2019-08-22   09:37:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28. maj 2016, kl. 11,15

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup 2016    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  NIF Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    323  35.59        1:14.33   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.77                 
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    274  38.29        1:18.53   
  TVS Tårnborg IF  1:19.21                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005    250  37.99        1:20.88   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.66                 
                     
Freja Arentsen  2005    235  39.28        1:22.56   
  Næstved IF  1:23.03                 
                     
Freja Juul  2006    221  39.33        1:24.30   
  Næstved IF  1:23.01                 
                     
Aliyah Savannah Rasmussen  2005    210  40.77        1:25.73   
  Vordingborg Svømme Klub  1:30.89                 
                     
Alba Seneca  2005    204  40.83        1:26.64   
  Kalundborg SK  1:28.39                 
                     
Freja Threms  2005    170  42.26        1:32.03   
  Dragsholm Svømmeklub  1:29.11                 
                     
Josephine Frederiksen  2005    169  43.93        1:32.18   
  Svømmeklubben Syd  1:30.10                 
                     
10  Frederikke Poulsen  2006    168  42.28        1:32.40   
  Dragsholm Svømmeklub  1:28.73                 
                     
11  Laura Meyer  2006    163  44.61        1:33.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.87                 
                     
12  Kamille Bentsen  2006    161  44.31        1:33.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.77                 
                     
13  Maria Stoklund  2006    152  46.18        1:35.42   
  Kalundborg SK  1:43.54                 
                     
14  Mie Visler  2006    142  45.28        1:37.58   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:57.34                 
                     
15  Liva Mayland  2006    134  46.80        1:39.64   
  Næstved IF  1:44.13                 
                     
16  Dicte Maar  2006    133  45.85        1:39.69   
  Næstved IF  2:01.72                 
                     
17  Pauline Andersen  2005    127  46.91        1:41.24   
  Kalundborg SK  1:47.18                 
                     
18  Asta Maria R. Jensen  2007    118  46.37        1:43.71   
  Næstved IF  1:48.67                 
                     
19  Mathilde Ludvigsen  2006    111  47.23        1:45.97   
  Næstved IF                   
                     
20  Mathilde Bendtsen  2007    110  48.12        1:46.45   
  Næstved IF  1:45.99                 
                     
21  Leonora Franck  2006    92  48.68        1:52.63   
  Næstved IF  1:46.51                 
                     
22  Victoria Dinesen  2006    84  53.40        1:56.19   
  Næstved IF  2:12.64                 
                     
23  Dedde Villumsen  2005    83  54.15        1:56.53   
  Næstved IF  1:55.86                 
                     
24  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007    81  54.60        1:57.57   
  Næstved IF                   
                     
25  Merle Holmgaard  2005    78  1:15.47        1:59.00   
  Næstved IF  1:55.72                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    474  31.61        1:05.42   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:05.96                 
                     
Julie Bruun Jørgensen  2003    469  32.07        1:05.62   
  Svømmeklubben Syd  1:08.67                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    384  33.56        1:10.12   
  Vest-Brøndby  1:09.92                 
                     
Katrine Duus  2003    381  33.59        1:10.34   
  Næstved IF  1:12.57                 
                     
Anne-Sofie Devantier  2004    380  34.34        1:10.41   
  Vest-Brøndby  1:09.14                 
                     
Emma Olsen  2003    351  33.63        1:12.26   
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.23                 
                     
Sofie Flæshøj Jensen  2003    324  35.68        1:14.21   
  Dragsholm Svømmeklub  1:15.30                 
                     
Camille Neess  2003    314  35.65        1:15.04   
  Dragsholm Svømmeklub  1:15.87                 
                     
Amalie Nissov-Johannsen  2003    305  36.72        1:15.71   
  Vest-Brøndby  1:18.46                 
                     
10  Mathilde Bennetzen  2004    303  37.14        1:15.92   
  Vest-Brøndby  1:16.26                 
                     
11  Lucca Rademakers  2004    303  36.62        1:15.93   
  TVS Tårnborg IF  1:14.09                 
                     
12  Laura Rasmussen  2004    289  37.28        1:17.11   
  Kalundborg SK  1:21.18                 
                     
13  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    285  38.03        1:17.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.58                 
                     
14  Mille Scheel  2003    273  37.74        1:18.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.90                 
                     
15  Freja Søndergaard  2004    268  37.09        1:19.11   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.34                 
                     
16  Sille Bachmann  2004    266  38.85        1:19.28   
  Dragsholm Svømmeklub  1:22.38                 
                     
17  Annika Egenhardt  2003    263  38.77        1:19.54   
  Vest-Brøndby  1:16.14                 
                     
18  Ida Kjølby  2003    262  38.99        1:19.70   
  Svømmeklubben Syd  1:16.75                 
                     
19  Zille-Marie Lund Christen  2003    257  37.20        1:20.21   
  Odsherred Svømmeklub  1:25.36                 
                     
20  Isabel Valsted Bavnbæk  2003    231  39.65        1:23.02   
  Vordingborg Svømme Klub  1:29.75                 
                     
21  Alberte Holst Schilling  2003    230  39.46        1:23.25   
  Dragsholm Svømmeklub  1:26.42                 
                     
22  Ella Rasmussen  2004    229  39.63        1:23.35   
  Dragsholm Svømmeklub  1:25.11                 
                     
23  Sille Møller  2004    208  41.00        1:26.05   
  Kalundborg SK  1:30.84                 
                     
24  Pernille Goth Pedersen  2003    202  41.00        1:26.89   
  Vordingborg Svømme Klub  1:31.38                 
                     
25  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004    196  42.24        1:27.81   
  TVS Tårnborg IF  1:30.90                 
                     
26  Rikke Andersen  2003    195  41.74        1:27.87   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
27  Thea Torndal Jensen  2004    193  42.77        1:28.18   
  Næstved IF  1:26.85                 
                     
28  Caroline Kingo Sørensen  2003    189  40.64        1:28.81   
  Dragsholm Svømmeklub  1:38.20                 
                     
29  Emilia Sander-Bjerge  2003    182  42.01        1:29.89   
  Svømmeklubben Syd  1:32.60                 
                     
30  Katrine Mørkeberg  2004    172  43.68        1:31.56   
  Næstved IF  1:32.41                 
                     
31  Signe Bagge Møller  2004    171  41.03        1:31.86   
  Svømmeklubben Syd  1:26.61                 
                     
32  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    169  43.15        1:32.19   
  Svømmeklubben Syd  1:27.52                 
                     
33  Josephine Larsen  2004    165  45.80        1:33.00   
  TVS Tårnborg IF  1:33.30                 
                     
34  Maja Raalund  2003    126  50.49        1:41.58   
  Vordingborg Svømme Klub  1:42.87                 
                     
35  Sofie Løfmark Jensen  2004    121  47.71        1:43.05   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Kamille Lundberg  2003              DNS   
  Dragsholm Svømmeklub  1:29.45                 
                     
Isabella Grønborg  2003              DNF   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thyra Jørgensen  2002    601  29.09        1:00.42   
  Svømmeklubben Syd  1:00.28                 
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001    511  30.26        1:03.78   
  TVS Tårnborg IF  1:04.01                 
                     
Felina Noe  2002    435  32.30        1:07.28   
  Dragsholm Svømmeklub  1:09.04                 
                     
Sasia Lundhus  2002    410  32.97        1:08.65   
  Vest-Brøndby  1:07.23                 
                     
Victoria Christoffersen  2002    410  32.98        1:08.66   
  TVS Tårnborg IF  1:08.84                 
                     
Line Aarkrogh Steen  2001    395  32.87        1:09.48   
  Næstved IF  1:08.68                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002    386  33.21        1:10.05   
  Vest-Brøndby  1:11.13                 
                     
Nicoline Strandberg  2002    382  34.36        1:10.26   
  Kalundborg SK  1:09.63                 
                     
Maja Wiegaard Hansen  2002    381  33.47        1:10.36   
  TVS Tårnborg IF  1:11.73                 
                     
10  Emilie Ferslev Christians  2002    353  34.55        1:12.16   
  Vordingborg Svømme Klub  1:13.15                 
                     
11  Laura Sørensen  2001    347  34.09        1:12.53   
  Dragsholm Svømmeklub  1:20.82                 
                     
12  Engeline Scheby Petersen  2002    343  35.08        1:12.85   
  Kalundborg SK  1:12.81                 
                     
13  Nikoline V Hansen  2001    301  36.75        1:16.08   
  TVS Tårnborg IF  1:16.08                 
                     
14  SIF Jørgin  2002    301  35.58        1:16.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.23                 
                     
15  Mette Jensen  2002    149  46.36        1:36.05   
  Vordingborg Svømme Klub  1:38.07                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Kristensen  1999    501  30.79        1:04.19   
  Kalundborg SK  1:03.74                 
                     
Volena Dimitrova  1999    391  33.14        1:09.72   
  Vordingborg Svømme Klub  1:10.17                 
                     
Sophia Sander-Bjerge  1999    333  35.81        1:13.57   
  Svømmeklubben Syd  1:14.78                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Holm Junge  1998    601  29.37        1:00.43   
  Kalundborg SK  59.86                 
                     
Trine Rübner-Petersen  1997    323  35.26        1:14.30   
  Svømmeklubben Syd  1:13.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark