2021-04-10   21:37:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Hanna von Bahder  2005    311          43.51   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  43.50                 
Sofie Boas  2006    173          52.87   
  Hørsholm Svømmeforening  53.99                 
Filippa Jasmia Skikkild  2005    155          54.88   
  Hvidovre Svømme Klub  57.02                 
Amalie Busch Erhardi  2006    142          56.43   
  Hørsholm Svømmeforening  57.88                 
Natacha Munch  2005    136          57.24   
  Solrød Svømmeklub  57.73                 
Isabella Sørensen  2006    117          1:00.14   
  Hørsholm Svømmeforening  57.62                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Buchholt Johansen  2003    462          38.11   
  A6  36.87                 
Naja Thomsen  2003    416          39.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.98                 
Astrid Thimmer  2003    395          40.17   
  Hørsholm Svømmeforening  43.28                 
Sofie Bak  2003    388          40.41   
  Hvidovre Svømme Klub  42.85                 
Frida Uldall  2003    376          40.83   
  Hillerød Svømmeklub  41.98                 
Cornelia Bergqvist  2003    374          40.91   
  Birkerød Svømmeklub  42.90                 
Luna Gammelgaard  2003    371          41.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.91                 
Hanne Husby  2004    355          41.62   
  Simklubben Lödde  41.88                 
Johanne Brown Marloth  2003    351          41.79   
  Værløse Svømmeklub  42.18                 
10  Maria Lund  2003    345          42.03   
  Birkerød Svømmeklub  46.14                 
11  Katrine Bonefeld  2004    343          42.08   
  Birkerød Svømmeklub  45.94                 
12  Camille Nørby  2004    342          42.13   
  Birkerød Svømmeklub  43.65                 
13  Frida Hvirring Kragh  2004    332          42.57   
  Hvidovre Svømme Klub  42.10                 
14  Elena Westmark Holm  2003    328          42.72   
  Hørsholm Svømmeforening  42.92                 
15  Christine Henriksen  2003    323          42.95   
  A6  44.01                 
15  Lisa Leonie Krüger  2004    323          42.95   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  41.25                 
17  Ingrid Lindemann  2003    309          43.58   
  Birkerød Svømmeklub  46.90                 
18  Isabel Lillebæk  2004    296          44.22   
  A6  50.65                 
19  Thea Pedersen  2003    277          45.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.78                 
20  Isabel Smideberg  2004    269          45.63   
  Simklubben Lödde  44.15                 
21  Caroline Buhl Schrøder  2003    267          45.76   
  Allerød Svømmeklub                   
22  Laura Nellemann  2004    263          45.97   
  Søllerød Svømmeklub  45.66                 
23  Milla Andersson  2003    257          46.36   
  Simklubben Lödde  46.18                 
24  Mathilde Edele Borg  2004    253          46.57   
  Hørsholm Svømmeforening  45.75                 
25  Emma Clausen  2003    248          46.89   
  Helsingør Svømmeklub  48.75                 
26  Martha Hjuler Britze  2004    241          47.34   
  Hørsholm Svømmeforening  46.13                 
27  Mathilde Syberg Glud  2004    234          47.82   
  Hørsholm Svømmeforening  52.45                 
28  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    233          47.85   
  Helsingør Svømmeklub  55.94                 
29  Josephine Lysdahl  2004    231          47.98   
  Hørsholm Svømmeforening  47.57                 
30  Camilla Kaavé  2003    231          48.04   
  Hørsholm Svømmeforening  45.65                 
31  Pauline Drucker  2004    230          48.10   
  Søllerød Svømmeklub  47.04                 
32  Kaya Vennick Haugbølle  2004    230          48.11   
  Hørsholm Svømmeforening  49.27                 
33  Filippa Dihle  2003    227          48.32   
  Simklubben Lödde  48.97                 
34  Victoria Husted Volden  2003    213          49.29   
  Hørsholm Svømmeforening  47.98                 
35  Filippa Olivia Rützou  2003    196          50.73   
  Hørsholm Svømmeforening  51.78                 
35  Mathilde Busch Erhardi  2004    196          50.73   
  Hørsholm Svømmeforening  50.96                 
37  Matilda Colley  2003    189          51.28   
  A6  50.58                 
38  Anne Bagge Ravn  2003    185          51.70   
  Søllerød Svømmeklub  49.40                 
39  Caroline N.r. Søndergaard  2004    136          57.29   
  Hørsholm Svømmeforening  55.45                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Alberte Kjærsgaard  2001    563          35.70   
  Hillerød Svømmeklub  36.11                 
Mikkeline Mentz  2001    498          37.17   
  Holbæk Svømme Klub  35.80                 
Martha Vitus Tversted  2002    487          37.47   
  Søllerød Svømmeklub  36.91                 
Sofie Villum Færch  2002    484          37.53   
  Helsingør Svømmeklub  37.69                 
Emma Hjort Kaas  2002    476          37.74   
  Hørsholm Svømmeforening  44.05                 
Karla Louise Balle  2001    475          37.76   
  Helsingør Svømmeklub  37.58                 
Amalie V. Sørensen  2002    460          38.18   
  Vest-Brøndby  40.50                 
Johanne Hingebjerg  2002    442          38.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.02                 
Regitze Lyngfeldt  2002    436          38.85   
  Helsingør Svømmeklub  37.35                 
10  Jamilla Bistrup  2001    430          39.05   
  Hvidovre Svømme Klub  37.65                 
11  Mille Graasbøll  2002    426          39.16   
  Allerød Svømmeklub                   
12  Elisabeth Sølvkjær  2002    422          39.28   
  Thisted Svømmeklub  38.36                 
13  Anne Føyn  2002    396          40.13   
  Birkerød Svømmeklub                   
14  Caroline Meyer  2002    383          40.56   
  Hørsholm Svømmeforening  41.99                 
15  Signe Fich Hansen  2002    370          41.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.59                 
16  Frida Hausting Jørgensen  2001    353          41.71   
  Søllerød Svømmeklub  40.41                 
17  Karoline Christensen  2002    323          42.94   
  Helsingør Svømmeklub  42.33                 
18  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    313          43.40   
  Helsingør Svømmeklub  44.31                 
19  Amanda Önnestam  2001    306          43.72   
  Simklubben Lödde  44.46                 
20  Astrid Katrine Andersen  2002    305          43.79   
  Odsherred Svømmeklub  42.95                 
21  Melina Miethe  2002    276          45.25   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  45.29                 
22  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    272          45.46   
  Hillerød Svømmeklub  45.22                 
23  Sofie Slotved  2002    270          45.60   
  Hørsholm Svømmeforening  44.92                 
24  Ida Bekker Poulsen  2002    251          46.71   
  Solrød Svømmeklub  47.73                 
25  Minna Juul  2001    241          47.34   
  Hillerød Svømmeklub  47.02                 
Mathilde Schrøder  2002              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  48.55                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederikke Mertins  2000    552          35.93   
  Hvidovre Svømme Klub  35.22                 
Anne Sofie Sølvkjær  2000    502          37.09   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
Elisabeth Lyngfeldt  1999    502          37.09   
  Helsingør Svømmeklub  37.19                 
Silke Mehr  2000    501          37.11   
  Roskilde Svømning  36.09                 
Laura Triebe  2000    487          37.45   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  37.16                 
Kristine Mikkelsen  2000    486          37.49   
  Hvidovre Svømme Klub  35.82                 
Vickie Berg  2000    470          37.90   
  Simklubben Ran  39.57                 
Signe Skousen  1999    456          38.30   
  Hvidovre Svømme Klub  36.71                 
Julie Thaarup Wulff  2000    448          38.52   
  Holbæk Svømme Klub  39.66                 
10  Emilie Hermann Schimming  1999    439          38.78   
  Roskilde Svømning  38.02                 
11  Saga Miderbäck  2000    418          39.42   
  Simklubben Lödde  39.17                 
12  Marina Nissen Jakobsen  2000    405          39.83   
  Hørsholm Svømmeforening  38.34                 
13  Marta Kruse Johansen  2000    400          40.01   
  Helsingør Svømmeklub  38.39                 
14  Bolette Mandrup Jensen  2000    384          40.55   
  Roskilde Svømning  39.43                 
15  Cecilie Meyn  2000    332          42.57   
  Hørsholm Svømmeforening  40.74                 
16  Elvira Lundqvist  2000    329          42.68   
  Simklubben Ran  42.45                 
Mathilde Huberts  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  38.00                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Dong Energy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Pernille Jensen  1998    540          36.18   
  Holbæk Svømme Klub  34.85                 
Isabel Mass  1998    522          36.59   
  A6  34.96                 
Julie Bak  1997    497          37.20   
  Hvidovre Svømme Klub  36.38                 
Sofia Altoft  1998    478          37.70   
  Hørsholm Svømmeforening  37.44                 
Pernille Nislev  1998    378          40.76   
  Hillerød Svømmeklub  38.82                 
Josefine Boisen  1996    340          42.23   
  Roskilde Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner