2019-08-21   18:00:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28. maj 2016, kl. 11,15

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup 2016    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  NIF Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Østerlund  2005    299  39.74        1:22.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.64                 
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    227  45.09        1:30.18   
  TVS Tårnborg IF  1:33.41                 
                     
Fanta Osatoharimwen  2005    209  44.15        1:32.61   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:41.20                 
                     
Mie Ankersen  2006    204  45.64        1:33.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.34                 
                     
Alba Seneca  2005    184  47.36        1:36.65   
  Kalundborg SK  1:39.66                 
                     
Mie Visler  2006    163  48.38        1:40.62   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:51.40                 
                     
Josephine Frederiksen  2005    140  51.44        1:45.74   
  Svømmeklubben Syd  1:47.48                 
                     
Victoria Dinesen  2006    76  1:02.57        2:09.61   
  Næstved IF                   
                     
Dicte Maar  2006              DSQ  Svøm på mave 75m 
  Næstved IF  1:54.70                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Krumbak  2004    375  36.57        1:16.26   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.18                 
                     
Julie Bruun Jørgensen  2003    337  37.70        1:19.03   
  Svømmeklubben Syd  1:20.21                 
                     
Katrine Duus  2003    332  38.55        1:19.41   
  Næstved IF  1:22.87                 
                     
Sofie Ølgaard Hansen  2004    312  40.07        1:21.05   
  TVS Tårnborg IF  1:19.87                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    304  39.72        1:21.81   
  Vest-Brøndby  1:16.85                 
                     
Anne-Sofie Devantier  2004    303  40.27        1:21.86   
  Vest-Brøndby  1:19.65                 
                     
Annika Egenhardt  2003    279  40.84        1:24.17   
  Vest-Brøndby  1:23.13                 
                     
Mille Scheel  2003    275  41.31        1:24.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.34                 
                     
Laura Rasmussen  2004    275  40.84        1:24.57   
  Kalundborg SK  1:25.08                 
                     
10  Mathilde Bennetzen  2004    262  41.94        1:25.94   
  Vest-Brøndby  1:26.21                 
                     
11  Freja Søndergaard  2004    262  40.76        1:25.97   
  Vordingborg Svømme Klub  1:26.58                 
                     
12  Ida Bruhn  2004    258  41.40        1:26.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.20                 
                     
13  Camille Neess  2003    252  41.93        1:27.04   
  Dragsholm Svømmeklub  1:32.52                 
                     
14  Sille Bachmann  2004    244  43.14        1:28.02   
  Dragsholm Svømmeklub  1:31.41                 
                     
15  Amalie Nissov-Johannsen  2003    242  43.20        1:28.28   
  Vest-Brøndby  1:30.43                 
                     
16  Ida Kjølby  2003    229  44.18        1:29.86   
  Svømmeklubben Syd  1:31.34                 
                     
17  Lucca Rademakers  2004    226  43.28        1:30.28   
  TVS Tårnborg IF  1:27.17                 
                     
18  Alberte Holst Schilling  2003    208  44.89        1:32.82   
  Dragsholm Svømmeklub  1:33.29                 
                     
19  Gaya Josefine Maar  2003    206  44.07        1:33.07   
  Næstved IF  1:33.07                 
                     
20  Ella Rasmussen  2004    194  46.70        1:34.96   
  Dragsholm Svømmeklub  1:40.80                 
                     
21  Thea Torndal Jensen  2004    191  47.01        1:35.52   
  Næstved IF  1:35.29                 
                     
22  Caroline Kingo Sørensen  2003    166  48.19        1:40.01   
  Dragsholm Svømmeklub  1:54.28                 
                     
23  Marie Donstrup  2004    161  47.27        1:41.15   
  Næstved IF  1:48.50                 
                     
24  Signe Bagge Møller  2004    150  1:43.41        1:43.41   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
25  Isabella Grønborg  2003    141  48.75        1:45.51   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Uglebjerg  2002    431  35.22        1:12.85   
  Kalundborg SK  1:23.13                 
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001    420  35.64        1:13.46   
  TVS Tårnborg IF  1:14.05                 
                     
Sasia Lundhus  2002    372  36.86        1:16.45   
  Vest-Brøndby  1:16.41                 
                     
Anne-Sofie P. Clausen  2002    372  36.89        1:16.47   
  Næstved IF  1:15.83                 
                     
Freja Zerbst Hansen  2001    351  37.60        1:17.97   
  Næstved IF  1:16.79                 
                     
Engeline Scheby Petersen  2002    351  36.41        1:18.00   
  Kalundborg SK  1:16.81                 
                     
Nicoline Strandberg  2002    327  39.25        1:19.84   
  Kalundborg SK  1:18.66                 
                     
Maja Wiegaard Hansen  2002    287  39.93        1:23.37   
  TVS Tårnborg IF  1:24.28                 
                     
Mia Witt  2002    286  40.38        1:23.46   
  Vest-Brøndby  1:24.75                 
                     
10  Nikoline V Hansen  2001    273  40.47        1:24.77   
  TVS Tårnborg IF  1:23.64                 
                     
11  Laura Sørensen  2001    270  41.34        1:25.14   
  Dragsholm Svømmeklub  1:27.11                 
                     
12  Emilie Ferslev Christians  2002    263  41.78        1:25.81   
  Vordingborg Svømme Klub  1:28.45                 
                     
13  Victoria Christoffersen  2002    257  43.01        1:26.53   
  TVS Tårnborg IF  1:29.64                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Kristensen  1999    459  34.27        1:11.30   
  Kalundborg SK  1:11.30                 
                     
Volena Dimitrova  1999    342  37.63        1:18.69   
  Vordingborg Svømme Klub  1:21.52                 
                     
Mette Foldager Donstrup  1999    238  42.56        1:28.76   
  Næstved IF  1:29.42                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Witthøft  1997    524  32.29        1:08.22   
  Kalundborg SK  1:05.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark