2021-04-13   22:13:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Lang 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Lang 2016    Udskriftsdato  05 marts 2016   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 marts 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emma Adams-Bosch  2005    318  35.84        1:16.26   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:16.67                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    270  38.47        1:20.53   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.68                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    262  38.76        1:21.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.25                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    260  39.42        1:21.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.59                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    230  39.87        1:24.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.06                 
                     
Asta Palmund  2005    224  39.12        1:25.65   
  Roskilde Svømning  1:28.04                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005    224  39.93        1:25.69   
  Værløse Svømmeklub  1:29.00                 
                     
Filippa Martinsen  2005    209  40.85        1:27.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.11                 
                     
Emma Philip  2005    195  42.45        1:29.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.55                 
                     
10  Alba Vendelboe-Schack  2005    188  43.63        1:30.75   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.26                 
                     
11  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    188  43.53        1:30.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:35.57                 
                     
12  Ida Jacobsen  2005    186  43.21        1:31.15   
  Vest-Brøndby  1:36.44                 
                     
13  Amalie Lyttik  2006    181  43.12        1:32.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.38                 
                     
14  Sasha Nezdiikovskaia  2005    173  43.03        1:33.36   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.89                 
                     
15  Natacha Munch  2005    172  44.40        1:33.45   
  Solrød Svømmeklub  1:35.38                 
                     
16  Amalie Jensen  2005    172  44.14        1:33.49   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.42                 
                     
17  Astrid Hjuler Britze  2006    163  45.63        1:35.14   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.19                 
                     
18  Signe Holm Hansen  2005    162  42.25        1:35.41   
  Værløse Svømmeklub  1:42.36                 
                     
19  Natascha Packert-Frandsen  2005    159  43.37        1:36.08   
  Vest-Brøndby  1:36.97                 
                     
20  Filippa Jasmia Skikkild  2005    150  46.16        1:37.98   
  Hvidovre Svømme Klub  1:37.92                 
                     
21  Amalie Busch Erhardi  2006    144  45.75        1:39.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Isabella Sørensen  2006    144  44.07        1:39.29   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Ella Nikoline Borg  2005    142  47.40        1:39.66   
  Hørsholm Svømmeforening  1:43.52                 
                     
24  Caroline Svane  2005    134  48.55        1:41.61   
  Vest-Brøndby  1:46.05                 
                     
25  Victoria Haslund Mourier  2007    131  46.66        1:42.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.82                 
                     
26  Alberte K. Andersen  2006    123  46.47        1:44.68   
  Vest-Brøndby  1:51.31                 
                     
27  Katrine Holm  2005    109  50.96        1:48.78   
  Vest-Brøndby  1:47.81                 
                     
28  Louise Byrn  2006    96  52.36        1:53.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:49.94                 
                     
29  Sofie Boas  2006    94  52.03        1:54.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    513  31.58        1:05.04   
  A6  1:04.18                 
                     
Luna Emilie Olsen  2003    509  31.03        1:05.20   
  A6  1:05.04                 
                     
Leandra Marie Volkmann  2003    498  31.93        1:05.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:06.62                 
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    436  32.68        1:08.62   
  Vest-Brøndby  1:10.41                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    422  33.30        1:09.40   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.47                 
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003    418  33.60        1:09.63   
  Værløse Svømmeklub  1:10.73                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    416  33.21        1:09.72   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.81                 
                     
Linnea Hietala  2004    413  33.85        1:09.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.78                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    408  34.26        1:10.20   
  A6  1:09.19                 
                     
10  Laura Boutrup  2003    402  33.47        1:10.55   
  Birkerød Svømmeklub  1:10.84                 
                     
11  Astrid Thimmer  2003    400  33.24        1:10.62   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.38                 
                     
12  Hannah Höesch  2003    389  34.70        1:11.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.85                 
                     
13  Lisa Leonie Krüger  2004    383  34.73        1:11.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:13.70                 
                     
14  Emilia Naledi Madonsela  2003    382  34.16        1:11.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.20                 
                     
15  Johanne Baes Aaholst  2004    380  34.26        1:11.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.06                 
                     
16  Isabel Smideberg  2004    378  35.29        1:12.01   
  Simklubben Lödde  1:11.72                 
                     
17  Anna Marie Nielsen  2004    376  34.55        1:12.13   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.93                 
                     
18  Olivia Ida Madsen  2003    372  34.18        1:12.39   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.09                 
                     
19  Mie Bidsted Hansen  2003    371  35.18        1:12.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.05                 
                     
20  Fiona Burmester  2003    370  34.71        1:12.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.34                 
                     
21  Martha Hjuler Britze  2004    368  34.21        1:12.64   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.99                 
                     
22  Freja Stenbækgård  2003    366  34.51        1:12.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.01                 
                     
23  Laura Hürtler  2004    360  35.87        1:13.13   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:13.27                 
                     
24  Camilla Kaavé  2003    359  35.54        1:13.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.49                 
                     
25  Filippa Dihle  2003    355  35.19        1:13.50   
  Simklubben Lödde  1:09.76                 
                     
26  Anne Sofie Devantier  2004    354  36.46        1:13.56   
  Vest-Brøndby  1:13.83                 
                     
27  Mikala Ravn Borch  2003    350  35.29        1:13.84   
  Værløse Svømmeklub  1:16.27                 
                     
28  Mathilda Hyldal Jung  2004    350  35.07        1:13.86   
  A6  1:15.22                 
                     
29  Clara Sass Husum  2004    347  34.68        1:14.05   
  A6  1:15.80                 
                     
30  Cornelia Vámosi  2004    347  34.83        1:14.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.73                 
                     
31  Frida Hvirring Kragh  2004    346  36.43        1:14.14   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.39                 
                     
32  Ellen A. Skov  2003    342  35.13        1:14.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.16                 
                     
33  Caroline Wiuff Jensen  2004    340  36.12        1:14.60   
  Vest-Brøndby  1:13.66                 
                     
33  Victoria Husted Volden  2003    340  35.77        1:14.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.48                 
                     
35  Emilie Nepper-Christensen  2003    333  35.84        1:15.05   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.11                 
                     
36  Emma Stoltz  2004    328  36.03        1:15.45   
  Allerød Svømmeklub  1:16.55                 
                     
37  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    326  35.88        1:15.65   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.31                 
                     
38  Rebecca Sangild  2003    316  35.61        1:16.43   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.38                 
                     
39  Sofie Bak  2003    315  36.62        1:16.46   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.14                 
                     
40  Matilda Colley  2003    307  37.19        1:17.16   
  A6  1:15.95                 
                     
41  Annika Egenhardt  2003    305  37.44        1:17.34   
  Vest-Brøndby  1:20.79                 
                     
42  Kaya Vennick Haugbølle  2004    302  36.88        1:17.55   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.34                 
                     
43  Mathilde Hedager  2004    297  35.98        1:17.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.40                 
                     
44  Carla Lyhne Weiner  2003    294  37.90        1:18.25   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.33                 
                     
45  Pil Sylvander  2003    294  35.72        1:18.27   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.69                 
                     
46  Milla Andersson  2003    287  35.66        1:18.85   
  Simklubben Lödde  1:29.12                 
                     
47  Emma F. Rouse  2004    287  37.33        1:18.86   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.46                 
                     
48  Emma Clausen  2003    282  38.72        1:19.33   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.52                 
                     
49  Hanne Husby  2004    276  36.92        1:19.94   
  Simklubben Lödde  1:18.73                 
                     
50  Anna Nørskov  2004    274  36.73        1:20.10   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.46                 
                     
51  Amalie Nissov-Johannsen  2003    272  37.86        1:20.30   
  Vest-Brøndby  1:19.66                 
                     
52  Karla Banke Mathisen  2003    260  39.50        1:21.52   
  Vest-Brøndby  1:23.75                 
                     
53  Signe Krag Andersen  2004    257  38.51        1:21.83   
  Allerød Svømmeklub  1:21.21                 
                     
54  Mathilde Busch Erhardi  2004    257  38.13        1:21.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.51                 
                     
55  Frederikke L. B. Høngaard  2003    248  39.19        1:22.79   
  Værløse Svømmeklub  1:20.74                 
                     
56  Lykke Gøtterup Jensen  2004    248  39.94        1:22.81   
  Vest-Brøndby  1:25.97                 
                     
57  Kristine G. Skjærbæk  2004    247  38.13        1:22.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.65                 
                     
58  Pauline Drucker  2004    246  39.16        1:23.03   
  Søllerød Svømmeklub  1:22.83                 
                     
59  Josefine Westergaard  2004    240  39.51        1:23.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.93                 
                     
60  Arwen Nybo  2004    238  39.58        1:23.95   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.97                 
                     
61  Laura Nellemann  2004    236  39.85        1:24.18   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.91                 
                     
62  Caroline N.r. Søndergaard  2004    234  41.06        1:24.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:29.26                 
                     
63  Nanna Udby Laugesen  2004    228  38.94        1:25.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:28.11                 
                     
64  Josephine Lysdahl  2004    220  40.90        1:26.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.42                 
                     
65  Celina Mehr  2003    204  41.59        1:28.34   
  Roskilde Svømning  1:25.74                 
                     
66  Annika Gøtze Iversen  2003    190  43.54        1:30.42   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.84                 
                     
67  Mille Dige From  2004    94  52.88        1:54.32   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Nadine Reetz  2004              DNS   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:16.57                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andrea Paaske  2001    597  29.94        1:01.82   
  Roskilde Svømning  1:00.07                 
                     
Karla Louise Balle  2001    586  29.96        1:02.21   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.83                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    556  30.83        1:03.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.90                 
                     
Frederikke Petri  2001    538  30.71        1:03.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.58                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    538  30.00        1:04.02   
  A6  1:00.07                 
                     
Anja Sperling  2002    518  31.46        1:04.83   
  Sg Neukölln E.v. Berlin  1:05.00                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    514  32.00        1:04.99   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.16                 
                     
Frederikke Echardt  2002    512  31.64        1:05.05   
  Roskilde Svømning  1:04.32                 
                     
Cecilie Elkjær  2001    512  31.12        1:05.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.27                 
                     
10  Karoline Sørensen  2002    497  30.99        1:05.72   
  Thisted Svømmeklub  1:03.86                 
                     
11  Fie Tönshoff  2002    487  30.94        1:06.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.28                 
                     
11  Mikkeline Mentz  2001    487  31.65        1:06.16   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.25                 
                     
13  Frida Hausting Jørgensen  2001    485  31.62        1:06.23   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.37                 
                     
14  Thea Blomsterberg  2002    485  31.93        1:06.25   
  Birkerød Svømmeklub  1:03.38                 
                     
15  Nikoline Nielsen  2001    480  32.40        1:06.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.95                 
                     
16  Isabella Revstedt  2001    474  32.12        1:06.76   
  Simklubben Ran  1:12.62                 
                     
17  Sofia Qvade Rasmusen  2001    464  31.79        1:07.22   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.64                 
                     
18  Jamilla Bistrup  2001    456  32.25        1:07.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.81                 
                     
19  Thea Søe Bach  2002    455  32.55        1:07.69   
  Thisted Svømmeklub  1:05.61                 
                     
20  Clara Qvade Rasmusen  2001    452  32.53        1:07.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.92                 
                     
21  Rebekka Windahl  2001    448  32.89        1:08.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.62                 
                     
22  Charlotte Malberg  2002    446  32.78        1:08.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.18                 
                     
23  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    444  32.83        1:08.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.75                 
                     
24  Matilde Weibel  2002    444  32.97        1:08.23   
  Hillerød Svømmeklub  1:05.80                 
                     
25  Sasia Lundhus  2002    440  33.28        1:08.43   
  Vest-Brøndby  1:10.65                 
                     
26  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    439  32.70        1:08.47   
  Roskilde Svømning  1:10.67                 
                     
27  Natascha Laigaard  2002    435  32.44        1:08.68   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.70                 
                     
28  Laura Lange  2001    435  33.39        1:08.70   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.95                 
                     
29  Ida Holm Hansen  2002    428  33.06        1:09.08   
  Værløse Svømmeklub  1:08.69                 
                     
30  Carolina Åsberg  2002    426  33.50        1:09.17   
  Simklubben Lödde  1:08.38                 
                     
31  Cecilie Porsdal  2002    413  33.72        1:09.89   
  Birkerød Svømmeklub  1:08.49                 
                     
32  Astrid Katrine Andersen  2002    408  33.52        1:10.18   
  Odsherred Svømmeklub  1:08.40                 
                     
33  Amanda Hietala  2002    401  33.17        1:10.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.34                 
                     
34  Mathilde Schrøder  2002    397  33.57        1:10.82   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.26                 
                     
35  Julie Frisch Hoff  2002    396  33.97        1:10.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.10                 
                     
36  Isabella Frykholm  2001    394  33.75        1:10.97   
  Simklubben Ran  1:12.97                 
                     
37  Zara Wendel  2002    386  33.86        1:11.49   
  Odsherred Svømmeklub  1:08.48                 
                     
38  Sofie Slotved  2002    378  34.37        1:11.98   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.60                 
                     
39  Mathilda Herlin  2001    372  33.36        1:12.38   
  Simklubben Ran  1:08.43                 
                     
40  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    364  34.39        1:12.87   
  Hørsholm Svømmeforening  1:12.43                 
                     
41  Amanda Önnestam  2001    361  35.80        1:13.07   
  Simklubben Lödde  1:12.22                 
                     
42  Alberte Andersen  2001    361  34.94        1:13.10   
  Holbæk Svømme Klub  1:11.30                 
                     
43  Olivia Skog  2002    358  34.88        1:13.27   
  Simklubben Lödde  1:11.87                 
                     
44  Amalie Harplod Hansen  2001    354  35.72        1:13.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.23                 
                     
45  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    342  35.32        1:14.40   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.33                 
                     
46  Karoline Christensen  2002    333  36.10        1:15.10   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.53                 
                     
47  Minna Juul  2001    311  36.41        1:16.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.94                 
                     
48  Zofia Kulon  2001    290  38.16        1:18.61   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.47                 
                     
49  Caroline Gerlach  2002    287  37.14        1:18.88   
  Roskilde Svømning  1:18.02                 
                     
50  Lærke Samsø Svenningsen  2002    275  38.62        1:20.05   
  Solrød Svømmeklub  1:19.81                 
                     
51  Ida Bekker Poulsen  2002    224  40.62        1:25.62   
  Solrød Svømmeklub  1:26.49                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Julie Kepp Jensen  2000    750  27.20        57.29   
  A6  55.54                 
                     
Julie Højer Truelsen  2000    585  29.74        1:02.25   
  Hillerød Svømmeklub  1:01.30                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    554  30.00        1:03.37   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.15                 
                     
Mia Wennecke  1999    540  30.65        1:03.91   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.59                 
                     
Mai Andersen  2000    532  31.27        1:04.25   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.04                 
                     
Ida Maria Nielsen  2000    497  30.98        1:05.70   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.99                 
                     
Cecilie Salskov Jensen  2000    494  31.64        1:05.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:04.52                 
                     
Nina Corydon-Petersen  1999    486  31.89        1:06.19   
  Roskilde Svømning  1:02.48                 
                     
Saga Miderbäck  2000    483  31.50        1:06.32   
  Simklubben Lödde  1:06.16                 
                     
10  Freja A. Skov  2000    482  31.63        1:06.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.09                 
                     
11  Vickie Berg  2000    475  31.63        1:06.71   
  Simklubben Ran  1:08.10                 
                     
12  Anna Mathiasen  2000    449  32.96        1:07.97   
  Thisted Svømmeklub  1:08.68                 
                     
13  Camilla Feldmann  1999    440  32.39        1:08.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.21                 
                     
14  Anna Elisabeth Mathiasen  2000    438  33.09        1:08.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.34                 
                     
15  Anette Poulsen  1999    438  33.07        1:08.55   
  Thisted Svømmeklub  1:08.11                 
                     
16  Emma Persson  1999    428  32.29        1:09.08   
  Simklubben Lödde  1:03.33                 
                     
17  Emilie Trolle Pedersen  1999    424  33.12        1:09.31   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.94                 
                     
18  Cecilie Meyn  2000    404  33.14        1:10.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.98                 
                     
19  Elvira Lundqvist  2000    377  34.00        1:12.07   
  Simklubben Ran  1:12.13                 
                     
20  Marta Kruse Johansen  2000    372  34.76        1:12.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.26                 
                     
21  Marte Heggertveit  1999    333  36.44        1:15.05   
  Bergensvømmerne  1:12.48                 
                     
Caroline Sofie Lund  2000              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.73                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
Sponsor: Alm. Brand 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofia Altoft  1998    612  28.87        1:01.32   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.15                 
                     
Frederikke Dons  1998    583  30.29        1:02.33   
  Hvidovre Svømme Klub  59.91                 
                     
Frederikke Houen  1998    556  30.38        1:03.30   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.96                 
                     
Lærke Viereck  1997    538  30.35        1:04.01   
  Roskilde Svømning  1:01.73                 
                     
Josefine Boisen  1996    485  32.10        1:06.24   
  Roskilde Svømning  1:04.66                 
                     
Pernille Jensen  1998    476  32.17        1:06.67   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.27                 
                     
Amalie Vinther  1995    354  36.07        1:13.60   
  Thisted Svømmeklub  1:10.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  05 marts 2016 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner