2021-11-30   09:55:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus - Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:19   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Martti Tervanen  2000    538  27.43        57.65   
  Jrvenpn Uintiklubi  56.90                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    536  27.03        57.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.11                 
                     
Roni Kallstrm  2001    502  28.55        59.00   
  Cetus Espoo  57.88                 
                     
Taneli Lantta  2001    494  28.54        59.33   
  Vanders  59.97                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    488  28.56        59.56   
  Cetus Espoo  1:00.62                 
                     
Henri Koski  2000    485  27.58        59.67   
  Gladius Kirkkonummi  1:00.01                 
                     
Firas El-Idi  2001    475  28.51        1:00.11   
  Lahden Kaleva  1:00.96                 
                     
Alex Lassila  2000    472  28.91        1:00.24   
  Cetus Espoo  59.70                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    472  29.65        1:00.24   
  Cetus Espoo  59.58                 
                     
10  Anton Nuottajrvi  2000    467  28.40        1:00.46   
  Cetus Espoo  59.60                 
                     
11  Olli Aflecht  2000    462  29.37        1:00.67   
  Raision Urheilijat  1:01.88                 
                     
12  Mikael Lhde  2000    448  28.91        1:01.28   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:00.53                 
                     
13  Eetu Einto  2001    445  29.26        1:01.43   
  Nurmijrven Uinti  1:01.38                 
                     
14  Saku Suomalainen  2001    440  29.44        1:01.64   
  Cetus Espoo  1:00.83                 
                     
15  Isak Gramn  2001    434  29.67        1:01.92   
  Cetus Espoo  1:00.19                 
                     
16  Eemil Kylm  2001    433  29.30        1:01.97   
  Cetus Espoo  1:02.41                 
                     
17  Atso Iivanainen  2000    431  29.83        1:02.06   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.47                 
                     
18  Olli Malmberg  2001    430  29.79        1:02.12   
  Octopus Lohja  1:01.69                 
                     
19  Joona Salminen  2000    430  30.31        1:02.14   
  Cetus Espoo  1:02.94                 
                     
20  Aaron Antikainen  2001    419  29.55        1:02.66   
  Cetus Espoo  1:02.93                 
                     
21  Hugo Enroth  2001    396  30.30        1:03.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.91                 
                     
22  Jon Byskov  2000    391  30.12        1:04.14   
  Nurmijrven Uinti  1:04.43                 
                     
23  Niilo Ukkonen  2000    382  30.67        1:04.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.64                 
                     
24  Aapo Keltanen  2001    381  30.53        1:04.66   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:04.76                 
                     
25  Santeri Tuomi  2001    372  30.36        1:05.20   
  Hyvinkn Uimaseura  1:05.72                 
                     
26  Perttu Somero  2001    363  31.77        1:05.71   
  Lahden Kaleva  1:04.52                 
                     
27  Ivan Turbin  2001    362  30.56        1:05.82   
  Cetus Espoo  1:04.21                 
                     
28  Miska Ekstrm  2000    355  31.55        1:06.21   
  Octopus Lohja  1:05.42                 
                     
29  Pyry Kurunsaari  2001    290  33.81        1:10.86   
  Cetus Espoo  1:09.31                 
                     
30  Leevi Korpinen  2001    288  34.18        1:11.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.70                 
                     
31  Christian Kovanen  2001    265  34.58        1:12.98   
  Cetus Espoo  1:13.13                 
                     
32  Eero Jskelinen  2001    249  35.08        1:14.47   
  Cetus Espoo  1:14.92                 
                     
Henrik Martola  2000              DNS   
  Cetus Espoo  1:07.61                 
                     
Samuli Hartikainen  2001              DNS   
  Cetus Espoo  1:21.33                 
                     
Jonatan Hallikainen  2001              DSQ   
  Lahden Kaleva  1:06.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Herrala  1993    721  25.03        52.31   
  TaTu Tampere  50.83                 
                     
Evgeny Lomtev  1995    698  25.30        52.87   
  Helsingfors Simsllskap  51.72                 
                     
Casper Salminen  1998    665  25.99        53.72   
  Raision Urheilijat  53.80                 
                     
Aleksi Eskelinen  1988    653  26.29        54.05   
  Cetus Espoo  52.92                 
                     
Christoffer Fredriksson  1997    651  26.16        54.10   
  Cetus Espoo  53.04                 
                     
Joni Aaltonen  1999    641  26.11        54.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.26                 
                     
Teemu Aho  1994    639  26.44        54.46   
  Uinti Tampere  53.79                 
                     
Elmo Kiuru  1997    635  26.01        54.57   
  Helsingfors Simsllskap  54.58                 
                     
Samuli Jeskanen  1996    611  26.15        55.27   
  Cetus Espoo  54.53                 
                     
10  Topias Vainio  1997    608  26.93        55.37   
  Cetus Espoo  54.65                 
                     
11  Waltteri Rintala  1998    601  26.32        55.57   
  Raision Urheilijat  54.51                 
                     
12  Henri Hellstrm  1997    584  26.94        56.09   
  Raision Urheilijat  55.56                 
                     
13  Tapio Junninen  1995    577  27.24        56.32   
  Vanders  53.26                 
                     
14  Niko Korhonen  1993    577  26.96        56.34   
  Lahden Kaleva                   
                     
15  Antti Leiponen  1998    572  26.75        56.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  55.96                 
                     
15  Niko Somila  1999    572  27.11        56.50   
  Cetus Espoo  57.30                 
                     
17  Otto Rannikko  1999    566  26.78        56.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.33                 
                     
18  Otto Laakso  1999    553  27.05        57.15   
  Octopus Lohja  56.40                 
                     
19  Atte Somero  1999    541  27.40        57.54   
  Lahden Kaleva  57.06                 
                     
20  Santeri Huhtala  1998    540  28.40        57.59   
  Cetus Espoo  57.63                 
                     
21  Arttu Vnttinen  1996    538  27.22        57.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvink  56.47                 
                     
22  Aaro Thtivuori  1998    534  27.37        57.79   
  Helsingfors Simsllskap  57.00                 
                     
23  Juho Pivinen  1996    518  27.56        58.39   
  Jrvenpn Uintiklubi  56.96                 
                     
24  Jonni Aho  1999    516  27.52        58.47   
  Cetus Espoo  57.45                 
                     
25  Oskar Mkel  1998    505  28.69        58.87   
  Octopus Lohja  59.81                 
                     
26  Akseli Heino  1999    504  27.00        58.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.64                 
                     
27  Antti Latikka  1990    499  28.67        59.12   
  Cetus Espoo  58.61                 
                     
28  Henri Kyyr  1999    490  28.20        59.48   
  Vanders  59.25                 
                     
29  Esa Paavilainen  1997    485  27.97        59.69   
  Cetus Espoo  56.47                 
                     
30  Arttu Mki  1998    481  29.25        59.84   
  Cetus Espoo  59.63                 
                     
31  Antti Lehtinen  1999    451  28.86        1:01.16   
  Cetus Espoo  1:00.66                 
                     
32  Heikki Tervanen  1998    437  29.13        1:01.79   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:00.00                 
                     
33  Lauri Kuitunen  1998    432  29.12        1:02.02   
  Hyvinkn Uimaseura  1:01.86                 
                     
34  Joonatan Lindfors  1999    416  29.72        1:02.83   
  Cetus Espoo  1:01.42                 
                     
35  Dmitry Nosov  1998    412  29.41        1:03.03   
  Gladius Kirkkonummi  1:01.64                 
                     
36  Alexi Taimela  1998    400  30.17        1:03.63   
  Gladius Kirkkonummi  1:03.64                 
                     
37  Frans Antila  1998    395  30.35        1:03.90   
  Cetus Espoo  1:04.05                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:19   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotta Edelman  2001    566  30.79  1:05.25  1:41.54    2:16.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.01                 
                     
Ida Slr  2001    564  32.02  1:07.02  1:42.78    2:16.70   
  Cetus Espoo  2:17.11                 
                     
Venla Salminen  2002    524  32.15  1:08.19  1:45.35    2:20.13   
  Cetus Espoo  2:22.90                 
                     
Julia Koivisto  2002    504  32.54  1:08.08  1:45.57    2:21.89   
  Aurajoen Uinti  2:27.14                 
                     
Lydia Rintanen  2002    498  32.61  1:09.93  1:46.73    2:22.45   
  Aurajoen Uinti  2:27.74                 
                     
Anni Hirvo  2001    492  32.14  1:09.11  1:46.80    2:23.02   
  Tuusulan Uimaseura  2:22.56                 
                     
Verna Rostedt  2002    480  33.29  1:09.75  1:47.36    2:24.23   
  Cetus Espoo  2:25.17                 
                     
Minka Halava  2001    478  32.82  1:09.65  1:48.10    2:24.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.93                 
                     
Lotta Auvinen  2001    465  33.05  1:09.54  1:48.00    2:25.79   
  Cetus Espoo  2:17.20                 
                     
10  Ciia Korkeamki  2001    453  32.40  1:08.57  1:47.68    2:27.10   
  Vanders  2:25.60                 
                     
11  Cia Wacklin  2001    439  33.50  1:10.84  1:49.33    2:28.56   
  Cetus Espoo  2:19.88                 
                     
12  Siiri Vlimaa  2002    437  34.07  1:11.23  1:49.89    2:28.79   
  Tuusulan Uimaseura  2:28.43                 
                     
13  Veera Saarelainen  2002    422  33.78  1:12.29  1:51.43    2:30.55   
  Mikkelin Uimaseura  2:29.34                 
                     
14  Kaisla Kangas  2002    413  33.87  1:12.35  1:52.71    2:31.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.73                 
                     
15  Oona Siltala  2002    408  35.03  1:14.65  1:54.02    2:32.24   
  Cetus Espoo  2:41.26                 
                     
16  Annina Toimela  2002    406  33.89  1:12.42  1:53.44    2:32.55   
  Helsingfors Simsllskap  2:29.89                 
                     
17  Maija Liukkonen  2001    403  34.20  1:13.17  1:53.13    2:32.95   
  Mikkelin Uimaseura  2:33.36                 
                     
18  Vilma Norja  2002    396  33.66  1:12.95  1:54.30    2:33.80   
  Cetus Espoo  2:31.65                 
                     
19  Katariina Niemi  2002    395  32.41  1:10.35  1:50.05    2:33.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.86                 
                     
20  Matilda Laurila  2001    393  34.18  1:13.09  1:54.20    2:34.17   
  Someron Esa  2:33.28                 
                     
21  Ronja Vallenius  2001    379  33.75  1:12.72  1:54.51    2:36.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.56                 
                     
22  Jonna Tiesmki  2001    363  34.64  1:15.48  1:57.85    2:38.27   
  Cetus Espoo  2:38.05                 
                     
23  Sini Hirvonen  2001    363  35.46  1:16.09  1:57.97    2:38.32   
  Cetus Espoo  2:35.70                 
                     
24  Aino Lehtinen  2001    342  35.70  1:17.04  1:59.73    2:41.54   
  Cetus Espoo  2:39.36                 
                     
25  Jenni Alanen  2002    336  35.45  1:16.05  1:59.90    2:42.48   
  Cetus Espoo  2:48.41                 
                     
26  Oona Piekkala  2002    320  36.19  1:18.57  2:02.85    2:45.14   
  Cetus Espoo  2:46.65                 
                     
27  Nelli Peltoniemi  2002    285  37.61  1:23.04  2:06.65    2:51.48   
  Cetus Espoo  3:10.10                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anna Kotonen  1997    734  29.54  1:00.51  1:32.54    2:05.23   
  Cetus Espoo  2:07.93                 
                     
Hilla Kortetjrvi  1996    666  29.83  1:02.31  1:35.92    2:09.37   
  Raision Urheilijat  2:04.78                 
                     
Tiia Puolakka  1998    648  30.30  1:03.34  1:37.28    2:10.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.35                 
                     
Nina Haltia  1999    574  30.40  1:03.48  1:39.45    2:15.92   
  Vanders  2:08.98                 
                     
Vilma Roman  2000    567  32.26  1:07.19  1:42.59    2:16.44   
  Raision Urheilijat  2:16.63                 
                     
Moona Koski  1999    565  31.54  1:06.20  1:42.01    2:16.60   
  Helsingfors Simsllskap  2:15.87                 
                     
Merina Suoranta  1999    555  31.23  1:05.94  1:42.05    2:17.44   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.92                 
                     
Heini Thk  1998    541  31.74  1:06.81  1:43.00    2:18.58   
  Helsingfors Simsllskap  2:14.50                 
                     
Kiira Mauranen  1999    535  32.67  1:07.74  1:43.52    2:19.09   
  Helsingfors Simsllskap  2:20.21                 
                     
10  Miia Hurskainen  1992    529  31.87  1:08.10  1:44.46    2:19.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.31                 
                     
11  Kerttu Koivuniemi  1998    527  32.43  1:07.93      2:19.82   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
12  Jenni Kukkonen  1999    518  32.25  1:08.35  1:45.01    2:20.59   
  Keravan Uimarit  2:21.25                 
                     
13  Vilja Kaukinen  2000    518  32.69  1:08.46  1:44.88    2:20.60   
  Raision Urheilijat  2:18.37                 
                     
14  Sanni Kalliomki  2000    506  32.79  1:09.22  1:46.38    2:21.75   
  Raision Urheilijat  2:19.29                 
                     
15  Emmiina Rautiainen  2000    501  31.91  1:08.03  1:45.42    2:22.19   
  Uinti Tampere  2:22.42                 
                     
16  Alina Katajisto  1998    493  32.23  1:08.38  1:46.30    2:22.93   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
17  Joanna Kekkonen  2000    487  32.17  1:08.64  1:46.41    2:23.52   
  Lahden Kaleva  2:21.77                 
                     
18  Juuli Miettinen  2000    473  33.29  1:09.55  1:47.48    2:24.94   
  Vanders  2:18.19                 
                     
19  Jenni Micaela Lehtonen  2000    458  33.45  1:10.68  1:49.41    2:26.53   
  Aurajoen Uinti  2:30.71                 
                     
20  Kia Karike  1999    439  32.83  1:10.79  1:49.71    2:28.59   
  Cetus Espoo  2:23.87                 
                     
21  Reetta Schroderus  1997    430  33.59  1:11.26  1:50.53    2:29.58   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:21.07                 
                     
22  Aino Pere  2000    384  34.00  1:13.19  1:55.05    2:35.42   
  Cetus Espoo  2:31.82                 
                     
23  Marie Whrn  2000    312  36.45  1:20.16  2:03.58    2:46.50   
  Cetus Espoo  2:51.50                 
                     
24  Riina Karola  2000    306  34.54  1:16.52  2:02.27    2:47.58   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:38.58                 
                     
25  Piia Kaivola  1999    265  39.71  1:24.94  2:11.34    2:55.87   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Karolina Voiko  2000    250  36.28  1:21.74  2:10.36    2:59.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:19   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Jokinen  2001    531          32.86   
  Cetus Espoo  33.31                 
Erik Nurmi  2001    481          33.96   
  Vanders  34.11                 
Kasper Vaittinen  2001    332          38.44   
  Cetus Espoo  39.32                 
Eetu Partanen  2001    309          39.36   
  Cetus Espoo  39.32                 
Victor Branea  2001    181          46.99   
  Cetus Espoo  47.23                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lassi Ohtonen  1992    789          28.80   
  Cetus Espoo  28.43                 
Andrei Tuomola  1989    781          28.90   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.07                 
Eeli Aavasalo  1996    725          29.62   
  Raision Urheilijat  29.95                 
Atte Kulmala  1998    682          30.23   
  Uinti Tampere  29.90                 
Jyri Lhde  1996    638          30.92   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.54                 
Niklas Reunanen  1998    635          30.97   
  Hmeenlinnan Uimaseura  31.81                 
Otto Rannikko  1999    626          31.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.68                 
Olli Soramies  1998    624          31.15   
  Voikkaan Viesti  32.71                 
Juho Pivinen  1996    567          32.16   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.77                 
10  Eerikki Rutanen  1972    562          32.24   
  Tuusulan Uimaseura  32.21                 
11  Antti Leiponen  1998    535          32.79   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.13                 
12  Elias Lampinen  1997    525          32.99   
  Nummelan Kisaajat  33.30                 
13  Eero Stolt  1990    470          34.22   
  Cetus Espoo  34.35                 
14  Samuli Jeskanen  1996    465          34.36   
  Cetus Espoo  33.55                 
15  Rasmus Virta  1998    456          34.56   
  Cetus Espoo  34.96                 
16  Artturi Kaarlenkaski  1997    446          34.84   
  Uinti Tampere  34.47                 
17  Mikko Suova  1997    438          35.05   
  Uinti Tampere  35.46                 
18  Joel Vaitilo  1998    433          35.16   
  Cetus Espoo  33.55                 
19  Roope Koski  1999    412          35.77   
  Octopus Lohja  36.32                 
20  Teemu Saarinen  1995    379          36.76   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.03                 
21  Marcus Kavaleff  1999    34          1:21.45   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.29                 
Henrik Hkkinen  1998              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  35.84                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:32   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mirka Mettinen  2002    487  38.15        1:21.75   
  Cetus Espoo  1:21.47                 
                     
Reetta Rantakokko  2001    480  39.49        1:22.16   
  Aurajoen Uinti  1:19.17                 
                     
Anna Vira  2002    477  38.69        1:22.31   
  Aurajoen Uinti  1:20.72                 
                     
Amanda Rapinoja  2001    459  38.85        1:23.41   
  Cetus Espoo  1:21.10                 
                     
Emma Kotiranta  2001    449  39.36        1:23.99   
  Cetus Espoo  1:20.45                 
                     
Jonna Vasara  2002    446  39.23        1:24.17   
  Cetus Espoo  1:28.22                 
                     
Pinja Paulomo  2002    438  40.95        1:24.67   
  Cetus Espoo  1:24.59                 
                     
Milla Nikkanen  2002    421  39.92        1:25.82   
  Nurmijrven Uinti  1:23.37                 
                     
Tuisku Grundstrm  2002    409  40.42        1:26.67   
  Vanders  1:23.85                 
                     
10  Sde Lahtinen  2001    398  40.45        1:27.43   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:26.22                 
                     
11  Aino Mononen  2001    380  42.63        1:28.78   
  Joensuun Uimaseura  1:27.18                 
                     
12  Jessica Kujanp  2002    379  42.29        1:28.87   
  Aurajoen Uinti  1:27.84                 
                     
13  Jenny Nieminen  2001    361  41.75        1:30.37   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.07                 
                     
14  Nella Korpela  2002    349  44.00        1:31.33   
  Cetus Espoo  1:30.30                 
                     
15  Aino Kontiainen  2002    332  44.27        1:32.90   
  Hyvinkn Uimaseura  1:30.59                 
                     
16  Sini Hirvonen  2001    314  45.64        1:34.67   
  Cetus Espoo  1:30.60                 
                     
17  Aino Lehtinen  2001    301  45.65        1:35.95   
  Cetus Espoo  1:33.68                 
                     
18  Negiin Javadi  2002    284  46.01        1:37.86   
  Cetus Espoo  1:36.16                 
                     
19  Marleen Mikk  2002    253  47.86        1:41.70   
  Cetus Espoo  1:41.60                 
                     
20  Jenni Alanen  2002    236  48.95        1:44.06   
  Cetus Espoo  1:43.66                 
                     
21  Nora Pennanen  2002    235  49.80        1:44.15   
  Cetus Espoo  1:50.96                 
                     
Emma Laasonen  2002              DNS   
  Cetus Espoo  1:44.06                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida Reini  2000    676  34.26        1:13.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.06                 
                     
Ida Hulkko  1998    611  35.18        1:15.83   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.61                 
                     
Aliisa Liukkonen  1999    607  35.10        1:15.99   
  Hmeenlinnan Uimaseura                   
                     
Anna Mkinen  1995    603  35.47        1:16.16   
  Uinti Tampere  1:13.37                 
                     
Emilia Eloranta  1997    597  35.42        1:16.42   
  Cetus Espoo  1:14.26                 
                     
Heini Thk  1998    559  37.51        1:18.11   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.42                 
                     
Julia Korva  1999    545  37.48        1:18.74   
  Octopus Lohja  1:19.16                 
                     
Hanna Kareinen  2000    544  37.38        1:18.80   
  Keravan Uimarit  1:17.33                 
                     
Sofia Lehtinen  2000    537  37.80        1:19.15   
  Cetus Espoo  1:18.56                 
                     
10  Riina Strengell  1997    529  36.93        1:19.54   
  Cetus Espoo  1:18.05                 
                     
11  Emma Ingberg  1999    482  38.43        1:22.07   
  Vanders  1:21.47                 
                     
12  Ida Tahvanainen  1997    480  38.58        1:22.13   
  Uinti Tampere  1:18.88                 
                     
13  Sara Lehtolainen  1996    456  38.63        1:23.59   
  Gladius Kirkkonummi  1:26.47                 
                     
14  Jonna Siilin  1997    435  40.47        1:24.90   
  Joensuun Uimaseura  1:26.06                 
                     
15  Helena Knaapi  1999    427  40.09        1:25.45   
  Cetus Espoo  1:19.83                 
                     
16  Siiri Salokorpi  2000    418  40.58        1:26.04   
  Cetus Espoo  1:26.25                 
                     
17  Roosa-Maria Tempakka  2000    383  41.81        1:28.59   
  Simmis Grani  1:26.90                 
                     
18  Fanny Virtanen  2000    373  41.80        1:29.35   
  Cetus Espoo  1:29.66                 
                     
19  Eevi Keronen  1997    369  42.66        1:29.71   
  Cetus Espoo  1:30.31                 
                     
20  Linnea Saarikivi  2000    346  43.51        1:31.66   
  Cetus Espoo  1:31.82                 
                     
21  Elina Heino  1999    237  49.16        1:43.84   
  Simmis Grani  1:37.29                 
                     
Roosa Andelin  1998              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  1:21.53                 
                     
Tiia Puolakka  1998              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:32 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eerikki Laitala  2001    505  1:07.04  2:31.74  3:51.82    5:06.20   
  Cetus Espoo                   
                     
Harald strm  2001    386  1:20.79  2:46.56  4:20.02    5:34.86   
  Helsingfors Simsllskap  5:42.03                 
                     
Nikita Tikhonov-Bugrov  2000              DSQ   
  Dolphin Club St. Petersburg  4:59.00                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Kuusisto  1999    578  1:07.13  2:22.48  3:46.45    4:52.72   
  Aurajoen Uinti  4:49.44                 
                     
Elias Soukola  1999    451  1:08.34  2:32.61  4:04.52    5:17.94   
  Jrvenpn Uintiklubi  5:09.26                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:49   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Uuskla  2002    514  33.22        1:09.88   
  Aurajoen Uinti  1:13.22                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    497  32.01        1:10.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.63                 
                     
Vuokko Suomki  2001    496  31.24        1:10.69   
  Aurajoen Uinti  1:09.64                 
                     
Siri Auvinen  2002    458  33.99        1:12.61   
  Cetus Espoo  1:13.73                 
                     
Nelli Ohvo  2001    421  35.29        1:14.66   
  Cetus Espoo  1:10.61                 
                     
Siiri Jms  2002    405  34.77        1:15.66   
  Mikkelin Uimaseura  1:16.85                 
                     
Elina Jurvanen  2001    392  35.11        1:16.43   
  Mikkelin Uimaseura  1:16.73                 
                     
Ida Nordquist  2001    376  35.72        1:17.51   
  Aurajoen Uinti  1:14.68                 
                     
Annina Toimela  2002    374  36.70        1:17.63   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.35                 
                     
10  Pilvi Pietikinen  2002    351  35.98        1:19.30   
  Cetus Espoo  1:19.37                 
                     
11  Elena Mantila  2001    334  35.46        1:20.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.59                 
                     
12  Matilda Laurila  2001    331  36.32        1:20.91   
  Someron Esa  1:22.24                 
                     
13  Jessica Kujanp  2002    296  38.49        1:23.95   
  Aurajoen Uinti  1:22.02                 
                     
14  Nella Korpela  2002    248  40.88        1:29.03   
  Cetus Espoo  1:23.49                 
                     
Jonna Tiesmki  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  1:18.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tanja Ruohoniemi  1995    679  29.89        1:03.67   
  Cetus Espoo  1:02.94                 
                     
Hilla Kortetjrvi  1996    674  29.92        1:03.84   
  Raision Urheilijat  1:03.38                 
                     
Anna Kotonen  1997    652  30.13        1:04.53   
  Cetus Espoo  1:05.35                 
                     
Nea Rinne  1995    645  30.76        1:04.76   
  Cetus Espoo  1:03.17                 
                     
Yvonne Tollander  1997    641  30.61        1:04.90   
  Cetus Espoo  1:03.69                 
                     
Johanna Silventoinen  1997    635  30.28        1:05.12   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.85                 
                     
Salla Elovirta  1997    572  30.79        1:07.43   
  Cetus Espoo  1:07.34                 
                     
Nina Haltia  1999    555  32.08        1:08.09   
  Vanders  1:08.19                 
                     
Merina Suoranta  1999    554  31.47        1:08.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.31                 
                     
10  Viivi Iivari  1997    542  32.11        1:08.65   
  Nurmijrven Uinti  1:10.40                 
                     
11  Salla Puhtimki  1998    534  32.05        1:08.96   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.47                 
                     
12  Kiira Mauranen  1999    527  32.81        1:09.29   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.00                 
                     
13  Erika Lahtinen  1998    509  33.59        1:10.11   
  Uinti Tampere  1:09.51                 
                     
14  Ida Tahvanainen  1997    507  32.28        1:10.20   
  Uinti Tampere  1:09.40                 
                     
15  Vilma Roman  2000    504  33.00        1:10.33   
  Raision Urheilijat  1:08.14                 
                     
16  Iida-Maria Rantanen  1998    494  32.78        1:10.81   
  Uinti Tampere  1:10.84                 
                     
17  Hanna Kareinen  2000    470  33.84        1:11.99   
  Keravan Uimarit  1:12.22                 
                     
18  Pinja Peippo  1999    451  32.96        1:12.95   
  Vanders  1:12.58                 
                     
19  Marilla Parhiala  2000    451  34.35        1:12.98   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.29                 
                     
20  Iida Sihvonen  1998    444  34.42        1:13.37   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.91                 
                     
21  Daniela Nummi  2000    409  34.20        1:15.39   
  Helsingfors Simsllskap  1:13.08                 
                     
22  Myra Bengts  2000    386  36.22        1:16.84   
  Cetus Espoo  1:16.62                 
                     
23  Iida Vallenius  1999    382  35.66        1:17.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.67                 
                     
24  Natalie Soive  1999    380  34.50        1:17.23   
  Simmis Hyvinge-Hyvink  1:12.94                 
                     
25  Joanna Kekkonen  2000    285  39.11        1:25.00   
  Lahden Kaleva  1:19.21                 
                     
26  Jasmin Kumpulainen  1998    264  41.11        1:27.24   
  Octopus Lohja  1:25.62                 
                     
27  Jennetta Silvennoinen  2000    199  41.59        1:35.87   
  Cetus Espoo  1:33.51                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:00   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roni Kallstrm  2001    574  31.09        1:02.49   
  Cetus Espoo  1:03.54                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    492  31.53        1:05.79   
  Aurajoen Uinti  1:08.66                 
                     
Anton Nuottajrvi  2000    479  31.78        1:06.36   
  Cetus Espoo  1:02.48                 
                     
Isak Gramn  2001    473  32.59        1:06.63   
  Cetus Espoo  1:04.62                 
                     
Martti Tervanen  2000    448  32.77        1:07.83   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:06.76                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    440  32.59        1:08.24   
  Cetus Espoo  1:06.99                 
                     
Perttu Somero  2001    426  33.07        1:09.02   
  Lahden Kaleva  1:08.36                 
                     
Kasper Vaittinen  2001    423  32.84        1:09.16   
  Cetus Espoo  1:10.86                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    418  34.40        1:09.46   
  Cetus Espoo  1:09.94                 
                     
10  Saku Suomalainen  2001    405  34.44        1:10.16   
  Cetus Espoo  1:09.28                 
                     
11  Olli Aflecht  2000    401  34.70        1:10.40   
  Raision Urheilijat  1:11.23                 
                     
12  Tatu Hrkk  2001    379  34.47        1:11.77   
  Uinti Tampere  1:08.72                 
                     
13  Joona Ruuskanen  2000    376  33.16        1:11.96   
  Cetus Espoo  1:13.30                 
                     
14  Niilo Ukkonen  2000    355  35.03        1:13.35   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.82                 
                     
15  Aaron Antikainen  2001    345  35.12        1:14.00   
  Cetus Espoo  1:13.50                 
                     
16  Herman Widbom  2001    345  36.31        1:14.02   
  Cetus Espoo  1:15.39                 
                     
17  Veeti Laine  2000    332  36.12        1:14.96   
  Cetus Espoo  1:15.67                 
                     
18  Eemil Kylm  2001    301  37.56        1:17.48   
  Cetus Espoo  1:16.78                 
                     
19  Leevi Korpinen  2001    276  39.02        1:19.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.22                 
                     
20  Ivan Turbin  2001    267  38.47        1:20.65   
  Cetus Espoo  1:18.64                 
                     
21  Pyry Kurunsaari  2001    244  39.84        1:23.10   
  Cetus Espoo  1:21.47                 
                     
22  Repe Kupila  2001    238  39.91        1:23.71   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.25                 
                     
23  Eero Jskelinen  2001    167  45.98        1:34.27   
  Cetus Espoo  1:30.10                 
                     
Henrik Martola  2000              DNS   
  Cetus Espoo  1:19.91                 
                     
Samuli Hartikainen  2001              DNS   
  Cetus Espoo  1:25.31                 
                     
Christian Kovanen  2001              DNF   
  Cetus Espoo  1:27.75                 
                     
Joona Salminen  2000              DSQ   
  Cetus Espoo  1:10.81                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Christoffer Fredriksson  1997    712  28.61        58.14   
  Cetus Espoo  55.94                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    675  28.45        59.19   
  Swimming Jyvskyl  56.49                 
                     
Jari Schwarte  1990    631  28.85        1:00.55   
  Cetus Espoo  58.90                 
                     
Teemu Aho  1994    596  29.86        1:01.70   
  Uinti Tampere  58.37                 
                     
Topias Vainio  1997    578  30.53        1:02.35   
  Cetus Espoo  59.63                 
                     
Lauri Pilpola  1993    571  29.52        1:02.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.33                 
                     
Miro Juvonen  1994    555  30.68        1:03.19   
  Nurmijrven Uinti  1:02.29                 
                     
Henri Hellstrm  1997    528  30.88        1:04.26   
  Raision Urheilijat  1:00.89                 
                     
Severi Nieminen  1999    434  33.12        1:08.58   
  Gladius Kirkkonummi  1:08.59                 
                     
10  Niko Somila  1999    433  33.10        1:08.64   
  Cetus Espoo  1:07.02                 
                     
11  Jonni Aho  1999    423  33.34        1:09.18   
  Cetus Espoo  1:07.00                 
                     
12  Akseli Heino  1999    418  32.61        1:09.44   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.13                 
                     
Henrik Hkkinen  1998              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  1:07.45                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:10   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sara Mustonen  2002    559          32.83   
  Cetus Espoo  35.26                 
Vilma Iisalo  2001    525          33.53   
  Raision Urheilijat  32.50                 
Aino Mononen  2001    515          33.75   
  Joensuun Uimaseura  33.53                 
Pilvi Kilpelinen  2002    515          33.75   
  Helsingfors Simsllskap  34.18                 
Helmi Heinonen  2002    495          34.19   
  Raision Urheilijat  34.27                 
Anniina Kallio  2002    490          34.31   
  Raision Urheilijat  33.71                 
Kaisla Kangas  2002    448          35.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.54                 
Vilma Norja  2002    426          35.95   
  Cetus Espoo  36.84                 
Katariina Niemi  2002    420          36.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.63                 
10  Sofia Nieminen  2002    419          36.15   
  Hmeenlinnan Uimaseura  39.33                 
11  Jenna Sjblom  2001    402          36.65   
  Kouvolan Uimarit  36.18                 
12  Verna Rostedt  2002    391          37.00   
  Cetus Espoo  35.52                 
13  Pinja Paulomo  2002    379          37.36   
  Cetus Espoo  35.94                 
14  Jenny Nieminen  2001    377          37.45   
  Hyvinkn Uimaseura  35.84                 
15  Amanda Rapinoja  2001    360          38.03   
  Cetus Espoo  35.08                 
16  Anni Savolainen  2002    356          38.15   
  Cetus Espoo  39.50                 
17  Cia Wacklin  2001    348          38.45   
  Cetus Espoo  35.16                 
18  Oona Siltala  2002    338          38.81   
  Cetus Espoo  38.76                 
19  Aino Kontiainen  2002    330          39.13   
  Hyvinkn Uimaseura  40.14                 
20  Cami Wacklin  2002    256          42.61   
  Cetus Espoo  42.41                 
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Upanne  1998    743          29.87   
  Helsingfors Simsllskap  28.92                 
Carita Luukkanen  1996    727          30.09   
  Uinti Tampere  29.65                 
Sanni Alamattila  1999    648          31.27   
  Helsingfors Simsllskap  30.41                 
Viola Kilpelinen  1998    636          31.45   
  Helsingfors Simsllskap  30.86                 
Johanna Silventoinen  1997    578          32.47   
  Lappeenrannan Uimarit  31.70                 
Emma Suomio  1998    568          32.66   
  Aurajoen Uinti  32.18                 
Veera Rinne  1998    562          32.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.41                 
Tiia Nikkanen  1997    554          32.94   
  Nurmijrven Uinti  33.37                 
Aura Lehtonen  1998    544          33.14   
  Helsingfors Simsllskap  33.27                 
10  Peppi Pivi  1999    526          33.51   
  Cetus Espoo  32.74                 
11  Roosa Rekola  2000    505          33.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.74                 
12  Ida Tahvanainen  1997    478          34.60   
  Uinti Tampere  33.70                 
13  Noora Saarinen  1996    468          34.85   
  Hmeenlinnan Uimaseura  33.60                 
14  Maria Ripatti  1987    457          35.11   
  Jrvenpn Uintiklubi  34.54                 
15  Satu Mkinen  1997    437          35.65   
  Octopus Lohja  35.25                 
16  Yvonne Tollander  1997    435          35.71   
  Cetus Espoo                   
17  Nea-Maria Laitervo  1997    433          35.75   
  Raision Urheilijat  35.18                 
18  Nea Kontturi  1998    425          35.98   
  Cetus Espoo  34.63                 
19  Jenni Micaela Lehtonen  2000    402          36.64   
  Aurajoen Uinti  36.18                 
20  Iida Sihvonen  1998    399          36.75   
  Mikkelin Uimaseura  35.92                 
21  Riina Karola  2000    380          37.34   
  Jrvenpn Uintiklubi  38.16                 
22  Eevi Keronen  1997    373          37.56   
  Cetus Espoo  37.37                 
23  Elina Heino  1999    281          41.29   
  Simmis Grani  40.27                 
24  Marie Whrn  2000    268          41.94   
  Cetus Espoo  45.94                 
Erika Kattilakoski  2000              DSQ   
  Octopus Lohja  32.84                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lhdn / knnksen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:18   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Soini  1997    572  29.63  1:03.96  1:39.22    2:14.29   
  Raision Urheilijat  2:10.07                 
                     
Waltteri Rintala  1998    559  30.22  1:04.60  1:39.56    2:15.29   
  Raision Urheilijat  2:15.63                 
                     
Mika Sola  1991    552  28.94  1:02.71  1:38.25    2:15.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Verneri Mattila  1999    527  30.72  1:06.53  1:42.67    2:17.97   
  Helsingfors Simsllskap  2:16.95                 
                     
Hannu Vilpponen  1991    525  30.41  1:05.24  1:41.67    2:18.19   
  Marjaniemen uimarit  2:13.04                 
                     
Tapio Junninen  1995    489  29.90  1:04.81  1:42.09    2:21.53   
  Vanders  2:08.81                 
                     
Oskar Mkel  1998    481  30.12  1:06.24  1:43.66    2:22.27   
  Octopus Lohja  2:30.39                 
                     
Elias Soukola  1999    389  33.15  1:11.69  1:51.58    2:32.72   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:29.14                 
                     
Atte Somero  1999    372  34.71  1:14.81  1:55.07    2:34.95   
  Lahden Kaleva                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:37   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Slr  2001    601  35.07  1:12.42  1:50.68    2:26.99   
  Cetus Espoo  2:28.48                 
                     
Charlotta Edelman  2001    537  35.64  1:14.92  1:54.11    2:32.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.45                 
                     
Anna Vira  2002    485  37.94  1:18.56  1:59.60    2:37.83   
  Aurajoen Uinti  2:33.82                 
                     
Julia Koivisto  2002    478  36.72  1:16.97  1:58.46    2:38.60   
  Aurajoen Uinti  2:38.53                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    459  37.58  1:19.04  2:00.18    2:40.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.00                 
                     
Milla Nikkanen  2002    457  37.30  1:18.44  2:00.24    2:40.96   
  Nurmijrven Uinti  2:37.80                 
                     
Siiri Vlimaa  2002    454  37.79  1:19.32  2:00.83    2:41.31   
  Tuusulan Uimaseura  2:41.95                 
                     
Pilvi Kilpelinen  2002    446  36.45  1:17.47  2:00.18    2:42.26   
  Helsingfors Simsllskap  2:34.58                 
                     
Siri Auvinen  2002    445  38.00  1:19.79  2:01.82    2:42.44   
  Cetus Espoo  2:41.94                 
                     
10  Elina Jurvanen  2001    428  38.81  1:20.80  2:03.93    2:44.57   
  Mikkelin Uimaseura  2:42.65                 
                     
11  Ciia Korkeamki  2001    426  37.72  1:19.39  2:01.67    2:44.86   
  Vanders  2:46.59                 
                     
12  Mirka Mettinen  2002    423  38.19  1:20.53  2:03.68    2:45.25   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Nelli Ohvo  2001    410  40.10  1:22.77  2:05.90    2:46.88   
  Cetus Espoo  2:32.51                 
                     
14  Lydia Rintanen  2002    408  39.38  1:21.17  2:04.62    2:47.22   
  Aurajoen Uinti  2:46.70                 
                     
15  Tuisku Grundstrm  2002    408  38.98  1:20.18  2:04.24    2:47.24   
  Vanders  2:44.09                 
                     
16  Jessica Kujanp  2002    393  39.17  1:23.04  2:07.11    2:49.32   
  Aurajoen Uinti  2:41.99                 
                     
17  Elena Mantila  2001    392  41.82  1:26.46  2:10.60    2:49.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.30                 
                     
18  Jonna Vasara  2002    392  39.25  1:21.82  2:05.83    2:49.46   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Johanna Vieraankivi  2001    374  39.28  1:22.95  2:08.47    2:52.17   
  Cetus Espoo  2:48.65                 
                     
20  Ida Nordquist  2001    373  40.39  1:24.13  2:09.19    2:52.21   
  Aurajoen Uinti  2:55.12                 
                     
21  Venla Salminen  2002    363  42.36  1:27.69  2:12.47    2:53.85   
  Cetus Espoo  2:50.17                 
                     
22  Lotta Auvinen  2001    354  40.31  1:24.63  2:10.15    2:55.27   
  Cetus Espoo  2:42.44                 
                     
23  Ronja Vallenius  2001    352  40.85  1:25.88  2:11.59    2:55.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.61                 
                     
24  Veera Saarelainen  2002    315  41.62  1:27.80  2:15.06    3:02.26   
  Mikkelin Uimaseura  3:06.33                 
                     
25  Negiin Javadi  2002    310  43.89  1:29.65  2:17.25    3:03.26   
  Cetus Espoo  3:03.52                 
                     
Katariina Niemi  2002              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.47                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Siiri Jms  2002              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  2:45.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 10, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sanni Alamattila  1999    665  34.57  1:09.71  1:45.31    2:22.12   
  Helsingfors Simsllskap  2:20.03                 
                     
Saana Luokkanen  1999    509  37.58  1:16.95  1:56.13    2:35.37   
  Kempeleen Pyrint  2:35.10                 
                     
Jenni Kukkonen  1999    477  36.80  1:17.95  1:59.38    2:38.74   
  Keravan Uimarit  2:43.65                 
                     
Sara Lehtolainen  1996    460  36.45  1:16.58  1:59.55    2:40.66   
  Gladius Kirkkonummi  2:44.15                 
                     
Anna Jantunen  1998    450  37.81  1:17.65  1:59.75    2:41.86   
  Nurmijrven Uinti  2:30.43                 
                     
Jenni Micaela Lehtonen  2000    362  40.13  1:24.42  2:10.11    2:53.93   
  Aurajoen Uinti  2:50.48                 
                     
Karolina Voiko  2000    290  42.57  1:30.15  2:20.05    3:07.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Piia Kaivola  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:37 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:44   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erik Nurmi  2001    569  34.18  1:12.88  1:53.41    2:33.21   
  Vanders  2:29.19                 
                     
Eetu Isosuo  2000    424  35.67  1:18.25  2:03.65    2:49.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Veeti Laine  2000    421  38.67  1:21.34  2:04.46    2:49.34   
  Cetus Espoo  2:57.68                 
                     
Jon Byskov  2000    372  38.63  1:23.16  2:09.56    2:56.54   
  Nurmijrven Uinti  2:55.83                 
                     
Santeri Tuomi  2001    358  40.01  1:25.32  2:12.10    2:58.78   
  Hyvinkn Uimaseura  2:58.09                 
                     
Joona Salminen  2000    325  41.04  1:28.09  2:16.85    3:04.71   
  Cetus Espoo  2:59.51                 
                     
Eetu Partanen  2001    279  40.64  1:29.41  2:21.93    3:14.29   
  Cetus Espoo  3:06.16                 
                     
Victor Branea  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eeli Aavasalo  1996    619  31.91  1:09.79  1:49.20    2:28.99   
  Raision Urheilijat  2:24.01                 
                     
Olli Soramies  1998    543  33.32  1:11.93  1:53.49    2:35.68   
  Voikkaan Viesti  2:35.75                 
                     
Henri Kyyr  1999    502  34.84  1:14.99  1:57.44    2:39.76   
  Vanders  2:34.53                 
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997    445  36.68  1:18.89  2:02.27    2:46.35   
  Uinti Tampere  2:45.61                 
                     
Joel Vaitilo  1998    425  37.38  1:20.27  2:04.36    2:48.93   
  Cetus Espoo  2:44.58                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:01   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Rantakokko  2001    614          27.91   
  Aurajoen Uinti  27.44                 
Vuokko Suomki  2001    612          27.94   
  Aurajoen Uinti  27.72                 
Anniina Kallio  2002    551          28.93   
  Raision Urheilijat  29.17                 
Emma Kotiranta  2001    532          29.28   
  Cetus Espoo  29.25                 
Vilma Iisalo  2001    518          29.53   
  Raision Urheilijat  28.97                 
Sara Mustonen  2002    518          29.54   
  Cetus Espoo  29.60                 
Aino Mononen  2001    511          29.67   
  Joensuun Uimaseura  29.69                 
Emma Kajanto  2002    488          30.13   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.89                 
Sde Lahtinen  2001    477          30.36   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.31                 
10  Minka Halava  2001    464          30.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.81                 
11  Vilma Norja  2002    446          31.04   
  Cetus Espoo  31.24                 
12  Sofia Nieminen  2002    438          31.23   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.30                 
13  Pinja Paulomo  2002    430          31.42   
  Cetus Espoo  31.91                 
14  Cia Wacklin  2001    424          31.57   
  Cetus Espoo  29.94                 
15  Maari Sinivuori  2001    414          31.82   
  Keravan Uimarit  31.88                 
16  Jenny Nieminen  2001    413          31.84   
  Hyvinkn Uimaseura  30.97                 
17  Maija Liukkonen  2001    410          31.93   
  Mikkelin Uimaseura  32.00                 
18  Kaisla Kangas  2002    400          32.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.42                 
19  Iida Koskiluoto  2002    384          32.63   
  Hmeenlinnan Uimaseura  35.46                 
20  Johanna Vieraankivi  2001    377          32.82   
  Cetus Espoo  33.12                 
21  Nelli Peltoniemi  2002    349          33.70   
  Cetus Espoo  38.01                 
22  Cami Wacklin  2002    252          37.56   
  Cetus Espoo  38.36                 
Stephanie Lipiinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anna Mkinen  1995    664          27.19   
  Uinti Tampere  26.29                 
Johanna Silventoinen  1997    643          27.48   
  Lappeenrannan Uimarit  26.56                 
Salla Elovirta  1997    641          27.51   
  Cetus Espoo  27.21                 
Iida Reini  2000    636          27.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.45                 
Sara Kazi  1999    636          27.59   
  Raision Urheilijat  27.49                 
Eveliina Kallio  1999    628          27.71   
  Raision Urheilijat  26.93                 
Emilia Eloranta  1997    621          27.80   
  Cetus Espoo  27.74                 
Viola Kilpelinen  1998    611          27.96   
  Helsingfors Simsllskap  27.91                 
Nina Haltia  1999    595          28.21   
  Vanders  27.83                 
Sanna Linko  1992    595          28.21   
  Cetus Espoo  28.15                 
11  Tiia Puolakka  1998    584          28.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.17                 
12  Tanja Ruohoniemi  1995    579          28.46   
  Cetus Espoo  28.47                 
13  Lotta Upanne  1998    573          28.56   
  Helsingfors Simsllskap  29.27                 
14  Moona Koski  1999    571          28.59   
  Helsingfors Simsllskap  29.09                 
15  Noora Angelva  1999    561          28.76   
  Cetus Espoo  29.83                 
16  Riina Strengell  1997    557          28.84   
  Cetus Espoo  28.68                 
17  Marilla Parhiala  2000    553          28.90   
  Gladius Kirkkonummi  28.98                 
18  Emma Ingberg  1999    546          29.03   
  Vanders  29.51                 
19  Veera Rinne  1998    545          29.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.37                 
20  Tiia Nikkanen  1997    541          29.12   
  Nurmijrven Uinti  29.23                 
21  Emma Suomio  1998    538          29.17   
  Aurajoen Uinti  28.41                 
22  Erika Parviainen  1995    534          29.24   
  Helsingfors Simsllskap  30.22                 
23  Ida Hulkko  1998    531          29.29   
  Mikkelin Uimaseura  29.04                 
24  Ylva Sjlund  1998    530          29.31   
  Cetus Espoo  28.95                 
25  Maria Ripatti  1987    525          29.40   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.89                 
26  Miia Hurskainen  1992    524          29.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.04                 
27  Daniela Nummi  2000    523          29.44   
  Helsingfors Simsllskap  29.93                 
28  Iida-Maria Rantanen  1998    522          29.46   
  Uinti Tampere  28.75                 
29  Vilma Venlinen  1996    518          29.54   
  Vanders  28.98                 
30  Alina Katajisto  1998    516          29.57   
  Nurmijrven Uinti  29.85                 
30  Aura Lehtonen  1998    516          29.57   
  Helsingfors Simsllskap  29.36                 
32  Vilja Kaukinen  2000    515          29.60   
  Raision Urheilijat  31.10                 
33  Sanni Kalliomki  2000    505          29.79   
  Raision Urheilijat  29.80                 
34  Roosa Rekola  2000    492          30.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.47                 
34  Saana Luokkanen  1999    492          30.04   
  Kempeleen Pyrint  29.67                 
36  Kerttu Koivuniemi  1998    488          30.14   
  Nurmijrven Uinti  29.60                 
37  Kiia Karimaa  1996    485          30.20   
  Octopus Lohja  29.66                 
38  Iida Vallenius  1999    477          30.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.84                 
39  Jonna Siilin  1997    474          30.42   
  Joensuun Uimaseura  29.33                 
40  Kia Karike  1999    471          30.48   
  Cetus Espoo  30.25                 
41  Roosa-Maria Tempakka  2000    469          30.54   
  Simmis Grani  29.92                 
42  Suvi Taskinen  1998    461          30.71   
  Vanders  30.04                 
43  Alexandra Kapanen  2000    458          30.77   
  Cetus Espoo  30.63                 
44  Noora Saarinen  1996    456          30.82   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.73                 
45  Aino Pere  2000    443          31.11   
  Cetus Espoo  31.63                 
46  Emilia Kokko  1999    443          31.12   
  Vanders  30.53                 
47  Marianne Lehvil  1999    441          31.17   
  Simmis Grani  30.98                 
48  Katja Malmi  1998    440          31.18   
  Vanders  31.51                 
49  Riina Karola  2000    429          31.44   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.89                 
50  Linda Mylly  1999    423          31.61   
  Cetus Espoo  30.66                 
51  Reetta Schroderus  1997    419          31.70   
  Jrvenpn Uintiklubi  30.65                 
52  Marie Whrn  2000    374          32.92   
  Cetus Espoo  34.87                 
53  Elina Heino  1999    355          33.49   
  Simmis Grani  33.48                 
54  Jasmin Kumpulainen  1998    334          34.17   
  Octopus Lohja  35.08                 
Roosa Andelin  1998              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  29.50                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:02   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jaakko Kuusisto  2000    568          27.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.80                 
Henri Koski  2000    490          28.44   
  Gladius Kirkkonummi  28.81                 
Eerikki Laitala  2001    477          28.70   
  Cetus Espoo  29.87                 
Tatu Hrkk  2001    465          28.95   
  Uinti Tampere  29.45                 
Tuomas Jokinen  2001    464          28.97   
  Cetus Espoo  30.64                 
Mohamed Ezzat  2001    462          29.00   
  Aurajoen Uinti  28.31                 
Aaron Antikainen  2001    440          29.47   
  Cetus Espoo  29.33                 
Alex Lassila  2000    436          29.56   
  Cetus Espoo  28.51                 
Mikael Lhde  2000    417          30.01   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.26                 
10  Isak Gramn  2001    417          30.02   
  Cetus Espoo  29.23                 
11  Hugo Enroth  2001    400          30.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.59                 
12  Eemil Kylm  2001    330          32.44   
  Cetus Espoo  33.73                 
13  Miska Ekstrm  2000    326          32.58   
  Octopus Lohja  33.72                 
14  Aapo Keltanen  2001    324          32.63   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  34.33                 
15  Jonatan Hallikainen  2001    316          32.90   
  Lahden Kaleva  33.07                 
16  Santeri Tuomi  2001    308          33.19   
  Hyvinkn Uimaseura  33.85                 
Samuli Hartikainen  2001              DNS   
  Cetus Espoo  38.26                 
Ville Lauslahti  2001              DNS   
  Cetus Espoo  35.25                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Andrei Tuomola  1989    680          25.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  27.31                 
Janne Markus Markkanen  1994    673          25.59   
  Swimming Jyvskyl  25.61                 
Sami Juopperi  1992    634          26.10   
  Cetus Espoo  26.32                 
Nikita Saunonen  1997    626          26.22   
  Aurajoen Uinti  25.22                 
Otto Rannikko  1999    612          26.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.42                 
Samuli Jeskanen  1996    591          26.72   
  Cetus Espoo  26.99                 
Casper Salminen  1998    587          26.78   
  Raision Urheilijat  26.79                 
Aleksi Eskelinen  1988    563          27.16   
  Cetus Espoo  26.89                 
Niko Korhonen  1993    559          27.22   
  Lahden Kaleva  27.87                 
10  Joel Rantala  1999    556          27.27   
  Raision Urheilijat  27.46                 
11  Janne Rissanen  1997    552          27.34   
  Raision Urheilijat  26.33                 
12  Antti Leiponen  1998    550          27.37   
  Jrvenpn Uintiklubi  26.63                 
13  Joni Aaltonen  1999    541          27.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.85                 
14  Jyri Lhde  1996    536          27.61   
  Hmeenlinnan Uimaseura  26.96                 
15  Arttu Vnttinen  1996    527          27.76   
  Simmis Hyvinge-Hyvink  27.02                 
16  Oskari Soini  1997    522          27.84   
  Raision Urheilijat  26.98                 
17  Lauri Pilpola  1993    522          27.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.44                 
18  Olli Soramies  1998    519          27.90   
  Voikkaan Viesti  27.91                 
19  Oskar Mkel  1998    513          28.01   
  Octopus Lohja  28.63                 
20  Hannu Vilpponen  1991    512          28.02   
  Marjaniemen uimarit  27.37                 
21  Juho Pivinen  1996    510          28.06   
  Jrvenpn Uintiklubi  27.74                 
22  Verneri Mattila  1999    505          28.15   
  Helsingfors Simsllskap  28.13                 
23  Jonni Aho  1999    471          28.82   
  Cetus Espoo  28.60                 
24  Jean-Mikael Avelln  1998    445          29.36   
  Cetus Espoo  29.60                 
25  Mikko Suova  1997    441          29.45   
  Uinti Tampere  29.09                 
26  Dmitry Nosov  1998    419          29.96   
  Gladius Kirkkonummi  29.88                 
27  Lauri Kuitunen  1998    418          29.98   
  Hyvinkn Uimaseura  29.23                 
28  Atte Kulmala  1998    410          30.17   
  Uinti Tampere  29.26                 
29  Elias Soukola  1999    402          30.38   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.88                 
30  Alexi Taimela  1998    399          30.46   
  Gladius Kirkkonummi  30.21                 
31  Heikki Tervanen  1998    386          30.79   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.60                 
32  Frans Antila  1998    379          30.98   
  Cetus Espoo  32.38                 
33  Teemu Saarinen  1995    340          32.12   
  Hmeenlinnan Uimaseura  31.52                 
Evgeny Lomtev  1995              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  24.75                 
Henrik Hkkinen  1998              DNS   
  Hyvinkn Uimaseura  27.87                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:31   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jenna Sjblom  2001    569  1:09.02  2:23.95  3:39.79  4:56.33  18:46.79   
  Kouvolan Uimarit        6:12.36  7:27.88  8:44.25  9:59.70     
          11:15.44  12:30.97  13:46.82  15:02.68     
          16:18.49  17:34.01         
                     
Lilli Louhikoski  2002    554  1:09.68  2:26.29  3:43.05  5:00.37  18:57.09   
  Vanders        6:16.87  7:31.84  8:46.93  10:03.37     
          11:19.21  12:36.22  13:51.32  15:07.55     
          16:24.29  17:41.34         
                     
Anni Savolainen  2002    522  1:13.92  2:31.56  3:49.42  5:07.62  19:19.88   
  Cetus Espoo        6:25.42  7:43.88  9:02.07  10:19.58     
          11:36.92  12:54.67  14:12.04  15:29.48     
          16:47.50  18:04.81         
                     
Oona Piekkala  2002    288  1:22.60  2:54.56  4:27.92  6:01.55  23:34.05   
  Cetus Espoo        7:34.88  9:09.42  10:43.71  12:13.01     
          13:53.28  15:31.07  17:09.42  18:46.74     
          20:24.81  22:02.38         
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nea Rinne  1995    570  1:10.56  2:27.24  3:43.71  5:00.38  18:46.10   
  Cetus Espoo        6:16.84  7:32.11  8:47.39  10:03.17     
          11:18.79  12:34.04  13:49.43  15:04.73     
          16:19.65  17:33.76         
                     
Henrika Parviainen  1997    523  1:12.28  2:29.80  3:46.95  5:04.61  19:19.03   
  Helsingfors Simsllskap        6:21.36  7:38.68  8:55.28  10:13.47     
          11:31.56  12:49.81  14:08.18  15:25.77     
          16:43.66  18:02.43         
                     
Reetta Schroderus  1997    468  1:16.12  2:36.70  3:56.81  5:17.46  20:03.10   
  Jrvenpn Uintiklubi        6:37.96  7:58.28  9:18.16  10:38.45     
          11:59.20  13:20.18  14:41.82  16:02.27     
          17:23.19  18:44.59         
                     
Juuli Miettinen  2000              DNF   
  Vanders  19:16.08                 
                     
                     
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:52   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Taneli Lantta  2001    518  1:07.37  2:19.48  3:32.56  4:45.20  18:04.06   
  Vanders  19:35.60      5:57.91  7:10.91  8:23.55  9:36.43     
          10:48.89  12:01.39  13:14.00  14:27.07     
          15:40.39  16:53.99         
                     
Olli Malmberg  2001    480  1:12.60  2:26.88  3:41.41  4:55.52  18:31.74   
  Octopus Lohja        6:10.20  7:24.88  8:39.76  9:55.05     
          11:09.58  12:25.01  13:39.25  14:53.96     
          16:07.24  17:20.81         
                     
Herman Widbom  2001    475  1:12.39  2:26.84  3:41.94  4:56.27  18:35.59   
  Cetus Espoo  19:22.26      6:10.87  7:25.37  8:40.21  9:55.00     
          11:08.92  12:24.10  13:39.39  14:54.30     
          16:08.53  17:24.61         
                     
Eemeli Raninen  2001    461  1:08.42  2:22.49  3:38.04  4:53.99  18:47.46   
  Helsingin Uimarit  18:41.31      6:09.77  7:26.09  8:42.66  9:58.24     
          11:14.29  12:30.41  13:45.93  15:01.55     
          16:17.41  17:33.28         
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rasmus Virta  1998    538  1:06.31  2:16.98  3:28.70  4:40.35  17:50.90   
  Cetus Espoo  17:44.73      5:52.46  7:04.90  8:17.04  9:28.92     
          10:40.77  11:52.89  13:05.18  14:17.45     
          15:29.89  16:41.88         
                     
Elias Soukola  1999    524  1:07.48  2:19.20  3:31.74  4:44.62  18:00.01   
  Jrvenpn Uintiklubi  17:48.73      5:57.20  7:10.02  8:22.90  9:35.32     
          10:47.45  12:00.12  13:12.64  14:25.19     
          15:37.25  16:49.25         
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus Games    Tulostuspivmr  05 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:52   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  05 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Slr  2001    549  30.68        1:03.58   
  Cetus Espoo  1:03.85                 
                     
Anniina Kallio  2002    543  30.31        1:03.79   
  Raision Urheilijat  1:03.04                 
                     
Anni Hirvo  2001    533  30.99        1:04.21   
  Tuusulan Uimaseura  1:04.77                 
                     
Siri Auvinen  2002    509  31.19        1:05.20   
  Cetus Espoo  1:08.66                 
                     
Aino Mononen  2001    507  31.46        1:05.27   
  Joensuun Uimaseura  1:04.49                 
                     
Elina Jurvanen  2001    497  31.45        1:05.73   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.95                 
                     
Lotta Auvinen  2001    488  31.87        1:06.13   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
Annina Toimela  2002    487  31.90        1:06.18   
  Helsingfors Simsllskap  1:06.47                 
                     
Verna Rostedt  2002    480  31.72        1:06.50   
  Cetus Espoo  1:07.90                 
                     
10  Cia Wacklin  2001    477  31.77        1:06.61   
  Cetus Espoo  1:04.87                 
                     
11  Ciia Korkeamki  2001    476  32.34        1:06.66   
  Vanders  1:06.37                 
                     
12  Emma Kajanto  2002    472  31.41        1:06.86   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:07.66                 
                     
13  Anni Savolainen  2002    471  32.29        1:06.90   
  Cetus Espoo  1:05.70                 
                     
14  Siiri Jms  2002    470  32.51        1:06.95   
  Mikkelin Uimaseura  1:06.64                 
                     
15  Emma Kotiranta  2001    467  31.92        1:07.11   
  Cetus Espoo  1:03.86                 
                     
16  Lydia Rintanen  2002    447  32.69        1:08.07   
  Aurajoen Uinti  1:06.58                 
                     
17  Katariina Niemi  2002    445  32.25        1:08.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.63                 
                     
18  Elena Mantila  2001    444  32.79        1:08.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.16                 
                     
19  Vilma Norja  2002    440  31.99        1:08.43   
  Cetus Espoo  1:08.24                 
                     
20  Amanda Rapinoja  2001    439  32.71        1:08.51   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
21  Maari Sinivuori  2001    432  33.14        1:08.87   
  Keravan Uimarit  1:11.15                 
                     
22  Mirka Mettinen  2002    426  32.95        1:09.18   
  Cetus Espoo  1:10.30                 
                     
23  Sde Lahtinen  2001    422  32.68        1:09.40   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:06.44                 
                     
24  Ronja Vallenius  2001    422  32.70        1:09.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.94                 
                     
25  Veera Saarelainen  2002    421  33.10        1:09.46   
  Mikkelin Uimaseura  1:09.97                 
                     
26  Siiri Vlimaa  2002    419  33.59        1:09.53   
  Tuusulan Uimaseura  1:09.26                 
                     
27  Oona Siltala  2002    418  33.71        1:09.59   
  Cetus Espoo  1:10.22                 
                     
28  Mikaela Jokela  2002    402  33.97        1:10.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:09.52                 
                     
29  Aino Lehtinen  2001    402  33.79        1:10.53   
  Cetus Espoo  1:10.72                 
                     
30  Sini Hirvonen  2001    396  34.49        1:10.90   
  Cetus Espoo  1:11.02                 
                     
31  Tuisku Grundstrm  2002    394  32.44        1:10.98   
  Vanders  1:06.85                 
                     
32  Jonna Tiesmki  2001    380  34.16        1:11.84   
  Cetus Espoo  1:10.60                 
                     
33  Viivi Hakamki  2002    380  33.46        1:11.87   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:14.33                 
                     
34  Jenni Alanen  2002    373  34.55        1:12.31   
  Cetus Espoo  1:13.11                 
                     
35  Oona Piekkala  2002    325  35.90        1:15.70   
  Cetus Espoo  1:15.20                 
                     
36  Marleen Mikk  2002    276  37.64        1:19.95   
  Cetus Espoo  1:18.08                 
                     
37  Cami Wacklin  2002    260  38.52        1:21.51   
  Cetus Espoo  1:21.80                 
                     
38  Nora Pennanen  2002    248  39.38        1:22.78   
  Cetus Espoo  1:22.31                 
                     
39  Stephanie Lipiinen  2002    105  51.76        1:50.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Matilda Laurila  2001              DSQ   
  Someron Esa  1:09.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida Reini  2000    697  28.17        58.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.37                 
                     
Hilla Kortetjrvi  1996    669  28.82        59.52   
  Raision Urheilijat  58.57                 
                     
Sara Kazi  1999    659  28.88        59.82   
  Raision Urheilijat  59.65                 
                     
Emilia Eloranta  1997    648  29.25        1:00.15   
  Cetus Espoo  59.44                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    622  29.46        1:00.99   
  Cetus Espoo  1:01.36                 
                     
Salla Elovirta  1997    619  29.12        1:01.09   
  Cetus Espoo  1:03.47                 
                     
Nina Haltia  1999    613  29.51        1:01.27   
  Vanders  59.20                 
                     
Tiia Puolakka  1998    610  29.89        1:01.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.55                 
                     
Sanna Linko  1992    608  29.46        1:01.45   
  Cetus Espoo  1:01.38                 
                     
10  Eveliina Kallio  1999    604  29.33        1:01.58   
  Raision Urheilijat  57.44                 
                     
11  Anna Mkinen  1995    603  29.55        1:01.60   
  Uinti Tampere  1:00.38                 
                     
12  Erika Parviainen  1995    588  29.35        1:02.14   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
13  Veera Rinne  1998    583  29.99        1:02.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.17                 
                     
14  Ylva Sjlund  1998    581  30.38        1:02.39   
  Cetus Espoo  1:01.59                 
                     
15  Pinja Peippo  1999    573  30.21        1:02.66   
  Vanders  1:02.01                 
                     
16  Sanni Alamattila  1999    568  29.78        1:02.84   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.48                 
                     
17  Viivi Iivari  1997    563  30.52        1:03.03   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
18  Iida-Maria Rantanen  1998    555  30.53        1:03.33   
  Uinti Tampere  1:01.39                 
                     
19  Miia Hurskainen  1992    554  30.29        1:03.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.43                 
                     
20  Natalie Soive  1999    544  30.84        1:03.77   
  Simmis Hyvinge-Hyvink  1:05.90                 
                     
21  Mari Kausiala  1997    542  29.92        1:03.85   
  TaTu Tampere  1:03.64                 
                     
22  Yvonne Tollander  1997    541  30.89        1:03.87   
  Cetus Espoo  1:02.63                 
                     
23  Aura Lehtonen  1998    541  30.76        1:03.89   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.47                 
                     
24  Noora Angelva  1999    539  31.74        1:03.95   
  Cetus Espoo  1:05.71                 
                     
25  Hanna Kareinen  2000    538  31.45        1:04.02   
  Keravan Uimarit  1:02.16                 
                     
26  Sofia Lehtinen  2000    528  31.52        1:04.40   
  Cetus Espoo  1:05.43                 
                     
27  Tiia Nikkanen  1997    527  30.65        1:04.44   
  Nurmijrven Uinti  1:04.31                 
                     
28  Peppi Pivi  1999    524  30.80        1:04.58   
  Cetus Espoo  1:03.83                 
                     
29  Saana Luokkanen  1999    523  31.31        1:04.62   
  Kempeleen Pyrint  1:04.63                 
                     
30  Kerttu Koivuniemi  1998    521  31.20        1:04.67   
  Nurmijrven Uinti  1:04.54                 
                     
31  Maria Ripatti  1987    518  30.93        1:04.82   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:04.25                 
                     
32  Vilja Kaukinen  2000    516  31.90        1:04.91   
  Raision Urheilijat  1:05.62                 
                     
32  Vilma Roman  2000    516  31.23        1:04.91   
  Raision Urheilijat  1:02.51                 
                     
34  Alina Katajisto  1998    512  31.51        1:05.08   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
35  Merina Suoranta  1999    506  31.07        1:05.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.77                 
                     
36  Joanna Kekkonen  2000    498  31.47        1:05.69   
  Lahden Kaleva  1:05.64                 
                     
37  Anniina Perki  1999    495  31.34        1:05.79   
  Vanders  1:03.86                 
                     
38  Heini Thk  1998    493  31.80        1:05.89   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.45