2021-04-23   03:18:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Forever Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

AAMU

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  FOREVER GAMES    Tulostuspäivämäärä  09 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  VANTAA TIKKURILA    Tulostusaika  15:40   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liinu Louhikoski  2004    407  38.20        1:18.38   
  Vanders  1:20.43                 
                     
Alina Antila  2004    358  39.42        1:21.85   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.94                 
                     
Helmi Haverinen  2004    356  39.05        1:21.94   
  Cetus Espoo  1:23.53                 
                     
Aada Rissanen  2004    341  39.85        1:23.12   
  Vanders  1:21.17                 
                     
Nicole Yisrael  2004    328  40.04        1:24.26   
  Vanders  1:21.86                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    319  41.47        1:25.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.21                 
                     
Auri Keurulainen  2004    311  41.82        1:25.76   
  Cetus Espoo  1:26.58                 
                     
Aamu Änkilä  2004    308  42.73        1:26.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.20                 
                     
Aino Koskelo  2005    301  42.98        1:26.69   
  Nurmijärven Uinti  1:33.07                 
                     
10  Sonja Salmimies  2004    298  43.14        1:26.95   
  Nurmijärven Uinti  1:28.32                 
                     
11  Emilia Niemi  2005    298  41.42        1:26.99   
  Octopus Lohja  1:27.10                 
                     
12  Nessa Järvinen  2004    289  42.48        1:27.82   
  Uimaseura Aquila  1:25.53                 
                     
13  Vlada Guljajeva  2004    288  42.17        1:27.95   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.06                 
                     
14  Iida Heikkinen  2004    285  43.20        1:28.23   
  Uinti Imatra  1:23.89                 
                     
15  Henni Havén  2004    285  41.81        1:28.25   
  Vanders  1:27.28                 
                     
16  Heta Hakkarainen  2005    280  43.64        1:28.75   
  Keravan Uimarit  1:31.08                 
                     
17  Salma Mäntynen  2005    272  43.69        1:29.64   
  Uimaseura Aquila  1:33.77                 
                     
18  Helmi Lehtonen  2004    268  43.80        1:30.09   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.03                 
                     
19  Nanna Sinerkari  2004    266  43.19        1:30.28   
  Keravan Uimarit  1:32.86                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    260  44.51        1:30.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:31.56                 
                     
21  Elina Ruha  2005    255  45.60        1:31.56   
  Cetus Espoo  1:33.91                 
                     
22  Lumi Luoma  2005    254  44.60        1:31.71   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.49                 
                     
23  Nelli Vihola  2005    247  46.27        1:32.53   
  Helsingin Uimarit  1:37.52                 
                     
24  Anna Mattila  2004    243  45.33        1:33.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:34.10                 
                     
25  Tilla Saarentaus  2005    242  47.94        1:33.25   
  Helsingin Uimarit  1:33.85                 
                     
26  Anniina Ahonen  2005    233  46.88        1:34.44   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.15                 
                     
27  Roona Karola  2004    231  45.05        1:34.60   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.59                 
                     
28  Verna Haravuori  2004    229  46.36        1:34.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:41.01                 
                     
29  Anna Lehmusvaara  2005    227  46.90        1:35.25   
  Vanders  1:36.00                 
                     
30  Oona Kupari  2004    225  47.28        1:35.50   
  Octopus Lohja  1:34.83                 
                     
31  Nicole Haakana  2005    219  47.45        1:36.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:36.28                 
                     
32  Ada Hakkarainen  2005    218  46.25        1:36.52   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.03                 
                     
33  Kreetta Somero  2004    217  46.46        1:36.57   
  Lahden Kaleva  1:31.47                 
                     
34  Alma Hörkkö  2005    211  47.55        1:37.51   
  Vanders  1:33.45                 
                     
35  Iina Rissanen  2005    210  48.57        1:37.75   
  Vanders  1:39.93                 
                     
36  Elina Ryynänen  2005    204  47.01        1:38.66   
  Vanders  1:32.17                 
                     
37  Aava Aula  2004    196  47.55        1:39.90   
  Helsingin Uimarit  1:37.21                 
                     
38  Gabriella Linna  2004    195  47.70        1:40.17   
  Vanders  1:42.55                 
                     
39  Elina Syvänne  2004    193  48.26        1:40.42   
  Tuusulan Uimaseura  1:42.92                 
                     
40  Tatiana Sukhareva  2005    189  50.17        1:41.17   
  Vanders  1:44.49                 
                     
41  Jannalina Porkka  2005    186  48.65        1:41.69   
  Vanders  1:45.78                 
                     
42  Siiri Pekkala  2005    185  49.03        1:41.91   
  Vanders  1:35.96                 
                     
43  Ella Vilenius  2004    184  48.36        1:42.04   
  Vanders  1:38.98                 
                     
44  Peppi Siurola  2004    182  51.17        1:42.38   
  Vanders  1:44.60                 
                     
45  Milla Strandberg  2005    182  50.35        1:42.46   
  Vanders  1:42.33                 
                     
46  Reetta Haara  2004    181  50.59        1:42.64   
  Keravan Uimarit  1:54.35                 
                     
47  Ellen Kettunen  2005    173  51.62        1:44.12   
  Cetus Espoo  1:44.06                 
                     
48  Sini Kaivola  2005    173  49.98        1:44.25   
  Nurmijärven Uinti  1:59.24                 
                     
49  Veera Kopponen  2005    168  50.84        1:45.18   
  HTU Stadi  1:47.30                 
                     
50  Essi Loponen  2004    164  52.05        1:46.02   
  Vanders                   
                     
51  Jonna Marjatta Laitinen  2005    156  52.66        1:47.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:43.44                 
                     
52  Oona Eriksson  2004    152  54.22        1:48.86   
  Vanders  1:43.15                 
                     
53  Vilja Rautell  2004    150  54.16        1:49.18   
  Octopus Lohja  1:53.51                 
                     
54  Ada Oila  2005    145  54.37        1:50.60   
  Vanders  1:49.03                 
                     
55  Jasmine Errehani  2004    142  54.08        1:51.31   
  Vanders                   
                     
56  Eevi Hirsi  2007    128  57.90        1:55.13   
  HTU Stadi  2:01.60                 
                     
57  Roosa Tuomola  2005    116  57.45        1:59.15   
  Tuusulan Uimaseura  1:58.66                 
                     
Elina Laaksonen  2004              DNS   
  Keravan Uimarit  1:44.14                 
                     
Kaisa Mäkinen  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:47.44                 
                     
Lilja Lehto  2004              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Lotta Pälsi  2004              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.48                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004              DSQ   
  Uinti Imatra  1:33.66                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Charlotte Ingberg  2002    455  36.82        1:15.51   
  Octopus Lohja  1:15.72                 
                     
Siiri Välimaa  2002    432  37.81        1:16.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.72                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    393  38.61        1:19.33   
  Nummelan Kisaajat  1:16.78                 
                     
Saana Karell  2002    393  40.09        1:19.34   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.88                 
                     
Ethel Piksilä  2003    390  38.20        1:19.52   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.30                 
                     
Siiri Einiö  2003    389  39.54        1:19.57   
  Gladius Kirkkonummi  1:23.46                 
                     
Meri Lauronen  2002    371  38.68        1:20.87   
  Uimaseura Aquila  1:18.17                 
                     
Henrietta Löfgren  2003    358  38.72        1:21.85   
  Keravan Uimarit  1:22.91                 
                     
Noona Rantanen  2002    355  40.42        1:22.07   
  Vanders  1:20.26                 
                     
10  Viivi Sorri  2003    350  40.21        1:22.40   
  Gladius Kirkkonummi  1:21.21                 
                     
11  Venla Pesu  2002    337  39.62        1:23.47   
  TaTu Tampere  1:21.59                 
                     
12  Vilja Laaksonen  2002    317  41.12        1:25.23   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.18                 
                     
13  Iida Koskiluoto  2002    288  42.06        1:27.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.48                 
                     
14  Oona Lehtola  2003    287  42.92        1:28.05   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.05                 
                     
15  Aada Viitamäki  2003    282  43.90        1:28.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.29                 
                     
16  Edla Wuori  2003    277  41.16        1:29.10   
  Nurmijärven Uinti  1:26.85                 
                     
17  Olivia Sorvari  2003    266  43.82        1:30.31   
  HTU Stadi  1:38.44                 
                     
18  Lotta Heinimäki  2003    260  44.62        1:31.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:32.73                 
                     
19  Laura Pitkänen  2002    256  43.36        1:31.51   
  Järvenpään Uintiklubi  1:35.78                 
                     
20  Emma Aarnikoivu  2002    250  45.24        1:32.16   
  Simmis Wanda  1:37.08                 
                     
21  Tiiu Korhonen  2003    250  44.60        1:32.18   
  Uimaseura Aquila  1:34.90                 
                     
22  Cinja Åvist  2003    247  44.53        1:32.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.40                 
                     
23  Vilma Puisto  2003    233  46.59        1:34.42   
  Uinti Imatra  1:32.91                 
                     
24  Tiia Kuisma  2003    223  45.54        1:35.77   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.41                 
                     
25  Siiri Kokko  2003    219  46.83        1:36.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Kreetta Uusitalo  2003    218  46.09        1:36.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.29                 
                     
27  Aava Mattila  2003    212  48.64        1:37.34   
  Vanders  1:41.40                 
                     
28  Laura Hautamäki  2002    196  49.06        1:39.95   
  Vanders  1:42.13                 
                     
29  Alexandra Nikkinen  2003    187  48.95        1:41.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.17                 
                     
30  Sanni Luostarinen  2002    180  49.97        1:42.90   
  Järvenpään Uintiklubi  1:43.52                 
                     
Helmiina Toivo  2003              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Silja Hieto  2003              DSQ   
  Swimming Team Riksu  1:38.71                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Lehtola  2001    496  36.17        1:13.39   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.81                 
                     
Sofia Hinkka  2001    460  36.40        1:15.25   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.28                 
                     
Millariina Bruce  2001    443  36.36        1:16.20   
  Uimaseura Aquila  1:13.69                 
                     
Aino Pajari  2001    438  37.79        1:16.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.19                 
                     
Sanni Kilponen  2001    435  36.84        1:16.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.58                 
                     
Nadine Medarhri  2000    423  37.02        1:17.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.32                 
                     
Anni Hirvo  2001    417  38.17        1:17.79   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.96                 
                     
Hanna Kareinen  2000    396  38.40        1:19.12   
  Keravan Uimarit  1:15.27                 
                     
Wilma Walther  2001    381  38.92        1:20.13   
  HTU Stadi  1:18.98                 
                     
10  Aada Pohjala  2001    377  39.45        1:20.43   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.46                 
                     
11  Eevi Kotiranta  2001    337  40.20        1:23.48   
  Uimaseura Aquila                   
                     
12  Ella Hörkkö  2001    310  42.08        1:25.83   
  Vanders  1:25.80                 
                     
13  Maria Suihko  2001    308  41.56        1:25.97   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.06                 
                     
14  Ronja Ryyti  2000    304  42.63        1:26.40   
  HTU Stadi  1:26.65                 
                     
15  Laura Väisänen  2001    296  43.53        1:27.16   
  Uimaseura Aquila  1:24.64                 
                     
16  Oona Malinen  2001    266  44.81        1:30.36   
  Octopus Lohja  1:28.96                 
                     
17  Enni Kanerva  2000    263  44.80        1:30.70   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.52                 
                     
18  Venla Hämäläinen  2001    259  43.76        1:31.09   
  Octopus Lohja  1:28.28                 
                     
19  Siiri Torniainen  2001    229  46.78        1:34.95   
  HTU Stadi  1:38.09                 
                     
20  Iida Honkanen  2001    216  46.28        1:36.81   
  HTU Stadi  1:34.34                 
                     
21  Fanny Talonpoika  2001    202  47.83        1:38.97   
  Simmis Wanda  1:35.05                 
                     
22  Marianne Uusitalo  2001    200  49.63        1:39.37   
  Octopus Lohja  1:35.01                 
                     
23  Aino Vepsäläinen  2001    157  53.10        1:47.66   
  HTU Stadi  1:47.27                 
                     
Joanna Kekkonen  2000              DNS   
  Lahden Kaleva                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sara Lehtolainen  1996    484  35.41        1:13.98   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.92                 
                     
Lotta Aho  1999    419  36.90        1:17.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.60                 
                     
Jasmin Kumpulainen  1998    345  40.17        1:22.84   
  Octopus Lohja  1:22.64                 
                     
Johanna Hyvönen  1999    297  42.70        1:27.04   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.86                 
                     
Inka-Riina Tamski  1999    276  42.20        1:29.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anni Raussi  1998    265  42.11        1:30.40   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  09 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner