2019-11-12   09:40:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag Indledende kl. 10.00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  14 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  22:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andreas Schiellerup  1993    761  27.27        56.87   
  Sigma Swim Birkerød  56.33                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    754  27.76        57.05   
  Lyngby Svømmeklub  58.35                 
                     
Magnus Jákupsson  1994    735  28.15        57.54   
  Farum Svømmeklub  55.80                 
                     
Johan Bragason  1999    713  28.07        58.13  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  59.57                 
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    707  28.14        58.28   
  Esbjerg Svømmeklub  58.96                 
                     
Gustav Friberg  1997    699  28.30        58.50  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  56.91                 
                     
Mathias Rysgaard  1998    668  28.86        59.40   
  Kalundborg SK  58.20                 
                     
Lukas Gustafson  1999    663  28.88        59.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.52                 
                     
Magnus Andersen  1995    650  29.52        59.96   
  Roskilde Svømning  59.63                 
                     
10  Bjørn Hansen  1998    619  29.95        1:00.94   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.90                 
                     
11  Oliver Berggren Smidt  1997    615  29.80        1:01.05   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.61                 
                     
12  Jonathan Müller  1997    614  29.81        1:01.09   
  Svømmeklubben Syd  1:01.47                 
                     
13  Oliver Marcus Meng  1997    605  29.49        1:01.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.71                 
                     
14  Mathias Immerkjær  1999    596  29.93        1:01.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.98                 
                     
15  Mikkel Henriksen  1999    595  29.86        1:01.75   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.66                 
                     
16  Johannes Kjærgaard  1998    592  29.44        1:01.83   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.60                 
                     
17  Lars Breum Hansen  1997    580  30.01        1:02.28   
  Helsinge Svømmeklub  1:00.80                 
                     
18  Oliver Broholm  1999    571  30.00        1:02.58   
  Ringe Svømme Klub  1:01.10                 
                     
19  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    564  30.29        1:02.85   
  Vest-Brøndby  1:02.03                 
                     
20  Linus Koefoed Weiss  1999    556  30.11        1:03.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.27                 
                     
21  Maxemillian Pedersen  1996    539  30.76        1:03.82   
  Sigma Swim Allerød  1:02.52                 
                     
22  Jakob Schmidt  1999    522  31.08        1:04.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.69                 
                     
23  William Matras  1998    521  30.72        1:04.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.88                 
                     
24  Markus Bøjsen  1999    515  31.16        1:04.76   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.63                 
                     
25  Casper Eickhardt  1999    506  31.54        1:05.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.72                 
                     
26  Aymeric Parmentier  1993    479  31.54        1:06.38   
  Belgium Paralympic Team  1:06.46                 
                     
27  Chris Johansen  1996    478  30.88        1:06.39   
  Farum Svømmeklub  1:02.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark