2021-04-13   22:10:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:45   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Hanna von Bahder  2005    338  46.27  1:37.28  2:29.43    3:19.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  3:18.60                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    333  46.80  1:38.54  2:30.27    3:20.63   
  Hørsholm Svømmeforening  3:23.34                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    199  54.19  1:55.87  2:57.28    3:58.25   
  Vest-Brøndby                   
                     
Amalie Lyttik  2006    196  55.25  1:56.52  2:59.13    3:59.44   
  Hørsholm Svømmeforening  3:55.21                 
                     
Filippa Jasmia Skikkild  2005    176  56.80  1:58.85  3:04.56    4:08.13   
  Hvidovre Svømme Klub  4:19.88                 
                     
Caroline Svane  2005    169  56.82  2:01.90  3:07.31    4:11.13   
  Vest-Brøndby                   
                     
Ida Jacobsen  2005    169  59.80  2:04.61  3:09.33    4:11.42   
  Vest-Brøndby                   
                     
Katrine Holm  2005    124  1:05.34  2:17.55  3:29.11    4:38.28   
  Vest-Brøndby                   
                     
Alberte K. Andersen  2006              DSQ  ej samt.berør 100m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Liva Buchholt Johansen  2003    415  40.96  1:30.04  2:12.65    3:06.43   
  A6  2:52.48                 
                     
Sofie Bak  2003    405  43.30  1:32.10  2:20.63    3:07.98   
  Hvidovre Svømme Klub  3:13.15                 
                     
Lisa Leonie Krüger  2004    395  42.81  1:31.86  2:21.20    3:09.56   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  3:10.61                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    383  44.37  1:34.29  2:23.26    3:11.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:28.83                 
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003    382  42.37  1:30.64  2:21.30    3:11.63   
  Helsingør Svømmeklub  3:17.98                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    373  44.80  1:34.56  2:23.10    3:13.08   
  Helsingør Svømmeklub  3:10.79                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    367  45.06  1:34.08  2:24.52    3:14.21   
  A6  3:25.60                 
                     
Freja Møller  2004    361  44.24  1:34.08  2:26.25    3:15.25   
  A6  3:19.78                 
                     
Frida Uldall  2003    354  44.96  1:34.43  2:25.84    3:16.63   
  Hillerød Svømmeklub  3:15.12                 
                     
10  Johanne Brown Marloth  2003    348  45.01  1:36.40  2:28.67    3:17.72   
  Værløse Svømmeklub  3:25.99                 
                     
11  Caroline Wiuff Jensen  2004    340  44.98  1:36.50  2:27.53    3:19.23   
  Vest-Brøndby  3:16.36                 
                     
12  Isabel Smideberg  2004    333  47.32  1:38.11  2:29.69    3:20.66   
  Simklubben Lödde  3:21.23                 
                     
13  Hanne Husby  2004    331  45.54  1:37.64  2:29.76    3:20.94   
  Simklubben Lödde  3:29.67                 
                     
14  Ingrid Lindemann  2003    330  47.32  1:40.44  2:30.12    3:21.29   
  Birkerød Svømmeklub  3:23.33                 
                     
15  Katrine Bonefeld  2004    315  46.84  1:39.61  2:32.01    3:24.35   
  Birkerød Svømmeklub  3:20.12                 
                     
16  Cassandra G. Nygaard  2003    295  49.28  1:43.25  2:35.92    3:28.74   
  Allerød Svømmeklub  3:27.58                 
                     
17  Carla Lyhne Weiner  2003    292  50.31  1:46.14  2:38.79    3:29.50   
  Søllerød Svømmeklub  3:41.19                 
                     
18  Caroline Buhl Schrøder  2003    291  48.23  1:42.34  2:35.02    3:29.78   
  Allerød Svømmeklub  3:17.14                 
                     
19  Annika Egenhardt  2003    287  49.27  1:42.14  2:36.45    3:30.69   
  Vest-Brøndby  3:38.55                 
                     
20  Kajsa G. Christensen  2004    277  48.38  1:42.66  2:37.63    3:33.32   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
21  Amalie Nissov-Johannsen  2003    276  48.91  1:44.05  2:38.76    3:33.42   
  Vest-Brøndby  3:42.43                 
                     
22  Emma Clausen  2003    265  49.13  1:45.02  2:41.25    3:36.39   
  Helsingør Svømmeklub  3:42.34                 
                     
23  Annika Gøtze Iversen  2003    263  48.92  1:45.41  2:43.01    3:36.88   
  Søllerød Svømmeklub  4:10.00                 
                     
24  Karla Banke Mathisen  2003    257  49.58  1:45.62  2:40.96    3:38.61   
  Vest-Brøndby  3:47.28                 
                     
25  Anne Sofie Devantier  2004    249  49.36  1:45.69  2:43.39    3:41.08   
  Vest-Brøndby  3:39.54                 
                     
26  Lykke Gøtterup Jensen  2004    244  50.79  1:48.41  2:46.15    3:42.58   
  Vest-Brøndby  4:00.97                 
                     
27  Mathilde Edele Borg  2004    238  51.10  1:48.45  2:47.65    3:44.20   
  Hørsholm Svømmeforening  3:35.24                 
                     
28  Filippa Olivia Rützou  2003    222  52.42  1:50.60  2:50.06    3:49.57   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
29  Mathilde Syberg Glud  2004    213  52.82  1:52.51  2:53.78    3:52.88   
  Hørsholm Svømmeforening  4:00.99                 
                     
30  Anne Bagge Ravn  2003    195  56.17  1:57.01  3:00.08    3:59.89   
  Søllerød Svømmeklub  3:54.72                 
                     
Naja Thomsen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.19                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederikke Echardt  2002    581  37.85  1:20.28  2:03.35    2:46.70   
  Roskilde Svømning  2:43.26                 
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    539  39.19  1:22.91  2:07.39    2:50.92   
  Thisted Svømmeklub  2:49.10                 
                     
Mikkeline Mentz  2001    524  39.82  1:23.49  2:07.92    2:52.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.45                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    513  40.42  1:25.25  2:09.86    2:53.74   
  Søllerød Svømmeklub  2:50.68                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    501  39.13  1:24.81  2:10.29    2:55.06   
  Helsingør Svømmeklub  2:54.57                 
                     
Mathilda Herlin  2001    472  39.06  1:26.02  2:12.92    2:58.63   
  Simklubben Ran  3:05.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    437  41.99  1:29.12  2:15.94    3:03.23   
  Roskilde Svømning  2:53.42                 
                     
Olivia Skog  2002    430  41.11  1:27.45  2:15.56    3:04.21   
  Simklubben Lödde  3:07.20                 
                     
Anne Føyn  2002    428  42.81  1:29.47  2:16.84    3:04.48   
  Birkerød Svømmeklub  2:56.89                 
                     
10  Signe Fich Hansen  2002    428  42.67  1:30.01  2:16.81    3:04.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:07.29                 
                     
11  Isabella Revstedt  2001    393  42.20  1:31.91  2:22.39    3:09.78   
  Simklubben Ran  3:28.20                 
                     
12  Amanda Hietala  2002    389  43.09  1:30.82  2:20.28    3:10.47   
  Helsingør Svømmeklub  3:03.67                 
                     
13  Amalie V. Sørensen  2002    352  44.49  1:36.21  2:27.71    3:16.85   
  Vest-Brøndby  3:17.10                 
                     
14  Sasia Lundhus  2002    347  46.73  1:37.48  2:28.44    3:17.78   
  Vest-Brøndby  3:29.08                 
                     
15  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    305  47.51  1:39.95  2:33.77    3:26.56   
  Hillerød Svømmeklub  3:15.09                 
                     
16  Amanda Önnestam  2001    304  47.51  1:40.25  2:33.34    3:26.77   
  Simklubben Lödde  3:22.95                 
                     
17  Melina Miethe  2002    298  47.35  1:40.82  2:35.05    3:28.21   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  3:26.07                 
                     
18  Karoline Christensen  2002    281  46.41  1:39.53  2:35.53    3:32.38   
  Helsingør Svømmeklub  3:28.66                 
                     
19  Amalie Harplod Hansen  2001    254  51.29  1:47.48  2:44.49    3:39.47   
  Søllerød Svømmeklub  3:42.68                 
                     
20  Ida Bekker Poulsen  2002    249  51.04  1:49.01  2:47.51    3:40.94   
  Solrød Svømmeklub  3:39.66                 
                     
Sophie Gjelstrup  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:18.92                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anne Sofie Sølvkjær  2000    596  38.02  1:20.46  2:02.48    2:45.29   
  Thisted Svømmeklub  2:42.87                 
                     
Silke Mehr  2000    489  38.74  1:23.78  2:10.58    2:56.50   
  Roskilde Svømning  2:51.26                 
                     
Vickie Berg  2000    487  39.63  1:24.82  2:11.37    2:56.70   
  Simklubben Ran  3:04.19                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000    456  40.83  1:26.65  2:13.52    3:00.73   
  Helsingør Svømmeklub  2:55.73                 
                     
Julie Thaarup Wulff  2000    455  40.45  1:26.61  2:13.75    3:00.79   
  Holbæk Svømme Klub  3:02.16                 
                     
Signe Skousen  1999    441  41.29  1:27.57  2:14.72    3:02.66   
  Hvidovre Svømme Klub  2:58.40                 
                     
Bolette Mandrup Jensen  2000    395  41.64  1:28.97  2:18.50    3:09.47   
  Roskilde Svømning  3:00.15                 
                     
Emilie Hermann Schimming  1999    388  41.65  1:29.52  2:19.54    3:10.70   
  Roskilde Svømning  3:10.78                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:46.26                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Pernille Jensen  1998    547  38.75  1:21.66  2:05.63    2:50.03   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.20                 
                     
Julie Bak  1997    536  38.72  1:22.16  2:06.09    2:51.25   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.03                 
                     
Isabel Mass  1998    435  41.31  1:28.07  2:14.79    3:03.50   
  A6  2:47.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner