2021-04-12   23:10:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
Sponsor: Forlaget Cobolt A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anton Witzell  2004    239          36.12   
  Simklubben Lödde  35.17                 
Aron Paulsson  2006    196          38.60   
  Simklubben Lödde  40.18                 
Thor Majvig Mogensen  2004    191          38.92   
  Helsingør Svømmeklub  39.51                 
Finn Stroh  2004    190          38.97   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  43.11                 
Bertram Nyegaard  2004    177          39.90   
  Roskilde Svømning  42.53                 
Valdemar Menck Nielsen  2005    177          39.90   
  Helsingør Svømmeklub  44.21                 
Albert Sivtoft  2004    168          40.63   
  Simklubben Lödde  38.92                 
Valdemar Høngaard  2006    69          54.46   
  Værløse Svømmeklub                   
Eigil Sigfusson  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  43.81                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Forlaget Cobolt A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ian Hangård  2002    429          29.74   
  Simklubben Lödde  29.66                 
Frederik Eg Ibsen  2002    421          29.92   
  Birkerød Svømmeklub  30.62                 
Sullyvan Seefluth  2003    396          30.53   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  30.15                 
Lukas Miderbäck  2003    380          30.96   
  Simklubben Lödde  31.39                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    379          30.99   
  Solrød Svømmeklub  33.20                 
Alfred Klarskov  2002    373          31.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.99                 
Gustav Haugård Hansen  2002    365          31.38   
  Hvidovre Svømme Klub  31.71                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    358          31.58   
  Helsingør Svømmeklub  33.82                 
Mikkel Eg Ibsen  2002    341          32.10   
  Birkerød Svømmeklub  32.02                 
10  Christoffer H. Andersen  2002    330          32.43   
  Søllerød Svømmeklub  30.62                 
11  Morten Østergaard  2002    324          32.63   
  A6  34.16                 
12  Niels Skovbye Brandt  2002    309          33.16   
  Allerød Svømmeklub  34.44                 
13  Christoffer Rekling  2003    306          33.27   
  Birkerød Svømmeklub  36.02                 
14  Alexander Tullberg  2003    277          34.38   
  Birkerød Svømmeklub  35.05                 
15  Joel Dahlgren  2002    276          34.45   
  Simklubben Ran  35.22                 
16  Benjamin Schäfer  2003    272          34.58   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  34.99                 
17  Karl Gustav B. Toft  2002    271          34.64   
  Søllerød Svømmeklub  34.63                 
18  Lucas Burmester  2002    267          34.82   
  Helsingør Svømmeklub  34.43                 
19  Emil Kildahl Døssing  2002    266          34.87   
  Birkerød Svømmeklub  34.08                 
20  Andreas Hoffmann  2003    258          35.19   
  Birkerød Svømmeklub  40.42                 
21  William Kristensen  2003    256          35.32   
  Søllerød Svømmeklub  36.28                 
22  Isak Paulsson  2002    253          35.42   
  Simklubben Lödde  33.31                 
23  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    253          35.46   
  Hillerød Svømmeklub  36.07                 
24  Jeppe Seelig Larsen  2002    249          35.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.83                 
25  Nicolai Therkelsen  2003    248          35.66   
  A6  34.88                 
26  Thorvald Bomholt Larsen  2003    244          35.86   
  Helsingør Svømmeklub  38.73                 
27  Villads Kruse  2003    240          36.05   
  Hillerød Svømmeklub  38.01                 
28  Daniel Garne Larsen  2003    240          36.06   
  Allerød Svømmeklub  39.15                 
29  Asger Hugo Juul  2003    235          36.30   
  Søllerød Svømmeklub  37.32                 
30  Frederik Bach Mindested  2003    233          36.40   
  Allerød Svømmeklub  41.35                 
31  Tor Ejrnæs  2002    228          36.69   
  Hvidovre Svømme Klub  36.26                 
32  Hampus Erdös  2003    219          37.19   
  Simklubben Lödde  35.26                 
33  Oliver Breuner  2002    217          37.32   
  Roskilde Svømning  36.69                 
34  Xander Pontoppidan  2003    182          39.52   
  Hvidovre Svømme Klub  42.21                 
35  Julius Højgaard Allin  2003    156          41.60   
  Helsingør Svømmeklub  44.23                 
36  Jakob Legaard  2003    150          42.16   
  Allerød Svømmeklub  44.68                 
37  Alexander Stærkær  2002    149          42.24   
  Helsingør Svømmeklub  42.73                 
38  Nicklas Taylor  2002    144          42.76   
  Allerød Svømmeklub  38.45                 
39  Marc Gieseler  2003    121          45.26   
  Roskilde Svømning  49.80                 
40  Janus Schnabl  2003    118          45.70   
  Hørsholm Svømmeforening  44.96                 
41  Magnus Ravn Borch  2003    106          47.28   
  Værløse Svømmeklub  49.74                 
42  Kasper Kusk  2003    102          47.97   
  Hvidovre Svømme Klub  48.51                 
43  Oscar Jensen  2003    96          48.86   
  Birkerød Svømmeklub  46.59                 
William Schützsack Duncan  2003              DNF   
  Værløse Svømmeklub  1:00.18                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Forlaget Cobolt A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    565          27.13   
  A6  27.25                 
Simon Brixner  2000    475          28.73   
  Holbæk Svømme Klub  29.03                 
Villads Bomholt Larsen  2001    467          28.90   
  Helsingør Svømmeklub  29.21                 
August Weilguny  2001    431          29.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.85                 
Frederik Palmø  2000    430          29.70   
  Holbæk Svømme Klub  30.43                 
Jakob Gersholm Baktoft  2000    423          29.87   
  Roskilde Svømning  29.20                 
Boas Olesen  2000    399          30.45   
  Odsherred Svømmeklub  30.89                 
Mathias Vestergaard  2001    386          30.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.67                 
Frederik Bornemann  2001    385          30.83   
  Allerød Svømmeklub  31.55                 
Mads Haugård Hansen  2000    385          30.83   
  Hvidovre Svømme Klub  31.28                 
11  Johan Theis Møller  2000    372          31.16   
  Roskilde Svømning  29.65                 
12  Valdemar Solok  2001    366          31.34   
  Søllerød Svømmeklub  31.13                 
13  Mark Wiskum  2001    356          31.64   
  Søllerød Svømmeklub  32.14                 
14  Emil Tönshoff  2000    352          31.74   
  Helsingør Svømmeklub  34.44                 
15  Tim Brinkhagen  2001    351          31.78   
  Simklubben Lödde  31.58                 
16  Alexander Ravn Borch  2001    338          32.17   
  Værløse Svømmeklub  33.96                 
17  Frederik Clausen  2001    325          32.60   
  Hillerød Svømmeklub  33.48                 
18  Rasmus Nielsen  2001    322          32.71   
  Allerød Svømmeklub                   
19  Jannick Lind  2001    271          34.65   
  Helsingør Svømmeklub  41.12                 
20  Alexander Skarby Madsen  2001    260          35.13   
  A6  36.32                 
21  Christoffer Daugbjerg  2001    232          36.46   
  Hillerød Svømmeklub  36.93                 
22  Sebastian Ejdesgaard  2001    231          36.53   
  Hillerød Svømmeklub  34.01                 
23  Christian Kento Rasmussen  2001    222          36.99   
  Søllerød Svømmeklub  37.68                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: Forlaget Cobolt A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Richard Berg  1998    539          27.55   
  Simklubben Ran  27.75                 
Riyan Salem  1998    490          28.44   
  Roskilde Svømning  28.36                 
Jakob Petersen  1999    485          28.53   
  Hvidovre Svømme Klub  29.31                 
Peter Enevold Sørensen  1998    475          28.74   
  Thisted Svømmeklub  28.12                 
Andreas Noer Sejrskild  1998    456          29.13   
  Hillerød Svømmeklub  29.24                 
Christian Andersen  1999    410          30.17   
  Søllerød Svømmeklub  29.41                 
Roy Hangård  1999    405          30.30   
  Simklubben Lödde  30.38                 
Philip Agerskov  1998    404          30.32   
  Hillerød Svømmeklub  28.64                 
Mikkel Ulrich  1998    403          30.36   
  Hvidovre Svømme Klub  29.98                 
10  Kim Emil K. Petersen  1999    369          31.27   
  Helsingør Svømmeklub  31.73                 
11  Tobias Ranevi  1999    332          32.38   
  Simklubben Lödde  32.16                 
Felix Burmester  1999              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  27.29                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
Sponsor: Forlaget Cobolt A/S 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Ömer Faruk Benli  1993    635          26.09   
  Helsingør Svømmeklub  25.50                 
Fredrik Gaugg  1996    596          26.65   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  26.50                 
Joakim Brønnum  1997    577          26.93   
  Holbæk Svømme Klub  26.58                 
Marc Bach Nielsen  1994    554          27.31   
  Hvidovre Svømme Klub  26.32                 
Lasse Winther Andersen  1994    486          28.52   
  Holbæk Svømme Klub  28.34                 
Oliver Jacobsen  1997    486          28.52   
  Hvidovre Svømme Klub  28.32                 
Mathias Marsengo  1997    485          28.53   
  Helsingør Svømmeklub  27.24                 
Jacob Petersen  1995    471          28.82   
  Odsherred Svømmeklub  28.70                 
Jonas B. Sørensen  1993    401          30.41   
  Roskilde Svømning  30.13                 
10  Mikkel Møller-Jensen  1995    393          30.62   
  Hvidovre Svømme Klub  29.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner