2019-08-18   21:16:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28. maj 2016, kl. 11,15

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup 2016    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  NIF Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalundborg Drenge 1    580          1:48.49   
  Kalundborg SK  1:48.00                 
  Mathias Rysgaard  1998      26.50        26.50   
  Sebastian H. Andersen  1997      30.67        57.17   
  Oliver H. Andersen  1999      27.18        1:24.35   
  Jakob H. Andersen  1993      24.14        1:48.49   
                     
Boys 1 Næstved    456          1:57.55   
  Næstved IF  2:06.12                 
  Lauge Bastian Maar  2001      32.31        32.31   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.64        1:01.95   
  Oliver Vang  1994      27.47        1:29.42   
  Harald Franck  2003      28.13        1:57.55   
                     
Kalundborg Drenge 2    333          2:10.57   
  Kalundborg SK  2:00.00                 
  Mads Witthøft  2000      30.09        30.09   
  Mikkel Mortensen  2003      40.74        1:10.83   
  Mads Møller  2000      29.29        1:40.12   
  Frederik Scheby Petersen  2004      30.45        2:10.57   
                     
Drenge 1  1999    302          2:14.85   
  TVS Tårnborg IF  2:17.00                 
  Gustav Jørgensen  2000      30.10        30.10   
  Alexander Kragesand  1999      38.48        1:08.58   
  Emil Mosegaard  2001      29.39        1:37.97   
  Lucas Leal  2001      36.88        2:14.85   
                     
Dragsholm Drenge  2003    295          2:15.84   
  Dragsholm Svømmeklub  2:15.11                 
  Thor Malmby Jørgin  2001      31.64        31.64   
  Andreas Ingvordsen  1996      38.80        1:10.44   
  Emil Osberg Poulsen  2003      34.43        1:44.87   
  Silas Storm Nielsen  2002      30.97        2:15.84   
                     
Syd Drenge    295          2:15.91   
  Svømmeklubben Syd  2:20.00                 
  Ole Hovmand  2003      37.89        37.89   
  Teis Gerdt Høring  1999      35.74        1:13.63   
  Mathias Aner  2001      33.64        1:47.27   
  Victor Troelsen  2001      28.64        2:15.91   
                     
Vest Årgangsdrenge 1  2001    284          2:17.65   
  Vest-Brøndby  2:21.05                 
  Frederik Emil Bækgaard  2002      35.51        35.51   
  Martin Jacobsen  2002      40.64        1:16.15   
  Lucas Jensen  2001      30.99        1:47.14   
  Carl Magnus Krievs  2002      30.51        2:17.65   
                     
Boys 2 Næstved    221          2:29.60   
  Næstved IF  2:14.80                 
  Lucas Jul Pedersen  2003      36.36        36.36   
  Matti Andersen  2001      45.50        1:21.86   
  Kristian Mouridsen  2002      34.81        1:56.67   
  Mathias Clausen  2002      32.93        2:29.60   
                     
Boys 3 Næstved    192          2:36.84   
  Næstved IF  2:20.50                 
  Jacob Meisner Hansen  2003      39.33        39.33   
  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      45.01        1:24.34   
  Nicklas Stæcker  2003      41.34        2:05.68   
  Gustav Notkin  1999      31.16        2:36.84   
                     
10  Drenge Vordingborg    184          2:38.95   
  Vordingborg Svømme Klub                   
  Matias Ersgaard Sandbirk  2003      39.40        39.40   
  Andreas Østergaard Nielse  1997      39.89        1:19.29   
  Jonathan F. K. Jensen  2002      38.07        1:57.36   
  Jonathan Wesselhoff  2006      41.59        2:38.95   
                     
11  Dragsholm Drenge 2  2003    137          2:55.25   
  Dragsholm Svømmeklub  2:38.11                 
  Nichlas Jørgensen  2004      41.95        41.95   
  Marcus Ahlmann Kirk  2003      50.12        1:32.07   
  Elias Noe  2004      42.09        2:14.16   
  Jesse Refsgaard  2003      41.09        2:55.25   
                     
12  Drenge Sport2  2004    106          3:10.86   
  TVS Tårnborg IF                   
  Christian Jepsen  2005      46.59        46.59   
  Konrad Clausen  2005      50.25        1:36.84   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      57.68        2:34.52   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      36.34        3:10.86   
                     
Hg Drenge 1  2000              DSQ  tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:30.00                 
  Mathias Ankersen  2004      40.67        40.67   
  August Høy  2005      42.18        1:22.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark