  2004      40.14  1:22.28      1:22.28   
  Elsa Hjelmgren  2004      41.21  1:28.82      2:51.10   
  Elsa Andersson  2004      37.62  1:24.69      4:15.79   
  Tuva Edvinsson  2004      33.54  1:11.52      5:27.31   
                     
SS Iden Damer [2003]  2003  Simsällskapet Iden            5:27.40   
  Josefin Dellhede  2003      38.91  1:18.61      1:18.61   
  Anna Twedberg  2003      43.96  1:34.48      2:53.09   
  Viktoria Dellhede  2003      36.67  1:20.10      4:13.19   
  Angelica Böhme  2003      35.52  1:14.21      5:27.40   
                     
10  SK Hajen Flickor Lag 2  2003  Simklubben Hajen            5:30.09   
  Clara Huston  2003      40.19  1:24.01      1:24.01   
  Thea Dahlqvist  2003      40.32  1:27.39      2:51.40   
  Tilde Thorsson  2003      38.62  1:26.40      4:17.80   
  Hanna Barnell  2003      34.04  1:12.29      5:30.09   
                     
11  Landskrona Damer [2003] 2  2003  Landskrona Simsällskap            5:51.59   
  Emelie Ek-Värn  2004      39.78  1:21.73      1:21.73   
  Fanny Hess  2004      44.41  1:35.49      2:57.22   
  Emma Hassling  2004      41.97  1:35.73      4:32.95   
  Isabella Djuric  2004      37.49  1:18.64      5:51.59   
                     
12  Hs Damer [2004] Lag 4  2004  Helsingborgs Simsällskap            5:51.78   
  Svea Raihle  2004      42.40  1:25.60      1:25.60   
  Cecilia Pettersson  2003      45.95  1:42.66      3:08.26   
  Filippa Philipsson Eriksson  2003      39.91  1:30.28      4:38.54   
  Cajsa Wöhl  2004      35.30  1:13.24      5:51.78   
                     
13  SK Lödde Lag 2 [2003]  2003  Simklubben Lödde            6:18.89   
  Agnes Ljungberg  2004      46.54  1:34.96      1:34.96   
  Emma Martinsson  2004      51.18  1:49.41      3:24.37   
  Milla Andersson  2003      37.34  1:25.57      4:49.94   
  Emelie Rosquist  2004      42.04  1:28.95      6:18.89   
                     
14  Äss Töser 4  2003  Ängelholms Simsällskap            6:49.30   
  Felicia Zander  2004      51.89  1:46.09      1:46.09   
  Klara Harrysson  2004      49.52  1:45.65      3:31.74   
  Ammie Axelsson  2004      51.06  1:52.50      5:24.24   
  Ellen Johansson  2003      40.20  1:25.06      6:49.30   
                     
Äss Töser 2  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
Äss Töser 3  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
  Ella Persson  2004      43.62  1:28.49      1:28.49   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  12:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner