2019-10-22   05:27:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Utmanaren, Täby Sim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Allert Olivia  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  23  25m  29.51              29.51   
                         
Atkinson Maccallum Sofia  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  23  25m  29.51              29.51   
                         
Bentley Fredrik  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  37  25m  31.40              31.40   
                         
Bergman Elis  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  61  25m  38.23              38.23   
                         
Björk Alva  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  53  25m  35.35              35.35   
                         
Boman Linnea  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  27  25m  29.88              29.88   
                         
Bråkenhielm Stella  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  25.23              25.23   
                         
Campenfeldt Emelie  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  26  25m  29.63              29.63   
                         
Cedermark Elinor  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  58  25m  36.74              36.74   
                         
Dahlborn Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  51  25m  35.12              35.12   
                         
Degerbalkan Teya  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  42  25m  33.47              33.47   
                         
Eberle Felix  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.17              26.17   
                         
Eberle Linn  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  18  25m  28.66              28.66   
                         
Elander Clara  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  62  25m  38.55              38.55   
                         
Elofsson Matilda  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  22  25m  29.45              29.45   
                         
Franzén Madeleine  2005  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  16  25m  27.67              27.67   
                         
Frykehag Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.04              26.04   
                         
Gonsalves Andrea  2003  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  21  25m  29.22              29.22   
                         
Gonsalves Anneli  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  31  25m  30.47              30.47   
                         
Göransson Whilda  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  23.97              23.97   
                         
Hallquisth Theodor  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  11  25m  26.69              26.69   
                         
Hellgren Anton  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  55  25m  36.10              36.10   
                         
Homayounfar Victor  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  41  25m  32.77              32.77   
                         
Härning-Nilsson Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  54  25m  35.78              35.78   
                         
Johnson Kasper  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  48  25m  34.56              34.56   
                         
Ju Ruixuan  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  43  25m  33.60              33.60   
                         
Juhlin Fredriksson Milton  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  13  25m  26.79              26.79   
                         
Jöngren Bertil  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  33  25m  31.09              31.09   
                         
Khogasteh Sahand  2003  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  40  25m  32.67              32.67   
                         
Koch Mathilde  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  36  25m  31.34              31.34   
                         
Koulahi Liam  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  56  25m  36.28              36.28   
                         
Larsson Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  57  25m  36.47              36.47   
                         
Larsson Baltzar  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  15  25m  27.63              27.63   
                         
Larsson Gideon  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  39  25m  32.35              32.35   
                         
Lenstad Caitlin  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  34  25m  31.18              31.18   
                         
Lenstad Christoffer  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  59  25m  36.76              36.76   
                         
Lindberg Louisa  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  60  25m  37.83              37.83   
                         
Lindkvist Nathalie  2009  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  63  25m  39.65              39.65   
                         
Lundblad Elin  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  20  25m  29.16              29.16   
                         
Lundström Noel  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  64  25m  40.31              40.31   
                         
Lörinc Johannes  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.43              26.43   
                         
Mikalsen Nora  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  32  25m  30.93              30.93   
                         
Nilsson Oliwer  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  50  25m  35.09              35.09   
                         
Nordell Gabriel  2004  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  21.93              21.93   
                         
Norlin Axel  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  35  25m  31.29              31.29   
                         
Olander Julia  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  49  25m  34.82              34.82   
                         
Olsson Carl  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  19  25m  28.94              28.94   
                         
Olsson Simon  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  29  25m  30.05              30.05   
                         
Samuelsson Elsa  2006  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  30  25m  30.22              30.22   
                         
Sandberg Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  17  25m  28.11              28.11   
                         
Sawhney Saiesha  2005  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  23  25m  29.51              29.51   
                         
Shabaltas Stanislav  2005  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  10  25m  26.54              26.54   
                         
Shirabe Satoshi  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  52  25m  35.18              35.18   
                         
Sieppi Julia  2008  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Steinle Malte  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  38  25m  31.67              31.67   
                         
Svensson August  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  47  25m  34.49              34.49   
                         
Svensson Max  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  28  25m  29.95              29.95   
                         
Talipov Erik  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  45  25m  33.77              33.77   
                         
Tegelberg Sebastian  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Thermaenius Anton  2009  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Thermaenius Theo  2007  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  12  25m  26.71              26.71   
                         
Tonn Max  2004  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  25.58              25.58   
                         
Wahlqvist Emma  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  14  25m  26.87              26.87   
                         
Wallen Elin  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  44  25m  33.63              33.63   
                         
Vallén Melker  2006  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  25.81              25.81   
                         
Watson Edward  2008  Herrar  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  25m  26.36              26.36   
                         
Ögren Thea  2007  Damer  Täby Sim     
1 25m Ry  Finaler  46  25m  34.17              34.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Alsén Emma  2007  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.63              48.63   
                         
Bergvall Nicholas  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  10  50m  48.85              48.85   
                         
Berndtsson Ludvig  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  46.49              46.49   
                         
Blomqvist Alva  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  23  50m  51.58              51.58   
                         
Blomqvist Axel  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  20  50m  51.31              51.31   
                         
Bodén Hampus  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  17  50m  50.56              50.56   
                         
Buchli Yannick  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  26  50m  54.48              54.48   
                         
Collantes Claudio  2001  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
Degerbalkan Deniz  2006  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  15  50m  49.74              49.74   
                         
Degerbalkan Elvin  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  12  50m  49.51              49.51   
                         
Ergvall Nicholas  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Ersson Sixten  2007  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  28  50m  56.89              56.89   
                         
Florén Smith Erik  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  16  50m  49.93              49.93   
                         
Gong Anton  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  22  50m  51.54              51.54   
                         
Hallquisth Wilhelm  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  13  50m  49.60              49.60   
                         
holmberg jack  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  27  50m  56.01              56.01   
                         
Ladis Alexandros  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  11  50m  49.11              49.11   
                         
Lindgren Junie  2004  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  44.90              44.90   
                         
Lindqvist Ida  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.74              48.74   
                         
Lundberg Tuva  2006  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  47.05              47.05   
                         
Markowicz Caroline  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  18  50m  50.62              50.62   
                         
Norlin Filip  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  25  50m  54.40              54.40   
                         
Riahi Adrian  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Suves Robin  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  47.62              47.62   
                         
Tarish Emil  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  21  50m  51.43              51.43   
                         
Thoresson Arvid  2005  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  24  50m  53.49              53.49   
                         
Todorovac Hallongren Benjamin  2006  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.33              48.33   
                         
Warglo Alice  2004  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  14  50m  49.68              49.68   
                         
Westerdahl Clara  2005  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  48.43              48.43   
                         
von Trzaska Gustav  2004  Herrar  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  19  50m  51.18              51.18   
                         
Öström Torun  2004  Damer  Täby Sim     
2 50m Ry  Finaler  50m  46.52              46.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Bebenek Daniel  2006  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  15  50m  47.00  100m  1:35.89          1:35.89   
                         
Borgfors Amanda  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  12  50m  45.29  100m  1:35.03          1:35.03   
                         
Catrina Ioana  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  44.10  100m  1:31.39          1:31.39   
                         
Davies Alice  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  11  50m  44.14  100m  1:34.92          1:34.92   
                         
Forsberg Emilia  2003  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  39.49  100m  1:22.78          1:22.78   
                         
Frayon Paul  2004  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  42.36  100m  1:28.40          1:28.40   
                         
Grundin Fredrick  2003  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
Gustavsson Agnes  2005  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  44.92  100m  1:33.05          1:33.05   
                         
Hanna Jousef  2003  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  43.83  100m  1:32.36          1:32.36   
                         
Haux Hannah  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  17  50m  48.32  100m  1:36.08          1:36.08   
                         
Juhlin Fredriksson Noah  2005  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  43.57  100m  1:26.40          1:26.40   
                         
Ladis Dimitris  2003  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  19  50m  1:38.82  100m  1:38.82          1:38.82   
                         
Leineweber Charlotta  2002  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  21  50m  54.47  100m  1:48.60          1:48.60   
                         
Lingham Maja  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  13  50m  45.76  100m  1:35.18          1:35.18   
                         
Mae Bailey Darcey  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  44.52  100m  1:31.81          1:31.81   
                         
Malmström Irma  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  43.64  100m  1:30.89          1:30.89   
                         
Mattsson Saga  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  18  50m  48.03  100m  1:37.51          1:37.51   
                         
Nilsson Samuel  2003  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  50m  44.11  100m  1:28.79          1:28.79   
                         
Northun Lind Cecilia  2002  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler                  DSQ   
                         
Ribberheim Lukas  2002  Herrar  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  10  50m  42.90  100m  1:34.24          1:34.24   
                         
Schibbye Matilda  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  20  50m  49.05  100m  1:42.09          1:42.09   
                         
Sommar Emma  2004  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  14  50m  45.09  100m  1:35.74          1:35.74   
                         
Thermaenius Ella  2005  Damer  Täby Sim     
3 100m Ry  Finaler  16  50m  47.10  100m  1:36.01          1:36.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Ahlberg Linnea  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.99              26.99   
                         
Bentley Fredrik  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  36  25m  32.02              32.02   
                         
Bergman Elis  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  47  25m  34.01              34.01   
                         
Bergman Love  2004  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  17  25m  28.21              28.21   
                         
Björk Alva  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  51  25m  35.42              35.42   
                         
Bronsdon Oliver  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  63  25m  41.75              41.75   
                         
Camp Ottilia  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  24  25m  30.19              30.19   
                         
Cedermark Elinor  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  62  25m  41.01              41.01   
                         
Dahlborn Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  65  25m  42.90              42.90   
                         
Eberle Felix  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  26  25m  30.20              30.20   
                         
Eberle Linn  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  44  25m  33.38              33.38   
                         
Enbom Astrid  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  42  25m  32.87              32.87   
                         
Engstrand Lovisa  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  43  25m  33.29              33.29   
                         
Franzén Madeleine  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  48  25m  34.11              34.11   
                         
Ghobadi Daniel  2004  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  60  25m  39.26              39.26   
                         
Gong Hanna  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.36              26.36   
                         
Gonsalves Anneli  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  54  25m  36.45              36.45   
                         
Gustavsson Klara  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  15  25m  28.13              28.13   
                         
Göthe Alexander  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  49  25m  34.14              34.14   
                         
Göthe Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  32  25m  31.07              31.07   
                         
Hanna Melinn  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.87              26.87   
                         
Hellgren Anton  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  57  25m  37.80              37.80   
                         
Hlawatsch Beatrice  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  24.50              24.50   
                         
Holmgren Albin  2009  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  30  25m  30.80              30.80   
                         
Homayounfar Elliot  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  55  25m  36.64              36.64   
                         
Hällkvist Emmy  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.10              26.10   
                         
Härning-Nilsson Hedda  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  50  25m  34.63              34.63   
                         
Johnson Kasper  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  64  25m  42.28              42.28   
                         
Ju Ruixuan  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  29  25m  30.65              30.65   
                         
Juhlin Fredriksson Milton  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  22  25m  29.97              29.97   
                         
Khogasteh Sahand  2003  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  19  25m  28.85              28.85   
                         
Larsson Baltzar  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  14  25m  28.11              28.11   
                         
Lenstad Christoffer  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  67  25m  43.53              43.53   
                         
Lenstad Kevin  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  13  25m  27.67              27.67   
                         
Lindblad Maja  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  61  25m  39.41              39.41   
                         
Lindkvist Nathalie  2009  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  68  25m  48.23              48.23   
                         
Lundblad Elin  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  45  25m  33.58              33.58   
                         
Lörinc Johannes  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  37  25m  32.05              32.05   
                         
Markowicz Caroline  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  27.05              27.05   
                         
Naik Ada  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  20  25m  29.47              29.47   
                         
Nordin Lund Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  27  25m  30.29              30.29   
                         
Norlin Axel  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  59  25m  38.77              38.77   
                         
Norlin Filip  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  24  25m  30.19              30.19   
                         
Olsson Sande Emma  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.57              26.57   
                         
Rezaie Tara  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  34  25m  31.46              31.46   
                         
Rylander Emilia  2008  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  41  25m  32.73              32.73   
                         
schibbye Molly  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  52  25m  35.78              35.78   
                         
Selkirk Ellinor  2004  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  35  25m  31.49              31.49   
                         
Sevonen Troy  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  18  25m  28.71              28.71   
                         
Sommar Hannah  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  26.92              26.92   
                         
Stein Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  40  25m  32.71              32.71   
                         
Steinle Malte  2009  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  53  25m  36.07              36.07   
                         
SUN Yichen  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  39  25m  32.14              32.14   
                         
Svensson Eleonora  2005  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  23  25m  30.11              30.11   
                         
Svensson Max  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  56  25m  36.76              36.76   
                         
Talipov Erik  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  58  25m  37.94              37.94   
                         
Thermaenius Anton  2009  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Thoresson Arvid  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  11  25m  27.44              27.44   
                         
Tiernan Plunkett Loki  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  25m  25.58              25.58   
                         
Trossing Simon  2007  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  66  25m  43.35              43.35   
                         
Törnqvist Tyra  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  16  25m  28.14              28.14   
                         
Törnqvist Viggo  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  33  25m  31.11              31.11   
                         
Watson Edward  2008  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  38  25m  32.11              32.11   
                         
Yang Cissy  2004  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  28  25m  30.46              30.46   
                         
zhao william  2006  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  12  25m  27.60              27.60   
                         
Zhou Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  31  25m  30.91              30.91   
                         
Zhou Jina  2006  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  21  25m  29.66              29.66   
                         
Åkerlund Tyra  2004  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  10  25m  27.33              27.33   
                         
Ögren Thea  2007  Damer  Täby Sim     
4 25m Br  Finaler  46  25m  33.89              33.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Boije-Lundgren Emeli  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  51.86              51.86   
                         
Collantes Claudio  2001  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  48.03              48.03   
                         
Danovskij Jan  2007  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.62              52.62   
                         
Day Julia  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  10  50m  54.35              54.35   
                         
Gong Anton  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler                  DSQ   
                         
Hallquisth Wilhelm  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  11  50m  55.48              55.48   
                         
Hedbeck Rebecka  2004  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  52.45              52.45   
                         
Humble Caspian  2005  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  50.13              50.13   
                         
Li Rose  2006  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  12  50m  55.79              55.79   
                         
Lowbrink Edla  2004  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  49.73              49.73   
                         
Nordell Gabriel  2004  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Serrander Daniel  2002  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  49.44              49.44   
                         
Sundberg Nora  2005  Damer  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  50.39              50.39   
                         
Suves Robin  2006  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  50m  53.46              53.46   
                         
Tonn Max  2004  Herrar  Täby Sim     
5 50m Br  Finaler  13  50m  56.56              56.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Ahlberg Fredrik  2003  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  14  50m  50.38  100m  1:50.82          1:50.82   
                         
Borgfors Amanda  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  44.90  100m  1:40.42          1:40.42   
                         
Borgstedt Shahnazari Emma  2002  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  12  50m  49.46  100m  1:48.09          1:48.09   
                         
Catrina Ioana  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  15  50m  49.57  100m  1:51.05          1:51.05   
                         
Danaë Plunkett Kore  2003  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  45.29  100m  1:36.31          1:36.31   
                         
Davies Alice  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  10  50m  49.99  100m  1:45.28          1:45.28   
                         
Frayon Paul  2004  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  46.83  100m  1:42.35          1:42.35   
                         
Haux Hannah  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  13  50m  51.81  100m  1:49.76          1:49.76   
                         
Hellgren Elina  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  11  50m  49.78  100m  1:46.57          1:46.57   
                         
Kappling Albin  2003  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  44.64  100m  1:33.23          1:33.23   
                         
Lingham Maja  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  49.54  100m  1:44.97          1:44.97   
                         
Mae Bailey Darcey  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  47.13  100m  1:40.59          1:40.59   
                         
Ribberheim Lukas  2002  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  16  50m  50.92  100m  1:51.18          1:51.18   
                         
Schibbye Matilda  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  48.81  100m  1:44.96          1:44.96   
                         
Seel Simon  2003  Herrar  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  42.80  100m  1:31.31          1:31.31   
                         
Sommar Emma  2004  Damer  Täby Sim     
6 100m Br  Finaler  50m  46.07  100m  1:39.88          1:39.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Ahlberg Linnea  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  21.05              21.05   
                         
Allert Olivia  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  29  25m  26.41              26.41   
                         
Atkinson Maccallum Sofia  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  49  25m  32.60              32.60   
                         
Boman Linnea  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  46  25m  30.08              30.08   
                         
Bronsdon Oliver  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  60  25m  37.96              37.96   
                         
Bråkenhielm Stella  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  16  25m  23.96              23.96   
                         
Camp Ottilia  2005  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  43  25m  28.73              28.73   
                         
Campenfeldt Emelie  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  28  25m  26.28              26.28   
                         
Degerbalkan Teya  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  54  25m  35.36              35.36   
                         
Elander Clara  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  58  25m  37.14              37.14   
                         
Elofsson Matilda  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  44  25m  29.42              29.42   
                         
Engstrand Lovisa  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  53  25m  35.24              35.24   
                         
Ghobadi Daniel  2004  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  45  25m  29.49              29.49   
                         
Gong Hanna  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  20.76              20.76   
                         
Gonsalves Andrea  2003  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  23  25m  25.38              25.38   
                         
Gustavsson Klara  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  32  25m  27.14              27.14   
                         
Göransson Whilda  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  21  25m  24.94              24.94   
                         
Göthe Alexander  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  35  25m  27.40              27.40   
                         
Göthe Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.43              22.43   
                         
Hallquisth Theodor  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  20.38              20.38   
                         
Hammarström Fredrik  2005  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  26  25m  26.17              26.17   
                         
Hanna Melinn  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25  25m  26.02              26.02   
                         
Hlawatsch Beatrice  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  11  25m  23.38              23.38   
                         
Jöngren Bertil  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  13  25m  23.89              23.89   
                         
Koch Mathilde  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  59  25m  37.33              37.33   
                         
Koulahi Liam  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  47  25m  32.52              32.52   
                         
Larsson Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  34  25m  27.24              27.24   
                         
Larsson Gideon  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  51  25m  34.82              34.82   
                         
Lenstad Caitlin  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  56  25m  35.74              35.74   
                         
Lindberg Louisa  2009  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  50  25m  34.33              34.33   
                         
Lundström Noel  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  52  25m  34.92              34.92   
                         
Mikalsen Nora  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  14  25m  23.92              23.92   
                         
Naik Ada  2005  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  22  25m  25.13              25.13   
                         
Nilsson Oliwer  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  61  25m  39.65              39.65   
                         
Olander Julia  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  48  25m  32.56              32.56   
                         
Olsson Carl  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  31  25m  27.04              27.04   
                         
Olsson Simon  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  20  25m  24.84              24.84   
                         
Rylander Emilia  2008  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  38  25m  28.05              28.05   
                         
Samuelsson Elsa  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  30  25m  26.89              26.89   
                         
Sandberg Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  19  25m  24.71              24.71   
                         
schibbye Molly  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  37  25m  27.95              27.95   
                         
Selkirk Ellinor  2004  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.04              22.04   
                         
Sevonen Troy  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  24  25m  25.70              25.70   
                         
Shirabe Satoshi  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  32  25m  27.14              27.14   
                         
Sommar Hannah  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  21.93              21.93   
                         
Stein Erik  2005  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  39  25m  28.15              28.15   
                         
SUN Yichen  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  17  25m  24.58              24.58   
                         
Svensson August  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  55  25m  35.54              35.54   
                         
Tegelberg Sebastian  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  20.98              20.98   
                         
Thermaenius Theo  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  23.01              23.01   
                         
Tiernan Plunkett Loki  2005  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  22.18              22.18   
                         
Trossing Simon  2007  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  57  25m  36.89              36.89   
                         
Törnqvist Tyra  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  42  25m  28.43              28.43   
                         
Törnqvist Viggo  2008  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  27  25m  26.21              26.21   
                         
Wahlqvist Emma  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  18  25m  24.64              24.64   
                         
Wallen Elin  2007  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  12  25m  23.76              23.76   
                         
Vallén Melker  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  36  25m  27.45              27.45   
                         
von Sydow Thea  2005  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  25m  DNS              DNS   
                         
Yang Cissy  2004  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  40  25m  28.17              28.17   
                         
zhao william  2006  Herrar  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  15  25m  23.93              23.93   
                         
Zhou Jina  2006  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  41  25m  28.29              28.29   
                         
Åkerlund Tyra  2004  Damer  Täby Sim     
7 25m Fr  Finaler  10  25m  23.17              23.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Bergman Love  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  15  50m  42.90              42.90   
                         
Bergvall Nicholas  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  18  50m  43.66              43.66   
                         
Berndtsson Ludvig  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  13  50m  42.40              42.40   
                         
Björnevik Ida  2007  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  26  50m  46.08              46.08   
                         
Blomqvist Alva  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  20  50m  45.30              45.30   
                         
Blomqvist Axel  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  27  50m  46.25              46.25   
                         
Bodén Hampus  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  41.12              41.12   
                         
Boije-Lundgren Emeli  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  14  50m  42.63              42.63   
                         
Buchli Yannick  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Danovskij Jan  2007  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  40.97              40.97   
                         
Day Julia  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  28  50m  46.39              46.39   
                         
Degerbalkan Deniz  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  24  50m  45.73              45.73   
                         
Ergvall Nicholas  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Florén Smith Erik  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  41.04              41.04   
                         
Fransson Eric  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Haux Oliver  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  17  50m  43.24              43.24   
                         
hogg joel  2007  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  11  50m  41.58              41.58   
                         
holmberg jack  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  35  50m  53.59              53.59   
                         
Humble Caspian  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  40.90              40.90   
                         
Hällkvist Emmy  2008  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  25  50m  46.00              46.00   
                         
Ladis Alexandros  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  33  50m  50.95              50.95   
                         
Lenstad Kevin  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  32  50m  48.81              48.81   
                         
Li Rose  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  40.55              40.55   
                         
Lilja Emelie  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  DNS              DNS   
                         
Lindberg Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  22  50m  45.53              45.53   
                         
Lindgren Junie  2004  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  39.10              39.10   
                         
Nordin Lund Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  31  50m  48.35              48.35   
                         
Olsson Sande Emma  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  21  50m  45.45              45.45   
                         
Riahi Adrian  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  19  50m  44.17              44.17   
                         
Sawhney Saiesha  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  36  50m  59.06              59.06   
                         
Seel Jesper  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  30  50m  47.32              47.32   
                         
Serrander Daniel  2002  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  40.57              40.57   
                         
Shabaltas Stanislav  2005  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  29  50m  46.98              46.98   
                         
Sundberg Nora  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  10  50m  41.13              41.13   
                         
Svensson Eleonora  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  34  50m  52.92              52.92   
                         
Svärd Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  39.71              39.71   
                         
Taberman Clara  2004  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  50m  38.74              38.74   
                         
Todorovac Hallongren Benjamin  2006  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  12  50m  41.86              41.86   
                         
Warglo Alice  2004  Damer  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  16  50m  43.11              43.11   
                         
von Trzaska Gustav  2004  Herrar  Täby Sim     
8 50m Fr  Finaler  23  50m  45.55              45.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Bebenek Daniel  2006  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  13  50m  43.29  100m  1:30.63          1:30.63   
                         
Borgstedt Shahnazari Emma  2002  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  10  50m  39.28  100m  1:25.37          1:25.37   
                         
Danaë Plunkett Kore  2003  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  38.42  100m  1:20.68          1:20.68   
                         
Forsberg Emilia  2003  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  34.31  100m  1:12.89          1:12.89   
                         
Gustavsson Agnes  2005  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  11  50m  40.25  100m  1:25.38          1:25.38   
                         
Hanna Jousef  2003  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  37.09  100m  1:19.29          1:19.29   
                         
Juhlin Fredriksson Noah  2005  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler                  DSQ   
                         
Kappling Albin  2003  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  36.63  100m  1:15.25          1:15.25   
                         
Ladis Dimitris  2003  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  33.75  100m  1:12.14          1:12.14   
                         
Leineweber Charlotta  2002  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  15  50m  44.93  100m  1:37.42          1:37.42   
                         
Malmström Irma  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  40.38  100m  1:24.94          1:24.94   
                         
Mattsson Saga  2004  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  12  50m  40.76  100m  1:25.76          1:25.76   
                         
Nilsson Samuel  2003  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  39.74  100m  1:22.00          1:22.00   
                         
Northun Lind Cecilia  2002  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  14  50m  44.41  100m  1:33.69          1:33.69   
                         
Seel Simon  2003  Herrar  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  1:16.64  100m  1:16.64          1:16.64   
                         
Thermaenius Ella  2005  Damer  Täby Sim     
9 100m Fr  Finaler  50m  40.36  100m  1:24.65          1:24.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Björnevik Ida  2007  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  13  25m  32.53              32.53   
                         
Degerbalkan Elvin  2006  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  22.58              22.58   
                         
Emtemo Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  19.51              19.51   
                         
Fransson Eric  2006  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  23.87              23.87   
                         
Frykehag Arvid  2007  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  15  25m  34.14              34.14   
                         
Haux Oliver  2005  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  23.21              23.21   
                         
Holmgren Albin  2009  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  14  25m  33.02              33.02   
                         
Lindberg Amanda  2006  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  24.31              24.31   
                         
Lindqvist Ida  2005  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  22.92              22.92   
                         
Rezaie Tara  2006  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  12  25m  30.01              30.01   
                         
Seel Jesper  2006  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  11  25m  29.96              29.96   
                         
Svärd Tilda  2005  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  22.07              22.07   
                         
Taberman Clara  2004  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  21.57              21.57   
                         
Tarish Emil  2006  Herrar  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  10  25m  24.48              24.48   
                         
Öström Torun  2004  Damer  Täby Sim     
10 25m Fj  Finaler  25m  18.34              18.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:39   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Alsén Emma  2007  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  45.50              45.50   
                         
Hellgren Elina  2004  Damer  Täby Sim     
11 50m Fj  Finaler  50m  40.24              40.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per deltagare med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per deltagare med mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-05-29    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Namn  Född  Klass  Förening     
Gren  Omgång  Plac.  Splittider  Tid  Beskrivning 













 
                         
Ahlberg Fredrik  2003  Herrar  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  49.93  100m  1:42.28          1:42.28   
                         
Emtemo Filippa  2005  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  47.45  100m  1:43.17          1:43.17   
                         
Ersson Sixten  2007  Herrar  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  52.92  100m  1:51.36          1:51.36   
                         
Hedbeck Rebecka  2004  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  52.06  100m  1:49.81          1:49.81   
                         
hogg joel  2007  Herrar  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  49.75  100m  1:47.63          1:47.63   
                         
Lowbrink Edla  2004  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  46.06  100m  1:40.20          1:40.20   
                         
Lundberg Tuva  2006  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  50.63  100m  1:48.17          1:48.17   
                         
Westerdahl Clara  2005  Damer  Täby Sim     
12 100m Me  Finaler  50m  50.42  100m  1:44.33          1:44.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner