2021-04-18   05:03:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Bach Nielsen  1999              27.94   
  Horsens Svømmeklub  27.86                 
Johanne Skovgaard Terp  1999              28.31   
  Odder Svømmeklub  27.71                 
Anne Nielsen  1999              28.45   
  Aars Svømmeklub  28.70                 
Helene G. Nedergaard  1999              30.00   
  Odder Svømmeklub  30.42                 
Amalie Skov  1999              30.20   
  Silkeborg Svømmeklub  30.30                 
Mette Dyrhauge Winther  1998              30.92   
  Odder Svømmeklub  30.16                 
Camilla Hein Saugmann  1999              31.76   
  Odder Svømmeklub  31.97                 
Signe Stærmose  1999              32.02   
  Nyborg Svømmeklub  31.57                 
Laura Christensen  1997              35.14   
  Svømmeklubben Nord  35.57                 
10  Thea Pontoppidan  1999              38.66   
  DeltaSwim  39.18                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jennifer Thorius Bek  2000              28.65   
  Horsens Svømmeklub  28.48                 
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000              29.43   
  Horsens Svømmeklub  29.47                 
Julie Lange Jørgensen  2000              29.66   
  Agfs Svømmeafdeling  28.88                 
Cecilie Dalgas  2000              29.73   
  Odder Svømmeklub  29.03                 
Natascha Alexandra Green  2000              29.94   
  Agfs Svømmeafdeling  29.60                 
Smilla Bruun Christensen  2001              29.97   
  Agfs Svømmeafdeling  30.46                 
Liv Hingeberg  2001              30.49   
  Odder Svømmeklub  29.92                 
Marie Brandt Pedersen  2000              30.63   
  Svømmeklubben S 68  30.72                 
Line Gertz  2001              30.74   
  Agfs Svømmeafdeling  29.69                 
10  Nanna Bøgild Lundahl  2001              30.79   
  Silkeborg Svømmeklub  30.40                 
11  Nanna Sund  2000              31.24   
  Horsens Svømmeklub  30.72                 
12  Frederikke Brændgaard  2001              31.52   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
13  Julie Tilsted  2001              31.59   
  Thisted Svømmeklub  32.43                 
14  Camilla Veile  2000              32.21   
  Durup IF  31.83                 
15  Simone Sloth Østergaard  2000              33.02   
  Svømmeklubben Nord  33.25                 
16  Camilla Aagaard  2000              33.11   
  Svømmeklubben Nord  32.41                 
17  Anna Sarauw  2001              33.34   
  Svømmeklubben Nord  32.40                 
18  Pernille Harbo  2001              34.72   
  Thisted Svømmeklub  33.65                 
Anne Herbsleb  2000              DNS   
  Odder Svømmeklub  41.07                 
Anne Kopp Drewsen  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68  37.42                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maja Fridberg Madsen  2002              28.69   
  Odder Svømmeklub  28.62                 
Marie Christensen  2002              29.61   
  Odder Svømmeklub  29.23                 
Emilie Knudsen  2002              30.11   
  Herning Svømmeklub  30.09                 
Nicoline Kristiansen  2002              30.16   
  Agfs Svømmeafdeling  29.18                 
Lærke Høgsted  2003              30.26   
  Svømmeklubben S 68  30.04                 
Signe Bach  2002              30.32   
  Herning Svømmeklub  30.01                 
Cecilie Lauridsen  2003              31.06   
  Odder Svømmeklub  31.81                 
Maiken Kjærsgaard  2002              31.24   
  Svømmeklubben S 68  31.47                 
Charlotte S. Jensen  2002              31.35   
  Svømmeklubben Nord  31.81                 
10  Frederikke Kruse  2002              31.49   
  Herning Svømmeklub  31.76                 
11  Clara Tolderlund  2002              31.70   
  Silkeborg Svømmeklub  31.11                 
12  Sofia Ingeberg  2002              31.75   
  Odder Svømmeklub  31.22                 
13  Josefine Mikkelsen  2002              31.95   
  Horsens Svømmeklub  32.53                 
13  Naya Høgholt Sejr  2003              31.95   
  Agfs Svømmeafdeling  31.97                 
15  Lærke Als  2002              32.13   
  Svømmeklubben Nord  31.67                 
16  Maria Mehlsen  2003              32.14   
  TST Svømning  31.42                 
17  Line Frederiksen  2003              32.24   
  Silkeborg Svømmeklub  31.96                 
18  Emma Rasmussen  2002              32.25   
  Odder Svømmeklub  32.95                 
19  Mia Borgensgaard  2003              32.43   
  TST Svømning  32.68                 
20  Amalie Vilstrup  2002              32.50   
  Herning Svømmeklub  30.15                 
21  Line Lyskjær  2003              32.53   
  Silkeborg Svømmeklub  33.21                 
22  Jasmin Jespersen  2002              32.62   
  Silkeborg Svømmeklub  33.10                 
23  Lise Lindemann-Larsen  2002              32.73   
  Thisted Svømmeklub  32.13                 
24  Zarah Heden Mortensen  2002              32.91   
  Svømmeklubben S 68  34.11                 
25  Cecilie Væver  2002              32.93   
  Svømmeklubben Nord  32.20                 
26  Signe Frits Nielsen  2002              33.00   
  Haderslev Svømme Klub  34.19                 
27  Emilia Juhl Leiszner  2002              33.01   
  Horsens Svømmeklub  33.25                 
28  Amalie Kristensen  2003              33.10   
  Herning Svømmeklub  31.65                 
29  Catherina Juul Jensen  2003              33.71   
  Horsens Svømmeklub  34.20                 
30  Dinah Løve Høegh  2003              33.74   
  Silkeborg Svømmeklub  37.15                 
31  Katrine Sofie Wienberg  2002              34.09   
  Horsens Svømmeklub  35.89                 
32  Sara Bundgaard  2003              34.20   
  Svømmeklubben S 68  34.49                 
33  Maria Kristine Kirkmand  2003              34.99   
  Horsens Svømmeklub  34.13                 
34  Fiona Hansen Hobolth  2003              35.46   
  Haderslev Svømme Klub  36.18                 
35  Mira Emilie Schmidt  2003              35.71   
  Haderslev Svømme Klub  39.49                 
36  Matilde Dalgaard Lauridse  2003              35.77   
  Odder Svømmeklub  36.97                 
37  Frida Riishøj Jensen  2002              35.84   
  Odder Svømmeklub  36.77                 
38  Sisse Ø. Press  2003              36.04   
  Odder Svømmeklub  37.03                 
39  Emma Oline Gadegaard  2002              36.32   
  Svømmeklubben S 68  36.42                 
40  Mille Winther  2003              36.38   
  Svømmeklubben S 68  36.53                 
41  Stinne Holst Gregersen  2003              36.65   
  Horsens Svømmeklub  36.21                 
42  Amalie Antonsen  2003              38.01   
  Horsens Svømmeklub  40.72                 
43  Alberte Hedevang Petersen  2003              38.04   
  Haderslev Svømme Klub  36.43                 
44  Emma Jensen  2003              38.15   
  Svømmeklubben S 68  39.59                 
45  Camilla Falck  2003              38.46   
  Horsens Svømmeklub  38.32                 
46  Mette Buur Holt  2003              39.04   
  Herning Svømmeklub  39.74                 
47  Emma Nonbye  2003              39.55   
  Odder Svømmeklub  38.08                 
48  Line Mygdam  2003              40.26   
  Brønderslev SK08  40.66                 
49  Ida Sabroe  2002              40.81   
  Odder Svømmeklub  38.93                 
50  Mathilde Løyche  2002              41.11   
  Thisted Svømmeklub  39.35                 
51  Mette Brandt Pedersen  2003              41.64   
  Svømmeklubben S 68  39.93                 
52  Anne Mærkedahl Nørgaard  2003              42.32   
  Thisted Svømmeklub  41.00                 
53  Julie Nyvang Jensen  2003              42.75   
  Thisted Svømmeklub  39.96                 
54  Zenia Christensen  2003              43.15   
  Svømmeklubben S 68  43.92                 
55  Astrid Kristensen  2003              43.71   
  Thisted Svømmeklub  47.35                 
Maja Kruse  2003              DNS   
  Haderslev Svømme Klub                   
Pernille Koch Sinding  2002              DSQ  tyvstart 
  Herning Svømmeklub  28.48                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mille Kjær Jensen  2004              30.52   
  Agfs Svømmeafdeling  31.41                 
Nele Schulze  2004              30.70   
  Haderslev Svømme Klub  30.40                 
Cathrine Birkebæk  2004              32.92   
  Agfs Svømmeafdeling  32.91                 
Lærke Hemmer-Hansen  2004              33.61   
  Agfs Svømmeafdeling  33.69                 
Maria Dyrhauge Winther  2004              33.77   
  Odder Svømmeklub  34.52                 
Anna Munk Fuglsang  2005              33.92   
  Svømmeklubben S 68  33.38                 
Asta Buur Ovesen  2004              34.08   
  Herning Svømmeklub  33.85                 
Maja Stamholt  2005              34.11   
  Haderslev Svømme Klub  34.91                 
Clara Matilde Carstensen  2004              34.67   
  Horsens Svømmeklub  34.03                 
10  Feline Flytkjær Broersma  2004              35.25   
  Horsens Svømmeklub  37.21                 
10  Signe Thomsen  2004              35.25   
  Agfs Svømmeafdeling  35.05                 
12  Frida Grønkjær  2005              35.79   
  Thisted Svømmeklub  35.45                 
13  Clara Jensen  2005              35.88   
  Herning Svømmeklub  36.23                 
14  Lærke Kjærsgaard  2004              36.02   
  Svømmeklubben S 68  37.18                 
15  Anne Lundorff Larsen  2004              36.25   
  Silkeborg Svømmeklub  35.88                 
16  Signe Vestergaard Jensen  2005              36.29   
  Herning Svømmeklub  39.98                 
17  Kristine Vestergaard  2005              36.74   
  Brønderslev SK08  37.59                 
18  Laura G. Nedergaard  2005              36.99   
  Odder Svømmeklub  38.13                 
19  Kirstine Jørgensen  2004              37.06   
  Svømmeklubben S 68  39.75                 
20  Mette Marie H. Petersen  2005              37.64   
  Silkeborg Svømmeklub  37.38                 
21  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004              38.14   
  Agfs Svømmeafdeling  38.91                 
22  Ida Hovmark  2005              38.22   
  Thisted Svømmeklub  37.70                 
23  Lotte Liv Jensen  2004              38.39   
  Herning Svømmeklub  38.96                 
24  Emma Oleander  2004              38.50   
  Horsens Svømmeklub  37.74                 
25  Ester Lauritsen  2005              38.53   
  Silkeborg Svømmeklub  37.52                 
26  Silke Løvstad Sørensen  2004              38.94   
  Silkeborg Svømmeklub  41.68                 
27  Sofie Skovgaard Sørensen  2004              39.09   
  Odder Svømmeklub  41.65                 
28  Ida Kristensen  2004              39.18   
  Thisted Svømmeklub  43.32                 
29  Marie M Christensen  2004              39.46   
  Svømmeklubben Nord  40.96                 
30  Line Lindhardt Nielsen  2004              39.49   
  Herning Svømmeklub  39.91                 
31  Asta Høygaard Hansen  2004              40.26   
  Svømmeklubben S 68  41.55                 
32  Emilie Pihl  2004              40.30   
  Svømmeklubben Nord  39.82                 
33  Pernille Nedergaard  2004              40.49   
  Silkeborg Svømmeklub  38.85                 
34  Lærke Egebjerg Almaas  2004              40.54   
  Herning Svømmeklub  42.03                 
35  Ida Jul Christensen  2004              41.59   
  Thisted Svømmeklub  41.94                 
36  Amalie Nyvang Jensen  2005              41.93   
  Thisted Svømmeklub  41.94                 
37  Mie Asmussen  2005              42.28   
  Svømmeklubben S 68  40.92                 
38  Kathrine Nonbye  2004              42.40   
  Odder Svømmeklub  46.66                 
39  Louise Lauridsen  2005              42.69   
  Herning Svømmeklub  40.10                 
40  Xenia Juhl Leiszner  2005              43.01   
  Horsens Svømmeklub  41.70                 
41  Signe H. Pedersen  2004              43.32   
  Silkeborg Svømmeklub  44.64                 
42  Malou Lundkvist Bundgaard  2004              43.44   
  Odder Svømmeklub  43.35                 
43  Emma Bergene Hansen  2005              43.56   
  Horsens Svømmeklub  43.55                 
44  Emilie Lind Christensen  2005              44.01   
  Herning Svømmeklub  41.27                 
45  Leonora Holst Jensen  2004              44.07   
  Odder Svømmeklub  54.31                 
46  Amalie Marie Wienberg  2005              44.44   
  Horsens Svømmeklub  51.04                 
47  Signe Kristensen  2006              44.73   
  Horsens Svømmeklub  57.33                 
48  Emilie Fig Kragh  2005              44.85   
  Horsens Svømmeklub  48.11                 
49  Thea Sofie Holm Petersen  2005              45.00   
  Horsens Svømmeklub                   
50  Maja Friis  2005              45.18   
  Silkeborg Svømmeklub  48.62                 
51  Line Knudsen  2005              45.44   
  Silkeborg Svømmeklub  44.93                 
52  Emily Caroline Bonney  2005              47.19   
  Silkeborg Svømmeklub  49.43                 
53  Julie Eriksen  2005              49.08   
  Thisted Svømmeklub  45.00                 
54  Ida Helene Holm Lassen  2005              50.24   
  Odder Svømmeklub                   
55  Caroline Marx  2006              50.98   
  Odder Svømmeklub  50.13                 
56  Signe Vandborg Madsen  2005              52.28   
  Horsens Svømmeklub  1:08.20                 
57  Anne-Sofie Bødtger  2005              52.29   
  Silkeborg Svømmeklub  55.69                 
58  Mille E. S. Jensen  2005              52.86   
  Silkeborg Svømmeklub  59.02                 
59  Julie Nonbye  2006              52.91   
  Odder Svømmeklub  55.56                 
60  Sarah Lyse Søe  2007              1:00.35   
  Odder Svømmeklub  1:07.21                 
Caroline Schrold  2005              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  56.07                 
Matilde Østrup  2004              DNS   
  Horsens Svømmeklub  44.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            28.10   
Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder Svømmeklub            28.26   
Anne Nielsen  1999  Aars Svømmeklub            28.67   
Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            29.73   
Helene G. Nedergaard  1999  Odder Svømmeklub            30.20   
Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder Svømmeklub            30.95   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            28.95   
Julie Lange Jørgensen  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.52   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            29.70   
Cecilie Dalgas  2000  Odder Svømmeklub            29.74   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            29.90   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.97   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Fridberg Madsen  2002  Odder Svømmeklub            28.38   
Marie Christensen  2002  Odder Svømmeklub            28.65   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            29.28   
Emilie Knudsen  2002  Herning Svømmeklub            29.76   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            30.25   
Signe Bach  2002  Herning Svømmeklub            30.39   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            30.17   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            30.86   
Cathrine Birkebæk  2004  Agfs Svømmeafdeling            32.77   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            32.97   
Lærke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svømmeafdeling            33.53   
Maria Dyrhauge Winther  2004  Odder Svømmeklub            33.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lasse Dall  1997              24.46   
  Odder Svømmeklub  23.59                 
Daniel Steen Andersen  1995              24.60   
  Horsens Svømmeklub  22.72                 
Nikolaj Isdahl  1999              24.70   
  Odder Svømmeklub  23.76                 
Magnus Yde  1996              24.83   
  Svømmeklubben S 68  23.84                 
Jonathan Kristensen  1998              25.45   
  Odder Svømmeklub  23.93                 
Oskar Jørgensen  1998              25.47   
  Odder Svømmeklub  25.36                 
Karl Meisner-Jensen  1999              26.42   
  Svømmeklubben Nord  28.15                 
Alexander Fenger  1999              26.92   
  Horsens Svømmeklub  26.73                 
Jonatan Balladone  1997              27.00   
  Odder Svømmeklub  26.95                 
10  August Stamp Kirkeby  1999              27.16   
  Agfs Svømmeafdeling  25.85                 
11  Thomas Birkkjær  1996              27.41   
  Svømmeklubben Nord  26.58                 
12  Frederik Juhl Leiszner  1999              27.67   
  Horsens Svømmeklub  27.80                 
13  Mathias Madsen  1999              31.63   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Casper Petersen  1999              33.09   
  Haderslev Svømme Klub  33.01                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jens Sørensen  2001              25.59   
  Herning Svømmeklub  25.61                 
David Hjort  2000              26.54   
  Agfs Svømmeafdeling  25.89                 
Oliver Frølund  2001              26.78   
  Silkeborg Svømmeklub  26.44                 
Thomas Frederiksen  2000              26.79   
  Odder Svømmeklub  25.35                 
Benjamin Peruchon  2001              26.85   
  Haderslev Svømme Klub  26.89                 
Bastian Løve Høegh  2000              27.13   
  Silkeborg Svømmeklub  28.42                 
Sebastian Møller Jürgense  2001              27.26   
  Odder Svømmeklub  27.11                 
Christian L H Frederiksen  2001              27.56   
  Agfs Svømmeafdeling  28.07                 
Magnus Gertz  2000              27.64   
  Agfs Svømmeafdeling  27.17                 
Valdemar Kjærgaard  2001              27.64   
  Agfs Svømmeafdeling  27.37                 
11  Rasmus Pedersen  2000              28.50   
  Idrætsforening Jarl, Arden  29.57                 
12  Johannes Gasse  2001              29.01   
  Agfs Svømmeafdeling  29.01                 
13  Mathias Plog Jensen  2001              29.71   
  Silkeborg Svømmeklub  29.15                 
14  Nicklas Stølegaard  2001              30.01   
  Haderslev Svømme Klub  29.73                 
15  Jacob Petersen  2000              30.19   
  Haderslev Svømme Klub  31.00                 
16  Christian Trinh Andersen  2001              31.51   
  Svømmeklubben Nord                   
17  Joakim Kopp Drewsen  2000              32.55   
  Svømmeklubben S 68  34.49                 
18  Amin Nedergaard  2001              32.61   
  Svømmeklubben S 68  33.85                 
Magnus V. Ancher  2001              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  28.84                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Artúr Jegesi  2002              27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  26.37                 
Rasmus Petersen  2002              27.53   
  Haderslev Svømme Klub  26.99                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002              28.01   
  Horsens Svømmeklub  28.20                 
Thor G. Nedergaard  2002              28.26   
  Odder Svømmeklub  28.95                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003              29.08   
  Agfs Svømmeafdeling  29.96                 
Nikolaj Petlin Kock  2002              29.11   
  Agfs Svømmeafdeling  29.34                 
Kristian B. Rasmussen  2003              29.24   
  Svømmeklubben S 68  29.64                 
Christian Ottosen  2002              29.91   
  Agfs Svømmeafdeling  30.70                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003              30.86   
  Agfs Svømmeafdeling  31.43                 
10  Nicholas Bundgaard  2002              30.88   
  Odder Svømmeklub  31.54                 
11  Mads Stamholt  2003              30.97   
  Haderslev Svømme Klub  30.02                 
12  Jacob Lyse Søe  2003              31.30   
  Odder Svømmeklub  31.30                 
13  Frederik Venø Elling  2003              31.58   
  Silkeborg Svømmeklub  32.17                 
14  Nicklas Bager  2003              31.96   
  Thisted Svømmeklub  32.11                 
15  Valdemar D. Pedersen  2002              32.18   
  Horsens Svømmeklub  32.45                 
16  Christian Oxenvad  2003              32.30   
  Haderslev Svømme Klub  34.19                 
17  Jeppe Dall  2002              33.03   
  Odder Svømmeklub  32.95                 
18  Oliver Fenger  2003              33.69   
  Horsens Svømmeklub  35.53                 
19  Markus Toft  2003              33.91   
  TST Svømning  34.24                 
20  Viktor Nørrevang  2003              34.07   
  Odder Svømmeklub  36.29                 
21  Alexander Johnsen  2003              34.08   
  Odder Svømmeklub  34.34                 
22  Nicklas Tobias Munk  2002              34.21   
  Horsens Svømmeklub  39.20                 
23  Oliver Christensen  2003              34.80   
  Silkeborg Svømmeklub  36.62                 
24  Markus Wirring  2003              36.03   
  Odder Svømmeklub  37.41                 
25  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003              36.31   
  Horsens Svømmeklub  36.69                 
26  Rasmus Antonsen  2002              36.71   
  Horsens Svømmeklub  36.51                 
27  Mikkel Mølgaard  2003              38.57   
  Silkeborg Svømmeklub  39.85                 
28  Anders Kammer Riis  2003              41.20   
  Odder Svømmeklub                   
29  Nicolaj Trinh Andersen  2003              43.02   
  Svømmeklubben Nord                   
30  Kristian Rasmussen  2003              49.80   
  Silkeborg Svømmeklub  56.20                 
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  34.38                 
Magnus Søgaard  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  42.68                 
Mikkel Stilling  2003              DNS   
  Thisted Svømmeklub  38.99                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Jørgensen  2005              31.04   
  Thisted Svømmeklub  31.63                 
Mathias H. Johannesen  2004              32.14   
  Horsens Svømmeklub  32.50                 
Tobias Nielsen  2004              32.38   
  Odder Svømmeklub  34.04                 
Søren Have  2004              33.56   
  Agfs Svømmeafdeling  32.44                 
Asger Mathiasen  2004              33.71   
  Thisted Svømmeklub  34.43                 
Sander Møller Jürgensen  2004              34.80   
  Odder Svømmeklub  36.67                 
Kristian Sabroe Sørensen  2005              35.15   
  Horsens Svømmeklub  34.13                 
Kasper Hansen  2004              35.62   
  Silkeborg Svømmeklub  34.54                 
Gustav Hoxer  2005              36.13   
  Thisted Svømmeklub  36.33                 
10  Gustav Hansen  2004              37.38   
  Thisted Svømmeklub  37.64                 
11  Lukas Terkelsen  2004              38.24   
  Horsens Svømmeklub  43.01                 
12  Juka Nedergaard  2004              39.00   
  Svømmeklubben S 68  41.85                 
13  Simon Kruse Holm  2004              39.64   
  Odder Svømmeklub  47.28                 
14  Philip Vesterby  2005              40.02   
  Thisted Svømmeklub  39.73                 
15  Viktor Enevold Sørensen  2004              40.25   
  Thisted Svømmeklub  42.42                 
16  Valdemar Degn  2004              40.41   
  Odder Svømmeklub  41.10                 
17  Christian Nygaard Larsen  2004              40.92   
  Svømmeklubben Nord  39.70                 
18  Jakob Kirkmand  2005              43.24   
  Horsens Svømmeklub  44.77                 
19  Viggo Stricker Pedersen  2004              44.11   
  Silkeborg Svømmeklub  44.29                 
20  Bertram D. Pedersen  2005              44.38   
  Horsens Svømmeklub  44.92                 
21  Nicklas Rossau Larsen  2005              44.64   
  Silkeborg Svømmeklub  48.58                 
22  Frederik Harbo  2005              47.38   
  Thisted Svømmeklub  50.53                 
23  Andreas V. Petersen  2005              47.86   
  Odder Svømmeklub  52.03                 
24  Gustav Nybro Søndergaard  2004              48.57   
  Horsens Svømmeklub  52.99                 
25  Jannick Franow  2006              49.48   
  Horsens Svømmeklub                   
26  Capser Juul Jensen  2007              50.17   
  Horsens Svømmeklub  55.13                 
27  Mathias Løth Andersen  2007              50.59   
  Horsens Svømmeklub  1:02.77                 
28  Kåre Bentzen  2005              57.58   
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            23.98   
Lasse Dall  1997  Odder Svømmeklub            24.08   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            24.51   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder Svømmeklub            24.57   
Oskar Jørgensen  1998  Odder Svømmeklub            25.12   
Jonathan Kristensen  1998  Odder Svømmeklub            25.47   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            25.61   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            25.83   
Thomas Frederiksen  2000  Odder Svømmeklub            26.07   
Benjamin Peruchon  2001  Haderslev Svømme Klub            26.48   
Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub            26.74   
Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            27.43   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            26.64   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            27.42   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            28.14   
Thor G. Nedergaard  2002  Odder Svømmeklub            28.33   
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling            28.86   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            28.89   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            31.60   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            32.02   
Tobias Nielsen  2004  Odder Svømmeklub            32.05   
Asger Mathiasen  2004  Thisted Svømmeklub            34.00   
Sander Møller Jürgensen  2004  Odder Svømmeklub            34.63   
Sebastian Jørgensen  2005  Thisted Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Cecilie Lykke Hansen  1999      30.87        1:05.40   
  Odder Svømmeklub  1:03.17                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999      34.99        1:16.55   
  Horsens Svømmeklub  1:16.39                 
                     
Karoline Nielsen  1997      37.14        1:18.48   
  Svømmeklubben Nord  1:16.51                 
                     
Freja Brogaard  1999      39.94        1:27.20   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:25.53                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Søby Mortensen  2001      29.43        1:02.83   
  Herning Svømmeklub  1:05.19                 
                     
Jennifer Thorius Bek  2000      32.47        1:09.82   
  Horsens Svømmeklub  1:10.28                 
                     
Kathrin B. Poulsen  2000      32.67        1:10.05   
  Aars Svømmeklub  1:09.20                 
                     
Julie Lange Jørgensen  2000      33.12        1:11.37   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.22                 
                     
Nanna Sund  2000      34.65        1:15.46   
  Horsens Svømmeklub  1:14.17                 
                     
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      33.60        1:15.58   
  Horsens Svømmeklub  1:12.31                 
                     
Didde Meyer  2001      37.19        1:16.69   
  Haderslev Svømme Klub  1:15.88                 
                     
Clara Mortensen  2001      41.60        1:29.89   
  Haderslev Svømme Klub  1:39.98                 
                     
Anne Kopp Drewsen  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:44.13                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bach Nielsen  2003      33.81        1:10.53   
  Horsens Svømmeklub  1:12.44                 
                     
Camilla Kjær  2003      36.29        1:17.24   
  Thisted Svømmeklub  1:15.68                 
                     
Mia Borgensgaard  2003      37.66        1:17.64   
  TST Svømning  1:20.84                 
                     
Anna Bull Kramer  2003      36.37        1:17.82   
  Horsens Svømmeklub  1:16.56                 
                     
Karoline Lagoni  2003      37.11        1:18.52   
  Horsens Svømmeklub  1:22.96                 
                     
Ida Sund  2002      37.59        1:20.56   
  Horsens Svømmeklub  1:19.74                 
                     
Camilla Angaard Nielsen  2003      38.05        1:21.21   
  Odder Svømmeklub  1:22.65                 
                     
Frederikke Suhnsen  2002      39.98        1:21.69   
  Herning Svømmeklub  1:16.45                 
                     
Sofia Ingeberg  2002      39.43        1:24.98   
  Odder Svømmeklub  1:18.32                 
                     
10  Frederikke Kruse  2002      40.16        1:25.49   
  Herning Svømmeklub  1:26.47                 
                     
11  Emilie Egerup  2003      40.17        1:27.99   
  Silkeborg Svømmeklub  1:42.13                 
                     
12  Catherina Juul Jensen  2003      42.15        1:29.49   
  Horsens Svømmeklub  1:28.49                 
                     
13  Matilde Dalgaard Lauridse  2003      42.89        1:29.92   
  Odder Svømmeklub  1:32.11                 
                     
14  Veronica Brix  2003      40.48        1:32.83   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.96                 
                     
15  Mille Winther  2003      44.72        1:35.87   
  Svømmeklubben S 68  1:33.35                 
                     
16  Stinne Holst Gregersen  2003      44.66        1:38.56   
  Horsens Svømmeklub  1:48.79                 
                     
17  Selma Lindberg  2003      44.12        1:39.13   
  Silkeborg Svømmeklub  1:56.39                 
                     
18  Emma Jensen  2003      48.28        1:39.23   
  Svømmeklubben S 68  1:45.07                 
                     
Zarah Heden Mortensen  2002              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:29.89                 
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003              DSQ  1 hånd i vend 25m 
  Silkeborg Svømmeklub  1:53.66                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Malou Sejr  2005      40.76        1:28.32   
  Agfs Svømmeafdeling  1:42.98                 
                     
Asta Buur Ovesen  2004      42.27        1:31.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Marie H. Petersen  2005      44.71        1:35.00   
  Silkeborg Svømmeklub  1:41.27                 
                     
Tilde Søe Bach  2005      44.50        1:37.74   
  Thisted Svømmeklub  1:36.02                 
                     
Signe Thomsen  2004      45.84        1:39.29   
  Agfs Svømmeafdeling  1:35.38                 
                     
Josefine Høgh  2005      54.25        1:58.31   
  Svømmeklubben S 68  1:59.67                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004              DSQ  1 hånd i vend 50m 
  Silkeborg Svømmeklub  1:41.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lasse Dall  1997      26.80        58.37   
  Odder Svømmeklub  55.46                 
                     
Jonathan Kristensen  1998      29.27        1:00.87   
  Odder Svømmeklub  56.67                 
                     
Oliver Degn  1996      28.72        1:02.10   
  Odder Svømmeklub  1:01.81                 
                     
Karl Meisner-Jensen  1999      29.77        1:03.44   
  Svømmeklubben Nord  1:03.83                 
                     
Simon Noesgaard Nielsen  1998      29.40        1:04.83   
  Odder Svømmeklub  1:04.86                 
                     
Daniel H. Johannesen  1999      31.14        1:05.66   
  Horsens Svømmeklub  1:04.80                 
                     
Frederik Juhl Leiszner  1999      32.80        1:07.56   
  Horsens Svømmeklub  1:09.58                 
                     
Jonatan Balladone  1997      32.79        1:09.66   
  Odder Svømmeklub  1:09.12                 
                     
Casper Petersen  1999      40.21        1:29.53   
  Haderslev Svømme Klub  1:31.85                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
David Hjort  2000      29.09        1:02.19   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.32                 
                     
Viktor Bull Kramer  2000      32.02        1:09.04   
  Horsens Svømmeklub  1:12.48                 
                     
Benjamin B Nielsen  2001      33.33        1:12.24   
  Odder Svømmeklub  1:11.96                 
                     
Victor Bjerre  2001      34.98        1:14.03   
  Herning Svømmeklub  1:09.58                 
                     
Johannes Gasse  2001      33.52        1:14.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.90                 
                     
Hjalte Lillevik Frost  2001      33.82        1:15.86   
  Svømmeklubben S 68  1:13.67                 
                     
Nicklas Stølegaard  2001      34.78        1:17.65   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.81                 
                     
Joakim Kopp Drewsen  2000      36.60        1:17.72   
  Svømmeklubben S 68  1:22.29                 
                     
Johannes Wemmelund  2001      36.25        1:18.77   
  Herning Svømmeklub  1:21.53                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002      33.54        1:11.33   
  Horsens Svømmeklub  1:13.03                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003      33.93        1:11.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.82                 
                     
Artúr Jegesi  2002      34.37        1:11.79   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.95                 
                     
Rasmus Petersen  2002      33.67        1:11.81   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.21                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      33.98        1:13.56   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.24                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002      34.75        1:15.30   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.05                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002      35.80        1:17.40   
  Svømmeklubben S 68  1:17.07                 
                     
Kasper Johnsen  2003      38.75        1:21.36   
  Odder Svømmeklub  1:24.74                 
                     
Nicklas Bager  2003      37.22        1:22.01   
  Thisted Svømmeklub  1:19.84                 
                     
10  Nicholas Bundgaard  2002      40.21        1:22.41   
  Odder Svømmeklub  1:22.50                 
                     
11  Lau Kæseler Nielsen  2002      37.93        1:24.10   
  Thisted Svømmeklub  1:35.68                 
                     
12  Emil Lykke Grann  2003      37.72        1:27.31   
  Silkeborg Svømmeklub  1:34.14                 
                     
13  Jeppe Dall  2002      42.80        1:29.82   
  Odder Svømmeklub  1:31.62                 
                     
Alex Søndergaard  2003              DNS   
  Thisted Svømmeklub  1:18.13                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kristian Kjær  2005      42.41        1:33.55   
  Thisted Svømmeklub  1:34.86                 
                     
Kristian Sabroe Sørensen  2005      42.14        1:35.38   
  Horsens Svømmeklub  1:31.07                 
                     
Gustav Hansen  2004      46.35        1:40.50   
  Thisted Svømmeklub  1:28.00                 
                     
Vincent Gasse  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:40.76                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
William Hansen  2006      1:07.54        2:32.97   
  Thisted Svømmeklub  2:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1990-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mette Dyrhauge Winther  1998              36.53   
  Odder Svømmeklub  35.49                 
Nicoline Rosenkilde  1999              39.04   
  Horsens Svømmeklub  40.66                 
Karoline Nielsen  1997              41.35   
  Svømmeklubben Nord  40.73                 
Freja Brogaard  1999              44.18   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  42.87                 
Camilla Hein Saugmann  1999              44.52   
  Odder Svømmeklub  45.81                 
Thea Pontoppidan  1999              45.55   
  DeltaSwim  46.62                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Laura Gam  2001              36.78   
  Herning Svømmeklub  36.08                 
Cecilie Dalgas  2000              37.37   
  Odder Svømmeklub  37.66                 
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000              38.11   
  Horsens Svømmeklub  38.69                 
Jennifer Thorius Bek  2000              38.22   
  Horsens Svømmeklub  38.22                 
Frederikke Brændgaard  2001              38.25   
  Horsens Svømmeklub  38.43                 
Natascha Alexandra Green  2000              38.67   
  Agfs Svømmeafdeling  38.12                 
Anna Kruse Mathiasen  2000              38.98   
  Haderslev Svømme Klub  41.49                 
Smilla Bruun Christensen  2001              39.23   
  Agfs Svømmeafdeling  38.72                 
Nanna Bøgild Lundahl  2001              39.48   
  Silkeborg Svømmeklub  42.62                 
10  Camilla Veile  2000              40.90   
  Durup IF  38.98                 
11  Camilla Aagaard  2000              43.80   
  Svømmeklubben Nord  42.14                 
Anne Herbsleb  2000              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Julie Tilsted  2001              DSQ  tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  46.83                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003              35.87   
  Herning Svømmeklub  37.11                 
Sascha Lausten  2002              36.50   
  Herning Svømmeklub                   
Alberte Schnieber Klausen  2002              38.47   
  Herning Svømmeklub  39.31                 
Emilie Knudsen  2002              39.42   
  Herning Svømmeklub  40.66                 
Josefine Mikkelsen  2002              39.53   
  Horsens Svømmeklub  41.17                 
Emilie Egerup  2003              39.66   
  Silkeborg Svømmeklub  41.94                 
Naya Høgholt Sejr  2003              40.32   
  Agfs Svømmeafdeling  41.50                 
Signe Frits Nielsen  2002              40.32   
  Haderslev Svømme Klub  42.44                 
Nicoline Kristiansen  2002              41.29   
  Agfs Svømmeafdeling  41.41                 
10  Line Lyskjær  2003              42.45   
  Silkeborg Svømmeklub  45.38                 
11  Camilla Angaard Nielsen  2003              42.51   
  Odder Svømmeklub  43.83                 
12  Lærke Als  2002              42.67   
  Svømmeklubben Nord  40.69                 
13  Charlotte S. Jensen  2002              43.17   
  Svømmeklubben Nord  44.37                 
14  Alberte Hedevang Petersen  2003              44.90   
  Haderslev Svømme Klub  46.45                 
15  Cecilie Væver  2002              44.97   
  Svømmeklubben Nord  44.74                 
16  Katrine Sofie Wienberg  2002              45.02   
  Horsens Svømmeklub  46.54                 
17  Camilla Falck  2003              45.67   
  Horsens Svømmeklub  45.66                 
18  Emma Oline Gadegaard  2002              46.27   
  Svømmeklubben S 68  47.94                 
19  Line Mygdam  2003              46.28   
  Brønderslev SK08  43.84                 
20  Amalie Antonsen  2003              47.21   
  Horsens Svømmeklub  48.79                 
21  Dinah Løve Høegh  2003              47.49   
  Silkeborg Svømmeklub  48.87                 
22  Selma Lindberg  2003              47.68   
  Silkeborg Svømmeklub  48.53                 
23  Fiona Hansen Hobolth  2003              47.97   
  Haderslev Svømme Klub  48.07                 
24  Clarissa Marie Lauritzen  2003              48.33   
  Silkeborg Svømmeklub  50.46                 
25  Mira Emilie Schmidt  2003              48.74   
  Haderslev Svømme Klub  49.56                 
26  Mette Brandt Pedersen  2003              50.17   
  Svømmeklubben S 68  49.40                 
27  Sisse Ø. Press  2003              50.57   
  Odder Svømmeklub  48.37                 
28  Ida Sabroe  2002              50.82   
  Odder Svømmeklub  50.93                 
29  Angelina Nørgaard  2003              50.83   
  Thisted Svømmeklub  52.65                 
30  Julie Nyvang Jensen  2003              51.38   
  Thisted Svømmeklub  52.02                 
31  Mette Buur Holt  2003              51.46   
  Herning Svømmeklub  53.57                 
32  Astrid Kristensen  2003              53.13   
  Thisted Svømmeklub  55.67                 
33  Frida Riishøj Jensen  2002              53.95   
  Odder Svømmeklub  54.95                 
34  Mathilde Løyche  2002              1:02.83   
  Thisted Svømmeklub  53.00                 
Maja Kruse  2003              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  46.78                 
Anne Mærkedahl Nørgaard  2003              DSQ  1 hånd i vend 25m 
  Thisted Svømmeklub  1:08.29                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nele Schulze  2004              38.95   
  Haderslev Svømme Klub  39.67                 
Ane Kirstine Granild  2004              41.04   
  Agfs Svømmeafdeling  42.78                 
Cathrine Birkebæk  2004              41.54   
  Agfs Svømmeafdeling  41.66                 
Anna Munk Fuglsang  2005              43.12   
  Svømmeklubben S 68  43.01                 
Kristine Vestergaard  2005              45.61   
  Brønderslev SK08  44.71                 
Ida Hovmark  2005              46.85   
  Thisted Svømmeklub  46.71                 
Maria Dyrhauge Winther  2004              48.68   
  Odder Svømmeklub  48.24                 
Tilde Søe Bach  2005              49.17   
  Thisted Svømmeklub  50.55                 
Frida Grønkjær  2005              49.35   
  Thisted Svømmeklub  51.86                 
10  Lotte Liv Jensen  2004              49.67   
  Herning Svømmeklub  48.41                 
11  Clara Jensen  2005              49.87   
  Herning Svømmeklub  56.38                 
12  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004              50.17   
  Agfs Svømmeafdeling  50.21                 
13  Emilie Lind Christensen  2005              50.32   
  Herning Svømmeklub  50.50                 
14  Signe H. Pedersen  2004              50.40   
  Silkeborg Svømmeklub  50.82                 
15  Louise Lauridsen  2005              51.22   
  Herning Svømmeklub  52.66                 
16  Maja Stamholt  2005              51.24   
  Haderslev Svømme Klub  53.71                 
17  Pernille Nedergaard  2004              51.33   
  Silkeborg Svømmeklub  52.30                 
18  Signe Vestergaard Jensen  2005              51.52   
  Herning Svømmeklub  56.82                 
19  Xenia Juhl Leiszner  2005              52.01   
  Horsens Svømmeklub  52.23                 
20  Ida Helene Holm Lassen  2005              54.04   
  Odder Svømmeklub                   
21  Line Lindhardt Nielsen  2004              54.23   
  Herning Svømmeklub  56.87                 
22  Marie M Christensen  2004              54.59   
  Svømmeklubben Nord  56.11                 
23  Emma Bergene Hansen  2005              54.86   
  Horsens Svømmeklub  58.88                 
24  Emma Oleander  2004              55.21   
  Horsens Svømmeklub  1:00.87                 
25  Ester Lauritsen  2005              55.32   
  Silkeborg Svømmeklub  57.37                 
26  Silke Løvstad Sørensen  2004              55.75   
  Silkeborg Svømmeklub  1:03.02                 
27  Sofie Skovgaard Sørensen  2004              55.81   
  Odder Svømmeklub  1:00.23                 
28  Amalie Marie Wienberg  2005              56.25   
  Horsens Svømmeklub  1:11.12                 
29  Mille E. S. Jensen  2005              56.28   
  Silkeborg Svømmeklub  55.23                 
30  Emilie Fig Kragh  2005              56.35   
  Horsens Svømmeklub                   
31  Emilie Pihl  2004              56.75   
  Svømmeklubben Nord  55.99                 
32  Caroline Marx  2006              57.59   
  Odder Svømmeklub  59.83                 
33  Amalie Nyvang Jensen  2005              58.12   
  Thisted Svømmeklub  1:02.52                 
34  Malou Lundkvist Bundgaard  2004              59.60   
  Odder Svømmeklub  59.38                 
35  Signe Vandborg Madsen  2005              59.70   
  Horsens Svømmeklub                   
36  Maja Friis  2005              1:00.17   
  Silkeborg Svømmeklub  1:03.22                 
37  Line Knudsen  2005              1:02.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
38  Thea Sofie Holm Petersen  2005              1:03.55   
  Horsens Svømmeklub                   
39  Leonora Holst Jensen  2004              1:04.01   
  Odder Svømmeklub  1:09.38                 
40  Emily Caroline Bonney  2005              1:12.29   
  Silkeborg Svømmeklub  1:17.68                 
41  Anne-Sofie Bødtger  2005              1:12.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
42  Julie Nonbye  2006              1:23.73   
  Odder Svømmeklub  1:15.85                 
Caroline Schrold  2005              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Matilde Østrup  2004              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Lærke Egebjerg Almaas  2004              DSQ  2 armtag v start 
  Herning Svømmeklub  1:01.14                 
Sarah Lyse Søe  2007              DSQ  armtag til hofte 
  Odder Svømmeklub  1:36.22                 
Signe Kristensen  2006              DSQ  1hånd i vend 25m 
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder Svømmeklub            36.09   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            38.78   
Karoline Nielsen  1997  Svømmeklubben Nord            40.46   
Camilla Hein Saugmann  1999  Odder Svømmeklub            41.71   
Freja Brogaard  1999  Bjerre Herreds Svømmeklub            43.44   
Thea Pontoppidan  1999  DeltaSwim            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            36.61   
Cecilie Dalgas  2000  Odder Svømmeklub            37.34   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            37.98   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            38.02   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            39.04   
Anna Kruse Mathiasen  2000  Haderslev Svømme Klub            39.21   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Herning Svømmeklub            35.49   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            37.10   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg Svømmeklub            37.28   
Emilie Knudsen  2002  Herning Svømmeklub            38.14   
Sascha Lausten  2002  Herning Svømmeklub            38.21   
Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub            39.29   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            37.87   
Cathrine Birkebæk  2004  Agfs Svømmeafdeling            41.29   
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs Svømmeafdeling            41.36   
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub            45.60   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            45.87   
Tilde Søe Bach  2005  Thisted Svømmeklub            47.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Daniel Steen Andersen  1995              30.74   
  Horsens Svømmeklub  30.44                 
Nikolaj Isdahl  1999              31.55   
  Odder Svømmeklub  31.16                 
Magnus Yde  1996              31.98   
  Svømmeklubben S 68  32.30                 
Thomas Birkkjær  1996              34.25   
  Svømmeklubben Nord  34.23                 
Alexander Fenger  1999              34.60   
  Horsens Svømmeklub  39.18                 
Mathias Madsen  1999              44.46   
  Haderslev Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Bastian Løve Høegh  2000              32.89   
  Silkeborg Svømmeklub  33.32                 
Magnus Gertz  2000              33.82   
  Agfs Svømmeafdeling  32.88                 
Anders Thingstrup Mehlsen  2001              33.97   
  Herning Svømmeklub  34.95                 
Casper Krohn  2001              34.43   
  Agfs Svømmeafdeling  34.17                 
Magnus V. Ancher  2001              35.07   
  Agfs Svømmeafdeling  34.62                 
Sebastian Møller Jürgense  2001              36.97   
  Odder Svømmeklub  38.03                 
Benjamin B Nielsen  2001              38.74   
  Odder Svømmeklub  37.36                 
Jacob Petersen  2000              39.58   
  Haderslev Svømme Klub  40.48                 
Amin Nedergaard  2001              44.21   
  Svømmeklubben S 68  46.72                 
10  Christian Trinh Andersen  2001              44.61   
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Gustav Fløche Fuglsang  2002              34.79   
  Silkeborg Svømmeklub  35.67                 
Mathias Lund Hansen  2002              35.92   
  Agfs Svømmeafdeling  35.62                 
Christian Ottosen  2002              37.20   
  Agfs Svømmeafdeling  37.19                 
Valdemar D. Pedersen  2002              37.25   
  Horsens Svømmeklub  38.54                 
Asbjørn Guldager  2002              39.03   
  Haderslev Svømme Klub  40.30                 
Valdemar Wichmann  2003              39.34   
  Agfs Svømmeafdeling  40.58                 
Benjamin Friis  2002              39.35   
  Haderslev Svømme Klub  38.19                 
Markus Toft  2003              39.70   
  TST Svømning  40.85                 
Oliver Fenger  2003              41.84   
  Horsens Svømmeklub  44.74                 
10  Frederik Venø Elling  2003              42.37   
  Silkeborg Svømmeklub  44.58                 
11  Kristian B. Rasmussen  2003              43.32   
  Svømmeklubben S 68                   
12  Sander Kudahl Zaccarin  2003              44.15   
  Agfs Svømmeafdeling  52.08                 
13  Oliver Christensen  2003              45.19   
  Silkeborg Svømmeklub  43.44                 
14  Christian Oxenvad  2003              45.40   
  Haderslev Svømme Klub  47.34                 
15  Alexander Johnsen  2003              46.49   
  Odder Svømmeklub  49.36                 
16  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003              46.82   
  Horsens Svømmeklub  47.10                 
17  Rasmus Antonsen  2002              47.03   
  Horsens Svømmeklub  45.97                 
18  Frederik Bergene Hansen  2003              48.18   
  Horsens Svømmeklub  54.56                 
19  Markus Wirring  2003              48.70   
  Odder Svømmeklub  54.03                 
20  Mikkel Mølgaard  2003              52.84   
  Silkeborg Svømmeklub  54.44                 
21  Nicolaj Trinh Andersen  2003              59.26   
  Svømmeklubben Nord                   
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  47.94                 
Magnus Søgaard  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  55.08                 
Kristian Rasmussen  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Nicklas Tobias Munk  2002              DSQ  1 hånd i vend 50m 
  Horsens Svømmeklub  48.57                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Theis Dalgaard  2004              42.07   
  Horsens Svømmeklub  41.70                 
Søren Have  2004              44.88   
  Agfs Svømmeafdeling  44.62                 
Sander Møller Jürgensen  2004              45.71   
  Odder Svømmeklub  46.71                 
Philip Vesterby  2005              45.94   
  Thisted Svømmeklub  46.93                 
Mathias H. Johannesen  2004              47.89   
  Horsens Svømmeklub  51.02                 
Lukas Terkelsen  2004              51.19   
  Horsens Svømmeklub  59.94                 
Kasper Hansen  2004              51.58   
  Silkeborg Svømmeklub  52.56                 
Simon Kruse Holm  2004              53.81   
  Odder Svømmeklub  57.10                 
Jakob Kirkmand  2005              55.83   
  Horsens Svømmeklub  1:01.77                 
10  Jannick Franow  2006              55.91   
  Horsens Svømmeklub  55.54                 
11  Valdemar Degn  2004              56.74   
  Odder Svømmeklub  1:02.22                 
12  Gustav Nybro Søndergaard  2004              58.52   
  Horsens Svømmeklub  56.60                 
13  Christian Nygaard Larsen  2004              58.99   
  Svømmeklubben Nord  1:05.32                 
14  Bertram D. Pedersen  2005              1:00.39   
  Horsens Svømmeklub  54.57                 
15  Nicklas Rossau Larsen  2005              1:01.37   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.29                 
16  Mathias Løth Andersen  2007              1:04.46   
  Horsens Svømmeklub  1:15.65                 
17  Andreas V. Petersen  2005              1:10.01   
  Odder Svømmeklub                   
18  Capser Juul Jensen  2007              1:14.12   
  Horsens Svømmeklub                   
19  Frederik Harbo  2005              1:19.85   
  Thisted Svømmeklub  1:09.78                 
Kåre Bentzen  2005              DSQ  tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
Viggo Stricker Pedersen  2004              DSQ  2 armtag v 25 m 
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.90                 
Viktor Enevold Sørensen  2004              DSQ  async armtag 15m 
  Thisted Svømmeklub  1:06.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:25 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolaj Isdahl  1999  Odder Svømmeklub            30.24   
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            30.99   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            31.72   
Thomas Birkkjær  1996  Svømmeklubben Nord            33.83   
Alexander Fenger  1999  Horsens Svømmeklub            34.37   
Mathias Madsen  1999  Haderslev Svømme Klub            41.93   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.07   
Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            33.32   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            33.47   
Magnus V. Ancher  2001  Agfs Svømmeafdeling            34.06   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.48   
Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder Svømmeklub            36.83   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub            34.74   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            35.19   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            36.76   
Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            37.07   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            37.13   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs Svømmeafdeling            37.56   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            40.78   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            41.89   
Philip Vesterby  2005  Thisted Svømmeklub            44.86   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            46.61   
Sander Møller Jürgensen  2004  Odder Svømmeklub            46.88   
Lukas Terkelsen  2004  Horsens Svømmeklub            50.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:48 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicoline Rosenkilde  1999      1:20.56  2:47.86  4:23.30    5:41.99   
  Horsens Svømmeklub  5:32.67                 
                     
Amalie Skov  1999      1:24.13  2:58.50  4:37.35    5:55.38   
  Silkeborg Svømmeklub  6:06.46                 
                     
Laura Christensen  1997      1:24.72  2:58.33  4:37.77    6:02.21   
  Svømmeklubben Nord  6:28.32                 
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Søby Mortensen  2001      1:07.65  2:28.59  3:54.34    5:02.33   
  Herning Svømmeklub  4:58.86                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000      1:15.47  2:38.78  4:12.87    5:31.20   
  Agfs Svømmeafdeling  5:35.85                 
                     
Line Gertz  2001      1:18.61  2:51.01  4:22.65    5:42.21   
  Agfs Svømmeafdeling  5:40.75                 
                     
Anna Kruse Mathiasen  2000      1:34.67  3:18.19  4:57.86    6:30.23   
  Haderslev Svømme Klub  6:47.65                 
                     
Anna Sarauw  2001      1:31.21  3:12.36  5:03.72    6:32.45   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Laura Gam  2001              DSQ  1 hånd i vend 
  Herning Svømmeklub  5:42.37                 
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sascha Lausten  2002      1:14.69  2:39.68  4:11.59    5:27.31   
  Herning Svømmeklub  5:22.96                 
                     
Marie Christensen  2002      1:15.24  2:38.16  4:12.69    5:31.98   
  Odder Svømmeklub  5:32.67                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003      1:19.92  2:50.28  4:18.39    5:35.08   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Pernille Koch Sinding  2002      1:18.88  2:42.14  4:21.35    5:40.14   
  Herning Svømmeklub  5:59.38                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003      1:17.89  2:43.37  4:20.89    5:42.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002      1:16.81  2:47.92  4:27.28    5:42.81   
  Svømmeklubben Nord  5:42.96                 
                     
Lærke Høgsted  2003      1:22.89  2:54.08  4:32.78    5:49.33   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002      1:31.04  3:02.71  4:33.98    5:53.18   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Kramer  2003      1:20.89  2:54.54  4:34.34    5:55.59   
  Horsens Svømmeklub  6:09.06                 
                     
10  Jasmin Jespersen  2002      1:32.43  2:59.79  4:37.34    5:56.17   
  Silkeborg Svømmeklub  6:20.91                 
                     
11  Frederikke Kruse  2002      1:27.31  2:55.32  4:42.02    5:57.72   
  Herning Svømmeklub  5:54.09                 
                     
12  Clara Tolderlund  2002      1:27.98  2:56.86  4:44.84    6:05.58   
  Silkeborg Svømmeklub  6:42.88                 
                     
13  Frederikke Suhnsen  2002      1:27.71  3:01.90  4:45.71    6:05.87   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Emma Rasmussen  2002      1:27.41  2:54.37  4:45.42    6:06.99   
  Odder Svømmeklub  7:04.51                 
                     
15  Amalie Kristensen  2003      2:19.91  3:56.38  5:30.13    6:10.55   
  Herning Svømmeklub  6:09.11                 
                     
16  Ida Sund  2002      1:23.59  2:59.94  4:47.18    6:10.90   
  Horsens Svømmeklub  6:24.07                 
                     
17  Signe Bach  2002      1:33.35  3:03.18  4:51.50    6:13.70   
  Herning Svømmeklub                   
                     
18  Emilia Juhl Leiszner  2002      1:39.66  3:15.01  4:57.88    6:21.67   
  Horsens Svømmeklub  7:24.53                 
                     
19  Line Frederiksen  2003      1:31.50  3:11.35  5:01.40    6:28.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
20  Catherina Juul Jensen  2003      1:37.45  3:15.37  5:07.22    6:31.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Josefine Mikkelsen  2002      2:26.36  4:11.24  5:52.52    6:35.96   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karoline Lagoni  2003              DSQ  Ej fortsat bev. 125 
  Horsens Svømmeklub  6:00.46                 
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nele Schulze  2004      1:32.32  3:07.37  4:43.47    6:02.85   
  Haderslev Svømme Klub  6:13.45                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      1:42.02  3:17.31  5:02.53    6:26.33   
  Agfs Svømmeafdeling  6:49.01                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004      1:46.12  3:37.27  5:39.59    7:12.60   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:04 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  04 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:25   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Fenger  1999      1:11.17  2:28.52  3:53.48    5:04.65   
  Horsens Svømmeklub  4:57.32                 
                     
August Stamp Kirkeby  1999      1:10.26  2:30.22  4:01.30    5:11.13   
  Agfs Svømmeafdeling  5:09.21                 
                     
Frederik Juhl Leiszner  1999      1:12.97  2:35.35  4:05.41    5:11.59   
  Horsens Svømmeklub  5:28.15                 
                     
Daniel H. Johannesen  1999      1:10.85  2:33.37  4:03.42    5:15.38   
  Horsens Svømmeklub  5:12.20                 
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jens Sørensen  2001      1:03.27  2:20.15  3:45.25    4:50.11   
  Herning Svømmeklub  4:45.27                 
                     
Oliver Frølund  2001      1:11.37  2:28.02  3:53.08    5:01.70   
  Silkeborg Svømmeklub  5:13.33                 
                     
Benjamin Peruchon  2001      1:10.56  2:28.18  3:58.96    5:05.84   
  Haderslev Svømme Klub  5:09.19                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001      1:11.90  2:28.70  3:59.24    5:06.68   
  Agfs Svømmeafdeling  5:07.30                 
                     
Viktor Bull Kramer  2000      1:13.47  2:36.39  3:59.13    5:12.61   
  Horsens Svømmeklub  5:13.96                 
                     
Valdemar Kjærgaard  2001      1:11.92  2:31.82  4:00.11    5:12.68   
  Agfs Svømmeafdeling  5:15.18                 
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001      1:12.52  2:38.87  4:05.89    5:21.28   
  Herning Svømmeklub  5:20.92                 
                     
Magnus Gertz  2000      1:12.91  2:39.94  4:11.35    5:32.06   
  Agfs Svømmeafdeling  5:32.71                 
                     
Victor Bjerre  2001      1:20.04  2:43.90  4:23.40    5:33.32   
  Herning Svømmeklub  5:27.48                 
                     
10  Mathias Plog Jensen  2001      1:17.15  2:38.27  4:20.47    5:33.61   
  Silkeborg Svømmeklub  5:43.21                 
                     
11  Casper Krohn  2001      1:26.19  2:56.20  4:25.60    5:44.10   
  Agfs Svømmeafdeling  6:20.28                 
                     
12  Johannes Wemmelund  2001      1:26.55  2:57.55  4:40.81    5:58.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Benjamin Friis  2002      1:27.08  2:57.14  4:28.56    5:43.41   
  Haderslev Svømme Klub  6:10.30                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002      1:19.05  2:49.71  4:25.85    5:44.78   
  Horsens Svømmeklub  6:04.54                 
                     
Mads Stamholt  2003      1:24.51  2:53.11  4:35.21    5:49.18   
  Haderslev Svømme Klub  5:48.92                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002      1:27.37  3:01.57  4:31.37    5:50.93   
  Silkeborg Svømmeklub  6:08.43                 
                     
Marius Gystad  2003      1:28.67  3:02.63  4:40.80    5:59.24   
  Silkeborg Svømmeklub  6:12.95                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003      1:29.92  3:02.68  4:46.23    6:07.00   
  Odder Svømmeklub  6:37.65                 
                     
Lau Kæseler Nielsen  2002      1:29.76  3:02.25  4:46.82    6:07.50   
  Thisted Svømmeklub  6:15.11                 
                     
Oliver Fenger  2003      1:35.32  3:08.71  4:50.98    6:17.38   
  Horsens Svømmeklub  6:33.90                 
                     
Alex Søndergaard  2003              DNS   
  Thisted Svømmeklub  5:50.49                 
                     
Valdemar Wichmann  2003              DNF   
  Agfs Svømmeafdeling  6:07.38                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Agfs Svømmeafdeling  5:46.98                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002              DSQ  Ej forts bev 125m 
  Agfs Svømmeafdeling  5:38.06                 
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kristian Sabroe Sørensen  2005      1:43.93  4:32.75  7:08.53    7:08.53   
  Horsens Svømmeklub  7:53.31                 
                     
Mathias H. Johannesen  2004              DSQ  1 hånd i vend 25m 
  Horsens Svømmeklub  6:39.70                 
                     
Theis Dalgaard  2004              DSQ  Ej forts bev 175m 
  Horsens Svømmeklub  7:00.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  04 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:25 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Cecilie Lykke Hansen  1999      30.76  1:07.84  1:51.86    2:24.90   
  Odder Svømmeklub  2:21.42                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999      35.39  1:19.65  2:04.60    2:41.29   
  Horsens Svømmeklub  2:40.36                 
                     
Laura Christensen  1997      38.37  1:22.39  2:12.63    2:53.48   
  Svømmeklubben Nord  2:56.28                 
                     
Freja Brogaard  1999      37.47  1:26.63  2:19.18    3:01.10   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  3:00.72                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Amalie Søby Mortensen  2001      31.33  1:08.01  1:49.76    2:22.35   
  Herning Svømmeklub  2:25.44                 
                     
Jennifer Thorius Bek  2000      32.27  1:11.65  1:56.96    2:32.92   
  Horsens Svømmeklub  2:33.60                 
                     
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      32.46  1:11.18  1:56.19    2:33.81   
  Horsens Svømmeklub  2:36.57                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000      33.84  1:11.96  1:57.57    2:34.09   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.03                 
                     
Laura Gam  2001      1:17.03  2:00.11  2:34.92    2:34.92   
  Herning Svømmeklub  2:33.93                 
                     
Julie Lange Jørgensen  2000      33.06  1:18.36  2:10.19    2:47.28   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.35                 
                     
Nanna Sund  2000      35.22  1:18.12  2:08.77    2:48.85   
  Horsens Svømmeklub  2:46.91                 
                     
Frederikke Brændgaard  2001      38.91  1:24.30  2:12.82    2:53.78   
  Horsens Svømmeklub  3:00.16                 
                     
Anna Sarauw  2001      39.82  1:26.66  2:17.58    2:58.49   
  Svømmeklubben Nord  2:57.52                 
                     
10  Clara Mortensen  2001      40.64  1:25.11  2:27.29    3:08.74   
  Haderslev Svømme Klub  3:05.65                 
                     
Camilla Veile  2000              DNS   
  Durup IF  2:58.26                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003      34.56  1:17.72  1:59.47    2:33.65   
  Herning Svømmeklub  2:34.76                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003      33.96  1:13.40  1:59.03    2:34.62   
  Horsens Svømmeklub  2:38.40                 
                     
Sascha Lausten  2002      32.70  1:15.78  2:36.30    2:35.72   
  Herning Svømmeklub  2:33.85                 
                     
Pernille Koch Sinding  2002      34.96  1:13.92  2:00.29    2:36.39   
  Herning Svømmeklub  2:38.38                 
                     
Maja Fridberg Madsen  2002      35.71  1:16.05  2:03.27    2:39.34   
  Odder Svømmeklub  2:44.16                 
                     
Lærke Høgsted  2003      37.00  1:17.60  2:06.17    2:42.03   
  Svømmeklubben S 68  2:43.55                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003      36.50  1:18.25  2:08.34    2:47.26   
  Agfs Svømmeafdeling  2:49.16                 
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002      40.37  1:24.02  2:09.12    2:47.62   
  Herning Svømmeklub  2:45.46                 
                     
Karoline Lagoni  2003      36.74  1:22.36  2:10.55    2:48.00   
  Horsens Svømmeklub  2:53.02                 
                     
10  Anna Bull Kramer  2003      35.55  1:20.84  2:10.18    2:48.74   
  Horsens Svømmeklub  2:46.96                 
                     
11  Mia Borgensgaard  2003      37.81  1:19.14  2:12.24    2:49.51   
  TST Svømning  2:59.49                 
                     
12  Jasmin Jespersen  2002      41.49  1:25.05  2:12.03    2:50.05   
  Silkeborg Svømmeklub  2:53.16                 
                     
13  Line Lyskjær  2003      35.25  1:20.95  2:09.92    2:50.66   
  Silkeborg Svømmeklub  2:55.43                 
                     
14  Clara Tolderlund  2002      36.95  1:20.53  2:13.87    2:50.84   
  Silkeborg Svømmeklub  2:51.75                 
                     
15  Lærke Als  2002      40.47  1:25.81  2:13.61    2:52.21   
  Svømmeklubben Nord  2:47.24                 
                     
16  Maiken Kjærsgaard  2002      37.23  1:21.78  2:14.73    2:52.23   
  Svømmeklubben S 68  2:54.63                 
                     
17  Frederikke Kruse  2002      36.50  1:21.09  2:15.07    2:52.38   
  Herning Svømmeklub  2:54.13                 
                     
18  Camilla Angaard Nielsen  2003      37.57  1:22.39  2:12.32    2:52.90   
  Odder Svømmeklub  2:53.80                 
                     
19  Frederikke Suhnsen  2002      38.42  1:23.51  2:15.88    2:54.07   
  Herning Svømmeklub  2:56.07                 
                     
20  Signe Bach  2002      40.10  1:24.10  2:17.90    2:54.29   
  Herning Svømmeklub  2:57.12                 
                     
21  Amalie Kristensen  2003      41.78  1:26.52  2:17.50    2:54.42   
  Herning Svømmeklub  2:56.98                 
                     
22  Emma Rasmussen  2002      39.91  1:21.71  2:15.18    2:54.57   
  Odder Svømmeklub  2:54.42                 
                     
23  Josefine Mikkelsen  2002      37.78  1:24.80  2:13.94    2:55.91   
  Horsens Svømmeklub  2:56.92                 
                     
24  Ida Sund  2002      38.46  1:23.34  2:15.77    2:55.95   
  Horsens Svømmeklub  2:55.23                 
                     
25  Camilla Kjær  2003      38.65  1:25.99  2:20.06    3:00.20   
  Thisted Svømmeklub  2:54.03                 
                     
26  Cecilie Væver  2002      38.72  1:26.28  2:19.02    3:00.88   
  Svømmeklubben Nord  3:09.17                 
                     
27  Alberte Hedevang Petersen  2003      43.96  2:21.13  3:01.26    3:01.26   
  Haderslev Svømme Klub  3:10.73                 
                     
28  Veronica Brix  2003      42.40  1:29.68  2:22.02    3:04.65   
  Agfs Svømmeafdeling  3:01.75                 
                     
29  Emilia Juhl Leiszner  2002      45.39  1:33.48  2:25.97    3:05.96   
  Horsens Svømmeklub  2:59.57                 
                     
30  Sara Bundgaard  2003      43.64  1:34.18  2:22.69    3:06.07   
  Svømmeklubben S 68  3:34.30                 
                     
31  Line Frederiksen  2003      38.39  1:28.06  2:23.51    3:06.25   
  Silkeborg Svømmeklub  3:03.24                 
                     
32  Mille Winther  2003      43.01  1:31.54      3:06.51   
  Svømmeklubben S 68  3:22.62                 
                     
33  Catherina Juul Jensen  2003      43.20  1:32.15  2:27.95    3:07.98   
  Horsens Svømmeklub  3:26.99                 
                     
34  Katrine Sofie Wienberg  2002      42.55  1:30.88  2:25.56    3:11.94   
  Horsens Svømmeklub  3:22.01                 
                     
35  Selma Lindberg  2003      43.00  1:30.00  2:29.67    3:14.44   
  Silkeborg Svømmeklub  3:31.00                 
                     
36  Zarah Heden Mortensen  2002      42.97  1:32.98  2:33.41    3:15.41   
  Svømmeklubben S 68  3:12.26                 
                     
37  Stinne Holst Gregersen  2003      42.77  1:30.31  2:29.81    3:17.67   
  Horsens Svømmeklub  3:35.49                 
                     
38  Maria Kristine Kirkmand  2003      43.66  1:32.07  2:37.28    3:17.97   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
39  Clarissa Marie Lauritzen  2003      47.39  1:37.36  2:35.46    3:18.14   
  Silkeborg Svømmeklub  3:32.25                 
                     
40  Mira Emilie Schmidt  2003      43.99  1:31.68  2:32.28    3:18.74   
  Haderslev Svømme Klub  3:48.23                 
                     
41  Amalie Antonsen  2003      49.24  1:42.85  2:36.03    3:22.00   
  Horsens Svømmeklub  3:31.19                 
                     
42  Julie Jensen  2003      51.28  1:38.46  2:39.46    3:25.81   
  Odder Svømmeklub                   
                     
43  Emma Kobæk  2003      48.32  1:44.85  2:43.52    3:29.15   
  Silkeborg Svømmeklub  3:26.64                 
                     
44  Zenia Christensen  2003      50.23  1:46.96  2:41.98    3:31.40   
  Svømmeklubben S 68  4:10.54                 
                     
45  Emma Nonbye  2003      47.65  1:44.46  2:51.39    3:40.58   
  Odder Svømmeklub  3:52.17                 
                     
Emilie Knudsen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub  2:44.15                 
                     
Maja Klitgaard  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  3:03.33                 
                     
Maja Kruse  2003              DNS   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Dinah Løve Høegh  2003              DSQ  afslut på mave v 100 
  Silkeborg Svømmeklub  3:16.44                 
                     
Marlene Reitan  2003              DSQ  Går på bunden v 65m 
  TST Svømning  3:29.74                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Asta Buur Ovesen  2004      39.19  1:23.49  2:18.41    2:57.79   
  Herning Svømmeklub  3:05.08                 
                     
Malou Sejr  2005      39.59  1:25.43  3:04.46    3:03.53   
  Agfs Svømmeafdeling  3:02.90                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004      46.48  1:34.34  2:27.36    3:09.45   
  Silkeborg Svømmeklub  3:08.99                 
                     
Maja Stamholt  2005      45.55  1:36.05  2:33.83    3:12.96   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mette Marie H. Petersen  2005      43.44  1:34.09  2:29.72    3:15.22   
  Silkeborg Svømmeklub  3:41.58                 
                     
Signe Thomsen  2004      45.17  1:37.97  2:32.88    3:18.48   
  Agfs Svømmeafdeling  3:11.01                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004      42.50  1:34.94  2:36.53    3:20.04   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Ida Hovmark  2005      44.95  1:37.93  2:33.30    3:21.01   
  Thisted Svømmeklub  3:17.96                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004      45.98  1:41.99  2:42.10    3:26.12   
  Horsens Svømmeklub  3:24.74                 
                     
10  Tilde Søe Bach  2005      45.33  1:40.56  2:36.90    3:26.35   
  Thisted Svømmeklub  3:16.13                 
                     
11  Nicoline Møldrup  2004      49.70  1:49.13  2:46.25    3:32.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Emma Oleander  2004      49.99  1:42.71  2:47.17    3:35.37   
  Horsens Svømmeklub  3:56.67                 
                     
13  Pernille Nedergaard  2004      49.95  1:45.71  2:46.58    3:35.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Annabella Marie Lauritzen  2005      51.01  1:46.69  2:48.00    3:36.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Josefine Høgh  2005      58.03  1:47.94  2:54.07    3:41.97   
  Svømmeklubben S 68  3:43.91                 
                     
16  Ida Jul Christensen  2004      56.00  1:57.52  3:00.76    3:53.56   
  Thisted Svømmeklub  3:57.57                 
                     
17  Amalie Marie Wienberg  2005      1:00.04  2:02.04  3:06.88    4:07.39   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Kathrine Nonbye  2004      1:01.57  2:02.32  3:29.10    4:21.08   
  Odder Svømmeklub  4:27.24                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  3:07.21                 
                     
Christine Porse  2004              DSQ  1 hånd i vend 50m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emilie Bie Bock  2005              DSQ  ej samtid berør 150m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Ida Kristensen  2004              DSQ  Ej forts bev 75m 
  Thisted Svømmeklub  3:44.18                 
                     
Lærke Hemmer-Hansen  2004              DSQ  1 hånd i afsl 150m 
  Agfs Svømmeafdeling  3:11.07                 
                     
Silke Løvstad Sørensen  2004              DSQ  Ej berør v 100m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 marts 2016         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alexander Fenger  1999      32.29  1:10.78  1:50.84    2:23.88   
  Horsens Svømmeklub  2:20.50                 
                     
Daniel H. Johannesen  1999      30.82  1:09.47  1:54.62    2:27.93   
  Horsens Svømmeklub  2:27.25                 
                     
Frederik Juhl Leiszner  1999      33.13  1:12.61  1:56.96    2:28.64   
  Horsens Svømmeklub  2:35.18                 
                     
Karl Meisner-Jensen  1999      31.93  1:12.30  2:00.04    2:35.56   
  Svømmeklubben Nord  2:32.21                 
                     
Casper Petersen  1999      39.60  1:28.57  2:31.51    3:14.67   
  Haderslev Svømme Klub  3:13.45                 
                     
Mathias Madsen  1999              DSQ  2 armtag und v bryst 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid