2021-12-06   06:37:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st rgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  08 april 2016         
 
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Josephine Kruse  2002    852  35.91  1:14.79  1:54.35    2:35.27   
  Sigma Swim Allerd  2:36.88                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    841  35.70  1:14.99  1:55.17    2:35.97   
  Sigma Swim Birkerd  2:32.75                 
                     
Frederikke Echardt  2002    839  35.53  1:15.16  1:55.65    2:36.09   
  Roskilde Svmning  2:38.86                 
                     
Sofie Hansen  2002    786  37.03  1:16.94  1:57.48    2:39.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.91                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    743  37.34  1:18.52  2:00.27    2:42.51   
  Sllerd Svmmeklub  2:46.08                 
                     
Regitze Gotthard  2002    714  37.18  1:18.65  2:01.08    2:44.67   
  Slagelse Svmmeklub  2:45.33                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    691  37.14  1:19.11  2:03.10    2:46.49   
  Vallensbk IF Af 1939  2:46.51                 
                     
Sofie Villum Frch  2002    670  37.52  1:20.74  2:04.31    2:48.25   
  Helsingr Svmmeklub  2:47.65                 
                     
Emma Hjort Kaas  2002    667  38.85  1:21.21  2:04.32    2:48.47   
  Hrsholm Svmmeforening  2:49.40                 
                     
10  Marie Uglebjerg  2002    660  38.77  1:21.13  2:05.02    2:49.04   
  Kalundborg SK  2:47.59                 
                     
11  Regitze Lyngfeldt  2002    647  38.69  1:22.63  2:06.17    2:50.21   
  Helsingr Svmmeklub  2:54.70                 
                     
12  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    645  38.54  1:21.85  2:06.75    2:50.33   
  Roskilde Svmning  2:49.02                 
                     
13  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    641  37.75  1:20.82  2:05.46    2:50.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:47.53                 
                     
14  Signe Fich Hansen  2002    632  39.97  1:23.87  2:07.79    2:51.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:55.72                 
                     
15  Liva Palmund  2002    623  39.21  1:23.55  2:08.07    2:52.36   
  Roskilde Svmning  2:50.01                 
                     
16  Charlotte Malberg  2002    615  38.96  1:22.67  2:07.69    2:53.06   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:54.26                 
                     
17  Emma Bruhn  2002    614  38.73  1:22.51  2:07.44    2:53.18   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:49.15                 
                     
18  Bjrk Nelsing Petersen  2002    613  39.32  1:24.13  2:08.86    2:53.28   
  Gentofte Svmme Klub  2:57.66                 
                     
19  Cassandra L. L. Hansen  2002    611  39.90  1:23.04  2:08.16    2:53.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:49.10                 
                     
20  Johanne B. Hansen  2002    604  39.02  1:22.68  2:07.67    2:54.15   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:57.47                 
                     
21  Mille Graasbll  2002    601  39.85  1:24.75  2:10.12    2:54.42   
  Sigma Swim Allerd  3:00.14                 
                     
22  Laura Janner  2002    598  39.99  1:24.32  2:09.31    2:54.68   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:57.96                 
                     
23  Victoria Bts Kristensen  2002    594  41.13  1:26.37  2:11.90    2:55.07   
  Nstved IF  2:53.70                 
                     
24  Cecilie Porsdal  2002    582  40.88  1:25.64  2:11.01    2:56.27   
  Sigma Swim Birkerd  3:03.50                 
                     
25  Julie Stampe  2002    577  40.63  1:25.25  2:11.08    2:56.83   
  Sigma Swim Allerd  3:04.57                 
                     
26  Maja Egebjerg Brast  2002    563  40.26  1:25.75  2:11.93    2:58.24   
  Herlev Svmning  2:58.24                 
                     
27  Claudia Sperling  2002    557  41.02  1:27.45  2:13.92    2:58.89   
  Lyngby Svmmeklub  3:12.23                 
                     
28  Amanda Hietala  2002    550  40.92  1:26.10  2:12.59    2:59.64   
  Helsingr Svmmeklub  2:59.83                 
                     
29  Ida T Mose  2002    548  39.81  1:25.46  2:12.23    2:59.88   
  Glostrup Svmmeklub                   
                     
30  Sofie Hertzberg  2002    541  41.33  1:27.06  2:13.43    3:00.59   
  Vallensbk IF Af 1939  3:07.81                 
                     
31  Natalie Clara Petersen  2002    541  40.64  1:25.94  2:13.08    3:00.62   
  Gentofte Svmme Klub  2:59.76                 
                     
32  Fie Tnshoff  2002    534  40.50  1:26.65  2:14.19    3:01.41   
  Helsingr Svmmeklub  3:12.64                 
                     
33  Kathrine S. Jrgensen  2002    524  40.11  1:26.95  2:14.83    3:02.61   
  Albertslund IF                   
                     
34  Katja Kjr Nielsen  2002    515  41.94  1:28.44  2:16.50    3:03.61   
  Ringsted Svmme Klub  3:04.14                 
                     
35  Abby Kristine Waterval  2002    513  43.02  1:29.84  2:16.99    3:03.82   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  3:06.92                 
                     
36  Anne-Sofie P. Clausen  2002    506  41.29  1:27.84  2:16.11    3:04.66   
  Nstved IF  3:16.61                 
                     
37  Chastine Melhede  2002    502  42.29  1:29.95  2:17.09    3:05.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
38  Michelle Mortensen  2002    487  42.25  1:30.23  2:19.82    3:07.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:14.92                 
                     
39  Maria Andersen  2002    482  43.42  1:31.65  2:20.08    3:07.73   
  Ringsted Svmme Klub  3:16.56                 
                     
40  Sophie Gjelstrup  2002    479  43.88  1:31.40  2:19.80    3:08.12   
  Sllerd Svmmeklub  3:14.52                 
                     
41  Olivia Olivarius Vlund  2002    474  42.83  1:31.30  2:19.67    3:08.78   
  Lyngby Svmmeklub  3:20.20                 
                     
42  Emilia Steen  2002    470  42.60  1:30.78  2:19.47    3:09.26   
  Rnne Svmme Klub                   
                     
43  Anika Hedegaard  2002    417  46.69  1:36.29  2:26.58    3:16.95   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
44  Julie Frisch Hoff  2002    405  44.58  1:35.48  2:27.30    3:18.96   
  Hrsholm Svmmeforening  3:18.64                 
                     
Anne Fyn  2002              DNF   
  Sigma Swim Birkerd  2:49.73                 
                     
Emilie Holst Lange  2002                Afmeldt 
  Gentofte Svmme Klub  3:10.42                 
                     
Julie Kryer Svendsen  2002              DSQ  Flere flyspark v50m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:16.85                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002              DSQ  Flyben v 100 m 
  Lyngby Svmmeklub  3:00.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner