2021-12-06   06:39:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st rgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 april 2016         
 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Caroline Brink  2003    757  35.67        1:14.65   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.56                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    741  36.08        1:15.18   
  Gentofte Svmme Klub  1:16.06                 
                     
Emilie Meng  2003    729  35.76        1:15.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.87                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003    702  36.32        1:16.55   
  Slangerup Svmmeklub  1:16.54                 
                     
Mia Rindshj  2003    693  36.58        1:16.90   
  Gentofte Svmme Klub  1:20.50                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    649  37.61        1:18.58   
  JGI Svmning  1:20.13                 
                     
Sofie Maage  2003    648  37.08        1:18.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.81                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    640  36.58        1:18.95   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:21.30                 
                     
Celia Puggaard  2003    633  37.49        1:19.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.15                 
                     
10  Clara Carlquist  2003    624  37.78        1:19.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.14                 
                     
11  Amalie Michelsen  2003    624  37.99        1:19.64   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.09                 
                     
12  Caroline Gttrup Bagge  2003    622  37.47        1:19.70   
  Kge Svmmeklub  1:20.39                 
                     
13  Lrke Schelde-Mollerup  2003    613  38.24        1:20.09   
  Svmmeklubben Laksen  1:20.30                 
                     
14  Nikoline Skovly Larsen  2003    597  38.16        1:20.79   
  Nstved IF  1:23.84                 
                     
15  Naja Thomsen  2003    595  38.79        1:20.88   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:34.45                 
                     
16  Naya Modin Thomsen  2003    593  38.56        1:20.97   
  Kge Svmmeklub  1:26.72                 
                     
17  Amalie Nielsen  2003    592  38.33        1:21.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.71                 
                     
18  Line Nhr Petersen  2003    569  39.38        1:22.13   
  Kge Svmmeklub  1:23.79                 
                     
19  Matilde Mantzius Mosegrd  2003    562  38.55        1:22.45   
  Slagelse Svmmeklub  1:22.97                 
                     
20  Hannah Hesch  2003    552  39.71        1:22.92   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:22.40                 
                     
21  Amalie Kruse Enemrke  2003    547  39.46        1:23.19   
  Glostrup Svmmeklub  1:26.76                 
                     
22  Tine Petersen  2003    545  39.62        1:23.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.14                 
                     
23  Esther Marie Heunicke  2003    540  39.70        1:23.55   
  Sigma Swim Birkerd  1:22.73                 
                     
24  Cornelia Bergqvist  2003    538  39.78        1:23.65   
  Sigma Swim Birkerd  1:24.51                 
                     
25  Sofie Findahl Andersen  2003    533  40.03        1:23.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.90                 
                     
26  Terese Kjller Rudbeck  2003    525  39.76        1:24.36   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:23.44                 
                     
27  Emilia Naledi Madonsela  2003    520  40.05        1:24.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:24.35                 
                     
28  Olivia Mammen  2003    516  40.25        1:24.80   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:25.36                 
                     
29  Thea F. Johansen  2003    515  40.10        1:24.88   
  Herlev Svmning  1:31.24                 
                     
30  Mia Lindberg  2003    513  39.86        1:24.99   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:34.03                 
                     
31  Alberte V. Bisgaard  2003    510  40.18        1:25.14   
  Gentofte Svmme Klub  1:31.74                 
                     
32  Esther Else Grubert  2003    509  39.76        1:25.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:23.51                 
                     
33  Freya Nrlund Wentzel  2003    504  40.74        1:25.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.43                 
                     
34  Amalie Schou  2003    499  40.30        1:25.78   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:26.19                 
                     
35  Rebekka Giessing  2003    489  41.36        1:26.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.46                 
                     
36  Luna Emilie Olsen  2003    486  40.42        1:26.52   
  Slangerup Svmmeklub  1:29.57                 
                     
37  Christine Henriksen  2003    486  41.03        1:26.54   
  JGI Svmning  1:30.23                 
                     
38  Elena Westmark Holm  2003    486  40.44        1:26.56   
  Hrsholm Svmmeforening  1:26.36                 
                     
39  Anna Wrist-Elkjr  2003    484  40.69        1:26.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.97                 
                     
40  Sofia Norre Bendt  2003    473  41.53        1:27.33   
  Lyngby Svmmeklub  1:28.81                 
                     
41  Caroline Veggerby  2003    470  40.62        1:27.50   
  Vallensbk IF Af 1939  1:29.07                 
                     
42  Luna Gammelgaard  2003    469  41.91        1:27.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:24.26                 
                     
43  Sarah Sirek Hansen  2003    466  42.10        1:27.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.11                 
                     
44  Luna Fyller Jacobsen  2003    464  41.78        1:27.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.19                 
                     
45  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    463  42.18        1:27.92   
  Ishj Svmme Klub  1:43.98                 
                     
46  Frederikke Marie Hansen  2003    462  41.95        1:27.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:30.49                 
                     
47  Ella Stenholt  2003    456  42.42        1:28.39   
  Lyngby Svmmeklub  1:31.32                 
                     
48  Julie Laugesen  2003    455  41.94        1:28.44   
  Vallensbk IF Af 1939  1:32.92                 
                     
49  Caroline Buhl Schrder  2003    450  42.43        1:28.79   
  Sigma Swim Allerd  1:30.18                 
                     
50  Maria Lund  2003    447  40.68        1:28.95   
  Sigma Swim Birkerd  1:28.41                 
                     
51  Freja Gjerlv  2003    445  42.29        1:29.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.88                 
                     
52  Therese Sand Frederiksen  2003    441  42.69        1:29.35   
  Sigma Swim Allerd  1:29.61                 
                     
53  Ingrid Lindemann  2003    438  41.98        1:29.59   
  Sigma Swim Birkerd  1:29.05                 
                     
54  Maja Marie Elmgreen  2003    434  41.84        1:29.87   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:28.77                 
                     
55  Katja Skovdal Lorentzen  2003    420  43.56        1:30.88   
  Kge Svmmeklub  1:38.71                 
                     
56  Laura Boutrup  2003    360  44.31        1:35.61   
  Sigma Swim Birkerd  1:38.23                 
                     
57  Sofie Nielsen  2003    353  44.46        1:36.30   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003              DSQ  2 flybenspark v 50 m 
  Kge Svmmeklub  1:38.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  17:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner