2020-01-20   11:37:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Uppsala Tvl omr 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    34.53  1:16.59  2:02.83    2:40.06   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.86  1:19.21  2:11.54    2:50.35   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    39.05  1:21.70  2:14.08    2:53.89   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    40.38  1:28.02  2:21.01    2:59.36   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.07  1:24.75  2:19.37    2:59.88   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.93  1:27.29  2:16.92    3:01.36   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    41.22  1:29.39  2:22.54    3:04.54   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    47.22  1:35.45  2:26.40    3:07.15   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    41.31  1:29.94  2:28.41    3:07.78   
10  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    40.28  1:28.12  2:25.41    3:08.37   
11  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    43.23  1:34.43  2:28.02    3:09.06   
12  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    48.56  1:38.15  2:29.03    3:11.88   
13  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    44.73  1:34.45  2:28.03    3:12.57   
14  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    41.27  1:32.92  2:31.45    3:13.92   
15  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    45.95  1:35.03  2:34.56    3:18.65   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    44.43  1:32.25  2:32.19    3:19.54   
17  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.06  1:38.15  2:41.00    3:24.55   
18  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.95  1:40.18  3:25.57    3:25.57   
19  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    48.59  1:41.78  2:38.81    3:29.70   
20  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    46.13  1:42.14  2:39.78    3:31.44   
21  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    44.69  1:41.99  2:50.12    3:38.27   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    34.31  1:14.54  2:05.93    2:43.23   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    36.27  1:21.77  2:06.60    2:44.00   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    36.99  1:19.36  2:10.87    2:48.20   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    36.38  1:20.18  2:11.18    2:50.37   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    39.94  1:22.36  2:15.23    2:57.32   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    38.21  1:22.61  2:18.89    3:01.23   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    41.51  1:28.45  2:20.87    3:02.71   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    44.49  1:33.54  2:32.38    3:15.22   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    44.19  1:32.23  2:30.23    3:15.38   
10  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    46.38  1:34.07  2:31.10    3:15.64   
11  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    41.47  1:38.48  2:34.60    3:21.57   
12  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    47.65  1:40.39  2:39.65    3:26.28   
13  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    49.80  1:42.00  2:44.42    3:27.80   
14  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    49.56  1:45.96  2:44.12    3:33.38   
15  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    47.66  1:42.84  2:43.83    3:33.63   
16  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:00.94  1:58.16  3:04.01    3:55.33   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            3:01.31   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    40.94  1:26.35  2:21.47    3:02.28   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    40.60  2:25.69  3:05.98    3:05.98   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    51.75  1:39.26  2:37.55    3:24.01   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    49.94  1:48.10  2:56.47    3:46.43   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            DSQ   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    32.05  1:11.82  1:55.23    2:29.37   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    37.87  1:11.59  2:03.93    2:42.12   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    34.48  1:17.40  2:06.85    2:43.62   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    37.62  1:19.29  2:09.45    2:49.73   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    37.84  1:25.76  2:18.55    2:57.17   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    40.46  1:24.62  2:19.97    2:57.35   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    41.29  1:29.30  2:19.35    3:00.70   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    38.42  1:24.63  2:24.56    3:02.86   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    40.94  1:30.44  2:24.44    3:04.20   
10  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    40.73  1:28.47  2:25.10    3:09.26   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    44.31  1:31.69  2:28.39    3:09.55   
12  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    43.21  1:35.43  2:35.97    3:15.20   
13  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.28  1:42.77  2:41.02    3:26.16   
14  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    46.94  1:38.12  2:41.79    3:26.60   
15  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    53.13  1:51.72  2:57.63    3:47.84   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    41.01        1:23.22   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    43.88        1:35.32   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap    42.47        1:38.07   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.08        1:42.01   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    49.17        1:45.02   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    52.06        1:46.69   
Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap    52.30        1:50.14   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap    50.45        1:56.25   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap    58.84        1:58.24   
10  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap    57.38        1:58.36   
11  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    57.14        1:59.57   
12  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap    1:02.40        2:09.45   
13  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    1:00.28        2:09.49   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    37.42        1:22.10   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    40.84        1:24.02   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    40.40        1:28.69   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    41.19        1:29.04   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    41.41        1:30.68   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    45.84        1:33.45   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    44.92        1:34.52   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    44.59        1:36.59   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    45.36        1:37.39   
10  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    48.03        1:41.61   
11  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    48.49        1:42.08   
12  Frida Olsson  2005  Bollnäs Simsällskap    50.42        1:44.81   
13  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    49.17        1:44.89   
14  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.79        1:46.12   
15  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    50.31        1:47.75   
16  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    58.71        1:52.65   
17  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    54.58        1:54.82   
18  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:03.38        2:11.32   
Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    40.03        1:22.76   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    47.58        1:43.08   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    46.56        1:44.91   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    51.42        1:48.67   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    52.29        1:51.47   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap    1:02.78        2:07.44   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.92        1:25.01   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    41.13        1:28.88   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    42.63        1:31.33   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    43.32        1:32.02   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    44.37        1:34.90   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    48.83        1:41.66   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap    49.79        1:47.40   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    54.34        1:53.04   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap    1:00.53        2:07.15   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    44.65        1:36.43   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    45.69        1:38.10   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    48.35        1:41.04   
Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap    49.00        1:42.42   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    49.02        1:42.44   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    49.75        1:42.78   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    48.63        1:44.49   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    49.13        1:44.94   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    49.69        1:45.67   
10  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    51.59        1:50.07   
11  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    52.57        1:50.89   
12  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    52.82        1:51.50   
13  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    54.50        1:51.67   
14  Frida Olsson  2005  Bollnäs Simsällskap    53.80        1:53.37   
15  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    53.88        1:53.84   
16  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    53.99        1:54.64   
17  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    55.03        1:56.35   
18  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    56.79        1:57.36   
19  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    56.83        1:58.52   
20  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    56.91        2:01.92   
21  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    59.37        2:05.61   
22  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    58.75        2:06.77   
23  Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap    1:07.65        2:25.99   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    37.45        1:19.30   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.14        1:24.57   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    41.10        1:27.49   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    42.19        1:28.02   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    43.78        1:32.18   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    44.26        1:32.42   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    44.52        1:32.75   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    44.59        1:32.77   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    44.09        1:34.05   
10  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    45.30        1:34.75   
11  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    47.41        1:37.85   
12  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    47.35        1:39.78   
13  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.86        1:39.98   
14  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.96        1:40.96   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    48.61        1:42.51   
15  Tuva Lindqvist  2004  Österby Simsällskap    49.13        1:42.51   
17  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    48.44        1:42.54   
18  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    49.75        1:43.97   
19  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    49.55        1:44.90   
20  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    50.75        1:46.53   
21  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    50.33        1:48.52   
22  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    52.32        1:54.84   
23  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.62        1:57.34   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    37.38        1:19.40   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    39.46        1:24.69   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    42.23        1:28.41   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    42.34        1:30.23   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    43.76        1:32.43   
Alva Ohlsson  2003  Gävle Simsällskap    43.05        1:33.58   
Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    45.52        1:38.84   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.19        1:39.53   
Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    45.54        1:40.39   
10  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.89        1:41.17   
11  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    48.23        1:42.18   
12  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    47.94        1:42.26   
13  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    49.05        1:43.60   
14  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    50.80        1:44.80   
15  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    51.37        1:47.00   
16  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora    51.07        1:48.99   
17  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    51.58        1:50.13   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    52.77        1:51.01   
19  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    52.24        1:51.57   
20  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    56.19        1:56.47   
21  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    55.19        1:56.63   
22  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.32        1:58.06   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Felicia Gyllenhammar  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    47.87        1:39.34   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    50.98        1:46.30   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    51.22        1:49.01   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    52.99        1:50.30   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    53.00        1:52.52   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    54.39        1:52.62   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    53.51        1:52.81   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    53.28        1:53.70   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    56.16        1:58.12   
10  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap    57.16        2:01.64   
11  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    1:03.37        2:17.66   
Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    40.89        1:28.06   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    45.96        1:38.91   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    47.57        1:39.65   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    47.77        1:39.75   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    47.76        1:40.10   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    50.68        1:45.72   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    51.83        1:45.82   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    47.85        1:46.50   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    49.66        1:46.86   
10  Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap    53.12        1:51.84   
11  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap    52.52        1:51.92   
12  Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    58.03        2:02.53   
13  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    1:00.56        2:07.99   
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    37.66        1:18.66   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    37.74        1:19.53   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    42.17        1:28.52   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    42.43        1:29.92   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    42.95        1:31.08   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    44.33        1:35.44   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    45.12        1:35.53   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    49.10        1:41.29   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    48.52        1:42.83   
10  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.20        1:43.48   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.28        1:43.85   
12  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    50.02        1:46.22   
13  Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap    49.61        1:48.26   
14  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    50.39        1:50.17   
15  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    57.22        2:02.35   
16  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    57.97        2:04.38   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            42.56   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.72   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.76   
Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            52.83   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            52.85   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            52.96   
Ida Zackrisson  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.46   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.79   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            55.94   
10  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            56.82   
11  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            56.84   
12  Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            57.28   
13  Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            58.00   
14  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            58.14   
15  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            58.53   
16  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            58.74   
17  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            58.89   
18  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.67   
19  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            1:00.90   
20  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            1:04.66   
20  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:04.66   
22  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            1:06.02   
23  Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            1:06.59   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:12 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:05   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            42.12   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            51.30   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            51.92   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            55.72   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            57.02   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            58.52   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            59.03   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            59.20   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            59.51   
10  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:02.45   
11  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            1:04.38   
12  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            1:13.57   
Sixten Byström  2006  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:05 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:02   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    34.34        1:14.08   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    36.43        1:16.60   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    38.62        1:18.52   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    37.68        1:20.06   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    40.08        1:22.43   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    40.34        1:22.71   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    39.73        1:23.75   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    40.42        1:27.84   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    42.95        1:27.92   
10  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.93        1:30.16   
11  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.60        1:30.58   
12  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    44.68        1:33.29   
13  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    45.33        1:33.67   
14  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    45.73        1:34.95   
15  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    45.44        1:35.16   
16  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap    44.25        1:36.43   
17  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    45.38        1:40.33   
18  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap    47.22        1:40.96   
19  Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap    44.79        1:41.38   
20  Frida Olsson  2005  Bollnäs Simsällskap    50.40        1:43.59   
21  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    49.73        1:43.81   
22  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    48.95        1:44.24   
23  Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.09        1:47.11   
24  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    52.81        1:48.57   
25  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    57.87        2:08.24   
26  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap    1:04.16        2:17.07   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.87        1:07.00   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    32.52        1:07.91   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    33.57        1:09.27   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    32.83        1:10.70   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    34.74        1:12.47   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    35.30        1:12.98   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    35.26        1:13.02   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    34.48        1:13.75   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    35.09        1:14.27   
10  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    35.98        1:15.51   
11  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    37.52        1:15.81   
12  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    36.73        1:17.19   
13  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    37.93        1:17.90   
14  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    37.83        1:18.05   
15  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.76        1:18.12   
16  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    37.95        1:18.96   
17  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    38.26        1:20.12   
18  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    37.77        1:20.28   
19  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    39.46        1:20.40   
20  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.00        1:20.49   
21  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    38.85        1:20.84   
22  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    40.71        1:22.31   
23  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.92        1:23.89   
24  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    40.81        1:24.06   
25  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.51        1:25.86   
26  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    42.22        1:28.18   
27  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.40        1:29.02   
28  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    42.22        1:29.26   
29  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.42        1:49.80   
30  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    53.05        1:53.53   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    32.01        1:06.42   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    33.67        1:08.99   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    33.79        1:09.96   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    34.30        1:11.36   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    34.95        1:12.52   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    35.18        1:12.83   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    35.60        1:13.10   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    34.71        1:14.43   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    36.56        1:16.36   
10  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    37.54        1:17.11   
11  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    36.60        1:17.37   
12  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    38.74        1:19.91   
13  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.16        1:20.33   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    39.01        1:21.40   
15  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    39.86        1:22.80   
16  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    38.51        1:22.92   
17  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    40.63        1:23.89   
18  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    41.05        1:25.86   
19  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    39.84        1:26.24   
20  Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    40.15        1:26.94   
21  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap    43.76        1:30.44   
22  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    44.13        1:30.72   
23  Alva Ohlsson  2003  Gävle Simsällskap    41.56        1:30.79   
24  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    44.47        1:32.20   
25  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    43.75        1:33.05   
26  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.32        1:37.32   
27  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora    49.94        1:44.30   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Felicia Gyllenhammar  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.20        1:15.94   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    37.53        1:18.47   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    39.90        1:20.51   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    39.99        1:22.85   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    41.10        1:25.15   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    41.33        1:25.21   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    46.68        1:39.11   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    48.24        1:41.74   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    47.89        1:42.34   
10  Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap    48.41        1:42.70   
11  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap    49.96        1:47.35   
12  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    55.42        1:59.90   
13  Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap    58.41        2:04.86   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    34.22        1:14.20   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    35.02        1:14.68   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    36.28        1:15.43   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    35.97        1:15.43   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    35.15        1:16.82   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    39.78        1:21.55   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    39.83        1:22.37   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    40.94        1:25.85   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    41.24        1:28.05   
10  Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    42.33        1:31.73   
11  Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap    46.97        1:35.74   
12  Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    46.55        1:40.37   
13  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap    46.88        1:43.69   
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    30.14        1:02.42   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    31.69        1:05.54   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    31.76        1:05.71   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    32.92        1:09.15   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    34.11        1:11.44   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    34.23        1:11.53   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    35.24        1:13.07   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.13        1:13.19   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    36.23        1:14.02   
10  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    35.88        1:15.35   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    36.18        1:16.97   
12  Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    36.83        1:17.00   
13  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    36.82        1:18.07   
14  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    37.19        1:19.91   
15  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    39.88        1:20.83   
16  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    39.90        1:23.91   
17  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.17        1:24.98   
18  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    43.43        1:28.46   
19  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    44.31        1:34.15   
20  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    44.00        1:34.31   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:26   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            33.69   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            39.15   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            40.53   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            40.82   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            40.93   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.01   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            43.46   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            43.81   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.08   
10  Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.13   
11  Malva Molund  2006  Upsala Simsällskap            46.21   
12  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            47.24   
12  Ida Zackrisson  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.24   
14  Lisa Callert  2006  Upsala Simsällskap            47.53   
15  Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            47.63   
16  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            47.90   
17  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            48.17   
18  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            49.52   
19  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            49.54   
20  Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.26   
21  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            55.54   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            DNS   
Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:26 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            34.31   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            41.34   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            41.57   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            42.15   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            43.04   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            43.44   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            43.64   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            44.44   
Teo Lindqvist  2006  Österby Simsällskap            45.87   
10  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            47.20   
11  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            50.11   
12  Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            50.46   
13  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            54.94   
14  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            55.68   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:29 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:24.18   
  Filippa Eklund  2004      38.10        38.10   
  Victoria Flyman  2003      36.05        1:14.15   
  Clara Bergh  2004      33.10        1:47.25   
  Karin Englund  2003      36.93        2:24.18   
                     
Gävle SS Damer [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:26.42   
  Lisa Löf  2004      39.61        39.61   
  Helmi Swanson  2004      35.66        1:15.27   
  Frida Florén  2004      38.31        1:53.58   
  Maja Nilsson  2003      32.84        2:26.42   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:38.37   
  Linnea Bergqvist  2003      39.33        39.33   
  Viktoria Lautmann  2004      44.07        1:23.40   
  Emma Alfredeen  2003      40.90        2:04.30   
  Malva Morell  2004      34.07        2:38.37   
                     
Falun Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:41.22   
  Tuva Hjemli  2005      44.01        44.01   
  Ellen Lundin  2005      49.95        1:33.96   
  Amanda Jobs  2003      35.27        2:09.23   
  Julia Lindgren  2004      31.99        2:41.22   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            2:42.97   
  Emelie Wijker  2003      44.84        44.84   
  Alva Ohlsson  2003      42.76        1:27.60   
  Gabriella Mosbach  2003      40.55        2:08.15   
  Nathalie Stigenberg  2004      34.82        2:42.97   
                     
Hudiksvall Damer [2004]  2004  Hudiksvalls Simsällskap            2:52.10   
  Tyra Strömbom  2004      39.05        39.05   
  Agnes Jonasson  2005      50.07        1:29.12   
  Amanda Jonasson  2004      40.29        2:09.41   
  Alva Käller  2005      42.69        2:52.10   
                     
Harnäs Sku Damer [2004)  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:53.17   
  Agnes Edvinsson  2006      46.59        46.59   
  Tuva Blomdahl  2004      46.17        1:32.76   
  Ella Lindblad  2003      42.91        2:15.67   
  Linn Andrén  2004      37.50        2:53.17   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            2:57.17   
  Kajsa Andersson  2003      47.12        47.12   
  Esther Svensson  2003      52.17        1:39.29   
  Ella Wallinder  2003      40.56        2:19.85   
  Rosalinda Dushku  2003      37.32        2:57.17   
                     
Harnäs Sku Damer [2003]  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sandviken Damer  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
  Ottilia Lejon  2005                 
  Saga Boråker  2004                 
  Moa Kvarnlöf  2004                 
  Märta Nordlinder  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:50 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sala SS Damer [2003]  2003  Sala Simsällskap            5:15.74   
  Elvira Dalin  2003      35.83  1:13.10      1:13.10   
  Lisa Nystrand  2006      42.01  1:28.64      2:41.74   
  Cassandra Sjösten  2003      37.65  1:20.83      4:02.57   
  Carolina Modig  2003      33.40  1:13.17      5:15.74   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            5:32.89   
  Vera Hermansson  2003      38.12  1:18.35      1:18.35   
  Tilde Lantz  2004      44.89  1:33.41      2:51.76   
  Amanda Viksten  2004      41.15  1:27.32      4:19.08   
  Sofia Högdin  2004      34.91  1:13.81      5:32.89   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            5:46.47   
  Kajsa Franzén  2004      41.23  1:24.20      1:24.20   
  Elsa Stjerna  2004      48.26  1:41.01      3:05.21   
  Geshin Zarei  2003      41.47  1:25.34      4:30.55   
  Celina Hoffner  2004      36.74  1:15.92      5:46.47   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:57 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar  2003  Gävle Simsällskap            2:23.40   
  Melker Rosengren  2003      36.12        36.12   
  Hugo Swanson  2006      42.42        1:18.54   
  Carl Hansson  2003      32.52        1:51.06   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      32.34        2:23.40   
                     
Borlänge Herrar [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            2:45.00   
  Timothy Manns-Ståhl  2004      43.76        43.76   
  Gustav Westman  2003      41.45        1:25.21   
  Daniel Ruijs  2004      38.13        2:03.34   
  Alex Storbacka  2006      41.66        2:45.00   
                     
Sala SS  2003  Sala Simsällskap            2:52.78   
  Malte Larsson  2003      43.58        43.58   
  Felix Mårvad  2003      50.53        1:34.11   
  Jonathan Svedberg  2003      41.83        2:15.94   
  Gustav Thelander  2003      36.84        2:52.78   
                     
Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  Bollnäs Simsällskap            2:54.13   
  Adrian Jonsson  2004      46.82        46.82   
  Arvid Lind  2005      52.72        1:39.54   
  Martin Schön  2003      33.87        2:13.41   
  Gustav Buvik Spännare  2004      40.72        2:54.13   
                     
Upsala S Herrar [2003] 2  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:05 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            6:53.63   
  Lukas Höglund  2004      43.38  1:29.13      1:29.13   
  Daniel Parker  2004      1:02.64  2:09.03      3:38.16   
  William Rismyhr  2004      50.01  1:51.51      5:29.67   
  Samuel Delvenne  2003      40.31  1:23.96      6:53.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            2:52.27   
  Hilma Wahlström  2006      46.35        46.35   
  Emelie Öster  2005      48.18        1:34.53   
  Matilda Holmström  2005      43.05        2:17.58   
  Clara Frykberg  2005      34.69        2:52.27   
                     
Upsala S Damer [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            2:57.01   
  Lovis Lång  2005      47.45        47.45   
  Olivia Punga  2005      49.58        1:37.03   
  Lisen Myrelid  2005      42.99        2:20.02   
  Sofia Wennerberg  2005      36.99        2:57.01   
                     
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            3:13.99   
  Malva Molund  2006      50.60        50.60   
  Emilia Åhlén  2005      51.92        1:42.52   
  Alma Bergqvist  2005      46.42        2:28.94   
  Elvira Skoglund  2005      45.05        3:13.99   
                     
Upsala S Damer [2005]4  2005  Upsala Simsällskap            3:26.70   
  Emma Pelling  2007      59.21        59.21   
  Lisa Callert  2006      53.92        1:53.13   
  Klara Mattiasson  2005      51.84        2:44.97   
  Hannah Svensson  2005      41.73        3:26.70   
                     
Sandviken Damer [2005]  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
  Linnea Cederholm Sandberg  2006      49.80        49.80   
  Elise Herpman  2006      52.06        1:41.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:22   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:52.06   
  Rasmus Loklint  2005      43.94        43.94   
  Botvid Wiell  2005      45.59        1:29.53   
  Markus Brenning  2005      46.69        2:16.22   
  Danny Simaleza  2005      35.84        2:52.06   
                     
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            3:20.78   
  Ravi Parekh  2005      50.46        50.46   
  Tomas Fröman  2005      57.39        1:47.85   
  Malte Franzén  2007      50.27        2:38.12   
  Adam Wahlberg  2006      42.66        3:20.78   
                     
Upsala S Herrar [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            3:31.11   
  Edvin Pitic  2005      53.62        53.62   
  Daniel Hamberg  2005      56.24        1:49.86   
  Filip Hallin  2006      54.66        2:44.52   
  Tage Helin  2007      46.59        3:31.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:12.26  2:30.35  3:49.66    5:09.23   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    1:14.83  2:34.89  3:54.80    5:13.09   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:16.43  2:37.06  3:58.71    5:15.51   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:17.01  2:38.18  3:59.20    5:17.60   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:19.36  2:44.62  4:09.93    5:35.41   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    1:19.60  2:48.70  4:19.95    5:52.90   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    1:20.22  2:51.15  4:25.90    6:01.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:05.42  2:17.13  3:29.55    4:40.96   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:14.64  2:35.07  3:53.98    5:08.75   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    1:14.63  2:35.39  3:53.40    5:12.69   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    1:17.18  2:42.09  4:07.68    5:27.45   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    1:17.45  2:42.98  4:07.70    5:30.50   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    1:18.72  2:44.16  4:10.79    5:35.33   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    1:22.32  2:54.45  4:27.39    5:54.18   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:25.08  2:58.32  4:31.23    6:00.18   
Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    1:29.24  3:05.25  4:41.87    6:16.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    34.49  1:13.29  1:52.45    2:30.23   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    34.78  1:14.04  1:54.40    2:31.35   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    35.33  1:15.94  1:57.29    2:36.71   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    36.83  1:18.95  2:01.29    2:41.42   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    37.29  1:19.57  2:02.85    2:42.28   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    37.44  1:19.53  2:02.40    2:43.93   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    36.01  1:18.21  2:01.96    2:44.04   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    38.80  1:22.39  2:05.37    2:45.36   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    39.03  1:21.62  2:05.92    2:47.99   
10  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    38.40  1:21.91  2:06.92    2:48.84   
11  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.96  1:22.56  2:05.96    2:50.13   
12  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.91  1:24.61  2:10.32    2:55.28   
13  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    40.30  1:26.00  2:11.98    2:55.87   
14  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    40.51  1:26.79  2:12.99    2:56.83   
15  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    42.93  1:29.26  2:16.51    3:01.47   
16  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    43.06  1:31.03  2:19.73    3:03.62   
17  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.67  1:32.03  2:21.74    3:07.91   
18  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    43.17  1:31.85  2:22.49    3:09.43   
19  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    46.63  1:39.25  2:32.22    3:24.96   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    36.63  1:17.61  1:59.76    2:39.81   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    37.68  1:19.47  2:03.30    2:46.14   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    36.54  1:20.11  2:06.22    2:48.32   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    38.13  1:22.84  2:09.83    2:51.35   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    39.87  1:25.69  2:12.70    2:56.46   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    40.76  1:24.98  2:12.31    2:58.56   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    44.98  1:36.64  2:29.14    3:15.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    35.70        1:17.34   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.35        1:26.56   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    40.22        1:29.35   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    43.40        1:31.30   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    45.54        1:31.58   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.93        1:35.11   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    44.50        1:35.26   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    48.76        1:46.48   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    49.66        1:46.76   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    52.23        1:48.27   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    37.94        1:20.14   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    37.22        1:20.35   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    38.41        1:23.20   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    38.91        1:23.24   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    40.93        1:31.71   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    41.58        1:35.67   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    46.24        1:37.62   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap    47.73        1:40.65   
Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    48.41        1:46.36   
10  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:01.22        2:07.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    43.69        1:33.82   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    43.37        1:36.50   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    59.50        2:01.21   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    33.19        1:09.42   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.01        1:20.19   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    38.08        1:21.01   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    38.32        1:22.10   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    38.48        1:22.60   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    39.84        1:27.35   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    42.35        1:37.59   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.47        1:42.34   
Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    51.79        1:55.40   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            38.43   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            41.55   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            41.87   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            43.05   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            43.45   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.68   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            50.37   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            53.43   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            56.95   
10  Clara Ortstad  2005  Upsala Simsällskap            59.35   
11  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            1:03.82   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            33.91   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            35.14   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            36.98   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            37.21   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            37.24   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            41.66   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            41.91   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.03   
Tuva Lindqvist  2004  Österby Simsällskap            42.09   
10  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            43.91   
11  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            45.17   
12  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            46.72   
13  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.74   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.51   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            42.27   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            44.51   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            46.57   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            48.59   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            49.05   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora            36.37   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            38.29   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            40.98   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            45.70   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            47.44   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            51.04   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            52.42   
Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            16.90   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            17.37   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            18.41   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.02   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            22.51   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            22.94   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            24.16   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.31   
Wilma Lindgren  2006  Falu Simsällskap            24.71   
10  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            25.08   
11  Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            25.60   
12  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            29.82   
13  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            30.15   
14  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            32.77   
15  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            35.41   
Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            18.07   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            21.14   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            22.28   
Teo Lindqvist  2006  Österby Simsällskap            22.70   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            23.02   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            23.52   
Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            23.60   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            24.60   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            25.18   
10  William Struwe  2006  Sala Simsällskap            26.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    41.40        1:25.23   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    43.35        1:27.22   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    46.45        1:30.52   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    45.68        1:31.29   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    45.52        1:33.42   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    47.04        1:34.65   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    47.60        1:37.81   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    50.17        1:42.10   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    50.60        1:42.77   
10  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    50.52        1:43.39   
11  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    53.02        1:49.78   
12  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    1:06.61        2:12.37   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emilia Landberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Frida Olsson  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            DSQ   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    38.09        1:18.56   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.22        1:20.59   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    39.63        1:21.71   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    40.05        1:23.37   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    41.73        1:24.77   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    42.65        1:25.32   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.49        1:25.64   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    42.15        1:26.09   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    42.88        1:26.37   
10  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    42.54        1:26.74   
11  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    41.81        1:27.45   
12  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    44.12        1:28.53   
13  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    44.42        1:28.60   
14  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    43.16        1:29.47   
15  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    44.67        1:31.67   
16  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            1:32.96   
17  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.30        1:33.23   
18  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.49        1:33.51   
19  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    46.40        1:34.21   
20  Tuva Lindqvist  2004  Österby Simsällskap            1:36.25   
21  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    47.54        1:36.60   
22  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.67        1:38.62   
23  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    46.91        1:38.82   
24  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.26        1:41.89   
25  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    52.53        1:51.93   
26  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap    53.90        1:54.51   
27  Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap    55.39        1:55.70   
28  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.04        1:56.93   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    36.21        1:13.61   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    38.97        1:19.61   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    38.87        1:20.73   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    40.37        1:21.74   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    40.53        1:22.50   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    39.80        1:22.69   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    40.83        1:23.19   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap    40.80        1:24.28   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    43.65        1:28.23   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    44.97        1:32.12   
11  Helena Wang  2003  Upsala Simsällskap    46.15        1:34.60   
12  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.39        1:34.61   
13  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap    45.98        1:35.20   
14  Rosalinda Dushku  2003  Upsala Simsällskap    46.33        1:37.20   
15  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap    45.74        1:39.18   
16  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    49.72        1:40.87   
17  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    50.96        1:41.65   
18  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap    49.37        1:42.58   
19  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    50.20        1:43.39   
20  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap    50.89        1:43.87   
Amanda Ehres  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Felicia Gyllenhammar  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            DNF   
Ella Wallinder  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  25 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    45.30        1:28.62   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.16        1:29.48   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    44.59        1:30.95   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    45.08        1:31.57   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    46.11        1:33.03   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    51.07        1:46.43   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            1:46.84   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap    53.08        1:47.86   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    54.90        1:54.96   
Zartosht Kargar  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    42.11        1:25.31   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    43.86        1:25.31   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    41.90        1:26.05   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    43.36        1:28.12   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    44.41        1:30.19   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    47.14        1:34.91   
Daniel Parker  2004  Upsala Simsällskap    50.51        1:42.87   
Esbjörn Montelius Risberg  2004  Falu Simsällskap    51.20        1:44.41   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    51.33        1:46.61   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    35.25        1:11.85   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    36.31        1:14.41   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    37.43        1:16.96   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.03        1:17.57   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    38.26        1:19.65   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    39.75        1:22.89   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    41.86        1:24.94   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    42.52        1:28.24   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    43.66        1:28.58   
10  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    43.55        1:28.78   
11  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap    44.07        1:28.81   
12  Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    43.90        1:29.82   
13  Joel Pelling  2003  Upsala Simsällskap    44.70        1:31.63   
14  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    45.25        1:34.39   
15  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    45.83        1:34.49   
16  Gustav Thelander  2003  Sala Simsällskap    45.93        1:36.15   
17  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    47.32        1:36.63   
18  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    47.50        1:36.83   
19  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    51.94        1:46.12   
20  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.39        1:49.21   
21  Elias Karlsson  2003  Upsala Simsällskap    55.84        1:51.99   
Adam Pelling  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Arman Harutyunyan  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  25 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            41.28   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            42.89   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            46.26   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.05   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            47.09   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            47.18   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.18   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            50.12   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.09   
10  Hedvig Dulic  2006  Upsala Simsällskap            54.19   
11  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            56.65   
12  Emma Pelling  2007  Upsala Simsällskap            58.53   
13  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            58.61   
14  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            58.71   
15  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            1:01.20   
Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            DSQ   
Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:22 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            43.16   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            47.20   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            47.35   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            47.37   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            47.92   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            48.20   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            48.60   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            48.61   
Teo Lindqvist  2006  Österby Simsällskap            49.65   
10  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            49.66   
11  Theodore Jousefi  2007  Upsala Simsällskap            52.55   
12  Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            52.65   
13  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            53.18   
14  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            1:00.09   
15  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:09.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:25 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:08.42   
  Clara Bergh  2004      31.16        31.16   
  Filippa Eklund  2004      30.92        1:02.08   
  Karin Englund  2003      36.77        1:38.85   
  Victoria Flyman  2003      29.57        2:08.42   
                     
Gävle SS Damer [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:11.62   
  Helmi Swanson  2004      30.77        30.77   
  Frida Florén  2004      34.01        1:04.78   
  Lisa Löf  2004      33.42        1:38.20   
  Maja Nilsson  2003      33.42        2:11.62   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:24.06   
  Rosalinda Dushku  2003      37.44        37.44   
  Elsa Stjerna  2004      36.82        1:14.26   
  Emma Alfredeen  2003      35.42        1:49.68   
  Malva Morell  2004      34.38        2:24.06   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            2:26.19   
  Siri Sundvik  2004      37.92        37.92   
  Nathalie Stigenberg  2004      36.88        1:14.80   
  Emelie Wijker  2003      35.83        1:50.63   
  Gabriella Mosbach  2003      35.56        2:26.19   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            2:36.18   
  Kajsa Andersson  2003      40.21        40.21   
  Irma Dahlbom  2003      40.52        1:20.73   
  Ella Wallinder  2003      37.62        1:58.35   
  Esther Svensson  2003      37.83        2:36.18   
                     
Hudiksvall Damer [2004]  2004  Hudiksvalls Simsällskap            2:36.74   
  Amanda Jonasson  2004      35.02        35.02   
  Alva Käller  2005      46.10        1:21.12   
  Agnes Jonasson  2005      44.11        2:05.23   
  Tyra Strömbom  2004      31.51        2:36.74   
                     
Falun Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:37.02   
  Anna Nyberg  2003      36.98        36.98   
  Ellen Lundin  2005      36.61        1:13.59   
  Wilma Lindgren  2006      46.95        2:00.54   
  Tuva Hjemli  2005      36.48        2:37.02   
                     
Harnäs Sku Damer [2003]  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:39.46   
  Ella Lindblad  2003      35.53        35.53   
  Linn Andrén  2004      39.62        1:15.15   
  Agnes Edvinsson  2006      43.37        1:58.52   
  Tyra Olsson  2003      40.94        2:39.46   
                     
Sandviken Damer  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:43.61   
  Saga Boråker  2004      36.01        36.01   
  Ida Ljunggren  2005      42.88        1:18.89   
  Linnea Cederholm Sandberg  2006      45.15        2:04.04   
  Moa Kvarnlöf  2004      39.57        2:43.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:46   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sala SS Damer [2003]  2003  Sala Simsällskap            4:47.09   
  Cassandra Sjösten  2003      34.32  1:12.27      1:12.27   
  Ida Dalin  2005      33.68  1:16.73      2:29.00   
  Carolina Modig  2003      32.71  1:12.22      3:41.22   
  Elvira Dalin  2003      31.28  1:05.87      4:47.09   
                     
Upsala S Damer [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            4:57.41   
  Vera Hermansson  2003      34.84  1:12.71      1:12.71   
  Kajsa Franzén  2004      35.75  1:15.09      2:27.80   
  Sofia Högdin  2004      35.82  1:14.74      3:42.54   
  Amanda Viksten  2004      35.40  1:14.87      4:57.41   
                     
Upsala S Damer [2003]2  2003  Upsala Simsällskap            5:08.66   
  Celina Hoffner  2004      36.63  1:15.35      1:15.35   
  Linnea Bergqvist  2003      36.37  1:17.32      2:32.67   
  Viktoria Lautmann  2004      36.98  1:19.14      3:51.81   
  Geshin Zarei  2003      36.07  1:16.85      5:08.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:46 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar  2003  Gävle Simsällskap            2:08.86   
  Carl Hansson  2003      30.32        30.32   
  Melker Rosengren  2003      1:04.53        1:34.85   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      34.01        2:08.86   
  Hugo Swanson  2006              2:08.86   
                     
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            2:24.46   
  Lukas Höglund  2004      38.00        38.00   
  Joel Pelling  2003      33.21        1:11.21   
  Samuel Delvenne  2003      37.06        1:48.27   
  William Rismyhr  2004      36.19        2:24.46   
                     
Sala SS  2003  Sala Simsällskap            2:28.52   
  Gustav Thelander  2003      37.37        37.37   
  Linus Enstedt  2003      39.86        1:17.23   
  Malte Larsson  2003      36.61        1:53.84   
  Jonathan Svedberg  2003      34.68        2:28.52   
                     
Bollnäs SS Herrar [2003]  2003  Bollnäs Simsällskap            2:34.54   
  Arvid Lind  2005      41.82        41.82   
  Martin Schön  2003      30.58        1:12.40   
  Adrian Jonsson  2004      41.18        1:53.58   
  Gustav Buvik Spännare  2004      40.96        2:34.54   
                     
Upsala S Herrar [2003] 2  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:51 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2003]1  2003  Upsala Simsällskap            4:59.88   
  Oskar Andersson  2003      36.68  1:18.34      1:18.34   
  Adi Ramovic  2004      37.25  1:18.35      2:36.69   
  Andreas Savin  2003      37.88  1:19.16      3:55.85   
  Mikael Söderberg  2003      30.44  1:04.03      4:59.88   
                     
Borlänge Herrar [2003]  2003  Borlänge Simsällskap            5:42.45   
  Daniel Ruijs  2004      37.97  1:20.38      1:20.38   
  Timothy Manns-Ståhl  2004      41.16  1:27.36      2:47.74   
  Gustav Westman  2003      37.35  1:19.74      4:07.48   
  Alex Storbacka  2006      44.42  1:34.97      5:42.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  19:03   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            2:31.05   
  Matilda Holmström  2005      36.30        36.30   
  Clara Frykberg  2005      36.46        1:12.76   
  Lisen Myrelid  2005      38.71        1:51.47   
  Alma Bergqvist  2005      39.58        2:31.05   
                     
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            3:22.33   
  Emilia Landberg  2005      52.08        52.08   
  Hedvig Dulic  2006      53.61        1:45.69   
  Ella Andersson  2007      48.50        2:34.19   
  Ebba Lundqvist  2007      48.14        3:22.33   
                     
Upsala S Damer [2005]4  2005  Upsala Simsällskap            3:48.02   
  Nora Högström  2007      58.48        58.48   
  Emma Pelling  2007      50.32        1:48.80   
  Maja Ahlén  2006      1:00.29        2:49.09   
  Eleonora Nygårds  2005      58.93        3:48.02   
                     
Upsala S Damer [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
  Emelie Öster  2005                 
  Klara Mattiasson  2005                 
  Hilma Wahlström  2006                 
  Lovis Lång  2005              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  19:03 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  19:07   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:31.24   
  Danny Simaleza  2005      35.67        35.67   
  Botvid Wiell  2005      37.16        1:12.83   
  Markus Brenning  2005      39.16        1:51.99   
  Rasmus Loklint  2005      39.25        2:31.24   
                     
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            2:51.83   
  Filip Hallin  2006      41.42        41.42   
  Ravi Parekh  2005      45.78        1:27.20   
  Malte Franzén  2007      43.39        2:10.59   
  Adam Wahlberg  2006      41.24        2:51.83   
                     
Upsala S Herrar [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            3:15.68   
  Lego Wallin  2007      50.64        50.64   
  Tomas Fröman  2005      44.93        1:35.57   
  Edvin Pitic  2005      48.60        2:24.17   
  Theodore Jousefi  2007      51.51        3:15.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  19:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner